HANDEN NIEUU/S Predikbeurten zondag 14 april 1968 fPasenJ Predikbeurten zondag 21 april 1968 r* r hervatten. Uit Bruinisse ligt thans in het ziekenhuis br. Gabriël de Waal, 76 jaar. Hem wacht een operatie. God zegene hem. 5. i In militaire dienst ging nu ook Jan Hofman. Wees een christen-soldaat, Jan, met hulp van Christus 6. Gemeente-vergaderingis gehouden op donderdag 28 maart 1.1. Die er niet ge weest zijn, hebben een gezellige vergade ring gemist. Ook over de financiën kun je huishoudelijk met elkaar praten, vragen stellen enz. Bij de rondvraag ging 't ook nog over de verbetering van het hek en de tuin voor de pastorie enzaterdag was 't al een lust voor het oog. mede door de ijver van br. Joh. Folmer Dank daar voor We spraken op de gemeenteverga dering ook over de viering van het Heilig Avondmaal, 't Is heus niet saai, zoals men wel denkt. Weineen 7. Met Pasen zal het ene offer zijn voor de Kerk. En die kollekte zal dan zijn de eerste kwartaalskollekte om mede het te kort te helpen verminderen. We zijn zelf ook geroepen daaraan mee te werken. Daartoe wordt ge dan opgewekt met Pa sen Op 24 april zal het ene offer in het teken staan van de evangelisatie. 8. Kerkvisitatie ook de kerk van Nicu- werkerk zal kerkvisitatie ontvangen. Dan komen er twee predikanten vragen, hoe wij 't als kerk maken. Mag er, en kan er van U, gemeente, een goed getuigenis ge geven worden Denk eens aan dat korte gezegende kerkvisitatie-rapport uit Hand. 2 42 ze waren volhardende in de leer der apostelen, en in de gemeenschap, en in de breking des broods, en in de gebeden! Bidt veel voor ons, zegt Paulus, opdat Het Woord zijn loop hebbe 9. Vertrokken met attestaties, in maart, het gezin v. d. Meyden naar Hazerwoude- Rijndijk, kerkelijk Koudekerk a. d. Rijn. Adres aldaar is Vondellaan 11. Gods zegen vergezelle hen. 10. Tot zover ditmaal. We danken met beweldadigden We bidden voor beproef den. We groeten U allen, die dit lezen. Een gezegende Pasen toegewenstDe Here is opgestaan Nieuwerkerk J. H. Becker. DE BEJAARDENVAKANTIEWEKEN Provinciale Dcputaten Diakonale Arbeid zijn volop bezig met de organisatie van de bejaardenvakantieweken. Deze zullen, zoals bekend, worden ge houden van 11 tot 18 mei en van 7 tot 14 september, uiteraard bij voldoende deel name. U weet waar de vakantie gehouden wordt, n.l. in het C.N.V. Vakantie-oord „Bosch en Duin'' te Oostkapclle. De keuken is er best (met diëten wordt rekening gehouden). t Er is mooie, ruime wandelgelegenheid in bos en duin en de grote rekreatiezaal is doorlopend beschikbaar. Daar kunt U ru- tig lezen of handwerken, terwijl er ook aandacht aan de geestelijke en lichamelijke ontspanning zal worden gegeven. Voorts worden er een paar gezellige avonden en een dagtocht of 2 halve-dag- tochten georganiseerd. De pensionprijs is voor de deelnemers per persoon 100,per weck, alles in begrepen. Aanmeldingen hebben plaats via de wijk- diakenen. Mocht deze U echter nog niet bezocht hebben en zou U toch graag wil len deelnemen, wendt U zich dan zelf tot uw wijkdiaken en vraagt U hem een aan meldingsformulier. Ook kunt U zich recht streeks bij deputaten bovengenoemd opge ven adresNoordsingel 4, Middelburg, Telefoon 37 28. Diakenen, wacht U niet te lang meer met de aanmeldingen Broeders en Zusters, als U mee wilt en de wijkdiaken is nog niet bij U geweest, gaat U dan, als U kunt, zelf even naar hem toe of meldt U zich rechtstreeks bij ons aan bovengenoemd adres Prov. Deputaten Diakonale Arbeid. Ik ontving van een lezer van de Kerkbode een vraag „Waarom heffen sommige dominees bij het uitspreken van de zegen alleen de rechterhand op?" De vrager bedoelt blijkbaar niet de groet aan het begin van de dienst, maar schrijft over de zegen bij het verlaten van de kerk. Hij zoekt naar de motie ven voor dit afwijkende gebruik, maar kan ze niet vinden. De eigen dominee van de vraagsteller doet het niet en daarom wendt hij zich tot de kerkbode. Wil een van de collega's, die dit ge bruik volgen, eens schrijven wat de be tekenis hiervan is Want ik zou het echt niet weten. En alles in de kerk moet toch zinvol zijn Het herinnert mij aan een royale broeder, die mij eens voorstelde boord en plastron te gaan dragen op de ma nier van de Engelse dominees. Hij zou alles wel betalen. Ik ging hierop in onder één voor waarde, namelijk dat de royale broe der mij de betekenis of de herkomst van dit Engelse kerkelijke gebruik meedeel de. Wat was de zin van een in de nek in plaats van vanvoren vastgemaakte bo.rd En aangezien hij mij hierop het antwoord schuldig bleef, draag ik tot op deze dag geen collar. Gebruiken en gebaren kunnen soms van betekenis veranderen. Vroeger was het bedekken van het hoofd een teken van eerbied en onderdanigheid. (Denk aan de mutsjes van de dienstmeisjes en de „machten op het hoofd" van onze zusters uit de eerste christelijke gemeen ten). Nu ontbloot men het hoofd tegen over een meerdere. Precies andersom dus. De joden baden met hun handen ten hemel geslagen. (Mozes tijdens het ge vecht met de Midianieten.) Wij bidden met de handen gevouwen. Alleen zingen we nog bij een huwe lijksbevestiging uit de oude berijming van Ps. 134 „Heft uwe handen naar omhoog, slaat naar het heiligdom uw oog en knielt eerbiedig voor Hem neer. Alleen dat laatste doet het bruids paar. Ik heb me wel eens bij zo'n ge legenheid afgevraagd„Stel je voor, dat het bruidspaar dat nu eens echt ging doen Het staat er toch Het is me nog nooit overkomen. Maar het doet me telkens des te meer verlangen naar een zinvolle en echt Nieuw Testamentische liturgie voor de huwelijksbevestiging. A. D. uit öe keRken Beroepen te Uithoorn (2e pred. pl. K. Ubels te Drachten te Aalten (vac. L. J. Goede): G. Assies te IJmuiden te Em- meloord (vac. H. D. Bakker): H. Makkin- ga te Koudekerk aan de Rijn te Middel burg (vac. J. Wessel): J. A. A. de Boer te Ommen. Aangenomen naar Veenendaal (vac. D. van Enk): W. Blanken te Badhocvedorp naar WieringerwerfM. Kievit te Wes- terlee naar OnderdendamJ. Bezemer, kandidaat te Zwijndrecht. Bedankt voor Leeuwarden-Huizum, voor Makkum, voor Rheden-De Steeg en voor Voorthuizen (vac. K. Bokma): E. War- nink te Nieuwerkerk aan de IJssel, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen voor Schoonebeek en voor Oude- en Nieuwe Wetering M. Kievit te Wes- terlee voor Blija, Dronrijp, Een (Dr.), Vollenhove-Kraggenburg en voor Zuid broek-Harkstede J. Bezemer, kandidaat te Zwijndrecht. Ds. E. I. F. Nawijn te Barchem is door ziekte verhinderd zijn werkzaamheden te verrichten. Ds. G. Toornvliet. De particuliere synode van Noord-Holland heeft besloten ds. G. Toornvliet te Bloemendaal, die spe ciaal belast is met het werk van radio Bloemendaal, voor de tijd van drie maan den verlof te verlenen. De synode heeft dat gedaan vanwege de ernstige kortslui- CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Oostkerk) 9 uur Ds. Joosse, met muzikale medewerking van Ó.N.D.A. (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. (Deze dienst wordt uitgezonden naar 't Gasthuis) 2.30 uur Ds. Wessel. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwereijszstraat) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Kinderdienst. (Plan Zuid, Gymnastiekhal bij schoolgebouw Rentmeesterlaan 10.15 uur Ds. Wessel. 5 uur Ds. Joosse. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. De Nood te Zwolle. 2.30 uur Ds. Helderman. Gapinge 10 en 2.30 uur Ds. Dondorp. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout, Openbare Belijdenis en 's middags Voorber. H. Avondmaal. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 uur Ds. Hartholt, Openb. Belijdenis, 2.30 uur Ds. Hartholt, Voorber. H. Avondmaal. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 uur Ds. Brederveld, Openbare Geloofs belijdenis, 19'uur Ds. Toom en Ds. Brederveld (gemeenschap pelijke dienst). Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Openbare Belijdenis en Voorber. H. Avondmaal. Vlissingen (Petruskerk) 9.30 uur Ds. Groeneveld, 5 uur geen dienst. (Paauwenburg, Huishoudschool) 10.45 uur Ds. Groeneveld. (St. Jacobskerk) 5 uur Ds. Kornet en Ds. Kwast (gemeenschappelijke dienst). Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Helderman. 2.30 uur Ds. De Nood te Zwolle. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 uur Ds. Noorloos, Voorber. Heilig Avondmaal en Openbare Belijdenis. 3 uur Ds. Paksy. Axel 10 en 5 uur Ds. Heemskerk. Breskens 9.30 uur Ds. Musch, Openbare Belijdenis en Voorbereiding Heilig Avondmaal). 6.30 u. Gem. Paasdienst in Herv. Kerk (Kinderkoor) Hoek 10 en 2.30 uur Dhr. Blokland te Roosendaal. Sas van Gent 11 uur Ned. Herv. dienst. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Mulder te Badhoeve dorp. Terneuzen 10 uur Ds. Gispen, Openb. Geloofsbel. 10.30 uur Ds. Berger!' Voorber. H. Avondmaal) (Mozarthof) 9.30 uur Ds. Berger. Oostburg 10 uur Ds. Paksy, Openb. Geloofsbelijdenis 3 uur Ds. Noorloos, Voorber. H. Avondmaal. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Zwaan. Zoutespui 11 uur Ds. Berger te Terneuzen. 3 uur Ds. Heemskerk te Axel. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 uur Ds. v. d. Veen, 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Colijnsplaat 10.30 uur Ds. Noordhof te Wemeldinge, 2.30 uur Ds. Blokland. Driewegen 10.30 uur Ds. Joosse, 2.30 uur Ds. v. d. Veen, Openb. Belijdenis). Geersdijk 10.45 uur Ds. Blokland, gezamenlijke dienst met Herv. 4.30 uur Ds. Noordhof te Wemeldinge. Goes Westerlcerk) 10 uur Ds. Jansen, 5 uur Ds. De Bruijne. (Oosterkerk) 9 uur Ds. De Bruijne, 5 uur Ds. Heuzeveldt. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 uur Ds. Kornet te Vlissingen. 2.30 uur Ds. Groeneveld te Vlissingen. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Poelman. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 9 en 2.30 uur Ds. v. d. Molen ('s Morgens Openbare Belijdenis), ('s Middags Voorbereiding Heilig Avondmaal). Lewedorp 8.45 uur Ds. v. d. Berg, 2.30 uur Ds. De Bruijne te Goes, Openb. Belijdenis Nieuwdorp 9.30 en 2.30 uur Ds. Kramer. Wemeldinge Wissenkerke 9.30 uur Ds. Blokland (Gezamenlijke dienst met Herv.) 2 uur Ds. Groenenberg te Den Haag. Wolphaartsdijk (Goede Vrijdag) 19 uur Ds. v. d. Berg 10 uur Ds. v. d. Berg, 2.30 uur Ds. Heuzeveldt te Goés. Yersekell uur Ds. Kramer te Nieuwdorp, 2.30 uur Ds. v. d. Berg te Wolphaartsdijk. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 3 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Halsteren 5 uur Ds. Dragt. Hoogerheide Schapendreef 21) 9.45 en 3.30 uur Ds. Dragt te Tilburg, Voorber. H. Avondmaal. Krabbendijke 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra, Roosendaal Oud-Vossemeer geen opgave ontvangen. Poortvliet Rilland-Bath Tholen 10 en 5 uur Ds. v. d. Hauw te Roosendaal. Tweede Paasdag 10 uur Paaszangdienst. Meditatie Ds. v. d. Hauw. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 uur Ds. Heuzeveldt te Goes. 5 uur Ds. Poelman te Kamperland, Voorb. H. Av. Haamstede 10 en 5 uur Dhr. v. d. Veer, Willemstad Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Fossen te Dordrecht, Voorbereiding Heilig Avondmaal. Scharendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 uur dienst met Ned. Herv. Dhr. Jansma, 2.30 uur Dhr. Jansma. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Oostkerk) 9 uur Ds. Van Wilgenburg. (Hofpleinkerk) 9.30 u. Ds. Offers, em. pr. te Sittard (Deze dienst wordt uitgezonden naar 't Gasthuis) 2.30 uur Ds. Hindriks, 5 uur Ds. Joosse. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwereijszstraat) 9.30 uur Ds. Joosse, 5 uur Ds. Offers. (Plan Zuid, Gymnastiekhal bij schoolgebouw, Rentmeesterlaan) 10.15 uur Ds. Hindriks te Rotterdam, 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Wijnja te Arnhem. Gapinge 10 en 2.30 uur Ds. Dondorp. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. De Craene, St. Laurens Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. Hartholt, Bediening Heilig Avondmaal en Dankzegging. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Meijer te Meliskerke. Souburg 9.30 en 19 uur Ds. Meijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk Bed. H. Av. en Dankzegging. Vlissingen (Petruskerk) 9.30 uur Ds. Van Wouwe te Serooskerke, 5 uur Ds. Streefkerk te Veere. (Pauwenburg, Huishoudschool) 10.45 uur Ds. Van Wouwe. Vrouwenpolder 9 uur Ds. Dondorp te Gapinge, 19 uur Ds. Hartholt te Oostkapelle. Westkapelle 10.30 uur Ds. Van Wilgenburg te Middelburg, 2.30 uur Ds. Helderman. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Noorloos, Bed. H. Av. Axel 10 en 5 uur Ds. Heemskerk. Breskens 9.30 en 5 uur Ds. Musch, Bed. H. Av. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Spoelstra te Boskoop. Sas van Gent 11 uur Ds. Gispen, Bed. H. Av. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Mulder te Badhoeve dorp. Terneuzen 10 uur Ds. Berger. Bed. H. Avondmaal. 16.30 uur Ds. Berger, Dankzegging. (Mozarthof) 9.30 uur Ds. Gispen, Viering Heilig Avondmaal. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy, Bed. H. Av. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Zwaan. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. v. d. Linde te Rijnsburg. CLASSIS GOES. Baarland Borssele Colijnsplaat 10.30 en 2.30 uur Ds. Mantz te Rozenburg Driewegen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Heuzeveldt. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen, 5 uur Ds. Heuzeveldt. 's-Gravenpolder Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Heiner te Ter Aar. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Poelman. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Kampherbeek te Hecmse. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Molen, Bed. H. Av. en Dankzegging. Lewedorp Nieuwdorp 10.30 en 2.30 uur Ds. Kramer. Wemeldinge Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Blokland. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Fossen, Dordrecht Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Terlaak te Krimpen aan de IJssel (Voorber. Heilig Avondmaal). CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 3 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Brederveld, Souburg Halsteren 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef) 9.45 en 3.30 uur Ds. v. d. Stoel, Bed. Heilig Avondmaal. Krabbendijke 10 en 2.30 uur Ds. Bohlmeijer, Maassluis Oud-Vossemeer geen opgave ontvangen. Poortvliet Rilland-Bath Tholen 10 en 5 uur Ds. v. Egmond te 's-Gravenzande CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Poppe te Naarden, Bed. Heilig Avondmaal en Dankzegging. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Boeyinga te Rijswijk. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Homans te Eindhoven Oosterland 10 en 3 uur Ds. Becker te Nieuwerkerk, Bed. Heilig Avondmaal en Dankzegging. Scharendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. De Bruijne te Goes. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dhr. Jansma, Voorb. H. Av. j-V Op regelmatige tijden worden de volgende rubrieken opgenomen in ons blad Meditatie Kroniek algemeen kerkelijk actueel) Samenspraak gesprekken met de lezers) In en om de wandelgangen van het parlement Interviews met bekende en onbekende mensen Onderwerpen van sociale aard Jeugd over en voor de Jeugd) Kerkmuziek en zang T.V rubriek Uit de Pers Zeeuwse Historische figuren Wat gebeurt er in de R.K.-, Ned. Herv." en andere Kerken Kerkelijke Nieuwsdienst Feuilleton Officiële kerkelijke I berichten Boeken-recensies Berichten van het Zendingsfront ting die er is ontstaan tussen de deputaten voor het radio-evangelisatiewerk en ds. Toornvliet en vanwege de klaarblijkelijke onmogelijkheid om met ds. Toornvliet sa men te werken. De deputaten hadden aan de P.S. meegedeeld, dat zij om verschillen de redenen niet langer konden samenwer ken met ds. Toornvliet en dat zij niet op nieuw benoemd wensten te worden. De synode heeft zowel de deputaten als ds. Toornvliet gehoord. Zij stelde zich geheel achter het beleid van dc deputaten en be sloot een commissie te benoemen, die zich op korte termijn moet beraden over de vraag of en zo ja op welke wijze ds. Toornvliet in dienst van de particuliere synode gehandhaafd kan blijven. Als dat niet mogelijk is, zal de commissie moeten bezien, welke maatregelen er dan moeten worden genomen. De deputaten zullen de maatregelen treffen, die nodig zijn om de radiouitzendingen te laten doorgaan. Ds. Th. P. van Beken te Vorden zal 6 mei voor een jaar en zes weken in mi litaire dienst gaan. Ds. C. W. de Vries te Eindhoven zal zich iedere week een avond beschik baar stellen als pastor voor homofielen. De stichting „Hukabuhu" heeft de socië teit in de Bergstraat iedere vrijdagavond verhuurd aan de afdeling Zuid van het Centrum Ontspanning en Cultuur, een ver eniging van homofielen. Ds. Dc Vries is op deze vrijdagavonden als pastor bereik baar. Weesp. Bij de geweldige brand die het centrum van Weesp woensdag 3 april heeft getroffen, is ook de Gereformeerde Kerk geheel verloren gegaan. De brand is waarschijnlijk door kortsluiting ontstaan in een in de nabijheid gelegen fabrieksgebouw. Door de hevige zuidwestelijke wind waai den grote stukken papier en vonken op het dak van de kerk, waar het vuur onder en tussen dc dakbedekking gemakkelijk tot ontwikkeling kon komen. De kerk, die on geveer veertig jaar oud is en plaats biedt aan 600 mensen, is een van de twee ver gaderplaatsen van de kerk van Weesp, die 1500 leden telt. Dc andere is een aula in een nieuw gedeelte van Weesp, die niet voldoende plaats heeft voor de gehele ge meente. De naast de kerk staande pastorie, waarin ds. M. Hiensch woont, werd ern stig beschadigd. Niet alleen liep zij grote waterschade op, maar ook viel de toren spits op het huis. Ds. Hiensch was niet aanwezig, omdat hij vanwege familieom standigheden in Groningen verbleef. De buren hebben de pastorie leeggehaald. De kerk was voor een redelijk bedrag verze kerd. Er waren plannen om het nieuwe gedeelte van Weesp een nieuw gebouw te doen verrijzen, maar deze plannen zullen nu wel herzien moeten worden. Ds. L. Herlaar, de andere predikant, verwachtte dat de kerk wel ruimte aangeboden zal krijgen, gezien de goede verhoudingen tus sen de Rooms-Katholieke kerk, de Her vormde gemeente en de Gereformeerde kerk. De gemeente zal zorg dragen voor nieuwe woonruimte voor ds. Hiensch. De Theologische Hogeschool. De jaarlijkse Hogeschooldag zal 16 mei a.s. te Kampen worden gehouden. Op 25 mei zal er een voorlichtingsdag worden gehouden voor aanstaande studenten. Voorlichting aan Rooms-Katholieken. Nu de gereformeerde predikanten in Noord-Brabant en Limburg zo vaak door Rooms-Katholieke parochies, instellingen en scholen uitgenodigd worden om voor lichting te geven over de geloofsschat van de Reformatie, heeft de kerkeraad van Eindhoven aan de particuliere synode van Noord-Brabant en Limburg voorgesteld een predikant voor de helft van zijn tijd vrij te maken om aan die uitnodigingen te voldoen. Deze predikant zal zich dan ook verder bezig moeten houden met de ver houding tot het Rooms-Katholicisme. De kerkeraad van Eindhoven deelde mee be reid te zijn ds: A. T. Besselaar, die voor de helft van zijn tijd studentenpredikant en voor de andere helft wijkpredikant is, van zijn wijkwerk te ontheffen. Uit de toelich ting bleek, dat de reformatorische kerken vaak in het beraad en soms ook in het be leid op bisschoppelijk niveau worden be trokken en dat heeft op dekenaten, paro chies en onderwijsinstituten stimulerend gewerkt. De pastorale arbeid in de gemeen ten, waarvan de leden vaak zeer verspreid wonen, kost de predikanten al zoveel tijd, dat het niet goed mogelijk is aan alle ver zoeken te voldoen. De particulier synode heeft een commissie benoemd, die de mo gelijkheden en de consequenties van deze zaak moet bestuderen. Van de resultaten van haar onderzoek zal het afhangen of de particuliere synode het voorstel van Eindhoven zal aanvaarden. De zaak zal

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1968 | | pagina 3