KERK VAN VLiSSING EN EREDIEMST P. 5IMKE „BETHESDA" Leerling-verpleegsters 6e keRkqanq ik allemaal J Kerknieuws Dn en om cle UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen vancjeiióatie Jeugd in beweging ZONDAG 1 FEBRUARI Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. H. Groeneveld (kin- dernevendienst van 6-8 jaar) 7.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld en Ds. L. M. Verseput (gezinsdienst) Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Collecte: Wereldhulpactie. OPMERKINGEN 1. Deze zondag staat in het teken van het werelddiaconaat. In de prediking zal hieraan aandacht worden geschonken. De collecte behoeven we niet extra bij u aan te bevelen. Uit ervaring weet ik, dat u dit stukje werk een warm hart toedraagt. Zoals u weet wordt de col lecte opgestuurd naar het Algemeen Diaconaal Bureau in Utrecht en daar wordt o.l.v. Dr. v. Klinken op zeer verantwoorde wijze het geld beheerd en uitgegeven. 2. De dienst van 5 uur is verzet naar 7 uur 's avonds. Dit in verband met 't feit, dat de kerkeraad heeft besloten een interkerkelijke gezinsdienst te beleggen, zodat direct na afloop van de dienst de gelegenheid bestaat over 't naar voren gebrachte van gedachten te wis selen (onder 't genot van een kopje koffie).De jeugd zal in deze dienst haar medewerking verlenen. Door hen is ook het onderwerp bepaald nl. „de zonde". Daarover zal Ds. Verseput spreken, terwijl ik de liturgie in handen heb in deze dienst. Op de koffiepraat verwachtten we vooral jongeren, terwijl natuurlijk ook de ouderen welkom zijn. 3. Daar we de collecte voor het wereld diaconaat in de avonddienst moeilijk kunnen laten vervallen en de jeugd uit beide kerken zich ook gaarne gelde lijk gesteund zag, wordt er in deze dienst een extra collecte gehouden. Misschien wel enigzins bezwaarlijk, maar gezien het grote belang van het jeugdwerk zult U hiervoor toch wel blijmoedig geven. 4. De kindernevendienst tijdens de mor gendienst in de Petruskerk is bestemd voor de jongens en meisjes in de leef tijd van 6, 7 en 8 jaar. WIJKAVOND Deze wordt voor de wijken 4, 5 en 6 gehouden op donderdag 29 januari, 's avonds om 7.45 uur in het jeugdgebouw. De volgende is op donderdag 12 febr. U weet het: bent U op de ene avond verhinderd, dan bent u op de andere wel kom. H.Gr. DE ZUIDERWIJK Veel schokkende dingen zijn er tot dusver dit jaar gelukkig niet voorgevallen, zodat we niet zoveel te vermelden hebben. Niet dat we hier alleen maar schokkende dingen vermelden, integendeel, maar daar beginnen we in de regel wel mee. Nu kun je er over twisten wat „schokkend" ge noemd kan worden. Voor de persoon in kwestie kan 't soms zo zijn, wanneer wij (zij) vader of moeder wordt of wanneer hij (zij) in 't ziekenhuis moet worden op genomen. Wat het laatste betreft, de opname in het ziekenhuis was het voor br. Meyer (Lambrechtsenstraat) wel te verwachtten. Al enkele weken lag hij thuis ziek en 't wilde maar niet op knappen. We hopen dat het toch nog wat mee mag vallen. Samen met hem liggen op het ogenblik nog in Bethesda br. Ver- sluys (v. Hoorn v. Burgtstraat) 13 jan. mocht hij daar 82 jaar worden, br. de Klerk (Bloemenlaan) en dan 2 kinderen Giljan Laport (Badhuisstraat) en Ange- lique Brasser (Ravensteijnplein)In St. Joseph wordt zr. v. d. Gaag (Verk. Q. str.) nog steeds verpleegd en dan ligt in Rotter dam nu al 14 dagen zr. Versluys (Glacis- straat). Ze liggen er alle met hun eigen zorgen en problemen en ook om hen worden zorgen gemaakt, maar in de zorg wil onze God bij ons zijn en dan is het toch anders... Br. en zr. Woestijne (Sottegemstraat) kwamen gebruind terug uit Z. Afrika, waar ze een fijne tijd bij hun kinderen hebben doorgebracht. Zij zullen er wel geen enkele moeite" mee hebben gehad om Ds. Heyns te verstaan, in ieder geval minder dan met het zich aanpassen aan ons winterse klimaat. Maar het voorjaar wenkt, gelukkig voor ons allemaal. Tot zover de zaken die vermeldens waard zijn. Natuurlijk is er wel meer ge beurd, maar er zijn nu eenmaal zaken, waar je als dominé het diepste stilzwijgen over bewaart. Met een hartelijke groet aan U allen. H.Gr. UITSTEL Onze architect, de heer Tuinhof, heeft 14 dagen uitstel gevraagd om de tekening van het hart van Paauwenburg klaar te hebben. Zodoende is de vergadering van de kerkeraad met de Commissie van Be heer verzet van 13 tot 27 februari. De vergadering begint dan om 8 uur, terwijl het vanaf 7 uur mogelijk is nader de tekeningen te bestuderen. Intussen zijn we blij dat ons actie comité weer wat van zich laat horen, 't Was ook wel erg stil de laatste maanden. En al zijn we ook ontzettend dankbaar voor het tot dusver bereikte resultaat, 't hart van Paau wenburg moet onze aandacht blijven be houden, ook daadwerkelijk. Het is toch wel zeer wenselijk, dat we straks de aan te gane lening zo klein mogelijk houden. H.Gr. GEEF PAAUWENBURG EEN HART Het comité „Geef Paauwenburg een Hart" stelt zich voor een ontspannings- en verkoopmiddag en avond te houden op zaterdag 28 februari 1970. Deze dag wordt gehouden voor leden van de gemeente die natuurlijk wel buiten kerkelijken kunnen introduceren als deze er belang in stellen. Er zal weer koffie geschonken worden. Er komt een rad van avontuur. Bingo, Amerikaanse verkoping enz. U wordt over een paar weken nog nader hierover ge- informeerd. De reden, waarom u dit nu al onder de ogen krijgt zijn de volgende: 1. U kunt nette, schone kinderkleding tot 10 jaar, inleveren bij onderstaande adressen en bij koster Lolkema, van nu afaan. 2. U kunt op zondag 15 en 22 februari uw gaven als: suiker, thee, koffie, koekjes, koffiemelk, deponeren in man den, die in de kerk zullen staan. 3. Diegenen, die cakes willen' bakken, kunnen, zich opgeven aan onderstaande adressen. 4. Diegenen, die iets beschikbaar willen stellen voor het rad van avontuur of de Amerikaanse verkoping, idem dito. 5. Diegenen, die diensten willen aanbieden als: tuin omspitten, ramen schoon maken, fiets en auto's wassen etc. kunnen die mededelen op papier met adres en event, tel. no. en dit in de mand deponeren. 6. Diegenen, die van die diensten (zolang de voorraad strekt) gebruik willen maken, gelieven daarvan, kennis te geven op dezelfde wijze. 7. De bedoeling is natuurlijk, dat de be loning in geld aan de penningmeester of aan een der onderstaande adressen overgemaakt wordt. 8. Willen allen, die iets laten verkopen, een richtprijs aangeven Tot nadere informatie Werkt allemaal mee, dan stijgt de thermometer. Namens het comité „Geef Paauwenburg een Hart". T.Vs.-Gr. De heer I. J. de Regt, tel. 6424, Goeman Borgesiusstraat 15. De heer P. Valstar, tel. 3314, Goeman Borgesiusstraat 5. Mevr. C. L. Euwe-Poppe, tel. 4382, Thorbeckelaan 3. Mevr. A. Thiele-Hoogsteen, tel. 4024, Thalmalaan 17. Mevr. T. B. Groeneveld-de Vlugt, tel. 2682, Badhuisstraat 119. Penningmeester: de heer Kamermans, tel. 3073, Bloemenlaan 13. Allen te Vlissingen. DIACONESSENSTICHTING „ORANJE-GROENE KRUIS'' Ontvangen voor het kerstfeest voor de zieken; waarvoor onze hartelijke dank. Van dhr. T. 25.mevr. E. de V. ƒ5.mej. R. 20.mevr. S. 12.50, mevr. B. 5.mevr. H. 5.mevr. F. 2.50, dhr. H. 2.50, N.N. ƒ5.—, N.N. ƒ10.mevr. H. ƒ1. Met vr. groeten, zuster de Klerk en zuster v. d. Ende. VAN DE DIACONIE Werelddiaconaat collecte; 1 februari. Op 1 februari zal de collecte worden gehouden ten bate van het werelddiaco naat. Deze collecte treft een bizondere datum: 1 februari. 17 jaar geleden werd zuid-west Neder land getroffen door de watersnoodramp. Toen was de nood hoog en werd er door vele landen hulp verleend. Dankbaar mogen wij dit gedenken. Maar daar mag het niet bij blijven. Er is nog veel nood op deze wereld en andere volkeren zullen u dankbaar zijn voor de hulp die u schenkt. Het werelddiaconaat draagt in deze uw gaven uit naar alle windstreken. Speciaal in Hong-Kong en op Sumba is veel hulp nodig. Wij vragen u in deze col lecte uw dankbaarheid tot uiting te bren- gen. Op de affiches in de kerk komt het woord periodiek voor. Toon uw dankbaar heid door periodiek een bedrag, hoe klein ook, voor het werelddiaconaat beschikbaar te stellen. Eén klein kaartje naar uw giro kantoor of bank en u wordt periodiek aan uw dankbaarheid herinnerd. Mensen in nood zullen u niet periodiek dankbaar zijn maar... altijd. A.H. STUURGROEP Vrijdag 16 januari heeft de Stuurgroep opnieuw vergaderd. We hebben samen na gedacht over de vraag, welke acties van de Stuurgroep uit zouden kunnen gaan. Enkele belangrijke plannen zijn: de oprich ting van een „oppascentrale". Hieraan wordt nog een apart stukje in de Kerk bode gewijd; een gezellige avond voor iedereen; een elk die hiervoor suggesties heeft, kan bij de Stuurgroep terecht. In de toekomst hopen wij ook met vele anderen kleine acties te voeren t.b.v. nood lijdende gebieden (denk b.v. aan „Help Lambarene in nood", dat vooral een actie onder de jeugd is). M. Blankenstein. Donderdag 5 februari houdt de Vr. vereniging „In 's Konings Dienst" haar ledenvergadering in 't Jeugdgebouw, om 8 uur. Mej. A. Riemens zal voor ons behan delen het boek Job. Bijdrage wordt gedaan door Mevr. Stroo-Joosse. Komt u allen Namens het bestuur, Secretaresse, L. Steketee-de Witte. Kasteelstraat 82 - Vlissingen - Tel. 01184-2760 In het Christelijk Streekziekenhuis te Vlissingen kunnen nog enkele worden geplaatst, voor de opleiding diploma zieken verpleging A, welke op 1 maart a.s. zal aanvangen. Bij aanvang van de opleiding moet men de leeftijd van 17 jaar en 7 maanden hebben bereikt. Men dient over een voldoende algemene ontwikke ling te beschikken, blijkend uit het bezit van een M.A.V.O.-diploma of een daaraan gelijk te stellen opleiding zoals het I.N.A.S.-diploma. De opleiding vindt in diensttijd plaats. Het salaris bedraagt ƒ376,75 per maand, exclusief een onregelmatigheidstoeslag van 14%. Voor kost, inwoning en bewassing vindt geen in houding op het salaris plaats. Sollicitaties en verzoeken om inlichtingen kunt U richten aan de Verpleegkundig-Direkteur. Tel. 01184-6666. „De boodschap van Christus in een veranderende wereld". Het verslag van de conferentie voor kerkeraadsleden en leden van evangeli satie commissies en anderen, gehouden d.d. 3 en 4 oktober 1969 is gereed. In het verslag, vindt men: a. een uitgewerkte samenvatting van de lezing van Dr. B. Rietveld, 's-Gra- venhage met als titel „De bood schap van Christus in een verande rende wereld"; b. een samenvatting van de vragen uit de vijf gespreksgroepen en de be antwoording daarvan door mej. E. G. van Egmond staffunctionaresse van het Evang. Centrum te Baarn, en door Dr. Rietveld. Dit verslag is uitsluitend te verkrijgen door over te maken op gironummer 10 41403 t.n.v. Penn. Bureau „Het Zuiden", Termileslaan 156, Maastricht- Heugem, een bedrag van 1.25 0.25 (portokosten) per exemplaar. Bestellingen kunnen tot uiterlijk 15 februari gedaan worden. Namens bureau „Het Zuiden", mej. E. E. Ebling. Themaweekends op De Drieburg over het wonen op kamers en over gezin en commune. ongerencontactreis naar Joegoslavië. In de jaren 1965, 1966, 1967 en 1968 heeft het Landelijk Centrum voor Gere formeerd Jeugdwerk reizen voor jon geren naar Joegoslavië georganiseerd. Helaas heeft het L.C.G.J. vorig jaar geen reis kunnen organiseren; ook dit jaar zal dat niet mogelijk zijn. Van par ticuliere zijde is nu het initiatief ge komen een reis van plm. 14 dagen naar Joegoslavië op touw te zetten. Deze reis heeft als doel de calvinistische ker ken in dat land te bezoeken. Hiernaast zijn er ook toeristische evenementen. De reis zal vermoedelijk in de eerste helft van juni 1970 worden gemaakt. De kosten aan de reis verbonden, zullen waarschijnlijk ongeveer 40.— per per soon bedragen. Deelnemers mogen niet jonger zijn dan 18 jaar en moeten zich in de Duitse taal verstaanbaar kunnen maken. Voor aanmelding of inlichtingen kan men zich wenden tot de heer A. Logjes, Kasteel plein 68c, Maastricht. In „Kerk en Wereld" (vrijzinnig her vormd) schreef Ds. P. Simoons: „Op huisbezoek komt men ze telkens weer tegen. Zelf heb ik ze nooit ont moet, maar er wordt veel over gespro ken, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. „Ach dominee, er zijn heel veel goede christenen die nooit in de kerk komen. Zij die daar elke zon dag zitten zijn ook niet zo braaf". Men generaliseert zo. lekker en kijkt vol ver trouwen naar de theoloog-bezoeker, die natuurlijk zal moeten toegeven dat dit waar is. Ik kijk dan een beetje on gelovig en stel mijn geschut in werking. Je hebt visliefhebbers die nooit in een winkel komen, je hebt drinkers dit nooit een druppel drank over de lippen krijgen, je hebt filmliefhebbers die nooit naar de bioscoop gaan. Die goede chris tenen, die nooit naar de kerk gaan, zijn gewone uitslapers, pantoffelhelden op zondagmorgen, peignoirslonzen en pya- mavarkens die ergens een schuldgevoel verbergen. „Ik ben niet de enige", zeg gen ze luidop. „Er zijn er meer zoals ik". Misschien zijn er wel heel brave huisvaders onder en heel aardige sym pathieke huismoeders, maar dat is niet hetzelfde als goede christenen. Wat zijn dan wel goede christenen, ach het is moeilijk het te zijn. Wij halen het niet, niemand is zo maar een goede christen. Maar het zal toch ergens moeten beginnen bij belangstelling én liefde voor Jezus en Zijn Evangelie. Het begint onherroepelijk bij de kerk gang. Maar dan zijn wij op een begraaf plaats bijeen en dan spreekt men een verheven taal. Dan hoort men zeggen: „Ach, hij kwam nooit in de kerk maar hij meende het toch zo goed met zijn medemensen. Ergens geloofde hij het toch zo goed met zijn medemensen. Ergens geloofde hij (het) wel". En zo ontstaat in het ontvankelijke gemoed van de geroerde toeschouwers het sprookje van de goede christen, die nooit in de kerk komt. Het gaat erin als koek. Maar ik geloof er geen barst van. Dat sprookje moet nodig de wereld uit, vindt u zelf ook niet In de Groninger Kerkbode, waaruit bovenstaand stukje geknipt is, schreef Dr. J. R. Hommes: „De woorden van Ds. Simoons zijn mij uit het hart gegrepen. Geloof en kerk, anders gezegd: christen-2ijn en kerkgaan staan niet los van elkaar, ze zijn integendeel zeer nauw op elkaar betrokken". Beroepen te Rijswijk (vac. H. J. Spier): J. Faber, hulppred. te Nigte- vecht; te Beetgum: J. Brouwer te Avereest-Balkbrug. Prep. geëx.: kand. J. Dijkstra, Maar ten Lutherweg 235; Amstelveen; kand. H. W. B. Ottevanger, 2e Hel- merstr. 85, Amsterdam; kand. J. P. Verheul, Louis Chrispijnstr. 47, Amster dam. Zij zijn nog niet beroepbaar, maar willen 's zondags de kerken dienen. Aangenomen naar Katwijk a.d. Rhijn: D. H. Elderman te Dinteloord. Emeritaat aangevraagd door D. J. P. Meijer te Dokkum. MIDDELBURG - De Kerkeraad Algemene Zaken besloot de gemeente in vergadering samen te roepen ten einde met haar te overleggen over een versnelde kerkbouw in Zuid tesamen met de Herv. en R.K. gemeente. Voorts werd besloten de beroepings commissie opdracht te geven uit te zien naar 2 predikanten en wel in de vaca ture Ds. Joosse voor de stadswijk bin nen de singels en een predikant voor Zuid. In verband met het afstoten van het tegenwoordige jeugdgebouw zullen in lichtingen worden ingewonnen over de mogelijkheid op de plaats waar nu de Noorderkerk staat, een wijkgebouw te zetten. BETALING ABONNEMENTSGELD 1970, ZEEUWSE KERKBODE. Het betalingstermijn voor het abonne mentsgeld voor het eerste halfjaar is weer aangebroken. Wij verzoeken alle lezers niet meer per aangeboden kwitantie maar per giro of per kas op het kantoor te betalen. Wegens de stijgende incassokosten bij de P.T.T. zijn we genoodzaakt 1,25 incassokosten te berekenen per halfjaar, wat gemakkelijk kan bespaard worden door ƒ5,voor het eerste halfjaar 1970, voor het gehele jaar 1970 10,op giro rekening 42280 te storten vóór 1 februari 1970. jr Ook de lezers die altijd via Boek handel Fanoy betaalden worden verzocht niet meer per kwitantie, maar ƒ5.te storten op giro 19522 t.n.v. Boekhandel Fanoy, Middel burg, of in de winkel per kas. dr De lezers uit Vlisingen betalen niet meer per giro, maar via het Kerkelijk Bureau te Vlissingen. Ik geloof dat ik nooit alleen ben. God is bij me. Hij is mijn Vader. Hij heeft alles gemaakt. Ook mij. Mi Ik geloof dat God deze wereld in zijn hand houdt. £61001 Hij heeft zijn Zoon Jezus Christus op aarde gezonden. Ik geloof dat Hij de zoon van. God is. Om mij te bevrijden van zonde en schuld werd Hij aan het kruis geslagen en ging Hij door het dodenrijk. Hij is opgestaan en Hij is mijn broeder. Ik geloof dat ik ook onder de mensen niet alleen ben. Om mij heen is de gemeenschap van de kerk, de mensen die God liefheeft. Ze leven overal, in alle landen van de wereld in alle kontinenten en onder alle rassen. Ik hoor er ook bij. Ik geloof dat ik nooit zover van God kan weglopen dat er geen terugkeer mogelijk zou zijn, dat ik nooit zo ontzettend kan verdwalen dat God mij niet meer naar zich toe wil trekken. Ik geloof dat God voor mij het leven wil en niet de dood, de blijdschap en niet het verdriet, en dat Hij bij mij is, vandaag en altijd tot in alle eeuwigheid. Amen. (geloofsbelijdenis voor de jeugddiensten in Duitsland geschreven door Hans von Goessel.)

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1970 | | pagina 3