Woensdag 22 Januari 1913. I9de Jaargang, r o o i it c i a a l Volksblad. Denkt er aan RONA DAT IS DE CACAO </an Houten's RONA. I Thans de meest gelezen Courant wan Zeeland. Brieven, Stukken, Advertentiën te zenden aan de Administratie van „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent. Minister E. R. H. Regout. f Uit de Pers. v Landverhuizers in de Ver. Staten. 1 Uw courant vooruit te betalen. Gemak en voordeel die wij zoo lekker vinden en waarvan Moeder zegt dat ze zoo voordeelig in het gebruik is. Gij moet bepaald dadelijk een bus gaan koopen. De naam is Nieuwst ij dingen. k',rr ZEEUWSCHE KOERIER Deze courant verschijnt Woensdag en Zaterdag. Prijs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 feank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Advertentiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. MAAN: V. M. 22 Jan. L. K. 29 Jan. ZON Zon op 7 u. 50 m. Zon onder 4 u. 02 m. Zaterdagochtend circa acht uur is, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, te 's-Gra- venhage overleden Mr. Edmond Robert Hubert Regout, Minister van Justitie. Het afsterven was zacht en kalm. Reeds Vrijdagavond, toen de krachten van den hoogen lijder steeds meer afnamen, was het duidelijk dat de dood spoedig intreden zou. De hoop op herstel was trouwens vanaf j.l.Woensdag reeds zeer gering, zoodat om den zieke onnoodig lijden te besparen, werd afgezien van een hoogst gevaarlijke operatie. Het stoffelijk overschot van Minister Regout werd hedenochtend na den plechtigen uitvaart dienst in de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad op het Bezuideuhout te 's-Gravenhage, naar het R.-K. kerkhof geleid en zal morgen, Woensdagochtend, zonder eenige plechtigheid per spoor naar Maastricht worden vervoerd, waar het in den familiegrafkelder wordt bijgezet. Alleen familieleden zullen deze droevige reis medemaken. De familie heeft gemeend geen gebruik te moeten maken van het aanbod om de begrafenis met de eerbewijzen aan het ministerambt ver schuldigd, o. a. de militaire honneurs, te doen plaats hebben. Bij den uitvaartdienst waren tal van hoogwaar- digheidbekleeders, als ministers, Kamerleden, enz. tegenwoordig. H. M. de Koningin was vertegen woordigd door Haar Opperschenker, Jhr. van de Poll. De Tweede Kamer, die anders om elf uur des voormiddags vergadert, kwam heden eerst om half twee bijeen. Minister Regout werd den 4 Juni 1863 te Maastricht geboren en stierf dus in de kracht van zijn leven, 49 jaar oud. In 1886 promoveerde hij te Amsterdam tot doctor in de rechtswetenschap. In 1893 werd hij benoemd tot substituut-officier van justitie te Amsterdam, welke betrekking hij vervulde tot 1903, toen hij officier van justitie te Roermond werd. Zijn politieke loopbaan begon in 1905, toen het district Helmond Mr. Regout naar de Tweede Kamer afvaardigde. 7 Juni 1910 benoemde H. M. de Koningin hem tot Minister van Justitie, als opvolger van Minister Nelissen, die wegens gezondheidsredenen ontslag genomen had. Z. Ex. E. Regout, die als minister een enorme werkkracht ontwikkelde, heeft zich vooral ver dienstelijk gemaakt door de totstandkoming der Zedelijkheidswet, welke wet o. a. een eind maakte aan den schaamteloozen en openlijken vuilhandel, In Minister Regout heeft het katholieke Neder land een zijner edelste en grootste zonen verloren een waar katholiek van de daad, overal en in alles opkomende voor de belangen der Katholieke Kerk, een propagandist voor de Katholieke Staats partij, een steunpilaar van de Katholiek Sociale - w Actie, een wezenlijken vriend van het volk. Moge God den afgestorvene het Hemelsch Loon voor zijn verdienstelijk leven reeds geschonken hebben Hollaiidsche wetten. Wij ontvingen uit Brussel een exemplaar van het wetsontwerp tot verzekering tegen „ziekte, vroege gebrekkelijkheid en ouderdom". De toelichting met de artikelen beslaat 30 blz. op papier van 3219 c.M. en het aantal artikelen bedraagt slechts 33 Nederlandsche wetsontwerpen, die dezelfde ver zekeringen regelen zijn ongeveer 20 maal grooter Wij doen zooiets heel wat secuurder, ziet u In onze wetsontwerpen moet zelfs tot in alle bizonderheden worden uitgewerkt hoe de bijdragen worden voldaan en de zegeltjes worden geplakt. En hierover praat onze Kamer dagen- en weken- lang. En als wij dan eindelijk klaar zijn, ja, dan kan geen mensch de wet meer lezen O, wij zijn zoo secuur. Maar van den praktischen arbeid dor Belgische wetgevers hebben wij geen verstand. Dat is te eenvoudig. Daar mankeeren „wetenschappelijke grond slagen", waarover magnifiek gepraat kan worden. Ja wij doen alles in Duitschen stijl, streng „Wissenschaftlich" en met „intellectueels supe rioriteit." Maar de Beleen maken Hollandsche wetten, die elk Nederlander goed lezen kan (Kath. Volk.) Het „Berl. Tageblatt" verneemt uit New-York» dat het ontwerp op de immigratie groote kans heeft in het Huis van Afgevaardigden aange nomen te worden in dezen vorm, dat van land verhuizers geëischt wordt, dat zij hun eigen taal kunnen lezen. De senaat had den eisch gesteld, dat zij de taal ook zouden kunnen schrijven, doch dezen eisch heeft men laten vallen. Verder zou de hoofdelijke belasting voor land verhuizers van 4 tot 5 dollar verhoogd worden. Ieder schip, dat landverhuizers transporteert, moet door de regeering benoemde Amerikaansche ge- neesheeren en verpleegsters aan boord hebben. Gedeserteerde vreemde soldaten worden gevangen genomen en gedeporteerd, evenals de landver huizers, die veroordeeld zijn wegens een vergrijp tegen de zeden. (Tijd.) NEDERLAND. Het departement van Justitie. Bij kon. besluit is, tijdens de ontstentenis van een Minister van Justitie, het beheer van het Departement van Justitie ad interim opgedragen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Th. Heemskerk. Oplichting. Eenige dagen geleden zoo schrijft de „L. Crt." vervoegde zich bij den rijwielhandelaar P. Vellema aan de Voorstreek te Leeuwarden, een persoon, die zijn motorrijwiel, dat te Groningen zou staan, wilde inruilen voor een nieuw rijwiel onder bijbetaling van eenig geld. De heer Vellema was voor deze ruiling niet te vinden, te meer, daar hij het motorrijwiel niet kon zien. Daarna verzocht de onbekende een rijwiel te mogen gebruiken, om zijn familie te bezoeken. Dit verzoek werd toegestaan en de man peddelde weg. De rijwielhandelaar zag echter zijn karretje niet terug en hij stelde zich nu in ver binding met de maréchaussée hier ter stede. Wachtmeester Hendrikse trok op onderzoek uit en toen bleek, dat de onbekende regelrecht naar de bank van leening was gereden en dat hij het rijwiel had beleend, doch dat het eenigen tijd daarna weer door een ander was gelost. Het beleeningsbriefje was dus ook reeds in andere handen geweest. De wachtmeester zette zijn onderzoek voort, totdat hij een advertentie in een 71

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1