Openbare Verknoping. Een WOONHUIS, Landbouwinspan, Buitsnlandssh Overzicht. Schildersknechts WERKMANSBUIS A. O. ACKE, sigaren Hoopjes. 30 stuks Hoornvee Huisraad Canada. Advertentiën. TE KOOP: Sas van Gent. H. VERHOEVEN.-Ter Neuzen. -Hulst A. VERMEULEN, INBOEDEL Nieuwst ij dingen. Ingezonden Mededselingen. Ernstige gevolgen. F. VAN OPPEN, Gevredenheidsverklaring. Gevredenheidsverklaring. Schilder en Behanger, Prachtige collectie Lincrusta. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. op DINSDAG 27 MEI 1913, DINSDAG 20 MEI 1913, Den Kapitalen /4 Paarden, als: LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN Melkgereedschap: wel eens te doen kunnen krijgen met een zaakje, waarvan het muisje een aardig staartje kan hebben. (Hbld.) Men schrijft uit lerseke aan de „M. C." Enkele dagen geleden zijn hier de rekeningen voor de aansluitingen der gebouwen aan het - buizennet dor Zuid-Bevelandsche Waterleiding uitgereikt. De bedragen dezer (niet-gespecificeerde) rekeningen vallen bij velen tegen de ontevreden heid is vrij algemeen. De directie der maatschappij heeft, gelijk indertijd voldoende is gepubliceerd, als basis voor haar berekeningen genomen den ko8tendan prijs, en de vraag, hoeveel dat ongeveer wezen zou, is steeds aldus beantwoord een meter buitenleiding f 1, een meter binnenleiding f 0,50, een trapkraan 11, alles met inbegrip van werkloon. Als men nu de eindbedragen der rekeningen aan deze cijfers toetst, dan zijn ze veelal iets soms zeer veel te hoog, terwijl zich dan nog onver klaarbare onevenredigheden voordoen. Hiervan een paar frappante voorbeeldenEen rekening luidt 26,85 M. f 40,25, van een aansluiting, die in alles aan de vorige gelijk is behalve dat er 10 M. binnenleiding minder is, t 42,19; een eigenaar van meer dan één pand kreeg o. a. 2 rekeningen, de eene 18,05 M. f 26,34, de andere 17,75 M. f 58,60 Maandagavond heeft eene bijeenkomst van ontevreden aangeslotenen plaats gehad, die na ampele beraadslaging tot het besluit gekomen zijn, gezamenlijk hunne bezwaren aan de directie der maatschappij kenbaar te maken en in den ge meenteraad als onmiddellijke belanghebbende een bespreking dezer zaak uit te lokken. Blijkens mededeeling in de St. Crt. kwamen in de week van 30 April tot 6 Mei ter kennis ▼an den centralen gezondheidsraad de volgende gevallen van besmettelijke ziekten in Zeeland: van febris typhoïdea 1 geval te Dreischorrood vonk 2 gevallen te Oudelande en diphtheritis 6 gevallen te Goes, 2 te Boschkapelle en 1 te Hóntenisse. Smokkelen van saccharine ver hinderd. Door het treinpersoneel van den mailtrein, die 7 uur 's avonds uit Vlissingen vertrekt, werd Maandagavond bemerkt, dat een reiziger gezeten in 'n 1ste klasse coupé van het naar Weeneu loopende rijtuig, zich eenigszins opvallend gedroeg, waarop zij hunne collega's der ~N. B. D. S., die den trein te Boxtel overnamen, opmerkzaam maakten. De reiziger stapte te Boxtel uit, waarna het personeel een onderzoek instelde en ontdekte, dat achter den rugwand der coupé, doordat deze was losgeschroefd, zes pakken saccharine waren - verborgen, welke zij er uit namen en bij den stationchef te Gennep depo neerden. Elk der zes platte pakken bevatte acht- - Uen doosjes van 250 gram saccharinetabletten van Zwitsersch fabrikaat, dus een totaal gewicht van 27 K.G. De reiziger zette zijn reis met den ongeveer een kwartier later van Boxtel vertrekkenden mailtrein voort en zal wel zeer verbaasd geweest zijn, dat zijn smokkelwaar, hoewel ze aan het grensstation niet werd ontdekt, toch verdwenen was (Tel.) Bij genoegzame deelname, 300 400 personen, zal in 't begin Juli van wege het Hoofdbestuur van den R.-K. Boerenbond Z.-Vl. Oostelijk Deel uit Axel een extratrein rijden over St. Nicolaas naar Gent en terug, die ook stoppen zal te Kijkuit en Hulst tot opnemen van deelnemersuit Hulst is het vertrek na aankomst van den tram naar Walsoorden, terwijl de aankomst te Hulst zal zijn vóór het vertrek van den laatsten tram naar Walsoorden. Te St. Nicolaas zal men niet behoeven over te stappen. De prijs der retourkaar ten is voor Axel, Kijkuit en Hulst respetievelijk f 1.30, f 1.25 en f 1.20. We twijfelen niet, of vele leden met hunne huisgenooten zullen van deze gelegenheid gaarne gebruik maken. (Onze Boerenstand.) BOSCHKAPELLE. Bij de publieke aanbe steding van een woonhuis voor den heer J. Kint, mr. smid alhier, was als volgt ingeschreven Voor de massa A. de Kever te Hóntenisse ad f3330; J. Millenaar te Hulst ad f2520. Voor het timmerwerkJ. Schopmau te Hulst ad f 1485J. F. Mei te Boschkapelle ad f 1450 J. Millenaar te Hulst ad f 1294. Voor het metselwerkA. de Loos en P. Everaart te Boschkapelle ad f1200; A. Beuling te lïulst ad f 1130. Gegund aan laagste inschrijvers. BOSCHKAPELLE. Deze week is in eene vergadering van belangstellenden, gehouden in in het Cathechismuslokaal, definitief een geiten- bond opgericht met 25 leden ongetwijfeld zullen nog meerderen toetreden. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren A. de Bakker, voorzitter; Fl. de Loos, secretaris penningmeester; P. d'Hopt, P. Adriaansens en Th. Ottjes, leden. De Z.Eerw. Heer Pastoor is Geestelijk Ad viseur. Binnen kort zal men weer bijeenkomen ter be spreking van de aansluiting bij de Provincicale Vereeniging. OSSENISSE. De mazelen beginnen in onze gemeente te heerschen. In verschillende gezinnen zijn er reeds kinderen door aangetast. Tot dusver zijn er geen sterfgevallen voorgekomen. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Land en Kolonisatie-afdeeling der Canadian Pacific Railway Company. NEDERLAND. Zegenrijk. Bij den landbouwer G. v. K., te Krimpen a. d. Lek hebben dezer dagen vier i koeien gekalfd, welke alie een tweeling ter wereld brachten. Merkwaaidig is zeker, dat alle deze j kalf jes van het vrouweiijk geslacht waren. Vrees el ijk. Men schrijft aan de „Rott.'' Bjj «en huiselijk en twist in het gezin van den iw XJ.11I VlUUUij VAWA UV«V p*V O aeling dood. De vrouw verhaalde: „We hadden ruzie.... (volgde een breed verhaal).... Ik zeg tegen hèm Al val je zóó dood voor me neer, ik zal er geen traan oen laten. En hij steekt nog naar me en moteen draait-ie om, en valt voor me neer morsdood In het zeer verwaarloosde gezin blijft de vrouw met twaalf kinderen achter. Grootdoen. Een behangersknecht uit Rotterdam deed bij de politie aangifte, dat men hem f385 ontstolen had. Bij onderzoek bleek dat de aangifte valsch was. De knecht had de aangifte gedaan om tegenover zijn meisje groot te doen. Lijdt gij aan Rugpijn, hoofdpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid vermoeidheid reeds 's morgens bij het opstaan Dit wijst er op, dat de nieren niet meer geregeld de schadelijke on zuiverheden uit het bloed afscheiden. De gevolgen hiervan zijn verschillend naar gelang van het gestel van den lijder, want de onzuiverheden tasten eerst het zwakste punt van het gestel aan. Bij eenigen tasten zij de spieren en weefsels aan en veroor zaken zij pijn iu den rug, de zijden, de schouders, de armen of beonen, en zwellen de gewrichten op (rheumatiek, jicht, ischias, zenuwpijnen). Bij anderen kristalliseeren de onzuiverheden zich iu de nieren of blaas en vormen zij graveel, aan geduid door troebele of beslagen urine, bezinksel in het water, hetwelk de urinewegen aantast en leidt tot pijn in den onderbuik, voortdurende aan drang tot loozing, branderige pijn, verstopping der urinewegen en later tot niersteen. Ook kan het zich voordoen, dat het water niet wordt afgevoerd, waardoor blazen onder de oogen, opzwelling der voeten, enkels, polsen, beenen enz. gevormd wor den (waterzucht), terwijl het ook kan voorkomen, dat het levengevend eiwit ongestoord het lichaam kan verlaten (albuminerie). Die eenvoudige ver waarloosde rugpijn kan dus ernstige gevolgen met zich brengen en onmiddellijke verzorging is derhalve noodzakelijk bij het optreden der eerste verschijnselen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de nieren en stellen haar in staat om voortaan vol komen alle schadelijke stoffen uit het bloed te filtreeren, waardoor zij het kwaad in zijn wortels aantasten en uitroeien. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Over- beekeLeunis, West Kolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor één, of f10. voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- nuof KHK staand handelsmerk Dat de Skoetari-kwestie, nu zij een zoo geluk kige keering genomen heeft en het gevaar, dat zij de oorzaak worden zou van ernstige verwik kelingen, als geweken kan beschouwd worden, veel van de algemeene belangstelling verloren heeft, is duidelijk. Maar nochtans, blijft zij voorloopig in de hooge regeeringskringen van de verschillende Europeesche groot-mogendheden d e kwestie. Het moge waar zijn, dat het „kwestieuse" er aardig af is, en de zaak een vrijwel opgelost vraagstuk kan genoemd worden, toch verdienen ook de maatregelen naar aanleiding dezer oplossing de aandacht. Oostenrijk-Hon- garije is begonnen met de demobilisatie aan zijne Zuidelijke grenzen. Dit land zal zoowat drie vier weken noodig hebben, eer 't daar weer zijn gewonen gang gaat. Men behoeft zich dus niet af te vragen of Oostenrijk ook maatregelen had genomen, maar wel zou men zich de vraag kunnen stellen, wat er wel van Montenegro zou zijn geworden, als die „maatregelen" eens in werke lijkheid waren toegepast! Naar het schijnt, zullen de mogendheden, die deelgenomen hebben aan de bekende vlootdemonstratie, troepan naar Skoetan zenden, en dit internationaal machtje zal tot nader tijd met de regeling van zaken in dit veelbesproken stadje worden belast. Intus- schen al heeft, zooals men zich herinnert, de vlootdemonstratie weinig directen invloed op Montenegro kunnen uitoefenen, dat aan de aan wezigheid dier vlootmacht tenslotte Koning Nikita's besluit tot toegeven te danken is, staat vrijwel vast. Deze vloot sloot Montenegro af van 't verkeer, zoodat in de hoofdstad Cettinje gebrek aan zoowat alles begmn te komen. En dit stond natuurlijk niet op verbeterenKoning Nikita heeft dit ingezien, en zoo zal op punt van rekening de internationale vlootmacht nog met de Skoetari8che eer gaan strijken! Koning Alfons van Spanje heeft maling aan anarchisterij, zooals Schaper maling heeft aan juristerij. Want al stond deze koning ook onlangs nog reeds talrijke malen aan anar chistische aanslagen bloot, en al werden ook na, toen zijn voornemen om Parijs te bezoeken ruchtbaar werd, allerlei dreigementen en alarmee- rende berichten omtrent te verwachten aanslagen de wereld ingezonden Koning Alfons vanSpanje zou tóch naar Parijs gaan en is deze weekook'gegan. Uitgebreide veiligheidsmaatregelen zijn allerwege genomen en tot nu toe is het geen anarchist mogen gelukken van zich te doen spreken, 't Zal ook wel wat moeilijk gaan, want overal wandelt het hooge bezoek als tusschen rijen geweren en als de koning in een gebouw of park komeu zal, wordt 't geheele zaakje eerst eenige malen flink doorzochtMogen we de berichten en be schouwingen gelooven, dan is dit bezoek de eerate- uraf< T«ii upnuju uu uuu cu vs üv 1X7*1 lUl UCT vuiuimo Entente het verbond tusschen Frankrijk,! Ruslhnd en Engeland. Iets beslist wordt daaromtrent nu wel niet, en in de wederkeer ige speeches tusschen beide staatshoofden wordt er met geen enkel woord over gerept, maar toch houdt men het algemeen voor waarschijnlijk, dat „onder vier oogen" de fundamenten voor dat gebouw gelegd zijn. Dat vooral Duitschland dit met spijtige blikken gadeslaat, wien zal het verwonderen Dat sommige vrouwtjes nu niet precies tot de gemakkelijkste schepselen Gods bedoren, zal wel iedereen weten. Maar dat ze een spektakel maken kunnen, als nu reeds jarenlang m Engeland geschiedt, heeft toch wel niemand het „zwakke" geslacht aangezegd. Dat werpt met bommen, doet aan brandstichten, smijt spiegelruiten in, pleegt aanslagen, laat zich in de gevangenis ziek hongeren, en dat alles omstemrecht te J krijgen Alsof die dames niet beter thuis den j pot draaiden en kousen stopten Enfin, ze hebben in zooverre succes gehad, dat over een voorstel om aan zes millioen Engelsche vrouwen het stem biljet te geven, in het Lagerhuis gestemd werd, en dat het 219 stemmen vóór behaalde. 266 leden waren er tegen. Hoewel het dus verwor pen werd, bewijst het groot e'aantal vóórstemmen wel, dat de suffragettes niet zonder succes hare actie voeren. Dit hebben ze dan wel ingezien en als onmiddellijk antwoord op de verwsrping staken de lieve dames den volgenden nacht te Londen het vuur aan eene kerk, die geheel afbrandde, en welke brand een schade van 120 duizend gulden veroorzaakte. En de bedrijfsters van zulke wan daden willen dan nota bene kiesrecht gevraagd tegen hoog loon bij Schilder te Sas van Gent. EEN GOED ONDERHOUDEN I STAL en grooten TUIN, staande en gelegen te Zeedorp, gemeente Ossenisse. Ook te bekomen een groot Loopvarken. Te bevragen bij de eigenares-bewoonster Weduwe BOGAERT—de Roos. Ondergeteekende betuigt zij a tevredenheid aan de Algemeene Paarden- en Vee- verzekering-lflaatschappij te 's-Graven- hage (De oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, voor de prompte uitbetaling der schade van een zijner veulens zoodat hij bovengenoemde Maatschappij ten zeerste kan aanbevelen. J. B. v. d. VOORDE—Kuijpers. Hóntenisse, den 28 April 1913. Agent de heer J. F. BAART Czn. Door dezen betuig ik mijn tevredenheid aan de Algemeen© Paarden- en Veeverzekering-Maat schappij te 's-Graveuhage (De Oude Zwolsche van 1895) Directeur Linthout, voor de coulante en vlugge afwikkeling der schade van mijn onteigend paard. Eveneens van wege de lage en vaste premiën verdient deze Maatschappij alle aanbeveling. JOHs. VAN 't HOF Azn. Oosterland, den 2 Mei 1913. Hoofdagent de heer P. C. BOOGAART Nieuwerkerk. Alvorens Uwe keuze te doen in Behangselpapieren, vraagt de STAALBOEKEN bij Uitgebreide sorteering in alle dessins, van de minste tot de beste soorten. Handel in VLOERZEILEN, LINO LEUMS, WASDOEK, enz. Beleefd aanbevelend. V/NT Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concur- reerende prijzen. 100 Stompkoppen nu f 1,10 100 groote Knakken nu f 1,10 100 fijne kleine Knakjes nu f 1, 100 Vorstenlanders nu f 1, 100 Sumatra Knakken nu f 1, Opdat een ieder kan profiteeren voor f5,£0 wordt zoo'n proefpakket geleverd franco na ontvangst van postwissel of rembours. En wie een extra fijne 2-cent sigaar zoekt zende wij na ontv. van f 3, 100 bekende Blokknakken en 100 lange Pijpknakken franco. Speciaal adres voor Wederverkoopers. Sig. Fabr. MONTFOORT. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hóntenisse, zal ten verzoeke van de weduwe en erven THEODOOR KINT, des namiddags 2 uur, ten herberge van Alphons Marcus te Graauw, in het openbaar verkoopen met STAL en ERF te Graauw, kadaster sectie D 1293, groot 1,46 are. Aanvaarding bij betaling koopsom uiterlijk 6 weken en na alioop <len a contant geld. t I De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hóntenisse, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. P. DE VISSER op de alsnog door haar bewoonde hofstede te Hóntenisse (Terhole), op des voormiddags 91/2 uur, in het open baar verkoopen bestaande uit bruine merrie oud 10 #l|paSB| jaar met veulen, bruine l* merrie oud 9 jaar met T"-'im*f veulen, zwarte merrie oud 6 jaar met veulen, vosse merrie oud 8 jaar, bruine merrie oud 4 jaar, vosse merrie oud 3 jaar, bruine ruin oud 3 jaar, vosse merrie oud 2 jaar, bruine ruin oud 2 jaar, bruine merrie oud 1 jaar, bruine merrie oud 1 jaar. (De ouderdom der paarden wordt ge waarborgd.) 8 baatgevende of kalfdragende melkkoeien, 5 bekalfde vaarzen, 4 tweejarige runders, 5 hokkehngen 2 springstieren, 3 eenjarige stieren en 3 kalvers. VARKENS2 vette varkens en 3 loopvarkens. 5 men wagens met toebehooren, storte- kar met kussen, tilbury met getuig, rijtuig op veeren, 5 verschillende ploegen, aardappelwied- en aanaard- ploeg, 12 eggen, waaronder 3 ijzeren, botegge, kettingegge, zaaimachine, 3 sleden ingericht voor bietenvervoer, rolblok, slepen, mestplpinken, aalbak, aalpomp, rosmolen, stroosnijmolen, peemolen, windmolen, menreepen met enkel en dubbele katrollen, 2 water bakken, waaronder 1 cement-ijzeren, watergoten, arduinen varkensbak, 4 r rffiiladders geeselsteen, Jjuffl bascule met gewichten, 5 graanzeefden, klaver- zaadzeefd, graanmaat, 3 handwiedmachines, ijzeren en houten dammen, slijpsteen, hondenhok, meel- kisten en tonnen, graanzakken, rieken, vorken, mesthaken, zeisen, 60 schelf- balken, groote partij puntdraad, palen en staken, 2000 drooge en groene mutsaard, brandhout. Melkontroomer, tuimelkarn, karn met karntoestel, roomion, boterbak, boter- bascule, 5 melkbussen, teeltuin, emmers. 1VHÖIÜI1, Eikenhouten boogkabinet, 2 kasten, uittrektafel, 10 stoelen, 2 zetels, hanglamp, kachel, 2 ledikanten, vleeschmolen, baktrog, 4 banken, geleierd en ongeleierd aardewerk en hetgeen verder zat worden gepresenteerd. Liedjeszangers, orgeldraaiers en derge lijke worden niet toegelaten.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2