06 Kanier l Horüijk's fSCHDÜORNENPLATEIi. Doktoor C. DE DÈCKER, Maatschappijleer. T e k o o p: ABDIJSIROOP, SANCTA^ PAÜLO L. EVERSD1JK, Steun uit Indië aan de vrijzinnige concentratie. Adv&rtontiën, Specialist Tandmeester, O e n t. 1T A ÖT'S f Zijn de genezingen door .WW m- yjeij wL'm w de Abdijsiroop blijvend &oomkwoekorij®ns Lucht-opmeting. Een opschrift. Rechtszaken. Mishandeling toet doodelitken afloop. Schoolnieuws Provincie Nieuws. Rerum Novarum. Marktberichten. Goes - Middelburg - Hulst. Bankiers, Kassiers, Administratie- en Assurantiekantoor. Een partij droge Ottogracht 17, (bij de Yrijdigmirkt) Raadplejln jren: Wanne- r gij door de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paolo, van Uwe borst ziekte genezen zijt, kunt ge leggen: „Eens genezen blijft gonezen". Dit is een groot voordeel dat da Abdijsiroop boren alle andere middelen heeft. Er is geen enkel middel, dat zoo werkzaam is als de Abdijsiroop en ook geen enkel middel dat de zieks plekken in de ademhalingsorganen zoo goed weet aan te pakken en grondig te genezen. Ziehier een bewijs van een 84-jarig man. 8 JUNI 1908 4 JAAR LATER is altijd onschadelijk en schaadt zelfs aan het zwakte gestel niet. De Abdijsiroop geneest onvoorwa rdelijk asthmi, pleuris, influenza, bronchitis, kinkhoest en alle borst-, long- en keelaandoeningen. Hier te lande is, naar het „Vad." meldt, dezer dagen van het Indisch Comité tot steun der vrijzinnige partijen tien duizend gulden ontvangen als bijdrage voor de verkiezingen, met de mede- deeling dat over ongeveer een maand nog 8 10 mille zouden volgen. Op 'n dorp in N.-Holland zouden de socialisten hunne denkbeelden ook eens komen luchten. Een openluchtmeeting werd aangekondigd, maar zooals te verwachten was met bitter weinig succes. Den volgenden morgen bezoekt de kapelaan een der parochianen. „Nou Heeroom", zegt deze, „die luchtopmeting van gisteren heeft ook niet veel uitgehaald". (Msbd.) Bij de inhaling van den E. H. De Sagher als Deken te Rousselare, ziehier wat de haarkapper, als opschrift, op zijn huis plaatste Menschen blijft staan 't is de moeite weerd Hier woont het schaap dat den Herder scheert De Bossche rechtbank behandelde Dinsdag de zaak tegen L. Schel, 23 jaar, landbouwer te Oss, beklaagd van dat hij den 30en December van het vorig jaar te Oss, althans te Heesch, opzet telijk W. van Heumen Van het leven heeft be roofd, althans zwaar lichamelijk letsel heeft toe gebracht, door hem met een mes, althans een scherp voorwerp te slaan, te steken en te snijden, waarbij v. Heumen een ern^ige borstwonde werd toegebracht, tengevolge waarvan deze eenige dagen daarna is overleden. Als getuigen waren verschenen de brigadier Cleutjens te Oss, en de deskundigen, de doktoren Verbeek te Oss, en Casparie te 's-Bosch. De beklaagde bekent, evenals vroeger, dat hij het misdrijf pleegde. Op het land ontstond ruzie tuaschen beklaagde en den verslagene. Later, toen de laatste naar zijn woning te Heesch wilde gaan, is beklaagde hem gevolgd; er ont stond een vechtpartij, waarbij de verslagene met een mes ernstig werd verwond en uitgeput neer viel. Beklaagde heeft vroeger verteld, dat de verslagene nog riep „Bertus nu zal ik wel ge noeg hebben". Thans ontkent beklaagde dit. Hij zegt, niet het voornemen te hebben gehad den verslagene te dooden, slechts wilde hij hem flink afranselen dat hij een mes trok, weet hij niet meer. Bij het misdrijf was niemand tegenwoordig. Het zoontje van Van Heumen vond zijn vader gewond liggen en heeft dezen ondersteund en huiswaarts gebracht. Dr. Casparie verklaart, dat de verslagene eenige dagen later overleed tengevolge van verwonding der long, waardoor een ernstige ontsteking ont stond. Eenzelfde verklaring wordt gegeven door Dr. Verbeek. De Officier van Justitie wil hier een zware straf eischen. De misdaden te Oss zijn alleen te bestrijden door het opleggen van afschrik wekkende straffen. Hij eischt schuldigverklaring aan zware mishandeling met doodelijken afloop en - veroordeeling van beklaagde tot acht jaar gevangenisstraf. Tot onderwijzer te Zundert (Noord-Brabant) is benoemd de heer O. Eggermont van Hoofd plaat. Naar „Zei." verneemt zal de heer mr. J. van Best, lid der Tweede Kamer, op Zondag 30 Maart te K 1 o o 8 t e*r z a n d e en op Maandag 31 Maart te Hulst een lezing houden voor de kath. kiesvereeniginf SCHOONDIJKE. Dinsdagvoormiddag waren de knechts van den landbouwer H. van Waes bezig een jong paard te leeren, dat voor een wagen gespannen was. Door een ongeluk kwam de knecht Jan Vrij onder het paard terecht, dat hem op het hoofd trapte. Het hoofd was hevig gewond en het kaakbeen middendoor. Dadelijk werd hij naar het R.-K. ziekenhuis „St. Anthonius" vervoerd te Oostburg. De toestand is zorgwekkend. (N. Z. C.) ZUIDZANDE. Door notaris de Smidt werd alhier in het openbaar verkochtde gebouwen eener hofstede, bestaande in woonhuis, schuren en nevengebouwen op en met pl. m. 9,57,40 hectaren erf, enz. te Zuidzande (overname f 2500) en ongeveer 1,56 h.a. weiland alhier. Kooper is de heer Adriaan Moggré te Schoon- dijke voor f 19,825. Ongeveer 89 a. 36 c.a bouwland, ongeveer 87 a. 88 c.a. bouwland, ongeveer 1,06,32 h.a. bouw land en ongeveer 1,16 h.a. bouwland. Kooper is de heer Abr. Luteijn Az. te Zuid zande voor f 6882^ Ongeveer 1,11,82 h.a. bouwland, ongeveer 89 a. 95 c.a. bouwland en ongeveer 1,00,27 h.a. bouwland. Kooper is de heer D. A. Risseeuw te Zuidzande voor f 5260. 65 a. bouwland. Koopster is mej. de weduwe Iz. Risseeuw voor f 1357. XIII. 17. Wie de goederen der fortuin niet hebben, zij worden door de Kerk nadrukkelijk onder richt dat armoede, naar het oordeel van God, niet voor schande wordt gehouden, en dat men zich er niet over heeft te schamen met werken den kost te verdienen. En dit heeft door Zijn daden en handelingen bekrachtigd Christus onze Heer, die voor het heil der menschen arm ge worden is terwijl hij rijk was; en, terwijl Hij Gods zoon en zelf God was, wilde Hij toch aan gezien en gehouden worden voor den zoon eens timmermans; ja zelfs heeft hij niet geweigerd om een groot gedeelte Zijns levens door te brengen met het werk eens timmermans. Is deze niet de timmerman, de zoon van Maria Als men dit goddelijk voorbeeld be schouwt, wordt het gemakkelijker begrepen dat 's menschen waarachtige waarde en voortreffelijk heid in zijn levensgedrag, dit in zijn deugd, ge legen is dat de deugd echter het gemeenschap pelijk erfgoed der stervelingen, voor laaggeplaat sten en hooggeplaatsten, voor rijken en misdeelden evengoed bereikbaar is; en dat het loon der eeuwige gelukzaligheid van niet anders dan van de deugden en verdiensten, in wien ze ook wor den aangetroffen, het gevolg zal zijn. Ja zelfs schijnt God in zijn welwillendheid meer hun ge negen te zijn, die door het ongeluk zijn geslagen de armen immers spreekt Jezus Christus zalig; Hij noodigt allerliefderijkst tot zich, ter vertroos ting, allen die in nood zijn en in rouwde ge ringen en wie door onrecht worden gekweld omarmt Hij met bijzondere liefde. Door de kennis dezer waarheden wordt gemakkelijk bij de met fortuin gezegenden de hooghartigheid terneer gedrukt en bij de noodlijdenden de neerslachtig heid opgebeurd genen worden tot voorkomenheid bewogen, dezen tot gelatenheid. Zóó wordt de afstand welken de hoogmoed wil scheppen kleiner gemaakt, en zal het zonder moeite worden verkregen dat beide klassen vriendschappelijk elkaar de hand reiken, en dat hun wenschen zullen samenloopen. (Wordt vervolgd). 00ST3J2&a.-2£.J^» Koopt en verkoopt Effecten. Verstrekt Pandbrieven van alle Hypotheek banken. Bezorgt Hypotheken en verzilvert alle Coupons. Wisselt vreemd Bankpapier en Muntspecie Sluit Verzekeringen op elk gebied. Houdt zitting op iederen Marktdag te Axel bij G. GILIJAMSE v./h. W. Dieleman, te Ter Neuzen bij B. HEIJENS, Café ,,'t Wapen van Zeeland". Brieven onder No. 14 bureau van dit blad. van 8 tot 5 ure, den Donderdag morgend niet. Behandeling zonder pun. AI'LK SLACH VAN KUNSTTANDEN verklaarde ons de 80-jariqe heer P. Hes, concierge van het Muse im van Oudheden te Edam „Gedurende 16 jaren bad ik last van eene borstziekte die mij het doen mijner werkzaamheden zeer lastig maakte. Ik hoestte en kuchtte immer, de slijm zat mij zeer vast op de borst en ik kon ze met geen enkel middel loskrijgen. Vooral 's avonds, als ik naar bed ging, hoestte ik veel en 's morgens bij het opstaan had ik het erg te verduren van den morgenhoest. Toen niet hielp probeerde ik de Abdijsiroop. Eén flacon Abdijsiroop heeft mij, 80-jarige, verlost van et-n kwaal, waaraan ik 16 jaren leed." schrijft ons de heer Hes: „Tot mijn blijdschap kan ik U verklaren, dat mijne ge- nezing door de Abdijsiroop een blijvende geweest is. Nooit heb ik sindsdien meer eenige last van de borst gehad en ben voortdurend goed gezond gebleven." De Prijs per flacon vau 250 gram fl,van 550 gram f2,van 1000 f3,50. Eischt rooden band met handtekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. De heer P. HES, (volgens portret). „jl-4•*-

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 10