No. 1720. TWEEDE BLAD Koerier Zaterdag 22 Februari 1913. if IV] Het Thüringer Weerbuisje. Bankwerkers en Vuurwerkers, Ambachtsschool voor HULST en Omstreken. LM. ÓEKOMGTILLÏ De algsmesne werkstaking In België. van v a Waarschuwing vonr reizigers over Engeland. De gelegenheid tof vooruit betalen zal zijn opengesteld tot a.s. Zondag 23 Februari. Verbindingsweg Noord-Brabant-Zeeland. Bestellingen te zenden aan GBRARD TfiLKAUP, Hillegom. Noodlottige aanvaring te Amsterdam. TWEE DOODEN. Beveelt b i j De Zeeuwsche Koerier Marktberichten. Gsvredenheidsverklaring. Gevredenheids verklaring Aanbeveling. Mijne tevredenheid Wissel-, Effecten- en Assurantiekantoren Hulst en Ger Neuzen. Het ia in den laatsten tijd meermalen voorge komen dat landverhuizers en andere doorgaande reizigers, die over Engeland naar hun bestem mingsplaatsen gingen, in dat land moeilijkheden met de administratie der invoerrechten onder vonden en in vele gevallen zelfs boeten opliepen, omdat zij, waarschijnlijk in het vermoeden dat dit onnoodig was, verzuimden aangifte te doen van alle aan invoerrecht onderhevige artikelen,, in het bijzonder van tabak, sigaren en parfume rieën, die zij medenemen. In verband daarmede worden belanghebbenden er aan herinnerd dat het in Engeland zelfs voor reizigers met doorgaande biljetten naar andere landen, en om het even of hun goed gedurende hun doorreis door Engeland al of niet binnen hun bereik is, noodig is bij aankomst in een En- gelsche haven aangifte te doen van belastbaro artikelen die zij bij zich hebben, onverschillig of die artikelen verpakt zijn in handbagage of in groote bagage of dat zij die in hun zakken medevoeren. Zij zullen dan de verschuldigde rechten moeten betalen, doch als zij opgeven dat zij doorgaande reizigers en voornemens zijn om binnen enkele dagein van Londen, Southampton, Plymouth, Liverpool of andere havens maar niet Engel- sche plaatsen te vertrekken, kan de bagage ver zegeld worden en kan het betaalde invoerrecht, op vertoon van het ongebroken zegel en van het ontvangstbewijs der betaalde rechten van de douane-ambtenaren, in de haven van vertrek teruggevorderd worden. De douane-ambtenaren verzegelen niet de ge- heele bagage, doch slechts die doozen, kisten, enz., waarin zich de belastbare artikelen bevinden. Dat gedeelte moet aan de douane-ambtenaren in de haven van vertrek in denzelfden toestand ver toond worden als het was in de haven van aankomst. Van het betaalde invoerrecht wordt bij terugbetaling een klein bedrag afgetrokken voor administratieve kosten. Het is voorgekomen dat belanghebbenden op het laatste oogenblik aan boord kwamen van het vertrekkende schip, niet naar de ambtenaren der douanen zochten en aldus het betaalde verloren. Het schijnt ook dat het onware gerucht verspreid is, dat zij het betaalde geld en hun goed aan boord van het schip, nadat zij een etmaal buiten de Engelsche haven van vertrek zijn, zullen terug krijgen. Belanghebbenden moeten derhalve zorg dragon lo. Aangifte te doen van alle tabak, sigaren, parfumerieën en andere aan rechten onderhevige goederen, die zich in hun bagage niet alleen handbagage, maar ook ander6 bevinden 2o. Bij aankomst aan de douane-beambten op te geven wanneer, met welk schip en van welke haven zij weder uit Engeland denken te vertrekken 3o. Hun bagage die zij in Engeland niet noodig hebben, voor zoover deze belastbare artikelen bevatten, te laten verzegelen en een ontvangst bewijs te vragen voor de eventueel betaalde rechten 4o. Eenigen tijd vóór het vertrek van het schip, waarmede zij de reis voortzetten, zich aan te melden bij de douane-beambten in de haven van vertrek, het ongebroken zegel op de verzegelde bagage te vertoonen en het eventueel betaalde tegen inlevering van het ontvangstbewijs terug te vragen. Wanneer zij het bovenstaande verzuimen en na aankomst in hun bestemmingsplaats in Canada, de Vereenigde Staten, Zuid-Afrika, Australië enz. klachten zenden, dan heeft dit veelal geen gunstig gevolg. (St. Crt.) Door Ged. Staten van Zeeland wordt aan de Prov. Staten voorgesteld de helft van den aanleg en het geheele jaarlijksch onderhoud van een weg, welke Noord-Brabant en Zeeland zal verbinden voor rekening der provincie te nemen, althans van het deel van den weg, dat op Zeeuwsch ge bied zal komen te liggen. De kosten van aanleg van den weg, die met klinkers bestraat zal worden, worden geraamd op 64 duizend gulden, waarvan het Rijk de helft betaaltde jaarlijksche onderhoudskosten worden geraamd op f 2110. Ged. Staten wijzen er op, dat reeds tal van jaren door belanghebbenden pogingen in het werk zijn gesteld tot aanleg van een verharden ver bindingsweg tusschen Noord-Brabant en Zeeland over den spoorwegdam door de Oo3ter-Schelde waarbij verschillende belangen betrokken zijn. Een kunstweg over dien dam is van groote beteekenis voor het tot de gemeente Rillend-Bath behoorende deel van Zeelandhetwelk aan Noord-Brabant grenst en van het overige gedeelte van Zeeland gescheiden is door de Ooster- Schelde. De bewoners van dat gedeelte van Zeeland zullen in gunstiger toestand dan thans komen voor wat betreft schoolplicht, godsdienstplicht, aangifte van geboorte en overlijden, verkiezingen, geneeskundige hulp enz.het deelnemen dér landbouwers uit bedoelde streek aan rijks- en provinciale keuringen van vee en paarden wordt makkelijker gemaaktde handel zal worden bevorderd. Bovendien zyn meer algemeene belangen bij den aanleg der weg betrokken, o a. het vreemde lingenverkeer zou worden bevorderd, daar auto mobilisten en wielrijders de provincie Zeeland zullen kunnen bezoeken en Amerikaansche en Engelsche automobilisten het vasteland kunnen bereiken via Queenborough of Folkestone— Vlissingen. De regeering en Ged. Staten van Noord-Bra bant hebben het algemeen belang van den weg reeds erkend, daar de minister van Waterstaat een rijksbijdrage voor de helft der kosten van aanleg van den weg in uitzicht heeft gesteld en Ged. Staten van Noord-Brabant zich bereid ver klaarden den aanleg en het onderhoud van den weg op Noord-Brabantsch grondgebied te be vorderen. Om den weg tot stand te kunnen brengen, bestaat volgens Ged. Statên geen andere moge lijkheid, dan dat beide provinciën die taak op zich nemen. De regeering is niet bereid den weg voor rijksrekening te maken en te onder houden en de naast belanghebbende gemeente Rilland-Bath, is geheel buiten machte de zaak financieel te steunen, terwijl ook andere gemeenten en belanghebbenden haar wel in beginsel voor staan, maar niet genegen of in staat zijn, om eenigszins belangrijke geldsommen bij te dragen. Ged. Staten willen aan het besluit toevoegen do volgende voorwaarden: a. dat door het.Rijk eene bijdrage worde verleend^ van de helft der bosten van aanleg van den weg; b. dat ten ge noegen van Ged. Slaten zekerheid worde gege ven omtrent den aanleg en het onderhoud van den weg op Noord-Brabantsch gebied. In verband met bovengenoemd voorstel stellen Ged. Staten voor een wijziging in de provinciale begrooting, waarop de posten voor den aanleg van den weg alsdan zullen voorkomen. Een voorstel tot het aangaan van een daarbij genoemde leening wordt nog niet aangeboden, daar het in de bedoeling van Ged. Staten ligt de thans voorgestelde uitgaaf te voegen bij die voor eeni^e andere werken, waarvoor zij nadere voorstellen zullen doen, en alsdan voor het ver- eenigd bedrag eene geldleening in overweging zullen nemen. In verband met de algemeene werkstaking, die tegen April door Belgische socialistische leiders is geproclameerd, hebben Maandagavond de socialisten van Brussel en omgeving op twintig plaatsen „groote" meetings gehouden. Het echte Thüringer Weerhuisje van GERARD TELKAMP is een sieraad in elk huis. Het wijst even nauwkeurig als eene dure Barometer de te komen weersgesteldheid aanen wel op een eigenaardige wijze. Komt de man uit bet huisje te voorschijn, men kan er op aan dat binnen zeer korten tijd het zonnetje achter regenwolken zich verbergen zalkomt echter het vrouwtje naar buiten dan kunt U ook gerust uitgaan, want schoon weder is zeker voor den volgenden dag. Blijven Man en Vrouw beiden in huis dan is het weer veranderlijk. Het eenig mooie huisje met thermometer kost slechts t 1,—. De ver zending geschiedt per post na ontvangst van postwisëel of onder rembours met 13 cents verhooging voor die kosten. Het weerhuisje hange men in den gang, in de er re of in een kamer waar niet gestookt wordt beter en goedkooper en getrouwer weervoor- speller bestaat niet. Het moest een soort wapenschouw zijn met het oog op de algemeene werkstaking. Deze meetings hebben echter een reusachtig fiasco op geleverd op sommige plaatsen waren nog geen vijftig personen aanwezig. Moeten de betoogingeu van Maandagavond als voorspel dienen van de algemeene werkstaking, dan zal deze eveneens op een mislukking uitloo- pen. Dat is trouwens wel te verwachten, want de arbeiders keeren al meer en meer den rooden leiders den rug toe. Ondertu8schen worden reeds overal maatregelen genomen om de staking te vermijden. Zoo lezen wij in het „HMd. van Antw „Het comité van den Bond van Patroons-Syn dicaten van Oost-Vlaanderen, is samengeroepen in zijn gewoon lokaal om over te gaan tot het opstellen van een beroep op den koning om zijn bemiddeling in te roepen om het onheil eener algemeene werkstaking te voorkomen in het belang der Gentsche Tentoonstelling". En verder„De burgemeester van Brussel, de heer Max, zou van zin zijn, de burgemeesters van de hoofdsteden van al de provinciën bijeen te roepen te Brussel op Zondag 23 dezer, teneinde zich te verstaan over een gezamenlijke tusschen- komst om de algemeene werkstaking te vermijden, die zou moeten uitbreken tegen de opening der wereldtentoonstelling te Gent." Dinsdagmiddag heeft op het IJ een noodlottige aanvaring plaats gehad, tusschen de sleepboot Van de Garden II" en de vrachtboot „Land bouw" doordat laatst genoemd schip te laat voor de sleepboot wilde overloopen. Aan stuurboord zijde beschadigd, liep „de Landbouw" met kracht vooruit en stootte op het stoomschip „Alster" liggend aan den kop van de Handelskade. Het stoomschip bekwam een gat aan stuur boordzijde, boven water. De „Van de Garden II" had intusschen het meest van den schok te lijden gehad. Bij de aanvaring ontplofte de stoomketel en met volle kracht spoot 't kokende water in de machinekamer, waar zich de 24-jarige stoker Chr. Nutseleyn en een jonge dekknecht, J. Westerwaal bevonden, benevens de machinist. Laatst ge noemde ijlde bij de ontploffing naar boven, maar de stoker en dekknecht werden door 't kokend water overstroomd. De sleepboot voer naar wal, waar de brandweer en de geneeskundige dienst gereed stonden om hulp te bieden. Van af de De Ruyterkade werd het schip bespoten en toen 't voldoende was afgekoeld, klauterden eenige brandweermannen naar beneden. In deerniswekkende toestand werden de slacht offers naar boven gebracht. Hun gelaat was onkenbaar van de bekomen brandwonden. De stoker bleek reeds een lijk te zijn, terwijl de 17-jarige Wester waal nog flauw ademde. Door een auto van den geneeskundigen dienst werd de ongelukkige jongen naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar hij spoedig na aankomst overleed. vrienden, geburen en kennissen het nemen van een abonnement op aan. Nieuwe lezers kunnen zich alle dagen opgeven. Oostburg, 19 Febr. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer ruim, handel goed, omzet fliok, prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgt tarwe f8,a f 10,30, wintergerst f 10,50 a 11,10, rogge f6,50 a f 6,75, zopiergerst f 10,20 a f 10,85, haver f8, a f 11,paardenboonen f8,75 a f9,voer erwten f 8,a f 10,kookerwten f 8,55 a f 11, bruineboonen f 9,90 a f 11,25, karwei f af maanzaad f a f per kilogram. Goes, 18 Februari 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer tamelijk, handel langzaam. Nieuwe Tarwe f 8,a f 9,6C Nieuwe Rogge f 8,a f 8,75 Wintergerst f 10,a f 10,25 Zomergerst - - - f a f Haver f 4,a f 8, Kookerwten f 8,50 a f 9,50 Kroonerwten f 9,a f 10,50 Bruine boonen f 8,a f 10,50 Karwijzaad - - - f af Aardappelen. Bonte f 2,25 a f 2,30, blauwe f 2,25 a f 2,30, Eigenheimers f 1,50 a f Bravo's f af Weinig vraag. Versche boter per K.G. f 1,42 a f 1,54 midden- prijs f 0,76aan particulieren verkocht a f per nond. Versche eieren per 100 stuks f 4,a f 4,60, middenprijs f 1,10; per 25 stuks aan particulieren verkocht af, Aanvoer eieren ruim, boter gering. De aanvoer van eieren niet van de V. P. N. bedroeg stuks. De aanvoer voor den eierenverkoop der onder- af'deeling Zuid-Bevel and der V. P. N. bedroeg 11439 stuks. De prijs was f 4,60. Rotterdam, 18 Febr. 1913. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 77 paarden, 1081 magere runderen, 589 vette runderen, 165 vette kalveren, 1063 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, 1 varken, 106 biggen. Vette koeien le kwal. 86 a 84, idem 2e kwal. 78 c., id. 3e kwal. 74 c., ossen le kwal. 84 a 82 c., 2a kw. 76 ct., 3e kw. 72 c., stieren le kwal. 72 a c., 2e kw. 66 c., 3e kw. 64 c., kalveren le kwal. 130 c., 2e kw. 120 c., 3e kw. 110 c., alles per kilo. A dvortentiën. Aan de P 1 e 11 e r ijvoorheen L. I. ENTHOVEN Cie te Delft kuünen dadelijk geplaatst worden, tegen hoog loon, bekwame de laatsten bekend met Stoomhamerwerk. Franco brieven met opgave van ouderdom, waar werkzaam en onder overlegging van getuigschriften, doch aanmelding in persoon aan de fabriek verdient de voorkeur. De I n s c h r ij v i n g van nieuw© LKKRCIXOCN zal zijn opengesteld tot en met I Maart 1913, op alle werkdagen van 812 ur© v.in. en van IV2—-5 ure n.in., aan het schoolgebouw. Namens het Bestuur W. O. J. VAN BEUZEKOM, Directeur. Het verlies van een mijner paarden ver goedde mij de Algemeen© Paarden- en V©©verzekering - M a a t s c h a p p ij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, binnen den kortst mogelijken tijd. Deze Maatschappij zij een ieder aanbevolen. JOZIAS DEES. Axel, den 7 Febraari 1913. Agent de heer H. DE MOOR. aan de Alg. Paarden- en Vee verzeke ring-Maal schappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout. Daar ik sinds een kort tijdsverloop meerdere sterfgevallen onder mijn paarden heb gehad, en de schaden steeds spoedig en coulant geregeld zijn zoo wensch ik bijzonder deze onderneming ieder belanghebbende aan te bevelen. CH. F. VERDURMEN. Stoppeldijk, den 6 Februari 1913. Hoofdagent de heer D. FASSAERT. Ik verloor onlangs een waardevol paard, nog slechts korten tijd bij de Algemeen© Paarden- en Vee verzekering-Maat schappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. Linthout, ver zekerd. De schadevergoeding tot 90 pCt. werd mij onmiddellijk geremitteerd. Belanghebben den wordt deze Maatschappij aanbevolen. A. VERHAEGEN. Stoppeldijk, den 6 Februari 1913. Hoofdagent de heer D. FASSAERT. betuig lk aan de AlQOHlOOIlO P&axdöll- On Veeverzekering-Maatschappij te 's-Gra venhage (De Oude Zwolsche vau 1895), Dir. Linthout,* voor de spoedige en volle uitkeering van mijn gestorven paard en kan met gerustheid verklaren, dat deze Maat schappij in alle opzichten de voorkeur verdient, ook met het oog op de vaste en lage premiën. S. COCQUIT. Waterlandkerkje, den 3 Febr. 1913. Hoofdagent de heer E. V. DELLAERT, IJzendijke. 9 Koopt en verkoopt Belgisch en ander vreemd geld tot de voordeel igste koersen, alsmede Binnen- en Buiten- landsche Wissels en Cheques. Opgericht 16^(3. alleen ECHTl wanneer voor zien van boven staande Hana- teekening in ROOD Haarlem. Holland.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 5