UWSCH KOERIER Provinciaal O e 1 k s b 1 a d. 1719. Woensdag 19 Februari 1913. 19de Jaargang. Thans do meest gelezen Courant van Zeeland Brieven, Stukken, Advertentiën te zenden aan de Administratie van „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent. Herhalingsoefeningen. Sportfeesten te Gent. Kerknieuws. Nieuwst ij dingen. Deze courant verschijnt Woensdag en Zaterdag. Prijs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 frank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Advertentiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. MAAN: V. M. 21 Febr. L. K. 27 Febr. ZON Zon op 7 u. 30 m. Zon onder 4 u. 30 m. „St. Cit." no. 39 bevat den volgenden staat aanwijzende de lichtingen en de korpsen, waartoe de ingelijfden van de militie te land behooren, die in 1913 krachtens art. 80, in verband met artikel 114 der Militiewet juncto artikel 111 der Militiewet 1901, voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst komenmet vermelding tevens van den duur van het verblijf onder de wapenen Lich- Aantal tingen. Korpsen. dagen. 1906 de regimenten infanterie 11 de compagnieën wielrijders 11 de compagnieën hospitaalsoldaten 11 de regimenten vesting-artillerie 11 het regiment genietroepen, met uitzondering van de miliciens telegrafisten 11 1907 de regimenten infanterie der Ilde en der IVde divisie 20 de regimenten infanterie der Iste en der lilde divisie 26 de compagnieën wielrijders 26 de compagnieën hospitaalsoldaten 26 het korps torpedisten 11 1908 de regimenten infanterie der Ilde en der IVde divisie 20 de regimenten infanterie der Iste en der lilde divisie 26 de compagnieën wielrijders met uitzondering van de viermaan- ders der 4de compagnie 26 de 4de compagnie wielrijders (de viermaanders) 19 de compagnieën hospitaalsoldaten 26 de comp. administratietroepen 20 de regimenten veld-artillerie, met uitzondering van de treinafdee- lingen 27 het korps pontonniers 26 het korps pantserfort-artillerie 20 het regiment genietroepen, met uitzondering van de miliciens telegrafisten 26 1909 het korps torpedisten 19 1910 de regimenten cavalerie 20 de regimenten veld-artillerie, met uitzondering van de treinafdee- lingen 27 het korps rijdende artillerie 27 het korps pontonniers 26 de regimenten vesting-artillerie 27 het korps pantserfort-artillerie 27 het regiment genietroepen, met uitzondering van de miliciens telegrafisten 26 1911 het korps torpedisten 19 Het volgende programma der sportfeesten ter gelegenheid van de Gentsche Wereldtentoonstel ling van dit jaar is samengesteld: Lawn-Tennis Zondag 27 April. Golf: Zaterdag 17 Mei, Prijs van Vlaanderen; Zondag 18 Mei, Grand Prix de Exposition en Maandag 19 Mei, Prijs van Gent. Internationale tentoonstelling van honden van alle rassen op 17 en 18 Mei. Van 25 tot 29 Mei verschillende Concours hippique in équipages van 3 officieren om den Prix des Nations. Van 10 tot 12 Mei internationale voetbalwed strijden, waaraan door Deensche, Hollandsche, Engelsche en Belgische teams zal worden deelge nomen. Lawn-Tennis: 1, 4, 14 tot 18 en 19 tot 25 Mei, op laatstgenoemde data wedstrijden om den Grand Prix de i'Exposition. Gymnastiek 8 Juni gymnastiek-kinderfeest. Athletiek: 29 Juni om het kampioenschap van België (le afdeeling). Jachtfeesten van 17 tot 18 Juni ter gelegenheid van de inwijding van het kanaal Gent—Ter Neuzen. Wielerwedstrijden op 17 Juli. Schermen: 24 Juli. Internationale Kampioen wedstrijden op degen om den Grand Prix de I'Exposition25 Julipoule internationale op epée de Combat in équipages van vijf amateurs van iedere natie om den Prix de Belgique. Poule internationale op sabel in equipages van drie amateurs voor iedere natie om den Prix du Lion de Flaudre. 26 JuliInternationale kampioen wedstrijden op sabel voor amateurs van elk land, welke deel uitmaken van erkende schermbonden. 6 JuliZweedsche gymnastiek en feest van 10 tot 14 Juli. 19e Katholieke gewestelijke gymna- stiekuitvoering, 2 en 8 Augustus Internationale Olympische Athletiekfeesten14 Augustus 35 neutrale gewestelijke gymnastiekuitvoeringen. 17 Augustus Wielerfeest en wielerwedstrijden. 2324 Augustus Groote Internationale Roei- wedstrijden. Voorts worden in Augustus verschillende schietwedstrijden gehouden. Naar wij vernemen zal van de Nederlandsche zijde aan verschillende der bovengenoemde wed strijden en sportfeesten worden deelgenomen. Z. D. H. Mgr. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Nispen den Z.Eerw. heer J. v. Spaandonk; tot pastoor te Schoondijke den W.Eerw. heer C. v. d. Muijsenberghtot kapelaan te Bergen-op-Zoom L. Vr.) den W.Eerw. heer A. van Joletot kapelaan te Leur den W.Eerw. heer A. v. d. Bom tot kapelaan te Halsteren den W.Eerw. heer A. v. d. Riet tot kapelaan te Aardenburg den W.Eerw. heer P. van Dijk, priester van het seminarie. NEDERLAND. Twee Kamerleden jubilaris. De „Residentiebode" schrijft, dat in de maand Maart twee katholieke Kamerleden hun zilveren feest als lid der Tweede Kamer zullen herdenken de heeren B. R. F. van Vlijmen en L. D. J. L. de Ram. Beiden werden voor het eerst gekozen bij de algemeene verkiezingen in Maart 1888 na de Grondwetsherziening van 1887de heer van Vlijmen den 6en Maart bij eerste stemming in het district Veghel, dat sedert steeds zijn mandaat vernieuwde, na invoering der kieswet-van Houten, altijd bij enkele candidaatstellingde heer de Ram den 20en Maart bij herstemming in het district Bergen-op-Zoom, dat hem ae verloopen kwart-eeuw onafgebroken bleef afvaardigen. Invrijheidstelling van Vos. Zaterdagmorgen kwart over tienen werd de zee man Vos uit de strafgevangenis aan den Amstel- veenschen weg te Amsterdam, waar hij, in verband met de bekende vrijheidsberooving tijdens de zeeliedenstaking, P/a jaar had doorgebracht, ont slagen. Eene groote menigte, door agenten op eenigen afstand gehouden, had zich voor de gevangenis opgesteld. Toen Vos buiten kwam, werd hij luide toegejuicht en hem door collega Storm, die Donderdag in vrijheid was gesteld, en door zijne zuster bloemen overhandigd. Vervolgens werd per rijtuig, stapvoets langs den Overtoom naar de woning van den ontslagene gereden.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1