Herbergiaveniaris, Stadsnieuws. Provincie Nieuws. Marktberichten. Nagekomen Advertentie. Uit de hand te koop mat gostfloopend BILJART. verkleind zijn, maar toch in ieder geval nog een Europeeseh rijk blijven. Of dit nu nog zoo héél zeker is weren we niet. Beat mogelijk dat, vroeger dan iemand het verwacht, de Turk geheel uit Europa verdwenen is Intusschen zijn te Londen de opgeschorte vredesonderhandelingen nog altijd niet definitief afgebroken. Of dit nu niet spoedig geschieden zal, is een vraag, die de algemeene belangstelling wekt. Van beide zijden schijnt men hiermede te talmen ook de Balkan-staten winnen het proces liever zonder verder bloedvergieten. De mogendheden, die hun vredelievende be doelingen door de politiek der Jong-Turken ver ijdeld zien, zijn nu weer de wachters aan de tinneDwingend en met wapengeweld optreden, zeggen ze niet te kunnen en te mogen. Zoo zien we dus dat het alles weer donker en duister is in de Europeesche staatkunde. Geen barometer is zoo wispelturig als die der groote politiek. Zóó staat de wijzer op „mooi weer" om even later vrees voor „storm" te rechtvaar digen. Van alle kanten komen nu weer voor de zooveelste maal in de laatste maanden sensatie-berichten aanrollen. Men denkt aan botsingen tusschen Oostenrijk en Servië, Oosten rijk en Rusland, Bulgarije en Roemenië, Grieken land en Italië, enz. enz. „Aan een boom zoo vol beladen, mist men vijf, zes pruimpjes niet". Maar gelukkig! we openen dit jaar het Vredes paleis De Belgische anti-clericale Kamerleden hebben verleden week weer eens aangetoond, wat ze onder behartiging der landsbelangen verstaan. De Kamer behandelde namelijk de vraag of invoering van algemeen stemrecht zal worden overwogen, ja dan neen. Nu kan men over deze zaak denkou zooals men wil, zouden we zeggen. De heer Woeste, de bekende katholiek, meende dat het onnoodig was door het kiesrechtvraagstuk het land in rep en roer te brengen. Deze meende dat het Belgische volk door zijn uitspraak op 2 Juni van het vorig jaar voldoende had bewezen dat het naar rust verlangde. Een verklaring, die in niets ongewoon lijkt, vindt u niet, lezers Maar daar hadt ge de poppen aan 't dansen van de linkerzij riep men: Dieven, vervalschers, en dergelijke fraaiigheden uit het anti-clericaal woordenboek meer. Een andere reden om het algemeen stemrecht niet in overweging te nemen, noemde de heer Woeste de bedreiging der socialisten met een algemeene werkstaking. Flinkeen regeering zou geen regeering meer zijn ais ze voor een revolutionaire bedreiging uit den weg ging. Terzake van de werkstaking ge loofde Woeste niet dat men zoo dom zal zijn te luisteren naar de oproertaal der rijke socialis tische leiders, die om de staking wel geen honger zullen lijden. Waarop nieuw rumoer ontstond. Een en ander stelt weer eens mooi in het licht, hoe een fraai denkbeeld deze „vrijheidsmannen" hebben van het begrip „vrijheid van het woord", en wat deze heeren onder behartiging der lands belangen verstaan. SAS VAN GENT, 28 Jan. 1913. In de op Donderdag den 30 Januari 1913 des namiddags ten 5 uur te houden openbare raads vergadering zijn de volgende punten aan de orde Mededeeling ingekomen stukkenVerzoekschrift van de fanfaren-maatschappij „De Verbroedering" om subsidie uit de gemeentekas; Verzoekschrift van fl. Bockstael om eervol ontslag als onder wijzer aan school BBenoeming van een onder wijzeres aan school B; Verzoekschrift van F. Stubbé om verhooging jaarwedde als gemeente secretarisVoorstel tot af- en overschrijving in de gemeente-begrooting voor 1912Aanbieding schoolbouwplanBespreking overneming grond in erfpacht van de familie StevensVoorstel tot wijziging voorwaarden van verhuring post en telegraafkantoor met directeurswoning. Het muziekgezelschap „De Vereenigdo Vrienden" vierde gisteren op de gebruikelijke wijze zijn j aarlij kschen teerdag. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is bepaald lo. dat de jacht op boutsnippen met ingang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April en die op watersnippen met ingang van 15 April is gesloten 2o. het weispel van kwartelen alleen van 1 Mei tot en met 15 Juli geoorloofd is en 3o. dat de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 1 tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus. Vrijdag j.l. werd de bronzen medaille van tienjarigen dienst uitgereikt aan den rijksveld wachter te Retranchement, den heer M. P. Bijl. Kamerverkiezing; Oostburg. Naar men ons mededeelt wordt er in de Agra rische partij ernstig aan ged&cht in het district Oostburg naast de candidaten der kiesvereni gingen een neutraal agrariër candidaat te stellen voor de periodieke Kamerverkiezingen. De „Vlissingsche Courant" deelt mede dat de socialistische candidaat in hot district Oostburg zal zijn de heer G. F. Lindeijer te Vlissingen. PHILIPPINE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1912 was als volgt Geboren 7 m., 15 vr., totaal 22. Gevestigd 20 m., 18 vr., totaal 38. Overleden 8 m., 6 vr., totaal 14. Vertrokken 52 m., 41 vr., totaal 93. m. vr. totaal Bevolking op 31 Dec. 1911 613 5o9 1172 „31 1912 580 545 1125 alzoo eene vermindering van 47 personen. Voltrokken huwelijken 10. Levenloos aangegeven 2. KOEWACHT. Zondagnamiddag werd op de bovenkamer van het gemeentt huis alhier de eerste algemeene vergadering gehouden van de confo- rentie van „St. Vincentius a Paulo". Bijna al de werkende en verschillende eoreleden waren aan wezig. Door hot bestuur werd een uitgebreid verslag uitgebracht over de werkzaamheden der confe rentie. Daaruit bleek, dat de conferentie was opgericht op 17 December 1911 met 32 werkende leden. Het aantal begunstigers bedraagt 19. Er werden in 't geheel negentien vergaderingen ge houden, die alle zeer trouw bezocht werden. De leden maakten er vooral werk van die gezin nen te gaan bezoeken, die tengevolge van gebrek en armoede de Christelijke opvoeding hunner kinderen verwaarloosden. Steeds werd bevorderd het geregeld bezoeken der kinderen van kerk en school. Aan kleediugstukken werd verstrekt voor de som van f35,71 aan brandstof f27.61, aan mond behoeften 192,48, aan diversen f 21,80, totaal f 177,60. De inkomsten bedroegen f249,24; zoo dal in kas was f71,64. Op 14 October werd de conferentie ingelijfd bij de St. Vincentiusver- eeniging te Parijs. De installatie had plaats op 6 November 1912 door den heer Verhulst uit 's-Gravenhage. Ten slotte hield de Zeer Eerw. Heer pastoor eene interessante lezing over het leven en het werken van den H. Vincentius, den patroon der vereeniging, en spoorde de leden aan zooveel mogelijk zijn voorbeeld te volgen. Daarna begon de huishoudelijke vergadering ter bespreking van de bezochte huisgezinnen. AXEL. Omtrent de feestvergadering hiet ge houden ter beraming van plannen voor het 100-jarig onaf hankelijkheidsfeest lezen we nog in „Luctor et Emergo" Ter voorbereiding van de feestelijke herdenking onzer 100-jarige onafhankelijkheid was door den Ed.Achtb. heer burgemeester onzer gemeente een bijeenkomst samengeroepen van belangstellenden, om eene feestcommissie samen te stellen. Deze vergadering werd op 21 Januari j.l. in de groote zaal van het stadhuis gehouden, alwaar een 80-tal personen aanwezig waren, die aan de oproeping hadden gehoor gegeven. Omstreeks 7 uur werd de vergadering door den burgemeester geopend, die er zijn blijdschap over uitdrukte dat zoovelen waren opgekomen. Z.Ed. Achtb. hield daarop een toespraak waarin de beteekenis van het feest werd uiteengezet. Wanneer we, aldus Z.Ed. Achtb. spreken over het jaar 1913, dan komt ons onwillekeurig voor den geest de gebeurtenis, die we alsdan herdenken. Tot goed begrip is het het best om de historie zelve te laten spreken. Dan denken we aan de Fransche overheersching, met alles wat daarmede verband houdt, en aan Napoleon, den geweldige, voor wien alles zuchtte. De spreker somde enkele maatregelen op, welke door Napoleon genomen werden en waar door hij zich gehaat maakte, als het continentale stelsel, en de conscriptie, en aan den tocht naar Rusland, die velen ten verderve voerde. 't Geheele land dreigde door Napoleons regee ring ten onder te gaan. Het leven werd duurder, de armoede vermeerderde en daarbij deed het wufte Fransche leven zijn intocht. Ook in onze omgeving, inzonderheid in Axel, was de armoede groot. Omstreeks 1813 was de eens zoo bloeiende stad Axel geheel in de ellende gedompeld. En zoo was het overal. Doch de nacht is het donkerst tegen den morgen. En zoo was het ook in 1813. To9n de nood het hoogst was, was de redding nabij. Ook in ons land ontstond er na den slag bij Leipzig eene beweging onder het volk. Enkele voorname mannen stelden zich aan het hoofd van deze beweging, en het gelukte hun het juk der Franschen af te schudden. Verschillende maatregelen werden genomen waardoor het huis van Oranje hersteld en de oude partijzucht werd vernietigd. De spreker verhaalde daarop de bekende ge beurtenissen, die Hollands vrijheid bewerkt hebben. 30 November 1813 landde Willem 1 te Scheveningen. In Zeeuwsch-Vlaanderen ging het niet zoo vlug als in Holland. Eerst in de Staatscourant van 30 Jan. 1814 kwam een bericht voor dat de Franschen de plaatsen Hulst en Axel verlaten hadden. En 13 Februari 1814 werden de burgers van Axel opgeroepen om voor het stadhuis samen te komen waar hun een proclamatie werd voorge lezen waarin zij opgeroepen werden om zich zoo noodig ter beschikking van do overheid te stellen tot verdediging der vrijheid. We hebben dus in alle opzichten reden, om in den loop van dit jaar mede feest te vieren. Spreker wekte de aanwezigen op om dit feest te vieren met geestdrift en met waardigheid. Daarna stond de spreker stil bij het doel der bijeenkomst namelijk om de voorbereidende maat regelen te nemen voor de feestviering. Het programma moet niet door den burge meester worden vastgesteld, maar door de burgerij bij monde van eene feestcommissie. Wel zou Z.Ed. Achtb. den wensch willen uitspreken, dat de schietvereeniging „Prins Maurits" alhier b.v. voor den dag kwam met een historische optocht, waarvoor Z.Ed. Achtb. als onderwerp noemde „de intocht van Prins Willem van Oranje te Scheveningen." Voorts kan er ook nog een klein schoolfeest gehouden worden. Na bespreking werd besloten om eene com missie te benoemen van 21 leden, waarbij dan nog op voorstel van den burgemeester ambtshalve gevoegd werden de hoofden der 4 lagere scholen alhier. Op voorstel van den heer P. van Vliet werd de burgemeester bij acclamatie benoemd tot eere-voorzitter der commissie. Door één der aanwezigen werd nog voorgesteld om alle raadsleden als zoodanig deel uit te laten maken van de feestcommissie. Dan zouden zij er, geëerd door deze ouderscheiding, eerder toe geneigd zijn om een flinke subsidie voor het feest te geven. Beter werd echter gevonden, de commissie bij stemming te benoemen. Besloten werd de 4 hoofden der scholen uit te noodigen ambtshalve in de commissie zitting te nemen. De burgemeester legde er nog den nadruk op dat het bij een nationaal feest als dit, wenschelijk is dat zooveel mogelijk alle richtingen tot hun recht komen in de commissie, waarom Z.Ed. in overweging gaf om daarmede bij de stemming rekening te houden. GRAAUW. Op 't laatst der vorige week hield de heer F. C. Zonnévijlle uit Axel, in het café van den heer Schillemans, een lezing over hoen- derziekten. Wat de heer Z., die in bevattelijke woorden sprak, naar voren bracht, is te veel om weer te geven. We zullen slechts een paar grepen doen uit zijn keurige rede. Op de eerste plaats zette hij uiteen, dat bijna alle ziekten worden veroorzaakt door lagere organismen, die in het lichaam dringen en dit a. h. w. vernietigen. Hij nosmde deze bacterieën. Om deze bacteriën onschadelijk te maken, denkt men allerlei methoden uit. Zoo heeft men de serums. Na deze inleiding kwam hij als van zelf tot zijn onderwerp „de kip" in het dagelijksch leven meer „hoender" genoemd. De ziekten dier tweepootera zijn legio. Men moet trachten deze te voorkomen. Zindelijkheidruime, drooge en niet voor 't zonlicht verscholen hokken, zijn de eerste factoren, die ons brengen om het doel zoo nabij mogelijk te komen. Na ziekte is ontsmetting der hokken een dringende eisch. Verder legde hij uit, hoe zieke dieren moeten worden behandeld. Doode dieren moeten, om besmetting te voor komen, verbrand worden. GRAAUW. Zondag en Maandag hebben de bezoekers van het concert hun hartje weer eens kunnen ophalen. De tooneelclub,, Oefening baart kunst" gaf met medewerking van het muziek gezelschap haar tweede uitvoering, die uitstekend geslaagd mag heeten. Op beide dagen was de zaal goed gevuld. Het drama „Tono de Zigeu nerknaap" viel in den smaak, terwijl bet blijspel, waarin Joost zoo koddig speelde, de lachspieren in beweging bracht. Over het algemeen bleek, dat de rollen goed verdeeld waren en er vast in zaten. De voordragers hadden allen zonder uitzondering veel bijval. Gerust mag dan ook gezegd worden dat ieder voldaan huiswaarts keerde. De gemeenteraad benoemde in zijn zitting van Vrijdag tot onderwijzer de heer C. P. A. Lansu te Clinge. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren A. Staal, P. A. van Campen, W. J. Dalmijn, A. Borm en H. Vermast. STOPPELDIJK. De heer H. Kerckhaert alhier slaagde j.l. Zaterdag te Utrecht voor het examen als leermeester in het hoefbeslag. Toen onze smid Jos. Kint een groote bus met carbid trachtte open te maken, ontplofte deze met een geweldigen knal. Stukjes van de bus en fijn stof vlogen hem in 't gelaat, rond de oogen. Direct .werd de dokter ter hulp geroepen, die echter gelukkig kon verklaren, dat de oogen niet waren gekwetst. Met den schrik en pijn tot de geneesheer er was, kwam de smid er dus af. Maar weer blijktCarbid is gevaarlijk goedje. J.l. Zondag nam de heer Castenmiller als secretaris van het muziekgezelschap zijn ontslag. In de vergadering dankte voorzitter hem voor alles wat hij in een kwart eeuw voor het gezel schap had gedaan en bood hem namens bestuur en werkende leden een souvenir aan, n.l. een prachtig rookstel. Aangedaan dankte de heer Castenmiller voor de toegesproken woorden en het hem aangeboden geschenk. Tot secretaris van het gezelschap werd daarop gekozen de heer H. F. van Leeuwe. WALSOORDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond brand in den werkwinkel van den timmerman Andries de Kever, in de wijk Noordstraat alhier. Geheel de werkwinkel met hout, gereedschappen, een gemaakte kast, alsmede de ramen en deuren, die hij voor een huis gereed had, werden een prooi der vlammen. Een huis werd slechts met groote moeite behouden. Oorzaak onbekend. Laag verzekerd. TERHOLE. Het tooneelgezelschap „Excelsior" gaf Zondag en Maandag een in alle opzichten geslaagd concert. Meerdere voordrachten prijk ten op het programma, alsmede een drama „Ver druk den mindere niet" en een blijspel „Knok, de Zuidpool-uitvinder te Koppendamme". Het ruime lokaal van den heer L. Kips was goed gevuld en het publiek genoot ten zeerste van hetgeen door de tooneellisten werd ten gehoore gebracht. Ongetwijfeld zal ieder aanwezige met tevredenheid terugzien op de concertavonden, ons door „Excelsior" bezorgd. OSSENISSE. Een koewachter alhier had het ongeluk dat hij met zijn hand bij het hooisnijden tusschen de machine geraakte. Het voorste ge deelte van zijn rechterwijsvinger werd hem af gesneden, zoodat hij dit voortaan zal moeten missen. BIERVLIET. De heer F, Hoevenagel is aan nemer geworden van de te bouwen schuur voor den heer W- P. Dhondt, landbouwer. Architect is de heer Th. de Rijckke te IJzendijke. De aannemingssom is groot f 4444,44, zijnde de laagste inschrijving. De hoogste der vier inschrijvingen was ruim f 1000 hooger. Bij het musterd maken op de hoeve van den heer M. van der Hooft had een arbeider het ongeval een zijner vingers met het hakmes te treffen, zoodat Dr. van Delden te IJzendijke te hulp moest worden geroepen. Van de neutrale bewaarschool, die te niet is, werd eigenaar de timmerman Ar. Faas, die er een timmermanswinkel van maken zal. GROEDE. Notaris Hammacher veilde hier een huis met erf van den heer Bollaart. Kooper werd de heer Izaak Scheerens te Zuidzande. Hulst, 27 Januari 1913. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe f 9,- a 9,60 Rogge 8,a 8,50 Wintergerst .10,75 a „11, Zomergerst 10,50 a 10,75 Haver 9,a 10, Erwten 10,50 a 11, Bruineboonen 10,a 12, Paardenboonen 10,a 10,50 Witteboonen 14,a 15, Duivenboonen 10,50 a 11, Lijnzaad 12,a 12,50 Aardappels 2,a 2,25 Koolzaad per zak van 106 liters a Boter per kilo a 1,40 Eieren per 26 stuks a 1,50 Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 10 stuks hoornvee, 33 varkens, schaap. Verkocht 2 stuks hoornvee, 28 varkens, schapen. IJzendijke, 25 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim, met goeden omzet, behalve erwten, die weinig gewild zijn. Men besteedde voor jarige tarwe f a f nieuwe tarwe f 10,a f 10,50; jarige rogge f af,; nieuwe rogge f 6,50 a f 6,75jarige wintergerst f af nieuwe wintergerst f 10,a f 11,nieuwe zomergerst f 10,25 a f 10,50haver f 10,a f 11,paardenboonen f9,af, groene erwten f 9,50 a f 0,kroonerwten f 10, a f 12,bruineboonen f a f Leeuwarden, 24 Jan. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd st., als 100 stieren f 75 a 290, ossen f tot 130 vette koeien f 195 tot 295, f 0,37 a 0,40 per halve kilo, 480 melk- en kalf koeien f220 tot 290, 50 pinken f 65 tot 125, 130 vette kalveren f 45 tot 90, f 0,50 a 0,60 per halve kilo, 80 nuchtere kalveren f9 a 19, 560 vette schapen f 20 a 30, weide schapen f a lammeren f tot 180 vette varkens f65 a 75, 27 a 28 cent per halve kilo, 140 magere varkens f 35 a 40, 903 vette biggen f 35 a 45, 26 a 27 ct. per halve kilo, 180 kleine biggen f 9 a 13, paarden f a per stuk. Aanvoer behoorlijkvette koeien minder vraag voor buitenland, vooral voor varkens weinig kooplust. Wol vee door betere berichten uit Engeland vlugger. Gorinchem, 27 Jan. üp de veemarkt waren heden aangevoerd: 341 runderen, 11 nuchtere kalveren, 31 vette varkens en 406 biggen, schapen en lammeren. De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 240 a 290, kalfvaarzen f 170 a 220, guiste vaarzen f a melkkoeien f 180 a 250, 3-jarige ossen f a 2-jarige dito f a pinken f a graskalveren f a nuchtere kalveren f 18 a 26, biggen f 8 a 16, schapen f a en lammeren f a per stuk, kippen f a per st., vette varkens 58 a 60 ct. per kilogram. Eieren f 1,35 a f 1,45 de 26 stuks. Boter 75 a 80 ct. per pond. Rotterdam, 27 Jan. Veemarkt. Aangevoerd paarden, veulen, ezel, magere runderen, 251 vette runderen, 84 vette kalveren, 2 nuchtere kalveren, 187 schapen of lammeren, 1001 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen .waren vette koeien le kw. 84 a 86 c., 2e kw. 80 a 82 c., 3e kw. 78 a c., ossen le kw. 82 a 84 c., 2e kw. 78 a c., 3e kw. 74 a c., kalveren le kw. 130 a c., 2e kw. 120 a c., 3e kw. 110 c., schapen lekw. 66 a c., 2e kw. 64 c., 3e kw. 60 c., lammeren 70 a 68 c. varkens le kw. 58 a 57 c., 2e kw. 56 c., 3e kw. 53 c., licht soort 50 a 52 c., alles per kilogram. Handel in vette koeien, ossen, kalveren en schapen matig, in lammeren, varkens en licht soort redelijk. Vlasbeurs. Blauw 19620 Steen f 45 66 st. Groningsch 2250 Steen 56 a 66, Holl. geel 750 Steen f66 Wit 5940 Steen, 37 a 41, lijn zaad (voerzaad) f 13,a 14,50, Zaaizaad f 15, a 17, Koolzaad best kwal. f a Karwijzaad f 15,a 15,25. Handel in lijn- en karwijzaad flauw. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1,75 k f2, Zeeuwsche bonte f 1,50 a f 1,75, Zeeuwsche Eigenheimers f 1,60 a f 1,80, Friesche Eigenhei mers f 0, a f Brielsche kralen f 3,75 a f 4,Bravo's f a Aanvoer weinig, vraag tamelijk. Zeeuwsche eieren f 5,60 a f 5,80, Overmaasche f 5,80 a f 6,— Rotterdam, 27 Januari. Ter graanmarkt van heden was tarwe ruim aangeboden, puike kwaliteit onveranderd, minder lager. Essex f 10,75 tot f 11,75, niet geheel op te ruimen, puike Wllhel- mina f 9,50 tot f 10,25, overige soorten f 7, tot f9,gerst alleen chevalier aangeboden f9,75 tot f 10,50, alles pei honderd kilo, bruineboonen iets ruimer, puike onveranderd, afwijkende lager 18,50 tot f 11,50, puike grove blanke daarboven, erwten tamelijk aanbod zeer moeilijk verkoopbaar en niet opgeruimd f 8,tot f 9,50 per H.L. Gent, 24 Jan. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld 36 schapen, lammeren, 0 geiten, 138 kalveren, 1427 vette varkens, 45 loopers, 404 biggen, 6 melkkoeien, 8 groote ossen, 157 jonge ossen, 162 vaarzen, 134 vette koeien 209 stieren, 168 magere dieren. Prijzen waren per kilogram voor: ossen- en vaarzenvleesch fr. 1,80 a fr. 1,90; idem 2e qual. fr. 1,60 a fr. 1,72: koeienvleesch fr. 1,65 a fr. 1,75; idem 2e qual. fr. 1,40 afr. 1,58; stieren- vleesch fr. 1,50 a fr. 1,80: kalfsvleesch fr. 1,95 a tr. 2,55; schapenvleesch fr. 1,45 a fr. 1,80; lammerenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,80; varkens- vleesch fr. 1,28 a fr. 1,50. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,56 a fr. stieren fr. 1,34 a fr. kalveren a fr. 2,30. Gent, 24 Jan. Vlas (Inlandsch). De aanvoeren blijven vrij belangrijk en waren in hoofdzaak superieure kwaliteiten gezocht op zeer vaste prijzen. Ook voor ordinaire soorten bestond goede vraag, doch op lagere prijzen. (Russisch) met weinig handel, doch niettegenstaande dit, zijn de noteeringen opgeloopen. Snuit kalm op zeer vaste prijzen. Garens van vlas en snuit met levendige vraag op zeer vaste prijzen. Jutegarens. De ver- koopers bielden zich gereserveerd, aangezien de vraag de productie overtreft. Dientengevolge zijn de prijzen opgeloopen. Katoengarens levendig op tamelijk vaste prijzen. Linnen met normalen omzet. Katoenen weefsels met goede zaken. Cichoreiwortelen disponibel fr. 13,a fr. 13,25, nieuwe oogst fr. 15,25 a fr. 15,50. Complete Te bevragen bij H. J EYERAJERT, Veemarkt, 8a» van. C*ent.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 3