lp MA Cacao 1717, Woensdag 12 Februari 1913. 19de Jaargang. In ieder huisgezin is plaats voor Thans de moest gelezen Courant van Zeeland Brieven, Stukken, Advertentiën te zenden aan de Administratie van „De Zeeuwscfie Koerier" te Sas van Gent. Uit de Pers De slagersvrouw en de arbeidswet. Volksdrank RONA Cacao is welkom Van Houten'» RONA Cacao Burgerlijke Standen. DE ZEEUWSCHE KOERIER Deze courant verschijnt Woensdag en Zaterdag. Prijs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 frank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Frooiitciaal üolksblod Advertentiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. MAAN: E. K. 14 Febr. V. M. 21 Febr. ZON Zon op 7 u. 30 m. Zon onder 4 u. 30 m. Wie het jaar 1913 nog vooruitbetalen wil, wordt beleefd uitgenoodigd dit spoedig te doen. De Administratie. EEN CENTRAAL-BUREAU. De pers kan men noemen een centraal-bureau. De pers, wel te verstaan, als wereld-organisme. Een centraal-bureau ten goede, als ten kwade. Schenk uwe aandacht even aan wat de getuigenverhooren in het proces der beruchte Fransche auto-bandieten weer aan het licht brengen. De beginselen, welke hun tot de misdaad brachten, ze werden gekweekt en gevoed op de bureaux van de „Anarchie" en de „Révolté" de anarchisten hielden er hun vergaderingen, smeed den er hun plannen. De hiërarchieke wegin de pers vonden ze 't uitgangspunt niet alleen voor hun theorieën, maar ook voor de practische volvoering ervan. De pers in dienst van 't kwade Maar evenzeer als zij 't kwade dienen kan, zoo kan en moet zij wonderen wrochten voor het goede. Ook hier, gelukkig, is zij een centraal-bureau. Wat onnoemelijk veel goeds kan zij uitrichten, dag aan dag, door leering en uiteenzetting, door aansporing en aanvuring Vergete men dit nooit en brenge men haar den steun, dien zij waardig is en dien zij van noode heeft Even aanteekenen! Het anti-tariefwet-comité heeft weer een strooi biljet het licht doen zien. Hierin wordt o. a. gezegd dat de wetgever de uitgevers niet kan beschermen. Even aanteekenen Als de menschen van het anti-tariefwet-comité de goedheid wilden hebben poolshoogte te komen nemen aan de grensstreken, eons wilden komen intormeeren naar het aantal Belgische couranten, dat geregeld, ten schade van het nationaliteits gevoel, ten schadevan de nationale ontwikkeling, ten schade der nationale pers, in onze grensgemeenten wordt gecolporteerd, zouden ze dan nog zeggen dat de uitgevers niet kunnen beschermd worden? Wat is die voorlichting van 't anti-tariefwet- Comité toch knap en juist Van den ltrink af. Heengegaan met stille trouw en tot het gewone einde... een burgerlijk huwelijk. Daar kwam in 1905 een storm over Breda loeien. Een priester, doctor in de theologie, van een Bredasche familie, was tot het socialisme overgegaan. Niet openlijk maar in het geheim. Eerst openlijk toen hem het masker werd afge rukt en veinzen niet langer mogelijk was. Toen verdedigde hij het samengaan van socialisme en katholicisme. In priestertoog trad hij op in socialistische vergaderingen. Uit Rerum Novarum haalde hij zijne schijnbewijzen voor het pas uit gevonden katholiek-socialisme. In triomf werd hij door het land gevoerd en ten onzent was hij de afgod voor vele eenvoudige verdoolde arbeiders. Voor de sterke anti-clericale partij te Breda was het een mooie gelegenheid het katholieke Breda onherstelbaar te blameeren, door hunne hulp kwam hij in den raad. Toen moest de toog uit en weg was zijne waarde voor de S. D. A. P. Toen verscheen hij in zijne ware gedaante. Als ongeloovige en vurig vijand der Katholieke Kerk. Zijn aanhang slonk met den dag en de S. D. A. P. had hem alleen nog maar noodig als vlagvoerder. Het is te Breda voor ieder een uitgemaakte zaak, dat hij niet zou herkozen worden, absoluüt niet. Nu is hij getrouwd te 's-Gravenhage, waar hij leeft van den arbeid zijner vrouw. Na eerst als een „g e n i e" door het land te zijn gevoerd, is dit laatste wel een smadelijk einde. (Kath. Volk.) De „Zutph. Ct." meldt, dat tegen een slager te Zutphen proces-verbaal is opgemaakt, wijl zijn vrouw op een Zaterdagavond hielp bij de bediening der klanten. De verbalisant, den slagerswinkel blijkbaar als werkplaats beschouwende, meende, dat hier de nieuwe arbeidswet was overtreden, daar een gehuwde vrouw na 7 uur 's avonds werk verrichtte. „Ook wij zijn hiernaar benieuwd", teekent het „Geill. Slagersvakblad" hierbij aan. „Wanneer een gehuwde vrouw den ganschen nacht in haar kamer achter de naaimachine zit re werken en zich te gronde richt, doet men er niets tegen wanneer een gezonde slagersvrouw Zaterdagsavonds een paar uur met haar man in den winkel helpt, dan wordt er geverbaliseerd. Zij zal zich zeker niet in den winkel mogen be vinden, al was 't maar om wat toezicht te houden. Een groot slagerspatroon neemt mannelijk personeel en werkt tot diep in den nacht mede een klein slagerspatroon, die zich met z'n vrouw door den moeilijken tijd tracht heen te slaan, wordt geverbaliseerd. Men geeft hoog op over de Nederlandsche vrijheid, maar 't is dan toch een vrijheid, die erg aan banden ligt, zou men zoo zeggen." in ieder gezin. Het is een uit stekende dagelijksche drank, heerlijk van smaak, en uiterst goedkoop. RONA bezit den zuiveren pittiger» cacaosmaak. Geen wonder dat het aantal gebruikers .dagelijks verbazend toe neemt. Koop nog heden een bus bij Uw winkelier, en wees niet tevreden, als hij U een ander soort wil geven met de bewering dat die ..even goed is". Er bestaat geen andere „even goede cacao" voor dien prijs. Er is een enorm verschil tusschen en andere goedkoops soorten. I Kg./150 V» O >/4 .0.42* Vu». «0.18 I Kg./1.50 .080 .0.42* Vu» .0.18 AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Jan. Cornelis Pi eter van Doeselaar, 22 j., jm. en Krina Man- gold, 22 j., jcfc 20. Heinrich Carl Emiel Wuste- feld (van Zutphen), jm. en Johanna Catharina Mahu, wed. 23. Pieter Jansen, 23 j., jm. en Magdalena Maria Verberkmoes, 21 jjd. 24. Cornelis Hofman, 20 j., jm. en Maria Jacomina Haak, 20 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Polijdoor, z. van Louis Hubert van den Akker en Margaretha Maria Hubertina Zwakhoven. 17. Suzanna Pieternella, d. van Marinus de Bruijne en Suzanna Deij. 21. Irma Regina, d. van* Johannes Kornet (van Hoboken) en Irma Anna Maria de Clerck. 23. Maria, d. van Hendrik Koekkoek en Maatje Riemens. 25. Magdalena Krina, d. van Cornelis Swets en Francoise Jacoba van Meurs. Irma Maria, d. van Pieter Franciescus van de Vijver en Emerentia Puts. 26. Janna Cornelia Maria, d. van Jacobus Bakker en Cornelia Maria van Bendegem. 27. Reinier, z, van Cornelis Jan Scheele en Margaretha Elisabeth Deij. Overlijden. 23. Egbert Verpoorte, 5 j., z. van Jacobus en Santina Bakker.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1