Provinciaal X) o 1 k s b 1 a d. Enorm Verschil 1705. Woensdag 1 Januari 1913. 19de Jaargang. Vooruitbetalen. NIEUWJAAR. Thans de meest gelezen Courant van Zeeland. Brieven, Stukken, Advertentiën te zenden aan de Administratie van „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent. op n. co Bevoegde beoordeelaars vinden hierin den smaak en geur, die goed gefabriceerde cacao moet bezitten. twee gulden vijFtig cent. Zachte winter. Kerknieuws. met alle andere goedkoope merken. Pnnfp™"" OA IV- DE ZEEUWSCHE KOERIER Deze courant verschijnt Woensdag °n Zaterdag. pnjs per 3 maanden franco per post 75 cent. Voor België 1,50 frank, per 3 maandenvoor alle andere landen f 1,25, bij vooruitbetaling. Ad verten tiën van 1 tot 5 regels 50 cent Elke regel meer 10 cent Groote letters worden naar plaatsruimte bere kend. Bij abonnement korting. Dienstaanbiedin gen 3 cent per regel. MAAN: E. K. 7 Jan. N. M. 14 Jan. I Zon onder 4 u. 02 m. ZON —ma-I-*! Evenals vorige jaren stellen wij ook nu weder onze duizenden trouwe lezers in de gelegenheid hun abonnement voor het jaar 1913 in eens vooruit te betalen. Dit is voor den lezer niet alleen een geldelijk voordeel van vijftig •ent, maar bovendien wordt men niet viermaal per jaar lastig gevallen met een kwitantie. De prijs voor geheel het jaar 1913 is Nieuwe lezers, die vooruitbetalen, gelieven op den postwissel Nieuwe lezer" te zetten. Oude lezers zullen wel zoo vriendelijk zijn er „Oude lezerop te zetten. Het bedrag stort men op het postkantoor. De re^u die men daar ontvangt, dient tot kwitantie. Uw tijd is voorbij, 1912 Uw levensdraad is afgesponnen. Daar galmt de torenklok uwe uitvaartstijding rond, en nooit, nooit, zult gij, kunt gij wederkeeren. Wat werd ge met vreugdegejuich bij uwe geboorte begroetMaar zullen wel allen bij uw heengaan u zegenen Of hebt gij, die zoo lief-lachend ten tooneele verscheent, niet menig onzer bittere tranen doen schreienRozen beloofd, maar van vlijmende doornen de smart doen gevoelen Doch als bode hebben wij u beschouwd van den almachtigen Bestierder, brenger van goede en kwade dingen. U nog langer ophouden, als wij het wilden, wij zouden het niet kunnen. En gij zult wel blijven leven in de nagedachtenis bij velen onzer, en gij zult, onafscheidelijke getuige van wat wij waren, wat wij deden nog eenmaal voor of tegen ons getuigen, maar thans ga heen, uw uur is daar! Doof uit! Sterf weg! Verzink in het diepe verleden! Als 't oude jaar den doodsnik geeft, dan op dezelfde seconde schuift zich zijn plaats verdrin ger vooruit, het nieuwe tijdperk van afgetelde dagen, die wij, menschen, 1913 noemen. Wat het brengen zal Wij weten het niet. 't Is een sphinx. Een onbekende, een zwijgende gast, dien wij wel moeten opnemen in ons midden. Maar die altijd het ondoorzichtbaar masker voor 't gelaat blijft dragen, waarachter een vriend misschien, maar God weet, ook een vijand schuilen zal. Hij kan een weldoener zijn, die rondom u veel goeds verspreidt, voor ons en de onzen. Maar ook een laaghartige, een valschaard, die een bom werpt vol dood en vernieling in het huis van ons geluk, van onze welvaart, in het heerlijk bezit van onze harte-dierbaren. Juist om dat geheimzinnige, om dat angstwek kende doch ook hoopvolle onbekende van elk toekomstig tijdperk, en van de nieuw begonnen reeks van dagen, is het zoo echt menschelijk, dat wij stervelingen elkander den heilwensch bieden van het nieuwe jaar. En hoe inniger de band is, die ons verbindt, uit des te dieper hartegrond welt die zegebede omhoog. Zie, hoe innig welgemeend met dat enkele woord het trouwe echtpaar zijn wenschen wisselt hoe de ouders den panden hunner liefde, hoe kinderen aan vader en moeder, hoe broers en zusters, hoe vrienden en bekenden zoo gaarne het „veel geluk en heil en zegen" uitroepen. 't Is in huis en op straat en waar men elkaar maar ontmoet, 't is overal en heel den dag God zegene u het beste met het nieuwe jaar Dinsdag j.l. kwam een hen met 9 kuikens onverwacht het erf op stappen van den heer Linthorst te Diepenveen. Ze waren uitgebroeid onder een houtmijt. Mogen we hieruit voorspellen, dat we een zachten winter tegemoet gaan Om de godsdienstige bediening gelijken tred te doen houden met de ontwikkeling der Zuid- Limburgsche mijnstreken, heeft Z. D. H. Mon seigneur Drehmanns besloten een kerk met klooster te stichten in de nabijheid van Heerlen, in de richting van Spekholzerheide. Naar men wil, zou Z. D. H. aan de E.E. P.P. Dominicanen de geestelijke zorg van dat gedeelte der mijnstreek opdragen. (Graafsche Ct.)

Zeeuwsche Koerier | 1913 | | pagina 1