V.if. in Middelburg Vït de Qemeenten U/at gebeurt er nog meer met de Paascollekte KARISIMBI r VAN DE Het is eeils gebeurd dat de geleerde letterkundigen hun hoofd braken over een onbegrijpelijke zin en dat een beetje bijbelkennis de oplossing had kunnen geven. Daar heeft de heer Mulder een boekje over open gedaan in zijn „Bou- tens en de Bijbel". Wat wij vroeger mooi vonden, doet het nu niet meer en toch is echte schoonheid onvergankelijk. De vraag laat me na het bezoek aan de tentoonstelling niet los hoe kon het heidendom dit verbondskind zó beko ren Is die jonge man wel voldoende door een levende kerk opgevangen en bege leid geworden Ik vernam, dat hij van thuis wel stu deren mocht, maar dan alleen theologie. Wij kunnen de zielsconflicten van plm. 1890 moeilijk reconstrueren en Boutens was te beschaafd voor het exhibitionis me der tachtigers. Hier blijft het ge heim der persoonlijkheid. Maar je vraagt en vraagtvanuit je dankbaarheid voor zo veel moois, dat we aan Boutens hebben te danken. A. D. De forumavonden in het kader van de V.U.-voorlichtingscampagne Kern- vraagstukken georganiseerd door de landelijke organisatie dezer universi teit trekken een bijzonder groot pu bliek. Zoals bekend zijn oorspronkelijk zes avonden gepland, twee over elk der drie volgende onderwerpen 1nieuwe inzichten in de theologie (Middelburg en Leeuwarden); 2) de natuuronderzoeker en Genesis (Arnhem en Den Haag); 3) structuur en rechtsvorm van de on derneming (Eindhoven en Hengelo) Vooral de eerste twee onderwerpen staan zodanig in de belangstelling dat in Middelburg een tweede avond wordt gehouden, en wel op dinsdag 23 april, evenals op 15 maart in de Schouwburg Er zijn nog plm. 150 van de 600 plaat sen beschikbaar. Men wende zich (haastig) voor het aanvragen van toegangsbewijzen tot de afd. Landelijke organisatie, Postbus 716-, Amsterdam. A. D. Nieuwcrkerk. In memoriam Hendrik Mercus Flikweert. Zondag 1.1. brachten de families Flik weertDalebout wederom de rouw in de kerk. Na die aangrijpende eerste week volgde voor hen een tweede. Henk Flik weert, ook 31 jaar, evenals zijn vrouw, die Ieder jaar komen er honderden men sen naar het Evangelisatiecentrum. Ze komen voor één dag, twee dagen of een weekend. Ze komen één keer of meerdere ma len. Ze komen uit vele delen van ons land. Het zijn jeugdleiders en evangelisten, evangelisatie-ouderlingen en medewer kers in welkomwerk, leidsters van vrou wenkringen en van bejaardensociëtei ten, „gewone" predikanten en evange lisatiepredikantende opsomming is nog lang niet volledig. Van vrijwel al deze mensen kan men, dacht ik, zeggen ze komen met plezier, maar niet uoor hun plezier. Ze komen om te werken, hard te werken. Ze ko men, omdat ze graag wat toerusting willen ontvangen voor het werk dat ze in de evangelisatie of in verband met de roeping van de kerk in de wereld ver richten. Ze doen dat werk met vreugde en trouw, maar het roept grote vragen bij ze op (vaak juist als het goed gaat vele problemen) Hoe leer je de leden der gemeente als goede christenen met onkerkelijken om te gaan, hoe breng je de boodschap van het evangelie op een club van ru moerige 12—'14 jarige jongens, hoe moet je op een bejaardensociëteit van buitenkerkelijken evangelisch, getuigend optreden, hoe kom je aan medewerkers voor het evangelisatiewerk, hoe vervult de kerk haar roeping in een dorp met vele kerkmensen en vele onkerkelijken, terwijl de fronten al tientallen jaren ge sloten lijken te zijn, hoehoe ja hoe Aan vragen geen gebrek. Nu, voor bijna elke categorie van werkers in de evangelisatie worden er in Baarn conferenties of cursussen ge houden. Dat kost natuurlijk heel wat geld goede sprekers, vaste leiding en niet te vergeten de maaltijden, het onderhoud van het huis. Wie betaalt dat allemaal Aan de meeste conferenties kan men niet kosteloos deelnemen. Vele deelne mers krijgen hun conferentiekosten (en hun, vaak hoge, reiskosten) van hun evangelisatiecommissie terug. Deze commissies zijn echter in vele gevallen zwaar belast. Daarom kunnen de conferentieprijzen onmogelijk hoog zijn. En dat zijn ze ook niet, al zijn ze in de loop der jaren regelmatig ver hoogd. De uitgaven dekken de kosten niet, bij lange na niet. Dat hoeft gelukkig ook nietde Paascollecte Die dient mede om het conferentie- en cursuswerk van dé generale deputa- ten voor de evangelisatie mogelijk te maken. U begrijpt nu wel wat dat werk wil zijneen stukje toerustingswerk, een van de wijzen waarop de kerk geholpen wordt in de haar door haar Heer ge geven opdracht ten aanzien van de wereld te vervullen. H. G. Grosheide. op 2 maart omkwam, lag sinds dat ver keersongeluk in het ziekenhuis. In eens, werd ook zijn leven afgesneden. Toen gin gen de golven en baren van leed wederom over deze families, toen vrijdag 15 maart dit bericht hun werd geboodschapt. Zij verloren nu hun zoon, hun schoonzoon zijn enige zuster verloor haar broer, en de verwanten één, die hun lief was. En onze gemeente verloor een getrouw medelid. Maar, meer nog dan dat. Want hoe jong ook nog, jaren heeft onze heengegane broeder onze gemeente als organist gediend. Altijd trouw. Ook als het harmonium in het noodge bouw, door gebreken, 't spelen niet ge makkelijk maakte. Later op een nieuw harmonium. Nog later op ons kerkorgel in de nieuwgebouw de kerk. Wij willen dankbaar deze arbeid ge denken. Wij willen onze dank betuigen en uit spreken ook van deze plaats aan de rouw dragende families, en aan de Koning der Kerk, voor wat Hij onze gemeente in Henk Flikweert gegeven heeft. De Here trooste en bekrachtigc de fa milies Flikweert en Dalebout. Ons gebed gaat op voor hen, en vooral voor de drie kinderen, nu wezen gewor den, tot Hem die is een Vader der wezen. Woensdag 20 maart was de rouwdienst en de dag der begrafenis. Gods gedachten zijn niet onze gedachten (Jes. 55). Ze zijn zo Goddelijk anders. In Zijn hoog bestel. Ja, maar vooral in Zijn ontferming en genade. En óók in Zijn God delijk zorg. Die wetenschap moge sterken voor nabije en verre toekomst. Nieuwerkerk Dr. J. H. Becker. uit öe keRken Beroepen te Nijverdal (vac. D. H. Bor- gers): J. M. van den Brink te IJmuiden te Castricum (vac. IJ. Stienstra), te Den Helder (vac. M. Hamming), te Mildam- Knijpe (vac. J. B. F. van den Brink) en te Winterswijk (vac. F. C. Zwaai): P. G. den Hengst te Grijpskerke (Zld.); te Lei den en te Varsseveld P. van Dijk te Creil- Espel (N.O.P.); te Beverwijk-Heemskerk (vac. Joh. Heule): A. Corporaal te Zeist; te Makkum en te Rheden-De SteegE. Warnink tc Nieuwerkerk aan de IJssel te Blija, te Een (Dr.) en te Onderdendam J. Bezemcr, kandidaat te Zwijndrecht te SchoonebcekM. Kievit te Westerlee te Bedum (vac. K. Reenders): G. Assies te IJmuiden te Apeldoorn als predikant voor b.w. (docent aan de Theologische Hogeschool te Makassar): drs P. K. Pilon te Bussum( voorheen predikant te Ooster- Nijkerk te Oude- en Nieuwe Wetering M. Kievit te Westerlee te Rotterdam- Pernis (vac. H. C. Voorneveld): T. B. van Houten te Aalsmeer tc Hardcgarijp (vac. G. van der Vcere): H. Makkinga te Koudekerk aan de Rijn te Emmen-An- gelslo (vac. G. O. N. Veenhuizen) en te Nijkerk (vac. J. Koppe): G. Assies te IJmuiden te Emmen-Angelso P. van Dijk te Creil-Espel (N.O.P.); tc Bodegraven (vac. C. J. Tissink) en te Leeuwarden- Huizum E. Warnink te Nieuwerkerk aan de IJssel tc Dronrijp, Vollenhove-Krag- genburg en te Zuidbroek-HarkstedcJ. Bezemer, kandidaat tc Zwijndrecht te Roermond drs. J. Spoclstra te Boskoop. Beroepbaarstelling. Kandidaat J. Beze mer, Lindtse Benedendijk 95 te Zwijndrecht is beroepbaar Drs. E. Brandts; Schouten burgstraat 3 te Ocgstgccst, voorheen pre dikant bij de Gercf. Kerken Vrijgemaakt aldaar, is beroepbaar. Aangenomen naar Alphen aan de Rijn (vac. K. H. Schuring): Fr. de Jong te Maasland naar Apeldoorn als predikant voor b.w. (docent aan de Theologische Hogeschool tc Makassar): drs. P. K. Pilon te Bussum, voorheen predikant te Ooster-. Nijkerknaar Veenwoudsterwal I. van Til, laastelijk predikant bij de Gercf. Ker ken Vrijgemaakt te Haulerwijk naar Lei- muiden D. Avercs, kandidaat tc Oster- wald (Did.); naar Nijmegen (vac. L. W. Korvinus): J. M. van den Brink te IJmui den. Bedankt voor Halfweg-Zwanenburg (vac. B. Mintjes) en voor Heemse (2e pr. pl.Fr. de Jong te Maasland voor Lioes- sens en voor Veenhuizen I. van Til, laat stelijk predikant bij de Gcref. Kerken Vrij gemaakt te Haulerwijk voor Baarland, 's-Gravenpolder, Bundc (Did.) en voor Schoonoord D. Averes, kandidaat te Os- terwald (Did.); voor Nijverdal (vac. D. H. Borgers): J. M. van den Brink te IJmui den. XII In onze vorige Flits beloofden we wat nader in te gaan op verschillende onderdelen van het Studierapport van de Kerk in Rwanda en de verschillende activiteiten van de Kerk eens wat nauw keuriger onder de loep te nemén. We willen ditmaal het „Vrouwenwerk" van naderbij bekijken. U ziet, dat we de naam „Vrouwen werk" tussen aanhalingstekens hebben geplaatst, en dat is met opzet gebeurd. De term is nl. uit de tijd. Maar laten we bij het begin beginnen, dan komen we vanzelf waar we wezen moeten. In het „Vrouwenwerk" dan begon de leiding zich hoe langer hoe meer af te vragen of men wel verder kwam met dit werk. Men had steeds gedaan wat CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Oostkerk) 9 uur Ds. Elshout, Koudekerke (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds. Wessel, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Van Til, Dankzegging. (Deze dienst wordt uitgezonden naar 't Gasthuis) (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwereijszstraat) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Van Wilgenburg, Dankzegging. (Plan Zuid, Gymnastiekhal bij schoolgebouw) 10.15 uur Ds. Wessel, 5 uur Ds. Elshout. (Rusthuis, Branderijmolenaang 22) 10.45 uur Ds. Van Til, Bed. H. Av. Goede Vrijdag (Hofpleinkerk) 19.30 uur Ds. v. Til (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwereijszstraat) 19.30 uur Ds. Joosse. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. Brederveld te Souburg, 2.30 uur Ds. De Craene te St. Laurens. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Van Wilgenburg te Middelburg. Gapinge 10 en 2.30 uur Ds. Dondorp, Openb. Bel. Goede Vrijdag 7.30 uur Ds. Dondorp, Bed. H. Av. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 10.45 en 2.30 uur Ds. Meijer te Souburg. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Meijer, Bed. Heilig Avondmaal en Dankzegging. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Hartholt. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Hartholt. Serooskerke 10 sen 2.30 uur Ds. v. Wouwe, Openb. Bel. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. v. Wouwe. St. Laurens 10 uur Ds. Groeneveld te Vlissingen. 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 19 uur Ds. Meijer. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen zaterdag 6 april (Jeugdgebouw) 3 uur Ds. Kornet, Bed. Heilig Avondmaal. Zondag 7 april (Petruskerk) 9.30 uur Ds. Kornet, Bed. Heilig Avondmaal). 5 uur Ds. Groeneveld, H. Av. en Dankzegging. (Paauwenburg) geen dienst. Goede Vrijdag (Petruskerk) 20 uur Ds. Groenveld. Vrouwenpolder 10 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. Van Til te Middelburg. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Bosman. Westkapelie 9.30 uur Ds. De Craene te St. Laurens. 2.30 uur Ds. Brederveld te Souburg. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Helderman. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 uur Ds. Paksy, 3 uur Ds. Noorloos. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Noorloos. Axel 10 en 5 uur Ds. Heemskerk. 's Morgens Openbare Belijdenis, in beide diensten Bediening Heilig Avondmaal. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Heemskerk. Breskens 9.30 en 4.30 uur Ds. Slomp te Vaassen. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Musch. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Faber te Zandvoort. Sas van Gent 19 uur Ds. Gispen. Schoondijke 9.30 uur Ds. Musch te Breskens, Openbare Belijdenis en Bed. Heilig Avondmaal. 2.30 uur Ds. Musch, Bed. H. Av. en Dankzegging. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Mulder, Badhoevcdorp Terneuzen 10 en 16.30 uur Ds. Berger. (Mozarthof) 9.30 uur Ds. Faber te Canada. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Berger. Oostburg 10 uur Ds. Noorloos, 3 uur Ds. Paksy. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Zwaan. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Brilman te Hendrik Ido Ambacht. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Kand. Dronkert te Leiden. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen, Bed. H. Av. Goede Vrijdag 19 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 uur Ds. Heuzeveld te Goes, 5 uur Ds. Noordhof te Wemeldinge. Goede Vrijdag 20 uur Ds. Blokland. Driewegen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Molen. Goede Vrijdag 17 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10.45 en 2.30 uur Ds. Blokland. Goede Vrijdag 18.45 uur Ds. Blokland, gecombineerd met Geref. Kerk te Wissenkerke. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. De Bruijne, 5 uur Ds. Heuzeveldt. (Oosterlcerk) 9 uur Ds. Heuzeveldt, 5 uur Ds. De Bruijne. (Belijdenis des Geloofs en Voorbereiding Heilig Avondmaal in de morgendienst.) Goede Vrijdag, Viering Heilig Avondmaal. (Westerkerk) 19.30 uur Ds. Heuzeveldt. (Oosterkerk) 19.30 uur Ds. Jansen, Belijdenis des Geloofs. 's-Gravenpolder geen opgave ontvangen. Heinkenszand 10.45 en 3 uur Ds. Jansen te Goes. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Poelman. Kapelle 9 en 10.30 uur Ds. Juch, Bed. H. Avondmaal, 17 uur Ds. Juch, Dankzegging. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Molen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Kramer. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Noordhof. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Kramer. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Kramer. Wemeldinge geen opgave ontvangen. Wissenkerke 10.30 uur Ds. Noordhof te Wemeldinge, 2.30 uur Ds. Heuzeveldt te Goes. Goede Vrijdag zie Geersdijk. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Melse te Boechout (België) Goede Vrijdag 7.30 uur Ds. Slingenberg te Goes. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 3 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Van der Stoel, Bediening Heilig Avondmaal. Goede Vrijdag 20 uur Ds. Van der Stoel. Halsteren 17 uur Ds. Moolenaar. Hoogerheide 9.45 en 15.30 uur Ds. Moolenaar, Tilburg Krabhendijke 10 en 2.30 uur Ds. Krabbe te Den Haag, Bed. Heilig Avondmaal en Dankzegging. Goede Vrijdag 17.30 uur Ds. Kakes te Zwijndrecht Oud-Vossemeer geen opgave ontvangen. Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds. Fossen te Dordrecht. Goede Vrijdag 19 uur Leesdienst. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Meijer te Beverwijk, Bediening Heilig Avondmaal. Goede Vrijdag Ds. De Bruijne te Goes. Tholen 10 en 5 uur Kand.-v. d. Marei te Koudekerke aan de Rijn. Goede Vrijdag 19.30 u. Ds. Lindeboom, Zwijndrecht CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Goede Vrijdag 19 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Haamstede 10 en 5 uur Ds. Scholing te Scharendijke. Goede Vrijdag 10 en 5 uur Dhr. v. d. Leer te Willemstad. Nieuwerkerk 10 uur Dhr. Jansma, 5 uur Ds. Becker. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Becker, bevestiging nieuwe lidmaten. Goede Vrijdag 18 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. v. Oostrum, De Meern Zierikzee 10 en 18.30 uur Ds. Nawijn. Goede Vrijdag 19.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Dhr. Jansma. Goede Vrijdag 19 uur Dhr. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1968 | | pagina 3