1813 Oranje boven!! 1913, Buitenlandsch Overzicht. Een geneesmiddel, A. O. ACKE, Vertrouwd GEBRs. POLAK, VT lissingen. A dvertentien. Kinderwagon. Sas van Gent. J. KLOK Zoon, ELECTRO- TECHNISCH-BUREAU De coalitie bevestigd. Steun voor de verkiezingen. Nieuwst ij di ngen. Drankwet-inspectie. Het anti-tarieffwetcomité Ingezonden Mededeelingen. Kerknieuws. Mgr. J. H. DREHMANS. Schoolnieuws. Stadsnieuws. Provincie Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. Voor ails jeukende huidziekten EEN PROMENADEWAGEN. Schilder en Behanger, Prachtigs collectie Lincrusta. H VERHOEVEN.-Ter Neuzen. - Hulst. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikeleu. Glas-, Porceleiu-, Aardewerk en gros. Fabrikanten, ROTTERDAM. Boter Babbelaars, CHOCOLADE BABBELAARS, Nationale vrijheids Bonbons, Electrise he Zicht- en kracht installatiesSchellen en J{u isteleph o on s, J^liksem afleidersenz. plannen en kosten begrootingen worden gaarne verstrekt. Gisteren hebben te Utrecht en te Amsterdam de algemeene vergaderingen plaats gehad der Roomsch-Katholieke, anti-revolutionaire en chris- telijk-historische partijen. Deze vergaderingen waren van buitengewoon gewicht, omdat definitief bou besloten worden of de drie rechtsche partijen de coalitie zouden hernieuwen. De katholieken en anti-revolutionairen besloten met algemeene, de christelijk-historischen met overgroote meerderheid van stemmen (164 tegen 18) weer in coalitie samen te gaan. Moge deze eensgezindheid onder de rechtsche partijen het ook den kiezers helder voor oogen brengen, dat in den ons wachtenden strijd tegen liberalisme en socialisme het één van hart een dringende eiscli is. Zoo zij het, in 't belang van Kerk en Staat Men meldt uit Geertruidenberg aan „De Maasbode" Door de R.-K. Kiesvereeniging alhier is aan het bestuur der Centrale R.-K. Kiesvereeniging in het district Zevenbergen in overweging gegeven een beweging in het leven te roepen om gelden te verzamelen ten einde aan andere R.-K. kies- vereenigingen, waar zulks noodig is, bij den komenden verkiezingsstrijd financiëelen steun te verleenen. NEDERLAND. Tweede Kamer. In de Dinsdag gehouden Bitting van de Tweede Kamer is het Kindertoe- elagwetje voor de onderwijzers aangenomen met 52 tegen 23 stemmen. Vóór stemden de reehter- afide, drie vrfi-liberalen en een Unie-liberaal. De regeering heeft nader voorgesteld het wetje op 1 Juli *.8. te doen in werking treden. Het Vredespaleis. De houten achutting, die tot voor eenige dagen het vrije uitzicht op het Vredespaleis en omgeving te 'a-Gravenhage belette, is nu weggebroken, zoodat thans het front en een van de zijgevels van het gebouw, terrassen, grasvlakten en bloemperken goed zichtbaar zijn. Belasting op bioscopen. In de Woensdagrvond gehouden raadszitting te Am sterdam is een voorstel van B. en W. om o. a. op de voorstellingen van bioscopen voortaan 15 pCt. te heffen, met 20 tegen 16 stemmen aange nomen. Kieswet. Zooals bekend is, hebben de heeren Vliegen c.s., leden van de Tweede Kamer der Staten-Geueraal een wetsontwerp ingediend, dat beoogt een wijziging der Kieswet tot stand Ie brengen in dier voege, dat voortaan, en wel te beginnen met de aanstaande periodieke ver kiezingen, de stem bureaux in plaats van 's mor gens 8 tot :s namiddags 5 uur, zooals tegen woordig het geval is, zullen geopend zijn voor het inleveren van stembiljetten van 's morgens 8 tot 's avonds 8 uur. Naar aanleiding van een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken is, naar de „Prov. Gron. Ct." meldt, thans de aandacht van de gemeentebesturen op dit wetsvoorstel gevestigd en zijn deze uitgenoodigd te willen berichten, tot welke beschouwingen dat voorstel hun aanleiding geeft, inzonderheid voor zooveel betreft de uit den langeren duur der stemming wellicht voort vloeiende moeilijkheid om een voldoend aantal personen te vindeD, die geschikt en bereid zijn deel uit te maken van een stembureau. Kerkdiefstal. Men schrijft uit Mierlo dato 21 April aan „Het Huisgezin": Gisterenmiddag circa 6 uur na het eindigen der H. Familie had alhier in onze kerk een brutale diefstal plaats. Door een onbekende is namelijk het prachtige kruis boven het hoofdaltaar ontvreemd. De vermoedelijke dief werd door een in de nabijheid wonend meisje opgemerkt, terwijl hij een slechte fiets bereed en de richting van Ovenakker volgde. Nasporingen bleven zonder gevolg. Inbraak in een raadhuis. Te Borgharen (Gelderland) is dezer dagen ingebroken in de gemeente-secretarie waar f 15 en de ambts penning van den burgemeester werden gestolen, bij een landbouwer en in het hulppostkantoor, waar de dief gestoord werd. Hij kon echter ont vluchten. (Z. W.) Hoog bezoek. Verleden week werd ons land bezocht door een groot aantal Duitsche Landraden en andere beoefenaars der Landbouw kundige Wetenschappen, die een studiereis maken en bfi wie zich had aangesloten Prins August Willem van Pruisen, de vierde zoon van Keizer Wilhelm die hiermede zijne kennis op land bouwgebied wil uitbrengen. Dinsdag bracht het hooge gezelschap een be- aoek aan den Bosch en omstreken. De Prins reist incognito onder den naam van Graaf von Lingen. (Z. W.) Het vermiste meisje terecht. Men schrijft uit Arnhem aan „De Tijd" Het sinds twee dagen vermiste meisje Aaltje van Zeist (Zie Derde Blad) is thans in de bos- •chen achter Ellecom teruggevonden. Het meisje was verdwaald en zoodoende in de bosschen ge raakt. Ze was ongedeerd. Kievitseieren. Te Sneek werden Woensdag 8 duizend kievitseieren en 5 duizend bonte eieren aangevoerd. De prijs der kievits tieren varieerde van 16 tot 17 cent, die der bonte was 41/g cent. (Leeuw. Ct.) Ontvlucht. Sinds Zaterdagmorgen is uit het krankzinnigengesticht „Endegeest" te Oegstgeest een patiënt ontvlucht. Deze patiënt verzocht een- nieuwe fiets van den huisknecht te mogen probeeren, waarop hij zich eensklaps met dit rfiwiel uit de voeten maakte. Alle nasporingen ■gn tot dasver tevergeefs geweest. (Tijd.) Botsing. Te Schinnen reed een mijn werker per rijwiel van het steile z.g. Nagelbeeker voêtpad. Beneden aan den berg kwam de mijn werker in aanraking met een ander wielrijdër, een postbode. De mijnwerker werd levensge vaarlijk gewond, hij werd van het H. Oliesel voorzien en per rijtuig naar zijn woning te Spanbeek overgebracht. De postbode kreeg lichte kneuzing®!. Men schrijft aan de „N. R. Crt." Reeds eenigen tijd geleden is een uitgebreid justitieel onderzoek ingesteld naar handelingen van den adjunct-inspecteur der drankwet werk zaam in het westelijk deel van Noord-Brabant en Zeeland, met Breda als standplaats. Met belang stelling wordt het resultaat Van dat onderzoek tegemoet gezien, want het is al jaren een publiek geheim in de betrokken streek, dat er heel wat plaats vond, wat het daglicht niet kan verdragen. gaat voort met zijn frissche (!j tariefwetbe- strijding. In de advertentiën is nu eens de burger, dan de boer, dan de werkman, het kind van de rekening. Jammer, dat 't zoo lang duurt, vóór we van de heeren b e w ij z e n te zien krijgen Met een meerderheid van drie vierden der stemmen heeft gisteren het socialistisch congres te Brussel besloten de algemeene werkstaking te doen eindigen en onmiddellijk het werk te her vatten Ziedaar het groote nieuws. Men behoeft het niet in twijfel te trekken dat de socialisten blij zijn de staking te kunnen opdoeken. En welke reden zij voor de opheffing hadden Wel, in de Kamerzitting van Dinsdag werd de bekende motie zie ons vorig overzicht aangenomen. Maar het gekste van het geval is nu dat deze motie zich tevreden stelt met een uitspraak door minister de Broqueville in Maart, dus vóór de staking, gedaan. Toen werd, ondanks, zelfs dóór die uitspraak de werkstaking geproclameerd, en thans wordt, hoewel diezelfde uitspraak slechts bevestigd werd, daarin een reden gezien de staking op te heffenOf de heeren dus blij zijn er op zoo'n manier vanaf te kunnen komenHet resultaat is pover, en de zaak van het algemeen stemrecht zal er in geen geval op voornitgegaan zijn. De staking is opgedoekt, en wat een figuur de socialisten gemaakt hebben met hun schreeuwerigen „eisch" om algemeen stemrecht, laten we gaarne aan het oordeel onzer lezers over. Intnsschen laat het zich begrijpen, dat een betrekkelijk groot getal stakers uit het Walenland met deze opdoeking alles behalve ingenomen zijn. De menschen hadden iets anders verwacht dan de doode musch, welke ze nu tot loon hunner actie gekregen hebbenGestaakt hebben ze, loon zich ontzegd, hun kinderen naar Holland gezonden, en nu, als resultaatniets niets Zou ook dit hun dan nog niet de oogen openen, en hun doen inzien dat de socialistische kopstukken hen slechts gebruiken als weerlooze middelen om zélf in aanzien en macht te stijgen Skoetari is ingenomen. De Montenegrijnen zijn de veste binnengerukt. Wat nu Koning Nikita, die zoo halsstarrig zich tegen de mogendheden verzette en er voor bedankte het beleg van Skoetari op te heffen, is nu, ondanks de mogend heden, meester der stad. Zoo zie je, dat een brutaal mensch de halve wereld heeft. Nu komt, vooral van Oostenrijk, de eisch dat hij de stad weer ontruimen moet. Koning Nikita denkt er natuurlijk niet aan, en zoo is 't niet onmogelijk dat uit de inname van Skoetari weer andere verwikkelingen dreigen. dat alle voorkomende ziekten kan genezen kan nimmer bestaan. Voor elke ziekte moet dus een ander geneesmiddel gemaakt en gebruikt worden. Maagpoeder van Apotheker Boom, waardoor reeds duizende maaglijders zijn genezen van maagpijn, maagkramp, zuur, hartwater en slechte spijsver tering. Prijs per doos f 0,75. Asthmapoeder van Apotheker Boom: dit poeder geeft bij inademing onmiddellijk verlichting bij asthma en hieruit voortkomende borstbenauwdheid en borstbeklemming, zelfs bij den hevigsten aanval. Prijs per doos f C,65. Hoofdpijn (migrainine) Pastilles van Apotheker Boom zijn een zeker werkend geneesmiddel tegen hoofdpijn, migraine, schele en zenuwhoofdpijn. Prijs per flacon f 0,80. Kina koortsdroppen van Apotheker Boom zijn gemaakt van de zuivere kinabast en zijn, doordat de kina direct opgelost in de maag komt, een spoedig werkend middel tegen koorts, binnenkoorts, malaria en gevatte koude. Prijs per flacon f0,60. Laxeerpillen van Apotheker Boom, zuiveren het bloed, verdrijven gal en slijm en bevorderen den stoelgang. Prijs per doos f 0,50 en f 0,25. Staalpastilles van Apotheker Boom, zijn gemaakt van melkzuurijzer en bederven nimmer. Deze zijn een goed middel tegen bloedarmoede, bleekzucht en daaruit voortkomende ziekten en de pastilles wekken de eetlust op. Prijs per flacon f 1,20 en f 2, Hoestsiroop van Apotheker Boom, aanbevolen door Dr. Poolman tegen hoesten, heeschheid en kinkhoest. Deze siroop maakt de slijm los en doet het hoesten spoedig bedaren. Prijs per flacon f 0,70. Aambeienzalf van Apotheker Boom geneest spoedig in- en uitwendige, blinde en bloedende aambeien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje f 0,50. Bovenstaande geneesmiddelen zijn alleen echt met den naam Boom en zijn verkrijgbaar in de meeste apotheken en drogistwinkels. Waar niet verkrijgbaar wordt het verlangde, na ontvangst van het bedrag, met verhooging van 10 ct. voor portkosten, franco toegezonden door firma A. M. Boom te Arnhem. Woensdag herdacht Z. D. H. Mgr. J. H. Drek mans, Bisschop van Roermond, zijn 70en verjaardag. De grijze Bisschop van Roermond wordt n heel zijn bisdom en ver daarbuiten geacht om zfin geleerdheid, geëerbiedigd om zijn wijsheid, bemind om zijn vaderlijke goedheid. Bij het Dinsdag te Middelburg gehouden onderwijzers-examen zijn geslaagd da heeren :'C. de Vries van Sluiskil, M. J. Lucieer van Groede, J. C. v d. Werff, C. W. C.atsmau, J. F. van Leeuwen en A. D. E. Lauret, allen van Oostburg. Benoemd tot hoofd der school te Othone (Zaamslag) de heer G. F. H, Luwema te Hans- weert. SAS VAN GENT, 25 April 1913. Men schrijft ons Zaterdagavond 19 April werd ten huize der wed. IJsebaert alhier, de jaarlijksche vergadering gehouden der Werkliedenvereniging „Helpt Elkander", het z.g. ziekenfonds. Ongeveer 50 leden waren aanwezig. Om half negen opent de voorzitter, de heer Adr. Stouthamer, de ver gadering. Na voorlezing der notulen, werd het rapport der commissie van toezicht gelezen door den heer P. Neeteson. Uit dit rapport blijkt dat op 31 Dec. 1912 de vereeniging telde 106 leden, 22 eereleden, 7 donateurs eu 2 buitengewone begunstigers. De ontvangsten gedurende 1912 hebben be dragen f 644,88, de uitgaven f 629,86 dus een batig slot van f 15,02. Er was in kas f 972,54, welke gelden op de spaarbank geplaatst zijn. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren P. IJsebaert, H. de Betue, E. Geirnaerdt, P. J. Hamelijnck en gekozen de heer A. Acke. Tot leden der commissie van toezicht werden herkozen de heeren P. Neeteson, A. G. Stubbé, Al. Lammens en Edm. Buijsse. Wegens het bedanken van den heer Aug. Maes werd door het bestuur tot bóde benoemd de heer O. van der Klooster. Het is jammer dat nog niet meer inwoners van Sas van Gent lid dier nuttige vereeniging worden. Zij hebben beslist ongelijk, die durven beweren dat zij niet ziek worden. Niemand weet dat. Een contributie van 8 centen per week moet toch niemand weerhouden zich als lid op te geven. En heeft het ongeluk een lid getroffen, hoe heil zaam werkt dan ons ziekenfonds. Gratis genees kundige hulp en bovendien nog eene dagelijksche uitkeering van f 0,50. Vraag het maar eens aan de leden die het reeds hebben ondervonden. Voor de Provinciale Staten treden dit jaar periodiek af district Hulst: P. F. Fruijtier, C. IJsebaert, F. C. O. M. Hombach en mr. P. Dieleman district Sluis: H. G. Hammacher, J. Erasmus en G. A. Vorsterman van Oyen. (Deze drie aftredenden verlangen niet meer in aanmerking te komen.) district Vlissingen: K. Houterman, P. Merckens en H. Guillaume (bedankt) district Middelburg L. J. van Voorthuijsen, mr. F. J. Sprenger en H. P. den Bouwmeester district Goes: D. Mulder, A. S. J. Dekker en J. Wondergem district Tholen: Jhr. mr. E. A. O. de Casembroot district Z i e r i k z e e J H. C. Heij3e, M. Bolle Lz. eu K. J. Hocke Hoogenboom. Bij het te Middelburg gehouden examen van den Bond van waterbouwkundige ambtenaren zijn o. a. geslaagd de heeren J. Becu van Groede en E. A. J. Pateer van Hoofdplaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot voorzitter en leden van den militieraad voor de lichting der militie in 1914, voor de provincie Zeeland: tot voorzitter Mr. J. W. Zijlstra, rechter in de arrondissements-rechtbank te Middelburgtot zijn plaatsvervangerMr. D. van der Vliet, burgemeester van Zierikzeetot leden Mr. J J. Heijse, advocaat en procureur te Middelburg en E. A. Urnland, luitenant-kolonel, provinciale adjudant in Zeelandtot hun plaatsvervangers Mr. F. B. Evers, advocaat en procureur te Middelburg en A. H. Gouwe, kapitein bij het 14de regiment infanterie. Een ruim 80-jarige weduwe H. te Hei n- keuszand, die zich eenige dagen geleden bij het wasschen, aan een speld prikte, is thans aan bloedvergiftiging overleden. KOEWACHT. Dinsdag werd hier door den heer J. Groenendaal, bouwkundige te Breda, ten huize van de dames Misseghers alhier aanbesteed het bouwen van eene bijzondere school met bewaarschool en het verbouwen van een bestaand huis tot woning voor de Eerw. Zusters. Er waren 4 inschrijvers, n.l. de heeren A. van de Walle te Hulst voor f25100, Ph. Baert alhier voor f 24800, P. Voet te Hontenisse voor f 24138 en Jos. Bleijenbergh te St. Jansteen voor f23900. De gunning is nog niet geschied. KOEWACHT. Woensdag werd hier eene bui tengewone vergadering van den gemeenteraad gehouden ter nadere bespreking van het adres van de bewoners der Kerkstraat. B. en W. deelen mede, dat zij met den bouwkundige, den heer J. van Groenendaal te Breda de zaak in het breede hebben besproken en dat deze niet on genegen was namens het Moederhuis eene over eenkomst aan te gaan omtrent het afstaan van grond ter verbreeding van de straat; als de ge meente van haar kant ook een strookje afstond. Daardoor zou een rechte straat ontstaan. De gementeraad vond dit goed, mits Ged. Staten daartegen geen bezwaar hadden. B. en W. en do secretaris zullen naar Middelburg gaan om bij Ged. Staten de zaak mondeling toe te lichten. als eczeem, gordelroos, dauwworm, netelroos, schurft, vurigheid der huid, winterhanden en -voeten, huiduitslag, enz. is Fosters's Zalf het aangewezen geneesmiddel door haar verzachtende, antiseptische en genezende eigenschappen, welke haar beroemd maakten in alle deelen der wereld. Volledige gebruiksaanwijzing bij iedere doos. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Overbeeke— Leunis, West Koïkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 per doos. Te koop aangeboden Te bevragen bij Gr. H. UKK, Sluisknecht, Sas van Greiit. Alvorens Uwe keuze te doen in Behangselpapieren, vraagt de STAALBOEKEN bij Uitgebreide sorteering in alle dessins, van de minste tot de beste soorten. Handel in VLOERZEILEN, LINO LEUMS, WASDOEK, enz. Beleefd aanbevelend. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concur reer ende prijzen. Oranje, Rood, Wit, Blauw, Geel, Groen, Bruin, Grijs, kortom elke verlangde kleur prima Glansver f, sneldroogend, en direct gereed, voor huis en scheepsgebruik, wordt door geheel Nederland verzonden 45 cents per kilo, in hermetisch gesloten bussen van 3, 5, 7V2) 10 kilo enz. Nette verpakking. Ruim gewicht. Bij afname van minstens 10 kilo franco eerste spoor- of' bootstation. Men neme proef. - Succes verzekerd. H.H. Feestcommissies worden wèl attent gemaakt, met het oog op de aanstaande feesten, dat bij ons het voordeeligst adres is van BENGAALSCH VUUR in de kleuren Rood, Wit, Blauw, Oranje, Groen, enz. Prachtig brandend. Spoedig bestellen is vereischt. Alle kleuren fl,25 per kilo. H. H. Winkeliers. „De Leidsche Bonbonkokerij" verzendt na ontvangst van postwissel, prima kwaliteit droog blijvende, Frambozen-, Citroen- en Annanas NATUREL BALLEN, Peer Drops. Appel Drops. Kleine gekleurde Drops, Gemengde Drops. De extra fijne Vanille ULEVELLEN en diverse soorten 1/2 cents BROKKEN, in blikken van 20 pond f 3,60. Biscuit blikken vrij. isssaesBa

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2