Voor Keil Schoont Lies tile aionces ever PurpidMi Yerhagen's GezondheidsM. I Denevers Fréres - Middelburg, Aï ■i ■1 mm 1 T ledikanten Adolf van Ley-Wiilems; Meer invoer van grondstoffen. D. de Jager Jr., Wijnhandelaren^ - Distillateurs. Importeurs van Fransche Cognac. Canada. A üvortentiën. Polderstraat - S ,S VAN GENT. De Tarief wet beteekent Doch gebruik alléén Prijs 30 cent. Voorhanden: Een" groot lager belegen Bordeaux, Port, Rijn, en fijne Fransche zoete witte wijnen. Burgerlijke Standen. Marktberichten. IA0AP TAkAnman boek te houden. Wendt naar het welvoorziene magazijn van „Nieuwe Bazar," Tariefvereeniging. Lanjedelft, MIDDEL-BURG. Levering tegen zeer billijke prijzen. Vraagt prijscourant LamJaI «TAmlioht ijna fl-jarige oudste dochtertje der familie J. jemmerzaal voor de ouderlijke woniug te water ;eraakt en verdronken. Te Waalwijk is dinsdagavond het lijk van den sedert 11 Maart 'ermisten leerlooier drijvend in een ven gevonden, door de duisternis misleid, schijnt hij daarin te ,jjn geraakt. FRANKRIJK. Ambtenaren-tekort. Het schijnt, dat nen in Frankrijk niet zoo graag meer op „baantjes" 8. Er melden zich tenminste voor vrijkomende beambten-betrekkingen steeds minder liefhebbers tan. Bij alle ministeries heeft men dit feit reeds geconstateerd. Zoo waren bijv. aan den meteorolo- riachen dienst bij het ministerie van landbouw i Irie posten open met salarissen van 3 duizend 3 duizend francs, en er boden zich slechts zes i ïandidaten aan. In vroeger jaren waren er voor I dezelfde baantjes zestig, ja zelfs eens zeshonderd 3andidaten. Ook op het ministerie van financiën, van publieke werken en bij de post heeft men dezelfde ver- jchijnselen waargenomen. Door gebrek aan candi- iaten is zelfs het aantal posten geslonken. Zoo bijv. aan het ministerie van onderwijs, waar het lantai beambten van 212 gedaald is op 196. (lelijk men weet, was het aantal ambtenaren In Frankrijk buitengewoon groot, zoodat het be grijpelijk is, dat de „Figaro" schrijft: ?)Wij gaan den gelukkigen tijd tegemoet, waarop Frankrijk geen ambtenaren meer zal hebben". (Msbd.j AMERIKA. De democratische president. President Wilson wil ook in het Witte Huis den eenvoud zijner levensgewoonten streng bewaren. Thans is dit veel meer een huiselijke woning, dan het paleis van een president. De kinderen van de familie van den president spelen vroolijk in de zaal van de diplomatieke ontvangsten en bijzondere stoelen zijn gereserveerd voor de jongsten van hen in de gala-eetzaal. De deuren van het Witte Huis zijn steeds ■sopend voor vertegenwoordigers van de pers. Deze moeten immer worden ontvangen op ieder behoorlijk uur, want zegt hij „de correspondenten van de bladen te Washington vertegenwoordigen do 90 millioen inwoners der Ver. Staten, wier dienaar en tolk ik ben". Maar de hervorming, welke het meeste com- nentaar uitlokt in Amerika, is die welke betrekking heeft op de dranken, welke op de recepties zullen worden aangeboden en waarmede de maaltijden op het Witte Huis zullen worden begoten. De Amerikaaasche bladen waren er dagen lang vol van De president, zijn echtgenoote en hun dochters zijn geheelonthouders. De vice-president en mrs. Marshall, de minister van Buitenlandsche Zaken en mrs. Bryan en de meeste leden van het Kabinet gebruiken evenmin alcoholhoudende dranken en meenen, naar methodistischen trant, dat ze dan ook niet aan gasten mogen schenken. Bijgevolg is besloten, dat noch wijn, noch eenig likeur zal worden aangeboden aan de gasten bij eenigen maaltijd of eenige ontvangst. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Land en Kolonisatie-afdeeling der Canadian Pacific Railway Company. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Maart. Willem de Bruijne, 20 j., jm. en Pieternella Jansen, 19 jjd. Geboorten. 1. Cornelis Adriaan, z. van Cornelis van Alten en Neeltje Koster. 3. Cornelis Anthonij, z. van Jan van de Velde en Janna Roose. 5. Levina, d. van Adriaan Pieter van Langevelde en Adriana de Kubber. 6. Jozina Magdalena, d. van Cornelis Wieland en Pieternella Deij. 9. Adriaan Jan, z. van Jan van Langevelde en Suzanna Buijsse. 10. Germaine Irma, d. van Cijrillus Franciscus van Acker en Maria Coleta Polita Loura Verhelst. 14 Olga Odila Maria, d. van Jules Marie Joseph van den Bon en Marie Virgenie Louise Boenne. Overlijden. 9. Adriaan den Hamer 54 j., echtg. van Cornelia de Visser. OVERSLAG. Geboorten. 1 Maart. Josephus, z. van Camile Engels en Elodie Marie de Ridder. Overlijden. 9, Anna Margaretha Apers, 20 j., j., d. van Eduardus en Angela van den Hende. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 7 Maart. Jan Molhoek, 27 j., jm. en Catharina Elizabeth Jozina Duininck, 26 j., jd. 15. Theophilus Maertens, 26 j., jm. en Eugenia de Potter, 34 j., jd. Geboorten. 27 Febr. Franciscus Josephus, z. van Joanhes Baptist van Goethem en fimelie Maria Stroobant. 2 Maart. Aloijsius Johanna, z. van Cornelis Johannes Cockheijt en Alberta van Avermaete. 3. Eulalia Philomena, i. van Leonardus de Bot en Leonia Philomena Segers. Alma Alphonse Maria, d. van Theophiel Pauwels en Eugenia Maria Rosseel. Aioijs, z. van Alphonsus Sturms en Maria Josephina Strobbe. 4. Leopold Antoon, z. van Philippus Jacobus Poppe en Nathalia Maria de Rechter. 8. Camillas, z. van Gustaaf Andreas de Block en Maria Josephina Colman. 10. Josephus Adolf, z. van Henri de Windt en Marie Louise Thiron. 11. Agnes Marie, d. van Carolus Ludovicus Ringoot en Mathilda Josepha Schelfhout. Maria Louisa en Amelia Josephina, dochters van Augustinus Josephus lnghels en Apolonia de Theije. 14. Marie, d. van Clotilda van Houten. Overlijden. 28 Febr. Albertus Florimundus Juliana de Bot, 4 m., z. van Johannes Franciscus en Philomena Basteiier. 2 Maart. Maria Eugenia Vlassenrood, 4 m., d. van Josephus en Leonia Maria D'Hooghe. 3. Arnoldus de Smit, 72 j., echtg. van Nathalia Maas. 14. Irma Maria van Goeije, 2 j., d. van August en Prudence Marie Apers. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 10 Maart. Cornelis Franciscus Lafort, 22 j., jm. en Helena de Jonge, 28 j., jd. Geboorten. 7. Oscarina, d. van Petrus Fran ciscus van Laere en Stephanie van Hoecke. 15. Gerard HonorEugène Marie, z. van Valenanus Gustavus van Waes en Josephina Maria Yael. Overlijden. 1. Eduardus Talboom, 61 j., echtg. van Sabina Schout. 4. Victor Vernaeve, 72 j., echtg. van Regina Rosalia Buijsse. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Oostburg, 19 Maart 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim, handel nogal vlug, omzet goed. Prijzen iets beter. Wilt 06 UW DOeKUOUUiot volgt tarwe f 8,50 a De prijzen waren als f 10,25, win tergerst f 10,— a 10,40, rogge f6,50 a f 7,—, zomergerst f 9,75 a f 10,—, haver f8,75 a f 10,75, paardenboonen f 8,75 a f 9,voer erwten f 7,50 a f8,75, kookerwten f9,— a f 10,50, bruineboonen f 8,a f 10, karwei f i-af maanzaad f a f per kilogram. Goes, 18 Maart 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer minder dan de vorige week. Nieuwe Tarwe - 9- 0,- 10,50 9,50 9,25 blauwe f f 8,— a f 9,75 Ouae Rogge f 8,— a f 8,50 Wintergerst - - - f 10,a Zomergerst f 10,a Haver f 7,— a Paardeboonen - - - f 0,a Xroonerwten - - - f 8,a Bruine boonen - - - f 7,a Kookerwten f 8,75 a Aardappelen. Bonte f 2,25 a f 0, f 1,20 a f 1,30, Eigenheimers f i Bravo's f 0,a f Handel matig. Versche boter per K.G. f 1,22 a f 1,26 midden- prijs f ,62aan particulieren verkocht a f 0, per pond. Versche eieren per 100 stuks f3,40 a f3,80, middenprijs f 0,90per 25 stuks aan particulieren verkocht af Aanvoër ruim. De aanvoer van eieren niet van de V. P. N. bedroeg 500 stuks. De aanvoer voor den eierenverkoop der onder- afdeeling Zuid-Beveland der V. P. N. bedroeg 21125 stuks. De prijs was f 3,80. Rotterdam, 18 Maart 1913. -Ter veemarkt van heden waren aangevoerd paarden, 2163 magere runderen, 712 vette runderen, 240 vette kalveren, 1686 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varken, 143 biggen. Vette koeien le kwal. 86 a 84, idem 2e kwal. 80 c., id. 3e kwal. 74 c., ossen le kwal. 84 a 82 c., 2e kw. 78 ct., 3e kw. 74 c., stieren le kwal. 76 a 74 c., 2e kw. 70 c., 3e kw. 66 c., kalveren le kwal. 130 c., 2e kw. 120 c., 3e kw. 110 c., alles per kilo. BEHANGPAPIER met passende Randen en Friezen in alle prijzen voorradig. Opruiming van alle voorradige Papieren aan spotprijs. Schoorsteenstukjes en Vitrauphanie. Gebruikt onze prima „Simlack" prachtige Lak verf, droogt been hard in 6 uren. Per K.G. 85 ct., per Va K G. 45 cent. In alle kleuren verkrijgbaar. Gewone Glans verf en droge Verfwaren, Vernissen, Oliën, Bronzen, Fiets- en Kachellak, Verf- en Witborstels. Alle soorten Borstelwerk, Sponsen, Dweilen Zeemen, Touw, Japanmatten, Biezen- Cocosmatten, Vloerkleedjes. Tafel- Vloerzeil, Bedzeil. Prachtige afgepaste Tafelkleeden. Eene zware afgepaste Japan sche T a f e 1 m a t voor fl. 1, - T>-~—Pnraplpinen

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 10