KERK "e"°mcje VAN VL1SSI NGEN EREDIENST Kerknieuws UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN Voor het eervol verzorgen van begrafenissen P. SINKE „Het rijdend bijbelhuis komt" NIEUU/5 uit öe keRken VRIJDAG 3 OKTOBER Petruskerk: 3.45 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huw. bev. bruidspaar v. Kleven-de Klerk). ZONDAG 5 OKTOBER Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. H. Groeneveld. 5.00 uur n.m. Ds. J. C. Streefkerk te Veere. Wordt uitgezonden naar Bethesda. Collecte: y2 voor de diaconie; Yi voor de evangelisatie in de stad. OPMERKINGEN 1. In de morgendienst in de Petruskerk zal de prediking er op gericht zijn om u te helpen u voor te bereiden op het Heilig Avondmaal. 2. In de middagdienst op Paauwenburg is op deze zondag Ds. Genuït ingeschakeld in de classicale ruilregeling. Hij gaat dan voor in de gereformeerde kerk te Veere. DE CATECHISATIES Zuiderwijk (Ds. H. Groeneveld): dinsdag 5.00 u. j. en m. van 13 en 14 j. 7.00 u. j. en m. van 13 en 14 j. 7.45 u. en m. van 15, 16 en 17 j. 8.30 u. j. en m. van 18 j. en ouder. woensdag 8.00 u. Belijdeniscatechisatie m.i.v. 8 oktober a.s. Noorderwijk (Ds. J. W. Genuït): woensdag 5.00 u. j. en m. van 13 en 14 j. 7.00 u. j. en m. van 13 en 14 j. 7.45 u. j. en m. van 15, 16 en 17 j. 8.30 u. j. en m. van 18 j. en ouder. dinsdag 7.00 u. Belijdeniscatechisatie m.i.v. 7 oktober a.s. vrijdag 19.30 u. allen die op bovengenoem de uren verhinderd zijn. Ds. Groeneveld catechiseert in een bovenzaal van het Jeugdgebouw. Ds. Genuït in de voorbeneden zaal van het Jeugdgebouw. STAND THERMOMETER Aan het begin van de herfst is de be langrijke mijlpaal van een halve ton ge- paseerd. Het is haast ongelooflijk dat dit in 10 maanden bereikt werd. Ónze God heeft alle acties die tot dusver ondernomen zijn wonderlijk willen zegenen en daarom gaan we bemoedigd verder. De stand is nu ƒ51.273,60. ALS JE UIT PREKEN GAAT Zondag de 21ste september dacht ik vrij te hebben en met mijn vrouw en de kinderen eens gewoon naar de kerk te gaan, maar toen belde de scriba uit Vrouwenpolder mij op of ik die zondag daar wilde voorgaan in beide diensten. Hij had niemand kunnen vinden voor die diensten. Achteraf bezien heb ik er hele maal geen spijt van, want na de morgen dienst kreeg ik op 't kerkpad een bemoe digende verrassing. Terwijl ik zo tussen de kerkgangers liep, draaide zich opeens iemand om en zei: Alstublieft, dominee, hier hebt u ook van mij iets voor „het hart van Paauwenburg". Ik lees het stukje iedere week en ik vind 't fijn, dat het allemaal zo gaat". Met deze woorden stopte hij mij 25.in de handen. Zie, zulk meeleven in de zuster kerken doe je goed en ik heb hem dan ook hartelijk bedankt. Terwijl ik hierover op de te rugweg nog wat na mediteerde, zag mijn zoon Geert opeens een grote bundel oud papier langs de weg liggen. Na gestopt te zijn hebben we die samen in de auto gehesen. Ik schat zo 'n 15 a 20 kilo (dus 60 ia 80 cent). Nu, 25,60 voor ,,'t hart van Paauwen burg", daar kom ik graag nog eens voor naar een andere gemeente. Overigens zeg ik graag met Paulus: „Niet, dat het mij om de gave te doen zou zijn, maar het is mij te doen om de opbrengst, die als een tegoed op uw rekening aangroeit,,. Filippenzen 4:17. HGr. OFFERSTENEN Hierin lag op Paauwenburg op zondag 21 sept. een gift van duizend gulden. Br. Poppe, die de offerstenen geregeld leegt, kon z'n ogen haast niet geloven. Bij dit bedrag was een briefje gevoegd: „Hierbij mijn steentje voor „het hart van Paauwenburg". Ik ben geen inwoner van Vlissingen, maar kom nogal eens in Paauwenburg in de kerk en wil zodoende toch iets geven voor „dat hart". Wenst onbekend te blijven. N. N. Nu onbekende broeder, hartelijk dank. Zulk meeleven uit andere kerken doet ons als gemeente heel goed. HGr. NOORDERWIJK Dit keer wil ik graag beginnen met iedereen hartelijk te bedanken, die ons op een of andere manier zijn of haar geluk wensen heeft doen toekomen bij gelegen heid van onze verjaardagen. We zijn door vele gelukwensen in allerlei vorm zeer verrast. Onze bijzonder hartelijke dank. U voelt wel, dit was ook namens mijn vrouw. Wat de wijkberichten betreft: br. M. Koets, v. d. Helstlaan 11 en Mevr. Kruit, S. de Vliegerlaan 26. Beiden van - harte gelukgewenst en naar we hopen een spoe dige algehele beterschap. Opgenomen zijn: br. H. Pronk. Breitner- laan 45 en Mevr. Taal. Gr. v. Prinsterer- laan 66. In Goes is opgenomen: Cor Daane, de Beerenbroukstr. 6. We wensen hen en ook de zieken thuis beterschap toe. Zondag 21 sept. j.I. zijn gedoopt: Erik, zoon van br. en zr. H. Sanders- de Bruyne, de Kempenaerstraat 23; en Petra, dochter van br. en zr. J. Arendse- Seijnstra, v. Bossestraat 86. Wij wensen de ouders veel wijsheid en kracht toe bij de opvoe ding en vooral een met hun kinderen leven uit de rijkdom van het Verbond. Het bruidspaar G. v. Kleven - T. de Klerk, dat op 3 okt. in het huwelijk treedt, wensen we van harte geluk met deze dag, en we spreken de wens uit, dat de Here hun huwelijk, dat ze samen met Hem willen beginnen, moge zegenen. Uit Bergen op Zoom is overgekomen: Hendrik Aarnoutse. R. de Beerenbrouck- straat 71. Hartelijk welkom in onze wijk. en we hopen, dat u hier weer spoedig inburgert. Tot slot nog een opnamebericht, dat ik net binnenkreeg: zr. G. Poppe-de Ridder, Thorbeckelaan 37, moest in Bethesda worden opgenomen. Wij wensen haar heel veel kracht en vooral de nabijheid van onze Hemelse Vader toe, en hopelijk een spoedige beter schap. J. W. G. KOM JIJ OOK Zoals we zondagavond 14 sept. j.I. met elkaar hebben afigesproken, komen we als jeugd van onze gemeente op zondag avond 5 oktober a.s. half acht in het Jeugd gebouw bij elkaar om te trachten een pro gram van actie op te zetten. Er waren toen ongeveer zo 'n 25 jonge lui bij elkaar, en zij hebben met elkaar afgesproken hier wat op touw te gaan zetten. Een kleine werkgroep heeft wat plannen uitgedokterd. Wat dat voor plannen zijn, weet ik op dit moment nog niet, maar we zijn erg benieuwd wat er gaat gebeuren. Maar het is wel duidelijk dat we de mede werking van heel onze jeugd boven 15 jaar daarbij nodig hebben. We rekenen daarom op een grotere opkomst dan op 14 sept. En we vragen met de meeste klem: Kom jij ook? Je wilt toch niet. dat we hier moeten consta teren, dat het hier een „dooie boel" is Laten we met elkaar wat gaan opzetten. Er zijn mogelijkheden genoeg. Voel je voor een gespreksgroep, dan ben je hartelijk welkom. Maar voel je daar niet voor, dan moet je niet denken: Dat is toch niets voor mij. Want we willen toch trachten een zo gevarieerd mogelijk programma op te zetten, waar iedereen aan mee kan doen. Kom, laat je stem daar ook 'ns horen Mogen we op je aanwezigheid rekenen Zondagavond 5 oktober a.s. 7.30 uur n.m. Jeugdgebouw. Tot ziens. J. W. G. „GEEF PAAUWENBURG EEN HART" Allereerst een specificatie van de giften voor het hart van Paauwenburg: Van N.N. via Mevr. Groeneveld 1000.—. Voor de bazar werden de volgende giften ontvangen via Mevr. Groeneveld: N.N. ƒ25.—; N.N. 50.—; N.N. ƒ10.—; N.N. ƒ25.— Van de winnaar van de bazar-beer 2.50. Via Fam. Br. N.N. 10. Via dhr. Poppe N.N. 5. Via dhr. Lolkema N.N. 5.50. Voor de bazar kwam een bijzondere gift van de Vereniging „Gelukwens", n.l. taar ten en tulbanden tot een totale waarde van 100.Hoeveel deze hebben opgebracht is niet precies bekend, omdat enkelen via het rad van avontuur en anderen via een Amerikaanse verkoping hun weg naar diverse magen vonden. Hartelijk dank „Gelukwens". ATTENTIE Alle week-, maand-, kwartaal- en jaar betalers aan het Hart van Paauwenburg kunnen binnen zeer korte tijd een kwitantie verwachten (voorzover niet via giro of bank betaald wordt). de R. ACTIE „GEEF PAAUWENBURG EEN HART" Onderdeel: zegelactie. Men zegt vaak: „Vele kleintjes maken één grote", nu dat zien we dan weer bij de zegelactie. Van de „zegeldames" mochten wij al 50.ontvangen Laten we er allemaal aan denken en geen zegeltje in de vuilnisbak doen verdwijnen. Eén vriendelijk verzoek: wilt u wel op letten of de te geven zegels nog geldig zijn, er is jammer genoeg daardoor nutteloos werk verricht en dat is de bedoeling niet Vriendelijk dank. Comité „Geef Paauwenburg een hart", T.B.Gr. GESPREKSGROEP uitgaande van de Geref. Mannenvereniging. Op donderdag 9 oktober a.s. om 20.00 uur komen we weer samen in het Jeugd gebouw. Onderwerp van gesprek is dan het gereformeerd zijn. Vele mensen zijn verontrust over de veranderingen, die er plaats hebben in de Gereformeerde Kerk; anderen zijn weer verontrust over het trage tempo, waarin die veranderingen plaats hebben. Hoe be leven we ons kerklid zijn en hoe kunnen we dit nog met vreugde doen. Laten we daarover eens van gedachten wisselen. Mogelijk helpen we elkaar verder. ANTI-REVOLUTIONAIRE KIESVERENIGING TE VLISSINGEN Om u in de gelegenheid te stellen de datum vast te noteren, deelt het bestuur u mede dat er een bijeenkomst gehouden zal worden D.V. op dinsdag 11 november a.s. Discussie-onderwerp zal zijn de „wel zijnsbevordering". U weet wel dat dit iets geheel anders is als welvaartsbevordering. Ómdat we ons allen uiteindelijk wel moeten gevoelen wil len we gelukkig zijn, is bezinning op dit onderwerp van bijzonder groot belang. Drs. M. Beinema uit Middelburg zal de inleiding houden. Verdere bijzonderheden worden u nog per uitnodiging bekend gemaakt. AAN DE JEUGD VAN 25-15 JAAR Het is geen vergissing dat dit weer 25 jaar voorop gaat. Wij vragen de aandacht zowel van de jong-volwassenen als van de jongere jeugd voor het volgende: Zondag 21 september is er een gesprek geweest tussen een aantal jongelui over jeugdaktiviteiten. Dit gesprek krijg je nu schematisch gepresenteerd met de bedoeling dat je hierop reageert en zondagavond 5 oktober je zegje komt doen in het bij gebouw van de Petruskerk. Zondagavond 5 oktober half acht De grote vraag is: „Wil je meedoen met allerlei aktiviteiten en wat zijn dan je wensen". Een nog grotere vraag komt er achteraan: „Zijn deze aktiviteiten te verwezenlijken gezien de ruimten waarover we kunnen beschikken De bovenzaal van de bijgebouwen van de Petruskerk. Moeilijkheid: Je kunt er niet veel be ginnen gezien de ruimte en de tijden. Ons voorstel is: Te beginnen met kleine groepen in de bijgebouwen en het verder uit te bouwen. We wachten met sooswerk van 19 jaar omdat dat in deze gebouwen niet te ver wezenlijken is. Het oude soosbestuur blijft bestaan. Ook van een instuif voor 15-19 jaar moet voorlopig afgezien worden om dezelfde reden. Welke aktiviteiten zouden dan georga niseerd kunnen worden Er is in de aller eerste plaats behoefte aan gezelligheid. Die kunnen we vinden zowel bij een gespreks groep als bij een dansgroep. Er bestaat een tienergroep 15-17 die beide sferen in het programma probeert te brengen. Andere mogelijkheden: 1. Gespreksgroep voor 18 jaar en ouder over onderwerpen waarvoor men be langstelling heeft. 2. Een groep die zich bezighoudt met muziek en ritme op welke manier dan ook: beatmuziek (ruimte!); platen draaien; square dansen. 3. Hobbygroepen zoals: handenarbeid; creatief spel; potten bakken. 4. Liturgiegroep die allerlei materiaal ver zamelt over mogelijkheden bij de jeugd diensten in nauwe samenwerking met de jeugdpredikant. 5. Jeugdkerkeraad die werkt als een echte kerkeraad voor de jeugd en inbreng heeft op de gewone kerkeraad. 6. Organiseren van avonden, waarop steeds iets anders wordt gebracht. Speakers corner avonden; tentoonstel ling; song-festival; painting-avond; teach-in; sprekers; demonstratie; disco avonden; bingo-avonden. Het ziet er mooi uit.. Kan dit alles geor ganiseerd worden gezien de belangstelling en ruimte Vervolgens komen er nog twee zaken om de hoek kijken: financiën en leiding/organisatie. Beiden zijn belangrijk. Zonder geld kan in deze tijd geen jeugd werk meer bestaan. Er is nog een klein bedrag om iets op te zetten. Dan moeten we proberen toelagen te krijgen. De kun nen we pas krijgen als we kunnen aan tonen dat er aktiviteiten bestaan en we verder moeten draaien. Tenslotte hangt het van de mensen af die de organisatie in handen hebben, in hoeverre de aktiviteiten van de grond komen. WAAR ZIJN ZE, DIE MEN SEN?? Kom je praten op 5 oktober, Jeugd gebouw? Tot ziens dan KERKELIJKE STAND Ingekomen met attestatie van: Arnemuiden: Jan Wondergem, Schaep- manstraat 21 (B 15). Attestatie aangevraagd naar: Middelburg, Swerf-Rust. Kamer 217: L. de Kam-de Regt, Dr. Gallandatstraat 18 (A 5); Alkmaar: Marius v. d. Driest. Intern. Zee vaartschool; Spijkenisse, A. van Bronckhorststraat 25: E. Th. Kal en echtgen. -j- 2 ged. kind., van Dishoeckstraat 80 (A 8). Vertrokken met doopattest naar: Amstelveen V.U.: Cornells A. Hooge- steger, Pres. Rooseveltlaan 105 (B 13); Souburg: Christina Schoe, Boulev. Bankert 94 (A 2); Bennekom: Maria L. de Witte, Anjelieren laan 86 (A 9). Gedoopt: 3-8-'69: Margrita Joziasse, geb. 19-7-'69, Gravestraat 3 (A 1); 17-8-'69: Helène Jacqueline Mary Knoes- ter, geb. 27-7-'69, J. M. Kemperstraat 13 (B 15); 24-8-'69: Adrianus Pieter Christiaan Louws, geb. 18-7-'69, Gerard Doulaan 3 (B 12); 24-8-'69: Roland Houtzager, geb. ll-8-'69. Winkelmanstraat 32 (A 5). Overleden: 5-8-'69: Cornelia de Witte, geb. Corbijn, oud 49 jaar. Geraniumlaan 31 (A 9); 7-8-'69: Maria van de Linde, geb. Remijn- se, oud 76 jaar, Badhuisstraat 37 (A 3); 10-8-'69: Berthus Frans Saas. oud 45 jaar, Singel 85 (A 7); 29-8-'69: Gijsbertus Marinus Prins, oud 76 jaar), Walstraat 84 (A 2). Huwelijk: 7-8-'69 te Maasland: Pieter Jacob Smit, Gerda Doelman, Singel 171 (A 7). Verhuisd: J. A. de Kam van Coosje Buskenstraat 106 (A 4) naar Coosje Buskenstraat 92 (A 4); J. A. Jonckman-Adriaanse van Molenstraat 15 (A 2) naar Anjelierenlaan 117 (A 9); D. v. d. Linden van Verk. Quakkelaar- straat 104 (A 6) naar Ter Reede, Kamer 211 (B 13); P. Marinisse van Hendr. Vroomlaan 39 (B 11) naar Jan van Gooyenlaan 48 (B 10); F. Ovaa, Pres. Rooseveltlaan 651 (B 10) naar Pres. Rooseveltlaan 736 (B 10). Kasteelstraat 82 - Vlissingen - Tel. 01184-2760 vervolg van pag. 2 vaardigen en goddelozen. Dan zal Christus, als rechter en koning tot hen, die aan zijn rechterhand zijn, zeggen: Komt, gij gezegenden mijns Vaders, be ërft het Koninkrijk, dat U bereid is van de grondlegging der wereld af. Want Ik heb honger geleden en gij hebt Mij te eten gegeven, Ik heb dorst geleden en gij hebt Mij te drinken gegeven. Ik ben een vreemdeling geweest en gij hebt Mij gehuisvest, naakt en gij hebt Mij ge kleed, ziek en gij hebt Mij bezochtIk ben in de gevangenis geweest en gij zijt tot Mij gekomen. De rechtvaardigen weten dan niet wanneer ze dat aan Christus gedaan hebben, maar Hij antwoordt: Voorwaar, Ik zeg u, in zoverre gij dit aan één van deze mijn minste broederen hebt gedaan, hebt gij het Mij gedaan. Dat is allemaal makkelijker gezegd dan gedaan. Het vertalen van deze een voud van het Evangelie in de ingewik keldheid van onze samenleving is niet eenvoudig en het toepassen in een wereld waarvan de grondslagen door demonische machten worden onder mijnd kost bloed, zweet en tranen. We mogen echter schuilen bij een God, die op Zijn tijd niet alleen een nieuwe hemel, maar ook een nieuwe aarde zal maken. Een nieuwe aarde, waarvan ons bij Johannes geopenbaard is: de tent van God is bij de mensen en Hij zal bij hen wonen en zij zullen zijn volken zijn en God zelf zal bij hen zijn, en Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen, en de dood zal niet meer zijn, noch rouw noch geklaag, noch moeite zal er meer zijn, want de eerste dingen zijn voorbij gegaan. De grondslagen van die aard zullen niet meer vernield kunnen worden. M. Beinema. Beroepen te Groningen-Noordoost: J. W. Bats te Marknesse. Aangenomen naar Hoogeveen: P. Torenbeek te Anna Jacobapolder, die bedankt voor Rijswijk (vac. H. J. Spier; naar Oostzaan: Dr. Becker te Nieuwerkerk. Emeritaat aangevraagd door J. Stien- stra te Minnertsga (per 1 juli 1970). Préparatoir geëxamineerd kand. H. M. Vroom, Victorieplein 26, Amster dam. Ds. P. Homburg heeft van de classis Gorinchem eervol emeritaat ontvangen. Ds. Homburg is via artikel 6 K.O. pre dikant geworden. Hij is als directie secretaris in de Zaanstreek werkzaam geweest. Bijzondere contacten had hij met de Chr. Bond van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit. In 1936 ging hij aan de V.U. theologie studeren en deed in 1945 kandidaats examen. Ds. Homburg, die in Heilo zitting had in de gemeenteraad, werd op 14 april 1946 te Nieuwendam in zijn ambt bevestigd. Hij was predikant te Urk, Ommen, Vlissingen, Heerjansdam en Hardinxveld. Hij vestigde zich te Middelburg, waar hij de Geref. Kerk tijdens de bestaande vacatures zal hel pen en 1 x per maand voorgaan in de Dienst des Woords. Ds. J. A. A. DE BOER TE MIDDEL BURG hield een inleiding op de her vormde classicale vergadering Middel burg. Hij vertelde dat de gemeenteleden in zijn wijk een tamelijk welwillende houding aannemen tegenover samen werking Geref.-Herv. Zowel in zijn wijk, als in die van Ds. Joosse, worden met een zekere regelmaat ge zamenlijke kerkdiensten gehouden en hebben de kerkeraden een vrij intensief „verkeer" met elkander. Opvallend is, dat in de andere wijken van de Geref. Kerk van Middelburg ieder contact ontbreekt. Misschien komt dit doordat in eerstgenoemde wijken de leden vaak vrij jong zijn en door hun komst van elders geen voor oordelen hebben. Toch bleek er nog een heet hangijzer te zijn. Ds. de Boer merkte op, dat er een vrees waarneembaar is voor de vrij zinnigheid, waardoor enkele plannen die de wijkkerkeraad goedkeurt geen genade vinden in de ogen van de Kerkeraad Algemene Zaken. Voorts constateerde Ds. van Emb- den, Herv. Pred., dat er tussen de Geref. en Herv. Kerk een duidelijk ver schil van inzicht bestaat ten aanzien van de taak van de kerk in het jeugd werk. Een verschil dat zich ook voor doet op het terrein van de Evangelisatie. Dr. N. J. Hommes is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij heeft de actieve dienst verlaten, maar is daarom nog niet non-actief. Hij heeft plannen om in 1970 in het buiten land te gaan doceren. Reeds vele jaren maakt het NBG regelmatig tournées door ons land met „rijdende bijbelhuizen". Er zijn thans twee van deze tot „bijbelwinkels" ingerichte auto's, die streeksgewijze steden en dorpen bezoeken. Deze bijbelwinkels beschikken over een grote verscheidenheid van bijbel uitgaven, die alle te bezichtigen zijn. Ook komen de plaatselijke medewer kers uit de verschillende kerken huis- aan-huis om de belangstellenden van advies te dienen en door te verwijzen naar de 2NBG-medewerkers, die in de auto deskundige voorlichting geven. Wij verzoeken onze abonnees na zater dag 4 oktober niet meer hun abonnements geld te gireren, daar dan de kwitanties uitgaan. De administratie. Men kan aan de deur kopen uit de ruime colectie. Door de interkerkelijke opzet van deze actie, mogen wij van brede interesse verzkerd zijn De auto komt: Domburg/Aagtekerke 6-8 oktober; Biggekerke 9-10 oktober; Veere 13-15 oktober; Grijpskerke 16-17 oktober; Arnemuiden 20-22 oktober a.s. Doe mee, werk mee, kom, koop, lees en help lezen Adres Kerkeraad Gereformeerde Kerk te Kamperland: M. J. de Looff, Nieuw- straat 98, Kamperland. NIEUWERKERK EN DUIVELAND 1De oogstkollekte bracht op voor de kerk 967.66 en voor de diaconie 193.70. Hartelijk dank daarvoor. 2. We feliciteren de kerk van Zierikzee, dat ze D.V. spoedig een predikant zul len ontvangen. God zegene kand. Fa- vier ook op zijn a.s. peremptoir exameiy en stelle hém en zijn gezin tot een rijke zegen voor Zierikzee. 3. Met ingang van zondag 28 september zal de laatste week ingaan van de eigenlijke S.S.K.-actie: aansporing; radio en T.V.; afgifte en ophalen kaarten; zaterdag 4 oktober tellen, zondag 5

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1969 | | pagina 3