Prooinciaal Dolk s bied. Cacao Woensdag 15 Januari 1913. 19de Jaargang. Vooruitbetalen. Thans sis» moest gol&zon Courant van Zooiand Brieven, Stukken, Advertentiën ie zenden aan de Administratie van „De Zeeuwsohe Koerier" te Sas van Bent. twee gulden vijftig cent. MINISTER E. R. H. REGOUT. De Titanic-ramp Pelgrims te Lourdes in 1912. Landbouw. Kerknieuws. Bedevaart naar Lonrdes. Eiken dag wordt RONA meer gewaardeerd. Het aantal geregelde gebruikers neemt voortdurend sterk toe. Hun goede voorbeeld kan met gerustheid door iedereen worden gevolgd. Daar men voor een heerlijken kop chocolade van RONA minder noodig heeft dan van andere soorten, is zij zoo bizonder voordeelig in 't gebruik. Velen hebben dit reeds door ervaring geleerd. Burgerlijke Standen. DE ZEEUWSCHE KOERIER Deze courant verschijnt Woensdag en Zaterdag. Prijs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 frank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Advertentiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. E. N. MAAN K. 7 Jan. M. 14 Jan. ZON Zon op 7 u. 50 m. Zon onder 4 u. 02 m. Evenals vorige jaren stellen wij ook nu weder onze duizenden trouwe lezers in de gelegenheid hun abonnement voor het jaar 1913 in eens vooruit te betalen. Dit is voor den lezer niet alleen een geldelijk voordeel van vijftig: cent, maar bovendien wordt men niet viermaal per jaar lastig gevallen met een kwitantie. De prijs voor geheel het jaar 1913 is Nieuwe lezers, die vooruitbetalen, gelieven op den postwissel Nieuwe lezer" te zetten. Oude lezers zullen wel zoo vriendelijk zijn er „Oude lezerop te zetten. Het bedrag stort men op het postkantoor. De re^u die men daar ontvangt, dient tot kwitantie. De trein, waarmede de Minister van Justitie, Mr. E. R. H. Regout, van Nizza via Parijs naar 's-Gravenhage vervoerd werd, arriveerde Zaterdag avond met bijoa een uur vertraging om half tien aan het station Delftsche Poort te Rotterdam. In den voor den patiënt gereserveerden salonwagen bevonden zich ook diens broeder, de Minister van Waterstaat, met een ander familielid en verplegend personeel. Uit 's-Gravenhage meldt men nog aan „De Maasbode" De Minister van Justitie, Mr. E. R. H. Regout, die zich een paar weken geleden voor herstel van gezondheid naar het Zuiden van Frankrijk begaf, doch wiens toestand, zooals werd medege deeld daar verergerde is Zaterdagavond omstreeks 10 uur uit Nizza in de residentie teruggekomen. De patient maakte de reis in een speciaal daar voor ingericht salonrijtuig van de Fransche spoorweg maatschappij P. L. M., in gezelschap o. a. van zijn broeder den Minister van Water staat, een geestelijke, familielid van den heer Regout, zoomede van diens geneesheer, Dr. Visser, die met een broeder van Joannes de Deo den patient tot Parijs was tegemoet gereisd. Hoewel de toestand van Mr. Regout ernstig genoemd kan worden, had de lange reis hem niet te zeer vermoeid. Bij aankomst aan het Hollandsche spoorstation stond op het perron een Roode Kruis-automobiel gereed om den lijder naar diens woning aan het Bezuidenhout no. 72 te vervoeren. Op hoogst zorgvolle wijze werd de patient op een rustbed uit het salonrijtuig overgedragen in de ziekenauto, waarin ook plaats namen Dr. Visser en de broeder-verpleger. heeft dezer dagen nog tot een treffend tooneel aanleiding gegeven. Toen onlangs een transatlantische boot Havre zou verlaten, kreeg de kapitein een brief met een pakketje van een boerenvrouw uit lndre et Loire, waarin zij mededeelde, dat haar eenige zoon kok op de „Titanic" was geweest en met het schip vergaan. Zij verzocht thans het bijgaand kruis op de plaats der ramp in zee te willen laten, opdat het graf van haar zoon niet zonder het teeken der verlossing zou blijven. De kapitein nam het kruis meeop de plaats der ramp stopten de machines en het kruis, met lood bezwaard, zonk naar de diepte van den Oceaan. (Centr.) In Lourdes zijn in het jaar 1912 446 pelgrims- treinen aangekomen, waarvan 319 uit Frankrijk en 127 uit het buitenland. Daarvan kwamen 36 uit België, 22 uit Italië, 20 uit Spanje, 23 uit Duitschland, 12 uit Zwitserland, 4 uit Oostenrijk, 2 uit Nederland, 2 uit Engeland, 2 uit Schot land, 2 uit Hongarije en 1 uit het groot hertog dom Luxemburg. Het aantal pelgrims bedroeg 247.092, waar onder 201.696 Franschen en 45.396 vreemde lingen. Men meldt uit het eiland T h o 1 e n aan de „Midd. Crt." Gedurende het afgeloopen jaar heeft een zeer levendige handel geheerscht in vette varkeusf gedurende den slachttijd werden voor particulieren j zeer hooge prijzen besteed, zelfs tot 40 cent per - pond, waar anders even boven de 30 cent reeds bevredigend werd genoemd. De biggen van 6 a 8 weken golden in de najaarsmaanden in den tijd van het „opzetten" 13 k 14 gulden per stuk, tegen een vorig jaar de helft van dien prijs. Volgens mededeeling gaat de fokkerij van varkens in een gedeelte van het eiland vooruit, terwijl in een ander deel er weinig aan gedaan wordt. Er zijn Yorksbire-beeren gestationeerd te St. Maar tensdijk en te Oud-Vosmeer; de eerste heeft 129 zeugen gedekt, welke te zamen 1096 biggen hebben geworpen, hoogste worp één van 17. De Vereeniging tot samenstelling van Neder- landsche Bedevaarten heeft -besloten dit jaar, bij gelegenheid van de 25ste Bedevaart naar Lourdes, hieraan bijzondere intentiën te verbinden. De Bedevaart zal plaats hebben van den 23sten tot den 31sten Juli, opdat de deelnemers geen hinder ondervinden bij het vervullen hunner kiezersplichten voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en de Gemeenteraden. Het Comité hoopt voor het bezoek aan het Genadeoord minstens drie treinen te kunnen samenstellen, waarvan een speciaal voor de zieken zal bestemd zijn. Teneinde deze 25ste Bedevaart met te meer luister te kunnen vieren, is de be doeling van het Comité de deelname in ruime mate onder het bereik te brengen van de min vermogende zieken. Het zal dan ook een warm beroep doen op de weldadigheid der Katholieke Nederlanders, om van hen een ruime gift te vragen teneinde deze ongelukkigen in dè gelegen heid te kunnen stellen de reis mede te maken, die voor velen hunner de eenige hoop geeft hersteld in hun land te mogen wederkeeren. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 20 Dec. Petrus Johannes Fermont, 28 j., jm. en Seraphina Maria de Loos, 23 j., jd. 24. Alphonsus Franciscus Verlinden (van Hulst), 24 j., jm. en Maria van Hoove, 19 1-, jd- Geboorten. 9. Petrus Johannes Franciscus, z. van Petrus Remorie en Rosalia de Schepper. 17. Suzanna, d. van Anthonie Vinke en Suzanna Dees. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 27 Dec. Franciscus de Wit, 27 j., jm. en Isabella Maria van Acker, 24 j., jd. Johannes Franciscus Parijs (van Honte- nisse), 45 j., jm en Louisa Allegonda D'Hooghe, 40 j., jd. Emilius Franciscus Strobbe (van Hontenisse), 27 j., jm. en Anna Maria Johaüna de Bakker, 21 j., jd. Geboorten. 6. Maria Louisa, d. van Alphonsus

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1