Wie wil Eon hel op aartle. i a n l&j" M. Verhaak, Rechtszaken. De Vredesonderhandelingen Sport en Spel. Ingezonden Mededeelingen. K e r k n u w s. Een lijst van helden. Stadsnieuws. Provincie Nieuws. Nieuwst ij dingen. Ingezonden Mededeelingen. Velen hebben een nieraandeening, Marktberichten. Handelsdrukkerij, Sas van Gent. M P. J. B., 88 jaar, huisvr. van A. S., zonder beroep te Axel, wegens mishandeling, tot f 10 boete subs. 10 dagen hecht., de eisch was de helft minder. A. d. C., 23 jaar, werkman te Breskens, wegens diefstal, conform de eisch tot f 10 boete subs. 10 dagen hecht. J. J. W., 38 jaar, koopman en directeur van de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" te Goes, wegens eenvoudige beleediging, conform de eisch tot f 10 boete subs. 10 dagen hecht. J. G., 56 jaar, bootwerker te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, wegens het plegen van ontuchtige handelingen, conform de eisch tot 6 maanden gev. straf, met aftrek van het voor-arrest. K. van H 12 jaar, zonder beroep te Waarde, wegens diefstal, conform de eisch tot 1 maand tuchtschool A. J. D., 24 jaar, visscher te Neuzen, wegens diefstal, tot 1 maand gev. straf, de eisch was 3 maanden. V r ij g e 8 p r o k e n P. F. R., 22 jaar, voerman te Graauw, beklaagd van bedreiging, waarvoor 1 jaar gev. straf geëischt werd. A. W-, 38 jaar, werkman te Domburg, beklaagd van wederspannigheid, waarvoor de eisch was f25 boete subs. 25 dagen hecht. J. d. S., 20 jaar, metselaarsknecht te Ter Neuzen, beklaagd van bedreiging met misdrijf tegen het leven, conform de eisch. C. C. S., 38 jaar, landbouwer te Hoofdplaat, beklaagd van het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, waarvoor f10 boete subs. 10 dagen hecht, geëischt werd. Ontslagen van rechtsvervolging: W. S., 22 jaar, landbouwersknecht te IJzendijke, beklaagd van het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, de eisch was f 10 boete subs. 10 dagen hecht. zijn wegens meeningsverschil tusschen de par tijen geschorst. Dus niet afgebroken. Men ver wacht elk oogenblik de hervatting der conferentie. Adnanopel en de Egeïsche eilanden zijn de be twiste punten. Turkije wil ze niet afstaan en de Balkanstaten willen ze niet missen. 't Zal wel op een tusschenkomst der mogend heden uitloopen. Een hervatting van den oorlog wordt algemeen onwaarschijnlijk geacht. De aviateur Van der Burg zal, naar gemeld wordt, a.s. Zondag in het vliegkamp te Gilze- Rijen beproeven het Nederlandsche duurrecord, dat op 1 uur 33 minuten op naam van Henri Bakker staat, te verbeteren. De geneeskundige wereld neemt iederen dag de belangryke vermeerdering der gevallen van zenuw ziekten waar, lange, moeielijke, ontmoedigende en pijnlijke ziekten. Voor vel^n, zeide een kundig zenuwarts, „is het de hel op aarde". Wij zoeken hier niet naar de oorzaken van het kwaad, wij nemen het eenvoudig waar en doen alleen een eenvoudig middel aan de hand om er zich van te verlossen, en leveren daarbij een voorbeeld. De zenuwziekten schijnen het booze lof te zijn voor menschen die door zaken, door zorgen, door moeilijkheden en ook door verdriet en beproe vingen overspannen zijn, maar men zal zien dat zelfs rustige burgers, die schijnen te kunnen voort leven, er niet voor bespaard blijven. Mevr. P. van Slooten. Mevrouw P. van Slooten, geb. v. d. Brul, oud 52 jaren, wonende te Utrecht, Korte Roozendaal 9, heeft ons geschreven „Gedurende lange jaren heb ik veel geleden aan een zenuwziekte. Daar ik niet het minste succes heb bereikt met de geneeswijzen die ik volgde, ben ik overgegaan tot het gebruik der Pink Pillen die men mij had aanbevolen als een uitmnntend versterkingsmiddel voor het zenuwstelsel. Nauwe lijks had ik gedurende een weinig tijd de behan deling met de Pink Pillen gevolgd, of mijn zenuw ziekte begon te verminderen. Mijn kalmte en mijn gemoedsevenwicht kwamen terug, ik hervond mijne krachten en mijn somber humeur maakte plaats voor mijn vroegere vroohjkheid". De kuur voor zenuwziekten verplicht vele men schen saamge8telde behandelingen te volgen afzondering, watergeneeswijze, verandering van woonplaats, electriciteit, leefregels enz. en de resultaten zijn niet altijd heel schitterend. Mevrouw van Slooten heett niet zulk een saamgestelde be handeling behoeven te volgen, zij heeft na iederen maaUijd een paar pillen genomen, maar die pillen War; Pink Pillen en zij is genezen. Zij zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam M. Verhaak te Sas van Gent en Wed. Bevin, drogist, IJzen dijke en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Voor het Amsterdamsch Gerechtshof werd in hooger beroep tegen D. van Eyk, beklaagd van oplichting van effecten ten nadeele van A. A. Ramondt te Sluiskil, bevestiging geëischt van de veroordeeling door de rechtbank tot drie jaar gevangenisstaf. De „Katholieke Missiën" pubficeeren de lijst der missionarissen, die gedurende het jaar 1911 op het eereveld van het apostolaat gevallen zijn. Deze necrologische lijst bevat niet minder dan 160 namen, waaronder 12 bisschoppen en 148 priesters. Van die bisschoppen waren er 3 Franschen, 1 Elzasser, 3 Ieren, 1 Schot, 1 Italiaan, 1 Maltezer, 1 Oostenrijker en 1 Spanjaard. Van de 148 priesters zijn er niet minder dan 62 Franschen, 16 Spanjaarden, 14 Belgen, 13 Italianen, 13 Duitschers, 8 Hollanders, 6 Ieren, 4 Engelschen, 1 Zwitser, 1 Amerikaan, 1 Canadees, 2 wier nationaliteit niet is opgegeven en eindelijk 5 Elzassers en 2 Lotharingers. SAS VAN GENT, 10 Jan. 1913. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg is Woensdag aanbe steed het vernieuwen van een gedeelte kaaimuur langs den westkanaalarm van het kanaal van Ter Neuzen te Sas van Gent. (Raming f 9500). Schreven, in de heerenH. Jansen Jz. te Middelburg ad f 11,650, W. M. Ferdinandusse te Biezelinge ad f 11,100, G. A. van der Straaten te Ter Neuzen ad f 10,250 en G. J. Balken3tein te Ter Neuzen ad f8925. In de beetwortelsuikerfabriek „Sas-van-Gent" is hedennacht de campagne geëindigd. De Zedelijkheidswetten. De politie te Ter Neuzen had reeds geruimen tijd het oog gevestigd op E. P, D., de 48-jarige vrouw van den commies der rijksbelastingen, v. S., te Vlissingen, wier handelingen bij haar herhaalde bezoeken aan onze gemeente, der politie ver dacht voorkwamen. Donderdag j.l. bracht de vrouw wederom een bezoek aan Ter Neuzen en bezocht verschillende personen. Thans werden termen gevonden haar in hare woonplaats te doen arresteeren en als verdacht van overtreding van art. 297 van het wetboek van Strafrecht, voor den officier van justitie te Middelburg te doen geleiden. Naar wij vernemen, werd de aanhouding ge rechtvaardigd door de verklaringen van een ge huwde vrouw, bij wie de verdachte o.a. een be zoek bracht en door de in beslagname van enkele instrumenten. De vrouw is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. (Msbd.) Heerlijk winterweer hebben we thans de laatste dagen. Een zachte vorst, die den dras- sigen bodem wat doet harden, maakt een wande ling in de open lucht tot een ongekend genot. Een groote verbetering. Een groote verbetering zal gebracht worden in de o verzet vaartuigen aan het Katsche Veer en het veer KortgeneWolfertsdijk, op Zuid-Beveland en Noord-Beveland. Met Maart a.s. wordt aan eerstgenoemd veer een motorboot in de vaart gebracht voor 't overzetten aan beide zijden. Aan laatstgenoemd veer komt een motorbootje dat verscheidene passagiers zal kunnen bevatten. De vaartuigen worden zoodanig ingericht, dat de passagiers een overdekte zitplaats kunnen vinden. Men hoopt nu alleen nog maar op een belangrijke verlaging van het veergeld. (Centrum.) Scheepvaartbeweging te Hans- weert. Gedurende het jaar 1912 zijn aldaar door de sluizen geschut geworden 61,778 schepen met een totaal-inhoud van 15,601,569 kub. M. PHILIPPINE. De zang vereen iging „Oefening baart Kunst", die onlangs in den heer W. don Brok haar werkzamen en onvergetelijken directeur verloor, benoemde tot diens opvolger de heer L. Rammeloo. KIJKUIT. De laatste bieten zijn deze week verladen. Aan de drie weegbruggen werden ge wogen 30.800.000 K.G., zegge dertig millioen acht honderd duizend K.G. Nog nooit is de aanvoprzoo groot, en nog nooit zijn de wegen nabij de bruggen en het station zoo'n modderpoel geweest, en zoo stuk gereden, als in de afgeloopen campagne. HULST. De stoomtram HulstWalsoorden heeft Maandag haar laatste vracht beetwortelen alhier aangevoerd. Nooit viel het einde van den aanvoer tot een flink aantal dagen in het nieuwe jaar. De komische zin van de laders had den laatsten wagen met bloemen en groen doen versieren. ST. JANSTEEN. Woensdagnamiddag werd de landbouwer S. van Dorsselaer te Kapellebrug door de raderen van een in werking zijnde dorsch- machine gegrepen en medegesleurd. Door on- m'iddellijke hulp, werden de kleederen van het lichaam gerukt en gesneden zoodat hij slechts eenige lichte kwetsuren bekwam en van een wissen dood kon gered worden. CLINGE. De eene dienst is de andere waard. Alzoo scheen een persoon alhier erover te denken, die vóór eenigen tijd in een herberg door een ander mishandeld werd. De mishandelde meende zich op de beste manier te wreken door de vroegere tractatie op dezelfde wijze te vergoeden en liet dezer dagen, na een woordenwisseling met hem en eenige vrienden, zijn tegenstander met «acht ernstige maar niet levensgevaarlijke wonden achter. BOSCHKAPELLE. Zondagmorgen had eene Algemeene H. Communie plaats der Leden van de H. Familie, terwijl in de namiddagoefening de plechtige opdracht geschiedde der nieuwe leden. Donderdag werd eene driedaagsche oefening begonnen voor de Congreganisten, welke a.s. Zondag zal besloten worden met een algemeene H. Communie en plechtige opdracht der nieuwe leden. HONTENISSE. De bierbrouwerij en mouterij „De Zwaan" te Hoek en Bosch werd deze week definitief geveild. De instel bedröeg f 10,000. De heer W. Adriaansens alhier is voor een bedrag van f 18,550 kooper geworden. WALSOORDEN. Alhier is dezer dagen nabij Saeftingen het ijzeren schip no. 19 van de maat schappij „Vereeniging", die zeer vele sleepschepen in de vaart heeft, tijdens mistweer gestrand en later vlotgebracht. Toen bleek dat het schip gebroken was. IJZENDIJKE. Woensdag herdacht de heer J. Th. Hendrikse den dag, waar op hij vóór 50 jaar alhier tot deurwaarder werd benoemd. De heer Hendrikse, hoewel Zierikzeeënaar van geboorte, heeft zich in die jaren een „pu--sang" Zeeuw8ch-Vlaming weten te maken. In het Land van Cadzand heeft hij talrijke connecties. De heer Hendrikse behoort tot de gepronon ceerde katholieken, die er niet aan denken hun geloof alleen in de kerk te belijden en daarbuiten den rasechten liberaal uit te hangen. Ofschoon het feest slechts in intiemen kring gevierd werd, ontving de jubilaris talrijke be wijzen van belangstelling, waarbij wij ook gaarne de onze voegen. VLISSINGEN. Het was Woensdag de dag voor de opening van het nieuwe Roomsch- Katholieke Ziekenhuis, afdeeling van het St. Josephge8ticht alhier. In het oude gebouw was reeds gelegenheid voor ziekenverpleging, doch thans is een geheel zelfstandig zij het ook, dat het in verbinding staat met het weeshuis ziekenhuis verrezen, dat aan de strenge en meest moderne eischen voldoet. Om half negen werd in de kerk van den H. Jacobus door pastoor van der Aa een H. Mis opgedragen, om God's zegen af te smeeken voor het nieuwe ziekenhuis. De inzegening van het gebouw geschiedde des morgens om half elf. Toen werd in de kapel van het oude gebouw door het R.-K. parochiaal arm bestuur en de genoodigden de lofzang „Veni Cerator" aangeheven, waarna pastoor van der Aa, gevolgd door het bestuur, de moeder-overste en eenige zusters, de zalen rondging ter verrichting van de plechtigheid. Na afloop van deze plechtigheid werd het ge bouw bezichtigd door de besturen van de ver schillende katholieke vereenigingen te dezer stede en waren hierbij ook tegenwoordig de dames van het comité, dat giften heeft ingezameld voor de Eerw. Moeder. 's Middags 3 uur werd het gebouw officieel geopend in tegenwoordigheid van eerw. heeren R.-K. geestelijken van Middelburg en Vlissingen, van het R.-K. kerkbestuur, de besturen van R.-K. Volksbond, Zangkoor, Militaire Vereeniging, Leesgezelschap, St. Vincentius, Kath. Kring, de predikanten dezer gemeente en tal van civiele en militaire autoriteiten, waaronder ook de heeren doctoren, den heer Blum, lid van de Tweede Kamer en gemeenteraadsleden. (Centrum). NEDERLAND. Departement van Defensie. De „Staatscourant" No. 7 bevat een Kon. Besl. van 3 Dec. 1912 (St.bl. No. 363), waarbij worden opgeheven de Departementen van Marine en Oorlog en ingesteld een Dep. van algemeen be stuur, dat den naam zal dragen van Defensie. De minister van Waterstaat. Volgens de „Limb. Koer." denkt de minister van Waterstaat, mr. L. Regout, er ernstig aan, dezen zomer, hoe ook de verkiezingen uitvallen, metter woon naar Maastricht terug te keeren. Jhr. van der Does de W i 11 e b o i s. Jhr. van der Does de Willebois, lid van de Eerste Kamer voor Noord-Brabant, vierde gisteren zijn 70sten geboortedag. Een trekschuit. De trekschuit wordt, naar „De Zeeuw" mededeelt, weder ac tueel. Althans zal men tweemaal per week de reis van Groningen naar Assen en terug weder met zulk een antiek verkeersmiddel kunnen afleggen. Een kalf met twee koppen*. Op het Harkei is Zaterdagmorgen een kalf met twee koppen geboren, 's Middags had de boer een grooten toeloop van nieuwsgierigen, welke tegen een geringen prijs toegang verkregen. Beloond. De vorige week geraakte het 10-jarige zoontje van den heer J. U. Smit te Alblasserdam al spelende in de rivier de Noord Met levensgevaar werd het knaapje door Bastiaan Rikkers aldaar gered. De heer Smit heeft thans den moedigen redder beloond met een spaarbankboekje van f 3000, waarvan de rente levenslang door Rikkers of zijn vrouw gebruikt zal mogen worden, terwijl het kapitaal zelf na hun dood aan de kinderen zal komen. Bovendien heeft Rikkers f 50 aan contanten ontvangen, een een volledig stel nieuwe onder- en bovenkleeren. Zilveren bruiloft. De 700 werk lieden van den heer L. Smit, te Kinderdijk ont vingen ter gelegenheid van diens 25-jarig huwe lijksfeest dertig uren overloon. Het personeel had den heer en mevr. Smit, naar de „Rotterd." meldt, een zilveren beeld gegeven. BELGIE. De moordenaar van abbé Fleuret, men herinnert zich dat deze priester verleden z >mer te Brussel werd vermoord, is ontoerekenbaar verklaard Commentaar overbodig. AMERIKA. De oogst van sinaasappelen en citroenen is te Los Angeles geheel bevroren. doch weten liet niet. Velen hebben een nieraandoening, doch weten het niet, omdat deze dikwijls zoo sluipend zich verder ontwikkelt. Uiterlijk schijnt de patiënc eene goede gezondheid te genieten, behalve dat hij nu en dan last heeft van rugpijn en een zwaaï, dof gevoel. Doch reeds spoedig en plotseling kan hij er last van hebben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, het water kan be wolkt zijn en neerslag achterlaten, soms heeft hij voortdurend aandrang tot urineloozing, het kan ook zijn dat de loozing moeilijk en pijnlijk ge schiedt. Voorts kunnen zijn ledematen opzwellen door water (waterzucht), het hart schijnt aange daan, de handen en voeton zijn rillerig, hij kan last krijgen van rheumatiek of jicht. Het is noodig in te grjjpen, voordat uw nieren ernstig ontstoken worden. Een goede kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen dient de ontsteking en overwerktheid der nieren op te heffen, en de natuurlijke werking der nieren en blaas te her stellen. Dit geneesmiddel werkt spoedig en recht streeks op de nieren en herstelt haar goede wer king, waardoor het bloed volkomen gezuiverd wprdt, ten gevolge waarvan de oorzaak van uw lijden wordt weggenomen. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij A. van Over- beekeLeunis, West Kolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a fl,75 voor één, of f10. voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Hulst, 7 Januari 1913. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe f 10,— a Rogge 8,25 a 8,50 Wintergerst 11,— a Zomergerst 10,75 a Haver 5,- a 10,- Erwten 10,— a 12,25 Bruineboonen a 12, Paardenboonen a Witteboonen Duivenboonen 11,a Lijnzaad a Aardappels a 1,60 Koolzaad per zak van 106 liters a Boter per kilo a 1,35 Eieren per 26 stuks a 1,05 Er waren ter weekmarkt te koop gesteld stuks hoornvee, 27 varkens, schaap. Verkocht stuks hoornvee, 21 varkens, schapen. Oostburg, 8 Jan. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim, handel slap voor erwten en bruineboonen. De prijzen waren als volgt tarwe f 10,a f 12,wintergerst f 10,75 a 11,25, rogge f6,50 a t 7,zomergerst f 10,75 a f 11,haver f7, a f 10,paardenboonen f9,25 a f9,50, voer erwten f af kookerwten f 10,— a f 13,bruineboonen f 10, af 11,50, karwei f af maanzaad f a f per kilogram. Goes, 7 Januari 1913. Ter graanmarkt van heden was van alles een uimer aanvoer, die niet geheel was op te ruimen. Weinig vraag. Nieuwe Tarwe - - - f 8,75 a f 10,75 Nieuwe Rogge - - - f 8,50 a i 9,—- Wintergerst - - - f 9,a f 10,75 Zomergerst f 10,a f 10,25 Haver - - - f 7,a f 9, Kookerwten f 10,af Kroonerwten - - - f 9,a f 12,50 Bruine boonen - - - f 8, a f 11, Kar wij zaad - - - f 9,a f 13, AardappelenBonte f 0,a f2,10, blauwe f 0,a f 2,10, Eigenheimers f 1,30 a f 0.—, Bravo's f 0,a f 0, Handel iets williger. Versche boter per K.G. f 1,40 a f 1,50 midden- prijs f 0,72aan particulieren verkocht a f 0,76 per nond. Versche eieren per 100 stuks f 4,94 af, middenprijs f 1,20; per 25 stuks aan particulieren verkocht a f 0, Aanvoer tamelijk. De aanvoer van eieren niet van de V. P. N. bedroeg 500 stuks. De aanvoer voor den eierenverkoop der onder- afdeeling Zuid-Beveland der V. P. N. bedroeg 6600 stuks. De prijs was f 4,94. Rotterdam, 7 Jan. 1913. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd paarden, magere runderen, 1441 vette runderen, 146 vette kalveren, 236 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varken, 158 biggen. Vette koeien le kwal. 86 a 80, idem 2e kwal. 78 c., id. 3e Ewal. 72 c., ossen le kwal. 80 a c., 2e kw. 76 ct., 3e kw. 72 c., stieren le kwal. 72 a c., 2e kw. 68 c., 3e kw. 64 c., kalveren le kwal. 130 c., 2e kw. 120 c., 3e kw. 105 c., alles per kilo. tegenwoordig nog E 3( V E L O P PEN, BRIEVEN, BRIEFKAARTEN, NOTA'S enz. bedrukt mot eigen naam en adres missen Immers niemand. Wendt U voor de levering daarvan tot

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 2