KERK VAN VLISSINGEN P. SINKE 0,1 J UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Kerknieuws en om de EREDIENST Voor het eervol verzorgen van begrafenissen NIEUWE BOEKEN ZONDAG 4 OKTOBER Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. H. Groeneveld (H. Avondmaal). 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld (H. Avondmaal en Dankzegging). Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït (H. Avondmaal. 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (H. Avondmaal en Dankzegging). Jeugdgebouw (bij de Petruskerk): 4.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld (H. Avondmaal). Ter Reede: 7.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Collecte: Kerk. Extra collecte: Avondmaalscollecte. OPMERKINGEN We maken hier nog even apart attent op de dienst van 4 uur, 's middags in het Jeugdgebouw. Deze avondmaalsdienst is bestemd voor chronisch zieken en voor hen, voor wie het bezwaarlijk is een ge wone dienst mee te maken. Ten overvloede wellicht,t vermelden we nog even, dat voor eventueel vervoer men zich op kan geven bij de wijkdiaken. „THEMADIENST" OP ZONDAG 11 OKTOBER Nu alvast stellen we u daarvan op de hoogte, omdat we op deze zondag ook wat van u als gemeenteleden verwachten. Ik kom daar zo meteen op. Het initiatief tot het beleggen van deze dienst is uit gegaan van de plaatselijke Raad van Ker ken en dat betekent, dat een dergelijke „themadienst niet alleen in onze kerk gehouden wordt, maar in meerdere kerk gebouwen, n.l. van die kerken, die deel uitmaken van de Raad van Kerken te Vlissingen. Wellicht bent u op de hoogte van de doelstelling van de Raad van Kerken, deze is n.l. „dat zij in getuigenis en dienst ge stalte wil geven aan de gemeenschap der- kerken. Zij doet dit in 't geloof in de ene Heer Jezus Christus, het Hoofd der kerk en de Heer der wereld". Het woord „getuigenis" heb ik geaccen tueerd, want daarom gaat 't nu vooral op deze themazondag. We willen n.l. graag hen bereiken, die van 't evangelie ver vreemd zijn, of er misschien nog nooit mee in aanraking gekomen zijn. En wat is nu mooier dan dat op éénzelfde zondag in nagenoeg alle kerken van Vlissingen een zelfde getuigenis uitgaat. Voor u als ge meenteleden is dit een pracht gelegenheid om een iemand, van wie u weet, dat hij belangstelling voor 't evangelie heeft, maar er nog niet toe kan komen eens naar de kerk te gaan, mee te nemen. We mogen toch wel van u verwachten, dat u dit bid dend overweegt, want onze God is 't toch Zelf, die harten beweegt. Zo komt er wel licht een weg open te liggen, om iemand een dienst te bewijzen, die eeuwigheids waarde heeft. Wij, als dienstdoende predikanten op deze zondag, hebben ons op 23 september gezamenlijk bezonnen op het thema, n.l. „War wereld, wat nu?" om zo een rich tinggevende gedachte voor de prediking te vinden. Dit thema is ons aangereikt door de redactie van het oecumenisch evangelisatie blad Open Deur - Onderweg. Vanzelf sprekend zal iedere predikant op zijn eigen wijze het thema uitwerken. Dan moet ik u er nog bij vertellen, dat u op deze zondag tevens een nummer van het evangelisatieblad Open Deur - Onder weg wordt uitgereikt. U kunt dit blad dan natuurlijk zelf lezen, maar vooral ook aan een ander doorgeven. Want DEZE THEMAZONDAG HEEFT NOG EEN VERVOLG. In de week van maandag 10 oktober t/m vrijdag 23 oktober is iedereen in de gele genheid aan een gesprekskring over dit onderwerp deel te nemen. U kunt zelf uit zoeken wanneer en waar u 't beste kunt. Maandag 19 oktober: 8 uur in 't Lutherhuis, Groenestraat. 8 uur in de Doopsgezinde kerk, Vrijdomweg. Dinsdag 20 oktober: 8 uur Jeugdgebouw Gereformeerde Kerk. Woensdag 21 oktober: 8 uur 't Anker, Bonedijkestraat. Donderdag 22 oktober: 8 uur Consistorie St. Jacobskerk. 8 uur Pastorie R.K. Kerk, Singel. Vrijdag 23 oktober: 8 uur Oprit, Badhuisstraat (bij de Leeuwentrappen) Ook op deze avonden is nog een ver volg. Want waar gesproken wordt daar komen vragen en daar blijven vragen... De bedoeling is nu, dat de voornaamste vragen van iedere gespreksgroep verzameld worden en doorgegeven worden aan een forum, dat bestaat uit een aantal mensen, die op een bepaald terrein van onze war- wereld deskundig genoemd mogen worden. Deze forumavond is belegd op vrijdag 30 oktober in 't Jeugdgebouw bij de Petruskerk, 's avonds om 8 uur. Heel deze actie uitgaande van de Raad van Kerken te Vlissingen wordt dan be sloten met een Oecumenische dienst in de Petruskerk op zondag 1 november, 's avonds om 7 uur. Mogen we op uw medewerking en uw gebed rekenen Waar gewerkt wordt - en wie, die gelooft zal achter kunnen blijven - daar zal onze God Zijn zegen geven. H.Gr. NOORDERWIJK We beginnen dit keer met te vermelden, dat op 19 september j.l. is geboren: Mela- nie, dochter van br. en zr. J. Jobse, De Meesterstraat 9; de fam. C. de Rijke- Harinck, Talmalaan 14 kreeg op 21 sep tember een zoon: Marinus Cornelis. Ongetwijfeld een geweldig feest in deze gezinnen Wij willen hen graag van harte gelukwensen met dit geschenk In Bethesda is opgenomen: Mevr. Geer vliet, Pres. Rooseveltlaan 150. De toestand van deze zuster was zeer ernstig toen ze opgenomen werd, maar gelukkig lijkt 't op dit moment redelijk. Wij hopen, dat voor haar een spoedig herstel mag intreden. Gods nabijheid en genade toegewenst Uit het ziekenhuis zijn thuisgekomen: Mevr. Bek-Sterk, Troelstraweg 48; br. B. Volmer, Schaepmanstraat 145; Koos Siere- veld, Bloemenlaan 139 en Wilfred Hille- brand, M. Hobbemalaan 94. Voor allen onze hartelijke gelukwensen met deze thuiskomst en we wensen hen verder toe, dat 't goed mag blijven gaan. De fam. de Rijke, M. Hobbemalaan 76 mocht zondag 20 september hun kind ten doop houden. Een dubbele vreugde, omdat hun kindje na de geboorte verscheidene weken in het ziekenhuis moest blijven Moge dit leventje opgroeien tot eer van onze Hemelse Vader Tot slot wil ik graag, mede namens mijn vrouw, allen hartelijk bedanken, die ons hun gelukwensen hebben doen toekomen bij gelegenheid van onze verjaardagen. Geweldig fijn dat meelevenIk wou u zeggen, dat we daar bijzonder door ge troffen zijn. Hartelijk dank J.W.G. HET THEMA VAN 'T HUISBEZOEK Vorige winter is getracht op het huis bezoek een van te voren vastgesteld thema aan de orde te stellen. Het ging toen over het lezen van de bijbel in onze gezinnen. De ouderlingen hadden wat boekjes bij zich, om u wat te oriënteren en het bijbel lezen te stimuleren. We hoorden, dat vele gezinnen een bijbelrooster besteld hebben, en we hopen, dat mee door die hulpmid delen het lezen van de bijbel in onze ge zinnen een grotere aandacht zal krijgen. Want helaas moeten we constateren dat in vele gezinnen die aandacht verslapt. Omdat dit zo'n belangrijke zaak is heeft de kerkeraad besloten deze zaak op 't a.s. huisbezoek weer ter sprake te brengen en dan tegelijkertijd het gebed daarbij te be trekken. Ook nu krijgen de ouderlingen weer een boekje mee, dat over „bijbel en gebed" gaat. Natuurlijk zal het niet moge lijk zijn op ieder huisbezoek deze zaak aan de orde te stellen. Wat dit betreft moeten de ouderlingen enige vrijheid hebben, maar toch zal een bepaalde richtlijn voor 't ge sprek de inhoud van het huisbezoek ten goede komen. Binnenkort hopen uw predikanten aan de hand van de Catechismus het gebed te gaan behandelen, zodat er op de huis bezoeken mogelijk een goede aansluiting kan ontstaan aan wat u 's zondags hierover gehoord hebt. Het gebed is de adem van de ziel, zei men vroeger. Daarmee bedoelde men, dat zonder ons voortdurende gebed ons geestelijk leven dood gaat. Wilt u aan deze zaak in uw gezinnen 'ns aandacht besteden, zodat er op het huisbezoek een vruchtbaar gesprek kan ontstaan Mochten er bepaalde vragen rijzen, dan zijn we als predikanten graag bereid daar op in de prediking nader in te gaan. We willen dit dan graag van u horen Op de komende kerkeraadsvergadering van 12 oktober a.s. zullen de ouderlingen zich samen op dit onderwerp bezinnen. Zij komen daartoe om 7 uur n.m. samen, terwijl dan de gewone brede vergadering om 8 uur zal aanvangen. We hopen, dat op deze manier deze voor ons geloofsleven zo belangrijke zaak ons aller aandacht zal krijgen. Geve de Here God, dat wij dicht bij Zijn woord leven, en dat ons gebed ook werkelijk een antwoord mag zijn op Zijn roepstem in ons leven Hij zegene de huis bezoeken, die in de komende maanden ge bracht zullen worden. J.W.G. GESPREKSGROEP van de Geref. Mannenvereniging. Op 17 september waren we voor het eerst in dit seizoen weer bij elkaar, Er was een behoorlijke opkomst en aan discussie ontbrak het niet. Als onderwerp hadden we het boek Jona genomen. Als U dit boek leest ontkomt U niet aan vragen. De historiciteit van het boek wordt wel eens betwijfeld. Doet dit aan de betekenis af? Er zit een duidelijke boodschap in en daar gaat het om. God bemoeit zich ook met andere volken dan Israël. God heeft de wereld lief. Doen wij niet vaak net als Jona, als we de bood schap niet doorgeven en voor onszelf willen houden? Onze volgende bijeenkomst is op don derdag 8 oktober met als onderwerp: menswaardig sterven of om het anders te zeggen, herwaardering van de dood. Be slist actueel nu er geheel nieuwe gezichts punten zijn gekomen. Dus donderdagavond 8 oktober om 8 uur. Tot ziens. O.P.A. 1970 „IN DIENST DER KERK", Wij hebben heel wat reacties gehad op ons laatste artikel in de KERKBODE van j.l. 3 september. De daarin genoemde cijfers hebben onze mensen wel aangesproken. En dat was nu juist de bedoeling die wij hadden met het publiceren van cijfers, die ons gewoonlijk maar weinig zeggen. Het is ook een stimulans voor de zwoe gers die toch maar steeds op het appel zijn, als dit nodig is. Het inspireert ons om op de ingeslagen weg voort te gaan. Wij zijn nu aan de tweede ronde be gonnen, hopelijk met nog betere resultaten als voorheen. Als de markt van het papier zo blijft, en we hebben een stille hoop dat dit niet zal veranderen. Misschien dat de Fa. van Son er nog eens wat bij doet als zij dit onder haar aandacht krijgt. Wij van onze kant zullen de zaak warm houden, want papier is wel echt goed brandbaar. 12 september j.l. stonden velen weer aangetreden en kwamen ze aangereden. Half negen begon dc papierslag. Al spoedig bleek dat er weer een formidabele aanvoer zou komen. De eerste wagen was al spoedig vol. We konden aan de tweede beginnen. Maar ook nu weer bleek dat wij bakzeil zouden halen.- Toen het 11 uur geworden was, kwam het sein van de chauffeurs „MANNEN WE ZITTEN VOL" we vertrekken. En daarmee konden wij het doen. Gelukkig waren er uitwijkmogelijkheden naar de opslagplaat sen waarover wij kunnen beschikken. Dus dat kon de pet niet drukken. Het kwam weer netjes voor elkaar, en konden rustig de werkzaamheden beeindigen.. Totale op brengst van 12 september laten we het ruw schatten op 10.000 k.g. Al met ai weer een mooi resultaat, dank zij de veie medewerkers, jong en oud waarover wij die dag konden beschikken. Woensdag 16 september waren de 65-f- weer present. De bedoeling was ons maga zijn in de Onderstraat leeg te halen. Dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. We wisten al dat de zaak propvol zat. Maar een van de zelfbezorgers, het is ons bekend wie dat is, stuurde de zaak lelijk in de war. Wat was n.l. het geval; de deur was niet open te krijgen. Wij vragen de bedoelde firma: breng deze rommel niet meer s.v.p. Het is voor ons van geen betekenis. Doet U het wel, haal de boel dan uit elkaar en maak er netjes bundels van. Dit verzoek geldt natuurlijk voor een ieder die papier of karton aan het magazijn brengt. We hebben het geluk dat er een nogal magere 65-f- bij het team is, die het voor elkaar kreeg, toch binnen te komen, maar vraag maar niet hoe. Maar we moeten nu een eind aan ons praatje maken. Er zou nog wel meer te vertellen zijn, dit hopen wij een volgende keer te doen. De volgende papieractie is vastgesteld op ZATERDAG 10 OKTOBER a.s. We starten weer om HALF NEGEN. Aan het bekende adres aan de GILDEWEG. „ZORG DAT U ER BIJ KOMT". Jongelui? Kunnen wij weer op je rekenen? Graag tot dan... a. de Klerk GIFTEN VOOR DE ZENDING van N.N. via broeder Leënhouts 25,—. Van N.N. ƒ100,—. Van N.N. via Ds. Genuït 10, Hartelijk dank, De Zendingscommissie. ACTIE ZENDING Na onze laatste opgave per 10-8 zijn er nog enkele druppels binnengekomen en is de stand per 14-9 238 met een bedrag van ƒ4.293,50. De Zendingscommissie. WIJKINDELING Op de eerste kerkeraadsvergadering in 't nieuwe seizoen hebben de nieuw-beves- tigde ouderlingen 't werk van hun voor gangers overgenomen. De wijkindeling is nu als volgt: WIJK A. 1. C. Antheunissc, Pres. Rooseveltlaan 75, tel. 4554. C. J. de Mol, Tulpenlaan 31, tel. 6677. 2. A. Asscheman, Lelienlaan 28, tel. 7369. C. Buren, Paauwenburgweg 129, tel. 2099. 3. P. Joziasse, Bonedijkestraat 59, tel. 3843. A. Travaille, Badhuisstraat 20, tel. 3024. 4. C. I. Stroo, Crocuslaan 9. P. Sinke, Kasteelstraat 82. 5. M. J. van der Meulen, De Meester straat 41, tel. 2609. M. de Rijcke-Wielemaker, Vrijdom- weg 34. 6. W. J. Sinke, Paul Krugerstraat 101, tel. 6968. W. J. Luermans, V. van Goghlaan 177. 7. M. de Klerk, Bloemenlaan 59, tel. 2773. J. Steutel, Scheldestraat 65. 8. I. Leenhouts, Anjelierenlaan 76. P. Brouwer, Paul Krugerstraat 189, tel. 4358. WIJK B. 9. H. van Belle, Bouwen Ewoutstraat 52. A. A. Hillebrand, Nieuwstraat 1, tel. 2409. 10. J. J. Borg, Paul Krugerstraat 58, tel. 4735. J. Meulmecster, Talmalaan 21. 11. A. Polderman, Hogeweg 98, tel. 4267. J. Vreeke, van Nispenplein 12, tel. 6154. 12. H. B. Woltering, Vrijdomweg 14. A. M. van Leeuwen-v. Dijk, Pres. Rooseveltlaan 120, tel. 2026. 13. L. C. J. Kooiman, Vondellaan 14, tel. 4867. C. Simons, Tulpenlaan 17, tel. 2088. 14. D. Stroo, Gerbrandystraat 120, tel. 4296. 15. W. Aarnoutse, Grenswegeling 1. J. C. v. d. Driest, Paauwenburgweg 21, tel. 4180. 16. H. A. Schout, v. d. Brugghenstraat 6. W. Poppe, St. Kruislaan 79, tel. 2720. VAN DE DIACONIE Op de laatstgehouden vergadering van de diaconie zijn de wijken verdeeld, als mede speciale taken voor verschillende diakenen vastgesteld. Volledigheidshalve delen wij u ook mede de adressen van de wijkhoofden. WIJK 1: Wijkdiaken: Dhr. A. de Buck, School straat 10. Wijkhoofd: Mevr. Heystek, Bellamypark 42, tel. 2968. WIJK 2: Wijkdiaken: Dhr. W. Bakker, Bonedijke straat 87, tel. 6287. Wijkhoofd: Mevr. de Rijke, Hobeinstraat 81, tel. 3148. WIJK 3 en 4: Wijkdiaken: Dhr. M. P. Kaljouw, Marine straat 20. Wijkhoofd: wijk 3: Mej. Koster, Koude- kerkseweg 17. Wijkhoofd wijk 4: Mevr. Brouwer, Kasteelstraat 69, tel. 6108. WIJK 5 en 6: Wijkdiaken: Dhr. J. A. Stroo, Kasteel straat 90 bov., tel. 2899. Wijkhoofd wijk 5: Mevr. Brouwer, Kasteelstraat 69, tel. 6108. Wijkhoofd wijk 6: Mevr. de Looff, Sin gel 159, tel. 3503. WIJK 7 en 8: Wijkdiaken: Dhr. A. v. Soelen, Singel 332. Wijkhoofd wijk 7: Dhr. v. Wijngaarden, P. Krugerstraat 121, tel. 2868. Wijkhoofd wijk 8: Mevr. Boerma, Bloe menlaan 50, tel. 4370. WIJK 9 en 10: Wijkdiaken: Dhr. G. Louwerse, Duiven- drechtstraat 12, tel. 7224. Wijkhoofd wijk 9: Mevr. dc Witte, Mes daglaan 1. Wijkhoofd wijk 10: Mevr. Lous, J. v. d. Capellelaan 68. WIJK 11: Wijkdiaken: Dhr. C. G. E. Schout, v. Bossestraat 5. Wijkhoofd: Mevr. Willeboordse, Rem- brandtlaan 58. WIJK 12: Wijkdiaken: Mevr. C. J. Joosse-Wessel, Mackaystraat 69, tel. 2548. Wijkhoofd: Mevr. Kuijper, Pres. Roose veltlaan 126, tel. 4002. WIJK 13: Wijkdiaken: Dhr. F. Kuijpers, Pres. Roo seveltlaan 126, tel. 4002. Wijkhoofd: Mevr. Schutte, St. Kruislaan 4, tel. 3618. WIJK 14: Wijkdiaken: Mevr. L. v. d. Ent-Lagendijk, Cort v. d. Lindelaan 6, tel. 4082. Wijkhoofd: Mevr. Wielemaker, v. Hall straat 36. WIJK 15: Wijkdiaken: Dhr. A. Steketee, Schaep manstraat 167, tel. 7629. Wijkhoofd: Mevr. Lavooy, Troelstraweg 246. WIJK 16: Wijkdiaken: Dhr. A. Brokking, Nieuwen- dijk 53, tel. 2478. Wijkhoofd: Mevr. de Regt, Goeman Bor- gesiusstraat 15, tel. 6424. Diakenen met speciale opdracht: Maatschappelijk werk: Dhr. J. Leenhouts, Hogeweg 131; Dhr. F. D. G. Prins, de Visserstraat 11. Gezinsverzorging: Mevr. H. J. Dekker- Sanderse, Groen v. Prinstererlaan 25, tel. 3999. Wij verzoeken u bovenstaande gegevens uit te knippen en in uw jaarboekje te bewaren. Met dank voor uw medewerking, namens de diaconie, A. Hoefkens, secretaris. Scriba: G. v. d. Boogaard, Colijnstraat 5, Vlissingen, Telefoon 01184-3856 Kasteelstraat 82 - Vlissingen Tel. 01184-2760 Voor de zeer vele gelukwensen, bloemen en cadeaux, die wij op onze 25-jarige huwelijksdag mochten ont vangen, zeggen wij, met onze kin deren. heel hartelijk dank. J. Lolkema. N. Lolkema-de Bree. Vlissingen, Rochussenstraat 2. „Ketters of voortrekkers" Dr. G. C. Berkhouwer; Dr. E. Schillebeeckx; Dr. H. A. Oberman. Prijs: ƒ4,75 Deze vier gesprekken, zoals de onder titel luidt, over enkele verschilpunten tussen Rome en de Reformatie, laten ons duidelijk zien waar het in deze vier hoofdstukken om gaat. De ge sprekstoon maakt het gesprek des te levendiger omdat de gespreksleider tel kens de hoofdzaak aan de orde weet te stellen en geeft ons daardoor 'n beter inzicht in de verschillende standpunten. De titels van de verschillende hoofd stukken: Visie op de reformatie, Heilige Schrift, dogma en interpretatie, Gezag en geloofwaardigheid, en Kerk, theo logie en toekomst, spreken voor zichzelf. Al met al is dit boekje 'n doorkijk- venster die ons laat zien hoe drie van de meest vooraanstaande theologen van deze tijd enkele brandende actuele thema's bekijken. „Natuur en genade" Dr. B. Wentsel. Dit zeer lijvige boek (ongeveer 500 bladzijden) gaat uit van Vaticanum I waar volgens schrijver natuur en ge nade als twee verschillende polen in de mogelijkheid zijn om het bestaan van God te bewijzen. Schrijver zegt, en zo is het ook, dat het bewijzen van het Godsbestaan uit de natuur al vlug door de R.K. theologen werd aangevallen. In de jaren '40 leerde men reeds dat men van uit de natuur (zonder God te kennen uit de Bijbel, niet kon be wijzen). De stelling van Vaticanum I was 'n puur theoretische kwestie, zei men. Daarom, zegt schrijver, ging men R.K. gesproken, de „natuur" in de „genade" opnemen. De mens, die uit de natuur op zoek ging naar God, be leefde dit als 'n preludium van uit de genade, het was dus met andere woor den 'n voorbereiding op de echte Gods kennis. Lubac, Rahner, Schillebeeckx en vele anderen hebben deze natuur op de hun eigen manier dan ook ingelijfd bij de genade. Vaticanum II zocht zijn uitgangspunt in het universalisme van Gods genade en nam, zoals voorbereid door vele schrijvers, wel degelijk de natuur op in de genade. Het uitgangspunt van de R.K. theologie is dan ook niet langer meer de schepping, maar Christus. En zo staat alles vanzelfsprekend, ook de natuur, in het teken van Gods genade. Daartegenover zet schrijver de gra- tuiteit (het om niets) van Gods genade, die van uit de Schrift een gegeven is. Hij hoopt, dat dit door bijbelse exegese eenmaal zal komen vast te staan zodat de triomf der genade door allen erkend wordt. Door allerlei uitwijkingen, die m.i. minder ter zake zijn, maar daarom niet minder waar, verlaat dit boek vaak te veel de essentie, waar het eigenlijk om gaat. Dit wil niet zeggen dat dit boek daardoor onleesbaar zou zijn, integen deel. Het is echter geen boek om in een adem uit te lezen, maar is als studie boek niet te versmaden. St. Laurens M. de C. Beroepen te Echten (Fr.): kand. S. Tj. Bakker te Amstelveen; te Zaan dam (vac. G. Brouwer Szn.): W. de Vries te Bedum; te Bergen: D. Bak ker te Onnen; te Harderwijk: J. P. Kakes te Zwijndrecht; te Appinge- dam: kand. Dr. A. Dekker te Rotter dam.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3