Uit de hand te koop Ties Landauers, FR. VAN WATTEiHEM, Ailf van Ley - Wilieras, Maatschappijleer. Speelkar, tweewielig Rijtuig. twee Coupés, twee Coupés Caoutchoutés, twee Victoria's, twee Victoria's Caoutchoutés. M sivertentiön. Koopt Uwe bennodigheiien bij Polderstraat - SAS VAN GENT. sm Stólio Sigaretten ass H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - Hulst Ziek te iea3*i ii <J* RijUigrctkerij 8lijpifr9@! SB—88, QEiT. Provincie Nieuws. Rerum Novarum. Nieuwe Bazar, Thermogène en andere Watten. Hang- en Staande Lampen H (1 tot 4 cent). Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. f Opgericht 16^ had Toen ik 6enmaal den pas door was, daalde ik eu vol plane en kwam behouden en wel te Domodossola aan." N i e li w s t ij d i n g 8 n. NEDERLAND. Gelukkig afgeloopen. Vrijdagavond h^eft de parochie van Kwintsheul gevaar ge- loopen haren nieuwen kapelaan, den Weleerw. heer H. v. d. Heuvel, pas sedert ruim 3 maanden daar werkzaam, op treurige wijze te verliezen. Na het Lof, tegen 8 uur, een bezoek willende brengen aan een parochiaan, geraakte de kapelaan op een landweg, Daar de woning leidend langs een breede sloot, door de duisternis misleid, te water. Hoezeer ook ontstellend door dit plotseling kopje-onder duiken, wist hij toch in zijn zucht tot zelfbehoud, door links en rechts met de armen te slaan, den overkant te bereiken en zich aan een daar staand boompje vast te grijpen. Daar hing hij, achter zien de haar ontsnapte prooi terugeischende sloot, vóór zich een landhek met prikkeldraad, inderdaad een benarde positie, te meer nu do drenkeling een poos tevergeefs om hulp bleef roepen. Eindelijk echter, na circa tien minuten, kwam iemand voorbij, doch in zijn verbouwereerdheid liep de aangeroepene naar het huis van den bakker, vóór wiens woning het ongeval geschiedde. Weldra verschenen nu d8 bakker en diens huis houdster, en mét vereende krachten trokken zij den kapelaan uit de sloot en onder het prikkel draad door. Onnoodig te zeggen, in welken toestand hij verkeerde, ook war. zijn kleedij betreft. Daarin was evenwel spoedig èn door de zorgen van den bakker èn door die ter pastorie voorzien. Dank zij den genomen voorzorgsmaatregelen, schijnt het onvrijwillige koude bad geen nadeelige gevolgen voor de gezondheid van den jeugdigen priester te zullen hebbenDe onbeduidende schrammen aan zijn handen zullen gauw genoeg zijn geheeld. Zeer begrijpelijk bracht het gebeurde in de gemeente geen geringe sensatie teweeg. (Tijd.) Een nakomer. Ofschoon wij dit jaar Nederland's honderdjarige onafhankelijkheid vieren, toch, zoo vertelt de ,,'s-Hert. Crt." is het niet voor alle steden honderd jaren geleden, dat zjj van het Fransche juk werden bevrijd, al was ook het feit, dat in 1813 de Prins van Oranje tot Soeverein vorst werd uitgeroepen, beslissend voor de vrijheid ook van de steden, waar de Franschen nog eenigen tijd stand hielden. Een dier steden whs onze oude Hertogstad ('s-Her'ogenbosch). De Franschen waren in 1794 voor die stad gekomen, doch eerst na een hevig bombardement had zij zich overgegeven. Door koning Lode wijk werd zij later, in 1810, aan Frankrijk afgestaan. Bij de uitroeping in 1813 van den Prins van Te licht. Door een luitenant-kwartier meester, te Breda, is bij de politie aldaar aangifte gedaan, dat door den spekslager v. d. G., aan nemer van 't leveren van het benoodigde varkens- vleesch voor het garnizoen, ongeijkt gewicht ge bruikt werd. De polit'e nam het in beslag en toen bleek, dat de stukken alle te licht waren, zoodat het benoodigde vleesch niet geleverd is. (Tijd.) In het Vondelpark. Een politieagent te Amsterdam zag, naar het „Hand." meldt, Maandagnacht omstreeks vier uur een 17-jarigen jongen op een bank in het Vondelpark liggen slapen. Hij wekte den jongen, waarop deze een revolver t.e voorschijn haalde en een schot op den agent loste, die in den duim geraakt werd. Daarop richtte de jongen het wapen op zich zelf, het schot ging af en de jongen viel levenloos neer. Bij onderzoek bleek, dat men te doen had met een bediende van een firma daar ter stede, die zich aan verduistering vau een bedrag van circa f 130 had schuldig gemaakt. Den agent ziende, die den jongen niet kende en hem alleen wekte omdat hij lag te slapen, meende de jongen, dat hij gearresteerd zou worden en ging hij tot zijn wanhoopsdaad over. Moord te Lochem. Maandagmorgen bracht, naar men uit Ruurlo aan de „Zutph. Ct." meldt, een wachtmeester van de maréchaussee te Arnhem daar de tijding, dat de moordenaar van Stokkink, wiens lijk voor ettelijke maanden met zijn fiets in de Berkel te Lochem werd opgevischt, gevonden zou zijn. Zondag kregen twee miliciens te Arnhem ruzie. Die liep zoo hoog, dat de een den ander het leelijke zaakje verweet, dat deze aan de Berkel- brug te Lochem had uitgehaald. Een korporaal, die getuige van den twist was, kreeg op zijn navraag de heele geschiedenis te hooren. Een der twee had S. over de leuning gesmeten en hem zijn rijwiel nagegooid. Toen S. niet meer voorden dag gekomen was, had de dader voor f 20 het stilzwijgen van zijn kameraad gekocht. Beiden zijn in hechtenis genomen. BELGIE. Nestor Wilmart. Volgens ontvangen mededeelingen zal de vroegere directeur der Gentsche spooiweg wegens verduisteringen ten bedrage van eenige millioenen vervolgd worden. Hij moet zich in Frankrijk ophouden en met een advocaat een nota hebben opgesteld waarin het bewijs geleverd zal wTorden dat voor het grootste deel de op hem rustende beschuldiging ongegrond is. Om daarmede te kunnen rekening houden zal Wilmart binnenkort in Brussel verschijnen om zich bij de politie aan te melden. (De Zoom). Spoorwegdiefstal. In het Zuidstation te Antwerpen .is naar het „Hbld. van Antw." meldt, een groote diefstal ontdekt in een goe derenwagen, die op een zijspoor stond. Dieven, meldt het blad, hadden er ingebroken en hadden verschillende pakken opengerukt. De politie werd onmiddellijk verwittigd, terwijl beambten uit maakten, dat een klein koffertje, voor 11 duizend frank juweelen bevattend en uit Heilbron ver zonden, verdwenen was. Dit koffertje was voor iemand te Londen bestemd. Twee balen weefsels, afkomstig van Düren en bestemd voor de firma Leaux St. Ives Fischer on Cie., te Londen, waren insgelijks gestolen. Deze weefsels hadden eene waarde van 24 honderd frank. Tot nu toe bezit men geene enkele aanwijzing over de dieven. Het parket van Antwerpen en dat van Brussel zijn verwittigd. Verbetering van den volkszang. Maandag ging, volgens „L. et E.", door de straten van Ter Neuzen een draaiorgel waarop deze „verheven" woorden waren aange bracht SLUIS. De avondcurcus der kantwerkschool, waaraan alleen gehuwde vrouwen en vrouwelijk dienstpersoneel kunnen deelnemen, is Dinsdag avond geopend. Deze cursus stelt haar, die overdag geen tijd hebben, in de gelegenheid dit nadeel des avonds in te halen. Negen deelneemsters hebben zich aangemeld. VLISSINGEN. Door de centrale anti-rev. kiesvereeniging is tot candidaat voor de Prov. Staten, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. G. Siegers, gesteld de heer H Guillaume alhier. Voor deze candidatuur is overeenstemming verkregen tusschen de verschillende kiesver- eenigingen en zal de heer Guillaume slechts zitting nemen tot de periodieke verkiezingen in Juni. (V. C.) Marktberichten. Oostburg, 29 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer ruim, handel goed, omzet flink tot mindere prijzen. De prijzen waren als volgt tarwe f 9,a Versche eieren per 100 stuks f4,90 af, middenprijs f 1,20; per 25 stuks aan particulieren verkocht af, Aanvoer gering. De aanvoer van eieren niet van de V. P. N. bedroeg 150 stuks. De aanvoer voor den eierenverkoop der onder- afdeeling Zuid-Beveland der V. P. N. bedroeg 6565 stuks. De prijs was f 5,20. Rotterdam, 28 Jan. 1913. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd paarden, magere runderen, 2039 vette runderen, 169 vette kalveren, 667 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varken, 98 biggen. Vette koeien le kwal. 86 a 80, idem 2e kwal. 78 c., id. 3e kwal. 74 c., ossen le kwal. a c., 2e kw. ct., 3e kw. c., stieren le kwal. 72 a c., 2e kw. 68 c., 3e kw. 64 c., kalveren le kwal. 135 c., 2e kw. 120 c., 3e kw. 110 c., alles per kilo. XI. 15. Zou het opvolgen van deze voorschriften niet reeds alleen in staat zijn om de kracht van de tweespalt te niet te doen De Kerk even wel, met Jezus Christus tot leermeester en leids man, jaagt grootere dingen nate weten door iets volmaakten voor te schrijven, streeft zij ernaar om de beide klassen door nauwe ver standhouding en vriendschap met elkaar te ver eenigen. De vergankelijke dingen kunnen wij niet naar waarheid begrijpen en waardeeren indien onze geest het oog niet richt op het andere, en wel het onvergankelijke leven; als dit werd weg gecijferd, zou aanstonds de idee en het ware begrip van dit zedelijk-goede te loor gaan, ja zelfs zou dit gansche heelal een geheim worden, voor geen nasporingen der menschen doorgron- delijk. Wat wij derhalve, terwijl de natuur zelve er ons op wees, geleerd te hebben, dit is tevens een christelijk dogma, waarop het geheele stelsel en samenstel van den godsdienst als op zijn hoofdgrondslag steunt, dat wij dan namelijk, wanneer wij uit dit leven zijn heengegaan, naar waarheid zullen levep. God toch heeft den mensch niet voor de broze en vergankelijke dingen dezer aarde, doch voor de hemelsche en eeuwige dingen geschapen, en de aarde heeft Hij ons als een oord van ballingschap, niet als vaste woonplaats gegeven. Of ge aan rijkdom en de overige din gen, welke goederen genoemd worden, overvloed hebt of gebrek, voor de eeuwige gelukzaligheid is hierin niets gelegen, doch op wat manier ge ze gebruikt, hieraan is zeer veel gelegen. De velerlei smartelijkheden, waaruit het sterfelijk leven gewoonlijk is saamgeweven, heeft Jezus Christus door Zijne overvloedige verlossing geens zins weggenomen, doch ze veranderd in prikkels tot deugden en tot stof van verdiensten en wel in die mate dat geen enkel sterveling in staat is de eeuwige beloon in g te verkrijgen indien hij niet in de bebloede voetstappen van Jezus Christus treedt. Indien wij zullen verdragen zullen wij ook mede-heerschen. Door lijden en kwellingen vrijwillig op zich te nemen, heeft Hij de kracht van de kwellingen en het lijden won derbaar verzacht en niet slechts door Zijn voor beeld, maar door Zijn genade en door de hoop op een altoosdurend loon voor oogen te stellen, heeft Hij het verduren der smarten gemakkelijker gemaakt: want hetgeen voor 't oogenblik onze kortstondige en lichte verdrukking is, bewerkt een bovenmate, uitnemend eeuwig gewicht van heerlijkheid in den hemel. (Wordt vervolgd). Drogerijen, als: Carbolineum, ruwe Carbol, Carbid, Creoline, Zoutzuur, Vitriol, Benzine, Ammoniaque, Glycerine, Vaseline, Brandspiritus, Borax, Houtzeep, Poetsartikelen, Muizen en Rattendood. Ledersmeer, Schoencreams, Lijm, Levertraan van Draisma van Valkenburg, Abdijsiroop en Kloosterbalsem Santa Paulo. Crème voor winterhanden en eene massa huismiddelen. Wilt ge helder licht, koopt dan Uwe aan bovengemeld adres. Verkrijgbaar in de nieuwste modellen en aan buiten gewone lage prijzen. Men gelast zich met het leveren van Lijsten en Encadreeren in alle formaten, tevens met het leveren en leggen van LINOLEUM en VLOERZEIL. |||y verdwijnen even spoedig 1|| als ze komen al die vreemd- iëff soortige zoogenaamde Binnen- en Builenl. sigaretten alleen de vinden blijvende waardeering ongeregeld Iafti Hai aftrek door h o o g f ij n e kwaliteit. Handwerk en billijke prijs. I Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concur- reerende prijzen. a v "V r>

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 10