Openbare Verknoping. EEN WOONHUIS. in Landbouwinspan b jfr BuitenMcli Otsrziclif „Maria o o r d" VERK00P2NG Bouw- en Weiland 30 stuks Hoornvee Huisraad OPENBARE YERKOOPING. EENE HOFSTEDE BEESTIAAL I Candidiatstelling Oostburg. A dvortentiën. Mat alle tevredenheid A an bo voting. Scricbt val Instel: Openbare OerkoiipTaj. LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN Katholieken Toewijzing Zaterdag 19 April 1913, Openbare Derkooping B e e s 11 a a 1: met Bouw- en Weilanden, ongeveer 8 gemet BOUWLAND. Openbare Derkooping. Schoolnieuws. Ingezonden Stukken. Agent de beer CHR. VAN HEEL, Kattendijke. Agent de heer L. BUIZE, Goes. (Rooconlenr.) Maandag 21 April 1913, EENE PARTIJ Schuurtje en Aaohoorighedeu, Erf en Bouwland Instel op Maandag 28 April 1913, Verblijf op Maandag 5 Mei 1913, DINSDAG 20 MEI 1913, Den Kapitalen 74 Paarden, als: Melkgereedschap: WOENSDAG 14 MEI 1913, 10 stuks Paarden 22 stuks Hoornvee: 6 stuks Varkens Landbouwgereedschap Gemeente Stoppeldijk. Gemeente Hengstdijk. Instel op Vrijdag 2 Mei 1913, Verblijf op Dinsdag 13 Mei 1913, Donderdag 8 Mei 1913, Landbouwgereedschap De berichten uit België blijven aantoo- nen dat de „algemeene" werkstaking verre van algemeen, en voor de socialisten een treurig fiasco is. Nu weten we we: dat een getal van circa 300,000 zooveel Stakers zijn er ongeveer op zich zelf een eerbied-afdwiugend getal is. Maar als men eens nagaat dat België in ronde pijfers een millioen werklieden telt, en dat de sociaal-democraten zich altijd met veei bombarie „de" arbeiderspartij noemen, dan blijkt al aanstonds hoe een droevig echec de staking is en hoe een betrekkelijk ge ringen invloed de socialisten op de arbei dende klasse hebben. Niet minder dan 8/a hebben er feestelijk voor bedankt in het gareel der roode heeren te loopen. En dan bedenke men verder, dat er onder de sta kers nog vele duizenden zijn, die niet kunnen werken omdat wegens onvoltallig heid vele fabrieken hebben moeten sluiteu IntU38chen staat dit vast, dat deze be weging aan den Belgischen handel groot nadeel toebrengt. Niet alleen dat vele handelskantoren de Belgische havensteden Gent en Antwerpen thans links laten liggen men zie voor wat Gent betreft een bericht onder „Provincie-Nieuws" in dit nummer maar ook is het gevaar niet denkbeeldig dat, vooral voor den doorvoer handel, deze tijdelijke gedwongen verplaat sing een vaste blijft. En wie zullen dan de schade vergoeden, toegebracht aan deo handel, aan de industrie, wie het te derven loon uitbetalen aan de werkloozen Zul lea het de socialisten zijn Men weet wel beter. Deze beeren kennen geen verant woordelijkheid. Maar niet alleen tot de scheepvaart bepaalt zich de schade. Blij kens een interview met het hoofd van he goederenstation te Antwerpen waren daar Dinsdag 250 wagons aangekomen tegen 800 in normale tijden Gerust kan gezegd worden dat de schade dagelijks in de honderdduizenden loopt. Met de Balkan-aangelegenheden vordert het nog steeds ellendig slecht. De Turken en Bulgaren moeten nu besloten hebben elkaar voorloopig met vreê te laten, en naar alle waarschijnlijkheid zal tusschei die twee de laatste kogel wel verschoten zjjn. Griekenland, Servië en Montenegro echter houden de onderhandelingen voort durend tegen. Griekenland zelfs schijnt zich buitengewoon te versterken in de door het Grieksche leger bezette stad Saloniki, want... de Bulgaren hebben niet veel trek deze stad aan Griekenland af te staan, en de Grieken toonen al even weinig lust haar te ontruimen. Een con flict dus tusschen die twee in zicht Niet onmogelijk. Skoetari vormt nog steeds het onopgeloste probleem. Tusschen Frankrijk en Duitschland ia weer eens voor de hoeveelste maal het oude vuurtje van haat en nijd en af gunst opgelaaid. To Nancy werd eenj gezelschap Duitschers door een troep Fransche jongelui beleedigd en dit is de oorzaak van een nieuw stormpje tusschen beide volken. In de Woensdag te Oostburg gehouden vergadering van het Centraal Bestuur der R.-K. kiesvereemging Z.-Vl. W. D. bleek uit den medegedeelden uitslag der stem mingen in de afdeelingen, dat overal met algemeene stemmen voor de Tweede Kamer was candidaat gesteld de heer Mr. P. Dieleman te Middelburg, zoodat deze tot definitief candidaat der Centrale R.-K. kiesvereeniedng is gekozen. De heer Dieleman is hiermede de can didaat der Roomsch-Katholieke, anti revolutionaire en christelijk-historische organinaties in het district Oostburg. Te Middelburg slaagden voor de acte lager onderwijs de heeren R. J. M. Waelput te Zuiddorpe en A. P. Maat te Zuidzande. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte voor onderstaande regelen, waar voor bjj voorbaat dank. In Uw veelgelezen volksblad van ver leden Zaterdag las ik met genoegen in het verslag van het Kruisverbond, dar. de jeugdige propagandisten zoo'n flink aantal aoonné's voor de Katholieke pers hadden aangewonnen. Want waarlijk op dit gebied kan mijn inziens onze activiteit nooit groot genoeg wezen en daarom hoop ik dat men op den ingeslagen weg voortga, Want een ideale toestand is hier nog met bereikt zooals uit onderstaande zal blgken. Volgden de Katholieken het voorbeeld hunner tegenstanders na, die niets on beproefd laten voor de verspreiding hun ner pers, nog vele neutrale en liberale bladen konden geweerd worden uit de huisgezinnen en van de leestafels in de herbergen. Zeker zou het dan niet kun nen gebeuren, dat zelfs in die herbergen, waar de hier bestaande Katholieke vereenig.ngen als; Kiesvereeniging, Boeren- en geitenbond enz. vergaderen, nog bladen en tijdschriften zouden ge vonden worden, die geloof en zedelijk heid in gevaar brengen en waar men met •Ueem Katholieke dagbladen, doeh soms nieuws- en ge le gewestelijke Katholirlra blad- n als „Zeeuwsiche Koerier" „Zelaudia" e. a. te vergeefs zal zoeken. Wel kan men er vinden alle soort neutrale en liberale llustreerde bladen. Waar blijft nu het sociaal- en krachts- gevoel onzer katholieken, waarop zoo duidelijk gewezen werd op de jaarver gadering van den Boerenbond Dat ze nu eens toonen de kracht onzer katho- ieke vereenigingen, door te eischen dat r in hunne vergaderlokalen tenminste ^en beslist katholiek blad kome en dat de gevaarlijke tijdschriften verwijderd worden. Dat ze nu eens niet meer dulden dat, als /.e na volbrachten arbeid een gepaste mtspanning gaan nemen, zij daar alleen maar vinden bladen, die hen voortdurend kwetsen in hun overtuiging, maar dat zij op de leestafel katholieke bladen eischen, die hen helpen en steunen tot het bereiken van datgene, waarvoor zij zich in Kies vereeniging, Boerenbond, enz. vereenigd hebben. Zij zullen hierdoor positieven arbeid verrichten, zich zeiven consequent blijven en medehelpen tot het opwekken van een goed en degelijk sociaal gevoel, 't welk in hoofdzaak door de katholieke pers wordt aangekweekt. ARGUS. Kloosterzande, 17 April 1913. (Den inhoud van dit artikel onderschrij ven we gaarne. Want, de velen, die onze goede pers door advertentiën, pro paganda en abonnement zoo krachtig steunen niet te na gesproken, kan niet worden ontkend dat, vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen O. D., nog veel, zéér veel voor de katholieke pers te doen valt Moge het woord van „Argus" daarom vrucht dragen. Red.) Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, onder vonden bij "het overlijden onzer innig geliefde Echtgenoote, Moeder en Dochter betuigen wij onzen oprechten <lank. FERD. DE VLEESSCHAUWER, en Familie. Sas van Gent, 17 April 1913. kan ik verklaren, dat de Algemeene Paarden- en Veeverzekering- Maatschappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. Linthout, de schade voor mijn gestorven paard spoedigst en loyaal heeft uitbetaald. Ik kan iederen paarden en veehouder aan sporen deel in deze Maatschappij te nemen, ook van wege hare lage en vaste premiëo. D. VERDONK. Kloetinge, den 31 Maart 1913. Ik verloor onlangs een waardevol paard verzekerd bij de Algemeene Paarden- **n Vee verzekering-Maatschappij re 's-Gravenhage (D« Oude Zwolsche van 1895), Dir. Linthout, verzekerd. De schadevergoeding tot 90 pCt. werd mij onmiddellijk geremitteerd. Belangheb benden wordt deze maatschappij aanbe volen. J. L MOL. Driewegen, den 31 Maart 1913. Pensionaat voor jongejuffrouwen uit den deftigen stand, bestuurd door Zusters Ursulinen. Deze kostschool is gelegen in eene der schoonste en gezondste streken van Noord-Brabant, te VUGHT, nabij 's-Bosch, door spoor en tram met deze stad verbonden. Het onderwijs bevat behalve het programma van M. U. L. O., de ltaliaansche taal, piano, viool, boek houden, typewriting, schilderen, (olie- en waterwerf) brandschilderen, boetseeren, houtsnijden, nuttige en fraaie handwerken. Er bestaat gelegenheid voor Dames om conversatie-les te nemen in Fransch Duitsch, Engelsch en Italiaansch. Inlichtingen te bekomen bij de Eerw Overste. De Notaris STEEGERS te Assenede, zal den om 2 uren namiddag, ter herberg van Mr. Jules van Hijfte te Selzaete, Groote Plaats, openbaar vérkoopen: te Sas van Gent in Canisvlietpol- der, waar men het noemt „De Steenovens", Sectie P Nos. 369, 371 en 378, groot H. 21900. Verpacht zonder schrift aan Aug. Hamerlinck, mits fr. 350 'sjaars, vrij lasten. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van de onherroepelijk gemachtigde hypothecaire schuldeischeres, krachtens artikel 1223 B. W. in het openbaar vekoopen: te St. Jansteen, kadastraal bekend in sectie C nummers 31 Ibis, 1906, 1907 en 1908, samen groot 1,36,50 Hectare. Bewoond en eigendom van J. B. DE KOCK. Betaling koopsom 6 weken. Instel Va telkens des namiddag 3Va uur ter herberge van C. Everaert te St. Jausteen. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris E. B. DU MOLE YN te Hontenisse, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. P. DE VISSER op de alsnog door haar bewoonde hofstede te Hontenisse (Terhole), op des voormiddags 91/s uur, in het open baar verkoopen bestaande uit bruine merrie oud 10 jaar met veulen, bruine A 7\ merrie oud 9 jaar met veulen, zwarte merrie oud 6 jaar met veulen, vosse merrie oud 8 jaar, bruine merrie oud 4 jaar, vosse merrie oud 3 jaar, bruine ruin oud 3 jaar, vosse merrie oud 2 jaar, bruine ruin oud 2 jaar, bruine merrie oud 1 jaar, bruine merrie oud 1 jaar. (De ouderdom der paarden wordt ge waarborgd.) kalfdragende melkkoeien, 5 bekalfde vaarzen, l. tweejarige runders, E hokkelingen springstieren, 3 eenjarige stieren en 3 kalvers. TABKEN82 vette varkens en 3 loopvarkens. 5 menwagens met toebehooren, storte- kar met kussen, tilbury met getuig, rijtuig op veeren, 5 verschillende ploegen, aardappelwied- en aanaard- ploeg, 12 eggen, waaronder 3 ijzeren, botegge, kettingegge, zaaimachine, 3 sleden ingericht voor bietenvervoer, rolblok, slepen, mestplanken, aalbak, aalpomp, rosmolen, stroosnijmolen, peemolen, windmolen, menreepen met enkel en dubbele katrollen, 2 water bakken, waaronder 1 cement-ijzeren, watergoten, arduinen varkensbak, 4 laddersgeeselsteen, bascule met gewichten, 5 graanzeefden, klaver- zaadzeefd, graanmaat, 3 handwiedmachines, ijzeren en houten dammen, slijpsteen, hondenhok, meel- kisten en tonnen, graanzakken, rieken, vorken, mesthaken, zeisen, 60 schelf- balken, groote partij puntdraad. palen en staken, 2000 drooge en groene mutsaard, brandhout. Melkontroomer, tuimelkarn, karn met karntoestel, roomton, boterbak, boter- bascule, 5 melkbussen, teeltuin, emmers. WltLOi guttm, Kasten, Eikenhouten boogkabinet, 2 kasten, uittrektafel, 10 stoelen, 2 zetels, hanglamp, kachel, 2 ledikanten, vleeschmolen, baktrog, 4 banken, geleierd en ongeleierd aardewerk' en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Liedjeszangers, orgeldraaiers en derge lijke worden niet toegelaten. koopt niet m winkels, waar zeden- kwetsende artikelen worden uitgestald of voorhanden zijn koopt aan stations-boekenstallen of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. De HOFSTEDE onder Waterland kerkje, in pacht bij F. v. PRUOIJE, is ingesteld als volgt Perceelen 15 f52,700, perceelen 6 f3600, 7 f5700, 8 f5300, 9 f8225, 10 f3600, 11 f6000, 12 f1250, 13 f5450, 14 f 8400, 15 f6600 16 f10,200 17 f4000, 18 f 3250, 19 f 3520, 20 f 1100. Samen f 128,895, des namiddags 3 uur te lJzendijke, in het café van den Heer J. J. Bron. Notaris ZIJLSTRA. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van zijne princi palen, op DINSDAG 6 MEI 1913, des namiddags 2 ure, in het café bij C. Bakker te Hoek, verkoopen de volgende Onroerend© Goederen, gelegen te Hoek, (Lovenpolder) Koop I. Ongeveer 1 h.a. 22 a. 80 c.a. of 2 gemeten 227 roeden BOl'W- en WEILAND, kadaster sectie B no. 16 geheel en deel van no. 726. Koop II. Ongeveer 1 h.a. 1 a. 30 c.a of 2 gemeten 82 roeden BOUWLAND, sectie B deel van no. 726. Koop III. Ongeveer 1 h.a. 42 a. 70 c.a. of 3 gemeten 61 roeden BOUW LAND, sectie B deel van no. 726. Koop IV. 58 a. 70 c.a. of 1 gemet 95 roeden W E I L A N D, sectie B no. 727. Koop V. 54 a. of 1 gemet 64 roeden WEILAND, sectie B no. 971. Koop VI. 1 h.a. 33 a. 10 c.a. of 2 gemeten 296 roeden BOUWLAND, sectie B deel van no. 972. Koop VII. 1 h.a. 53 a. 90 c.a. of 3 ge meten 136 roeden BOUW- en WEILAND, sectie B no. 972 ge deeltelijk en 974. Koop VIII. 91 a. 40 c.a. of 2 gemeten 15 roeden Dijk- en Zijkantweg, sectie B nos. 966 en 968. Te aanvaarden met het rooven van den oogst in dit jaar. Betaling der koopsom 1 November a.s. Onkosten 8 pCt. binnen 8 dagen. Grondlasten voor koopers van af 1 Januari 1914polderlasten van af 1 November 1913. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en de Erven van dhr. A. KIPS, op de hofstede, thans nog bewoond door de Wed Kips, in de gemeente Koewacht, op des voormiddags 10 ure, verkoopen Een vosse merrie oud 3 jaar met veulen, 1 grijze merrie oud 5 jaar met hengstveulen, een vosse merrie oud 5 jaar met veulen, een bruine merrie oud 2 jaar, 1 vosse ruin oud 2 jaar en 2 grijze rumen oud 1 jaar. 7 baatgevende en kalfdragende koeien, 2 tweejarige bekalfde runderen, 4 eenjarige runderen, 6 stieren (w. o. schoone Springstieren) en 3 kalveren. 4 zeugen (2 dik van biggen, 13 a 14 weken en 1 met of zonder biggen, 6 weken) en 2 jonge vette Varkens (van 6 maanden). Bevers-rijtuig met getuig, 3 Menwagens met toebehooren, stortekar met kussen, 2 groote en 1 kleine ijzeren ploeg, 2 Zeeuwsche en 1 kleine houten ploeg, aardappel- ploeg, 3 groote, 2 kleine en 1 ijzeren egge, windmolen met zeefden, stroo- molen, raapmolen, wiedmachine, snij paard, 2 sleden, rolblok, 2 bieten en aardappelrieken, vorken, spaden en mesthaken, graanmaat en graan- schoppen, bascule met gewichten, balen en zakken, nieuwe tarwezeefd, vleesohblok, vleeschkuip lange ladder, slijpsteen, kruiwagen, baktrog, for nuis, kiekensren, beerbak, menreepen, paardentuig, enz. VERDEREene partij aardappelen (Industrie's), rogge, tarwe, gerst en haver, stroo, koebieten, eene partij brandhout, drooge mutsaard, sparren, proppen en persen, 6 omgewaaide boomen, balken, planken, eene partij oud ijzer, enz. enz. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van de Erven van Mejuffrouw M. F. VAN DEN EECKHOUT, laatst weduwe van den heer P. Heijens en vroeger van'den heer P. van Esbroeck te Stoppeldijk over leden, in het openbaar verkoopen in de gemeente Stoppeldijk, ge- zamenli;k groot 9,77,4U Hectare (of in Gentsche land maat 21 Gemet 281 Roeden), verdeeld in koopen, als volgt Koop I. De Hofstede met Boomgaard, Moestuin, Wei en Bouwlanden, kadastraal be kend in sectie B nummers 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 750 en 939, samen groot 4,21,60 hectare (6 gemet 139 roeden). Boomprijs f 1200. Koop II. 1,34,90 hectare (3 gemet 8 roeden) BOUWLAND, kadas traal bekend in sectie B nummers 947 en 948. Koop III. 1,36,60 hectare (3 ge met 20 roeden) BOUWLAND, kadastraal bekend in sectie B num mer 950. Koop IV. 87 aren 60 c.a. (1 gemet 290 roeden) Bouwland, in den Katerspüt, kadastraal bekend in sectie B nummers 702 en 703. Koop V. 71 aren 80 c.a. (1 gemet 183 roeden) W eiland, in den Oosthoek van den Pauluspolder, aan de hofstede Schillemans, kadastraal bekend in sectie B nummers 374 en 381. Koop VI. 1,24,90 hectare (2 gemet 241 roeden) Weiland, in den Groot Hengstdijkpolder, kadastraal bekend in sectie A nummer 835. Aanvaarding Koop I onmiddellijk na den verkoop van den Inspan, de Bouw landen rooven oogst en de Weilanden over te nemen aan f 65,per gemet. Betaling koopsom 1 Augustus 1913. Lasten voor koopers rekening van af 1 Augustus 1913. In pacht kunnen volgen met toestem ming van eigenaren Instel */s pCt. Gelag V2 pCt. telkens des namiddags 2 uur, bij den heer H. Claeys te Bopchkapelle. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van Notaris Dümoleyn Boekjes met kaarten zijn van af 20 April gratis verkrijgbaar. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Mhdame de Wed. en de Erven van dhr. L. E. DIERICK te Zuiddorpe, op de hofstede aldaar, thans nog bewoond door de ver koopster, op des voormiddags 91/s ure, in het open baar verkoopen 1 zesjarige Merrie, 1 vijf jarige merrie (stamb. no. 1385), 1 driejarige merrie 1 tweejarige merrie, 1 tweejarige Ruin, 1 ééujarige merrie en 1 één jarige Ruin 6 Melkkoeien, 2 ge kalfde vaarzen, 6 runderen, 1 stier, 4 hokkelingen en 8 kalveren4 zeugen met biggen en 2 jonge zeugen60 hoenders en hanen en een bandhond. Een tilbury met getuig, 3 menwagens met toebehooren, 1 driewielskar, 2 tweescharploegen en 1 éénscharploeg, 2 ijzeren en 6 houten eggen, 2 sleden, zwingen en aanschijnen, rol blok, snijmolen, raapmolen, wanmolen met zeeften, geeselsteen, vlasreep, graanmaat, graanharp, zeilen, bascule met gewichten, kisten, balen, ladders, schoppen, rieken mesthaken, fornuis, spekkuip, vleesch- blok, paardentuig, beerbak, beerpomp, enz. enz. MELKGBRKEDSCHAP: Een Meys-melkontroomer met tonnen, tuimelkar, boterbak teeltuin, enz. Huisraad: Ledikanten, beddegoed, waschmachine, waschkuip, baktrog, glas-, geleierd en aardewerk, kachels, stoelen, tafels, enz. enz. VOORTS: Eene partij haver, rogge-, tarwe- en gerstestroo, hooi, riet, koe- beeten, aardappelen, droge mutsaard, balkeu en stijlen, enz. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op tijd van betaling, onder borg tocht desgevorderd. Onbekende personen en achterstallige betalers worden niet als koopers of borgen aangenomen. Geen muziek of gezang hoegenaamd wordt op de hofstede toegelaten. ij viaoiccp,

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2