Provinciaal Volksblad. 1735. Eerste Blad Woensdag 16 April 1913. 19de Jaargang VAN HOUTEN'S Thans de meest gelexen Courant van Zeeland. Brieven, Stukken, Advertentiën te zenden aan de Administratie van „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent. Dit nummer bestaat uit T WEE BLADEN. Verslag gemeente SAS VAN GENT, EN VOORAL S MORGENS, 'S MIDDAGS en 'SAVONDS EEN KOP DE ZEEUWSCHE KOERIER Deze courant verschijnt Woensdag en Zaterdag. Prijs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 frank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Advertentiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. MAAN: V. M. 20 April. L. K. 28 April. ZON Zon op 6 u. 30 m. Zon onder 6 u. 10 m. der Raadsvergadering van de gehouden op Zaterdag den 12 April 1913, des namiddags ten 2 uur. Tegenwoordig, de voorzitter, vijf leden en de secretaris. Afwezig de heer Oole. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en na een tweetal van weinig be lang zijnde opmerkingen, goedgekeurd. Aan de orde I. Mededeeling Ingekomen {Stukken. a. Schrijven van de heeren E. J. Michielsen en H. A. Bockstael, resp. hoofd der school en onderwijzer in dö kom, houdende dankbetuiging voor de verleende gratificatiën. b. Missive van Ged. Staten, houdende goed keuring van het besluit van den raad d.d. 13 Maart 1.1. inzake de verhuring van het gebouw van het post- en telegraafkantoor. II. Aanbieding verslag toestand der gemeente over 1912. Dit zal ter visie worden gelegd. III. Aanbieding rekening algemeen armbe stuur over 1912. Tot leden der commissie van onderzoek der rekeningen en begrootingen voor dit jaar worden gekozenbij eerste stemming de heer H. Gross met 4 stemmende heeren Malotaux en Buijsse verkregen ieder 1 stem. Bij tweede stemming de heer E. Buijsse met 5 stemmende heer Malotaux verkreeg 1 stem. Bij derde stemming de heer P. J. Hamelijnck; de heer Malotaux verkreeg 1 stem. In handen dezer commissie wordt de aan de orde zijnde rekening gesteld. De commissie zal deze onderzoeken en van hare bevindingen te gelegener tijd verslag uitbrengen. VI. Benoeming leden stembureaux voor de periodieke verkiezingen in 1913. Voor de stemming en eventueele herstemming voor een lid der Tweede Kamer worden be noemd de heeren P. Malotaux en Ch. Pauwels voor de stemming en eventueele herstemming voor leden der Provinciale Staten de heeren H. Gross en J. V. Oole, en als vierde lid de heer P. J. Hamelijnck voor de stemming en eventueele herstemming voor leden van den gemeenteraad de heeren P. J. Hamelijnck en E. Buijsse, en als vierde lid de heer P. Malotaux. De overige leden zijn plaatsvervangers. V. Aanvraag van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-maatschappij om vergunning tot aanleg van een stoomtramweg door de gemeente. Voorlezing wordt gegeven aan de volgende missive van Ged. Staten Wij hebben de eer U in afschrift te doen toe- komen eene aanvraag van de Zeeuwsch-Vlaam sche Tramweg-Maatschappij, gevestigd te Neuzen, om vergunning tot aanleg van een stoomtramweg IJzendijkePhilippineSas van Gent—Drie Schouwen (gemeente Axel) vergezeld van de daarbij behoorende teekeningen. Overeenkomstig art. 2 van het Reglement op de tramwegen, noodigen wij U uit: I. de stukken, na aankondiging, gedurende 14 dagen, ter inzage te leggen van belang hebbenden II. het gevoelen van den Raad over de aan vraag in te winnen, in het bijzonder over de vraag of er in het wegsbelang termen zouden zijn om de vergunning te weigeren III. de stukken uiterlijk binnen ééne maand aan ons terug te zenden met Uw advies. Gedeputeerde Staten van Zeeland. Tevens wordt voorgelezen onderstaand schrijven: Aan den Raad der Gemeente Sas van Gent. Naar aanleiding van eenige mededeelingen als zoude Uw raad gaarne een en ander weten be trekkelijk de trambrug in Uwe gemeente, heb ik de eer U mede te deelen namens den Raad van Bestuur der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg maatschappij dat de kwestie der bruggen uit den aard der zaak er eene is die beslist moet worden door den Rijkswaterstaat, waarmede door de Maatschappij alzoo overeenstemming moet worden verkregen. Tegen het plan der maatschappij om de brug te bouwen ter plaatse, als door een roode lijn op het indertijd U ingezonden gewijzigd plan is aangegeven, bestaat echter geen bezwaar. Tevens zal de brug dezelfde door vaart wijdte krijgen als de bestaande sluis, terwijl hare constructie zoo danig zal zijn dat er absoluut geen terrein van de gemeentelijke losplaats in beslag wordt ge nomen. Er kan dus tegen het ontwerp door Uwen Raad onzer erachtens geen redelijk bezwaar worden geopperd. De Secretaris der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-maatschappij, P. DIELEMAN. De voorzitter deelt in verband met de missive van Ged. Staten mede dat de stukken, enz. ter inzage zijn nedergelegd en dat geen reclames daartegen werden ingebracht. Ten aanzien van het schrijven der tramweg-maatschappij zegt de voorzitter dat de kwestie der brug thans is opgelost in den geest als de raad zulks wilde. Ten slotte maakte de voorzitter nog de opmerking dat hem uit een onderhoud met den voorzitter der tramweg-maatschappij gebleken is dat 't in de bedoeling ligt de aan te bouwen brug over het kanaal een ophaalbrug te doen zijn, in den geest Cacao van die te Selzaete. De heer Buijsse is er over verwonderd dat tegen de plannen geen reclames zijn ingediend en vraagt of het wel is gepubliceerd! De voorzitter antwoordt dat de ter-inzage-legging der betrokken stukken is gepubliceerd in de courant en bovendien ter gewone plaatse is aangeplakt. De heer Buijsse vraagt of de tram nu komt zooals gezegd is, achter G. de Nocker en zoo verder naar de Stationstraat. De voorzitter antwoordt bevestigend. De diverse teekeningen worden alsnu door de leden bezichtigd. De heer Buijsse informeert naar de kwestie van den overweg in de Verlengde Schoolstraat. De secretaris licht toe dat zulks indertijd reeds werd vastgelegd bij het bepalen van den koop prijs van gemeentegrond voor de tramweg maatschappij. De heer Pauwels brengt de haltes voor den tram binnen de gemeente ter sprake en vraagt hoeveel haltes er zullen komen. De voorzitter meent dat zulks thans nog niet uit te maken is, maar natuurlijk zal rekening gehouden worden met de gebleken behoeften en aan te kennen gegeven wenschen zal later wel tegemoet gekomen worden. De heer Malotaux meent dat er drie, zeker twee haltes zouden moeten komen't zou b.v. verkeerd zijn alleen aan den overkant een halte te maken. De heer Pauwels Veronderstelt eens dat slechts een halte ginds aan de derde brug kwam De voorzitterEn veronderstelt dan eens dat! de maatschappij bepaalde dat niemand op den tram zou mogen zitten(Gelach.) 't Spreekt van zelf dat alles zal worden geregeld, dat het verkeer zoo gemakkelijk mogelijk is. De heer Hamelijnck is van oordeel dat zooiets toch wel eens mag gevraagd worden. Hierna wordt, nu de bezwaren inzake de brug zijn opgelost, zonder hoofdelijke stemming be sloten de gevraagde vergunning aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-maatschappij te verleenen. VI. Verzoekschrift van A. van Assche om verhooging zijner jaarwedde als vasten arbeider in de gemeente met f 140. VII. Missive van Gedeputeerde Staten omtrent de aansluiting der gemeente aan eene buiten- landsche centrale voor de levering van electrici- teit ten behoeve der gemeente. Deze beide punten worden in besloten verga dering behandeld. Na heropening leest de secretaris onderstaand verzoekschrift voor Aan den EdelAchtbaren Raad der gemeente Sas van Gent. Geeft met gepasten eerbied te kennen, Alphons van Assche, stadsreiniger in de gemeente Sas van Gent dat zijne jaarwedde als zoodanig bedraagt de som van drie honderd en zestig gulden dat naar zijne bescheiden meening èn met het oog op de werkzaamheden aan zijne betrekking verbonden, èn met het oog op de steeds aan houdende stijging in prijs der eerste levensbe hoeften èn ten derde ook met het oog op eenige extra-kosten, die door de vervulling zijner werk zaamheden worden medegebracht, deze jaarwedde niet meer voldoende kan worden geacht. Het is overbodig mijne werkzaamheden hier nader uiteen te zetten. Als ingezetenen dezer gemeente, die voortdurend in de gelegenheid zijt na te gaan wat voor een behoorlijk uitvoeren der mij opgelegde taak vereischt wordt, kunt U zelf

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1