IN EN OM DE KERK VAN VLISSINGEN Predikbeurten zondag 20 april 1969 EKEDiEHST ZONDAG 20 APRIL Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. G. Leene, Ermelo. 5.00 uur n.m. Ds. G. Leene. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït, H.A. 5.00 uur n.m. Ds. W. Genuït, EI.A. en Dankzegging. Collecte: Voor de kerk. Orgelfonds. Wordt uitgezonden naar Bethesda. OPMERKINGEN 1. Voor 't eerst zal nu ook op Paauwen- burg het H.A. gevierd worden en - zoals we al eerder meegedeeld hebben - zal die viering op dezelfde wijze plaatsvinden als in de Petruskerk. Dus niet aan tafels Inmiddels zijn de kleine bekertjes ook gereedgekomen en zullen we die in deze eerste avondmaalsdienst ook beproeven. We hopen en ver trouwen, dat op de serieuze voorberei ding van het een en ander - want U begrijpt wel, dat zit er wel aan vast - een ordelijke en blijde dienst mag volgen. 2. Graag zagen we, dat zij die tot dusver de H.A. viering op zaterdagmiddag in het jeugdgebouw bijwoonden nu aan wezig zullen zijn in de middagdienst op Paauwenburg. Deze dienst is niet zo druk bezet en onmiddellijk na de avond maalsviering, dus vóór de dankzeg- gingspreek, zou U dan weer wegge-, bracht kunnen worden. Stelt U zich even in verbinding met één van de diakenen voor vervoer 1 GELUIDSINSTALLATIE IN DE PETRUSKERK Geregeld - mag ik wel zeggen - kwamen de laatste 2 jaar (zolang ben ik hier al weer) en misschien ook nog wel daarvoor, klachten op de kerkeraad over het niet goed (of slecht) verstaan van de predi king. Nu eens rapporteerde de ene ouder ling dit als iets van zijn huisbezoek en dan weer een andere. Wat doe je in zulke gevallen: je speelt het door naar de Commissie van Beheer. Deze liet er door verschillende mensen naar kijken, 't laatst nog door een aantal jongelui, die op muzikaal niveau ook tel kens met geluidsproblemen te maken heb ben, maar de klachten bleven. Dit was niet zo verwonderlijk, daar indertijd na de restauratie niet voldoende financiën aan wezig waren om een in alle opzichten per fecte geluidsinstallatie aan te leggen. O.a. werden er minder microfoons geplaatst dan wel noodzakelijk was. De C. v. B., de, klachten beu, heeft naa:: een definitieve oplossing gezocht van het probleem en dit resulteerde hierin, dat zij met 2 voorstellen op de kerkeraad kwam: a. uitbreiding van het aantal microfoons, opnieuw richten, etc.: kosten =t 1800.—; b. het plaatsen van een kleine zender onder de preekstoel. De dienstdoende predikant krijgt een microfoontje om de hals gehangen, die met het zender tje verbonden is en hij is zonder man keren overal in de kerk goed verstaan baar: kosten ƒ3000. Op de gemeentevergadering is door Dr. W. A. Bax, voorzitter van de C. v. B. gevraagd voor wie de prediking moeilijk te volgen was vanwege de verstaan baarheid. Het percentage bleek onge veer een kwart te zijn. Dit feit heeft de kerkeraad geleid bij zijn beslissing. Natuur lijk is dit percentage niet bepalend voor heel de gemeente, maar ook al zou slechts 5% van de gemeente moeilijkheden heb ben met het verstaan, dan zouden er dat zondagsmorgens altijd nog zo'n 50 zijn. En dat is nog te veelIedereen moet het goed kunnen horen en daarom heeft de kerkeraad besloten de beste maatregel te treffen, die er is. Ze is ook de duurste maar misschien willen die 50 mensen (of meer) hun dankbaarheid tonen door een extra dankgave te geven. Begrijpt U goed, het is natuurlijk helemaal niet verplicht; wij met elkaar moeten nu eenmaal zorgen dat er een goede geluidsinstallatie is, zodat U, ook al bent U een beetje doof, het toch nog goed kunt horen, maar daarom sprak ik ook van extra dankgave. U doet 'em maar eens in de collectezak in een enve lopje. Vanzelfsprekend, wanneer het hele maal in orde gekomen is. Er wordt aan gewerkt H. Gr. EEN OPDRACHT Op weg naar de gemeentevergadering van 27 maart j.l., stefde een broeder mij voor de actie: „Geef Paauwenburg een hart", een rentespaarbrief van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten ter hand, welke momenteel een waarde heeft van 175.terwijl die over twee jaar ge stegen zal zijn tot 200. Hij suggereerde, dat er misschien nog wel meer broeders en zusters zouden zijn, die dergelijke waardepapieren voor ons goede doel zouden willen afstaan. Een vraag die mij verzocht werd ook in de Kerkbode te herhalen, en welke op dracht ik graag uitvoer. Want het is hartverwarmend de activi teiten te zien welke onze gemeente op brengt, om het doel dat gesteld is te be reiken. Het lijkt wel of intuitief aangevoeld wordt, wat Oswald Chambers, een Engel se predikant, die op 43-jarige leeftijd over leed, na erg veel arbeid verricht te hebben, eens schreef: „Het leven van een enkel mens lean van onschatbare waarde voor Gods plannen zijn, en het is best mogelijk, dat dit uw leven is". van Veen. De Vrouwenvereniging „In 's Konings Dienst" vergadert D.V. 24 april. Dan heeft Mevr. Leenhouts-Echardt een inleiding over „Het evangelie in een veranderende wereld". Dit is uit Beter Inzicht schets 16. Bijdrage verzorgt Mevr. de Hondt- Houmes. Het bestuur. IETS OVER HET RLOEMENEONDS Allereerst zeggen we de Vereniging Gelukwens hartelijk dank, voor het mooie boeket bloemen dat we met Pasen van hen mochten ontvangen. Onze eigen middelen laten een dergelijk boeket niet iedere zon dag toe. Dit zou met een zo grote ge meente toch wel moeten kunnen. Als ieder gezin 2.50 (is 5 cent per week) per jaar zou geven kwamen we er wel. Maar zo heel velen doen hier niet aan mee. Voor thuis kopen we toch ook vaak bloemen, laat er dan in Gods huis 's zondags ook een mooi boeket bloemen staan, waar we na afloop der diensten de zieken en eenzamen blij mee maken. Denkt U hier eens over na, en doet LI ook mee Of verhoogt II uw bijdrage 1 Graag een berichtje aan: T. M. C. Kuijper-v. Duinen, Pres. Rooseveltlaan 126. S. Prins-de Kiewit, Walstraat 86. NOORDERWIJK Tussen alle kennismakingsbezoeken door begint het werk zo langzamerhand op gang te komen. Daar is veel bij, dat je nu een maal niet aan de grote klok kunt hangen, zodat het ook ditmaal moet blijven bij wat wel vermeld kan worden. Laat ik beginnen bij de fam. L. Joziasse-Simons, Vine. v. Goghlaan 1. Na veel spanningen, wegens ziekte van de beide kinderen, is er nu grote vreugde gekomen. Marlies is weer thuis uit het ziekenhuis. Corné is gelukkig ook weer opgeknapt. En op 27 maart j.l. werd het gezin verblijd met de geboorte van Leuntje Lydia. Allemaal redenen tot grote dankbaarheid. Van harte geluk gewenst, fam. Joziasse Als personeelslid is in Ter Reede komen wonen: Mej. J. M. Leendertse, afkomstig uit Steenwijk. We heten haar van harte welkom in onze wijk. Datzelfde geldt ook voor de fam. Guiteneau-Vels, Troelstra- weg 301. Nog voor ze de kans had gehad haar attestatie in te leveren, moest Mevr. Guiteneau voor een operatie in Bethesda worden opgenomen. Gelukkig is alles goed gegaan. Van harte gelukgewenst. We gaan verder met gelukwensen, n.l. de fam. Louwerse, W. v. d. Veldelaan 17, die hun eerste kindje kregen. Er is grote dankbaarheid, dat het leven van moeder gespaard is gebleven. In Bethesda zijn opgenomen: Mevr. Saman, J. M. .Kemperstraat 25, br. H. Ver- sluys, Ter Reede; br. W. J. de Smit, J. Vermeerlaan 38; mevr. Verdaasdonk, Kel dermanstraat 10 en Hanneke Meylis, G. Borgiusstraat 69. We wensen alle zieken veel kracht toe, en vooral veel geloof en overgave. „Roep Mij aan in de dag der benauwdheid, en Ik zal U eruit helpen". Van harte beterschap toegewenst. Br. de Pagter, Zuidbeekseweg 8, mocht weer naar huis terugkeren, evenals br. G. Izeboud, Troelstraweg 178, en br. F. Schets, Keucheniusstraat 10, die een operatie in Wassenaar moest ondergaan. Er is natuurlijk vreugde en dankbaarheid in deze gezinnen. Wij hopen, dat het ook verder goed mag gaan en dat ze weer ge heel mogen herstellen. Van de fam. v. Gelder, H. Vroomlaan 23 heeft de baby in het ziekenhuis gelegen voor een operatie die gelukkig goed is verlopen. Ook aan dit gezin onze hartelijke gelukwensen. Er zijn ook weer enkele kinderen ge doopt. Br. en zr. S. Pleyte, van Hall straat 44 hielden hun 6e kindje ten doop: en br. en zr. P. Marinisse, Hendr. Vroom laan 39 hun 2e kindje: Jos. Wij spreken de wens uit, dat de God van het Verbond in deze gezinnen zo met Zijn Geest mag werken, dat deze kinderen mogen opgroeien tot mensen die straks ook Zijn Naam willen belijden in deze wereld. Een geweldige taak voor de ouders, maar- anderzijds ook een vreugde volle taak, omdat wij als ouders weten mogen van Gods trouw, die Zijn beloften nooit laat varen. Van harte onze geluk wensen. Tenslotte vanaf deze plaats onze harte lijke gelukwensen aan het bruidspaar J. W. Hament-J. J. But, die dinsdag 8 april j.l. in het huwelijk zijn getreden. Wij willen hen hierbij tevens van harte welkom heten in onze gemeente, daar zij respectievelijk zijn overgekomen uit de Chr. Geref. Kerk en de Evang. Lutherse Kerk. Tot zover deze wijkberichten. U weet mijn adres: Tobagolaan 17, tel. 3482. J. W. G. JEUGDDIENST Het was voor mijn gevoel een feestelijke dienst, die jeugddienst op Paasavond in de Petruskerk. Alles werkte eraan mee, dat je een echt feestelijk gevoel kreeg. De kerk was bijzonder goed bezet. De jeugd- band speelde enthousiast. Er werd, hier en daar nog wat aarzelend, maar toch blij gezongen. Voor mijn gevoel doen die nieuwe liederen het goed. Ds. Hemstede hield een blijde getuigen de preek die wel is aangeslagen bij de jongeren, dacht ik. Natuurlijk hadden zij zelf een groot aandeel in de liturgie. Ook voor de nabespreking bleek een grote be langstelling te bestaan. Voor we er erg in hadden was het half elf. Over twee vragen is volop gediscussieerd, n.l.: Wat vond je van deze dienst En: Wat be tekent Pasen voor jou in je gewone leven en wat betekent Pasen voor de wereld 1 Er kwamen allerlei opmerkingen, waar we in de toekomst onze winst mee kunnen doen. Er was ook kritiek. Ieder kreeg de kans om te spuien wat hij of zij op z'n hart had. Toch voelde je achter alle eer lijke en soms ongezouten opmerkingen iets van de oprechte belangstelling voor het Evangelie. Wat is dat fijn, dat we dit samen als hervormde en gereformeerde jongeren konden beleven. Voor sommige aanwezi gen was dit kringetje nog te eng. Maar we waren het er wel over eens, dat dit een goed begin was, en dat er alle reden bestaat om hiermee door te gaan. Toch is duidelijk gebleken, dat een goed gesprek onderling bitter hard nodig is. Deze diensten mogen niet ergens in de lucht blijven hangen. Ze moeten resultaat zijn van een voortdurend contact met el kaar. Als we elkaar wederzijds leren ken nen en met elkaar spreken, dan kan uit deze ontmoetingen iets groeien, wat van grote waarde is. Weet U wat ik het fijn ste vond Dat we het Paasevangelie in al z'n rijkdom mochten horen. Ik dacht bij mezelf: Daar is geen woord frans bij. Hier voelde ik iets van de eenheid, die we in de Opgestane Heiland hebben. Deze ontmoetingen hebben we nodig in onze tijd. Daarom hoop ik, dat we spoedig weer een dergelijk feest met elkaar kunnen hebben. J. W. G. „GEEF PAAUWENBURG EEN HART" De koek- en cake-actie heeft rfc 720. opgebracht. Een mooi resultaat. Wij willen dan ook alle dames (en heren) die hebben meegewerkt heel har telijk danken, in het bijzonder hen, die extra werk verzet hebben (o.a. een paar van de jeugd). Ook Mevrouw en Mijnheer Lolkema, die alles voor ons klaargemaakt hebben en bovendien de koekkruimels opruimden, heel veel dank. En natuurlijk mogen wij de bakkers uit onze gemeente en de Chr. Huishoudschool, die ons, toen we in zak en as zaten te hulp snelden, niet vergeten. We hebben samen iets gepresteerd en dat geeft ons moed om verder te gaan. Namens de Commissie, A. Thiele-Hoogsteen. Gemeentevergadering 27 maart 1969. VERSLAG-BESCHOUWING De opkomst is gering, de verspreid zit tende gemeenteleden kunnen best dichter bij het front komen. De praeses vraagt vooraan te komen; En zie: 't gebeurt en zonder schromen Zet ieder zich gezellig neer Als wandelend recht in de leer. 't Gezang „De Kerk van alle tijden" Klinkt in de tijd van 't heilige lijden. Daarna een lofzang uit de Psalm Een proza-deel, maar toch met galm., De praeses zegt nu de gebeden Waarin 't geloven wordt beleden. Hierna het woord aan WAF Marijt Die kort zijn zeg-je heeft gezeid. Hij heeft veel bladen vol geschreven Met het verslag van 't zaak'lijk leven. Maar toch klinkt: „Alle hens aan dek" voor 't dichten van het centen-lek. BOUWFONDS Maar laat een naam ons niet misleiden Dat zou het „hart" toch wel verblijden. En zeg nu niet: „What's a name" Want hier is 't niet „all in the game". Het delgen van die nare schulden, Die lang ons hart met leed vervulden Is thans toch nog een bron van zorg Doch moed: De Heiland is de borg Nu weer terug naar de getallen Die niet zomaar op 't kwarto vallen. Er was geen sprake van begroten En dat heeft toch wel één verdroten. Stel dat de zaak in duigen valt Wat plots „des boekhouders" verknalt. Dan heeft hij toch wel mis gegrepen, Ondanks de duist're cijfer-knepen. Dus, samenvattend: geen gezeur, Stel volgend jaar maar niet teleur En sla, Marijt, maar aan het schatten, Het „onbekende land" dan vatten; Het komt dan zeker voor elkaar. We kijken uit naar 't volgend jaar De vraag naar onbeleefde knapen Werd plotseling concreet geschapen. De extra poen voor „domenie" 1 Zijn vrouw zei: „Man, 't is er niet bie". DIACONIE „Diaconen" zijn stille lieden Die and'ren van ons geld gaan bieden. Met 'n woord van dank voor 't mooie werk Door 't fonds voor dit deel van de kerk. Heer Drost leest nu dan zijn getallen Hier óók niet zomaar neer gevallen Bij 't noemen van de droge stof Schreef ik de woordjes: „Heel veel lof Het is in het zo stille leven Van hen die mild toch wordt gegeven Niet zoals hier: een blijde schare Die toch soms iets nog wel kan sparen. Maar 't is veel droefheid, heel veel leed Als de diacen 't huis betreedt Van arme, moede, oude lieden Die, zo men zegt: ons niets meer bieden En van de vele arme mensen Die zelf van 't leven niets meer wensen. ZENDING De Zending is een bron van werken Eerlang het stiefkind van de kerken; Maar nu een groots, gigantisch werk, Oók deel van onze Christen-kerk. Heer Stroo heeft ook veel neergeschreven, Met kennershand, van 't Zendingsleven. En toch, die daalders en die gulden Die waren 't niet, die harten vulden: Het was het Woord, het Woord van Hem, Het volle goud, de reine stem. Het was de Heiland, die de zaken Van 't heil in 't hart van hem deed raken. Die nooit het Evangeliewoord In zijn land dringend had gehoord. EVANGELISATIE Heer Vos óók noemt belangrijk werk Voor Hem, de Heer van onze Kerk. Het Evangelie uit te dragen Roept werkzaamheid, roept ook veel vragen, Maar samen sterk is nu de leus De Heiland is een goede keus. PAUZE De pauze is nu aan de beurt. De koffie komt, de koffie geurt. En hierna dan het goede Hart, Een hoofdstuk, ja, een stuk apart Dus, na de koffie gaan we door Alvast bedankt voor 't geven hoor Geef Paauwenburg dat Hart. Een gemeentelid. „GEEF PAAUWENBURG EEN HART" Verantwoording van giften t/m 25 maart 1969: 1Girostortingen, waaronder giften van 250.—, 275.—, ƒ500.—, ƒ100.—, ƒ50.25.-ƒ15.maandelijkse betalingen van 25.20.enz. Totaal: ƒ1577.50'. 2. Offerstenen, waarin gevonden giften 6 x 25.—, 2 x ƒ10.—, 1 x ƒ63.94 (trend). Totaal ƒ730.29. Inmiddels bereikte ons het bericht dat in een van de offerstenen na 25 maart 1969 een briefje van 100.- werd gevonden. 3. Via Ds. Groeneveld: 1 x 25.en 2 x 10.—. Totaal ƒ45.—. Wij zullen u regelmatig op de hoogte houden. Het noemen van grote getallen betekent niet dat „klein geld" onbelangrijk is, in tegendeel CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Oostkerk) 9.00 uur Ds. Joosse. (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. van Til. 14.30 uur Ds. Wessel. 17.00 uur Ds. de Boer. (Getuigeniskerk, Adr. Lauwereijszstraat) 9.30 uur Ds. de Boer. 17.00 uur Ds. van Til. 19.00 uur Ds. van Benthem, Jeugddienst. (Wijkcentrum „Zuiderbaken", Rentmeesterlaan 245) 9.00 uur Ds. Wessel. 17.00 uur Ds. Joosse. Arnemuiden 10.00 en 14.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10.00 uur Ds. Helderman. 14.30 uur Ds. van Til. Ga.pin.ge 10.00 en 14.30 uur Dr. Dondorp. Grijpskerke 10.00 en 14.30 uur Ds. Goumare te Amersfoort. Koudekerke 9.30 uur Ds. de Craene. 14.30 uur Ds. Streefkerk te Veere. Meliskerke 10.00 en 14.30 uur Dr. van Zuijlen te Rotterdam. Oostkapelle 10.00 en 14.30 uur Ds. Hartholt (bed. H. Avondmaal en Dankzegging). Serooskerke 10.00 en 14.30 uur Ds. Poppe. St. Laurens 10.00 en 14.30 Ds. Elshout te Koude kerke. Souburg 9.30 en 19.00 uur Ds. Meyer. Veere 10.30 uur Ds. Streefkerk. 14.30 uur Ds. de Craene. Vrouwenpolder 10.00 en 14.30 uur kand. van Drift te Berkel. XVestkapelle 9.00 uur Ds. Streefkerk te Veere. 14.30 uur Ds. Helderman. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg 9.00 uur Ds. Paksy. 15.00 uur Ds. Noorloos. Axel 10.00 en 17.00 uur Ds. Heemskerk. Breskens 9.30 en 17.00 uur dhr. Blokland te Roosendaal. Hoek 10.00 en 14.30 uur Ds. Cozijnsen te Am sterdam. Sas van Gent 11.00 uur Ned. Herv. predikant. Schoondijke 9.30 en 14.30 uur Ds. Spek te De Bilt. Terneuzen 10.30 en 16.30 uur Ds. Berger, bed. H. Avondmaal en Dankzegging. (Mozarthof) 9.00 uur Ds. Berger, bed. H. Avondmaal. Oostburg 10.00 en 15.00 uur Ds. Noorloos. Zaamslag 10.00 en 15.00 uur Ds. Zwaan. Zoutespui 10.00 en 17.00 uur Ds. Koffrie te Spijkenisse. CLASSIS GOES Baarland 10.00 en 14.30 uur kand. Rootmensen te Amsterdam. Borssele 10.00 uur Til 17.00 uur Ds. v. d. Molen. Colijnsplaat 10.30 en 14.30 uur Ds. Blokland. Driewegen Geersdijk 10.30 uur Ds. Kersten te Zwolle. 17.00 uur Ds. Jansma te Zonnemaire. Goes (Westerkerk) 10.00 uur Ds. Heuzeveldt. 19.00 uur Afscheidsdienst van Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9.00 uur Ds. Jansen, Jeugddienst. 17.00 uur Ds. Heuzeveldt. 's-Gravenpolder 10.00 en 14.30 uur Ds. Groene veld te Vlissingen. Heinskenszand 10.30 en 14.30 uur Ds. Tieleman. Kamperland 9.00 en 14.30 uur Ds. Poelman. Kapelle 10.00 en 17.00 uur Ds. Zuidema te Apel doorn. Kruiningen 10.00 en 14.30 uur Ds. v .d. Molen. Lewedorp Nieuwdorp 10.00 en 14.30 uur Ds. Kramer. Wemeldinge 9.00 en 14.30 uur Ds. Noordhof. Wissenkerke 9.30 en 14.30 uur Ds. Kersten te Zwolle. Wolphaartsdijk 10.00 en 14.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10.00 en 14.30 uur Ds. Terlaak. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10.00 en 14.30 uur Ds. Haver kamp te Aalsmeer. Bergen op Zoom 10.00 uur Ds. van Dijk. 17.00 uur Ds. v. d. Stoel. Halsteren 17.00 uur Ds. Tissink. Hoogerheide (Schapendreef9.45 en 15.30 uur Ds. Tissink. Krabbendijke 9.30 en 14.30 uur Ds. v. d. Kerk. Oud-Vossemeer 10.00 uur Ds. v. d. Stoel. 15.00 uur Ds. van Dijk. Poortvliet 10.00 en 14.30 uur Ds. van Es te Dub beldam. Rilland-Bath 10.00 en 14.30 uur Ds. Baayens te Treebeek. Tholen 10.00 en 17.00 uur Ds. Scherpenisse te Scheveningen. CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10.30 uur Ds. Keizer. 15.00 uur Ds. Wentsel. Bruinis se 111 Haamstede 10.00 en 17.00 uur kand. Holtrop te Amsterdam. Nieuwerkerk 10.00 en 17.00 uur Ds. Becker. Oosterland 10.00 en 17.00 uur dhr. Vreugdenhil te Zwartewaal. Scharendijke 9.30 en 14.30 uur Ds. Put. Zierikzee 10.00 uur Ds. Verheul te Maasbracht. 18.30 uur Ds. Wessel te Middelburg, bijzondere dienst. Zonnemaire 10.00 en 14.30 uur Ds. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1969 | | pagina 3