No. 1706 TWEEDE BLAD. wan van Zaterdag 4 Januari 1913. perste fFloomsch fKatholieb* M I Vooruitbetalen. Het Tbüringer Weerhuisje. to Haarlem - Kleverpark 67. twee gulden vijftig cent. Verkiezingsjammeren. Priesterplicht. G3RARD TELKAMP, Hillegom. zenden Ni/uwst ij dingen. V öe Zeeuwsche Koerier Evenals vorige jaren stellen wij ook nu weder onze duizenden trouwe lezers in de gelegenheid hun abonnement voor het jaar 1913 in eens vooruit te betalen. Dit is voor den lezer niet alleen een geldelijk voordeel van vijftig cent, maar bovendien wordt men niet viermaal per jaar lastig gevallen met een kwitantie. De prijs voor geheel het jaar 1913 is Nieuwe lezers, die vooruitbetalen, gelieven op den postwissel „Nieuwe lezer" te zetten. Oude lezers zullen wel zoo vriendelijk zijn er Oude lezer" op te zetten. Het bedrag stort men op het postkantoor. De repu die men daar ontvangt, dient tot kwitantie. Men meldt d.d. 30 Dec. aan „De Tijd" Vrijdag j.l. trok mr. dr. Jan van Best naar de oude veste Sluis om daar een verkiezingsrede te houden ten gunste van den anti-revolutionair Dieleman, die in 1913 candidaat zal worden ge steld in de komende vacature Vorsterman van Oyen. 's Avonds na afloop zou mr. van Best door een der ingezetenen per auto naar Brugge worden gebracht. Door onbekende omstandigheden, kwam echter de auto alvorens Brugge te bereiken, in een kreek te recht. De auto bleef onbeschadigd, I doch de beide ingezetenen waren tot den hals dooi nat en vol modder. Door de hulp van enkele boeren, die werden opgeklopt, kwam de auto weer op het droge en werd de reis naar Brugge voortgezet. De heer van Best moest echter Zaterdag te Brugge tot één uur in het bed blijven, omdat, ja, omdat... z'n garderobe nog niet in orde was. En te Sluis vertelt men: De rede was goed, doch de redenaar viel in 't water. Een jong religieus, de 30-jarige pater Marie Hulos du Coudray, verbonden aan het militaire aalmoezenierschap te Versailles (Frankrijk), meldt „La Croix", werd aan het ziekbed van een kanonnier van het 11e regiment artillerie geroepen die op het punt was aan een besmettelijke koorts te sterven. Ofschoon de priester wist, dat de ziekte zoo besmettelijk mogelijk was, en er een ernstig gevaar in bestond dicht bij den zieke te blijven, wilde hij de laatste vertroostingen aan den stervende brengen en hem niet verlaten tot aan zijn laatste oogenblikken. 's Avonds was de soldaat overleden, maar zegt de N. T. C., bij den priester deden zich dezelfde ziekteverschijnselen voor, en den volgenden morgen blies hij, slacht offer van zijn plicht, den laatsten adem uit. De drukte, verbonden aan de jaar verwisseling, is oorzaak dat dit nummer niet in zijn gewonen omvang kan verschijnen. Verschillende rubrieken moeten dientengevolge ongeplaatst blijven. Het echte Thüringer Weerhuisje van GERARD TELKAMP is een sieraad in elk huis. Het wijst even nauwkeurig als eene dure Barometer de te komen weersgesteldheid aanen wel op een eigenaardige wijze. Komt de man uit het huisje te voorschijn, men kan er op aan dat binnen zeer korten tijd het zonnetje achter regenwolken zich verbergen zalkomt echter het vrouwtje naar buiten dan kunt U ook gerust uitgaan, want schoon weder is zeker voor den volgenden dag. Blijven Man en Vrouw beiden in huis dan is het weer veranderlijk. Het eenig mooie huisje met thermometer kost slechts t 1,De ver zending geschiedt per post na ontvangst van postwissel of onder rembours met 13 cents verhooging voor die kosten. Het weerhuisje hange men in den gang, in de serre of in een kamer waar niet gestookt wordt beter en goedkooper en getrouwer weervoor- speller bestaat niet. Nu de concurrentie uitgeput raakt met haren voorraad materieel om deze instelling te belasteren, wordt nog een laatste middel aangewend, n.l. een ongeteekend pamflet, waarvan de herkomst bekend is en onwillekeurig doet denken aan het pamflet van „Dolk en Giftbeker". Jammer voor de ver spreiders, dat dit spelletje zoo doorzichtig is en daardoor onwillekeurig eene schitterende reclame voor de E. R. K. wordt. Zie slechts haar steeds stijgend succes. De E. R. K. legt hare boeken open voor verzekerden en aandeelhouders. Lees hieromtrent de clausule op de voorzijde harer tarieven. m NEDERLAND. Milli/nairs. Volgens een zekere statistiek zijn er ir/ons vaderland 568 millionairs. Tien jaar geleden Ie droeg hun aantal 433, zoodat in dat tijdperk er 135 millionairs bijkwamen vijf van hen beiden meer dan tien millioen. Een van deze milionairs bezit zelfs 26 millioen. Deze is dus de/rijkste Nederlander. De even genoemde vijf N^erlanders bezaten in 1907 te zamen 77 millioei gulden, welk bedrag reeds tot 87 millioen is aacfegroeid, waaruit blijkt, dat de rijksten steeds rijker worden. fesduizend francs gestolen. agmiddag om 3 uur kwamen twee Belgische in het kantoor der firma van 't Hoff en te Rotterdam. Het was daar juist zeer jen van die drukte maakte een zakkenroller gebrpik om een der dames haar portefeuille te ont/ptselen, die, volgens haar opgave, 6 duizend francs aan bankpapier bevatte. De politie, die tonrond gewaarschuwd werd zette de omgeving vai het kantoor af, maar de vogel was reeds BELGIE. Leerlingen van Bonnot? In den nacht van Zaterdag op Zondag, het was precies twaalf mr, schrijft het „Hand. van Antw.", bemerkten twee agenten in de van Ruusbroeckstraat, drie onge mannen, waarvan er twee op den drempel zaten van een huis, en de andere tegen de deur leunde. Dit kwam den agenten nogal verdacht 'voor en om het drietal eens te toetsen, vroeg de agent, of ze verdwaald geraakt waren, en duwde op hetzelfde oogenblik tegen het lichaam van dengene, die rechtop stond, om te voelen of ze soms ook pakken onder hun kleederen verborgen hadden. De agent voelde een revolver. In het volgende oogenblik waren de drie jongens aangehouden en naar het politiebureel van Zurenborg overgebracht. Daar bevond men, dat ze alle drie van top tot teen gewapend waren. Ieder van hen had een splinternieuwe revolver bij zich, met zes kogels geladen, een nieuw dolkmes van 30 centimeter lengte, een automobielbril en verschillende sleutelste zamen hadden ze nog een 50-tal kardoezen en een twintigtal francs. 't Waren drie Hollanders, een van 15 jaar, twee van 18 jaar oud. Zij waren, naar zij be weerden, van Amsterdam gekomen, om te trachten zich bij een circusgezelschap aan te sluiten. De wapens moesten dienen voor het geval ze aange rand werden en den automobielbril gebruikten ze wanneer ze met den trein reisden, om door het rijtuig te kunnen zien In hun logement, in de Stationsstraat, waar ze sinds twee dagen vertoefden, werd echter niets gevonden. Alle drie zijn ter beschikking van het gerecht gesteld, terwijl te Amsterdam nadere inlichtingen over het zonderlinge trio worden ingewonnen. FRANKRIJK. Een arrestatie. De burgemeester van Chantilly, is te Parijs gearresteerd onder ver denking Zaterdagnacht gepoogd te hebben, twee dames op haar villa te Le Perreux, te vermoor den. Hoewel de beide dames erg werden ver wond kwam hulp nog intijds opdagen, de dader nam de vlucht. De verdenking viel dadelijk op den burgemeester van Chantilly, van wien de echtgenoot van een der dames een groot schuld- eischer geweest was. De politie deed een huis zoeking bij den verdachte en verschillende com- promitteerende stukken werden ontdekt. De burgemeester werd ter confrontatie naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn slachtoffers ver pleegd werden. De burgemeester van Chantilly, stond als een verkwister, die veel schulden had, bekend. (Msbd.J DUITSCHLAND. Herdenking van den slag bij Leipzig. De „Lokalanzeiger" weet te melden, dat de Russische keizer bij de onthulling van het gedenkteeken van den volkerenslag bij Leipzig, zal tegenwoordig zijn. Onder den trein. Uit Munchen wordt gemeld dat op het station Bruckberg bij Moor burg vier passagiers, die te vroeg uitstapten, door den daar passeerenden luxe-trein uit Berlijn overreden zijn. Drie hunner werden gedood, de vierde is zwaar gewond. AMERIKA. Wereldtentoonstelling te San Francisco. Zooals men weet zal in 1915 te San Francisco een wereldtentoonstelling worden gehouden. Het eerste tentoonstellingsgebouw, de „Administration Building", is» bijna af. Voor de machinehal zijn de fundamenten reeds gelegd. Aan de kust van de baai, voor zoover die tot het tentoonstellingsterrein behoort is over een uitge strektheid van 600 acres het land opgehoogd. Verder zijn 1500 huizen, die op het terrein stonden, aangekocht, evenals een aantal fabrieken. Dé straten er. wegen op het tentoonstellingsge- bied zijn aangelegd en reeds zijn 60,000 hoornen en heesters geplant, waarbij nog 40,000 andere zullen komen. Voor de tentoonstelling zijn thans reeds 40 millioen gulden toegezegd, waarvan 15 millioen door de burgerij van San Francisco wordt ge fourneerd. Hét tentoonstellingsterrein beslaat een opper vlakte van 1100 acres.

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 3