Depothoudsr gevraagd Een flinke SMIDSE HUISMOEDERS ii Onderlinge Verzetrerings - Haatscbappij tegen Hagelscbide in .Zeeland, gg EENE HOFSTEDE Teerheidf. Canada. Adverlentiön. Terstond te huur: Aanbeveling Openbar* Derkeoping. De navolgende Roerende Goederen: Zich aanmelden bij J. Adriaanse, uitgezonderd het voormalig;JVe district Ingteonden Mededeelingen. Provincie Nieuws. Marktberichten. Uit de hand te koop ruim 8 gemet BOUWLAND. met WONING, Met cite tevredenheid Agent de heer F. VERTENTEN. Agent de heer P. J. CALON. „De Zoom." M. van Goethem-Goethals, SAS VAN GENT. H VERHOEVEN.-TerNeuzen.-Hulst. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk eu gros. 30000 Kg. Koebeeten, en 15000 Kg. Rogge- en Tarwestrno, K. J. A. G. baron COLLOT d'ESCURY, Kioosterzande, FRANQOIS VAN WAESBERGHE, Hulst, De jongejuffrouw Camille Belledame, waarvan wij hier het bevallige gezichtje afbeelden, is een jong meisje van IS1 ja jaar, wonende bij hare ouders te Parijs, 6, passage Kuszner. Dit jonge meisje meisje heeft altijd een eenigszins zwak gestel gehad, gevoelig voor zenuwachtigheid, zooals dit bflna altgd voorkomt bij personen wier geaard heid een weinig wankelend is. De jongejuff. Belledame. De jongejuffrouw Belledame had zichtbaar bloed armoede en was niet zoo sterk als zij had moeten zgn. Zonder eigenlijk ziek te zijn, had zij nooit dien indruk van welvaren die personen in vol komen goede gezondheid ondervinden. Zij be klaagde zich altijd over kleine ongemakken: schele hoofdpijnen, duizelingen, aandoeningen van koude, slaaploosheid, gebrek aan eetlust, langzame spijs vertering die wel aanduidden hoe teer haar ge stel was. Die teerheid moge al in gewonen tijd geen on middellijk gevaar aanbieden, zij wordt verschrik kelijk in zekere kritische tijdperken, zooals bij voorbeeld in den leeftijd van den groei en van de vorming, wanneer het organisme dringerder eischen heeft. Zoo werd dan ook de jongejuffrouw Camille Belledame gedurende het tijdperk van den groei zeer op de proef gesteld. Toen schreef men haar de Pink Pillen voor, en men kan zeggen dat van af den dag waarop zij de Pink Pillen heeft ge nomen, een groote verandering zich bij haar voordeed. De Pink Pillen hebben bloed en krachten aan dat teere jonge meisje gegeven. Dank zij de be handeling met de Pink Pillen heeft de jongejuffrouw Beiledame eene uitmuntende eetlust gekregen, zij ziet er weer goed uit en lijdt niet meer aan al die kleine ongemakken die het leven veronaange namen. De jongejuffrouw Belledame bezit nu een uitmuntende gezondheid en indien men hare ouders en hare vriendinnen ondervraagt, kan men zich rekenschap geven dat zij allen verrast zijn over een zoo gunstige verandering die zich in zoo weinig tijd voordeed'. Zij zijn verkrijgbaar f 1,75 per doos en f9 per zea doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan '22, Amsterdam; M. Verhaak te Sas van Gent en Wed. Be vin, drogist, IJzen- dijke en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Land en Kolonisatie-afdeeling der Canadian Pacific Railway Company. Vanwege den Algemeenen Nederlandschen Wielrgdersbond is een wegwijzer geplaatst te Westdorpe op den Zwartenhoek. Bij kon. besluit is de heer C. Zwagerman te Middelburg met ingang van 1 April 1913 benoemd tot rijkszuivelconsulent. SLUISKIL. Dat was mooi spel, wat verleden Zondag- en Dinsdagavond in 't St. Josefs-Pa- tronaat voor 't voetlicht werd gebracht en ook a.s. Zondag wederom zal worden opgevoerd. Dat doet het publiek in spanning luisteren en toezien tot het laatste oogenblik, zóó iets verdeelt den mensch dat is rein en waar genot, zoo wordt men overgeplaatst naar de werkelijkheid. Enkele van de gedachten, die ons bezielden, toen we na de uitvoering van het treurspel „Hermenegild" en het kluchtspel „Janus de Wonderdokter" recht voldaan huiswaarts keerden. Werd het publiek met bewondering vervuld bij het zien van Hermenisgiid's fieren heldenmoed en in span ning gebracht omtrent zijn lot toen alles samen werkte om den edelen Martelaar in zijn geloof aan Christus Godheid te doen wankelen, de be dreigingen zijns vaders en de beloften der kroon «enerzijds ten anderen het kerkeren van zijn echtgenoote en de smeekbeden van zijn kind en hg des niettegenstaande standvastig bleef, toen velen te machtig hun tranen te bedwingen. Tref fend schoon was daarna de apotheose (verheer lijking v. d. Held. De Martelaar in sneeuwige wolken, waaruit" lieve engelenkopjes omhoog staken, dat wemelen van kleuren in costumeering en decoratief, nog opgeluisterd door bengaalschen gloed, die onbe rispelijke pose der rijksgroo ten, die den zegen afbaden over hun land en dat alles één geheel, onbeweeglijk, een paai minuten, 't was indruk wekkend Geen wonder, dat een daverend handgeklap de welverdiende hulde was van 't publiek. Na eenige pauze kwam Janus met zijn grappen den dokter spelen. Het was een gelach van 't begin tot het einde. Leverden alle spelers zeer goed spel, de rol van Janus was eenig, de recht* man op de rechte plaatsalleen zijn verschijnen wekte reeds hila riteit. Aile toeschouwers stonden dan ook ver baasd over 't keurig spel dezer jongens, die voor da eerste maal op de planken traden. Is hier een woord van dank aan de spelers werkelijk ver diend, dan toch eerst en vooral een woord van hulde, een eeresaluntaaD hem die achter de coulissen stond, den zoo bekenden Pater Kapucijn Servatius van Enschedé schrijver van verschil lende tooneelstukken op alcoholisch gebied. Hij was het, die 6 weken lang, avond aan avond, een paar uur de jongens drilde en be geesterde en eigen gloed en leven in hun gemoed overstortte. Wat hij gemaakt heeft van de tooneelclub der St. Fidelia te Breda zal hij met zijn stalen wil eveneens maken van de Sluiskil- sche jongens. Dht hopen we, en daarvoor nu reeds aan hem onzen dank en onzen steun KOEWACHT. Woensdag had alhier de gewone jaarlijksche markt plaats van paarden, koeien en ander vee. Aangevoerd waren 32 paarden, 95 koeien, 44 varkens en 9 geiten. Na afloop der markt werden onder het spelen der fanfaren de volgende premiën uitgereikt Voor het meest in waarde zijnde werkpaard Aug. Herman te Moerbeke. Voor het schoonste veulen nog zijne melktanden hebbende Eug. van Goethem te Stekene. Voor het schoonste veulen geboren in 1912 Th. v. d. Vijver, alhier. Vnor de schoonste baatgevende koe le en 2e prijs beiden aan H. Kips, alhier. Voor de schoonste zes of voltandsche kalf- dragende vaars, Th. de Block te St Jansteen. Voor de schoonste vier- of tweetandsche vaars Frans D'Hooghe te Hulst. Voor den vetsten os le prijs E. Dierick en 2e prijs de Wed. V. de Blieck, beiden alhier. Voor de vetste vaars le prijs E. Dierick en 2e prijs de wed. V. de Bliek, beiden alhier. Voor den schoonsten stier Th. v. d. Vijver, alhier. Voor het grootste getal paarden ter markt gebracht Henri. Suij, alhier. Voor het grootste getal hoornvee P. van Doosselaer te St. Jansteen. Voor het grootste getal varkens Ch. Janssens te Moerbeke. Voor het grootste getal hoornvee ter markt gebracht. Jos. de Guchtenaire, alhier. Voor de schoonste geit le prijs Pr. v. d. Walle, 2e prijs Fr. de Guchtenaire en 3e prijs Al. Inghels, allen alhier. Bij loting zijn nog prijzen ten deel gevallen aan A. Bernaert, Th. Verket, Aug. Suij, H. Plas- schaert en Fr. Duijm. Er waren vele zeer schoone runderen aangevoerd. De handel was tamelijk levendig, de prijzen waren hoog. HONTENISSE. Naar we vernemen zullen vanwege de R.-K. Vereeniging „Het Gele Kruis" in den loop der maand Mei te Üssenisse en Hengstdijk lezingen gehouden worden door Dr. C. Cammaert over „De verzorging van het kind beneden het jaar." Deze lezingen, ten vorige jare gehouden te Groenendijk en Lams waarde, werden door vele ouders en bakers bijgewoond, en allen waren vol lof over de nuttige wenken en raadgevingen, toen ontvangen. Laten nu de ouders van Ossenisse en Hengstdijk ook eens toonen, dat zij zulke lezingen op prijs stellen door in groot getal deze lezingen te komen bij wonen. Vele vooroordeelen zullen verdwijnen en de kleintjes zullen er wel bij varen. Wederom zullen ook boekjes van Dr. Cornelia de Lange over „de verzorging van het kind" gratis worden uitgedeeld aan al de bezoekers. Ook zal in den loop van het jaar ten bate van het Gele Kruis door Dr. Cammaert worden uitgegeven een boekje, behandelende de verpleging der kraamvrouw en haar pasgeborene, waarin vooral de taak der bakers goed zal uitkomen. Oostburg, 2 April 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim, handel slapper. Gerst 20 cent minder. Overigens flauw onveranderd. Tarwe goed in prijs. De prijzen waren als volgt tarwe f 9,50 a f 10,50, wintergerst f 9,75 a 10,25, rogge f 6,50 a f 7,zomergerst f 9,25 a f 9,75, haver f8, a f 10,50, paardenboonen f 8,50 a f 9,voer erwten f 7,50 a f 8,kroonerwten f 8, a f 10,50, bruineboonen f 7,50 a f 9,50, karwei f af maanzaad f a f per kilogram. Goes, 1 Aj)ril 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer veel minder dan vorige week. Winter- en Zomergerst opgeruimd. Nieuwe Tarwe f 8,50 a f 10, Oude Rogge f 8,25 a f 8,50 Wintergerst - - - f af Zomergerst - - - f af, Haver - - - f af, Paardeboonen f 0,a f 0, Kroonerwten f 8,a f IC, Bruine boonen f 6,a f 10, Kookerwten f 9,a f 9,50 Aardappelen. Bonte f 1,75 a f 0,blauwe f 1,65 af,, Eigenheimers f af Bravo's f 0,a f Zeer weinig vraag. Versche boter per K.G. f 1,a f 1,22 midden- prijs f ,57aan particulieren verkocht a f 0, per -)ond. Versche eieren per 100 stuks f 3,70 a f middenprijs f 0,90per 25 stuks aan particulieren verkocht a f Ruime aanvoer. Boter niet opgeruimd. De aanvoer van eieren niet van de V. P. N. bedroeg 250 stuks. De aanvoer voor den eierenverkoop der onder- afdeeling Zuid-Beveland der V. P. N. bedroeg 23839 stuks. De prijs was f 3,70. Rotterdam, 1 April 1913. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd paarden, 2578 magere runderen, 712 vette runderen, 177 vette kalveren, 1594 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varkens, 203 biggen. Vette koeien le kwal. 86 a 84, idem 2e kwal. 80 c., id. 3e kwal. 74 c., ossen le kwal. 84 a 82 c., 2e kw. 78 ct., 3e kw. 74 c., stieren le kwal. 76 a 74 c., 2e kw. 70 c., 3e kw. 66 c., kalveren le kwal. 130 c., 2e kw. 120 c., 3e kw. 110 o., alles per kilo. voor een artikel welk een flink bestaan oplevert. Zij, die Borgstelling of Aandeel kunnen nemen, genieten de voorkeur. Geen vakkennis vereischt. Schrijven brieven franco Bureau van dit Blad No. 79. met 9,77,40 Hectaren BOUW- en WEI LAND (21 Gemet 281 Roeden), in de gemeente Stoppeldijk, waarbij in pacht kunnen volgen met goedvinden van eigenaren Te bevragen ten kantore van Notaris E. B. DlllIOLKYS te Hontenisse. staande in de kom der gemeente te Ter Neuzen. Te bevragen bij Firma Gebr. BIB BENS, Ter Neuzen. kan ik verklaren, dat de Algemeen© Paarden- en Vee verzekering-Maat schappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. Linthout, de schade voor mijn gestorven paard spoedigst en loyaal heeft uitbetaald. Ik kan iederen paarden- en veehouder aansporen deel in deze Maatschappij te nemen, ook van wege hare lage en vaste premiën. P. PAUWELS. Clinge, den 26 Maart 1913. Ik verloor onlangs een waardevol paard, nog slechts korten tijd bij de Algemeen© Paarden- en Veeverzekering-Maat schappij te 's-G ravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. Linthout, ver zekerd. De schadevergoeding werd mij on middellijk geremitteerd. Belanghebbenden wordt deze Maatschappij aanbevolen. RENÉ STURM. Biervliet, den 22 Maart 1913. Wie in Westelijk Noord-Brabant iets te publiceeren heeft, make gebruik van Verschijnt dagelijks te Bergen-op- Zoom. Wij bieden U voor de a.s. SCHOON MAAK aan Een prachtig Noten of Mah. geschilderd 2-pers. Houten Ledikant, een paar Stroomatrassen en een Vlokkenbed, Peluw en 2 Kussens, goed gevuld en van goedé kwaliteit voor ffl. 20,franco thuis. Bed- en Meubel magazijn, gelegenheid voor iemand om zich met circa vijf duizend gulden tegen zeer hooge rente te plaatsen als Compagnon, Vennoot of Hypotheek, in eene ruime winstgevende zaak. Schrijven letter B. M. Bureau van dit Blad. gC$r Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concur- reerende prijzen. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. en de Erven dhr. AUG. KIPS te Koewacht, op Vrijdag den 11 April 1913, des namiddags 2 ure. verkoopen (Roggestroo geschikt voor dekstroo). De Beeten liggen op het erf van de Wed. Kips en het Stroo op het erf van Honore Kips. Te vergaderen op de hofstede van de Wed. Kips. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van ALPHONS VAN GEERSAEM te Zuiddorpe, aan het door hem nog bewoonde huis op Bouderdag den IO April 1913, des namiddags l1/, ure, verkoopen groote en kleine Kast, 2 Tafels, Stoelen, Kachels, Kleerkist, 2 Ledikanten, Lijsten, Klok, Borden, Soepketel, Wafel ijzer, Baktrog, Waschkuip, en kleine Waschstoel, Spekkist, Kruiwagen, Zoldertrap, Ladder, Windmolen, Handegge, Bijl, Spaden, Rieken, Beetenrieken, Zeis, Pikken, Beerkuip, Balen, Zakken, enz. enz. Verder: 1 Rijwiel, 2 vette Varkens, eene partij Aardappelen, Rogge en Stroo, Mutsaard, Drooghout enz. Gelegenheid om aan huis les te nemen in BOEKHOUDEN en aanverwante vakken, benevens in FRANSCHE HANDELS CORRESPONDENTIE voor een beperkt aantal leerlingen. Eiken Zaterdagvoormiddag te SAS VAN GENT. Opleiding voor de Practijk-examens. H. d. Sch. te Lamswaarde. Zij, die tegen betaling van een entréegeld van een gulden twee en twintig cent per gemet, in de afdeeling „Nieuw Kapitaal", ruim f 24000,bedragende, tot voormelde Maat schappij wenschen toe te treden, gelieven zich vóór 1 Mei e.k. aan te geven bij den Secretaris. Wenscht men echter ook deelgerechtigd te worden in de afdeeling: „Afzonderlijk Beheerd Kapitaal thans ruim ff22000, bedragende, dan is bovendien een entréegeld verschuldigd van een gulden zes en zestig cents per gemet en wordt men verzocht van dat verlangen bij de aangifte duidelijk te doen blijken. Voor verdere inlichtingen raadplege men den Almanak voor 1913 van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij (bladz. 118 en 119) of men wende zich tot het Bestuur. Voorzitter. Suretaris-Penningmeester.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2