KERK VAN VLISSINGEN Bijbel in afJeveringen EREDIENST 0H en om de j UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen Officiële berichten 25 DECEMBER EERSTE KERSTDAG Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. Ti. Groeneveld. Huishoudschool Paauwenburg: 10.45 uur v.m. Ds. H. Groeneveld. Ter Reede: 7.00 uur n.m. de heer C. Dronkers. Collecte: Voor de diaconie. 26 DECEMBER TWEEDE KERSTDAG R.K. kerk (Singel): 10.30 uur Kerstzangdienst. (Uitgaande van de Raad van kerken). ZONDAG 27 DECEMBER Petruskerk: .9.30 uur v.m. Ds. J. W. Genuït (Kin- dernevendienst.) 5.00 uur n.m. Ds. J. C. Streefkerk. Huishoudschool Paauwenburg: Kindernevendienst. 10.00 uur v.m. Ds. J. C. Streefkerk, 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Collecte: Evangelisatie in de stad. 31 DECEMBER OUDEJAARSAVOND Petruskerk: 17.30 uur n.m. Ds. H. Groeneveld. Collecte: Voor de kerk. Ter Reede: 7.00 uur n.m. de heer G. de Lugt. ZONDAG 3 JANUARI 1971 Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. N. Groeneveld, (Voorbereiding H.A.) 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Drs. A. Elshout. NIEUWJAARSDAG Petruskerk: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. OPMERKINGEN 1. De diensten op eerste kerstdag (des morgens) zullen achter eikaar vallen, even als het vorig jaar. Zo is het mogelijk, dat één van beide predikanten met kerst vrij is. Het zal m.n. op Paauwenburg ook nu wel weer geen overwegend bezwaar ontmoeten, dat de dienst pas om kwart voor elf aan vangt. De langslapers komen zo extra aan hun trekken, en... mocht u toch aan iets anders de voorkeur geven, dan kunt u naar de Petruskerk. En vanaf Paauwenburg is dat nu ook weer niet zo'n afstand. 2. Op tweede kerstdag heeft u de gelegen heid om samen met andere christenen Gods lof te zingen, vanwege zijn grote daden van verwachting. Helaas trek ken wij als christenen nog steeds ver deeld op, de geschillen zijn nog te groot en we zullen elkaar moeten blijven zoeken om het gesprek daar over gaande te houden in vertrouwen op de Geest, die ons in alle waarheid leiden zal. Maar door samen te zingen kunnen w'ij een teken stellen, dat wij, die in Jezus Christus geloven, toch bij elkaar behoren. De dienst zal geleid worden door Ds. Kwast en Kapelaan Booymans. 3. De kindernevendienst is op zondag 27 december bestemd voor de kinderen van 9, 10 en 11 jaar. 4. De Oudejaarsavonddienst wordt ook dit jaar alleen in de Petruskerk gehou den. Wellicht is het wenselijk, dat, wanneer wij het volgend jaar ons eigen kerkehjkcentrum op Paauwen burg hebben, daar ook een oudejaars avonddienst belegd wordt. De kerke- raad zal er zich zeker ernstig op be zinnen. 5. Hoewel wij graag alle collecten, die op de verschillende feestdagen gehouden worden, in uw aandacht aanbevelen, mogen wij toch wel uw bijzondere aan dacht vragen voor de oudejaarsavond collecte. Deze is voor de kerk. En, u weet het, de boekhouder zit nog steeds met een behoorlijk tekort U hebt al veel gegeven dit jaar; soms als ik de collectelijst bekijk, dan word ik er stil van. En daarom: is het teveel gevraagd nog eens extra in de beurs te tasten U moet het zelf maar uit maken. Wij wachten af én... toch nog wel in een goed vertrouwen. BREDE KERKERAADS VERGADERING Deze zal op 28 december a.s. worden gehouden om half acht in het Jeugdge- bouw. Op deze avond zullen een 2-tal kerkvisitatoren in ons midden zijn. De bedoeling van hun aanwezigheid is, dat zij - en nu haal ik maar wat aan wat in de kerkorde staat - „zullen onderzoeken, of de ambtsdragers zowel persoonlijk als ge zamenlijk hun taak getrouw vervullen, zich houden aan de zuivere leer, de bepalingen van de kerkeraad en de overige besluiten der meerdere vergaderingen onderhouden en naar vermogen het hunne doen om met woorden en werken de opbouw en de uitbreiding der gemeente te bevorderen. Voorts zullen zij nalatigen broederlijk ver manen, en allen met raad en daad bijstaan". Graag wekken wij alle kerkeraadsleden op om zoveel mogelijk aanwezig te zijn. H.Gr. EINDE ZEEUWSE KERKBODE MAAR... EEN NIEUW BEGIN! Dat de Zeeuwse Kerkbode in 1971 niet meer zal verschijnen, daarvan heeft u kennis kunnen nemen uit het laatste num mer. Wij, als kerkeraad, waren er al enige tijd van op de hoogte, dat het „erin" zat en zodoende hebben we tijdig maatregelen kunnen nemen. Natuurlijk hebben we ons afgevraagd of we maar niet terug zouden keren naar een eigen gemeenteblaadje. Dat heeft ongetwijfeld iets bekoorlijks, vooral het intieme karakter daarvan. Echter naar het oordeel van de meerder heid der kerkeraadsleden zat daarin toch ook juist een heel groot bezwaar ver borgen n.l. dat maar heel weinig de moge lijkheid bestond om aver de grenzen van onze eigen kerk heen te kijken naar wat er zo in het algemeen in onze Gerefor meerde kerken (landelijk gezien) gaande is. Er is wat gaande Daar kan ik nu niet over uitweiden, dat begrijpt u wel, maar willen wij onze ver antwoordelijkheid voor de gang van zaken in onze kerken meebeleven in meedenken en meebidden, dan zullen wij daarvan op de hoogte moeten zijn. Nu was de kerke raad van mening, dat het Centraal Week blad een uitermate geschikt blad is om ons te informeren. Vandaar dat er be sprekingen gevoerd zijn met de directie' van dit blad en deze hebben tot resultaat gehad, dat wij voor ons eigen kerkelijk nieuws dezelfde ruimte ter beschikking krijgen, die wij tot dusver in de Zeeuwse Kerkbode hadden. Het nadeel bij de besluitneming was, dat de abonnementsprijs 12,50 per jaar bedraagt. Dat is dus 5,meer dan de Z.K. Echter we moeten er direct aan toe voegen dat een prijsverhoging in de Z.K. er dik inzat. En dan mogen we toch ook wel zeggen met alle waardering voor wat m.i. Dr. Dondorp neerschrijft in de Z.K., dat het C.W. toch aanmerkelijk meer biedt. Dus u betaalt welis waar wat meer, maar u krijgt ook meer informatie. Nu is het zo, dat de kerkeraad besloten beeft om met het C.W. voor de tijd van één jaar in zee te gaan en wel als proef om het dan opnieuw te bekijken. In die tijd kunt u ook zelf uw oordeel erover vor men, om -mocht die negatief uitvallen- deze aan de kerkeraad kenbaar te maken. Natuurlijk kunt u het voorhands al met de kerkeraad .oneens zijn en bent u voorstander van een eigen gemeenteblaadje. In dat geval bent u helemaal niet ver plicht het C.W. te nemen. Het is uw volle vrijheid om te zeggen: „daar doe ik niet aan mee Graag horen we dit dan wel z.s.m. van U Echter als kerkeraad verwachten we van u dat u uw oordeel, laten we zeggen, een halfjaar op- schort na dus het C.W. gedurende die tijd gelezen te hebben. Zo midden het jaar zal u dan een halfjaarlijkse kwitantie worden aangeboden, waarvan we verwachten dat u die zult betalen. Horen we niets dan krijgt u het C.W. ook de rest van het jaar wekelijks in de bus. Om kort te gaan, het is niet de minste bedoeling van de kerkeraad u een blad op te dringen, alleen wij achten dit de meest wenselijke mogelijkheid om onze eigen kerkelijke berichten onder uw aan dacht te brengen, waarbij u dan tegelijker tijd breder geïnformeerd wordt. Het eerste nummer in 1971 komt uit per 9 januari, zodat u hem zo rond deze datum in de bus krijgt. H.Gr. N.B. Zij die tot dusver een abonnement hadden op het C.W., zullen nu via onze eigen bezorgingsdienst (zie onder) het blad ont vangen. INLEVERING VAN COPY Van de redactie van het C.W. kregen we bericht, dat de copy altijd op zaterdag op de redactie in Utrecht aanwezig moet zijn. Dat betekent voor het blad van 9 januari (het eerste nummer), dat ze uiter lijk vrijdag 1 januari verzonden moet wor den voor 's avonds 7.00 uur. Willen alle inzenders van copy hiermede rekening hóuden Het komt dus hierop neer, dat de in- leverings datum van woensdagmiddag 12 uur tot vrijdagmiddag 12 uur verlengd is. Tot slot deden ze het verzoek om de copy getypt in te leveren. Wilt u hier mede ook rekening houden H.Gr. BEZORGING C.W. Indertijd hebben we afgesproken, dat, wanneer iemand op zich nam het kerkblad in een bepaalde ouderlingenwijk te be zorgen, men dit zou doen voor een jaar. Gezien de verwikkelingen rondom het verdwijnen van de Zeeuwse Kerkbode had het geen zin voor 1971 weer om nieuwe medewerkers te vragen. Nu we het C.W. krijgen komt het zo te liggen, dat ook de bezorging weer geregeld moet worden. En daarom de vraag: wie (welk gezin) wil op zich nemen gedurende 1971 het C.W. te bezorgen in één ouderlingenwijk Mocht iemand (een gezin) het als nog een jaar willen doen, dan' graag In beide gevallen opgave bij de wijk- predikant H.Gr. NOORDERWIJK Ditmaal beginnen we onze wijkberichten met een aantal felicitaties. Op zondag 6 december j.l. is mevr. v. d. Linde. De Sav. Lohmanlaan 3 in het ambt van ouderling bevestigd. Zij neemt de plaats in van br. Suurmond, v. Hall straat 65, die om gezondheidsredenen ont heffing uit z'n ambt kreeg. Vanaf deze plaats willen we br. Suurmond hartelijk bedanken voor het werk wat hij gedaan heeft, en tevens mevr. v. d. Linde onze beste wensen doen toekomen voor haar nieuwe taak. Br. en zr. W. Poppe, St. Kruislaan 79 vierden 9 december j.l. hun 45-jarig huwe lijksjubileum. Onze hartelijke gelukwensen met dit heuge lijke feit. Br. Poppe is nog steeds zeer actief voor het werk in onze gemeente. En zijn vrouw moet hem nog steeds veel afstaan voor het gemeentewerk. Wij zijn dankbaar voor hun geweldige enthousiasme, en we wensen hen nog een rijke en gezegende levens avond toe. In het gezin van br. en zr. Stroo, G. Borgesiusstraat 11is een dochter geboren. Begrijpelijk heerst daar grote vreugde en dankbaarheid. Onze gelukwensen di.e gaan ook naar de fam. G. Feij, Mr. Kobbens- laan 54, waar een zoontje geboren werd. Op 11 dec. j.l. traden Juliette v. Boven, W. v. d. Veldelaan 6 en Daniël Tahitu (Middelburg) in middelburg in het huwe lijk. Hun voorlopige adres is: W. v. d. Velde laan 6. Onze hartelijke gelukwensen. Die willen we ook doen toekomen aan Finie de Ridder en Magda Te vel, (Leeg waterstraat 63/Tooroplaan 32), die op 16 december j.l. in het huwelijksbootje zijn gestapt. Hun toekomstig adres is: Pres Roosevelt- laan 114. Beiden zijn zeer actief geweest in ons Jeugdwerk, en we hopen, dat ze nog enige tijd voor dit werk behouden mogen blijven. Onze beste wensen voor een gelukkige toekomst Mevr. Geervliet, Pres. Rooseveltlaan 150, mocht na maandenlang in Bethesda verpleegd te zijn, weer naar huis terug keren. Een grote vreugde voor haar en haar man en kinderen. We wensen haar sterkte toe, ook bij de verdere revalidatie en bovenal Gods kracht om de weg blij moedig verder te gaan in vertrouwen op Hem. Br. Sinke, Adr. Brouwerlaan 22, is in Rotterdam geopereerd. Gelukkig lijkt alles goed, en mogelijk mag hij voor Kerstmis weer naar huis terugkeren. We wensen hem veel sterkte toe en van harte beter schap In Bethesda is opgenomen: Mevr. Ka- rinck, Koudekerkseweg 130. We wensen ook haar beterschap toe en Gods nabijheid. Br. en zr. Theune, Troelstraweg 184, werden teleurgesteld toen hun kindje, dat zij verwachtten, (veel te vroeg doodge boren werd. Moge de Here onze God hen de kracht geven om deze teleurstelling in het geloof te verwerken. Tot slot roepen we een hartelijk welkom toe aan zr. C. J. de Koning, Leeghwater- straat 26, die uit 's-Gravenhage gekomen is. Ik eindig met u allen, mede namens ons gezin, Gezegende Kerstdagen en een Goede Jaarwisseling toe te wensen. J.W.G. BERICHT VAN UITLOTING Van de 4% Obligatielening 1937. ten laste van de Gereformeerde Kerk van Vlissingen zijn de navolgende stukken uit geloot: 2/1000,— no. 4 en 30; 2/ 500,no. 46 en 66; 21 250,— no. 116 en 152; ƒ3/ 100,— no. 200, 222 en 226. Betaalbaarstelling d.d. 4 januari 1971 bij. de Amro Bank N.V., Badhuisstraat 51 te Vlissingen. KERKELIJKE STAND Ingekomen met attestatie van: Arnhem: J. H. ten Hove en echtgen. 1 ged. kind, Pres Rooseveltlaan 664 (B 10); 's-Gravenland: P. L. de Haan en echtgen. 1 ged. kind. Pres. Rooseveltlaan 666 (B 10); Middelburg: L. Meijer, Badhuisstraat 102 ben. (A 3) Goes: Maria E. Smit, Colijnstraat 53, (B 16); Alblasserdam: J. Haasdijk en echtgen. 3 ged. kinderen, Verdilaan 15 (B 16); Leiden: Lena de Ridder, Leegwaterstraat 63, (B 11); Met reisattestatie: Ronald L. Kooiman, Vondellaan 14 (B 13). Ingekomen met doopattest van: Katwijk aan Zee: Levina P. Dekker, Bethesda (A 2); Goes: P. M. Meijer-de Bruine, Badhuis straat 102, ben. (A 3); overgekomen van de Ned. Herv. Kerk. Middelburg: Maria de Rijke-de Rijke, Mein. Hobbemalaan 76 (Bil). Attestatie aangevraagd naar: Souburg, Esdoornlaan 17: H. v. d. Weg en echtgen. 2 ged. kinderen, Paul Krugerstraat 297 (A 7); Koudekerke: Paula A. Rottier, Bosweg 4, (B 10); Koudekerke: Pieternella Remijnse-van Sluis, Hendr. Berckmanstraat 24 (B 11); Rotterdam: R. A. Derksen en echtgen., Singel 54 (A 6). Vertrokken met doopattest naar: Goes: Cornelia Buijs, van Nispenplein 16 (A 5); Koudekerke: Marinus Jan Rottier, Bosweg 4 (B 10); Middelburg: Jacob Baaijens, Mein. Hobbe malaan 48 (B 11); Terneuzen: Johanna de Buck, St. Joseph Ziekenhuis (A 5) Dieren: Alke M. Kamstra, Intern. Zee vaartschool; Sittard: Hendrik G. v. d. Scheur, Intern Zeevaartschool Middelburg: Johannes K. Koetje, J. van Ruijsdaellaan 19 (B 11); Middelburg: Adriana G. Uijl, Bethesda (A 2); Schoondijke: Jacomine C. Moggré, Bethes da (A 2). Gedoopt: 15-11-70 Eduard Michael Bron, Geb. 3-9- 70, Troelstraweg 278 (B 15); 29-11-70 Esther Deborah Brechtje Davidse Geb. 27-10-70, Gerbrandylaan 42 (B 13). Huwelijk: 20-11 70 Arie Jannis Schouten en Johanna v. d. Broeke, Mackaystraat 109 (B 14). Verhuisd: D. de Rijke, Breewaterstraat 16 (A 1), naar Nieuwstraat 99 (A 1); J. P. Asscheman, Bethesda (A 2), naar Koudekerkseweg 25 (A3); Ansje W. de Jong, Bethesda (A 2), naar Badhuisstraat 67 (A3); E. G. H. Graafhuis, Thorbeckelaan 21 (B 14), naar Verdilaan 4 (B 16); J. A. Blaakman, Gerbrandystraat 46 (B 13), naar Gerbrandystraat 25 (B 13); L. v. d. Ketterij, Primulalaan 5 (A 8), naar Bloemenlaan 34 (A 8); J. Schouten-v. d. Broeke, Koudekerkseweg 166 (B 12), naar Mackaystraat 109 (B 14). Scriba: G. v. d. Boogaard, Colijnstraat 5, Vlissingen, Telefoon 01184-3856 Kasteelstraat 82 - Vlissingen Tel. 01184-2760 In de kersttijd te beginnen zal er in Nederland een bijbel gaan verschijnen, waartegen prof. dr. W. C. van Unnik, president van het Nederlands Bijbelgenoot schap van harte „ja" heeft gezegd. Het i: een bijbel-uitgave, die om vele redenen uniek mag worden genoemd. Wie vertrouwd is met de bijbel als eer boek, meestal in zwart gebonden, soms a.' oud, overgeleverd in de familie, zal ever. moeten wennen aan het feit, dat die bijbel twee jaren lang wekelijks als een tijdschrift in zijn brievenbus komt. Twee jaren lang, 96 afleveringen, die zich gemakkelijk laten samenvoegen in zeven banden. Wat is dat dan voor een bijbel, die op het eerste ge- zich meer lijkt op een voortreffelijk tijd schrift in kleuren, rijk geillustreerd, met in het hart 24 pagina's tekst van de bijbel en eromheen acht paginai's toelichting, commentaren van deskundigen, toelichting op de tekst, kaarten, foto's een wekelijks bijbelverhaal voor kinderen, een bijbelse woordenlijst, prachtige afbeeldingen van kunstwerken op de bijbel geinspireerd; tenslotte nog proza en poëzie van schrijvers en dichters, die eveneens uit de bijbel hun gedachten en emoties hebben geput. Het klinkt als een romantisch verhaal. De bijbel van 1970, strikt wetenschappelijk van opzet, maar tegelijk toegankelijk ge maakt voor letterlijk iedereen, elk lid van het gezin, ook de kleinsten; een feestelijk boek om te zien, een vreugde om het te lezen. De blijde boodschap vertolkt met de grote middelen van deze tijd. Het geheim van zo'n uitgave schuilt in de mogelijkheden, die de moderne techniek, wetenschap, internationale ondernemingszin en technische vaardigheid bieden om de beste krachten lange tijd te verenigen op één groot werk. En welk werk is die in spanning méér waard dan de bijbel Welk werk is het ook méér waard om zodanig aan de jongeren te worden gepresenteerd, dat vele bezwaren tegen het lezen weg vallen. Iedereen, die alleen is met zijn bijbel, wenst zich in stilte een goede vriend en raadgever in zijn omgeving, die hem bij een duistere passage kan helpen. De bijna explosieve groei van de, bijbel-wetenschap- pen - men denke alleen reeds aan het oudheidkundig onderzoek in Israël en zijn buurlanden - heeft veel helderheid ver schaft, nieuw licht geworpen op gebeurte nissen en veel historie bijna letterlijk tast baar gemaakt. Veel van die kennis ligt nog verborgen in vaktijdschriften, bijna niet toegankelijk voor de niet-ingewijden. De mogelijkheid om die kennis nu over te dragen aan de moderne mens, de mens van film, tijd schriften, boeken en televisie, een ver wende mens misschien, maar even toe gankelijk als zijn voorgeslacht voor de blijde boodschap, die mogelijkheid hebben de bijbelgeleerden gretig aangegrepen. Zo is er een team ontstaan, met als commissie van advies: prof. dr. R. Schippers, dr. Nic. Tromp en T. Booy, dat ervaren in de verantwoorde verwerking van de omvang rijke stof, deze unieke bijbeluitgave mede heeft mogelijk gemaakt. Kerstmis 1970 mag daarom, in de lange historie van Nederlandse bijbeluitgaven, een bijzondere datum worden genoemd. Dan wordt de eerste aflevering gepresenteerd, de eerste, die met Genesis begint. Over twee jaar de laatste, eindigend met de Openbaring. Wie aarzelt raakt overtuigt zo gauw hij het eerste exemplaar in handen heeft. Hij zal het in één adem uitlezen en ook bekijken, bewonderen, bewaren en zich verbaasd afvragen hoe zo'n toppro- ductie voor zo'n bescheiden prijs op de markt kan worden gebracht. Het geheim schuilt in de internationale samenwerking en in de massale productie. En ook in het vertrouwen van de gehele wetenschappelijke wereld, die de unieke kans om zo de bijbel een nieuwe plaats in het gezin te verschaffen, gretig heeft aan gegrepen. Tegen zo 'n uitgave zegt het Nederlands Bijbelgenootschap „ja". Wij zijn van onze tijd. De bijbel heeft het eerste recht om met alle indrukwekkende middelen en mogelijk heden van deze tijd zijn plaats in het ge zin te krijgen en misschien zelfs te herove ren. Een marktonderzoek, voorafgaand aan de uitgave, heeft aan het licht gebracht dat een groot percentage jongeren de bijbel wil lezen en het als een gemis ervaart, dat ze er nog zo weinig van weet. Ouderen ken nen deze problemen. Zij ervaren ze in de praktijk. De oorzaken zijn talrijk. Onzekerheid, soms ook concurrentie van aantrekkelijker uitgaven op ander gebied, tijdschriften, tele visie. De uitspraak van een jongere: „Ik vindt het een gemis, dat ik zo weinig van de bijbel afweet", weerspiegelt een algemeen levend gevoel. Geef ons er een, die fijn leest en verschaf ons alle feiten. Die bijbel begint nu te verschijnen. Over alle ver schillen heen, blijft de bijbel het bindend element van de gehele christenheid. Het meest gelezen boek, dat in zijn inhoud eeuwig nieuw blijft en zich in zijn vorm steeds weer vernieuwt. De bijbeltekst is goedgekeurd door de erkende bijbelin stellingen. Samen lezen in het boek der boeken. Is er een inspirerender motief voor het komend kerstfeest denkbaar Het verzamelwerk de Bijbel is een ge zamenlijke uitgave van De Geïllustreerde Pers N.V. te Amsterdam, N.V. Uitgeverij Spaarnestad in Haarlem en de Nederlandse Rotogravure Maatschappij N.V. te Leiden. Wilt u zo vriendelijk zijn de officiële berichten predikbeurten enz. voor onze Zeeuwse Kerken, die u tot nog toe naar de Spanjaardstraat, Middelburg (firma Littooy en Olthoff) stuurde voortaan te zenden naar: CENTRAAL WEEKBLAD, (ZEEUWSE KERKBODE) DRUKKERIJ LIBERTAS. DRIFT 13, UTRECHT, PARTICULIERE SYNODE VAN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND Op grond van het bepaalde in artikel 2 van de Huishoudelijke Regeling der Part. Synode roept de Raad van de Gerefor meerde Kerk van Goes de Gereformeerde Kerken in Zeeland op ter vergadering in Particuliere Synode, te houden op D.V. woensdag 17 maart 1971, in de achter zaal van de Gereformeerde WESTER- KERK, Westwal 6 te Goes. Classis, Kerken en Deputaten worden, in verband met art. 6 van de Huis houdelijke Regeling, verzocht voorstellen, rapporten en begrotingen vóór 3 februari 1971 te willen toezenden aan de scriba van de roepende kerk. Ook de te contro leren boeken en bescheiden voor de ver gadering der Part. Synode dienen vóór

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 2