SCHILDERSKNECHTEN HUISMOEDERS PINK PILLEN Buïtsnlanlsrfi Ovsrziclit. ZEEÜWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MA ATSCH APPIJ. EEN DAGMEID. bij A. 0. ACKE, A. O. ACKE, De "Bloedarmoede en de Lente. Atfvertentiën. Voor vrouwen. Mevrouw AKERSLOOT, Sas van Eent, Terstond gevraagd: Schilder en Behanger, Sas van Gent. Sas van Gent Prachtige collectie Lincrusta. Een ieder paarden- of veebezitter ERSONNES ALE5 Het is in de lente, op het oogenblik dat alles in de natuur nieuw leven heeft, dat de bloedarmoede, die kwaal die, zoo zij niet krachtig bestreden wordt, den dood te weeg brengt, zich bij jonge meisjes voordoet. De storing die wij allen op het oogenblik der eerste mooie dagen ondervinden, is voldoende om in het bijzonder teergevoelige organisme der kleine en jonge meisjes de ontwikkeling van een ziekte te voorschijn te roepen, die reeds sedert eenigen tijd sluimerde. Indien de behandeling met gle Pink Pillen gunstig is voor iedeeren in de lente, is zij voornamelijk aan te bevelen voor jonge meisjes. Tentoonstelling ie Antwerpen. VERKIEZINGSGELD. Heeren Correspondenten Ingezonden Mededeelingen. Schilder en Behanger, Wij verklaren gaarne M. van Goethem-Goethals, SAS VAN GENT. .«•StfcwHH0ii nufd^sïewiinfeii. \L\J LES INK OUR W /I.1.IAMS Zij zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en 19 per zes doozen, bij het Generaal- Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam M. Verhaak te Sas van Gent en Wed. Be vin, drogist, IJzendijke en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Het vervoer van suikerbieten was dit jaar zeer bevredigend en gaf een flinke bate. De exploitatie-rekening wijst een voordeèlig saldo aan van f 14,905,79. De exploitatiekosten bedragen ongeveer 58,72 pCt., van de ontvangsten uit de exploitatie ver kregen. Het kolenverbruik bedroeg 4,8 K.G. per K.M. Aan subsidie werd ontvangen t 7500. De rente-rekening wijst een nadeelig saldo aan van f 289,89. Het zuiver winstsaldo bedraagt f22,115,90. Daarvan wordt afgeschreven f 5000gereser veerd voor terugbetaling renteloos voorschot t 2536,93, extra gereserveerd f 282,47, 4 percent dividend f 180,000 f 7200, te reserveeren voor bedrijfsbelasting f 346,50. Resteert alsnog f 6750 waarvan aan den admi nistrateur 10 pCt. f 675, aan de leden van den raad van bestuur 10 pCt. f 675, aan de aandeel houders 80 pCt. f 5400. De aandeelhouders zullen volgens deze verdeeling 7 pCt. dividend ontvangen. Op bovengenoemde vergadering werd het jaar verslag en de winstverdeeling aangenomen en werd de heer G. Vogelvanger te Hulst, periodiek aftredend als lid van»den Raad van Bestuur als zoodanig herkozen. De provinciale stoombootdienst op de Wester- Schelde zal tijdens de tentoonstelling te Gent een extra boot inleggen, waardoor men op één dag van Vliseingen naar Gent en vice-versa zal kunnen reizen. Deze dienst zal voorloopig op 27 April, 4 en 11 Mei worden ingelegd, ter gelegen heid van de groote bloemententoonstelling te Gent van 26 April tot en met 4 Mei. Men komt om 9.50 des morgens te Gent aan en vertrekt van daar des avonds 7.20 en arriveert om 10.35 te Vliseingen. Van Middelburg zal des morgens 5,40 een extra tram vertrekken en kan men des avonds om 10,55 per tram (van de Keersluis) weder naar Middel burg terugkeeren. In Juli, Augustus en September zullen, volgens nadere aankondiging, ook extra-diensten worden ingelegd om de tentoonstelling te Gent op één dag te kunnen bezoeken. Töt November worden goedkoope biljetten naar Gent en terug afgegeven, welke biljetten 4 dagen geldrg zijn. De prijs dezer biljetten bedraagtle klasse trein en boot f 2,85le klasse boot en 2e klasse trein f 2,20 en 2e klasse boot en 3e klasse trein f 1,45. (VI. Crt.) Bij kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van den Hertogin-Hedwigepolder de heer J. J. A. Rottier te Hulst. KOEWACHT. De vlashandel, op andere jaren zoo levendig omtrent dezen tijd van het jaar, is thans van geene beteekenis. Vele landbouwers zitten met groote hoeveelheden gezwingeld en ongezwingeld vlas, die bijna onverkoopbaar zijn. De kleine landbouwers, die gedurende dezen winter zich hebben bezig gehouden met vlas zwingelen, kunnen geen geld maken en komen daardoor in moeilijkheden. Voor goed gezwingeld vlas biedt men ruim een frank per steen minder dan anders. Zij, die genoodzaakt zijn aan eiken prijs te verkoopen, lijden groote schade. De meesten echter bergen hun voorraad in de schuren en wachten betere tijden af. Men brengt dezen stil stand in den vlashandel in verband met de algemeene werkstaking in België, waardoor de Belgische fabrikanten alle inkoopen van vlas uitstellen. Met het oog op de a.s. werkstaking in België, waardoor wellicht het vervoer zal gestremd worden, is hier deze week van Belgische zijde buitengewoon veel vraag geweest naar aardappelen. Tegen opgaande prijzen werden ontzaggelijke hoeveelheden opgekocht, die onmid dellijk moesten verzonden worden. De prijs steeg daardoor van f 1,80 per 100 K G. tot f2,25. ZAAMSLAG. Bij den landbouwer H. van P alhier sloeg een paard de poot af van het paard dat er op stal naast stond. Bet dier moest afgemaakt worden. (L. et E.) GROENENDIJK. Verleden Zondag hield het hier onlangs opgerichte Kruisverbond eene alge meene vergadering, door een negentigtal leden bezocht. Na behandeling van eenige huishoudelijke zaken, gaven de propagandisten, die enkele weken met het weekblad „De Voorhoede" propaganda hadden gemaakt, de namen op van hen, die zich op dit weekblad willen abonneeren. Het aan zienlijk getal van 67 abonné's werd bereikt. Het woord van dank en lof tot de jeugdige propa gandisten gesproken was dan ook ten volle ver diend en het bereikte resultaat geeft moed voor de toekomst en de ijver voor de goede zaak wordt er door geprikkeld. (Ons compliment aan deze jeugdige ijveraars voor de goede pers. Zouden zij ook niet eens voor het volksblad „De Zeeuwsche Koerier" 'op marsch willen gaan Gaarne aanbevolen. Red.) Alsnu verkreeg het woord dè Weleerwaarde Geestelijke Adviseur die in een schoone rede aantoonde, dat de katholiek ook vooral uit hoogere beginselen den strijd tegen het alcoholisme voeren moet en toonde zeer juist aan het nauwe verband dat er bestaat tusschen drankmisbruik en zedeloos heid. Met voorbeelden werd gestaafd hoe in onze dagen zooveel mannen en vooral jongelingen schip breuk lijden in den zwaren strijd tegen de zedeloosheid, die overal en in alle vormen zoo driest den kop omhoog steekt, zoodat langer talmen, om te strijden tegen die drankgelegen heden waar het niet alleen op beurs, maar vooral ook op de zedelijkheid gemunt is, schuldige rusteloosheid wezen zou. Zulke drankgelegenheden kan men in onze streken noemen, die waar met kermis ja zelfs op gewone Zondagen dansmuziek gegeven wordt en daarom wenschte hij dat op de eerste plaats de drankbestrijders deze huizen niet alleen willen vermijden doch ook helpen bestrijden, door personen die door stand, positie of fortuin kunnen helpen, te bewegen het Kruis verbond hierin behulpzaam te zijn. Den geestelijken adviseur werd hartelijk dank betuigd voor zijne leerzame en mooie rede en men besloot om aan den wensch van den geestelijken adviseur gevolg te geven. Verder werd besloten bij verkiezingen voortaan door de Kruisverbonders- kiezers geen stem meer uit te brengen op die candidaten, die door drankbeloften hunne ver kiezing trachten te bevorderen, en mede-inge zetenenen mede uit te noodigen dit voorbeeld te volgen. Ten slotte werd uitgedeeld de liederenbundel van Sobriëtas voor Kruisverbonders en na het zingen van den Propagandamarsch sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. Nu worden er wel personen gevonden die sputteren tegen deze jonge vereeniging, die be wijzen geeft dat ze durft aan te pakken, door de plaats gehad hebbende besprekingen en besluiten te verdraaien om daardoor te trachten enkele lichtgeloovigen tegen het Kruisverbond op te zetten. Ook zijn er, die denken aan het spreek woord „Bespotting doodt", maar zij allen ver geten, dat dit alleen is voor zwakken en klein- moedigen maar dat zulks prikkelt de goeden en staalt de sterken. De Kruisverbonders weten dat zij voorslaan een goede zaak en dat zij geruggesteund worden door alle weidenkenden en niet het minst door de ouders van zoovele jongelingen, voor wie die gelegenheden een dubbel gevaar opleveren, en daarom durven zij hunne belagers toeroepen Wg zijn en blijven en wie het laatst lacht, lacht het best. Nu nog de strijd tegen de hier bestaande „Buis" herbergiers en de drankduivel is hier in zijn hartader getroffen. VLISSINGEN. Het Belgische Loodswezen, dat bij verscheidene rampen reeds zooveel slacht offers heeft verloren, heeft thans wederom een verlies te betreuren en wel van den zeeloods Pierre Knocke, die in het Engelsch kanaal bij kalm weder overboord geslagen en verdronken is. (T. C.) - 1 I LL- In 1920 zal te Antwerpen een wereldtentoon stelling worden gehouden. Er is deze week in den Duitschen Rijksdag door den rijkskanselier Von Bethm ,nn Holwegg eene redevoering uitgesproken, d'itot velerlei beschouwingen in de Europeesche pers heeft aanleiding gegeven. Men weet dat Duitschland zijn leger belangrijk wil uitbreiden. Tienduizen den manschappen moeten er bij k men. Zoo'n uitbreiding gaat met zware kosten gepaard, en om die duiten van de volksvertegenwoordiging los te maken wordt het middel van een gelegen heidsredevoering nogal eens te baat genomen. Zulk eene is er door den rijkskanselier uitge sproken. Hij wees eerst op Frankrgk en onder schreef wat Bismarck in 1887 zeide, dat Duitsch land aan Frankrijk nooit een oorlog zou opdrin gen. Maar ook is waar wat Bismarck verder zei, dat de toestand wel gevaarlijk wordt, zoodra Frankrijk zich de baas zou weten boven Duitsch land. Het Fransche volk, zei de kanselier, is niet oorlogszuchtig, maar er is een machtige minderheid, die de gemoederen .van het volk niet zonder succes opzweept. Daarmede moet Duitsch land rekening houden en zich zoo machtig mogelijk maken. Von Bethmann Hollweg besprak verder het verloop van den Balkan-oorlog, wees op de overwinningen der kleinere Balkan-staten en op de machtstoename der Slavische volken. Tusschen Slaven en Germanen kan het tot een conflict komen, dus moet Duitschland ook gereed zijn tegen de groote Slavische macht, Rusland. Men ziet het, de rijkskanselier sprak op den man af en wond er geen doekjes om. In den Rijksdag dan ook maakte de rede een uitmuntenden indruk en de sprekers waren het meerendeels er over eens, dat Duitschland zijn weermacht steeds krachtiger moet maken. Ook de internationale grootpers prijst de rede. De Duitsche gaat met den inhoud accoord. En de Fransche Ook zij is tevreden, want de voor stellen om in Frankrijk den driejarigen diensttijd in te voeren, hebben door de redevoering van den rijkskanselier flinken steun verworven. Niet onaardig, en waarschijnlijk zeer juist, is dan ook de opmerking gemaakt dat Von Bethmann Hollweg behalve de Duitsche ook de Fransche legervoorstellen verdedigd heeft. Het koppige Montenegro krijgt gebrek aan duiten, en 't is niet onwaarschijnlijk dat deze „klinkende" oorzaak koning Nitika tot toegeven zal dwingen. De Russische gezant in de Mon- tegrijnsche hoofdstad in Rusland stelde Mon tenegro altijd nog een beetje vertrouwen heeft den Koning aangeraden maar toe te geven in zake Skoetari. Naar het schijnt staat het er thans ten aanzien daarvan nog al gunstig bij. De vredesonderhandelingen inzake den Balkan oorlog stuiten, volgens de berichten, nog slechts af op Montenegro en Servië. Met Bulgarije en Griekenland zijn de mogendheden tot een accoord gekomen. In het Derde Blad van dit nummer vindt men een en ander medegedeeld aangaande Panslaviti- sche betoogingen te St. Petersburg. Daaruit blijkt wel dat de Duitsche rijkskanselier niet geheel ten onrechte zich bezorgd maakte om het Slavische ras. Uit St. Petersburg komt thans het bericht dat de regeering aan militairen en scholieren ver boden heeft aan dergelijke betoogingen deel te nemen. Men weet dat de Vrijzinnige Concentratie uit Nederl. Indië, vooral van Chineezen, geld ontvangt voor de aanstaande verkiezingscampagne. Reeds is éénmaal f 10.000 ontvangen en thans wordt in de „N. Ct." weder f22.000 verantwoord. worden beleefd uitgenoodigd hunne specifieke nota's over het eerste kwartaal in te zenden bij De Administratie. Aanslag; op priesters. Te Quaregon (Henegouwen) hebben enkele jonge bandieten, waarschijnlijk socialisten, te midden op straat verscheidene revolverschoten gelost op twee priesters, die daar kalm passeer den. Gelukkig werd niemand getroffen. Het is volkomen waar, dat vele vrouwen lijden aan kwalen als rugpijn, zenuwachtigheid prikkel baarheid, hoofdpijn, slapeloosheid, loomheid, enz., doch mannen lijden er even goed aan.. Er is dus geen reden om dergelijke kwalen steeds als vrouwenkwalen te beschouwen. Een feit is, dat de nieren zoo nauw verbonden zijn met de in wendige organen, dat wanneer de nieren ziek worden, alles er onder lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen de nieren om haar werk behoorlijk te verrichten, helpen haar om de onzuiverheden uit het lichaam af te voeren, die de oorzaak van tal van kwalen vormen. Veel kommer kan voorkomen worden, indien vrouwen op vastgestelde tijdperken Foster's Rug pijn Nieren Pillen gebruikten. Hun uitwerking op terneerdrukkende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij zijn het bestbekende geneesmiddel voor kwalen als rugpijn, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, urinekwalen, pijn in de lendenen, de zijden en heupen, rheumatische pijDen, enz Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Over- beekeLeunis, West Kolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel fl,75 voor één, of i 10. voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Ondergeteekende, die zijn bedrag voor overtocht naar Canada reeds vooruitbetaald had en door onvoorziene omstandigheden thans niet in de gelegenheid is^ den overtocht te maken, betuigt bij deze zijn oprechten dank aan den agent der Canadian Pacific, den heer VICTOR CREVE te Wachtebeke, voor de onverplichte directe terugbetaling der gestorte gelden. Hij beveelt dien agent ten zeerste aan bij hen, die denken naar Canada te gaan. CAMILLE NEIJT. Sas van Gent, 11 April 1913. De met 1 Mei a. s. vereischte stortingen van 25% op de aandeel en der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maat schappij kunnen ook geschieden op Zaterdag 26 April e.k. te IJzendijke in het „Hotel Aerts" en op Woensdag 30 April e.k. in het „Hotel des Pays Bas" te Neuzen, telkens van 91/, uur tot 4 uur. Aandeelhouders worden verzocht de aandeelbewijzen mede te brengen opdat daarop de storting kan gequiteerd worden. Namens den Raad van Bestuur, Mr. P. DIELEMAN. Neuzen, April 1913. VRAAGT WEGENS ZIEKTE WOndergeteekende belast zich met het Huren en Verhuren van Dienstboden en het plaatsen van mannelijk Personeel, voor alle steden en dorpen. Dagelijks aanbiedingen van en aanvragen om Personeel. Inlichtingen k o s t e 1 o o s. Aanbevelend, W lEEEMSEN, Middelburg, ZeeuwschBetrekking Bureau. Alvorens Uwe keuze te doen in Behangselpapieren, vraagt de STAALBOEKEN bij Uitgebreide sorteering in alle dessins, van de minste tot de beste soorten. Handel in VLOERZEILEN, LINO LEUMS, WASDOEK, enz, Beleefd aanbevelend. dat de Algemeene Paarden- en Vee verzekering-Maatschappij te 's-Graven- hage (De Oude Zwolschë van 1895), Directeur Linthout, het verlies van ons gestorven paard spoedig geregeld heeft. Kinderen PAUWELS. Clinge, den 1 April 1913. Agent de heer F. VERTENTEN. beveel ik de Algemeene Paarden* en Vee verzekering-Maatschappij te '8-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, ten zeerste aan, daar zij zeer reëel de mij toekomende schade van mijn afgemaakt rund verzekerd in de „Afd. Werpverzekering" vergoed heeft. A. A. BOUWENSE. Kortgene, den 28 Maart 1913. Agent de heer G. HEIJBOER. Wij bieden U voor de a.s. SCHOON MAAK aan Een prachtig Noten of Mah. geschilderd 2-pers. Houten Ledikant, een paar Stroomatrassen en een Vlokkenbed, Peluw en 2 Kussens, goed gevuld en van goede kwaliteit voor ffl. 20,franco thuis. Bed- en Meubelmagazijn,

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2