Provinciaal O o 1 k s b 1 a d. 1715. Woensdag 5 Februari 1913. 19de Jaargang. De kiezerslijsten. Thans de meest geleien Courant van Zeeland Brieven, Stukken, Advertentiën te zenden aan de Administratie van „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent. Een waarborg Uit de Pers. Nieuwst ij dingen. DE ZEEUWSCHE KOERIER Deze courant verschijnt Woensdag en Zaterdag. Prijs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 frank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Advertentiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. L. N. MAAN K. 29 Jan. M. 6 Febr. ZON Zon op 7 u. 50 m. Zon onder 4 u. 02 m. „Goed gezeept is half geschoren" zegt het spreekwoord. Onze rechtsche mannen mogen zich dit wel eens goed in de ooren knoopen, nu we de be langrijke tijdsruimte 115 Februari zijn ingetreden. Dit is de tijd, welken we moeten gebruiken om menschen van rechtsche beginselen op de kiezerslijsten geplaatst te krijgen. Men hoort nog al eens zeggen„Wat kan ik eigenlijk meer aan het verkiezingswerk doen, dan mijn stem uitbrengen Maar hier is het eerst aan de beurt komende werk en hieraan kan ieder meehelpen. We hebben in ons vorig nummer medegedeeld op welke manier men zooal kiezer worden kan. Welnu, gaat allen die opgaaf eens accuraat na. En gaat dan eens in uw gedachten rond bij Uwe familieleden, Uwe vrienden, Uwe kennissen. Ongetwijfeld vindt ge er, die beslist tegen de liberaal-socialistische stormloopers en vóór onze kranige christelijke regeering zullen partij kiezen 1 Helpt allen mee dat dezulken zich vóór 15 Februari als kiezer aangeven. Oostburg zdl gewonnen worden, Hontenisse zdl behouden blijven, wanneer van nu afaan ieder man van rechts zijn plicht doet. Welaan dan, allen op post, allen voor 't front, in het belang van Kerk en Staat Onze rechtsche regeeering gaat er groot op in het vrije Nederland ook de ware, wezenlijke vrij heid te waarborgen. Van een linksch bewind hebben we dien waar borg niet. Zeer vele liberalen en alle sociaal-democraten staan vijandig tegenover de godsdienstvrijheid. Dat bewijzen niet alleen rijken als Frankrijk en Portugal, dat toonen ook duidelijk aan de uit latingen van linksche voormannen en linksche partijorganen hier te lande. Laten we daarom alle krachten inspannen, opdat Nederland in Juni a.s. een groote meerder heid van christelijke mannen naar de Tweede Kamer zende. Katholieken van Zeeuwsch-Vlaanderen, denkt aan de kiezerslijsten -rr-—- - •-» «-smous IN 1828 werd de cacao poeder uitgevonden door Van Houten, die daarvoor van Koning Willem I een octrooi verkreeg. De Van Houten't Cacao vindt sedert zijn weg over de geheele wereld, en dit product van den uitvinder werd nog nimmergeëvenaard. Sedert eenigen tijd werd door de Koninklijke Cacaofabriek van C. J. van Houten Zoon ook een tweede soort onder den naam RONA cacao in den handel gebracht, om te voldoen aan de vraag van het publiek naar goede en goed- koope cacao. Van alle cacao- soorten nadert dit fabrikaat RONA het meest het oor spronkelijk product van den uitvinder. Het heeft weer den echten krachtigen cacao- smaak, zooals door bevoegde beoordeelaars wordt erkend. Bij de bereiding moet er vooral op gelet worden dat slechts weinig cacaopoeder noodig is voor een smakelijken kop. Daartegen wordt nog al t r dikwijls gezondigd, misschien omdat men van andere soorten gewoon is nog al veel te gebruiken. Op een kop moet men niet meer nemen dan een theelepel RONA cacao (ongeveer 6 7 gram), en bij bereiding van grootere hoe veelheid tegelijk kan men volstaan met ongeveer 35 gram ij}!2 H 2 eetlepels) op 1 Liter melk. Uit een Liter (kan) melk schenkt men gewoonlijk 7 koppen, zoodoende maakt men dus wel 200 koppen smakelijke melkchocolade uit 1 kilo RONA cacao van 1.50. Men ziet, het is een uiterst goedkoope drank, veel ge zonder dan koffie en thee, die de zenuwen prikkelen, en veel aangenamer van smaak. Op de goede bereiding moet echter wel worden gelet; goed kokend water of goed kokende melk brengen den heerlijken smaak veel beter tot zijn recht, danwanneermenalleen maar warm water of warme melk neemt. JUnister Regout als Nnbs.-Ofttcier van Justitie. In het „Utr. Dagblad" wordt in herinnering gebracht een requisetoir van wijlen den heer Regout als substituut-officier van justitie te Am sterdam. Het was een requisitoir tegen een jongen kerel, die voor moord terecht stond en ondanks ver pletterende getuigenverklaringen pertinent en cynisch alle schuld ontkende. Aan het einde van z'n eisch gekomen, richtte de officier zich tot den beklaagde, terwijl het doodstil werd in de volle zaal „Mijnerzijds heb ik getracht u tot inkeer te brengenik heb met u gesproken in de een zaamheid van uw cel, ik heb u bij dag opgezocht en ik ben des naohts bij u geweest, ik heb ge- daaD, wat ik doen kon en mócht, om in u nog een sprankje van beterschap te ontdekken en het te mogen aanblazen tot uw welzijn. Gij hebt niet gewildberouw hebt ge niet willen toonen en even onverschillig als gij waart jegens mij, zijt ge geweest jegens de rechters, die weldra over u zullen vonnissen. Maar voor en aleer zich de gevangenisdeur wellicht voor goed achter u sluit, wil ik nog één poging wagen, de laatste die ik doen kan. Ik roep u, jonge man, met een leven, dat zoo anders had kunnen wezen, maar dat nu reeds verwoest is en vergooid, ik roep u het het beeld uwer Moeder voor oogen en hoop, dat haar aanblik in u zal kunnen wakker-roepen, wat ik niet in u heb vermogen te wekken". Hier zweeg Regout. Men kon 'n speld hooren vallen. De geheele zaal was in spanning. De beklaagde keek den officier aan, wiens blik onaf gebroken op 'm had gerust. De jonge man barstte in snikken uit en bekende het misdrijf, waarvoor hij terecht had gestaan. Wie Mr. Regout aan de Amsterdamsche Rechtbank heeft gekend, zal hem niet spoedig kunnen vergeten. Hij was een officier, in wien het menschelijke medegevoel nooit onderging en die het zich als een duren plicht beschouwde, in den beklaagde ook nog iets anders te ont dekken dan het misdadige alléén. NEDERLAND. Jacht op een deserteur. De „Dordrechtsche Courant" meldt Zooals men zich zal herinneren wist in het begin van September van het vorig jaar de 22-jarige P. v. d. Laars, afkomstig uit Dordrecht; die te dezer stede als deserteur van de Kon. Ned. Marine was gearresteerd, tijdens zijn over brenging naar Den Helder aan het militaire geleide te ontsnappen doortusschen Haarlem en Alkmaar uit den trein te springen, waar hij bij een dorpsmid zijn boeien liet doorvijlen. Sinds dien wist hij zich geregeld aan den arm van het gezag te onttrekken. Eenigen tijd geleden werd hij door de politie opgemerkt in de Boogjes, doch hij wist zich ook toen weer onvindbaar te maken door te water te springen, naar den overkant te zwemmen en zich op de Hellingen te verschuilen. Vrijdagmorgen te ruim 8 uur werd hij door de politie opgemerkt in de nabijheid van het Zwijndrechtsche Veer, blijkbaar met de bedoeling

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1