BOERENINSPAN, OPENBARE VERKOOPHUI LAIDBOUWIISPAN Openbare Verüophg. BEESTIAAL II. Een Woonhuis Landbouwgereedschap. Openbare Yerkooping, Beestiaal: Landbouwinspan, Opentoe Yerkooping. Landbouwinspan, Openbare Yerkooping. Deo geheelen LANDBOUWIHSPAN, Landhonvgereedschap Heltgereedschap EEN WOONHUIS Openbare Yerkooping. BOUWLAND, Landbouwgereedschap Kantgereedschap, als: Ifi j) ins dag 6 jvfei 1913, 25 stuks Hoornvee, Huisraad s Den geheelen Beestiaal. Beestiaal Jtuisraad Donderdag 15 Mei 1913, 10 Paarden, als: 18 stuks Hoornvee, als: 22 Varkens, als: 2 Vrouwenzitplaatsen, Eenige Huishoudelijke en verdere Roerende Boederen, als: Den Kapitalen 11 stuks PAARDEN, Melkgereedschappen: De volgende Openbare üerkooptng. Woensdag 23 April 1913, Donderdag 24 April 1913, 13 stuks Paarden, als: 27 stnks Hoornvee, als: Landbouwgereedschap Melkgereedschap, Benig Huisraad, Openbare Derkoepmg. Donderdag 15 Mei 1913, Den Kapitalen Beestiaal: 26 stnks Hoornvee: WOENSDAG 30 APRIL 1913, Den geheelen Beestiaal. Landbouwgereedschap. Inboedel. een hectare Klaver te velde WOENSDAG 7 MEI 1913, met Bergplaats, Erf en Tuintje, INSTEL op Maandag 28 April 1913, VERBLIJF op Maandag 5 Mei 1913, De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den heer L. W. DE JONGE te Hoek en de Erven zijner overleden vrouw J. Dieleman, op de thans nog door hem bewoonde hof stede, op des voormiddags 10 ure, verkoopen Bruine merrie oud 9 jaar, vosse merrie oud 13 j aar, bruine merrie oud 17 jaar (dik van veulen), bruine merrie oud 4 jaar (dik van veulen), vosse merrie oud 8 jaar, vosse ruin oud 5 jaar, bruine merrie oud 2 jaar, bruine hengst oud 1 jaar, vosse merrie oud 1 jaar en bruine merrie oud 1 jaar. N.B. De ouderdom der paarden wordt gewaarborgd. 4 baatgevende melkkoeien, 3 bekalfde vaarzen, 4 tweejarige vette vaarzen 4 éénjarige vaarzen, 1 éénjarige stier en 4 vaarskalveren. 2 groote zeugen, 3 loopvarkens en 17 biggen. Voorts: 90 hoenders en hanen, 7 eenden. 2 staken bijen. Bandhond met hok. Chais op veeren met getuig, 4 menwagens met toebehooren, stor- tekar met kussen, 2 sleden, 2 zaai- machines, wiedmachine, 4 ijzeren Waaleploegen,. Zeeuwsche ploeg, aardappelploeg, 2 groote en 2 kleine vijf balkseggen, 4 vierbalkseggen, (w.o. 1 met ijzeren tanden), 2 spijker eggen, kettingegge, rolblok met ketting, molbord met ketting, slepers, zwingen en aanschijnen, snijmolen, peëenmolen, windmolen, snijbak, geeselpaard met steen, bascule met gewichten, 3 zeefden, graanmaten, graanzakken, balen, paardetuig, touwwerk, rieken, schoppen, spaden, vorken, houweelen, mesthaken, 2 zeisen met stokken, slijpsteen met bakje, fornuis, voederkisten, kruiwagen, wagenlichter, ladders, mestplanken, ijs- bakken, vleeschblok, waterbak met goot, kuikenshok, kliefhamer met keggen, 3 snoeibijtels, trekzaag, bijl, enz. enz. Karnmachine met karn, roomtonnen, botervaten, emmers, teelen en teel- tuin. VERDER2000 droge en groene mutserd, planken, balken, stijlen en klief hout. Koebeeten, i lV« H.A. KLAVERS en de mest in den mestput. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. Orgeldraaiers, liedjeszangers en dergelijke worden op de hofstede niet toegelaten. Op de hofstede is geen gelegenheid tot afspanning, maar wel bergplaats voor fietsen. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven JAC. VERSTRATEN aldaar, in het café „De Graanbeurs" van Sal. Dieleman te Axel, op Vrijdag den &5 April 1913, des namiddags 1 ure, verkoopen KOOP I. met Aanhoorigheden en Erf te Axel (Kerkdreef), kadastraal aldaar bekend in sectie G no. 827, groot 1 are 34 centiaren. Te aanvaarden na de toewijzing. Be taaldag 1 Juli a.s. Thans nog bewoond door de Weduwe Jac. Verstraten voornoemd. KOOP II. in de Ned. Herv. kerk te Axel, Bank 43 No. 143 en Bank 44 No. 149. Dadel ij k daarna aan voormeld woonhuis Kabinet, Bureau, 2 Tafels, 12 Stoelen, 2 Kachels, 2 Ledikanten en 2 pluimen Bedden3 Lampen, 2 Spiegels, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, 2 Petroleumstellen, Waschkuip, Boter- bak, Haardijzer, eene partij Slagers gereedschap, Toonbank, Bascule, Kruiwagen» enz. enz. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van den Heer JOHANNES CAMMAERT, op de thans nog door hem bewoonde hofstede gelegen in de gemeente O s s e n i 8 s (Hooglandpolder), op des voormiddags 9V2 uur> in het- open baar verkoopen bestaande 0. m. uit alsBruine Merrie oud 7 jaar, dik van veulen vosse merrie oud 5 jaar met veulen, vosse merrie oud 5 jaar, vosse merrie oud 4 jaar, bruine merrie oud 3 jaar, bruine merrie oud 12 jaar, met veulen, vosse merrie oud 1 jaar, vosse ruin oud 1 jaar bruine ruin oud 1 jaar. als 7 baatgevende beste melkkoeien, ge kalfd en bekalfd, 3 bekalfde vaarzen, 5 2-jarige vette vaarzen, 3 1-jarige vaarzen, 2 ander- halfjarige vette stieren, 2 hokkelingen en 3 kalveren, alle Hollandsch ras. VARKENS: Een varken dik van biggen, zeug varken, en 8 beste biggen, oud 8 weken. PLUIMGEDIERTE: 130 Hoenders en Hanen. 3 menwagens met ijzeren assen en toe behooren, zware kar met kussen, A. rijtuig op veeren, met diverse houteu QH&SHbSb on ijzeren ploegen, diverse ijzeren en houten eggen, cultivator, kettingegge, molbord met ketting, rolblok, 3 sledsn, sleden, sleep, stroosnij molen, bietenmolen, windmolen, geeselsteen, 4 ladders, 2 vlasreepen, bookhamers, 2 fornuizen, zaadzeil met draagkleeden, verschil lende graanzeefden, meelzeefden, bascule met gewichten, graanmaat, graanschoppen, 40 graanzakken, balen rieken, vorken, mesthaken, zijsen, handwiedmachine, kruiwagen, kieken- ren, beerbak, manden, korven, wannen, touwwerk, schelf balken, partij oud ijzer, puntdraad, waterbak met goot, vleeschblok, vleeschkuipen, spekkist, meelkist, roede, kappers en rijven. VOORTS: 3000 groene en drooge mutsaard, partij fasseel, 200 zware kodden, groote partij tarwe- en ger.stestroo, partij hooi, groote partij koebieten. Verder de Mest in den put. (300 voer.) 1 melkontroomer, met karn en toe behooren, emmers, kuipen, verder koperen marmiet, kasserollen, baktrok, keulsche potten, partij spek, hammen, pot vet enz. 3 kleerkasten, 4 tafels, stoelen, zetels, kamerkachel, buiskachel, 2 ledikanten, kapokbed, spiegels, hang lampen, schilderijen, posturen, thee servies, geleierd en ongeleierd aarde werk, koperwerk en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Koopen tot en met f3,k contant. Orgeldraaiers, harmonicaspelers en liedjeszaugers worden niet op de hofstede toegelaten. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den heer L. VAN DIXHOORN, Notarisklerk aldaar, aan het door hem nog bewoonde perceel te Axel (Stationstraat), op Maandag den £8 April 1913, des namiddags 2 ure, verkoopen: als2 Linnenkasten, Mahoniehouten ^-5^^ j£ Tafel, Uittrektafel, ronde Tafel, Penanttafeltje, 2 J}Lnff Ressorts, 18 Stoelen, (w. 0. 6 met Zetel), Zieken stoel met gemak, Rietenstoel, Parapluiestaander Étagères, 2 Sigaren- kastjes, Boekenrek, Vulkachel met Tegelplaat, Buiskachel, Kantoor kacheltje, Kolenbakken, Regulateur, Kastklok, Lamp, Koperen Ketel, Marmiet, Waschbankje, Emmers, Spottkar, Wieg, IJsslede, Schilderijen Bloempotten, Glas-, Geleierd en Aardewerk, enz. VOORTS: Kanarie met Kooi, en 5 Kippen (witte). De Notaris Mr. A. H. LIJDSMAN te Hulst, zal teu verzoeke van den heer JACOBUS VERDURMEN, landbouwer te St. Jansteen, Heikaut, op des voormiddags om 10 uur, in het openbaar verkoopen bestaande o. m. uit 2 pas gekalfde koeien, 2 kalf vaarzen, 4 eenjarige runderen, 2 puike spring- stieren N.-H. ras, 2 kalveren, 1 vet varken en 1 zeugvarken dik van biggen. 50 kippen en hanen. 1 rijtuig op veeren windmolen, dorsch- machine met manége, snijbak, zwingelmolen, vlasreep, stroomden, slijpsteen, 1 ploeg, 1 bottege, 18 duizend kilo voederbieten. 5 duizend kilo stroo, hooi, 2 duizend kilo gedorschen tarwe, duizend kilo eetaardappelen, 500 kilo polder industrie, 6 mijten brandhout, 200 groene en 300 droge sparresnoei, 400 droge Canadamutsaard, 200 ge* waterde sparren, een partij schelf- balken, een partij nieuwe gezaagde planken, 2 nieuwe dissels voor manege, ledikant zoo goed als nieuw, teeltuin, eiken latten en bandroeden, beerbak, buffet met bierschraag, herberggerief en hetgeen verder ten verkoop zal worden aan geboden. Onkosten 12 Vs Betaaldag 31 December 1913. Onbekende en buitenlandsche koopers' moeten goede Nederlandsche borgen stellen. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den heer LEV. VAN CADSAND aldaar, op de laatst door hem bewoond geweest zijnde hofstede (aan de Eerste Verkorting) op des voormiddags 10 uur, verkoopen bruine merrie oud 4 jaar met veulen, dito oud 5 jaar dik van veulen, dito oud 7 jaar dik van veulen, zwarte merrie oud 5 jaar, Schimmelmerrie oud 11 jaar dik van veulen, bruine ruin (loop- paard), oud 6 jaar, bruine ruin oud 13 jaar, vosse merrie oud 2 jaar, bruine merrie oud 2 jaar, 2 vosse merrie's oud 1 jaar, bruine merrie oud 1 jaar en bruine ruin, oud 1 jaar. 8 baatgevende en kalfdragende koeien, 4 vaarzen dik van kalf, 3 2-jarige runderen, 4 hokkelingen, 2 stieren en 6 kalveren. VOORTS: 3 vette varkens, 1 zeug dik van biggen en 1 loopvarken, 100 hoenders en hanen, 3 ganzen en 11 eenden, hond met hok. Tilbury met getuig, 4 menwagens met toebehooren, kar op veeren, zaaimachine, wiedmachine, dorsch- machine, 3 Cappon-ploegen, 2 tweescharploegen, 3 aardappelploegen, 3 ijzeren- 4 houten- en 1 kettingegge, hooihark, slepers, zwingen en aanschijnen, rol blok, molbord, 2 snijmolens met ros en versnelling, 2 peeënmolens, 2 wanmolenb (w. o. 1 met zeefden), vlasreep, geeselsteen met paard, 9 graan- en vlaszeefden, graanmaat, zaadzeil met toebehooren, bascules met gewichten, kisten, balen, zeilen, ladders, schoppen, rieken, vorken en mesthaken, fornuis, spekkuip, vleesch blok, kiekenshok, paardentuig, enz. alsEen Meys melkontroomer, tuimelkarn met tonnen, karn met toebehooren, boterbak, teeltuin, enz. 1 als: Ledikant, waschmachine, baktrog, glas-, geleierd- en aarde werk, enz. enz. VOORTS: Eene partij haverstroo, gerstestroo, droge en groene mutserd. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht desgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. Orgeldraaiers, liedjeszangers en derge lijke zullen niet op de hofstede worden toegelaten. lyfiÉS?*' Op de Hofstede bestaat .IpöBSgr OKEBf gelegenheid tot af spanning maar WEE bergplaats voor fietsen. De Notaris Mr. A. H. LIJDSMAN te Hulst, zal op des voormiddags om 10 uur ten ver zoeke en ten huize van den heer P VEREECKEN te Hontenisae, Terhole, Havenpolder, publiek verkoopen bestaande o. m. uit 11 PAARDEN 1 vosse merrie oud 10 jaar, 1 vosse merrie oud 5 jaar met veulen, 1 vosse merrie oud 4 jaar met veulen, 1 vosse merrie oud 6 jaar, 1 vosse merrie oud 3 jaar, 1 vosse merrie oud 3 jaar, 1 vosse merrie oud 3 jaar, 1 bruine ruin oud 5 jaar, 1 bruine merrie oud 2 jaar, 1 vosse hengst oud 1 jaar, 1 vosse merrie oud 1 jaar. 8 baatgevende koeien. 5 runderen, 4hokkelingen, 7 kalveren, 2 spring- stieren, 4 loopvarkens, 50 kippen en hanen. 4 menwagens 1 zware kar met kussen, 1 tilbury met ge tuig, 6 houten en 2 ijzeren eggen, 2 ijzeren wiel- ploegen, 2 houten ploegen,. 2 twee- schaarploegen, 1 rolblok, 3 sleden, 1 molbord, 1 zaadzeil, 2 windmolens, 1 meelmolen, 1 bietenmolen, 1 bascule, 4 graanzeefden, 1 vleesch blok, een partij zwingen en egtanden en al hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Koopen tot en met f3,contant. Onkosten 121/s Betaaldag 31 December 1913. Onbekende en buitenlandsche koopers moeten goede Nederlandsche borgen stellen. Liedjeszangers en orgeldraaiers worden op de hofstede niet toegelaten. Mr. A. H. LIJDSMAN, Notaris te Hulst, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. L. BOEL—van Eerdenburgh te Hulst, Station, in het openbaar bij opbod verkoopen op des voormiddags 10 uur bestaande o. m. uit: 2 paarden, als 1 bruine ruin oud 3 jaar en 1 rouaan ruin oud 2 jaar, 8 één en tweejarige paarden, 4 melk koeien, 2 kalveren (echt N.-H. ras), 2 varkens en 100 kippen en hanen. 1 wagen, 1 kar, ploegen, eggen, slede, rolblok, sleep, bietenmolen, stroo, molen, windmolen, graanzeefden, zaadkleed, knecht, menreep, geesel steen, bascule met gewichten, mest haken, rieken, spaden, vorken, paardentuig, netten enz. Melkgereedschap, vleeschkuip, 2 for nuizen (ÏOO en 200 liter) hooi, stroo, schelf balken, tuinkodden, bak- gerief, sliijpsteen, lichters, 2 ladders, 1 kruiwagen, graanzakken en balen 1 lamoen, 1 spekkist, 1 korf en varkensbakken, mest in den put. Herberggerief, banken, tafels, stoelen, glazen en karaffen, kachels, kasten, ledikanten en bedde- goed, potten en pannen, ge leierd en ongeleidord aardewerk, huisbascule, weegschaal, trapladder enz. brandhout, vlag met vlaggestok, man dén en keven, koebieten, aard appelen, teerbus met kwast en het geen verder zal worden aangeboden. Onkosten 12Vs Betaaldag 31 December 1913. Koopen tot en met fl 3,contant. Onbekende en buitenlandsche koopers moeten goede Nederlandsche borgen stellen. Onmiddellijk na afloop der verkooping in den Riet- en Wulfsdjjkpoider gem. Stoppeldijk. De Notarfs Mr. A. H. LIJDSMAN te Hulst, zal ten verzoeke van de Erven van den Heer A. WANT te Graauw, Langendam, publiek verkoopen, op des voormiddags om 10 uur. bestaande o. m. uit 1 bruine merrie oud 4 jaar, 2 baatgevende koeien, 2 graskalveren, 1 éénjarige stier, 2 vette varkens, 60 kippen en hanen, 1 hond met hok. 1 Beversche kar op veeren, zoo goed als nieuw, 1 nieuw treemkar, 1 drie- wielskar, 1 dorschmachine met dissel en manége, 1 stroomolen, 1 bieten molen, 1 zeefdemolen, 1 kruiwagen, 1 ploeg, 4 eegden, 1 tuinslee, 1 rol blok en 1 handblok, paardentuig, 1 /-/ sleep, 1 haagschaar, 2 lor- pJ nuizen, 2 ladders, manden, /f riekenvorken, spaden 100 zakken en balen, graanmaat met schop, groote bascule, vleeschblok, kiekenren, 3 graanzeefden, 1200 M. puntdraad, schelf balken, 1500 kilo stroo, hooi, aardappelen, bieten, mut saards, brandhout, staken en kodden, pannen, steenen, slijpsteen, varkens- bakken, enz. 1 melkontroomer met tuimelkar, melkkuipen, boterbak met toebe hooren, Keulsche potten, teilen en emmers. Kleerkasten, tafels, stoelen, zetels, kachels, naaimachine spiegels, schilderijen, 1 Friesche klok, ledikanten met beddengoed, potten en pannen, baktrog, koffers, geleiefd en onge leierd aardewerk, hammen, spek en vet, bascule met gewichten en wat verder zal worden aangeboden. Koopen tot en met fl. 3,contant. Onkosten 12*/j pCt. Betaaldag 31 December 1913. Onbekende en buitenlandsche koopers moeten goede Nederlandsche borgen stellen. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van de Heeren L. VAN WAESBERGHE Janssens te Hulst, iu het openbaar ver koopen gunstig gelegen aan de Groote Markt te Hulst, naast het hotel „Het Bonte Hert", kadaster sectie A nummer 1221, groot 1 are 61 c.a. Aanvaarding bij betaling der koopsom, welke uiterlijk 6 wekeu na den-toeslag moet worden voldaan. Instel Vs Gelag telkens des namiddags 21/2 uur ter herberg van Jan Biesbroeck te Hulst. De sleutel ter bezichtiging te verkrijgen bij de heeren van Waesberghe. De Notarissen J. A. DREGMANS te Axel en JOH. PILAAR te Goes, zullen ten verzoeke van Mevrouw de Wed. en Erven van den WelEdelGestr. heer Dr. H. K. PERSANT SNOEP te Kapelle, bij de Erven Rolff te Axel, op Woens dag den 30 April 1913, des namiddags 1 ure precies, verkoopen 13 Hectaren 91 Aren 20 Centiaren of 31 Gemeten 65 Roeden geleden in den polder Beoostenblij benoorden, gem eute Axel, kadastraal aldaar bekend in Sectie D nos. 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 en 233. In huur bij den heer F. Dekker Fz. te Axel tot rooven oogst 1914 voor f 936,63 per jaar. Opleg pacht vanaf valdag tot betaal dag koopsom, zijnde twee maanden na de toewijzing. Grondlasten voor kooper vanaf 1 Jan. 1913. Polderlasten vanaf 1 Mei a.s. Onkosten 8 dagen.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 3