r PREKEN NIEUU/S Predikbeurten zondag 15 september f968 De Zaligsprekingen Kernvraagstukken V. U. Niei alleen voor Diakenen uit öe kecken -\ êri ónze tijd dekken elkaar niet steeds. Op de graf-steen van Wesley staat: „God begraaft de arbeiders, maar Hij zet het werk voort". Ook dit moet onze eer aan de nagedachtenis van Ds. van Wouwe zijn, dat we ons gebruiken laten tot de voortzetting van het werk Gods. Naar de opwekking van de apostel Paulus in 1 Cor. 15 58 en naar wat we bij Ds. van Wouwe gezien hebben: standvastig, onwankelbaar, te allen tijde overvloeding in het werk des Heren. Het kan verkeren. We hopen nu maar dat de Walcherse hoorcommissies overal in den lande prettig ontvangen worden. En wie, wie vindt nu eens een juiste en waardige techniek voor het beroepingswerk Nu ook nog even de classicale grens passeren. Och, het is de Schouwse men sen niet zo kwalijk te nemen dat ze niet over de tachtigjarige pastor van Brou wershaven geschreven hebben. Ds. Wentsel is emeritus en toch weer niet, is oud en preekt nog frisser dan heel wat veertigjarigen. Over Ds. Wentsel is de eenzaamheid van het weduwnaarschap. De Here sterke en vertrooste hem. Dat Ds. Wentsel nog schrijven kan, merken we uit onze kerkbode. Dat hij zelfs eens een boek geschreven heeft, zal wel aan weinigen bekend zijn. Ik blijf er nog op wachten, dat er eens een exemplaar op mijn tafel komt. Dat zal nog wel ergens op te diepen zijn. G. S. O. In de overtuiging gevolg te geven aan de wens van zeer velen in Zeeland, heeft zich te Middelburg een comité gevormd dat D.V. op donderdagavond 3 oktober a.s. om 7.45 uur in de Schouwburg te Middelburg een bijeenkomst hoopt te organiseren, waarvan het doel is een nadere bezinning op de „Kernvraag stukken" die ook op de V.U.-avonden ter sprake zijn geweest, zonder dat de klaarheid is gekomen die noodzakelijk moet worden geacht. Het comité heeft de volgende predi kanten bereid gevonden te spreken: Dr. M. J. Arntzen, Geref., Dr. J. Douma, Geref. (Vrijgemaakt), Ds. P. Op den Velde, Chr. Geref., terwijl Ds. P. van Til te Middelburg de vergadering als voorzitter zal leiden. Bovendien zullen Ds. G. A. Zijderveld (Geref. Ge meente) en Drs. L. J. Geluk (Ned. Her vormd) aanwezig zijn om eventuele vra gen tot hen gericht te beantwoorden. Onderwerp op deze bijeenkomst zal zijn: HET GEZAG VAN DE HEI LIGE SCHRIFT. Hiervan zullen verschillende aspec ten worden besproken, waarbij ook de nieuwere theologische inzichteil aan de orde zullen komen. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot gedachtenwisseling. Het is verheugend dat uit diverse kerken theologen bereid zijn gevonden niet zo zeer om namens hun kerken uitspraken te doen, maar wel om als lid van hun kerk een persoonlijk getuigenis te laten horen. Onder Gods zegen moge deze bijeenkomst het kerkelijk leven in Zee land ten goede zijn. Het organiserend comité is als volgt samengesteld: M. Hoogerheijde, Chr. Geref. C. P. Huissen, Geref. Gemeente. L. Meulmeester, Geref. C. van Milligen, Geref. (Vrijgem.) T. E. N. Ozinga, Geref. Ir. H. Steur, Ned. Hervormd; allen te Middelburg F. Schipper, Geref. te Yerseke. Correspondentie-adresMolenwater 45 te Middelburg (Mej. T. E. N. Ozinga) UIT DE GEMEENTE OOSTERLAND De kerkeraad was deze week in ver gadering. Br. op 't Hof nam als praeses waar. Voor de ingekomen stukken was niet veel tijd nodig. Op de jeugdzondag zal in de middagdienst de collecte wor den gehouden. Wat de verandering in het collecteren betreft, daar werd de nodige aandacht aan besteed. Er was wel een klein ver schil. Aan de gemeente het advies: laten we onze gaven blijven geven. Met dank werd er geconstateerd in de collecten een enveloppe „uit dankbaarheid". We hopen dat deze dank jegens God ook hierin herhaling vindt. Voorts is er de vacature ouderling. Dit is niet makkelijk in verband met het lezen of wanneer er niet of moeilijk in de preekdienst is kunnen voorzien. Er is n.l. wel gesuggereerd dat het onverant woord is voor zo'n kleine gemeente een dominee op te eisen. Begrijpelijk, maar niet unfair. Dank aan allen die toch altijd weer een uurtje voor Oosterland beschikbaar stellen. Voor zondag 8 september was het moeilijk. Op advies van de kerkeraad gaan we te Nieuwerkerk de jeugdzon dag in de morgendienst meemaken. Door een van de broeders zal in de gemeente worden gepolst om de vaca ture vervuld te krijgen. Ook de nieuwe psalmberijming en gezangen zullen in onze gemeente moe ten worden gebruikt, wil het niet al te apart worden. Vooral wanneer er pre dikanten van buiten komen. Zo was wel ongeveer de mening van de kerkeraad. Scriba Gelukkig de mensen die weten, dat ze arm zijn voor God: van hen is zijn Rijk. Gelukkig de mensen, die bedroefd zijn: Hen zal Hij troosten. Gelukkig de mensen die bescheiden zijn: Aan hen zal Hij de hele wereld schenken. Gelukkig de mensen die hunkeren naar de volmaaktheid: Hun verlangen zal Hij vervullen. Gelukkig de mensen die barmhartig zijn: Hun zal Hij tonen, hoe barmhartig Hij is. Gelukkig de mensen die oprecht zijn: Aan hen zal Hij zich openbaren. Gelukkig de mensen die vrede willen: Hen zal Hij zijn kinderen noemen. Gelukkig de mensen die omwille van de volmaaktheid onderdrukt worden: Van hen is zijn Rijk. Uit „Het Nieuwe Testament voor mensen van deze tijd'' Het A.D.B. (Algemeen Diakonaal Bureau van onze kerken) biedt nu eens een christelijke handreiking aan alle nieuw-bevestigde, maar ook aan de oud-gediende diakenen. En niet alleen aan de diakenen, want de brochure, die ze uitgeven onder de titel Nieuwe Diakenen, is voor ieder meelevend kerkmens een verblijdend geschenk. De titel slaat natuurlijk zakelijk op de nieuwgekozen broeders en vooral op degenen, die voor 't eerst van hun leven tot het diakenambt geroepen worden, maar hier speelt, dacht ik, toch ook onder door de herinnering aan de in grijpende veranderingen, die het dia- konaat de laatste jaren onderging. Die vernieuwing hield natuurlijk ver band met de vele wijzigingen in het so ciale beleid van de overheid, maar niet minder met een nieuw verstaan van wat de bijbel ons leert over het ge meente van Christus zijn in de wereld van vandaag. Ik heb met veel genoegen dit boekje gelezen en beveel het hartelijk aan. Alle kerkeraden moesten het ten ge.- schenke geven aan de nieuwe diake nen. Bij 5 tegelijk bestelde exemplaren kost het maar ƒ1,10 per stuk (bestellen p/a A.D.B. Utrecht, Giro 2211). Öm uw begeerte te wekken, geef ik hier de opschriften van een aantal hoofdstukken: Is het ambt van diaken iets bij zonders De diaken 259 jaar na Christus. De diaken in deze tijd. Kan ik mijn ambt aan De gemeente in. Is huisbezoek moeilijk Tekorten in het gezin. Het diakonaat in de wereld. Voorlichting aan de gemeente. Verhouding ouderling-diaken. De diaken en de diakonale organi saties. Nog andere organisaties. Voorlichtingsmateriaal A. D. „In de zwakheid van onze prediking wil God de kracht van zijn Woord rea liseren. Dat is zijn welbehagen. Daar om is er niet alleen een nood van, maar ook een belofte voor de prediking. Ik zou niet graag beweren, dat het God behaagt, omdat ik het waag. Het wel behagen van God is, dat er in de apos tolische successie mensen geroepen en gewekt worden tot het ministerium ver- bi divini. Ik mag het wagen, omdat het God behaagt." Dr. J. J. Buskes. Beroepen te Rinsumageest W. Wiers- ma te Kollum te Hardegarijp (vac. G. van der Veere) en te Voorthuizen (vac. K. Bokma) J. W. Broersma te Westerbork te Bruchterveld H. S. Munnik, kandidaat te Den Haag te Nijkerk (vac. J. Koppe) J. W. Genuit te Drachten te Nijkerk (vac. A. I. Koffeman) en te Winterswijk (vac. F. C. Zwaai) F. de Jonge te Emmer- Compascuum te Wageningen W. E. M. Honig te Scharnegoutum. Beroepbaarstelling. Kandidaat H. S. Munnik, Vlierboomstraat 149 te Den Haag is beroepbaar. Aangenomen naar Harmeien W. J. Markus te Wateringen; naar St. Anna- parochie Ds. Meijer te Meliskerke. Bedankt voor Zuidwolde (Dr.) G. S. Oegema te Arnemuiden. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Oostkerk) 9 uur Ds. Joosse. (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Visser, em. pred. te Rossum. 14.30 uur Ds. van Wilgenburg. 17.00 uur Ds. van Til. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwereijszstraat) 9.30 uur Ds. van Til. 17.00 uur Ds. Visser. (Plan Zuid, Gymnastiekhal bij schoolgebouw, Rentmeesterlaan 10.15 uur Ds. van Wilgenburg. 17.00 uur Ds. Joosse. Arnemuiden 9.30 uur Ds. Oegema en 14.30 uur Ds. Cozijnsen te Ouderkerk aan de Amstel. Domburg 10 uur Ds. Boorsma te Bergum en 14.30 uur Ds. Helderman. Gapinge 10.15 en 14 uur Ds. Groenenberg te Den Haag. Grijpskerke 10 en 14.30 uur Kand. Tieleman te Amsterdam. Koudekerke 10.30 uur Ds. Joosse en 19 uur Ds. Meijer te Meliskerke. Meliskerke 9.30 en 14.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 14.30 uur Ds. Hartholt. Serooskerke 10 en 14.30 uur Kand. v. d. Kooij te Den Haag. St. Laurens 10 en 19 uur Ds. de Craene (Jeugd dienst) Souburg 10.45 uur Ds. Meijer te Meliskerke en 19 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 14.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen (Petruskerk) 9.30 uur Ds. Groeneveld en 17 uur Ds. de Feyter te Ede. (Huishoudschool, Paauwenburg) 10 uuKDs. de Feyter en 17 uur Ds. Groeneveld. Vrouwenpolider 10 en 14.30 uur Ds. Slingenberg te Goes. Westkapelle 9.30 uur Ds. Helderman en 14.30 uur Ds. Boorsma. CLASSIS ZEEUWSCH-VLAANDEREN Aardenburg 9 uur Ds. Musch en 15 uur Ds. Noor loos. Axel Breskens 9.30 uur Ds. Paksy en 17 uur Ds. Musch. Hoek 10 en 14.30 uur Ds. de Kluis te IJmuiden. Sas van Gent (Ned. Herv. Kerk) 11 uur Ned. Herv. Dienst. Schoondijke 9.30 en 14.30 uur Ds. Wessel te Mid delburg. Terneuzen 10 en 16.30 uur Ds. Bol te Urk. (Mozarthof) 9 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 uur Ds. Noorloos en 15 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 15 uur Ds. Zwaan. Zoutespui 10 en 15 uur Ds. Brederveld te Sou burg. CLASSIS GOES Baarland 9 uur Ds. Kramer te Nieuwdorp en 14.30 uur Ds. Juch te Kapelle. Borssele 10 en 14.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 9 uur Ds. Kramer te Nieuwdorp en 17 uur Dhr. Jansma te Zonnemaire. Driewegen 10 uur Leesdienst en 14.30 uur Ds. de Bruijne. Geersdijk 10 en 17 uur Ds. Noordhof te Wemel- dinge. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen en 17 uur Ds. de Bruijne. (Oostkerk) 9 uur Ds. de Bruijne en 17 uur Ds. Jansen. 's-Gravenpolder 10 en 14.30 uur Ds. de Wit te Rotterdam. Heinkenszand 10 en 14.30 uur Ds. Koolstra te Roosendaal. Kamperland 10 en 14.30 uur Ds. Poelman. Kapelle 10 en 17 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 14.30 uur Ds. v. d. Molen. Lewedorp 9.15 en 14.30 uur Ds. Hoekstra te Oegstgeest. Nieuwdorp 10.30 en 14.30 uur Ds. Kramer. Wemeldinge 9 en 14.30 uur Ds. Noordhof. Wissenkerke 10 en 14.30 uur Ds. Middelkoop te Workum. Wolphaartsdijk 10 en 14.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10 en 14.30 uur Ds. v. d. Bosch te Pijn- CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 15 uur Ds. Torenbeek (Jeugddienst) Bergen op Zoom 10 uur Ds. van Dijk (Jeugd zondag) en 17 uur Ds. v. d. Stoel. Halsteren 17 uur Ds. Wouters. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 15.30 uur Ds. Wouters te Dordrecht. Krabbendijke 9.30 en 14.30 uur Ds. v. d. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 15 uur Ds. van Dijk. Poortvliet 10 en 14.30 uur Ds. Fossen te Dordrecht Bed. H. Avondmaal. Rilland-Bath Jeugdzondag, 10 en 14.30 uur Ds. Krabbe te Den Haag. Tholen 10 en 17 uur Ds. van Loo te Sliedrecht. CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 14.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 15 uur Ds. v. d. Schaft te Oud- Beijerland. Haamstede 10 en 17 uur Kand. Kranenburg te Am stelveen. Nieuwerkerk 10 en 15 uur Dr. Becker. Oosterland 9 uur Ds. v. d. Schaft en 15 uur Ds. Becker. Voorber. H. Avondmaal. Scharendijke 9.30 en 14.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 18.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 9.30 en 14.30 uur Dhr. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1968 | | pagina 3