KERK VAN VLISSINGEN EREDIENST P. SINKE NIH/U/S Kerknieuws Lof der zotheid S>H en om de J UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Collecten en giften Voor het eervol verzorgen van begrafenissen uit öe keRken VRIJDAG 21 NOVEMBER Petruskerk: 2.15 uur n.m. Ds. H. Groeneveld (huw. bev. van het bruidspaar Reynierse-v. d. Hoeven) ZONDAG 23 NOVEMBER Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. J. Hindriks te Rot terdam. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld. Huishoudschool „Paauwenburg": 10.00 uur v.m. Ds. H. Groeneveld. 5.00 uur n.m. Ds. J. Hindriks. „Ter Reede": 7.00 uur n.m. Ds. J. Kwast. Collecte: Voor de kerk. Wordt uitgezonden naar Bethesda. OPMERKINGEN 1. In de jaren 1946 tot 1949 heeft Ds. Hindriks onze gemeente gediend. Voor velen is hij dus een bekende en 't zal hen ongetwijfeld goed doen hun oud predikant eens weer te zien, die in de moeilijke jaren van wederopbouw, ook van ons kerkelijk leven, hier zijn -beste krachten heeft gegeven. Het is al wel lang geleden, dat Ds. Hindriks van hier naar Rotterdam ging, maar ook hij zal 't fijn vinden weer eens in ons midden te zijn. We wensen hem graag een goede zondag toe. 2, We vermelden het hier ook maar eens, in de hoop dat 't beter onder de aan dacht komt, dat van a.s. bruidsparen verwacht wordt dat zij huwelijksaan gifte doen op het kerkelijk bureau. Zij kunnen dit vrijdags doen van 4-5 uur of van 7-8 uur, uiterlijk de vrijdag vóór de zondag, waarop de eerste afkon diging moet plaatsvinden. DE ZUIDERWIJK Zo aan 't eind van 't jaar vinden er meer huwelijkssluitingen plaats dan normaal. Dit zal wel z'n bepaalde reden hebben. Wan neer de dagen kouder worden, hebben wij mensen allemaal de neiging dichter naar elkaar op te schuiven en de gezellige be slotenheid van een eigen huiskamer op te zoeken. Ook de belastingvoordelen zullen dikwijls een rol spelen... Toch lean er ook een gewone reden zijn, eenvoudigweg omdat men zo ver is. Om dat een examen werd gedaan, een diploma behaald of omdat eindelijk de woning „kwam". Achtereenvolgens trouwden: op 4 november in Koudekerke het bruidspaar Izeboud-de Kroo. De bruid woonde aan 't Ravesteynplein en daar ze in Koude kerke gaan wonen heeft ze meteen haar attestatie opgevraagd. Ze wonen nu Ve- benabos 10. Op 5 november was 't feest voor Rob Smetsers en Marjolein Copier. We zijn blij, dat we terug mogen zien op een goede interkerkelijke dienst, waarin hun huwelijk ingezegend werd. Ze hebben Gods zegen dubbel en dwars nodig, nu ze nog met de extra-moeilijkheid van de ker kelijke gescheidenheid zitten. Van harte hopen we, dat ze hiervoor binnen niet al te lange tijd een oplossing weten te vin den. Zij wonen Gasthuisstraat 41. En ten slotte was 't voor Peter Vreeke (Vrijdom- weg) en Annie Zegers op 6 november een hoogtijdag, 't Kreeg allemaal nog een extra feestelijk accent doordat de bruid als pas geslaagd en gediplomeerd verpleegster 't huwelijk in kon gaan. Daar kan dan de bruidegom z'n voordelen aan hebben, maar ook de nadelen... Uit ervaring weet ik, dat ze je niet zo gauw ziek vinden (met alles wat daaraan vast zit: lekker instoppen, warme kruik etc.). Peter en Annie zijn gaan wonen in Serooskerke en dus beiden met attestatie daar naar toe vertrokken. Wij wensen alle 3 bruidsparen een blijde tijd toe en als 't moeilijk wordt vertrouwen op God, onze Vader. We blijven nog even in de huwelijks sfeer. Op 12 november was 't 50 jaar ge leden dat br. en zr. Akerboom (Gallandat- straat) elkaar het ja-woord gaven. Een gouden bruidspaar dus. En we mogen wel zeggen, dat 't goud door de jaren heen niet verdonkerd, maar integendeel meer glans gekregen heeft. En dat terwijl de zorgen en 't verdriet u niet bespaard zijn gebleven. U zult de eerste zijn om te erkennen dat Gods genade ten diepste de oorzaak is van deze glans. Dat u zich daarin ook verder op uw levensavond mag koesteren. Er zijn nog meer blijde dingen te ver melden. Op 8 november werden br. en zr. de Wolf (Verkuyl Quakkelaarstraat 142) verblijd met de geboorte van Elizabeth. Diana kreeg er zodoende een zusje bij, zodat deze voorwaarde om „zingende zusjes" te kunnen vormen, vervuld is. Maar eerst gaan we tezamen zingen bij de doop van je zusje, Diana, tenminste we hopen dat die binnenkort kan plaatsvinden. Zon dag 9 november werd Astrid Jolande v. d. Ouden (Singel 237) gedoopt. We wensen haar ouders hiermede geluk en wensen hen sterkte om dit geboortegeschenk van God voor hun kind te laten schitteren. Ook de plaatselijke ziekenhuizen moeten we hier weer vermelden. In „Bethesda" worden op 't moment, dat ik dit schrijf verpleegd mej. Jobse (Hobeinstraat) en Edwin Wiggelinkhuizen (Clij verstraat), terwijl in St. Joseph zijn opgenomen mej. Versluys (Glacisstraat) en mej. v. d. Gaag (Verkuyl Quakkelaarstraat). We hopen en bidden, dat u het vertrouwen in Gods Vaderhand mag blijven behouden. Tot slot willen we aan enkele nieuw- ingekomenen in onze wijk een hartelijk welkom toeroepen. Dat u een goede tijd onder ons mag hebbenGraag eindigen we met een hartelijke groet aan u allen. H.Gr. WIJKRAAD VERGADERING De beide wijkraden worden ter ver gadering verwacht op maandag 24 novem ber, 's avonds half acht. HET ACTIE-COMITÉ „GEEF PAAUWENBURG EEN HART" BLIJFT De leden van dit comité waren maandag 10 november op de kerkeraad aanwezig en daar hebben we onze dank tegenover hen uitgesproken voor t prachtige resultaat, dat ze tot dusver bereikt hebben. Naast het bedrag dat nu op de bank staat en de toezeggingen, die nog binnen moeten komen hebben zij ook zeer velen weten te betrekken bij allerlei activiteiten, zodat er een geweldig gemeenschapsbindend element ontstaan is. We zouden het dan ook erg jammer gevonden hebben, wan neer ze hun opdracht teruggegeven hadden. En... daartoe hadden ze 't volste recht. Want de opdracht van de kerkeraad was vorig jaar oktober: een ton voor 't Hart van Paauwenburg. Deze ton maakte 't mogelijk dat met de concrete uitwerking van de plannen voor ,,'t Hart" begonnen kon worden, maar dat we er daarmee niet zijn (gezien B.T.W.-, prijs- en loonsverhogingen) zal ieder wel duidelijk zijn. Wat het juiste bedrag, dat op tafel moet komen, zal moeten zijn om een verantwoord bouwen mogelijk te maken valt nu nog niet te zeggen. Daarvan zullen we pas meer weten, wanneer een definitieve tekening en bestek klaar is. Ondertussen sparen we verder o.l.v. „ons comité", dat 't zich tot een eer rekent zo lang aan te blijven als nodig is. Van harte proficiat. H.Gr. Broeders en zusters, jongelui, Het kerkkoor, het tienerkoor, hopen op vrijdag 28 november des avonds om 8 uur in de Petruskerk wederom een zang- en muziekavond te geven met samenzang. Beide koren zullen zingen, 't Fanfare corps Wilhelmina van Colijnsplaat, onze dirigent Flip Fey en Bram Beekman, orga nist, zullen hun medewerking verlenen -j- Clara Ziekse, sopraan. Het beloofd een mooie avond te wor den, houdt u alvast deze datum vrij. De toegang is vrij, alleen wordt een collecte gehouden, maar dat is ook vrij. Komt u ook luisteren. Nadere mededeling volgt» Het bestuur. pjjP-v'JflJ.WHF Op donderdag 27 november houdt de Vrouwenvereniging „In 's Konings Dienst" haar ledenvergadering. Mevr. Buys heeft een inleiding over Psalm 46 uit Spectrum, blz. 48. Voor een bijdrage zorgt Mevr. van Belle. Ook bezoeksters hartelijk welkom. Het bestuur. De afd. Vlissingen van de N.C.V.B. zal D.V. op dinsdag 25 nov. te 8 uur haar maandelijkse vergadering houden in het jeugdgebouw van de Ger. kerk. Ingang Dr. Ottestraat. Dhr. P. Meylis zal de Bethesdafilm, oud en nieuw vertonen en deze voor ons in leiden, waarna er gelegenheid is tot vragen stellen. Namens het bestuur, leden en bezoek sters, hartelijk welkom. Secretaresse: J. M. de Ridder-v. d. Heijden, Oranjedijk 15. GELUKWENS 't Is alweer even geleden dat u wat van het verjaardagsfonds „Gelukwens" hoorde. In zover echter dat wij u steeds op uw geboortedag komen gelukwensen en daar bij een busje meebrengen voor uw feest gave. De opbrengst van deze busjes stijgt nog steeds. Zo kreeg ik van Mevr. An- theunisse, onze penningmeesteresse, de cijfers van de laatste 3 jaren en deze waren resp. 1355,15; 1483,15 en 1966,73, dus dat is wel een prachtig resultaat. En u zult zich misschien wel eens afvragen waar dat geld voor gebruikt wordt. Daarom willen we van onze laatste akties even verslag uitbrengen. Zoals u weet kon „Gelukwens" bij de restauratie van de Petruskerk flink meehelpen met de kosten van de stoffering enz. Onlangs heb ben we de kleine avondmaalsbekertjes met toebehoren helemaal kunnen bekostigen, waarvoor de Commissie van Beheer zeer erkentelijk was. En waarvoor gaan we nu sparen Dat is geen probleem. „Gelukwens" wil mee gaan helpen aan het hart van Paauwenburg. We stellen ons voor als de Kerk in Paauwenburg er staat, en we hopen dat dit niet al te lang meer duurt, dat we een fors bedrag bijeen gespaard hebben voor de stoffering of iets dergelijks. Dus voorlopig uw feestgave van klein en groot voor het hart van Paauwenburg. H. J. Dekker-Sanderse, secretaresse. KERKELIJKE STAND Ingekomen met attestatie van: Wassenaar: A. Hillebrand-Verschuure, Nieuwstraat 1 (A 1); Zierikzee: Bartelina L. de Jonge, Boulev. Bankert 94 (A 2); Hilversum: C. F. von Stein, Troelstraweg 295 (B 15); Almkerk: A. M. de Visser-Verschoor, de Meesterstraat 21 (B 16). Ingekomen met doopattest van: Goes: Cornelia Buijs, van Nispenplein 16 (A 5); 's-Hertogenbosch: Tjitske Prins, Van Dis- hoeckstraat 44 (A 5). Overgekomen van Ned. Herv. Kerk: Wolvega: J. C. de Wit en echtgen., Vre dehoflaan 85 (B 13); idem St. Annaland: A. J. van Belle-van Gorsel, Badhuisstraat 71 (A3). Attestatie aangevraagd naar: Leiden: Ac. Ziekenhuis Lena de Ridder, Leeghwaterstraat 63 (B 11); Souburg: Gerard van Kleven, Mesdag laan 25 (B 9); Apeldoorn, Carmenstraat 5: Maria C. Tange, Julianalaan 8 (A3); Apeldoorn: Elisabeth van Baaien, Juliana laan 8 (A 3); Koudekerke: Cornelia A. de Kroo, Rave- steijnplein 38 (A 6); Serooskerke: Peter J. Vreeke, Vrijdom- weg 72 (A 3); Serooskerke: Adriana Zegers, Bethesda (A 2); met reisattestatie naar Kaapstad: J. van Doorne en echtgen. 1 ged. kind, Troelstraweg 117 (B 15). Vertrokken met doopattest: Amsterdam: Jan W. Steutel, Scheldestraat 65 bov. (A 4); Rotterdam: Levina N. Peene, Clijverstraat 13 (A 4); Amsterdam: Clasina Ton, Koudekerkseweg 134 (B 12); Goes: J. van Heiningen-de Vente, Troel straweg 188 (B 15); Doorn: Cornelis J. Adriaanse, Nieuwstraat 25 bov. (A 1); Delft: Jelle P. Cnossen, Zeevaartschool; Leiden: S. J. Bel-van Liere, Boulev. Ban- kert 28 (A 2). Gedoopt: 19-10-'69: Jorden Johan v. d. Eist, geb. 2-10-'69, Pres. Rooseveltlaan 178 (B 12); 19-10-'69: Anita Angelique Wondergem, geb. 3-8-'69, Schaepmanstraat 21 (B 14); 26-10-'69: Ronald Peter de Jonge, geb. 9-10-'69, van Dishoeckstraat 225 (A 7). Overleden: 20-10-'69: Cornelis v. d. Ketterij, oud 86 jaar, „Ter Hooge"; 23-10-'69: Adriaan Jannis van Houte, oud 79 jaar „Ter Reede" (B 12). Aan de gemeenschap der Kerk onttrokken: J. de Hondt, v. d. Brugghenstr. 26 (B 14); H. Tilroe, Mesdaglaan 7 (B 9); L. J. de Wolf, Fr. v. d. Putteplein 33 (B 14); A. A. Snoodijk, van Hallstraat 48 (B 14); C. Geljon, Keucheniusstraat 4 (B 14); A. M. v. d. Pijl, Zeevaartschool; M. J. van Dalen, Irislaan 193 (B 9); P. Boone en echtgen., Goeman Borgesius- straat 29 (B 16). Huwelijk: 3-10-'69: Gerard van Kleven en Tanny de Klerk, Souburg; 24-10-'69: Gerardus Pieter van Heiningen en Johanna Petronella de Vente, Goes; 31-10-'69: Johannes D. Willemsen en Leuntje Johanna Daane, Goes. Verhuisd: J. P. Maas, Jac. Marislaan 15 (B 9) naar Bloemenlaan 108 (B 9); J. Meulmeester-de Ridder, J. v. Goyen- laan 77 (B 10) naar Sottegemstraat 85 (A 6); L. Meulmeester, Jan v. Goyenlaan 77 (B 10) naar Jan v. Goyenlaan 91 (B 10); Mej. C. J. Woltering, van Dishoeckstraat 2 (A 5) naar Dr. Gallandatstraat 5 (A 3); Willem Joziasse, Beursstraat 5 (A 1) naar Noordstraat 68 bov. (A 2); J. Suurmond, Hogeweg 121 (B 11) naar van Hallstraat 65 (B 14); W. D. Theune, Vredehoflaan 105 (B 13) naar Gr. van Prinstererlaan 108 (B 14); W. J. Sinke, Paul Krugerstraat 101 (A 7) naar van Dishoeckstraat 159 (A 5); L. Blankenburgh, Spuistraat 70 (A 2) naar Spuistraat 82-84 (A 2); Fam. Huser-Steketee, Walstraat 83 (A 2) naar van Hallstraat 65 (B 14); C. Marinisse, Kasteelstraat 114 (A 4) naar Kasteelstraat 29 (A 4). 19-10-'69: Collecte voor de diaconie Petruskerk ƒ739,17 Paauwenburg 206,57 Collecte H. Avondmaal Paauwenburg Collecte Ned. Chr. Sportunie Petruskerk Gift via br. Blankenburgh van N.N. buiten Vlissingen voor Paauwenburg 24-10-'69: Huwelijkscollecte 26-10-'69: Collecte Evangelisatie onder Israël, N. Brabant en Limburg Petruskerk ƒ845,18 Paauwenburg 220,74 945,74 225,98 378,10 10,- 206,55 Collecte Ned. Chr. Sportunie Paauwenburg Gift via Ds. H. Groeneveld voor Paauwenburg Gift via Ds. H. Groeneveld voor de kerk 1065,92 115,07 25,- 10,— 31-10-'69: Huwelijkscollecte 3-11-'69: Collecte voor de kerk Collecte voor het orgelfonds Petruskerk Paauwenburg 800,82 234,76 Petruskerk 343,88 Paauwenburg 99,95 171,30 1035,58 5-11-'69: 9-ll-'69: Gift via br. Blankenburgh voor bandrecorder Gift via br. G. Huser voor de zending Huwelijkscollecte Collecte voor de diaconie Petruskerk Paauwenburg 830,25 266,04 443,83 10, 5, 109,15 Gift via br. Lolkema van N.N. voor 't Hart van Paauwenburg Opbrengst kerktelefoonbusjes via Mevr. Lolkema Gift via br. Lolkema voor de kerk Gift via br. Lolkema voor de zending 1096,29 150, 166,58 5,- 5,- Kasteelstraat 82 Vlissingen - Tel» 01184-2760 NIEUWERKERK In memoriam: Zr. G. Folmer-Overbeeke. Een christelijk in memoriam mogen we schrijven, nu het oudste lid van onze ge meente, zr. Geertruida Folmer-Overbeeke, geboren in 1877 is heengegaan, 92 jaar oudMaar het mocht worden neerge schreven: de Here nam haar op in Zijn heerlijkheidZe verkeerde tijdens haar leven enigszins in de bekommerdheid maar wat zijn deze mensen tegelijk vaak heil begerig» Daarnaar ging haar hart uit Band-recorder, 'n preek geregeld lezen, blaadjes, noem maar op: ze verstrekten haar geestelijk voedsel. En - aan het eind van haar leven brak de zekerheid door, de overgave: ik stel al mijn hoop op het kruis van Christus, dat daar gestaan heeft op Golgotha Het was een verkwikking haar op te zoeken. Op het laatst soms vijf minuutjes. En dan dat samen blij (zij: 't al maar aan vullen), Psalm 25 berijmd opzeggen, of: Heer, waar dan heen, tot U alleen Toen nam onze zuster afscheid, enkele dagen voor haar sterven, van allen die haar lief waren en die ze (kinderen, kleinkinde ren, achterkleinkinderen) steeds maar in haar leven aan de Here opdroeg. Daarom was het een begrafenis tot eer van God, met de glanzen van Gods genade er over, met dankbaarheid voor wat de Here haar gaf en in haar, óns gaf Dit was onze tekst, 2 Tim. 4:8: „Voorts is mij weggelegd de kroon der rechtvaardig heid, welke de rechtvaardige rechter mij geven zal, in dien- dag, maar niet alleen mij maar allen, die Zijn verschijning hebben liefgehad" (Stat. vert). God zegene u allen, fam. Folmer, groot en klein. Ds. Becker. Beroepen te Dronten (3e pred. pl.): Drs. A. E. v. d. Woude te Lisse; te Broek op Langendijk: D. C. Firet te Eèfde-Gorssel; te Joure: J. Nierop te Nijkerk. Bedankt voor Heemstede (vac. H. J. Bavinck)J. W. Bats te Marknesse; voor Scheveningen (vac. L. Loos man): F. v. Zuthem te De Bilt (U). Beroepbaar stelling: kand. N. C. de Fockert, Zaanstraat 99 III te Amster dam. FUSIE De kerkeraden van Middelburg en St. Laurens hebben zich in beginsel uit gesproken voor fusie van beide kerken. Een werkcommissie zal de details uit werken en die voorleggen aan beide kerkeraden. SAMEN OP WEG Niet ieder op eigen houtje een pastoraal concilie, maar een concilie van gereformeerden en hervormden samen rondom dit zeer praktische werkthema: Samen op weg naar één protestantse kerk in Nederland in 1980. Dit stelt Ds. C. M. Boerma, de voor zitter van het Landelijk centrum voor gereformeerd jeugdwerk, voor in het blad Jong Gereformeerd naar aanleiding van het tienjarenplan, dat de jeugd van beide kerken bij de synodes heeft in gediend. Deze maand krijgen ze gelegenheid dit voorstel te verdedigen. NIEUW BESTUUR VERONTRUSTEN HILVERSUM Het bestuur van „Schrift en Getuigenis", de vereniging van verontrusten in de gereformeerde Kerken, ziet er thans als volgt uit: Ds. E. J. Oomkes, Uithuizen, voorzitter; Ds. W. C. van den Brink, Nieuw-Loos- drecht, vice-voorzitter; Mr. R. H. Poel man, Rotterdam, secretaris; A., van Weelsum, tweede secretaris; A. van Weelden, Renkum, penningmeester; H. Langeveld, Hilversum, tweede penning meester; D. Knol, Groningen, algemeen adjunct; J. Drieënhuizen, Nieuw-Loos- drecht; P. Groen, Harderwijk; J. van der Honing, 's-Gravenhage; B. van Hoven, Andel; L. Kramer, Urk; S. van der Leij, Hasselt; H. W. Maaskant, Zeist; Ds. J. B. van Mechelen, Urk; Mej. T. E. N. Ozinga, Middelburg, I. van de Repe, Baarland; L. Schut, Wolfheze; R. Vrieling, Harderwijk; J. de Vries, Heerenveen; S. de Zeeuw, Gorinchem. Ds. A. G. v. d. STOEL Ds. A. G. v. d. Stoel is vrij plotseling in het Ooglijdersgasthuis in Utrecht op genomen. Hij was daar reeds eerder geholpen aan één der beide ogen. Maar nu bleek ook het andere oog te zijn aangetast. Inmiddels is Ds. v. d. Stoel geopereerd en wacht met spanning de dag af waarop het verband zal worden weggenomen. U begrijpt dat er, als de operatie naar we hopen en bidden, goed is geslaagd, nog een vrij lange tijd nodig is voor volledig herstel. Deze operatie is niet zo ingrijpend als de vorige keer aan het rechter oog, toen was het een losbarsting van het netvlies, nu is het een scheur. Ds. S. J. Popma heeft voor de Ver. v. Calvin. Wijsbegeerte Erasmus her dacht. Hij las voor haar in Erasmus' Lof der Zotheid: „Hoe onbekwamer iemand is, des te prettiger leeft hij en des te meer wordt hij bewonderd. Zie maar naar de pro fessoren, dichters en redenaars. Want de mens is zo gemaakt, dat hij veel meer gepakt wordt door de malligheid dan door de waarheid. Ga maar naar de kerken: als er over ernstige dingen gepreekt wordt, zit alles te dommelen en te geeuwen. Maar als de redenaar een of ander onderwijzersverhaaltje be gint te vertellen, worden ze wakker, gaan rechtop zitten en hangen aan zijn lippen". Zo was het dus in de tijd van Eras mus

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1969 | | pagina 3