KERK VAN VLISSINGEN EREDIENST P. SINKE Kerknieuws en om de UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Collecten en giften Voor het eervol verzorgen van begrafenissen Voortgezette vergadering VRIJDAG 31 OCTOBER Petruskerk; 3.30 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huwe lijks bcv. van het bruidspaar Willemsen- Daane). ZONDAG 2 NOVEMBER Petruskerk; 9.30 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld. Huishoudschool Paauwenburg; 10.00 uur v.m. Ds. H. Groeneveld. 5.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Collecte: voor de Kerk. Extra collecte: voor het orgelfonds. WOENSDAG 5 NOVEMBER Petruskerk: 3.45 uur n.m. Kap. T. J. J. M. Brooy- mans en Ds. H. Groeneveld (huw. bev. van het bruidspaar Smetsers-Copier) OPMERKINGEN. 1Graag vestigen we nog eens extra aandacht op de collecte voor het orgelfonds. We weten, dat sommigen maar moeilijk 't verleden kunnen ver geten en daarom niet zo sympathiek staan tegenover deze collecte. Maar misschien wilt u uw gedachten er eens over laten gaan, dat t.z.t. in ,,'t hart van Paauwenburg" ook een orgel (of een ander muziekinstrument) ge plaatst zal moeten worden 2. Over de huwelijksbevestigingsdienst op 5 november, waarin een voorganger uit de R.K. kerk en één uit onze ge meente zal voorgaan hebben we in 't no. van 15 october geschreven. Als u 't wilt kunt u 't een en ander, waarom de kerkeraad besloot deze gemeenschappelijke dienst te beleggen, nog eens nalezen. We zijn dankbaar dat we tot dusver nog geen bezwaren uit de gemeente hebben ontvangen. Dat neemt niet weg, dat we ook van positief gestelde kritiek dankbaar kennis zullen nemen. Zelfs willen we daarvoor plaa'ts inruimen in „In en om de kerk van Vlissingen". Hoe opener 't gesprek hierover, hoe beter OFFERSTENEN Het lichten van de offerstenen blijkt voor br. J. Poppe telkens een verrassende bezig heid te zijn. In de Petruskerk werd tussen meerdere' kleinere giften een bedrag van 25.gevonden en in Paauwenburg lag een bedrag van 500.'t Is af en toe om stil van te worden H.Gr. NOORDERWIJK Wijka vonden. De wijkkerkeraad heeft besloten in november enkele wij ka vonden te organi seren en wel op 6, 13 en 20 november a.s. 's avonds om kwart voor 8 in 't Jeugd- gebouw bij de Petruskerk. U krijgt binnen kort allemaal een uitnodiging in uw brievenbus voor een bepaalde avond. We willen n.l. de wijk in drieën verdelen. Elk gedeelte wordt op één van de genoemde data verwacht. Mocht u op de voor u be stemde avond verhinderd zijn, dan ver wachten we u op één van de andere twee genoemde data, zodat ieder tenslotte een keus kan maken. Wilt u alvast nagaan op welke avond u aanwezig kunt zijn We rekenen op uw aller aanwezigheid. Natuur lijk is ook de oudere jeugd hartelijk wel kom. Aan de hand van enkele concrete vragen willen we trachten met elkaar tot een gesprek te komen. Natuurlijk is er alle gelegenheid om ook andere zaken te berde te brengen. En verder is er de moge lijkheid om met elkaar kennis te maken. Vooral dit laatste is toch de be doeling van zo'n wijkavond. Vandaar dat we zullen trachten er gezellige avonden van te maken. De volgende vragen willen we onder uw aandacht brengen: le. Hoe bevorderen wij de gemeenschaps zin binnen onze gemeente 2e. Als de kerkeraad de eerstvolgende verkiezing ook vrouwen kandidaat stelt voor ouderling of diaken, hoe denkt u daarover 3e. Is er in 't jaar 2000 nog een Geref. Kerk of zou die anders heten 4e. Vindt u dat er in de structuren van de kerk veranderingen moeten worden aangebracht, en zo ja, op welke pun ten Misschien wilt u deze Kerkbode bewaren en meenemen naar de wijkavond. Dan hebt u de vragen meteen bij de hand. Nogmaals: dit is maar een aanloop tot een gesprek. U mag dit verder aanvullen zoveel als u wilt. Mogen we op uw meeleven en aan wezigheid rekenen? Tot ziens op 6, 13 of 20 november a.s. Wijknieuws. Zondag 19 oktober j.l. werden in Paauwenburg gedoopt Anita Angelique Wondergem, Schaepmanstraat 21 en Jor- den Johan v. d. Eist, Pres. Rooseveltlaan 178. Een hartelijke gelukwens aan de ouders en tevens de bede, dat de God van 't Verbond hen leiden wil bij de opvoering. In Bethesda zijn opgenomen Mevr. Prin- se, C. v. d. Lindenlaan 10; br. Prins Sr. uit Ter Reede en br. v. Houten uit Ter Reede. In St. Joseph ligt Jan Sinke, Adr. Brou werlaan 22. We wensen hem van harte beterschap toe. Thuisgekomen zijn: Mevr. de Koster uit Ter Reede en Mevr. Poppe, Thorbecke- laan 37 en Mevr. Lievaart, v. Raaltestraat 37. Hartelijk gelukgewenst en bij de voort- duur Gods nabijheid toegewenst. De fam. v. Doorne, Troelstra weg 117 zijn tijdelijk naar Zuid-Afrika vertrokken. Zij hopen in 't midden van 't volgende jaar weer terug te komen. Vanaf deze plaats wensen wij hen het allerbeste toe. Drie gezinnen werden verblijd met de geboorte van een kind, n.l. de fam. J. Joosse, Mackaystraat 69, de fam. A. C. Broodman, Troelstra weg 46 en de fam. J. W. Hament, Schaepmanstraat 17. Onze hartelijke felicitaties aan deze gelukkige ouderparen. Een geweldig rijk geschenk van God Op 31 oktober a.s. vindt in de Petruskerk de gasthuwelijksbevestiging plaats van het bruidspaar J. D. Willemse-L. J. Daane. De bruidegom komt uit Terneuzen en de bruid uit Goes. Zij hopen in Goes te gaan wonen. Heel hartelijk gelukgewenst met deze dag. J.W.G. BESPREKING LITURGIEGROEP De ideeën die zondag 19 oktober uit de bus kwamen zijn de volgende: het verzorgen van een boekenstand in de kerk. Hier zouden allerlei aktuele en interessante boeken met betrekking tot kerk, godsdienst enz. te koop moeten zijn; het vormen van een ontvangstcommis sie. Commissie is misschien een groot woord, maar het is de bedoeling dat er in de zomermaanden enkele mensen de vreemdelingen ontvangen, een plaats aanwijzen, zangboekjes geven enz. het verzorgen van experimentele dien sten. Diensten die eens anders zijn dan we gewend zijn; het verzorgen van een kerstdienst. Over deze plannen laat ieder nu zijn gedachten gaan, zodat we de volgende keer de taken kunnen verdelen en de plannen verder kunnen uitwerken. De volgende bespreking wordt gehouden op vrijdag 31 oktober om half negen in het Jeugdgebouw. Ieder die belangstelling heeft en mee wil doen is natuurlijk van harte welkom. Th. Prins. MUZIEKGROEP Iets voor iedereen die niets wil lezen. N.a.v. de vergadering bij de heer Thiele thuis zondagmiddag 19 oktober is hier weer even een berichtje. Voorlopig zullen we met een man of 13 gaan oefenen in het musiceren. Iedereen neemt dan zijn muziekinstrument mee (van piston tot fluit of drums tot gitaar) en gaat oefenen tot we iets kunnen spelen. Wie er nog bij wil komen is altijd wel kom om te komen met instrument zaterdags van 7.00-8.30 uur in het Jeugdgebouw naast de kerk. J. Kruit. GESPREKSGROEP De gespreksgroep is 19 oktober voor het eerst bij elkaar geweest. De opkomst was goed en de sfeer prima. We hebben besloten om een abonnement op het blad KWIK te nemen (dit is een uitgave van het Landelijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk en verstrekt al het materiaal om een goed gesprek over een bepaald onderwerp mogelijk te maken). Finus de Ridder zal zitting nemen in een bestuurtje dat de vier groepjes, die pas zijn opgericht, zal overkoepelen. Zondag 9 november om 19.30 uur komen we weer bij elkaar op het oude adres (Colijnstraat 45). Wie er zin heeft om zich ook bij deze groep aan te sluiten is van harte welkom. J. Verkiel. VRIJE EXPRESSIE Deze groep is ook bij elkaar geweest op zondag 19 oktober. Het was direkt al erg gezellig, en er was een hele lijst met ideeën. Het voorstel was om deze lijst helemaal af te werken. Nummer 1 was het maken van collages. Van gescheurd papier uit tijdschriften werden zeer fraaie collages gemaakt. Zondag 26 oktober is glas mozaiek aan de beurt en op 2 november is het schilderen geblazen. Ieder die zin heeft z'n artistieke neigin gen de vrije loop te laten, is bij ons welkom. Th. Prins. IN 's KONINGS DIENST Op donderdag 6 november houden we onze ledenvergadering. Als inleiding heb ben we: Petrus, de discipel van Jezus (uit: op elk terrein, schets 1door Mevr. Leenhouts. De bijdrage wordt verzorgd door Mevr. Kruft. Komt u allen Namens het bestuur, L. Steketee-de Witte. O.P.A. 1969 Eerstvolgende papieraktie op zaterdag 8 november a.s. KERKELIJKE STAND (vervolg) Attestatie aangevraagd naar: Souburg: A. Kaljouw en echtgen. 2 ged. kind., Jac. van Campenstraat 21 (B 12). Vertrokken met doopattest naar: Weert: Maximiliaan I. Strenk, Clijver- straat 53 (A 4); Amstelveen: Johan C. Bakker, Bonedijke- straat 87 (A 6); Den Haag: Marinus Huijsman, Badhuis straat 42 (A3); Hoogvliet: Hermanus W. Eekman, Verk. Quakkelaarstraat 173 (A 5); Hoogvliet: Willem G. Eekman, Verk. Quakkelaarstraat 173 (A 5); Hoogvliet: Pierre Fr. Eekman, Verk. Quakkelaarstraat 173 (A 5). Gedoopt: 7-9-'69: Ingrid Jongepier, geb. 15-8-'69, Troelstraweg 144 (B 15); 21-9-69: Petra Arendse, geb. 16-8-'69, van Bossestraat 86 (B 14); 21-9-'69: Erik Sanders, geb. ll-8-'69, de Kempenaerstraat 23 (B 16). Belijdenis: 25-9-'69: Ary Hoek, de Lannoystraat 6 (A 5). Zich onttrokken: Geen kerk: C. Vader, Vine, van Gogh- laan 187 (B 9); Janna G. J. de Nooijer, Hogeweg 69 (B 11); Johannes C. de Nooijer, Hogewecj 69 (B 11). Huwelijk: 26-9-'69: Aarnoud Adriaan Hillebrand en Adriana Verschuure, Nieuwstraat 1 (A 1). Verhuisd: P. Leenheer van Tulpenlaan 27 (A 8) naar van Hallstraat 75 (B 14); L. Jasperse van Calandstraat 43 (B 11) naar Schaepmanstraat 19) (B 14); L. M. de Seijn-Riemens van J. van Ruijs- daellaan 7 (B 11) naar Bouw. Ewout- straat 43 (A 4); T. van Dorp-v. d. Ketterij van Primula laan 5 (A 8) naar Bosjeslaan 34 (A 8); E. A. Flipse van Gerbrandystraat 58 (B 13) naar van Hallstraat 71 (B 14); J. K. Koetje van Van Hallstraat 44 (B 14) naar Goeman Borgesiusstraat 60 (B 16) J. Willemse van Troelstraweg 206 (B 15) naar de Mey v. Streefkerklaan 27 (B 16); P. J. Joosse van Troelstraweg 31 (B 15) naar van Hallstraat 77 (B 14); J. H. van Noppen van Bloemenlaan 72 (B 9) naar Acacialaan 7 (A 7); F. van Gelder van Hendr. Vroomlaan 23 (B 10) naar van Hallstraat 99 (B 14); M. Wcstplate van W. v. d. Veldelaan 42 (B 10) naar W. v. d. Veldelaan 44 (B 10); B. Kolijn-van Loo van Schuitvaartgracht 27 (A 6) naar Bonedijkestraat 168 (B 11); M. Steketee van Spuistraat 64 (A 2) naar Singel 6 (A 6); Mej. S. C. Verburg van Beatrixlaan 141 (B 9) naar Badhuisstraat 57 (A 3). 14-9-'69: Collecte voor de jeugd: Petruskerk ƒ951,80 Paauwenburg ƒ250,18 ƒ1201,98 Gift voor de kerk via Ds. H. Groeneveld 50, Gift voor de kerk via br. J. Lolkema 5, Gift voor Paauwenburg via br. Lolkema 10, Gift voor de zending via br. Lolkema 5, 21-9-'69: Collecte voor de kerk: Petruskerk 832,96 Paauwenburg 248,66 ƒ1081,62 26-9-'69: Huwelijkscollecte 220,21 28-9-'69: Collecte voor de kerk: Petruskerk ƒ731,45 Paauwenburg ƒ224,31 955,76 Collecte voor het zangkoor: Petruskerk 252,42 Paauwenburg 86,95 339,37 Collecte tijdens de Interkerkelijke Vredesweek 561,39 Gift via br. J. Blankenburgh voor de bandrecorder 15, 3-10-'69: Huwelijkscollecte 36,60 4-10-69: Collecte voor de diakonie594,40 Collecte voor de Evangelisatie594,40 Gift via br. Lolkema voor de kerk 25, Gift via br. Lolkema voor de zending50, Gift via br. Lolkema voor de diakonie50, Gift via br. Lolkema voor S.S.K25, 7-10-'69: Gift via br. Lolkema voor bandrecorder 10, Gift via br. Lolkema voor Paauwenburg 10, Gift via br. Lolkema voor Paauwenburg 10, 12-10- 69: Collecte voor de kerk: Petruskerk ƒ769,31 Paauwenburg 255,99 1025,30 Collecte H. Avondmaal Petruskerk met inbegrip huisdiensten 699,63 13-10-'69: Giften via br. Lolkema van zr. N.N. voor de zending 5, Giften via br. Lolkema van zr. N.N. Paauwenburg 5, Giften via br. Lolkema van zr. N.N. voor de kerk 10, Giften via br. Lolkema van zr. N.N. voor de kerk 15, Kasteelstraat 82 - Vlissingen - Tel. 01184-2760 vervolg van pag. 2 Leeuwenlaan 4 te Terneuzen. Corres pondentie en notulen zullen door hem worden verzorgd. 5. Bij de gevoerde correspondentie komt ter sprake een brief van Breskens om de heer J. A. de Vries te laten voor gaan in een kerkdienst. De classis spreekt OPNIEUW uit, dat hier tegen geen bezwaar bestaat, mits de geldende en ook door onze classis aanvaarde regels nl. alleen preekcon- sent via een examen in acht worden' genomen. 6. Ds. Zwaan wordt consulent van Axel, Ds. Noorloos van Hoek en Ds. Ber ger van Zoutespui. Deze kerken zullen voor 1970 elk 3 vacaturebeurten krijgen. Ds. Berger wordt vrijgesteld van vacaturebeurten, zolang hij het werk in Terneuzen alléén moet doen. 7. Rapporten. a. Op de classis contracta zijn de stukken verzorgd i.v.m. het vertrek van Ds. Heemskerk naar Oegstgeest. b. Over de Zending wordt gerappor teerd door Ds. Zwaan, lid van de Rwanda-commissie. Hij vertelt over het boeiende, maar vaak moeilijke werk. Momenteel kampt vooral de inter kerkelijke lectuurdienst met problemen. Er is veel tact nodig om als westerse zendelingen in een Afrikaans land zinvol te werken. Het is een des te groter wonder, dat er toch nog zoveel zegen zichtbaar wordt. In de bespreking komt aan de orde, dat het werk nog onvoldoende bij de gemeente bekend is. Via de kerk diensten zou meer informatie gegeven moeten worden. Ook de stijgende quota komen ter sprake. „Van hogerhand" wordt steeds meer gevraagd voor algemene arbeid, hetgeen voor steeds meer kerken een (te?) grote belasting gaat worden. Het is een opmerkelijk én bedenkelijk verschijnsel, dat de Kerk steeds krapper komt te zitten; en dat juist in déze tijd c. Ds. Noorloos rapporteert over het werk in België (Maldegem-Eeklo) Enerzijds ontstaat er een geweldige ontkerstening, ènderzijds valt er een zekere beweging en vernieuwing in de R. K. kerk te constateren. Voor beide verschijnselen is aandacht en meeleven nodig. Dit vergt meer tijd en energie dan in de huidige opzet beschikbaar kan worden gesteld. Het aantal relaties groeit langzaam. De contacten worden onderhouden via huisbezoek, de maandelijkse dienst voor belangstellenden in een opge knapte cafézaal in Maldegem en het deelnemen aan discussieavonden in Maldegem en Eeklo. Deze zomer is met behulp van een jongerenteam in Maldegem huis aan huis aandacht voor het Evangelie ge vraagd. De samenwerking met de Generale Deputaten voor de Evangelisatie in België is zakelijk, correct en zeer aan genaam. d. Aan alle kerken in de classis zal een enquêteformulier worden gestuurd, waarop de mogelijkheden en de moei lijkheden t.a.v. de Evangelisatie kunnen worden genoteerd. Deputaten willen het resultaat bespreken met Ds. Suurmond en daarna ter plaatse proberen te adviseren en stimuleren. e. Namens de commissie Jeugdzaken adviseert Ds. Paksy om zo spoedig mogelijk over te gaan tot aansluiting bij de Stichting Streekjeugdcentrale voor Zeeuws-Vlaanderen (SJC). De classis gaat accoord, bedankt de oude commissie ad hoe en benoemt subiet een nieuwe, bestaande uit de brs. G. W. Buyze (Breskens), A. de Feyter (Oostburg), A. Nieuwenhuyze (Schoon- dijke), M. A. Noorloos (Aardenburg) en eventueel iemand uit Axel. Deze commissie zal de toetreding tot de SJC practisch moeten regelen. f. Uit het rapport van Ds. Berger over de oecumenische situatie in de classis blijkt, dat de meeste kerken min of meer samenwerken met de N. H. kerk. Er is sprake van gezamenlijke bejaardenzorg, jeugdwerk, gespreks- kringen enz. De classis is van oordeel, dat ook contact op classicaal niveau van belang kan zijn. Gestreefd zal worden naar wederzijdse vertegen woordiging bij besprekingen, die de Hervormd-Geref. verhouding en samen werking betreffen. Het uitgebrachte rapport zal als bijlage bij de notulen worden gevoegd. 8. Benoemingen. De heer A. de Koeyer uit Schoondijke wordt benoemd in het deputaatschap Hulpbehoevende Kerken in de plaats van Ds. Heemskerk. Br. Fransen uit Terneuzen wordt rapporteur. 9. De door de quaestor voorgestelde percentagecijfers borden aanvaard. Een verzoek van Schoondijke om ver laging van 9J/£ tot 9% wordt op grond van eerder genomen beslissingen afge wezen. 10. Volgende vergadering: 18 nov. te Terneuzen. M. A. Noorloos, assessor. Van de Classis Zierikzee der Ge reformeerde Kerken in Nederland op woensdag 8 oktober 1969 te Zierikzee, te 14 uur. De praeses, Ds. van der Kooij. opent deze vergadering, leest Psalm 111 vers 10 en gaat voor in gebed. De aanwezigen heet hij hartelijk wel kom, in 't bijzonder Cand. H. Favier, die peremtoir-examen hoopt af te leggen, en Mevr. Favier, deputaten art 53 der Provincie, t.w. Ds. L. Berger te Ter neuzen, Ds. K. Kramer te Nieuwdorp en Ds. P. van Til te Middelburg. En voorts enkele belangstellende broeders en zusters van de Kerk van Zierikzee. Na gehouden appèl nominaal en nadat de overgelde stukken zijn accoord be vonden begint het examen met een preek- voorstel over Luk. 5 vers 1-11. Na gehouden examen wordt cand. Favier met algemene stemmen toegelaten tot de Dienst des Woords en der Sacra menten in de Gereformeerde Kerken in Nederland. De praeses feliciteert hem en hoopt dat hij een zegenrijke tijd mag tegemoet gaan in de Kerk van Zierikzee die hij eveneens gelukwenst, zo ook ontvangt hij de gelukwensen van Dep. art 53. Toegezongen wordt Gezang 118 vers 1 en 5; waarna cand. Favier met een kort woord dankt. De classis verleent aan Dr. J. H. Becker te Nieuwerkerk met ingang van 16 februari 1970 op de meest eervolle wijze emeritaat. Afscheid van de classis komt later nog. Bij de hoofdelijke rondvraag dankt br. van Donk namens de kerk van Zierikzee de classis voor haar medewerking het examen van haar beroepen cand. zo spoedig heeft plaats vinden en Ds. Keizer voor al zijn arbeid die hij als consulent heeft verricht. D.V. 26 oktober a.s. hoopt cand. Fa vier intrede te doen te Zierikzee en de classis zal dan vertegenwoordigd worden door Ds. van der Kooij. Nadat Ds. Jansma heeft gedankt sluit de praeses de vergadering. Op last van de Classis, J. M. de Waal, actuarius. Beroepen te Ter Apel: D. D. Soep boer te Lutjesgast; te Heemstede: (vac. H. J. Bavinck): J. W. Bats te Marknesse (N.O.P.); te Veenen- daal (3e pred. pl.T. Ferweda te Diemen c.a.; te Smilde: H. Willems te Hengelo; te de Wilp (Groningen): G. S. Oegema te Arnemuiden; te Schiedam: A. M. de Hoogh te Dalfsen en P. Sijtsma te Rotterdam-zuid; te Lollum: kand. R. ter Haar te Amster dam-noord; te Scheveningen: (vac. L. Loosman) F. v. Zutem te De Bilt (U.); te Eernerwoude: kand. R. ter Haar te Amsterdam. Beroepbaar kand. R. ter Haar, nieu- wendammerdijk 63, Amsterdam-Noord. Benoemd: tot bijstand i-h. pastoraat te Gouda: G. Brouwer, em.-pred. woon achtig te Vlaardingen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1969 | | pagina 3