KERK VAN VLISSINGEN J Collecten en giften Kerknieuws «OÖ/e? 0H en om de EREDIENST UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen P. 5INKE Over pantoffelheden en peignoirslonzen VRIJDAG 10 JULI 1970 Petruskerk: 3.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huw. bev. bruidspaar Janssen-Heynsdijk) ZONDAG 12 JULI 1970 Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 7.00 uur n.m. Ds. J. B. v. Mechelen te Urk. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. B. v. Mechelen te Urk. 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Collecte: Kerk. Ter Reede: 7.00 uur n.m. Ds. F. S. Kloosterman. DONDERDAG 16 JULI 1970 Petruskerk: 2.45 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huw. bev. bruidspaar Postma-Woltering) KOPIJ KERKBODE Wanneer u kopij hebt voor de Kerkbode van 16 juli a.s., wilt u hem dan vóór woens dag 8 juli a.s.. 12 uur n.m. op Tobagolaan 17 bezorgen En wilt u er dan tevens mee rekenen dat er donderdag 23 juli a.s. geen Kerkbode verschijnt De lcopij moet dus voor 2 weken ingeleverd worden. De kopij voor de Kerkbode van donder dag 30 juli a.s. moet vóór woensdag 22 juli 12 uur n.m. ingeleverd worden bij br. H. B. Woltering, Vrijdomweg 14. En op hetzelf de adres de kopij voor de Kerkbode van 6 augustus a.s., in te leveren op woensdag 29 juli a.s. Daarmee zijn we dan weer dooi de vakanties heen, en neemt Ds. Groene- veld de redactie van „In en om de Kerk" weer op zich. NOORDERWIJK Ik heb gemerkt, dat in de regelmaat van mijn wijkberichten enige verwarring is ont staan,' zodat ik helaas niet meer precies weet, wat ik al vermeld heb, en wat niet. LI neemt mij dus wel niet kwalijk, als ik iets vergeten ben, of misschien ook wel voor de tweede maal vermeld. Twee gezinnen in onze wijk werden ver blijd met de geboorte van een zoon. In het gezin J. C. de Wit-Dijkstra, Vredehoflaan 85 werd op 23 juni j.l. geboren: Roelof. En op 24 juni j.l. ontvingen br. en zr. J. J. A. Guitoneau-Vels, Troelstraweg 301: Johannes Jacobus Andreas. Beide ouderparen wensen we van harte geluk met hun eersteling. Uit Lewedorp zijn tot ons overgekomen: de fam. D. Hannewijk, W. v. d. Veldelaan 23 en de fam. W. Dijke, S. de Vliegerlaan 24. Op het adres: R. de Beerenbrouckstr. 49 hebben zich gevestigd: br. en zr. M. Rib- bens-Moelijker. Ze zijn afkomstig uit Naaldwijk. En uit Arnemuiden is gekomen: br. J. Baayens, M. Hobbemalaan 48. Al deze nieuwingekomenen wensen we een goede tijd toe, hier in Vlissingen. Har telijk welkom in onze kring, en we hopen, dat u zich hier spoedig thuis voelt. Thuisgekomen uit het ziekenhuis zijn: Mevr. Riethoven-v. Leeuwen, p.a. Pres. Rooseveltlaan 120 en haar moeder, Mevr. v. Leeuwen, die in Terneuzen een operatie moest ondergaan. Ook Mevr. Francke, Bil- derdijklaan 4 en Mevr. Kloet, Calandstraat 47 zijn weer thuis. Allen onze gelukwen sen en verdere beterschap toegewenst. Onze hartelijke gelukwensen gaan ook naar het bruidspaar W. J. Janssen-W. J. Heynsdijk (Koudekerkseweg 134/Singel 7), die op 10 juli a.s. in het huwelijk treden. En eveneens feliciteren we het bruidspaar J. M. W. Postma-J. J. Woltering (Zeist/ 's-Gravenhage), dat hier op 16 juli a.s. in het huwelijk treedt. Ook de wederzijdse families onze harte lijke gelukwensen. Tot zover voor ditmaal de wijkberichten. Zoals al eerder is vermeld, ga ik met mijn gezin op 18 juli a.s. met vakantie. Wij hopen 8 augustus a.s. weer thuis te komen. Mocht u in de periode van 18-30 juli a.s., een predikant nodig hebben (Ds. Groene- veld en ik zijn in die periode dus beiden weg), wilt u dan uw wijkouderling waar schuwen Wij wensen u voor zover u met vakantie gaat, een prettige rustperiode toe, en allen die om een of andere reden thuis moeten blijven, wensen we veel sterkte toe. Na tuurlijk denken we daarbij vooral aan de zieken. Allen onze beste wensen. J.W.G. BENOEMING AMBTSDRAGERS In aansluiting aan een vorig bericht over de verkiezing en benoeming van ambts dragers, delen we u nog het volgende mee: Door de Kerkeraad zijn benoemd: tot ouderling: Mevr. de Rijcke, Vrij domweg; tot diaken: Mevr. v. d. Ent, Cort v. d. Lindenlaan 6; tot jeugdouderling: br. A. P. Steketee, Gerbrandystraat 64. Br. P. C. Louws, G. Doulaan 3, heeft voor het ambt van ouderling bedankt; en Mevr. v. Mourik, C. Huygenslaan 8 heeft op haar verzoek ontheffing gekregen. Br. J. Joosse, Mackaystraat 69 heeft bedankt voor het ambt van diaken. Voorzover ik het nu kan overzien, zijn op dit moment op één na alle vacatures vervuld. Er bestaat nog één ouderling vacature. Er is een kans, dat deze weer ongedaan gemaakt kan worden. Zo niet, dan zal na de vakanties door de Kerkeraad nog een benoeming gedaan worden. Zoals u weet worden de nieuwe ambts dragers en -draagsters, op zondag 6 sep tember a.s. in de morgendienst in de Pe truskerk in hun ambt bevestigd. Tenminste, als u geen bezwaren inbrengt tegen hun bevestiging. j w G AKTIE VERHOGING ZENDINGSBIJDRAGE Regelmatig hebt u al de uitslag van de aktie tot verhoging van de vrijwillige bij dragen voor de Zending in de Kerkbode kunnen lezen. Voorzover ik weet, is op dit moment 2300.aan toegezegde verhogingen bin nengekomen. Aan ingeleverde strookjes kwam een totaal van 123 binnen. Ik meen, dat er ongeveer 800 brieven de deur zijn uitgegaan. Dan is natuurlijk 123 ingelever de strookjes nog niet zoveel. U weet, dat we 6000.bij eikaar moeten brengen in deze aktie. Toe, broeders en zusters, kijkt u nog 'ns even of u die brief nog kunt vinden Als u 8.per jaar meer geeft, dan u ge wend was te doen, dan zijn we rond. We weten, dat er in deze maanden al veel van u gevraagd is. De ene aktie komt na de andere. Maar het zou toch te gek zijn, als we als kerk van Vlissingen niet aan onze zendingsverplichtingen kunnen voldoen Toe, vult u gauw uw strookje in, dan be spaart u ons een bezoekje aan uw adres. Want ja, dat zijn we wel van plan als u niet reageert. Zullen we samen trachten deze zaak rond te krijgen Misschien bent u die brief helemaal vergeten. Welnu, bij deze een vriendelijke doch dringende her innering. U kunt uw strookje 's zondags in de collectezak stoppen. Bij voorbaat harte- Üjk dank' J.W.G. WEEKEND JONGE BELIJDENDE LEDEN Op 26/27 september a.s. hopen we in het vormingscentrum Hedenesse bij Cad- zand een weekend te beleggen voor jonge belijdende leden, d.w.z. voor hen, die dit jaar of het vorig jaar belijdenis van hun geloof hebben afgelegd. We organiseren dit weekend in samen werking met de Herv. Gemeente. Er heb ben zich reeds een aantal mensen opgege ven. Het weekend kost 15.p.p., en zal duren van zaterdagmiddag tot zondagavond. Van beide gemeenten zal een predikant meegaan. Van onze kant zal dat Ds. Groe- neveld zijn. Mochten er nog jonge belij dende leden zijn, die belangstelling hebben voor dit weekend, geeft u zich dan op bij uw predikant. Zo vaak hoor je de klacht, dat als je belijdenis hebt gedaan, je soms daarna in jaren niets meer van de kerk hoort of merkt. Of deze klacht altijd ge grond is, zullen we maar in het midden laten. Maar hier is nu de kans, om eens actief aan het kerkewerk deel te nemen. Wat er allemaal uit dit weekend gaat groei en, dat is nog niet te zeggen, maar we hopen op deze wijze een aantal jonge men sen te bereiken, die graag wat in en voor de kerk willen doen. J.W.G. GIRO- EN BANKREKENING ADRESSEN ENZ. Girono. van de Geref. Kerk te Vlissingen: 24 34 23. Bankrekening van de Geref. Kerk te Vlis singen: Algemene Bank Nederland NV, Vlissingen. Actie-comité ,Geef Paauwenburg een hart', Giro Raiffeisenbank, kantoor Paauwenburg 15 90 208. Girono. penningmeester Zendingscommissie Geref. Kerk: 56 96 92. Girono. tnv Diaconie Geref. Kerk te Vlis singen: 34 71 23. Girono. Stichting voor Christelijke Gezins verzorging te Vlissingen: 36 18 56. Wijkpredikant zuiderwijk: Ds H. Groene- veld, Badhuisstraat 119, tel. 26 82. Scriba: G. v. d. Boogaard, Colijnstraat 5, Vlissingen, telefoon 01184-3856. Wijkpredikant noorderwijk: Ds. J. W. Genuït, Tobagolaan 17, tel. 3482. 2e scriba: H. B. Woltering, Vrijdomweg 14. Koster: J. Lolkema, Rochussenstraat 2, telefoon 4271. Kerkelijk bureau: G. Huser, Paul Kruger- straat 142, tel. 4793. Zitting voor doop- en huwelijksaanvragen, attestaties, verhuizin gen, enz. vrijdag van 16 tot 17 uur en vari 19 tot 20 uur in het kerkelijk bureau, in gang Dr. Ottestraat. Christelijke Wijkverpleging Oranje-Groene Kruis': zr. Jo de Klerk, Hogeweg, tel. 2040; zr. G. v. d. Ende, Schaepmanstraat 51, tel. 4221. Stichting voor Christelijke Gezinsverzor ging te Vlissingen: Ravensteinplein 2, tel. 4112 (b.g.g. 3193, 3061, 2548, 3254). Abonnementen en advertenties: Wil Stroo, Kasteelstraat 90 bov.. tel. 2899. Gironummer voor abonnementen Zeeuwse Kerkbode: Geref. Kerk Vlissingen, post rekening 24 34 23. Kasteelstraat 82 - Vlissingen Tel. 01184-2760 7-6-70: Collecte voor de Geestelijke verzorging van Zee-, Land- en Luchtmacht: Petruskerk j 1161,09 Paauwenburg 260,77 1-cents collecte voor de jeugd: Petruskerk 167,86 Paauwenburg 35,88 9-6-70: 14-6-70: Buitenlands geld voor de kerk Giften via br. Lolkema van zr. N.N.: voor de zending voor de kerk voor de diaconie Idem van zr. N.N. voor de kerk Collecte voor de diaconie: 1-cents collecte voor de jeugd: Petruskerk 858,80 Paauwenburg 232,01 Petruskerk 165,89 Paauwenburg 34,08 Gift via br. Lolkema voor de diaconie 16-6-70: Giften van N.N. via Ds .Genuït: voor de kerk idem Giften van N.N. via Ds. Groeneveld: voor de kerk voor kerk en zending idem voor Paauwenburg Petruskerk 721,98 Paauwenburg 311,50 21-6-70: Collecte voor de kerk: i Collecte H. Avondmaal Petruskerk Collecte voor Peru enz Gift via br. Blankenburgh voor de bandrecorder 26-6-70: Huwelijkscollecte Idem Idem 28-6-70: Collecte voor de kerk: Petruskerk 869,02 Paauwenburg 287,91 1-cents collecte voor de jeugd: Petruskerk 167,74 Paauwenburg 42,60 Collecte H. Avondmaal Paauwenburg Gift bejaardenreis via br. C. Vader voor de diaconie Gift via br. Blankenburgh voor de bandrecorder 1421,86 203,74 24,16 10.- f 5,- 5,- 13,95 1090,81 199,97 5,- 5,- 100,— 15,- 20,- 50,- 25,- 1033,48 662,66 ƒ2556,31 10,- 76,32 71,06 123,92 1156,93 210,34 242,75 12, 15, vervolg van pag. 2 is en wat er gedaan moet worden. Een of andere buitenstaander in Europa, of de Kerk in Rwanda We dachten, dat het antwoord niet moeilijk moest zijn. Projekten Ja zekerDe Kerk zit vol projekten, vol initiatieven. Er moet enorm veel gedaan worden. Te veel voor het weinige geld, dat er maar be schikbaar is. Daarom moet dat beetje ook zo zuinig en zinnig mogelijk besteed en gebruikt worden. We hopen, dat er veel gemeenten zijn, die buiten hun gewone zendings begroting om uit het bovenstaande een projekt zullen weten te vinden om zich eens extra voor in te zetten. Ze werken daarmee in het door de Kerk in Rwanda geplande werk. We wensen u er veel vreugde bij Josien en Kees Overdulve. ,,Op huisbezoek komt men ze telkens weer tegen. Zelf heb ik ze nooit ont moet, maar er wordt veel over gespro ken, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. „Ach dominee, er zijn heel veel goede christenen die nooit in de kerk komen. Zij die daar elke zon dag zitten zijn ook niet zo braaf". Men generaliseert zo lekker en kijkt vol ver trouwen naar de theoloog-bezoeker, die natuurlijk zal moeten toegeven dat dit waar is. Ik kijk dan een beetje onge lovig en stel mijn geschut in werking". Zó begint in Kevk en Wereld, het blad van de vrijzinnig hervormden, Ds. P. Simoons zijn artikel „Christenen die nooit in de kerk komen". Hij vervolgt spottend: je hebt visliefhebbers die nooit in een viswinkel komen, je hebt drinkers die nooit een droppel drank over de lippen krijgen, je hebt filmlief hebbers die nooit naar de bioscoop gaan... En hij besluit met te zeggen dat die goede christenen, die nooit in de kerk komen, maar die hij nog nooit ontmoet te: ...gewone uitslapers, pantoffelhelden op zondagmorgen, peignoirslonzen en pyamavarkens (zijn), die ergens een schuldgevoel verbergen. „Ik ben niet de enige" zeggen zij luidop. „Er zijn er meer zoals ik". Misschien zijn er wel heel brave huisvaders onder en heel aardige sym pathieke huismoeders maar dat is niet hetzelfde als goede christenen. Wat zijn dan wel goede christenen, acht het is moeilijk het te zijn. Wij halen het niet, niemand is zo maar een goede christen. Maar het zal toch ergens moeten beginnen bij belangstelling en liefde voor Jezus en Zijn Evangelie. Het begint onherroepelijk bij de kerk gang. Maar dan zijn wij op 'n begraaf plaats bijeen en dan spreekt men een verheven taal. Dan hoort men zeggen: „Ach hij kwam nooit in de kerk, maar hij meende het toch altijd goed met zijn medemensen. Ergens geloofde hij (het) wel". En zo ontstaat in het ontvankelijke gemoed van de geroerde toeschouwers het sprookje van de goede christen die nooit in de kerk kómt. Het gaat erin als koek. Maar ik geloof er geen barst van. Dat sprookje moet nodig de wereld uit, vindt u zelf ook niet aldus Ds. Simoons. KORT VERSLAG VAN DE CLASSIS- VERGADERING GOES OP 14 MEI 1970 1. De vergadering wordt geopend door Ds. Blokland namens de kerk van Wissekerke. Na het zingen van een Pinksterlied wordt gelezen uit Handelingen 1, ge beden en een welkomstwoord ge sproken. 2. Alle kerken zijn volgens de regels vertegenwoordigd. In het moderamen hebben zitting: Ds. Tieleman, praeses; Ds. v. d. Berg, le scriba; Ds. Blok land, assessor en Ds. de Bruijne, 2e scriba. 3. De quaestor van de classis br. Fossen, brengt jaarverslag uit. Van de kerken wordt voor dit jaar gevraagd: 1500. voor classiskosten en 27.000.voor provinciale en landelijke arbeid. Dit bedrag is gelijk aan dat van vorig jaar. 4. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. 5. Ingekomen stukken: a. enige toevoegingen om de agenda van de particuliere synode. b. Dringend verzoek van de Commis sie gemeentestructuur om het rap port „kerk in perspectief" te be studeren eventueel van commentaar te voorzien. Na bespreking in de kerkeraden zal het ook op de classisvergadering van synodes ter sprake komen. Verslag van de besprekingen in de kerkeraden gaarne vóór 20 augustus aan Ds. de Bruijne toesturen. c. Bericht voor de classis Amster dam, dat aan de heer Bouwkamp preekconsent is verleend. d. Mededelingen van de predikanten van Dijk en Vlaardingerbroek een oprichting van een „confessioneel beraad". e. Afschrift van een brief van de Classis Tholen aan de P.S. inzake classicale herindeling. Aan Classis Tholen zal gevraagd worden op welke punten men hulp van onze classis zou kunnen gebruiken. f. Brief van br. Meindersma waarin aandacht gevraagd wordt voor de geestelijke verzorging van zee varenden. g. Agenda van de classicale vergade ring van de Ned. Herv. Kerk op 27 mei. Een van de agendapunten is een bespreking over de Algemene Kerkvergadering, waarbij vertegen woordigers van onze kerken van harte welkom zijn. h. Besluit van de Generale Synode over kerkelijke examens. Examens blijven gehandhaafd, zij het met enige wijzigingen. Beoordeling van het preekvoorstel zal plaats vinden in het bijzijn en met inspraak van de examinandus. Examinatoren zul len benoemd worden in overleg met deputaten ad art. 53. 6. Instructie van de kerk van Yerseke: „Classis spreke uit dat het besluit van de synode inzake het ontvankelijk ver klaren van het gravamen van Dr. Brouwer tegen de Dordtse Leerregels in breder verband en in overleg met andere kerken van gereformeerde signatuur dient te worden bezien". De classis vindt geen gegronde rede nen om dit uit te spreken. 7. Rapporten, Ds. Blokland rapporteert over de Sao Paulo-commissie. Het in zamelen, van gelden voor het project heeft een gunstig verloop. Deputaten evangelisatie in de classis vragen van de kerken evenals vorig jaar 1500.Een groot deel van dit bedrag zal nodig zijn voor het strand- pastoraat in Kamperland. De aanvraag wordt gehonoreerd. Wel wordt een kritische bezinning op het recreatie- werk en duidelijke rapportage daar over noodzakelijk geacht. Deputaten voor de zending geven bij monde van Ds. v. d. Molen verslag over een in Goes gehouden voorlich tingsavond voor zendingscommissies. De opkomst was teleurstellend. Van de 17 kerken waren er 6 vertegen woordigd. 8. Volgende vergadering wordt vastge steld op 10 september 19.00 uur. Roe pende kerk: Wolfaartsdijk. Modera men: Ds. Blokland, Ds. v. d. Berg, Ds. de Bruijne en Ds. Heuzeveldt. 9. Bij de rondvraag wordt nog geïnfor meerd naar de bedoeling van de vra genlijst betreffende interkerkelijke con tacten, die aan de kerken is ingezon den. De classicale commissie wil graag weer een overzicht hebben van wat er aan interkerkelijke samenwerking gedaan wordt in de verschillende ker ken. 10. Na het lezen van de korte notulen wordt de vergadering gesloten. C. W. de Bruijne, scriba II. ZIERIKZEE De vergadering van de Kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehou den op woensdag 5 augustus 1970, te Zierikzee, om 19.00 uur. Peremptoir examen kand. A. S. Rienstra, ber. predikant te Bruinisse-Nieuwerkerk. Namens de samenroepende kerk van Zonnemaire: H. Voshol, praeses, J. Dekker, scriba. Beroepen te Zwolle: J. H. Kappers te Velp; L- te Surhuisterveen: Drs. J. S. Hielema te Victoria (Can. Chr. Ref. Church); te Heemstede: Mr. Ds. C. Brouwer te Curagao, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Middelburg: Ds. C. v. d. Zanden te Pesse; naar Scharnegoutum (Fr.): mej. kand. E. E. Ebling te Eindhoven; naar Koot wijk (tijdelijke dienst) A. de Korte, Em. pred. te Hengelo (O.); naar Winsum-Obergum (2e pred. pl.): C. Glaubitz te Deventer; naar IJssel- stein en Benschop: W. C. P. den Boer te Ferwerd. Ik vroeg wie is de goudsmid van de zon, wie gaf de sterren de ruimte wie plantte de maan in het veld van de nacht Ik vroeg wie gaf visie aan mijn ogen, kleur aan het gras, toonhoogte aan de vogels Wie heeft het denken bedacht Wie het luisterend oor Wie heeft het zinspelen in de mond gelegd Zeg het mij met zijn woorden. Want voor hem klopt een hart in mijn keel. Uit: Onder mijn groene huid. Jaap Zijlstra. Uitg. Kok, Kampen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3