KERK VAN VLISSINGEN Sn en om de K. EREDIENST UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen P. SINKE VRIJDAG 17 JULI 1970 Petruskerk: 3.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huw. bev. bruidspaar Daane-Vercauteren) ZONDAG 19 JULI 1970 Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. J. B. v. Mechelen te Urk (kindernevendienst, 6 t/m 8 jaar). 7.00 uur n.m. Ds. A. Vellema te Assen. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. A. Vellema te Assen (kindernevendienst, 6 t/m 8 jaar). 5.00 uur n.m. Ds. J. B. v. Mechelen te Urk. Collecte. Diaconie. VRIJDAG 24 JULI 1970 Petruskerk: 2.30 uur n.m. Ds. J. J. A. de Boer te Middelburg (huw. bev. bruidsp. Boers- ma-Woltering) ZONDAG 26 JULI 1970 Petruskerk: 9.30 uur v.m. Prof. Dr. G. Th. Rot huizen te Kampen. 7.00 uur n.m. Dr. J. M. Vlijm te Leiden. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Dr. J. M. Vlijm, Leiden. 5.00 uur n.m. Ds. Th. de Kok te Me- liskerke. Collecte: Kerk. Ter Reede: 7.00 uur n.m. Dhr. C. Dronkers. OPMERKINGEN 1. Daar de Kerkbode op 23 juli niet ver schijnt, vindt u in dit nummer de preek beurten voor 2 zondagen. 2. Op vrijdag 24 juli vindt de gast-huwe- lijksbevestiging plaats van het bruids paar J. Boersma-Woltering. Daar uw beide predikanten met vakantie zijn, is Ds. de Boer uit Middelburg bereid ge vonden deze dienst te leiden. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwen sen aan bruidspaar en de families. 3. Op zondagmorgen 19 juli wordt in beide gebouwen, naast de gewone dienst weer een kindernevendienst gehouden, ditmaal bestemd voor de kinderen van 6 t/m 8 jaar. 4. In de periode van 18 t/m 30 juli a.s. zijn beide predikanten weg, zodat u in bijzondere gevallen uw wijkouderling kunt bellen. Mocht ook uw wijkouder ling met vakantie zijn, wilt u dan br. H. B. Woltering, Vrijdomweg 14, waarschuwen ZUIDER- EN NOORDERWIJK Nu Ds. Groeneveld met vakantie is, ver meld ik ditmaal de gebeurtenissen uit beide wijken. Wat de Zuiderwijk betreft: br. W. J. de Wolf, Scheldestraat 22" moest met een plotselinge hartinfarct in Bethesda worden opgenomen. Gelukkig lijkt de toestand op het ogenblik redelijk, zodat wij hopen dat hij hier weer van herstellen mag. We bid den hem en zijn vrouw Gods kracht en genade toe, dat zij deze slag in geloof en vertrouwen mogen verwerken. Onze beste wensen en van harte beterschap. Br. Clarisse, Swalmenstraat 4 moest in St. Joseph een operatie ondergaan. Ook hem wensen we veel sterkte en beterschap toe. Vader en zoon v. d. Hoeven, Kasteel straat 43 die resp. in St. Joseph en Bethes da waren opgenomen zijn weer naar huis teruggekeerd. Onze hartelijke gelukwensen en een algehele beterschap toegewenst. Wat de Noorderwijk betreft: het blijkt inderdaad zo te zijn, als ik al vermoedde: er moet onlangs kopij zoekgeraakt zijn, zo dat een aantal gebeurtenissen niet vermeld zijn. Het is voor mij nu moeilijk uit te zoe ken, wat ik daar allemaal in vermeld had. Er gebeurt zo veel in een paar weken tijd, dat ik daar maar niet aan begin. Neemt u mij deze hiaat niet kwalijk. Ditmaal begin ik weer enkele nieuw- ingekomenen te vermelden: de fam. v. Lieshout-Francke, J. M. Kemperstraat 38 is na enige omzwerving weer in onze ge meente teruggekeerd. Vroeger woonden ze in de v. Hallstraat. Ze zijn nu uit Mid delburg gekomen, uit welke gemeente ook tot ons is overgekomen de fam. G. Wattel, Troelstraweg 29. Beide gezinnen hartelijk welkom in onze kring. In Bethesda zijn opgenomen: Mevr. Hoogsteen, De Meesterstraat 5 en Finus de Ridder, Leeghwaterstraat 63. Beiden onze beste wensen en een voorspoedige beterschap. Op de kinderafdeling van Bethesda ligt nog altijd de baby van de fam. de Rijke, M. Hobbemalaan 76. Het kindje ligt in een couveuse. Gelukkig gaat alles goed en we hopen, dat het spoedig naar huis kan. Een hartelijke gelukwens gaat naar de volgende bruidsparen en hun families: F. J. Bal-v. d. Broeke, adres: Ferd. Bollaan 4, die op 3 juli j.l. in het huwelijk zijn ge treden; W. J. Janssen-Heynsdijk (Koud. weg 134/Singel 7) die op 10 juli j.l. ge trouwd zijn; J. M. W. Postma-Woltering (Jan Vermeerlaan 30), die vandaag, 16 juli de grote stap gaan wagen; en tenslotte W. Daane-Vercauteren (Bloemenlaan 15/ Pres. Rooseveltlaan 182), die morgen 17 juli het huwelijksbootje instappen. Aan allen onze beste wensen voor een gelukkig en gezegend huwelijksleven. Tot zover de wijkberichten. Ik deel u nogmaals mee, dat we van 18 juli t/m 8 augustus a.s. afwezig zijn. We hopen onze vakantie in Voorthuizen op de Veluwe door te brengen. Aan u allen een hartelijke groet. J.W.G. KINDERDIEN ST ST, JACOBSKERK On zondag 30 augustus a.s. zal 's mor gens om 11 uur in de St. Jacobskcrk een bijzondere interkerkelijke dienst worden gehouden, in verband met het begin van het schooljaar. Daarin zullen voorgaan Ds. Groeneveld en Ds. v. d. Schoot. De bedoeling is dat de kinderen van de Chr. scholen op deze dienst worden voor bereid. Op school zullen ze de eerste weken van het nieuwe schooljaar een aantal liede ren leren die in deze dienst gezongen wor den. Er is over het algemeen weinig verband tussen kerk en school. Het leek ons een aardig idee, om aan het begin van het seizoen een dergelijke dienst te houden, en daarbij de kinderen van onze scholen op een bijzondere wijze bij te betrekken. Natuurlijk zijn ook de ouders hartelijk wel kom. De normale morgendiensten gaan die dag gewoon door. MIDDAGTOCHTJE BEJAARDEN Enige tijd geleden heb ik een stukje ge schreven over de bejaardenreis van 28 mei j.l. Aan het eind daarvan lanceetrde ik de suggestie, om voor die bejaarden, die nor maal niet mee kunnen, vanwege de hoge leeftijd of de gebreken van de ouderdom, een middagtochtje van enkele uren te or ganiseren. En ik vroeg daarbij: Wie neemt het initiatief Nu aan initiatieven ontbreekt het niet in onze gemeente. Ik kreeg al heel gauw enkele telefoontjes, waarbij mij ook bleek dat dit eigenlijk geen nieuw initiatief was, omdat men al verscheidene keren ge probeerd had een dergelijk tochtje te orga niseren. De heren C. Vader, v. Hoorn v. Burgh- straat 31 (specialist op dit terrein) en G. Polderman, Glacisstraat 172 hebben zich bereid verklaard deze taak op zich te nemen. In het volgende nummer van de Kerk bode zult u wel een stukje aantreffen, waarin u nadere gegevens vindt over dit tochtje. Het ligt in de bedoeling aan het eind van augustus bedoelde bejaarden een prettige middag te bezorgen. Laten onze oude broeders en zusters, die er niet zoveel meer uitkomen, niet denken, dat is niets voor mij. Want het ligt echt in de bedoeling het u zo gemak kelijk mogelijk te maken, en u overal mee te helpen. We gaan mét luxe wagens, en u wordt thuis afgehaald en weer terugge bracht. Daarom: zij die graag een paar uurtjes eruit willen zijn, zonder teveel vermoeienis sen, kunnen zich opgeven bij genoemde broeders. En we denken hierbij niet alleen aan bejaarde mensen, maar ook aan jon geren, die altijd aan huis en hun stoel ge bonden zijn. Nog een vraag: Wie van de autobezit ters is bereid, enkele uren op te offeren om deze mensen een fijne middag te be zorgen Men geve zich op. Er zijn tegenwoordig zoveel dames, die een auto ter beschikking hebben. We rekenen op veler medewer king, ook voor het verzorgen van de „reizigers". Daarom: Hebt u geen auto, maar u wilt wel meehelpen, geeft u zich dan op. We hopen, dat we op deze manier aan een aantal bejaarden en anderen een fijne middag kunnen bezorgen. J.W.G. ROOSTER KERKERAADS- VERG ADERIN GEN Nu de vakanties zijn ingetreden, ver melden we ten gerieve van de ambts dragers nog even het voorlopige rooster van de komende maanden: 20 aug. a.s. 7.30 uur n.m. Gezamenlijke kerkeraadsvergadering Herv.-Geref. in "t Anker". 7 sept. a.s. 7.30 uur n.m. Brede Kerkeraad (nieuwe samen stelling). 21 sept. a.s. 7.30 uur n.m. Wijkkerkeraden. 23 sept. a.s. 8.00 uur n.m. Moderamen. 28 sept. a.s. 7.30 uur n.m. Moderamen. JEUGD WEEK 1970 Aan het begin van het winterseizoen zal getracht worden om weer op een wat bij zondere wijze met het jeugdwerk te starten. Een commissie uit de jeugdcentrale heeft een aantal plannen opgezet, waarover ik u binnenkort meer hoop te kunnen vertel len. De jeugdweek wordt dit jaar gehou den van 20-26 sept. a.s. Op zondag 20 sept. zal in de avonddienst van de Petrus kerk een interkerkelijke jeugddienst wor den gehouden, die weer door de beide jeugddienst-commissies zal worden voor bereid. In de week daaropvolgende zullen én voor de G.J.O. clubs èn voor de oudere jeugd een aantal activiteiten op touw wor den gezet. We hopen, dat we in deze week ook de jongerensociëteit kunnen openen. Zoals u weet, is een klein groepje mensen (te klein eigenlijk zoals u uit de oproep van de heer Verkiel enkele weken geleden hebt kunnen vernemen) 3 avonden per week bezig het pand dat we aan het Bel- lamypark hebben gehuurd, bewoonbaar te maken. Daar wordt hard gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. We hopen daar een behoorlijk honk voor onze jeugd te kunnen inrichten. Jammer, dat br. Verkiel te weinig medewerking heeft. Waar blijven die jongelui, die zo geschreeuwd hebben om een sociëteit Nu we eindelijk een pand hebben, zijn ze in geen velden of wegen te zien. En de heer Verkiel had ook een beroep gedaan op enkele oudere mensen, die wat mee zouden willen hel pen. Tot nu toe heeft nog niemand ge reageerd op zijn oproep. Dat is toch wel bedroevend. Maar ondanks dat gaat het werk aan het Bellamypark nr. 5 gestaag door. En we hopen dat in de jeugdweek althans een groot gedeelte bruikbaar zal zijn. Er zijn plannen om een aantal jongelui, die hiervoor belangstelling hebben te re- ciuteren opdat zij straks de leiding van de sociëteit op zich kunnen nemen. Een volgende maal hoop ik u meer over de jeugdweek te kunnen vertellen. We rekenen op de medewerking van onze jongens en meisjes. Als jullie mee doen. zal het vast slagen. J.W.G. KERKELIJKE STAND Ingekomen met attestatie van: Oosterhout: L. A. van Gelder en echtgen. -j- 2 ged. kind., Goeman Borgesiusstraat 62 (B 16). Baarn: Tannetje v. d. Houte, Gravestraat 2a (A 1). Middelburg: G. Wattel en echtgen., Troel straweg 29 (B 15). Middelburg: P. van Lieshout-Francke -f- 2 ged. kind., J. M. Kemperstraat 38 (B 15). Terug uit Durban: H. C. Versluis en echt gen., Colijnstraat 81 (B 16). Terug uit Kaapstad: J. van Doorne en echtgen. -j- 1 ged. kind, Troelstraweg 117 (B 15). Ingekomen met doopattest van: Lewedorp: David Hannewijk, Willem v. d. Veldelaan 23 (B 10). Lewedorp: C. Dijke-Hannewijk, Simon de Vliegerlaan 24 (B 10). Arnemuiden: Jacob Baaijens, Meindert Hobbemalaan 48 (B 11). Attestatie aangevraagd naar: Koudekerke: C. J. Remijnse-Coppoolse, Troelstraweg 383 (B 15). Domburg: J. H. van Leeuwen, van Raalte- straat 93 (B 15). Koudekerke: A. G. A. de Bruijn en echt gen. 1 ged. kind, Troelstraweg 95 (B 15). Middelburg: K. Oosthoek-Bos, Menno van Coehoorngr. 54 (B 12). Weert: Marten Hageman, Hendrik Vroom- laan 68 (B 10). Vertrokken met attestatie naar: Utrecht: H. B. Woltering, Vrijdomweg 14 (A3). Souburg: Anna E. de Best, Troelstraweg 132 (B 15). Utrecht: Johanna Beekman, Bethesda (A 2). Purmerend: Dingena Wa. Duine, Bethes da (A 2). Gedoopt: 7-6-70: Jan Willem van Aalst, geb. 24-4- 70, Gerbrandystraat 9 (B 13). 7-6-70: Kornelia Eléna Daane, geb. 19-4- 70, Meindert Hobbemalaan 40 (B 11). 7-6-70: Gertjan Joziasse, geb. 21-4-70, Ruijs de Beerenbrouckstraat 69 (B 16). 7-6-70: Danielle Passchier, geb. 26-4-70, de Beaufortstraat 3 (B 14). 28-6-70: Christian Maas, geb. 16-5-70, Troelstraweg 13 (B 15). Overleden: 19-6-70: Willem Hendrik de Kam, oud 72 jaar, Paul Krugerstraat 325 (A 7). Overgegaan naar de Ned. Herv. Kerk Vlissingen: Maatje Heijman-Geldof, Gravestraat 62 (A 1). Huwelijk: 4-6-70 Gilles Adriaan Remijnse en Catha- rina Jacomina Coppoolse, Koudekerke. 26-6-70: Nicolaas Wisse en Celestina Sara Catharina Notschaele, Chopinlaan 55 (B 16). 26-6-70: Leendert Gillis Fr,anke en Cor nelia Lobbezoo, Chopinlaan 19 (B 16). 26-6-70: Johan Wouter Castel en Jacoba Levina Koppejan, Paul Krugerstraat 363 (A 7). Verhuisd: A. M. van Gilst, Badhuisstraat 86 (A 3) naar Chopinlaan 39 (B 16). J. G. van Veenendaal-Heijman, Grave straat 62 (A 1) naar Berlagestraat 58 (B 12). J. Maas-v. d. Ketterij, Paardenstraat 29 (A 1) naar Marinestraat 26 (A 1). C. Stroo, Nieuwstraat 17 (A 1) naar Leeghwaterstraat 69 (B 11). M. de Nooijer-van Belzen, Palingstraat 12 (A 1) naar Wilhelminastraat 23 (A 1). Pieter Bakker, v. d. Brugghenstraat 22 (B 14) naar Vredehoflaan 121 (B 13). Nic. Wisse, Lange Zelke 73 (A 2) naar Chopinlaan 55 (B 16). L. G. Franke, Joz. Israëlslaan 62 (B 9) naar Chopinlaan 19 (B 16). J. L. Castel-Koppejan, Bloemenlaan 47 (A 8) naar Paul Krugerstraat 363 (A 7), J. K. Koetje, Jac. van Ruijsdaellaan 19 (B 11) naar Goem. Borgesiusstr. 60 (B 16). G. Hament, Walstraat 121 (A 2) naar van Hogendorpweg 94 (B 16). Kasteelstraat 82 - Vlissingen Tel. 01184-2760 KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Zeeuws Vlaanderen gehouden op dinsdag 26 mei 1970 's middags om 1.30 uur in gebouw „De Poort" te Zaamslag. Opening. Als voorzitter opent Ds. Noorloos de vergadering. Hij laat zingen gezang 95 1 leest uit Handelingen 4 32-35, en gaat voor in gebed. Hij spreekt een woord van welkom. Schenkt aandacht aan de kerk van Axel die in het beroepingswerk tot nu toe werd teleurgesteld. Voorts deelt hij mee, dat de actuarius, br. de Feyter voor deze vergadering ver hinderd is. De scriba, Ds. Zwaan, zal voor hem waarnemen. Br. A. de Koeyer, deputaat art. 48, is als gast aanwezig, en wordt hartelijk wel kom geheten. Het moderamen wordt gevormd als volgt: Praeses: Ds. M. A. Noorloos; scriba: Ds. L. Zwaan; assessor: Ds. L. Berger. Herstrukturering Kerkelijk Leven in West Zeeuws Vlaanderen, Aan alle kerken is door het moderamen een gespreks-nota toegezonden ten aanzien van de herstrukturering van het kerkelijk leven in West Zeeuws Vlaanderen. Na voorafgaande algemene bespreking, waarin vele goede en kwade dingen ten aanzien van de gespreks-nota gezegd wor den, beperkt de verdere bespreking zich tot de paragraaf „besluitvorming" van de gespreks-nota. De voorstellen 1, 2 en 3 uit de gespreks- nota worden aanvaard. De tekst daarvan luidt als volgt: 1. De classis spreekt uit, dat aanvullende steunverlening aan de kerken van West via haar deputaten hulpbeh. kerken voor verantwoordelijkheid van de clas sis blijft, mits de strukturering van het werk, de begrotingen en de eigen bij dragen verantwoord zijn. 2. De classis zal aan de P.S. van Zeeland een principe-uitspraak vragen ten aan zien van de steunverlening voor het gemeentewerk in West Zeeuws Vlaan deren. 3. De classis zal de verschillende deputaat- schappen benaderen ten aanzien van de financiering van de toekomstige predi kant met bijzondere opdracht verbon den aan de classis. Zelf besluit de classis 3500.uit haar evangelisatie-kas beschikbaar te stellen. Notulen, De praeses stelt de notulen van de ver gadering van 24 februari 1970 te Schoon- dijke aan de orde. Deze worden door de vergadering goedgekeurd. Ingekomen stukken. Uit de ingekomen stukken vermelden we: a. Schrijven van de G.S. d.d. 4 maart 1970 om te bevorderen, dat in de kerken van de classis het rapport „Kerk in Perspectief" aan de orde gesteld wordt, en dat reakties daarop aan betreffende deputaten worden toegezonden. b. Schrijven van br. P. M. Meyer te Ter- neuzen d.d. 21 april 1970, inzake het voortbestaan van het deputaatschap voor Diakonale Arbeid in Zeeland. c. Schrijven van G.S. d.d. 20 mei 1970 betreffende gemeenschappelijke diensten met R.K. parochies, in antwoord op ons schrijven van mei 1969. De synode verzoekt de kerken het re sultaat van het gesprek tussen de Ne derlandse Rooms-Katholieke kerkpro vincie en de Gereformeerde Kerken over ambt en avondmaal, waarvoor de synode haar deputaten een opdracht gaf, af te wachten alvorens tot het houden van officiële gemeenschappelijke kerkdiensten met Rooms-Katholieken over te gaan. De ingekomen stukken worden zonder nadere bespreking voor kennisgeving aan genomen. Alleen ten aanzien van punt b. y/ordt besloten aan deputaten voor dia konale arbeid te berichten, dat de classis: 1Een instruktie-avond voor ambtsdragers ten aanzien van diakonale zaken een maal per jaar zinvol acht. 2. Het mogelijk en gewenst acht om die avond voor Oost en West Zeeuws Vlaanderen gezamenlijk te houden. 3. Een grondig en tijdig overleg ten aan zien van een geschikte datum voor een dergelijke bijeenkomst noodzakelijk vindt. Voorts blijkt uit het schrijven van G.S. genoemd onder g., dat oudere jaars stu denten in de theologie onder bepaalde voor- Waarden zullen mogen voorgaan in de kerkdiensten. Voorstellen en Instrukties der Kerken, 1. De Statuten voor de op te richten Stichting Streekjeugdwerk Zeeuws Vlaanderen gevestigd te Oostburg zijn aan alle kerken toegestuurd. Ter ver gadering wordt waardering uitgespro ken voor de redaktie daarvan. Besloten wordt: 1. De Statuten zoals ze ter tafel zijn te aanvaarden. 2. Ds P.S. van Zeeland heeft besloten om niet mee te werken aan de oprichting van een adviesbureau voor militaire zaken. De Kerk van Schoondijke vraagt of de classis deze zaak opnieuw bij de P.S. aanhangig wil maken. Na ampele bespreking wordt besloten om aan de P.S. te vragen haar besluit opnieuw in overweging te nemen, en zo mogelijk voor een proeftijd van een jaar wel aan het werk van genoemd advies-bureau deel te nemen. Daarna de zaak opnieuw te bezien. Rapporten, Ds. Zwaan rapporteert namens depu taten zending. Zendings-deputaten en leden van de Rwanda-commissie hebben zojuist een korte studie-conferentie gehouden om meer inzicht te krijgen in de situatie van Afrika in het algemeen en van Rwanda in het bijzonder, en zo beter toegerust te worden tot hun taak. Deze conferentie bleek zeer nuttig en stimulerend geweest te zijn. Ten aanzien van het werk in Rwanda wordt door Ds. Zwaan naar voren ge bracht, hoe het afstemmen van onze zen- dingsaktiviteiten op de plaatselijke situatie en het maatschappelijk/kerkelijk klimaat van Rwanda de grote moeilijkheid, en te gelijkertijd de eerste opdracht is. Deze vraag spitst zich toe ten aanzien van de nieuw te stichten theologische op leiding in Rwanda. Wat voor karakter zal die school dragen Een imitatie van onze Europese theologische opleidingen Een eenvoudige „bijbelschool" Het zal van groot belang zijn, dat er een opleidings centrum wordt opgebouwd, dat in staat is jonge pastores te vormen die in de Rwan dese situatie echte herders en leraars en geestelijke leiders kunnen zijn. Het blijkt steeds meer hoe de kader- vormingsdienst o.l.v. Ds. Overdulve zeer belangrijk gemeente-opbouwend werk ver richt. Deze tak van dienst heeft de volle aandacht van de zending, en zal zo moge lijk uitgebouwd worden. De bouwdienst daarentegen is ingekrom pen. Het oprichten van gebouwen mag niet vooruitlopen op de eerste taak van ge meente-opbouw. De heer van Triest, die zojuist uit de bouwdienst van Rwanda is teruggekeerd, is graag bereid een weekend naar Zeeuws Vlaanderen te komen om op een zendings-avond of in de kerkdiensten over de kerken in Rwanda te vertellen. Kontakt hierover met Ds. Zwaan. In aansluiting op dit zendings-rapport vestigt Ds. Paksy de aandacht op de nood veroorzaakt door overstromingen in Roe menië, waarbij ook vele Hongaarse geloofs genoten betrokken zijn. Besloten wordt hierover een schrijven te doen uitgaan aan de kerken van de classis, met het verzoek om een gift of liever nog een diakonale kollekte voor de hulpverlening in Roemenië. Benoemingen. In het deputaatschap voor advies aan de kerken in oecumenische zaken wordt naast Ds. Berger Ds. Zwaan benoemd. Ds. van der Veen wordt benoemd als afgevaardigde van de classis naar de werk groep die de oprichting voorbereid van een Beraad van Kerken voor Zeeuws Vlaanderen. Ds. van der Veen aanvaardt zijn benoeming voorlopig voor de tijd van een jaar. Ds. Zwaan wordt van zijn taak als afgevaardigde naar de werkgroep ont heven. Ouderling Dekker van Oostburg wordt benoemd tot kerkvisitator. Rondvraag art. 48 K.O. Axel deelt mee, dat zij door allerlei om standigheden erg moeilijk zit met de preek- voorziening in de komende zomermaanden. De predikanten van de classis verklaren zich bereid om in noodgevallen zo veel mogelijk met extra diensten te helpen. Volgende Vergadering. De volgende vergadering zal worden ge houden op zaterdag 12 september 's mor gens om 9 uur te Schoondijke. Het moderamen zal als volgt gevormd worden: Praeses: Ds. Paksy; scriba: Ds. Musch; assessor: Ds. Noorloos; actuarius: br. de Feyter. Persoonlijke Rondvraag. Br. Leenhouts van Oostburg vraagt naar de mogelijkheid van een classicaal preek- rooster. Aanvankelijk vindt zijn voorstel kritisch onthaal. Men wil het kontakt met de eigen gemeente via de zondagse kerk diensten niet missen. Ds. van der Veen wijst op de mogelijkheid van een serie thema-diensten voor de middag of avond die in classicale samenwerking goed tot stand zouden kunnen komen. Deze gedach te vindt algemene instemming. Nadere uit werking en organisatie van deze zaak zal nog moeten volgen. Sluiting. De praeses vraagt om in de voorbede in het bijzonder Ds. Hoogerwerf die nog steeds ziek is te gedenken. Hij vraagt Ds. Zwaan om na samenzang de voorbede te leiden, en met de vergade ring te danken. Daarna sluit de praeses omstreeks 8 uur 's avonds de vergadering. L. Zwaan - h.t. scriba. Zaamslag, 16 juni 1970.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3