KERK VAN VLISSINGEN Koninklijke Nederlandse Militaire Bond Pro Rege EREDIENST Jeugddienst verruimt je geest? 0H en om de UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen P. SfNKE Joint church Old Aid, Nederland Zuiderzending Attentie U bespaart uzelf f 2.50 ZONDAG 22 FEBRUARI Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. H. Groeneveld. 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Collecte: Voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor 't kerkkoor. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Ter Reede: 7.00 uur v.m. Ds. J. W. Maris. WIJZIGING VERGADERDATA VAN DE KERKERAAD 23 februari: Wijkraad. 27 februari: Extra brede kerkeraad i.v.m. Paauwenburg. 5 maart: Moderamen, 16 maart: Brede kerkeraad. 23 maart: Wijkraad. EXTRA KERKERAADSVERGADERING De stilte rondom „Het hart van Paau wenburg" wordt verbroken Op 27 febru ari zullen we als kerkeraad en commissie van beheer inzage krijgen van de tekenin gen, opgemaakt door het architectenbureau Steen Tuinhof. De vergadering begint om half negen, daar Ds. Genuït tot dat tijdstip nog cate chisatie geeft. Vanaf 7 uur echter kimt u, wanneer u dat wilt, de tekeningen in de kerkeraadskamer bekijken. Dat we graag een zo groot mogelijke opkomst zien, be hoeft geen nadere toelichting. H.Gr. NOORDERWIJK Het is wel oud nieuws, maar ik begin toch maar met te vermelden, dat uit Be thesda zijn thuisgekomen: Elsje Lous, M. v. Coehoorngracht 47; Johan Blaasse, Bonedijkestraat 340; Corrie Aarnoutse, Grenswegeling 1Klaas Siereveld, Bloe- menlaan 139; Mevr. Prinse, C. v. d. Lin- denlaan 10; A. de Vos, Gerbrandystraat 64; Mevr. v. Strien, W. Klooslaan 38; Mevr. 'Maljaars, M. Hobbemalaan 7. Allen hartelijke gelukwensen. Br. W. de Witte, M. Hobbemalaan 5 moest voor een operatie opgenomen wor den. Gelukkig is alles goed verlopen en als deze Kerkbode verschijnt zal hij al wel weer thuis zijn. Onze beste wensen. Ook br. A. Fey, Beatrixlaan 123 en Yvonne v. Aartsen, H. Vroomlaan 20 lig gen in Bethesda, terwijl in St. Joseph is opgenomen: A. Siereveld, Bloemenlaan 139. Ook hen wensen we van harte sterkte en beterschap toe. Op 8 februari j.l. ontving Harm Adriaan Smit, Goeman Borgesiusstraat 47 het teken en zegel van de H. Doop. We wensen zijn ouders daarmee hartelijk geluk. Tot zover de wijkberichten. Graag wil ik nog even een goed woordje doen voor de verkoopdag voor Paauwen burg op 28 februari a.s. We zijn blij, dat het comité „Geef Paauwenburg een hart" ook dit jaar weer van zich laat horen. We denken allemaal nog met plezier terug aan de grote bazar in september '69. Dat was een geweldig feest. Zaterdag 28 februari a.s. doen we 't op wat kleinere schaal, maar we hopen weer op een ge weldig succes. Helpt u mee En komt u ook kijken De bouw van ons kerkcentrum komt steeds dichterbij. Optimistische stemmen voorspellen, dat we dit jaar nog kunnen beginnen met de bouw. Dat zou fantastisch zijn Er wordt in elk geval hard aan de plannen gewerkt. Maar we kunnen dat niet zonder uw daadwerkelijk meeleven U hebt dat ipee- levens steeds duidelijk getoond Daar zijn we dankbaar voor. Daarom verwachten we op 28 februari a.s. weer een groot „Paauwenburg-feest" Ik denk nog even aan de oud-papier actie. Een ere-saluut voor de taaie werkers, die vele moeilijkheden trotseren, om 't papier op te halen Wie reageert op de oproep om daar ook aan mee te helpen Er zijn autobezitters genoeg. Vele handen maken licht werk Toe, geeft u ook op en doet u mee Een hartelijke groet aan u allen J.W.G. BIJZONDERE DIENST OP 1 MAART Op 1 maart a.s. wordt in de Petruskerk om 5 uur n.m. een bijzondere dienst ge houden, die is voorbereid door de liturgie- groep uit ons Jeugdwerk, in samenwerking met het Youth for Christ comité Walche ren. In deze dienst, waarin zal zingen Gert-Jan Enzerink uit Utrecht, en waarin zal spreken: de heer Sipke van dér Land, over het onderwerp: „Apostelen in 't oer woud", wordt u natuurlijk verwacht Het is geen aparte jeugddienst, maar een dienst voor jong en oud. Wij hopen, dat ook de ouderen onder ons deze bijzondere diensten, die door de jeugd worden voor bereid, kunnen waarderen. Het is een po ging om de 2e dienst zo nu en dan 'ns een bijzonder karakter te geven. We hebben pas met de Hervormden samen zo'n dienst gehad op 1 februari j.l. Ik geloof te mogen zeggen, dat deze dienst wel in de smaak gevallen is, al zullen er altijd wel op- en aanmerkingen te maken zijn. Graag horen we 'ns wat reacties van u. Moeten we in deze richting doorgaan Hebt u bezwaren of hebt u misschien voorstellen We staan open voor uw positieve reacties. We hopen, dat de bijzondere dienst op 1 maart ook zal slagen. Dat zal alleen wanneer we samen bidden om de werking van de H. Geest. Moge ook deze dienst eraan meewerken, dat we allen - jong en oud - weer opnieuw zicht krijgen op de rijkdom van 't Evangelie, dat ons leven vernieuwt. Allen hartelijk welkom J.W.G. GEEF PAAUWENBURG EEN HART 1. Ontspannings- en verkoopdag. Datum: zaterdag 28 februari 1970 - middag en avond. Plaats: Gereformeerd Jeugdgebouw Paul Krugerstraat. Technische leiding: Mevr. C. L. Euwe- Poppe, Thorbeckelaan 3, Tel. 4382. Koffie met gebak (ook thee). Voor hulp bij het bedienen en het be schikbaar stellen van cakes etc.: Mevr. N. W. de Regt-de Bruine, Goeman Borgesiusstraat 15, Tel. 6424, alsmede de comitéleden. Manden in de kerk voor koffie, thee, suiker, koekjes, koffiemelk enz.: zon dag 22 februari. Artikelen voor het rad van avontuur of voor de Amerikaanse verkoping worden ingewacht bij de comitéleden, speciaal bij Mevr. A. Thiele-Hoog- steen, Talmalaan 17, Tel. 4024. Voor het aanbieden van diensten: tuin omspitten, fietsen en auto's wassen, kunt u terecht bij Mevr. T. B. Groene- veld-de Vlugt, Badhuisstraat 119, Tel. 2682. Tenslotte kunt u ook alles inleveren bij de koster, de heer J. Lolkema, Ro- chussenstraat 2, Tel. 4271. Zie verder de Zeeuwse Kerkbode van 29 januari j.l. Bij voorbaat dank en tot ziens op 28 februari. 2. Bejaarden tocht. Op 22 januari maakten wij melding van het organiseren van een bejaardentocht door de wijk Paauwenburg. Het is ons bekend dat u welwillend tegenover ons plan staat. U kunt uw sympathiebetui ging onderstrepen door uw geldelijke steun. Ook hiervoor bij voorbaat dank. 3. Thermometer. De stand is nu (10-2-'70) 88.800,Een nuchter getal, dat tot dankbaarheid aanleiding geeft en een qroot vert-ouwen in de toekomst wet tigt. 4. Girobetalingen. Met het oog op het ontgaan van rente verlies verzoeken wij de girobetalers te willen controleren of de betalingen volgens de toezeggingen verlopen. Bent u met betalen „bij" Zo ja, dan zijn wij zeker blij. J. I. de Regt. VROUWENVER. "IN 'S KONINGS DIENST" Op donderdag 26 februari is het leden vergadering van de Vrouwenvereniging „In 's Konings dienst". We beginnen om 8 uur. Deze avond zullen we met elkaar be handelen: Overbevolking en gezinsvorming. Mevr. v. d. Hoeven zal het voor ons inleiden. Het is uit „Present", blz. 153. De bijdrage verzorgt Mevr. Snoodijk. L. Steketee-de Witte. Namens het bestuur, KERKELIJKE STAND Ingekomen met attestatie van: Middelburg: M. Walraven en echtgen. -f- 4 ged. kind., Tulpenlaan 26 (A 8); Haarlem: Geertje Kolkman, de Kempenaer- straat 14 (B 16); Goes: J. M. Zoutewelle en echtgen. 1 ged. kind, Simon de Vliegerl. 9 (B 10); Middelburg: Margrietje Janssen-Stol, Schuitvaartgracht 33ben. (A 6). Attestatie aangevraagd naar: Bergen op Zoom: L. C. van 't Veer en echtgen., Badhuisstraat 16 (A 3); Den Helder: L. A. van Hoorn en echtgen. 1 ged. kind, Mackaystraat 163 (B 14); 's-Gravenhage: S. W. M. Smit-Kraan, Boulev. Evertsen 68 (A 3); Rotterdam: W. Flipse, Gerbrandystraat 38 (B 15); Koudekerke, Duinstraat 29: C. J. Jongepier en echtgen. -f- 1 9e(^- kind, Troelstra- weg 144 (B 15); Biervliet, Boterzandestr. 10: M. Sanders- Djenab, Bloemenlaan 170 (B 9). Gedoopt: 25-1-70: Erik de Lange, geb. 29-12-'69, Troelstraweg 9; 25-1-70: Sidney Plate, geb. 3-1-70, Gr. van Prinstererlaan 8 (B 14); 25-1-70: Ymke van Zwoll, geb. 28-12-'69, Mackaystraat 109 (B 14). Overleden: 30-1-70: Pieter de Kievit, oud 73 jaar, Verk. Quakkelaarstraat 38 (A 5). Huwelijk: 9-1-70 te Terborg: Johan Hendrik van Leeuwen en Jacoba Maria Johanna Geurtsen,. van Raaltestraat 93 (B 15). Verhuisd: J. J. Ras, Gerbrandystraat 42 (B 13) naar van Hallstraat 39 (B 14); J. Joziasse, Gravestraat 3 (A 1) naar van Hallstraat 43 (B 14) C. F. Wiessner, Mesdaglaan 1 (B 9) naar Walstraat 3 (A 2); J. Koppejan, Bloemenlaan 47 (A 8) naar Paul Krugerstraat 367 (A 7); C. A. Verwijs, Singel 346 (A 6) naar van Dishoeckstraat 155 (A 5); L. Janssen, Koudekerkseweg 134 (B 12) naar Schuitvaartgracht 33ben (A 6); J. de Rijcke, Troelstraweg 72 (B 15) naar Vrijdomweg 34 (A 3); N. de Regt, Adr. v. d. Vennestraat 28 (B 11) naar Kasteelstraat 85 (A 4). Scriba: G. v. d. Boogaard, Goeman Borgesiusstraat 57, Vlissingen, telefoon 01184-3856. Kasteelstraat 82 Vlissingen - Tel. 01184-2760 (m.a.w. „de vliegende diakonie" De organisaties, die hebben samen gewerkt onder de naam „Joint Church Aid Nederland", hebben zich dezer dagen beraden over de huidige stand van zaken in de hulpverlening in Ni geria en hun participatie daarin. Men heeft daarbij kennis genomen van het op 22 januari j.l. in Genève genomen besluit van het „Executive Committee" van „Joint Church Aid" (International) om het apparaat van de kerkelijke luchtbrug op te heffen, nu duidelijk is geworden dat de inzet daar van in het hulpverleningswerk niet ver der mogelijk zal zijn. De op Sao Tomé aanwezige voor raden medicijnen zijn ter beschikking gesteld van UNICEF. Ten aanzien van de nog aanwezige voorraden levens middelen worden nog onderhandelingen gevoerd om ook deze op zinvolle wijze te gebruiken; een belangrijk deel is reeds naar de kinderhuizen in Libre ville overgebracht, waar de kerken 2.500 kinderen onder hun hoede hebben. Op grond van een en ander hebben de organisaties in „Joint Church Aid Nederland" het besluit genomen, om ook hun samenwerking te beëindigen. Zondag 1 maart a.s. is er in de Ge- tuigeniskerk om 19.00 uur een jeugd dienst met als onderwerp „Verruim je geest Je zou er achter kunnen denken „maar hoe dan Bieden de drugs mogelijkheden of geeft het evan gelie je meer kans Misschien vat je dit op als een erg retorische vraag, maar dat met dit probleem veel jonge mensen (of... de structuren) zitten werpt toch weer gedachten op die vraagtekens achter het evangelie zullen zetten, Ds. H. van Bent hem zal er die avond verder op ingaan. Hij gaat hierbij uit van de bijbelgedeelten: Spreuken 23 29 e.v. en Mattheus 27 33. De samenzang zal geleid worden door het oecumenisch jeugdkoor o.l.v. Pater de Bakker en door het al wel bekende combo o.l.v. Jan Kreuter. Van de inmiddels opge heven pop-group Universal Delight komen enkele mensen voor de verdere muzikale omlijsting. In deze dienst Dit betekent evenwel niet, dat de kerkelijke hulpverleningsorganisaties in Nederland, met name de Stichting Oecumenische Hulp en de Stichting „Mensen in Nood", niet ook in de toe komst aktiviteiten zullen ontwikkelen om de slachtoffers van de oorlog in Nigeria bij te staan. Zij denken daarbij met name aan de „tweede fase" in de hulpverlening, zoals bijvoorbeeld de wederopbouw van de verwoeste ziekenhuizen, klinieken en andere medische c.q. sociale instellin gen, die voor het herstel van een enigs zins normale toestand van zo groot be lang zijn. Kanalisering van deze hulp zal kun nen geschieden via b.v. de afdeling „Interkerkelijke Hulpverlening" van de Wereldraad van Kerken in Genève en gelijke Rooms-Katholieke organisaties. Juist op het gebied van deze „reha bilitatie" zal nog zeer veel gedaan moeten worden en zal nog veel geld nodig zijn. Maar het zal gedaan moeten worden, zowel in het belang van de overlevende slachtoffers van dit tragische conflict als van het land in zijn geheel, dat nu op weg gaat naar een nieuwe toe komst. J. Filius. zullen ook nog vloeistofdia's te bewon deren zijn, terwijl Leo de Bruin en Wim de Haan hun artistieke gaven natuurlijk niet zomaar buiten de kerk hebben laten slingeren. Als nog een goede film gevonden wordt, zal deze na de dienst vertoond worden. Vorige jeugddienst waren er ongeveer 750 mensen. Dit aantal behoeven wij niet te bereiken, maar het zou wel ge weldig zijn als het er maar een heel klein beetje op zou lijken. Het jeugddienstprogramma ziet er als volgt uit: 22-2 Herv. 19.00 uur Koorkerk Ds. van Zanten (leven - hier en nu 1-3 Geref. 19.00 uur Getuigeniskerk Ds. H. van Benthem. 29-3 Oecumenisch Paasappèl 's mor gens om 7.00 uur. 5-4 Geref. 19.00 uur Zuiderbaken Ds. Wessel. 26-4 Herv. 19.00 uur Koorkerk 10-5 Geref. 19.00 uur Getuigeniskerk Ds. de Boer. 31-5 Herv. 19.00 uur Koorkerk. 21-6 Herv-Geref. Jeugddienst. Zijn er mensen die graag met de voorbereiding van een jeugddienst wil len helpen, of die alleen suggesties Mijn hele leven „Meneer, u bent de eerste, die mij bewust geconfronteerd hebt met iets van het christendom en de andere wereldgodsdiensten. Maar dat Chris tus mijn hele leven opeist, zoals u zegt dat in de bijbel staat, daar heb ik nooit bij stilgestaan en daar ben ik nog lang niet aan toe. Maar nu ik de laatste tijd over deze zaken nadenk, moet ik wel con stateren, dat het feitelijk een logische zaak is. Als je voor iemand kiest, in dit geval voor Christus, moet het voor honderd procent zijn. Maar ik ben nog niet zo ver. Ik zit altijd met de vraag: is die bijbel wel waar en is dat allemaal wel zo van dat kruis en die opstanding en moest dat allemaal enzovoorts. Ik zou er wel met u over willen doorpraten als u tijd heeft. Ik zit in de studiezaal. Ik ben bijzonder nieuwsgierig Er zijn al heel wat gesprekken ge voerd tussen de tehuisleider en de be zoeker van het Protestants Militair Te- Twee nieuw GG-pamfletten. Na de succesvolle titels Voorbehoed middelen en Homofilie zijn twee nieuwe uitgaven verschenen in de reeks GG- pamfletten. GG-pamflet no. 3 gaat over Kinderloosheid, GG-pamflet no. 4 han delt over Kinderlokkers. GG-pamfletten zijn uitgaven van de Protestantse Stichting ter bevordering van Verantwoorde Gezinsvorming. Zij bundelen informatie over één onder werp in kort bestek en tegen lage prijs. Het nieuwe pamflet over Kinderloos heid wil meehelpen meer begrip te kweken voor het feit dat aan kinder loosheid tegenwoordig veel te doen is. willen geven, heel graag, meldt je even aan bij één van de volgende mensen: Cokkie Verspoor, Ter Hoogestraat 6; Dick Anbeek, Nieuwe Burg 26; Leo de Bruin, Dam 48; Wim de Haan, Europalaan; Kees de Rijke, Koninginnelaan 44. huis (P.M.T.), die dit naar voren bracht. Deze contacten zijn waardevol en ze zijn geen uitzondering. De tehuisleider doet zijn best, tijd vrij te maken voor zo'n gesprek. Dat is niet altijd eenvoudig, want het buffet- werk en de overige dienstverlening - b.v. zorgen dat er bij een interessante voetbalwedstrijd drie televisietoestellen in het gebouw aanwezig zijn, in plaats van het éne toestel in de T.V.-zaal - mogen niet worden verwaarloosd. Zo staan de tehuisleider en zijn vrouw altijd in de spanning van het „belangrijk" en „belangrijker". Voor dit P.M.T. wordt uw bijdrage gevraagd. Een acceptgirokaart is aan alle leden toegezonden met het verzoek hun contributie 1970 liefst binnen een maand te betalen. Wie geen lid is kan zich opgeven of een gift sturen. Het gironummer is 127892 ten name van de Kon. Ned. Mil. Bond Pro Rege, Nieuwe Gracht 90 te Utrecht. Financiële steun uit particuliere bron is onmisbaar. Flet hoofdbestuur dankt u bij voorbaat hartelijk. Kinderloosheid en Kinderlokkers Nog te vaak vragen kinderlozen te laat om raad. Het behandelt oorzaken en genezing, gaat vrij uitvoerig in op de verhouding van kinderlozen tegenover elkaar en de (soms hardvochtige) om geving en geeft tenslotte wat infor matie over adoptie en kunstmatige in seminatie. Het pamflet over Kinderlokkers be vat o.m. zeer concrete adviezen voor ouders. Het schildert de kinderlokker als een allerminst boos, doorgaans schuw, kinderlijk mens, wiens contact legging niet alleen sexueel maar in het algemeen gestoord is. Het pamflet maakt duidelijk dat de schade voor het kind in vele gevallen ontstaat door de paniek van de ouders - niet door de daden van de kinderlokkers. Het pam flet wil de paniek indammen met ken nis van feiten. Het pamflet over voorbehoedmidde len (no. 1) heeft inmiddels een derde druk bereikt, het pamflet over homofilie een tweede druk. De pamfletten trek ken veel aandacht als een moderne, ge slaagde methode om informatie over te brengen, daar waar boek en tijdschrift niet doordringen. GG-pamfletten zijn te bestellen door per pamflet 0.50 over te maken op giro: 65.97.12 t.n.v. PSVG Den Haag, Duinweg 23. Voor grote aantallen gel den speciale tarieven. Van de Geref. MAVO-school te Middelburg ontvingen wij ook dit jaar een bedrag van 450.— als gift voor de Zending. We willen dit bedrag graag bestem men voor het kadervormingswerk van Ds. Overdulve in Rwanda. Héél hartelijk dank, jongelui Namens de Zuiderzending, J. C. Wattel, penningmeester. voor de lezers die het abonnementsgeld voor het le halfjaar 1970 NOG NIET HEBBEN BETAALD. Wij attenderen sommige lezers die nog niet hebben betaald er op, dat de betalings termijn reeds voorbij is. Vriendelijk ver zoeken we daarom de lezers niet langer uit te stellen, maar 5.voor het le half jaar öf 10.voor geheel 1970 te storten op giro 42280 t.n.v. Drij.Littooij Olthoff, Spanjaardstraat 47, Middelburg. incassokosten per jaar en ons veel on nodig werk met het uitschrijven van kwitanties. Mogen wij op uw medewerking rekenen 1 Ook de lezers die altijd via Boek handel Fanoy betaalden worden verzocht niet meer per kwitantie, maar ƒ5.te storten op giro 19522 t.n.v. Boekhandel Fanoy, Middel burg, of in de winkel per kas.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3