IN EN OM DE KERK VAN VLISSINGEN r C. BREDIEHS T J UIT ONS GROTE KERKELIJKE GEZIN i PAASZONDAG 6 APRIL Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. H. Groeneveld (Openb. Bel. en voorber. H. A.). 5.00 uur n.m. Ds. R. Hartholt te Oost- kapelle. 7.00 uur n.m. Ds. J. W. Genuït en Ds. H. J. Hemstede (interk. jeugddienst) Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. J. W. Genuït. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld. Collecte: voor de evangelisatie in Neder land. Ter Reede: 7.00 uur n.m. Ds. J. Kwast. PAASMAANDAG 7 APRIL St. Jacobskerk: 9.30 uur v.m. Interkerkelijke Paaszang- dienst. DINSDAG 8 APRIL 3.15 uur n.m. Ds. J. W. Genuït (huw. bev. van het bruidspaar Hament-But) ZONDAG 13 APRIL Petruskerk: 9.30 uur v.m. Ds. H. Groeneveld, H.A. 5.00 uur n.m. Ds. H. Groeneveld, H.A. en Dankzegging. Huishoudschool Paauwenburg: 10.00 uur v.m. Ds. H. K. Poelman te Kamperland (voorber. H.A.). 5.00 uur n.m. Ds. H. K. Poelman. Collecte: voor de diaconie. Wordt uitgezonden naar Bethesda. OPMERKINGEN 1. Op Paaszondag wordt een extra dienst in de Petruskerk gehouden, en wel een interkerkelijke jeugddienst. Even heeft de kerkeraad er over gedacht om de dienst van 5 uur te laten vervallen, maar we waren algemeen van gevoelen dat dit toch niet wenselijk was. De jeugd wil ook wel eens onder elkaar" zijn en als de gezamenlijke jeugd van onze beide gemeenten trouw opkomt, dan kan het wel eens een hele volle dienst worden. Daar hopen we dan maar op. In deze jeugddienst heeft Ds. Hemstede op zich genomen de predi king te verzorgen en Ds. Genuït de liturgie. In de dienst van 5 uur hopen we echter ook op een trouwe opkomst. Ons kerk koor zal dan tevens weer zingen en wel na de schriftlezing: komt heffen wij een lofzang aan (3 coupl.) en direct na de prediking: Christus heeft overwonnen (2 coupl.). Als slotzang zal dan worden gezongen Gezang 41a, waarin het koor ook op haar wijze zal meezingen. 2. GENERALE DEPUTATEN VOOR DE EVANGELISATIE (le Paasdag), Door onze synode zijn generale depu- taten voor de evangelisatie benoemd en is ons Evangelisatie-Centrum in Baarn gesticht. Dit Centrum staat ten dienste van het evangelisatiewerk van de kerken met bezinning, coördinering, stimulering en instructie, met cursussen, vormings- en toerustingswerk, voorlichting en ad visering ter plaatse. Voor al dit werk wordt heden ge collecteerd en deputaten spreken de hoop uit, dat U met milde hand geeft, want er is veel nodig. „Misschien mogen wij U zeggen - zo schreven ze ons - dat wij hopen op een collecte die 43^ maal zo groot is als normaal". Zullen we het samen proberen 3. Zondag 13 april wordt het H.A. ge vierd in de beide diensten in de Petrus- kerk en de zondag daarop in de beide diensten op Paauwenburg. P AASZAN GDIEN ST We nodigen U hartelijk uit (vooral ook de kinderen) om in deze dienst mee te zingen. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, al zal de vreugde in onze levende Heer het meest bepalende zijn. In deze dienst, die uitgaat van de Raad van Kerken hier in Vlissingen, zal kape laan T. Brooijmans de meditatie verzorgen (van ca. 7 minuten, ,,'t wordt eerder' kor ter dan langer" heeft hij gezegd) terwijl het liturgisch gedeelte verzorgd wordt door de predikanten Groeneveld en Verse- put. We hopen op een blijde dienst. WIJKRAAD VERGADERING Deze wordt voor beide predikants wij ken gehouden op maandag 14 april a.s., 's avonds half acht. Trouwe opkomst gewenst in verband met bespreking af ronding winterwerk. WOENSDAG EN DONDERDAG 10 APRIL Zullen Uw beide predikanten als het gemeentewerk het toelaat de stad uit zijn. Op deze dagen wordt nl. in Utrecht de jaarlijkse predikanten conferentie gehou den. Wat U als gemeente zo dikwijls doet over ons als dominees, dat gaan wij nu als dominees over U als gemeente doen, nl. „praten" en daar willen wij als Uw predikanten graag bij zijn. En natuurlijk doen we dan ook nog wel wat anders dan over U praten. H. Gr. DE ZUIDERWIJK Zo eens in de 14 dagen zet ik me dan maar weer om U wat hulp tot meeleven en gemeenschapsvorming te geven. Ge lukkig merk je als dominee, dat die hulp niet genegeerd wordt, dit vooral tot vreugde van hen die een bezoekje zeer op prijs stellen. Dit zijn in de eerste plaats de zieken, m.n. de langdurige zieken. Helaas heb ik er nu weer eentje op mijn lijstje erbij moeten noteren. Het is br. van der Waal (P. Krugerstraat)Vrij plotse ling kreeg hij het bericht dat hij in Zonne gloren te Soest moest worden opgenomen voor waarschijnlijk een maand of acht. Je krijgt dan wel even heel wat te ver werken, maar wat is het dan geweldig wanneer je ondervindt dat God, in Wien je als je vader geloofde, er ook dan is en dat Hij helpt. Zo ondervonden br. v. d. Waal en zijn vrouw en kinderen het. Wanneer U in de buurt van Soest komt, zoekt U hem dan eens op en denkt U er dan meteen aan, dat Ad Bax (hij woont wel in de noorderwijk) er ook ligt? Verder zijn nog meer van onze zieken naar elders uitgezworven. Zo moest br. Rommaas (Kasteelstraat) in Rotterdam worden opgenomen voor een operatie, we hopen, dat hij, wanneer dit berichtje in de kerkbode staat, dit zelf weer kan lezen en daar is alle kans op! Henk Wim Potappel (Singel) was ook een dag in een R'dams ziekenhuis. Hij heeft daar een nogal pijnlijk onderzoek ondergaan, maar hij heeft zich reuze ge houden wellicht zal hij straks voor enige tijd moeten worden opgenomen. Van harte sterkte Henk Wim en we hopen dat de dokter daar je kan helpen. Wij zullen bidden om een zegen over zijn werk. Dat doen we ook voor 't werk dat de dokter in onze plaatselijke ziekenhuizen doen en nietwaar we zien het toch, dat onze God verhoort. ■Zo mocht zr. Versluys (Glacisstraat) uit St. Joseph weer naar huis terug keren voor verder herstel, als ook zr. Huysman (Badhuisstraat) uit Bethesda. Zr. v. 't Veer (Singel) keerde ook naar huis terug. Helaas met één baby. Adriaan Pieter, over wie aanvankelijk zoveel zorg was, mocht mee en Willemina Helena moest blijven omdat ze nog wat aan de lichte kant was. Maar... 't komt wel goed! Op 't ogenblik (woensdag 26 maart) liggen in Bethesda: zr. Fey (Callenfels- straat); zr. Huser (Verkuyl Q.straat 199) br. Janssen (Koudekerkseweg); br. Leynse (Kogelparkstraat) zr. Sinke (v.d. Man- derestraat); zr. Stam (Molenstraat) en zr. v. d. Hoeven (Kasteelstraat). Een heel rijtje dus nog. Bijna zou ik nog vergeten dat zr. v. Sorgen (Angeberrlaan) ook uit Bethesda ontslagen is. Zij is maar even thuis geweest om daarna naar „de Hezen- berg" in Hattum te gaan. We hopen dat de rust periode daar haar goed zal doen en dat ze straks weer met lust en moed in haar gezin mag werken. Zojuist hebben we in de kerk het huwe lijk bevestigd van Johan Adam Prins en Willemina Petronella Fey. Joop had ge dacht de eerste te zullen zijn, maar zijn broer Cox was hem toch nog voor. Deze is vrijdag 14 maart getrouwd in Brugge. Wij wensen beide bruidsparen - de eerste hier in Vlissingen, Badhuisstraat 59,en de tweede in Amsterdam - een fijne huwe- lijkstijd toe onder de zegen van onze God. Zondag 6 april - en nu grijp ik even vooruit - zullen een aantal jónge mensen belijdenis doen van hun geloof. Het is elk jaar weer een vreugde, en vooral voor een dominé, dat hun namen afgekondigd wor den en dat is dan zondag 23 maart gebeurd. Het zal zeker ook een vreugde voor de ouders zijn en toch ook voor heel de ge meente. We hebben heel wat afgepraat op de catechisatie en ook bij mij op de studeer kamer thuis. We hopen graag, dat het voor jullie een onvergetelijke zondag zal worden en dat jullie een week later mét de gemeente het Heilig Avondmaal zullen vieren. Hartelijke groeten uit de pastorie „Sela" H. Gr. GESPREKSGROEP, uitgaande van de Gereformeerde Mannenvereniging. Vlissingen, 24 maart 1969. M„ Door omstandigheden buiten onze schuld zijn wij genoodzaakt de bijzondere bijeenkomst van vrijdag 28 maart met als spreker Ds. J. Wessel over „jeugdwerk" te verzetten naar donderdag 3 april. Aanvang 20 uur. Jeugdgebouw. Het bestuur. KINDEROPPAS PAAUWENBURG De kinderoppas in de Huishoudschool komt wat in de knel. Het aantal kinderen dat van deze crèche gebruik maakt, neemt zó toe en onze speelruimte is zó beperkt, dat we besloten hebben op te passen voor kinderen tot en met de leeftijd van 5 jaar. Voor noodzakelijke vernieuwing van het speelgoed hebben we een spaarbusje in gesteld, met het verzoek aan de ouders, daar geregeld iets te willen instoppen. Voorts doen we een beroep op die dames in Paauwenburg die nog niet zijn ingeschakeld in de oppasdienst. Met het oog op de komende zomermaanden zouden we ook uw hulp erg op prijs stellen. Mevrouw E. M. Boer-Merbis. Mevrouw H. J. Schuiten-Brouwer. VEILING AKTIE In de Kasteelstraatschool liggen al heel veel goederen opgeslagen voor de open bare veiling die we eind april of begin mei hopen te houden voor de- bouw van het kerkelijk centrum in Paauwenburg. Het merendeel daarvan werd door niet-gerefor- meerden geschonken en mede gezien de nu uit eigen kring binnenstromende aanbie dingen geloven we dat de veiling een succes gaat worden. Graag willen we de bij sommigen ge wekte indruk wegnemen, als zouden slechts voorwerpen van veel waarde gebruikt kunnen worden: met alles wat maar enige verkoopwaarde heeft kunt u uw steentje bijdragen. Met uw aanbiedingen kunt u terecht bij Mevr. J. G. van Loon-Verhoeff, Parklaan 8, tel. 01184-4249 en eventueel bij onder getekende (Goeman Borgesiastraat 5, tel. 3314). Voor „Geef Paauwenburg een hart", P. Valstar. P.S. Mochten onverhoopt door ziekte, som mige sleutels niet zijn afgehaald, dan graag even een berichtje aan bovengenoemden en nog liever: breng uw sleutel zelf even bij uw wijkhoofd Dank u OUD PAPIER AKTIE Zaterdagmorgen 12 april wordt weer verzameld. Wilt u uw papier en dat van uw buren zoveel mogelijk gebundeld gereed leggen. U kunt daarmee de ophaalploeg veel tijd besparen, tijd die weer gebruikt kan worden voor het huis aan huis ophalen. In ons magazijn in de Paardenstraat is herhaaldelijk onvoldoende of geheel niet gebundeld papier gedeponeerd. Dat heeft onze medewerkers zeer veel tijd gekost, wat had voorkomen kunnen worden. We kunnen uw médewerking niet mis sen, dus geeft u zich op voor de maande lijkse ophaalploegen. Inlichtingen en tips kunt u geven aan de heren M. de Klerk, Bloemenlaan 59, telef. 2773; W. Bakker, Bonedijkestraat 87; C. Geervliet, Bonedijkestraat 326, telef. 3535. Het bedrag van de laatstgehouden actie is ƒ510.40!!! Kam uw kasten nog eens uit. Tijdschriften wegen erg zwaar T. B. G. VROUWEN ZENDINGS THUISFRONT 't Loopt goed met ons V.Z.T. in 1969. De „contact-actie" in Paauwenburg, ge voerd door de dames v. d. Broeke, Mein- derts en Wisse, heeft 75 nieuwe abonnees opgeleverd. Hartelijk dank voor uw vlotte medewerking. De, nu 400 abonnees in Vlissingen, hebben een „meer-gcld" opgebracht van 150.Dat is dan onze eerste jaarlijkse bijdrage voor het gezinswerk in Rwanda, voor de animatrice. Onze dank voor uw steun. We hebben nu 19 dames, die deze 400 blaadjes 3 x per jaar bezorgen; en dc Paauwenburgse flats zijn hóóg (maar daarvoor hebben we „jonge benen" ge vorderd Daar wij, in de mei-maand, Vlissingen ruilen voor Serooskcrke, is dit meteen mijn afscheids „stukje". In het bijzonder wil ik de „19"v dankzeggen voor haar werk. Dit wordt nu al 8 jaar gedaan. Ik hoop, dat het V.Z.T. in Vlissingen mag blijven groeien en mee daardoor de aandacht voor de zendingsarbeid wakker mag worden gehouden. Mej, Riemens, Kasteelstraat 31, is bereid mij, als corres pondente voor Vlissingen te vervangen. Ik vertrouw dat dit bij haar in goede han den is en wens het V.Z.T. in Vlissingen Gods onmisbare zegen toe. Met vriendelijke groet, A. G. v. Wieringen-Wagenaar, Boulevard Bankert 8. Van het Gemeentebestuur ontvingen wij bericht dat de naam Vlissingsestraat ge wijzigd is in: Gerbrandystraat. De huisnummers zijn eveneens veranderd op de wijze, zoals uit onderstaand overzicht blijkt t.w. Vlissingsestraat nu Gerbrandystraat: (185) P. Dingemanse 18; (169) J. A. Dees 34; (165) W. Flipse 38; (161) J. J. Ras 42; (157) J. A. Blaakman 46; (145) E. A. Flipse 58; (139) A. de Vos 64; (139) A. P. Steketee 64; (123) J. de Buck Jr. 78; (89) G. Geschiere 112; (85) P. Joziasse 116; (67) K. A. Pleijte 134; (92) A. Aarnoutse 73. Voor wat betreft de Koudekerkseweg zijn alleen de huisnummers gewijzigd: Mej. J. J. de Koster (17) 19, fam. Jasperse (41) 47, Ter Reede (75) 81, A. Wiele- maker (30) 28, J. Huijsman (32) 30, A. Marinisse (34) 32, L. J. Jansen (64) 62, H. I. de Wit (68) 72, A. Tuijnman-Sohier (76) 82, J. Tuijnman (76) 84, Ziekenhuis Bethesda (78) 88, M. Sanderse (98) 114, P. Harinck-Hamelink (114) 130, J. H. Janssen (118) 134, A. Hoefkens (138) 152, G. Tuinhof (142) 156, J. W. Stroo (146) 160, J. v. d. Broeke (154) 166. U wordt vriendelijk verzocht hiervan goede nota te nemen, verander deze ge gevens in het u verstrekte jaarboekje. De tussen haakjes geplaatste nummers zijn de oude huisnummers. Kerk. bureau G.H. Ingekomen met attestatie van: Drachten: Ds. J. W. Genuït en echtgen. met 5 ged. kind., Tobagolaan 17 (B 14); Middelburg: P. Sinke en echtgen. met 5 ged. kind., Kasteelstraat 82 (A 5); Middelburg: D. C. de Lange en echtgen., Hendrik Vroomlaan 24 (B 11). Attestatie aangevraagd naar: Leiderdorp: Pieter A. van Splunder, In tern. Zeev. school; Koudekerke, Kerkstraat 26: Ph. Fcij en echtgen. met 2 ged. kind., Simon de Vliegerlaan 37 B 11); Almelo: Jac. Braamse, Boterbloemlaan 32 (A 8); IJmuiden: D. de Gries en echtgen., Verk. Quakkelaarstraat 195 (A 6); met reisattestatie naar Durban: Mevr. M. Hollander-Lems, Boulev. Evertsen 38 (A 3). Vertrokken met doopattest naar: Middelburg: K. Vergouwe-v. d. Berge, Flessenstraat 7 (A 1); Hardenberg: Wobbegiena van Zuilen, Badhuisstraat 20 (A3); Middelburg: E. J. Kögeler, Geraniumlaan 8 (A 9); Diever: Thijs J. R. Eggink, Zeevaartsch.; Beverwijk: W. F. Vreeke, Vrij domweg 72 (A 3). Gedoopt: 2-2-'69: Petra Adriana Francisca van Gelder, Hendr. Vroomlaan 23 (B 11); 23-2-'69: Johanna Catharina Louws, Sloe- weg 12 (B 15). Overleden: 3-2-'69: Pieter van Wouwe, oud 98 jaar, Kasteelstraat 69 (A 5). Huwelijk; 21-2-'69: Jacob'Izaak Misilje en Johanna Christina Broers, Breskens, Wulpen laan 12a. Verhuisd: B. Kolijn-van Loo, Menno v. Coehoorn- gracht 41 (B 13) naar Schuitvaartgracht 27 (A 7); A. Hoefkens, Koudekerkseweg 138 13) naar Koudekerkseweg 152 (B 13); J. v. d. Broeke, Koudekerkseweg 154 (B 13) naar Koudekerkseweg 166 (B 13); Dames Jasperse, Koudekerkseweg 41 (B 13) naar Koudekerkseweg 47 (B 13); K. Bolier, Hogeweg 129 (B 12) naar Tal- malaan 30 (B 15); A. P. I. Taal, van Bossestraat 88 (B 15) naar Groen van Prinstererlaan 66 (B 15); A. C. v. d. Ketterij-van Schagen, Slijk straat 81 (A 2) naar Jan van Gooijen- laan 20 (B 10); V. Thurnim, Pres. Rooseveltlaan 212 (B 13) naar Paauwenburg 127 (B 15); H. B. Woltering, Duijvendrechtstraat 39 (A 7) naar Vrijdomweg 14 (A 3); J. Leenhouts, Hogeweg 131 (B 12) naar Hogeweg 129 (B 12). STATISTIEK DER GEREFORMEER DE KERKEN OVER 1967. (Vervolg) De verhouding tussen de inkomsten uit vaste bijdragen en collecten bleef in de meeste gemeenten nagenoeg gelijk, n.l. 70 30. Opmerkelijk is het dat in dc res sorten Noord Holland en Zuid Holland West (de randstad dus) déze verhouding evenals in 1966 ligt op 75 25, terwijl de verhouding in ressorten Zeeland en Noord Brabant zich handhaafde op 6040. En in Vlissingen Hier dezelfde verhouding als in de randstad 7525. Een ty- Brabant zich handhaafde 75 25. Een ty pisch grote-stad-verschijnsel dus in Vlis singen. Welke concclusie mogen we hier uit trekken? Zeer zeker minder kerkbe zoek vergeleken bij de kerken met een agrarische inslag. Afgezien van de pasto rale kant van deze zaak, betekent dit voor een boekhouder in zijn geheel een mindere opbrengst. Ofschoon de boekhouder van de kerk niets te maken heeft met de financiën van diaconie, zending en plaatselijke evangeli satie kan hij het toch niet nalaten ook deze cijfers eens aan een nadere beschouwing te onderwerpen. De heren penningmeesters zullen het mij wel niet kwalijk nemen. Misschien zijn ze mij nog wel dankbaar, als na gebleken achterstand de gemeente ook hierop gaat reageren als normale gevers en geefsters. Allereerst dan de diaconie in Vlissingen per ziel in 1967 - opbr engst aan collecten en giften 9,80 en het landelijk gemid delde 10,76. De gemeente heeft dus in 1967 de diaconie ongeveer 2.000,— te kort gedaan. Er moet dus iets meer in de collectezak voor de diaconie. Vervolgens de zending. Vlissingen bracht in 1967 per ziel voor de zending een bedrag op van 5,03, terwijl in den lande hiervoor 6,84 werd geofferd. Met z'n allen hebben wij dus de zending een bedrag van ruim 4.000,— onthouden. Ik bedoel er niets mee; 't is maar dat LI het weet dat ook voor de zending de kos tenstijging een gewoon verschijnsel is. Re gelmatig elk jaar Uw bijdrage op peil brengen en ook voor de zending worden wij normale offeraars. Tenslotte de plaat selijke evangelisatie-Vlissingen 1,30 en landelijk 2,46 per ziel. Hoe zou dit ko men? Wachten wij op hernieuwde actie alvorens tot betalen over te gaan. De collecten voor de gemeenschappe lijke taken der kerk, dus niet voor onze eigen plaatselijke kerk, bracht per ziel in Vlissingen in 1967 4,05 op, landelijk 4,34. Zoals U ziet bleven wij in Vlis singen over de gehele linie beneden het landelijk gemiddelde. Ik geef toe niet meer zo schromelijk als vroeger het geval was, maar toch niet bepaald om te zeggen: wij zijn er! Dit spreekt eens te meer, als - U bedenkt dat de gemiddelde inkomsten der kerken in het algemeen 6,14 was, bijv. aan rente, exploitatie gebouwen enz., terwijl Vlissingen slechts op dit punt 0,94 als bron van inkomsten kon note ren. Dit laatste illustreert onze armoede en dit is geen schande, maar je mist het wel. Daarom juist dienen wij ten aanzien van onze vaste vrijwillige bijdragen en collecten voor de eredienst bij te blijven, anders moeten wij U toch blijven lastig vallen met extra collecten voor tekorten. Tussen twee haakjes de laatste collecte voor het tekort over 1968 bracht inclu sief nagekomen giften een kleine 2.000,— op, zodat het tekort vrijwel is aangezui verd. De Commissie van Beheer is U hier voor uitermate dankbaar. Ik hoop U met deze cijfers niet verveeld te hebben, maar openhartigheid in deze zaken wordt door U op prijs gesteld, meen ik te weten. Vandaar dit artikel. (vervolg van pagina 2) Het lopen is niet erg, want Mozes heeft 40 jaar moeten lopen om zijn volk naar Kanaan te brengen. Voor het werk op Nusa Kambangan is een kleine accordeon nodig of een eenvoudige fluit. Het werk gaat zo: eerst zing ik een vers voor, dan neem ik de mondharmonika in mijn rechter hand en een zaklamp in mijn linker, want de lampen in de gevangenissen ,zijn niet erg helder. Dan proberen wij met z'n allen te zingen. En het gaat, na 10 kilometer lopen met 7 kilo bagage Daarna volgt dan 3 of 4 of 5 uur achtereen praten". Dominee Suparno stelt in zijn brief zichzelf de vraag, die anderen hém wel stellen: waarom doe je dit werk Hij antwoordt: „Omdat deze strafgevan- genen zijn geschapen naar Gods beeld en gelijkenis, net als U en ik. Zij zijn mensen, die hetzelfde recht hebben om van hun zonden te worden verlost door het bloed van de Heer Jezus als U en ik". Verder laat hij weten: „Een gevan genispredikant op het eiland moet het aandurven om elke dag 12 uur te wer- wen en 's zondags minstens 16 uur. Hij gaat op weg zonder mooie toga, zonder een mooie bijbel, misschien óók nog zonder een mooie preek. Elke dag staat hij tussen halfnaakte mensen. Elke dag brengt hij Gods boodschap aan mensen die honger hebben/ lichamelijk en gees telijk, opgesloten voor jaren of voor altijd. En ver weg, in hun huis in de kampong of in het dorp, wachten duizenden moeders, vrouwen, kinderen. Zij hunkeren naar de thuiskomst van de zoon, de man, de vader Als uit de grond van zijn hart ver zucht deze vrolijke, hardwerkende Ja vaanse dominee: „God geve dat vele gevangenen, die zich verloren zonen weten, ervaren mogen dat de Vader naar hen uitziet om ze een nieuw leven als zijn kinderen te geven". Dat komt uit de grond van zijn hart. Ds. Suparno herinnert zich immers zo goed wat het is om een gebondene te zijn. In zijn jeugd leed hij ook onder de dreiging van goden en machten, tegenover wie hij zich machteloos voel de, een gekooide, niet vrij om te gaan en te staan waar hij wilde. Pas toen hij deel kreeg aan de vrijheid, die Christus hem schonk, is hij dat scherp gaan beseffen. Daarom is hij bewogen met die duizenden om hem heen, die dit eiland bevolken, voor wie geen uitzicht is. Hij wil ze in Christus' naam bij de hand grijpen en een gids voor ze zijn. Hij weet bij ervaring hoe échte bevrijding alleen in de overgave aan Hem gevon den wordt. En Ds. Suparno gelooft dat zelfs bij levenslange opsluiting op dit prachtige en tegelijk verschrikkelijke eiland vrijheid dagen kan, échte vrij heid. 't Is fijn dat wij vanuit Nederland onze bijdrage aan zo'n stuk puur be vrijdend werk mogen geven. Laat die in de eerste plaats bestaan in gebed voor veel van die ons onbeken de, enthousiaste doorzetters, mannen en vrouwen. Zij zijn ménsen, als wij, en alleen als zij zwak zijn, dan zijn zij machtig. Geloof maar dat de duivel dagelijks zint op middelen om ertussen te komen en hun werk af te breken. Daar zijn aanwijzingen te over voor ook wat dat zegenrijke werk op Nusa Kambangan betreft. En is er gebed, dan komt ook het andere: de middelen, die ook zij nodig hebben om werk als dit voort te zetten. Op regelmatige tijden worden de volgende rubrieken opgenomen in ons blad: Meditatie - Kroniek (algemeen kerkelijk actueel) Samenspraak (gesprekken met de lezers) In en om de wandelgangen van het parlement Interviews met bekende en onbekende mensen Onderwerpen van sociale aard Jeugd (over en voor de Jeugd) Kerkmuziek en zang T.V.- rubriek Uit de Pers Zeeuwse Historische figuren Wat gebeurt er in-de R.K.-, Ned. Herv.- en andere Kerken Kerkelijke Nieuwsdienst Feuilleton Officiële kerkelijke berichten Boeken-recensies Berichten van het Zendingsfront

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1969 | | pagina 3