KERK VAN VLISSINGEN EREDIENST Kerknieuws Sm en om de UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen P. 5INKE 'V ZONDAG 10 MEI Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Ds. P. N. Kruyswijlc te Haarlem. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. P. N. Kruyswijk. 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Collecte: Voor de kerk. Bij de uitgang: Chr. Nat. Sportfonds. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Sb Jacobskerk: 7.00 uur n.m. Interkerkelijke jeugddienst Ter Reede: 7.00 uur n.m. Ds. A. Nierop. VRIJDAG 15 MEI Petruskerk: 3.45 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huw. bev. van het bruidspaar Woltcring- Habraken). OPMERKINGEN 1. Op mijn vrije zondag krijgt een oud predikant weer eens de gelegenheid in de diensten voor te gaan. Ds. Kruyswijk heeft in Vlissingen gestaan van 1925 tot 1929. Dat is dus wel een tijdje ge leden. Maar ongetwijfeld zullen nog vele ouderen zich hem herinneren. Ook jongeren zullen deze predikant trouwens niet onbekend zijn, daar hij enkele malen praeses van de synode geweest is. Al is hij nu dan emeritus, toch is hij nog steeds actief op 't brede terrein van het kerkelijk leven en is dat niet iets, dat een mens jong houdt 2. Bijzondere dienst in St. Jacobskerk. A.s. zondag 10 mei, 's avonds om 7 uur zal in de St. Jacobskerk een bijzondere dienst worden gehouden, die weer is voorbereid door de Herv. Jeugddienst commissie en onze liturgiegroep. Het bijzondere van deze dienst, die wc dus gezamenlijk houden met de Herv. Ge meente, is niet dat 't een jeugddienst is, want iedereen is daar hartelijk welkom. Het bijzondere is, dat in deze dienst de Woord verkondiging plaats vindt in de vorm van een lekespel, met aansluitend een korte epiloog. Voor deze dienst hebben we de medewerking gekregen van een groep jonge mensen uit Zeeuws-Vlaanderen, o.l.v. de heer N. de Arend uit Oostburg. Zij spelen een kort vierdelig spel, getiteld: „Jozef in Dothan". Daarnaast wordt medewer king verleend door Addie Scheele, sopraan en Mieke Basting, viool, die het spel omlijsten met zang. De epiloog volgend op het spel zal ge sproken worden door ondergetekende. U ziet: weer iets heel anders dan we normaal gewend zijn in onze diensten. We hopen niettemin dat deze gezamen lijke dienst zal slagen, en dat de bood schap van 't Evangelie mag „over komen". Want dat is toch de bedoeling. De vorm waarin die boodschap gegoten wordt, een vorm, die we niet elke zondag gewend zijn, en waar sommigen misschien wat vreemd tegen aan kijken, kan er hopelijk aan meewerken, dat de boodschap beter verstaan wordt. In elk geval is het een poging om de Evangelieboodschap te brengen op een wijze, die ons de oren doet spitsen. We hopen op een goed bezette kerk en op een fijne dienst. Natuurlijk ver wachten we vooral onze jeugd, maar ook de ouderen onder ons zijn hartelijk welkom. U komt toch ook J.W.G. 3. Graag vragen wij uw aandacht voor de collecte voor het Chr. Nationaal Sport fonds. Van deze collecte gaat een be langrijk deel naar onze plaatselijke gym nastiekvereniging Öranje Nassau. On langs heb ik iets geschreven over deze bloeiende vereniging, die zo'n zegenrijke plaats inneemt in onze stadsgemeen schap. Laten we, door deze collecte royaal te gedenken, m.n. het bestuur stimuleren met hun werk verder te gaan. GEEN FINANCIËLE STEUN DERDE GER. PREDIKANT TE VLISSINGEN Onder deze kop heeft de P.Z.C. van 22 april het besluit van de Particuliere Synode van Zeeland, die enkele dagen daarvoor vergaderde, kenbaar gemaakt. Wellicht zult u als gemeentelid met gemengde ge voelens van dit besluit kennis genomen hebben. Naast een gevoel van teleurstelling zult u zich tegelijkertijd afgevraagd hebben (wellicht enigszins verwonderd) op welke wijze de vervulling van de derde predi kantsplaats in Vlissingen op de P.S. een rol gespeeld heeft. Ik wil trachten u dat duidelijk te maken. Zoals u zich misschien nog zult herinneren lag het =t oktober 1968 zo, dat de kerkeraad zich concreet gesteld zag voor 2 belangrijke zaken, die om reali sering vroegen: 1. kerkbouw op Paauwen burg, gezien het grote aantal gereformeer den, dat zich daar vestigde en 2. het stich ten van een derde predikantsplaats. Na lang wikken en wegen (tevens in overleg met de Commissie van Beheer) heeft de kerkeraad gemeend te moeten kiezen tus sen het één of het ander. Beide zaken te gelijkertijd te realiseren zou om. financiële redenen niet mogelijk zijn. Zoals u weet is toen besloten de kerkbouw aan te vat ten. Maar tegelijkertijd is toen besloten, om de urgentie van 2 te onderstrepen, in principe een derde predikantsplaats te stichten. Om dit laatste tot uitdrukking te brengen is toen op de begroting van 1969 een bedrag van ƒ5000.gezet. We zijn toen met elkaar aan 't werk gegaan en u allen weet hoe wonderlijk ons werk is gezegend. Gedurende 1969 is een ton door de gemeente bijeengebracht voor het „Hart van Paauwenburg", terwijl ook 5000.voor de 3e predikantsplaats kon worden weggelegd. Eind 1969, toen de kerkeraad en de C.v.B. bijeenkwamen om de begroting voor 1970 op te stellen, hebben wij ons afge vraagd of - nu alles zo voorspoedig gelo pen was met de kerkbouwactie - we nu maar niet moesten proberen om tochz.s.m. een derde predikant te krijgen. Belangrijke overwegingen speelden daarbij een rol. En wel allereerst, dat een wezenlijke taak van de kerk naar buiten, n.l. het evangelisatie werk, niet die aandacht kreeg die het wel verdiende. Er werd wel aan evangelisatie „gedaan", maar daarmee was ook alles ge zegd. En dat is een stad waar nagenoeg de helft van de bevolking (dus =t 15.000) onkerkelijk of buitenkerkelijk is. De kerke raad en m.n. ook de predikanten beseften wel hun verantwoordelijkheid in dezen, maar vanwege tijdsgebrek kon aan een be hoorlijke uitbouw van het werk niet wor den gedacht. Inmiddels werd er toch nog wel wat ge daan. Naast het bestaande werk (lectuur- verspreiding, huisbezoek, campingdiensten gedurende de zomermaanden) werden in de nieuwe stadswijk Paauwenburg een 2- tal evangelisatie jeugdclubs gevormd, waarvoor een 10-tal enthousiaste gemeen teleden zich meldde om de leiding op zich te nemen. Helaas hadden we maar een klein gebouwtje tot onze beschikking (dat van de speeltuinvereniging), zodat 't bij deze 2 clubs moest blijven. Maar - en dat is een tweede belangrijke overweging geweest - wanneer straks ,,'t hart van Paauwenburg" gereed zou zijn, en we dus een „eigen huis" hadden, dan kon hier het jeugdclubwerk zonder meer worden uitgebreid. Daarbij kwam nog, dat de kerkeraad ter ore was gekomen, dat het gemeentebestuur van Vlissingen het plan opgevat heeft een camping-terrein van 40 hectare aan te leg gen. En welk een belangrijk stuk recreatie- werk voor de kerk zou daar dan niet komen te liggen Maar wie moest dit aan vatten Wie moest ook al de medewer kers begeleiden, want dat dit noodzakelijk zou zijn, is duidelijk. Nu heeft de kerkeraad over heel deze evangelisatie- en recreatieproblematiek con tact opgenomen met de generale deputaten voor de evangelisatie, deskundige mensen op dit terrein, benoemd door de Generale Synode. Na uitvoerig overleg met hen waren deze deputaten van oordeel, dat een evangelisatie-predikant in Vlissingen geen overbodige weelde was en om hun mening te onderstrepen zegden zij o.ns daadwerke lijk financiële steun toe. U begrijpt hoe be moedigend dit voor de kerkeraad was. Er was nu toch perspectief om binnen korte tijd een derde predikant in Vlissingen te krijgen. Deze zou dan voornamelijk een evangelisatie opdracht moeten krijgen met daarnaast de pastorale bewerking van een kleine wijk van 3 a 400 leden. Een derge lijke figuur wordt reeds op meerdere plaat sen in gereformeerd kerkelijk Nederland gevonden. Nu moet ik u er nog bij vertellen, dat de generale deputaten voor de evangelisatie zich vooral daarom achter het beroepen van een evangelisatie-predikant in Vlissin gen stelden, omdat de kerkeraad (in over leg met de C.v.B.) toezegde te willen pro beren om over 5 jaar deze predikant ge heel voor rekening van de kerk van Vlis singen te doen zijn. En wel hierom, omdat wegens de te verwachten uitbreiding van het ledental, er voor 3 predikanten een vol ledige taak zou zijn. Het dan opgezette evangelisatie- en recreatiewerk zou dan wellicht begeleid kunnen worden door een niet zo dure en dus ook door de gemeente te betalen jeugdclubleider - evangelisatie werker. Inmiddels, gesteund door de daadwerke lijke steun van de generale deputaten wachtten wij met spanning het besluit van de P.S. af. Zou deze ook de visie van generale deputaten delen en daarmee ook financiële steun betalen aan de kerk van Vlissingen U weet echter het besluit van de P.S. Nu moet gezegd, dat wij als kerke raad ons realiseerden, dat „ons plan" ook van een andere kant kon worden benaderd. Je kon ook als volgt redeneren: Vlissingen heeft, gezien het ledental en de te verwach ten uitbreiding daarvan een 3e predikant nodig. Nu ze zichzelf niet in de gelegenheid ziet deze predikantsplaats te bekostigen zoekt ze steun bij de deputaten voor de evangelisatie. Wanneer deze daarop in gaan, dan is het in feite zo, dat de nodige 3e predikant voor 't gemeentewerk door anderen (in dit geval de evangelisatie- deputaten) wordt mogelijk gemaakt. Of anders gezegd: een gemeentepredikant werkt hier op kosten van de evangelisatie- kas, terwijl hij als bijtaak de evangelisatie heeft. Wij hebben het vermoeden, dat aldus oj de P.S. is geredeneerd en niet zoals ge daan is door de kerkeraad en de generale deputaten: Vlissingen heeft een evangeli satie-predikant nodig, die om het werk op nieuw op te zetten en uit te bouwen dit als zijn eerste taak moet zien, maar die tevens daarnaast voor een deel zijn tijd mag geven aan 't gemeentewerk. Helaas... Inmiddels bezint de kerkeraad zich, welke stappen nu genomen moeten worden om hier in Vlissingen toch een evangelisa tie-predikant te krijgen, voor wie een breed arbeidsterrein braak ligt. H.Gr. KERKERAADSVERGADERING (breed) Deze wordt D.V. gehouden op maandag 11 mei, 's avonds om half acht. NOORDERWIJK In het ziekenhuis Bethesda zijn opge nomen: mevr. Janse, de Kempenaarstr. 21, br. A. Verhage, H. Segherslaan 31 en br. A. Aarnoutse, Gerbrandystraat 73. We wensen hen van harte beterschap toe en bovenal Gods nabijheid. Thuisgekomen zijn mevr. Versluys, V. v. Goghlaan 225 en Clazina Siereveld, Bloe- menlaan 139. Onze beste wensen. Uit koudekerke zijn tot ons overge komen het gezin D. Stroo, Gerbrandystraat 120. Uit Goes: mevr. Bele-Sterk, Troelstra- weg 48. En uit Souburg: br. J. de Rijke, M. Hobbemalaan 76. Allen welkom bij onze kring. Dit keer meld ik u de geboorte van 6 babies in onze wijk. De volgende gezinnen werden verblijd met de geboorte van een kind: de fam. de Meulmeester, Schaepman- straat 29; de fam. Daane, M. Hobbema laan 40; de fam. Joziasse, R. de Beeren- brouckstraat 69; de fam. Nooyer, v. Hogendorpweg 90; de fam. v. Aalst, Ger brandystraat 9 en de fam. Passchier, De Beaufortstraat 3. Op mijn tocht langs deze gezinnen heb ik dankbare ouders ontmoet. Het is ook inderdaad telkens weer een geweldig wonder, waar we de Here van het leven niet genoeg dankbaar voor kunnen zijn. Onze hartelijke geluk wensen aan deze zes ouderparen. Op 15 mei a.s. zal het huwelijk van Peter Habraken en Geertruida Carolina Woltering (Jac Marinlaan 19/Pres. Roose- veltlaan 77) kerkelijk worden bevestigd, om 15.45 uur in de Petruskerk. Zij gaan wonen aan de Troelstra weg 315. Aan Bruidspaar en familie onze harte lijke gelukwensen. T.W.G. ACTIE „LAMBARENE IN NOOD'' In de week van 24 t.m. 30 mei a.s. wordt door |onze jeugd bij u aange klopt. Zij bieden u een rode kaart aan met het vijfjarenplan voor Lambarene. Als u daar uw handtekening op zet, dan betekent dat dat u 25.wilt afstaan voor dit ziekenhuis in het oerwoud van Afrika, dat in nood is. U kunt dit bedrag in 5 jaar tijd betalen, dus ƒ5.per jaar. Geeft u a.u.b. geen geld mee, want de inning wordt door het landelijk actie comité verzorgd, U zult wel aan moeten geven, op welke wijze u wilt betalen. Mocht u 25.in 5 jaar teveel vinden lJ/£ cent per dag wilt u dan een ballpoint kopen Doet u a.u.b. mee om deze jeugdactie tot een succes te maken Wat heeft deze aktie voor Lambarene tot nu toe gedaan Tesamen met de andere Europese landen en de twee in Nederland gevestigde Schweitzer Stichtingen wordt gewerkt aan de verwezenlijking van de nieuwbouw van het ziekenhuis in Lamba rene. Een noodzakelijke motorboot, in Zaandam gebouwd, is al gefinancierd. Men hoopt in 1 a 2 jaar met de hulp van alle Schweitzervrienden het benodigde geld bij een te brengen, zodat tegen 14 januari 1975, op Schweitzer's 100e verjaardag de plannen voltooid kunnen zijn. Er is veel geld nodig wil dit zo zinvolle werk in Lambarene blijven voortbestaan. De benodigde gelden (in totaal zo een 15 miljoen gulden, een waterleiding voor het lepradorp en het onderdak geven en verzorgen van Biafraanse kinderen), be hoeven niet alleen door Nederland bijeen gebracht te worden. Van Nederland wordt een bedrag van 250.000.gevraagd. Vandaar deze aktie. Helpt u ook mee aan dit vijfjarenplan 1 Het antwoord is aan u in de week van 24 t.m. 30 mei a.s. Tot slot nog dit: alle jongelui, die zich opgegeven hebben, krijgen tijdig bericht, wat ze moeten doen Wij rekenen erop, dat ze hun belofte nakomen Mocht je wegens examen of anderszins plotseling niet kunnen, geef dit dan tijdig door Verder: Zijn er nog mensen, die mee willen helpen Geeft u zich op bij: Finus de Ridder, Leeghwaterstraat 63; Magda Tevel, Tooroplaan 32; Els Blaakman, Gerbrandystraat 46, tel. 22 23. J.W.G. „GEEF PAAUWENBURG EEN HART" Het Actie-commité is dankbaar dat het u kan melden: DE TON IS ER De thermometer geeft namelijk aan 101.273,24. Via Ds. Genuït: 50.Via Dhr. Lolke- ma 9,50. Netto-opbrengst van de laatstgehouden bazaar is 1581,56. Opbrengst van oud papier in de maand april: 1345,40. Het Comité wil gaarne uw aandacht vestigen op de offerstenen, omdat de op brengst hiervan in vergelijking tot 1969, aanzienlijk teruggelopen is. Doet u er wat aan P. Kamermans. Op donderdag 14 mei vergadert de Vrouwenvereniging In 's Konings dienst. We hebben een inleiding over Israël en de volken. Uit Precent door Mevr. Urbanus. Bijdrage verzorgt Mevr. Blaasse. Leden komt u allen Het is de laatste vergadering van dit seisoen. Namens het bestuur, L. Steketee^de Witte.' MEDEDELINGEN BETREFFENDE ONS KERKKOOR Aan onze leden eerst het volgende: door de vele absenten die er zouden zijn op 28 mei, en in verband met de herdenkings feesten op 5 mei, besloot het Bestuur om de eerste repetitie v. h. koor, onder leiding van de nieuwe dirigent Dhr. J. Dingemanse te Koudekerke te houden in ons Jeugdge- bouw op Dinsdag 12 mei. We rekenen dan ook weer op uw aller aanwezigheid, om dan met nieuwe moed, te studeren aan nieuwe liederen onder nieuwe leiding. In overleg met Dhr. Dingemanse hopen we dan weer onze medewerking te geven in de Eeredienst D.V. op zondag 28 juni in de morgendienst. Aan de broeders en zusters in onze ge meente, die zingen kunnen, en dit willen, doen we bij deze een dringend beroep: komt ons kerkkoor versterken. We hebben u ook nodig, vooral de herenpartijen moeten nodig aangevuld, gezien de leeftijd van en kelen van ons, maar de sopranen en alten zijn ook heel hartelijk welkom. We gaan zingen onder leiding van dhr. Dingemanse, gedipl. koorleider en dirigent van het kerk koor te Koudekerke. Leest u dit artikel eens goed, neem een goed besluit en kom dan dinsdagavond 12 mei om kwart voor acht naar ons Jeugd- gebouw, waar we zingen van 8-10 uur met een altijd gezellige koffiepauze. Namens het bestuur, C. Vader, secretaris. Met dankbaarheid ontvangen voor het tekort: broeder J.S. 5. Extra gift broeder W.P. 25. Gift N.N. via Ds. Groeneveld 25. De Zendingscommissie. AAN ONZE BEJAARDE BROEDERS EN ZUSTERS Nog niet allen hebben zich aangemeld die we verwachten. We hebben nog en kele plaatsen over. Als u mee kunt en wilt dan gaarne uw ingevulde strook of aan melding, want we moeten nog meer doen. De secretaris: C. Vader, v. Hoorn v. Burghstraat 31. GESPREKSGROEP uitgaande van de Gereformeerde Mannenvereniging. Op 14 mei hopen we voor de laatste maal in dit seizoen bij elkaar te komen, 's avonds om 8 uur in het Jeugdgebouw. Er is dan weer een spreker om een onder werp in te leiden, n.l. Ds. de Kok van Meliskerke. Hij zal spreken over het „rassenvraag stuk". Dit onderwerp is de laatste tijd wel eens meer aan de orde geweest, maar dan door een bepaalde bril bezien. De laatste bijeenkomst was het gezellig druk, mede door het bezoek van een groot aantal dames. Iedereen die belangstelling heeft voor dit onderwerp is hartelijk welkom. ANTIREVOLUTIONAIRE KIESVERENIGING Op 3 juni a.s. worden de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Bij de staten verkiezingen hebben ook velen uit onze kringen verstek laten gaan. Klaarblijkelijk is hier ook een misvatting in het spel n.l. dat nu de opkomstplicht is afgeschaft, we niet meer verplicht zijn om te stemmen. Inderdaad, wettelijk verplicht om op het stembureau te verschijnen zijn we niet, maar hebben we niet de morele plicht om er voor te zorgen dat er een goede ver tegenwoordiging van ons in de gemeente raad komt te zitten We mogen er niet onverschillig voor zijn wie er beslist over wel en wee van onszelf en van anderen. Mocht u verhinderd zijn. door vakantie, ziekte, werk buiten de stad of wat dan ook, maak gebruik van de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. De uiterste datum is woensdag 20 mei. Onderstaande personen maken dit graag voor u in orde. C. v. Veenendaal, Gr. v. Prinstererlaan 88, tel. 3870. C. Urbanus, de Meij v. Streefkerklaan 23, tel. 2114. A. Polderman, Hogeweg 98, tel. 4267. K. v. Belzen Jr., Meidoornlaan 1, tel. 3027. Kasteelstraat 82 - Vlissingen Tel, 01184-2760 Reeds spoedig na het plaatsnemen achter de beide oude broeders, bleek mij dat Stroo weer bij zijn getrouwde doch ter was geweest. Want na een waarschijnlijk al plaats gehad hebbende inleiding, hoorde ik hem tot zijn buurman zeggen: „Daar waren veel jonge pas getrouwde men sen bij elkaar en er werd fel met elkaar van gedachten gewisseld, over de al of niet geoorloofde „opgewekte vruchtaf drijving". Ik begreep dat men daar gesproken had over „Abortus Provocatus". Tot mijn spijt zette na deze mede deling de organist schijnbaar toevallig nog enkele registers open, zodat ik tot mijn leedwezen de opmerkingen van de beide oude mensen hierover moest mis sen. Maar toch had dit gesprek mijn ge dachten in een bepaalde richting ge bracht. Ik herinnerde mij weer een ad vertentie, die ik gelezen had in een groot dagblad. Het was van „Argus Luzern". Met grote letters had er boven ge staan: „Waar men over zwijgt" en dan vervolgde het: „Als wij over oorlogen en rampen horen, worden wij gepakt door medelijden met de dood van zo vele onschuldige mensen. Maar niemand spreekt over de kinderen, die in het lichaam van de moeder gedood worden door afdrijving (onderbreking van de zwangerschap), hoewel honderdduizen den zo uit de weg geruimd worden. Men meent zich op deze manier een ongewenste kostganger van het lijf ge houden te hebben. Deze kinderen hebben van het begin af aan een onsterfelijke ziel, zij zijn wel uit de weg geruimd maar niet vernietigd, bij het Jongste Gericht worden zij aan klagers. God ziet het verborgene en niemand kan aan Zijn oordeel ont komen". Bij het lezen ervan had ik ineens moeten denken aan de opvattingen, die in de Middeleeuwen gehuldigd werden. Toen veronderstelde men, dat alleen een man een ziel had, en de vrouw het zonder moest stellen. En aan een latere mening, dat bij een ongeboren jongetje de ziel er eerder in kwam als bij een meisje. Ik besefte, dat veel opvattingen kin deren zijn van de tijd waarin men leeft. Ik was blij dat dit verkeerde onder scheid nu niet meer gemaakt wordt. Maar ook moest ik denken aan synode leden, doktoren en politici, waarvan men beslissingen verwacht. En een dankbaar gevoel doorstroom de mij, dat ik maar een eenvoudig kerk lid ben. Die niet gevraagd zou worden, hoe men in deze te handelen had, en geen verantwoording droeg over een beslissing in deze moeilijke materie. Maar toen schrok ik. Ik voelde dat deze redenering niet juist was. Dat ik ook persoonlijk als christen verantwoor delijk ben voor wat er gebeurt. En ik zag mijn taak. Zoals in de rampnacht van 1 februari 1953 de burgers van Colijnsplaat, de doorbuigende vloedplanken met hun schouders stutten, om de zware druk van het water te weerstaan en zo een ramp voor hun dorp en het gehele eiland voorkwamen, zo is het ook nu met eenvoudige kerkleden. Want zij kunnen als eens de profeten en priesters in de oudheid deden, hun biddende handen opheffen en God smeken om wijsheid voor hen, die han delen moeten en verantwoordelijkheid dragen. Op de knieën en met gevouwen han den zijn zij in staat te helpen, hen die moeten beslissen. En weer zag ik hoe belangrijk een bidder is. Vooral ook voor hen, die weten dat de ander voor hem bidt. Ook in beslissingen, waarbij het leer boek der ethiek niet het laatste woord heeft. Jan van Westhove. Beroepen: te Bant en Rutten: kand. J. C. Pennekamp te Heerlen; te Dinxperlo en te Westerschelling-Mids- land: kand. B. K. Breeman te Kampen, die geen verdere beroepen in over weging kan nemen; te Hoogstede (Dtsld), K. D. Gerber te Zuidhorn; te Genderen: kand. B. K. Breeman te Kampen; te Krimpen a. d. IJssel: S. v. d. Veen te Rotterdam-Delfshaven en zijn echtgenote kand. mevr. M. J. v. d. Veen-Schenkeveld (met bijzondere opdracht). Aangenomen: naar Rijssen: H. J. Bouwhuis te Harderwijk; de be noeming tot vlootpredikant, E. J. Bal jet te Wons-Pingjun; de benoem, t. hulppred. te Leek: Th. Boersma, em. pred. te Grootegast; de benoem, t. hulppred. te Rotterdam-Overschie: Dr. L. Batelaan, as. em. pred. te Twijzeler- heide; de benoem, t. hulppred. te Voorst: D. Middelkoop, em. pred. te Workem; de benoem, t. theol. mede werker in de staf v. Evangelisch Herstel en Opbouw te Baarn: J. Kuiper, leger- pred. te Doorn; naar Eem-Veenhui- ze: kand. J. C. Pennekamp te Heerlen. Afgestaan: voor de zending op Soem- ba: P. J. Rozendal te Creil. Emeritaat: verleend aan S. Hoekstra te Oude Wetering; aan H. J. Kam- pherbeek te Heemse. Bedankt: voor Voorburg (vac. H. J. v. Duinen): W. Bos te Rotterdam- Schiebroek; voor Boskoop: H. Pol te Lopik.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3