Sm KERK VAN VLISSINGEN Geef gij hun te drinken! Kerknieuws en om de EREDIENST UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN wijknieuws terugblik op le paasdag verantwoording oppas-centraLe Voor het eervol verzorgen van begrafenissen P. SINKE ZONDAG 12 APRIL Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. P. Wamelink, Mid delburg. Kindernevendienst voor 9-11- jarigen. 5.00 uur n.m. Ds. P. Wamelink. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït, Heilig Avondmaal. Kindernevendienst voor 9-11-jarigen. 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït, Heilig Avondmaal en Dankzegging. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Collecte: Voor de diaconie. Ter Reede: 7.00 uur n.m. Mej. Dr. A. H. A. Bakker te Middelburg. OPMERKINGEN 1. Ds. Wamelink, 't laatst predikant te Soesterberg en thans legerpredikant te Middelburg zal in beide diensten in de Petruskerk voorgaan. Ds. Genuït zal i.v.m. de Avondmaalsviering de hele dag op Paauwenburg zijn. 2. Wellicht zijn er nog brs. en/of zusters, die in de rustige" dienst van 5 uur Avondmaal- willen vieren, maar voor wie de afstand wellicht bezwaarlijk is. Zij kunnen dan even contact opnemen met een van de diakenen, die dan voor vervoer kunnen zorgen. KERKERAADSVERGADERING Deze zal D.V. gehouden worden op maandag 13 april, 's avonds om half acht in de kerkeraadskamer. DE ENQUETE Het heeft de kerkeraad zeer verblijd, dat er zo'n groot aantal ingevulde enquête formulieren terug werden ontvangen. Hier uit blijkt uw daadwerkelijk medeleven. Er is echter wel heel wat werk aan verbonden, aleer we U over de uitslag kunnen ver tellen. En daarom vragen we U vriendelijk nog even geduld te oefenen. Zodra de ge- gegevens verwerkt zijn, hoort U hierover. H.Gr. EEN TERUGBLIK Het waren blijde diensten, die we op Paaszondag in de Petruskerk mochten houden. Dat toen een aantal jonge men sen hun geloof mochten belijden in Jezus, de levende Heer, was een extra blijmaken- de en tegelijk ook moedgevende gebeur tenis. Hieruit mogen we dankbaar op maken, dat Jezus, de Heer der kerk, ook onder ons voortgaat zijn gemeente te bouwen. Trouwens ook uit andere dingen. Soms heel kleine, mogen we dat opmaken. Ik ga die niet allemaal noemen, beter is dat U Uzelf afvraagt of U een levende relatie hebt met de opgestane Heer en zo vruchtbaar bent voor de opbouw van Zijn gemeente en daarmee voor Zijn koninkrijk. Achteraf gezien is 't een goede beslis sing van de kerkeraad geweest in de Petruskerk 2 diensten te beleggen. Daarin zijn zo'n 1400 kerkgangers geweest en die hadden we beslist niet allen een plaats kunnen geven, wanneer èn in de Petrus kerk èn op Paauwenburg 's morgens een dienst gehouden was. Wellicht zullen we 't volgend jaar 't nog één keer zo moeten regelen, want dat dan ,,'t Hart van Paau wenburg" klaar zal zijn, daarop zullen we nog we niet mogen rekenen. H.Gr. VOOR ONZE EVANGELISATIE MEDEWERKERS Donderdag 16 april komt de heer Wis- meyer voor ons spreken over ,,de moge lijkheden tot evangelie-actie". Hij is een deskundige op dit terrein, zodat we mogen rekenen op goede voorlichting. Onge twijfeld zal hij ons inspireren tot het aan- aanvaarden van nieuwe initiatieven om zo anderen in aanraking te brengen met het evangelie van Jezus Christus. Gaarne nodigen we ook hen uit, die tot dusver nog niet actief in het evangelisatiewerk meedoen. We komen om 8.00 uur bijeen in het jeugdgebouw achter de Petruskerk. H.Gr. NOORDERWIJK In Memoriam. Op 25 maart j.l. heeft de Here na een kort ziekbed tot Zich genomen, zr. Pieter- nella Prins-van Be veren, op de leeftijd van 52 jaar. Een zware slag voor br. Prins en zijn kinderen. Het is ook allemaal zo over rompelend snel gegaan, dat het maar moei lijk te verwerken is. Toch mogen zij ge lukkig weten van de éne troost, dat hun vrouw en moeder het eigendom was van haar Heiland. In Hem is zij ontslapen. Hij was de kracht van haar leven en werken. Wat heeft ze veel mogen doen in Zijn dienst. En wat ging er een blijdschap van haar uit. Moge onze broeder Prins en zijn kinderen uit diezelfde Bron telkens weer de kracht putten om nu verder te gaan. Een moei lijke en eenzame weg. Maar toch een weg met uitzicht, omdat Jezus de Opstanding is en het Leven. Hij gaat meeHij is de levende Heer, die overwonnen heeft. Aan Hem mogen we ons toevertrouwen, ook in- de diepste smart. Geve die levende Heiland aan dit zwaar beproefde gezin Zijn Genade, om deze slag in het Geloof te werken. Op Hem mag u rekenen J.W.G. Ik heb dit keer niet erg veel te ver melden. Mevr. Meulmeester, Pres. Rooseveltl. 686 mocht na een geslaagde operatie weer naar huis terugkeren. Onze beste wensen Ook Wilfred Hillebrand, M. Hobbemalaan 94 is weer thuis. Sinds september vorig jaar heeft hij met een kleine onderbreking bijna steeds in het ziekenhuis gelegen, en het leek aanvankelijk erop, dat hij nog een ernstige operatie moest ondergaan. Gelukkig is dat nu blijkbaar niet nodig. Wij hopen, dat het nu goed mag blijven gaan. Onze hartelijke gelukwens. Een hartelijke gelukwens gaat ook naar de fam. W. Caljouw, Cuyperstraat 7 met de geboorte van hun zoontje en broertje Edwin, die op 17 maart het levenslicht aanschouwde. Uit Kamperland zijn tot ons overge komen: br. en zr. de Muijnck-Reijnhoudt met hun zoontje Jan Adriaan, Mackaystraat 65. Hartelijk welkom in onze kring en de beste wensen Aan de le Paasdag morgendienst denken we met blijdschap en dankbaarheid terug. Het was een bijzondere feestelijke gebeurte nis, toen zr. Westplate en haar kind de Heilige Doop mochten ontvangen en 15 andere jonge mensen uit onze wijk be lijdenis van hun geloof mochten afleggen. Wij willen vanaf deze plaats deze jonge belijdende leden en hun familie van harte gelukwensen met deze keuze, en er tegelijk de wens bij uitspreken, dat de levende Heer van Pasen hen ook dagelijks de kracht mag geven om in dit geloof en deze belijdenis vast te staan. J.W.G. Op 2e Paasdag ontving ik van een jarige bejaarde broeder een gift van 35. In onderling overleg hebben we deze mooie gift bestemd voor de Zending, daar onze Zendingskas dit jaar wel een extratje ge bruiken kan. Willen we niet met een groot tekort zitten. Enfin daar hoort u binnenkort nog wel meer van Hartelijk dank voor deze gift J.W.G. Laat ik nu verwacht hebben, dat de telefoon bij mij thuis roodgloeiend stond van jongelui die opbelden: Ik wil meedoen Maar helaas:. Zegge en schrijve één meisje heeft zich opgegeven Maar natuurlijk, je hebt dat stukje in de Kerkbode niet gelezen, of je hebt wel het plan om mee te doen, maar er is nog niets van gekomen om je op te geven. Welnu, we wachten je reactie af. Je weet de bedoeling: de helft van de opbrengst is voor je zelf en de andere helft is voor een nog nader vast te stellen doel in ons jeugdwerk. Als we straks in Paauwenburg onze jeugdkelder hebben, dan zal de „aan kleding" heel wat gaan kosten. Daar moeten onze jongelui ook wat voor doen Daar hebben jullie toch wel iets voor over, is 't niet Goed, wij wachten op jullie opgave Bel of schrijf: Marja Blankenstein, v. Kallestraat 53; Thea Prins, Burg. v. Woelderenlaan 72, tel. 2321; Finus de Ridder, Leeghwaterstraat 63; Ds. Genuït, Tobagolaan 17, tel. 3482. J.W.G. ACTIE „LAMBARENE IN NOOD" In de week van 24 t/m 30 mei a.s. wordt in onze gemeente een actie gehouden met 't doel geld bijeen te brengen voor het ziekenhuis van Prof. Dr. Albert Schweit zer in Lambarene. Er heeft zich voor deze actie een jeugd-comité gevormd, dat de voorbereiding op zich genomen heeft. U hebt allemaal wel 'ns van Albert Schweitzer gehoord. In 1913 stichtte deze Professor aan de zoom van 't oerwoud in Lambarene een ziekenhuis voor z'n zwarte medemensen. Tot zijn dood toe heeft hij altijd de leiding gehad over dat ziekenhuis. Zelf voorzag hij in de exploi tatiekosten door middel van lezingen, orgelconcerten e.d. Het is gebleken, dat het ziekenhuis in een geweldige behoefte voorziet, wanneer we 't zien in 't kader van de gezondheidszorg van 't hele land. Schweitzer's hospitaal geniet een grote reputatie op 't gebied van de chirurgie en de gynaecologie. Maar na zijn dood zijn er financiële moeilijkheden gerezen. Dit ziekenhuis met zijn zegenrijke werk is in grote nood geraakt. Overal over de hele wereld wordt nu getracht geld bijeen te verzamelen, opdat dit werk voortgezet kan worden. Nu is er in ons land naast de Stichting Albert Schweitzer Vriendenkring, een actie-comité „Lambarene in nood" opge richt dat al enige tijd werkzaam is met een vijf-jarenplan. Ons jeugdwerk in Vlissingen is gevraagd hierin mee te helpen. Vandaar het comité van jongelui dat onlangs is op gericht. U begrijpt: dit comité kan dit niet allemaal alleen. In de actie-week aan het eind van mei zijn minstens 32 medewer kers nodig. Nadere uitleg van deze actie en over 't ziekenhuis in Lambarene wordt in de komende weken regelmatig in de Kerkbode gepubliceerd, zodat iedereen vol doende op de hoogte wordt gesteld. Wie wil aan deze actie meehelpen Ook ouderen zijn hartelijk welkom Reeds hebben zich een aantal jongelui opgcg ven. Maar hoe meer mensen meehelpen, des te lichter worden de werkzaamheden. U moet er op rekenen, dat U in de week van 24 t'm 30 mei twee avonden hieraan kwijt bent. Meer wordt van U niet gevraagd. Wie helpt mee U kunt zich opgeven bij: Finus de Ridder, Leeghwaterstraat 63 of bij Els Blaakman, Gerbrandystraat 46, tel. 2223. J.W.G. O.P.A. 1970 Ditmaal kunnen wij kort zijn over de actie van de laatste maand. U hebt het in de Kerkbode van j.l. 26 maart kennis kun nen nemen van de opbrengst in de maand februari. Ruim duizend gulden kwam er in kas van het „Hart voor Paauwenburg". Geen peulschilletje. Het hart zal daardoor sneller gaan kloppen. Tenzij er stoornissen optreden, die de hartklop in gevaar bren gen. Ik wil er nogmaals op wijzen dat dit helemaal zal afhangen of wij op onze mede werkers kunnen rekenen. Het is waar, we hebben een goede kern van medewerkers, maar deze is niet voldoende om de zaak op gang te houden. De actie in de gemeente van j.l. 14 maart verliep enigszins stroef. Hoe dat kwam Wel, de jeugd liet weer maar eens verstek gaan. Behalve enkelen, die ziek waren, waren er ongeveer 4 jongens en een meisje aanwezig. Het gevolg hiervan is dat de trouwe mensen aan het mopperen slaan. We proberen dan weer wel olie op de gol ven te gooien, maar dat kan niet blijvend zijn. Er was dus een merkbaar tekort aan bijrijders en bijrijdsters. Jongelui, sla de hand nu ook eens aan de ploeg. Jullie hebben wel de lusten er van, maar draag nu ook eens de lasteii. Per slot zijn het maar enkele uren dat jullie aanwezigheid gewenst is. Kies niet de weg van de minste weerstand. Al met al was het weer een lawine van papier. Nadien zijn er nog twee auto's naar Goes gegaan. Intussen is de prijs weer 1 cent per kg. naar boven gegaan. We houden de vinger op de pols bij de Fa. van Son. De resultaten blijven niet uit. Als U weet dat wij met 4 cent begonnen, is dit echt al een mooie prijs. En er komt misschien in de toekomst nog wel bij, want het papier ligt goed in de markt. Bewaar uw oud papier goed. Wij rekenen in maart zo on geveer op dezelfde uitkomsten. Mag ik de gemeente er op attent maken dat wij hope lijk 12 april, dat is de TWEEDE ZATER DAG in de maand weer bij U aan de deur komen. En jongens en meisjes zijn jullie dan ook present 111 Plaats: Loodgieterswerkplaats Fa, de Klerk, Gildeweg bij de Sporthal. Tijd 8.30 uur. A. de Klerk. AAN ONZE BEJAARDE BROEDERS EN ZUSTERS U heeft, of U zult in deze dagen het formulier voor ons jaarlijks uitstapje, dit keer naar Oisterwijk, ontvangen. Mocht ik iemand die 65 jaar is, vergeten hebben, haalt tl 't dan even bij ondergetekende af. De ingevulde strook (van onderaan) zagen we graag vóór 1 mei bij een van ons terug. Naam en adres er duidelijk op vermeld. We moeten nè dien datum nog wel een en ander regelen, bussen, koffie drinken etc. dus graag op tijd uw strookje. De reis is gesteld op D.V. donderdag 28 mei. We rekenen op uw medewerking en deelname. Namens de commissie, C. Vader, v. Hoorn v. Burghstr. 31. HET KERKKOOR hoopt op dinsdag 12 april in de morgen dienst weer haar medewerking te verlenen onder leiding van dhr. W. Hoorweg. Daar het op Paasmorgen dit niet kon doen in verband met dubbele diensten, waarin het doen van Belijdenis, volwassen en kinder doop, moest plaats hebben, zal het koor nu a capella zingen; één lijdens en 2 Paas- liederen. 1. O blik opnieuw naar Golgotha. 2. Christus heeft overwonnen; en 3. Komt heffen wij een lofzang aan. De secretaris 'T 'LUDIEKE' AVONDJE WAS GEKOMEN Eindelijk, ja. En laat het nu jammer genoeg behoor lijk tegenvallen. Ongetwijfeld waren er jongelieden die zich wel amuseerden, maar het was wel een soort amusement wat weinigen aan sprak. Er was een soort tam-tam groepje dat zogenaamd op de psychedelische toer ging, 't zal voor je zelf best leuk zijn om lekker hysterisch op een trom te roffelen, maar als toeschouwer boeit het je toch niet zo, tenminste niet een hele avond. Het deed allemaal wat infantiel aan. Aangezien er heel wat jongelui voortijdig vertrokken, blijkt dat wij niet alleen deze mening zijn aangedaan. Dus, nu geen „avondjes" meer Oh ja zeker wel, maar dan met andere activiteiten. Het lijkt ons eerlijker om avondjes te organiseren waarmee je een grotere groep jongelui, dan nu het geval was, kunt amuseren. Ans v. d. Heijden. Ans Janse. Marion Blokland. 'T LURIKE AVONDJE Op een klein festijntje doet iedereen iets waar hij zelf zin in heeft. De organisatoren van het festijntje moe ten ons niet bezighouden, dat moeten wij zelf doen. Dat is naar mijn mening het fundamentele van zo'n avond. Wie dat door heeft zal er ook geen moeite mee hebbèn er een fijne avond van te maken. Vrijdagavond 20 maart kwam dit mis schien nog niet helemaal van de grond, maar ik heb goede hoop voor eventuele volgende festijntjes. Rijnie de Witte. De VROUWENVERENIGING „IN 'S KONINGS DIENST" houdt op donderdag 9 april haar leden vergadering. We beginnen om 8 uur in het Jeugdgebouw. Inleidster van deze avond is Mevr. Ste- ketee-de Witte over Joh. de Dooper, uit het schetsenboekje „Present", bladz. 30. Bijdrage verzorgd Mevr. Blaaze-Janse. Namens het bestuur, Secretaresse L. Steketee-de Witte. CLUBREISJE 21 EN 22 MAART IN OOSTKAPELLE Zaterdag 21 maart. Bij de Petruskerk moest iedereen bij iemand in de auto. We vertrokken om half drie. Toen we in Oostkapelle aankwamen gingen we naar binnen en moesten in groepjes verdeeld worden en aan een tafel gaan zitten. We kregen thee en een kaakje. Toen gingen we spoorzoekertje doen en pijlen volgen. Om de paar honderd meter stond er een post. Bij één van die posten moesten we foto's zoeken. Bij het eind punt moesten we letters zoeken en dat moest een woord vormen. Daarna gingen we met een boerenwagen terug naar Bos en Duin. Groep 2 had gewonnen. Toen gingen we eten. Na het eten had één van de tafels cor vee. De anderen gingen al vast naar boven om de bedden op te maken. Om ongeveer zeven uur gingen we films draaien. Daarna gingen we volksdansen. Een dans heette: „Er was een hond zo zwart als roet". Bingo was zijn naam en de Raspa. Meneer Kaljouw speelde daarbij op zijn gitaar. Om half tien werd er hout binnen ge dragen en gingen we een kampvuur maken en werd daar een spookverhaal bij verteld. En toen was het tijd om naar bed te gaan. 's Nachts waren we nog al erg vervelend. De deuren van de kamers werden op slot gedaan, dus konden we er niet meer uit. Om ongeveer half acht werden een hele boel kamertjes open gedaan, maar twee niet, die hadden straf. Die moesten ook corvee doen. Om 9 uur gingen we ontbijten. Na het ontbijt gingen we nog even met de bal spelen en volksdansen. Toen was het tijd om naar de kerk te gaan. We moesten daar lopend naar toe. Om half een waren we weer terug. We kregen limonade met een penny wafel. Daarna moesten we nog even wachten en toen konden we eten. Na het eten gingen we door de duinen naar het strand. Daar deden een heleboel kinderen hun schoenen en sokken uit. We hebben juffrouw Willy en meneer Kaljouw in het water gegooid. En we hebben nog wat gespeeld. Langs het strand gingen we toen weer naar Bos en Duin. Toen we daar waren kregen we nog limonade en toen moesten we naar boven gaan met de groep van de speurtocht en moesten een toneelstukje opvoeren. Groep 4 had gewonnen. Toen moesten we eten. Na het eten deden we hoedendans. Daarna gingen we rare gezichten trekken, het raarste gezicht had gewonnen. Toen gingen we met een lange sliert naar buiten. De vaders en moeders waren ondertussen gekomen. We moesten onze tassen pakken en bij de mensen bij wie je opgenoemd was gaan zitten in de auto's en gingen we naar huis. Het is een erg leuk weekend geweest. Ida Tuinhof en Ingrid Kampan. Kasteelstraat 82 - Vlissingen - Tel. 01184-2760 De classes Purwodadi en Blora, mijn werkterrein, liggen in één van de grootste minusgebieden van Java. De grond levert er te weinig op en de voor naamste oorzaak daarvan is: water gebrek. Zelf hebben we daar weinig last van. Ons huis is aangesloten op het water leidingnet van de oliemaatschappij en 's middags van één tot drie en 's nachts van twee tot vier uur komt er water uit de kraan. We vangen dat op in bakken en het is voldoende voor de hele dag. Maar juist wanneer je zelf voldoende hebt, is het des te pijnlijker om te zien dat mensen in je omgeving het met uiterst weinig moeten doen: Hier vlak bij staan ze tweemaal op een dag in een lange rij te wachten met kruiken en vaten van blik, voor een publieke kraan. Ook onze buren moeten het met een heel klein beetje doen. Zij zijn aange sloten op een ander waterleiding systeem, dat alleen maar nu en dan, eigenlijk niet meer dan een paar drup pels geeft. De naaste buren zijn nu met een slang op onze kraan aangesloten, maar het is onmogelijk om de hele buurt uit onze waterleiding water te geven. Soms komt iemand om water vragen, en als je hem dan iets geeft, is er kans, dat je later hoort, dat hij het verkocht heeft. En dat zijn alleen maar de persoon lijke waterproblemen. De meeste indruk maakt het zien van de eindeloze, dorre akkers, langs de wegen hier, bijvoorbeeld van Blora naar Purwodadi. Op weg naar een kadervormingsver gadering in Purwodadi reden we daar langs. Op die vergadering vroegen ze me nogal het een en ander over „Rural Mission", de benadering van het tro pische platteland met het Evangelie. Alle antwoorden belandden uiteindelijk bij het watergebrek. In een gebied als dit blijkt overduidelijk, dat „preken alleen" geen zin heeft. Zending, werelddiaconaat en ont wikkelingshulp kunnen niet zonder elkaar. W. H. M. Reinders, kadervormingspredikant. Beroepen: te Heemstede (vac. H. J. Bavinck: Tj. Kuipers te Dwingeloo; te Rijnsburg (vac. Drs. E. P. Bosma): P. Huisman te Franeker. Aangenomen naar Almkerk: J. Wol ven te Andijk, die bedankt voor Grijps- kerk (Gr.); naar Putten, C. van Ginkel te Mariënberg; naar Rotter dam-Zuid (vac. C. M. Boersma, evan- gelisatiearbeid)Drs. W. Struys te Zwolle; naar Alkmaar: D. C. Firet te Eefde-Gorssel: naar Amsterdam (vac. A. Plaatsman): D. N. Wouters te Pijnacker. Bedankt: voor Zkolle, B. Koekkoek te Waddinxveen. Emeritaat verleend aan Ds. R. Ypma te Hoogeveen. DS. SILLEVIS SMITT LEIDT PREDIKANTEN Utrecht. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt te Rotterdam werd gisteren gekozen als de nieuwe voorzitter van de Vereniging van predikanten van de Gereformeerde Kerken. Hij neemt de plaats in van Ds. Mr. J. Ozinga te Lunteren, die om gezond heidsredenen is afgetreden. De nieuwe voorzitter is 43 jaar. Gij goede en getrouwe dienstknecht over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal Ik u zetten. Komt in tot de vreugde uws Heren. De Kerkeraad van de Geref. Kerk te Aardenburg deelt met ontroering mede het plotseling overlijden van haar eerste en oud-predikant Ds. J. A. TIEMENS op de leeftijd van 61 jaar. Vanaf 10-9-33 tot 14-7-'46 mocht hij met veel vrucht arbeiden in onze gemeente. Namens de Kerkeraad, Praeses: Ds. M. A. Noorloos. Scriba: J. Haak.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3