r Uit de Gemeenten Officiële berichten Predikbeurten zondag 17 maart 1968 Zeeland, maar' voorts ook allen, die be langstelling hebben voor het zendingswerk en door een bezoek aan een van deze sa menkomsten over een bepaald onderwerp van dit werk, in casu het vrouwenwerk/ gezinswerk, nader geïnformeerd willen worden. Daarbij bent li niet gebonden aan een bepaalde plaats. Het kan b.v. voorkomen, dat het iemand uit Middelburg beter uit komt op een andere avond dan 2 april te gaan welnu, zij kan rustig een van de andere samenkomsten bezoeken. U bent in elk geval heel hartelijk wel kom. Wc rekenen graag op uw komst V.Z.T. Zeeland. >o kom over de brug giro 7600 Jezus Christus zegt Ik ben gekomen opdat zij leven en overvloed hebben. Over leven gesproken. 20 van de mensheid leeft met huid-, oog- of infectie-ziekten. De medische zorg voor de medemens is een consequentie van het Evangelie dat in geestelijke en lichamelijke nood wil helpen. Er is overvloed in de wereld, maar 1/3 van de mensheid ontvangt 80 °/o van het wereldinkomen. Wij leven in grote welvaart 2/3 van de mensheid moet genoegen nemen met 20 Zij leven in armoede Kerken in alle werelddelen helpen door onderwijs te geven door ziekenhuizen te bouwen door landbouwprojekten op te zetten door jong en oud te dóórdringen van het Evangelie. Ze weten wat ze willen Ze weten wat ze missen. Het gaat om de toekomst van hun land en van de wereld. Hun wil is sterk maar zonder uw hulp zijn hun handen machteloos. U moet hun wil te hulp komen. Hoe? De aktie KOM OVER DE BRUG vraagt voor assistentie aan het werk dat de kerken overzee verrichten voor uw „verre naaste" 1 van uw jaarinkomen. Zo kunnen 140 projekten die 21 miljoen gulden kosten, verwezenlijkt worden. Op 18 maart krijgt u een folder met enveloppe thuisbezorgd, die op 22 maart weer wordt opgehaald. Met uw offer. U mag contant geven, gireren (postgiro 7600 Amsterdam) bankchèques insluiten of toezegging doen van een gift in termijnen. Hoe u het ook doet KOM OVER DE BRUG Nieuwerkerk. In memoriam Jannie FlikweertDalebout. Zaterdag 2 maart was een zwarte dag voor Zeeland, voor Nieuwerkerk, dorp en kerkelijke gemeente, maar inzonderheid voor de families Dalebout en Flikweert. 't Was of de zon verduisterde, of God zich 'n ogenblik terug trok in wolken en donkerheid. Jannie Dalebout, in de bloei van het le ven, door 'n verkeersongeluk, ineens uit dit leven weggerukt, 31 jaar. Zij gaf en ontving liefde, aan de zijde van haar man, in de familie, in het verenigingsleven, aan Jezus' hart. Woensdag hebben wij haar begraven, onder meeleven en belangstelling van zeer velen, na rouwdienst ïn de kerk. Psalm 39 was daarbij onze leidraad, de verzen 3a, 10, 5c, 9a en 8. We mochten wijzen op de gekruisigde en opgestane Heiland (Jes. 53 en Joh. 11). Zwaar getroffen is haar man, Henk Flikweert, persoonlijk en lichamelijk. Maai de Here heeft hem reeds zeer gesterkt en ons aller bede is, dat de Here bij den voortduur hem sterke, in alle opzichten. Ook bevelen wij de twee jongetjes (die al zeer spoedig, nu ik dit schrijf, het zie kenhuis mogen verlaten) met hun jonge zusje aan de Here aan. En niet minder ook de wederzijdse familie moge God met Zijn genade ondersteunen. We hebben 't gezien de Here zal niet altijd bewaren in „tijdelijke" bewaring. Éénmaal zullen we allen, misschien laat, misschien vroeg, niet voor de dood be waard worden. Dit is de mensen gezet. Maar wél wil de Here bewaren in die grote bewaring, die „eeuwige" bewaring. Wie Wel, allen, die op Hem hun ver wachting hebben gesteld. Daarom komen we uit bij het woord van de dichter (Ps. 39:8): En nu, wat verwacht ik, Here Mijn hoop, die is op U. Voor nabije, voor verre toekomst, Op U, o Vader, op U, o Zoon, op U, Heilige Geest. Nieuwerkerk J. H. B. KORT VERSLAG vergadering Classis Middelburg, 12 februari 1968. 1. Ds. Wessel opent de vergadering. Gezongen Ps. 105 1, gelezen Joh. 10 22 30. Gebed. 2. De' credenticbrieven worden nage zien. En passant felicitaties voor Ds. Van Wouwe, die vijf en zestig en voor Ds. Pontier, die tachtig jaar werd. Ds. Kornet heeft bedankt voor Maassluis. Gelukwens voor Vlissingen. Ds. Bosman heeft uit een viertal beroepen dat van Eindhoven aan genomen. Een paar punten worden aan liet agen dum toegevoegd. Ook kan één punt ver vallen. 3. Credentiebrieven. Ds. Helderman is door droevige familie-omstandigheden niet op de vergadering. Instructies van Grijps kerke, Koudekerke, St. Laurens, Vrouwen polder en Vlissingen. 4. Moderamen Ds. J. Wessel, praeses Ds. P. van Til, assessor; Ds. P. C. den Hengst, scriba I Ds. G. S. Oegema, scriba II. 5. De notulen worden besproken. En kele correcties worden aangebracht. 6. De quaestor vraagt van de Classis 48.000,—. 7. Mededelingen over gevoerde .corres pondentie. a. Notitie aan de P.S., dat de financiële verplichtingen tijdig aan de kerken moeten bekend gemaakt. b. Brief aan br. Duvekot met dank betuiging. 8. Ingekomen stukken a. Van de kerk van Middelburg over de benoeming van Ds. Wessel. b. Van de Dcputaten Evangelisatie, Classis Middelburg, over de interkerkelijke samenwerking in het strandpastoraat. En kele zaken vragen aandacht. Er is reeds een gesprek over deze materie tussen Ds. Strating en de heer Hartman. Met hen zullen de Deputatcn contact opnemen en mét het Moderamen van de Classis Wal cheren, Ned. Herv. Kerk, en met de Christ. Geref. Kerk. Gehoopt wordt op een op lossing in de weg van overleg. 9. Instructies Van de kerken Koudekerke en Vlissin gen over grensregeling. Wordt in handen gegeven van een commissie, die van advies zal dienen. Vrouwenpolder vraagt vacaturebeurten. En verzoekt een consulent aan te wijzen. Ds. Streefkerk aanvaardt deze functie. Van St. Laurens een verzoek om een gemeenschappelijke dienst met de Ned. Herv. Kerk. Dezelfde verzoeken van de kerken Middelburg en O. en W. Souburg. Toestemming kan gegeven worden. Het verzoek van Grijpskerke kon niet meer door de Deputaten behandeld wor den. De Classis vindt goed, dat dit latei- gebeurt. 10. Adoptieproject Werelddiakonaat. Enkele vragen worden beantwoord. De Classis, gehoord hebbende het rap port Commissie Divi Divi, en de opmer kingen over dit project, spreekt uit, dat zij de kerken opwekt te steunen op de wijze, zoals door de commissie is aangegeven. Ook met dien verstande, dat aan de ker ken, die momenteel zich voor het ge vraagde bedrag niet garant kunnen stellen, elk jaar gevraagd zal worden naar de mo gelijkheid zich alsnog bij de richtlijnen aan te passen. De Commissie, die deze zaak heeft voorbereid, wordt verzocht er op- toe te zien, dat de classicale aanbeveling gehand haafd wordt en om over de verdere ont wikkeling de kerken op de hoogte te hou den. 11Als Deputaten Art. 53 komen ter vergadering Ds. Berger, Ds. Jansen en Ds. v. d. Stoel. Ds. Van Til krijgt de leiding. De Deputaten zijn gekomen in verband met de benoeming van Ds. J. Wessel tot Jeugdwerk-adviseur voor de provincie Zeeland. Ds. Van Wouwe rapporteert over de stukken inzake deze benoeming. Met medewerking van de Deputaten Art. 53 eb na goedkeuring van deze Depu taten komt de Classis tot het besluit, dat Ds. Wessel het radicaal van predikant be houdt met de daaraan verbonden ambte lijke rechten binnen de Gereformeerde Kerken. Ds. Van Til wenst Ds. Wessel kracht en wijsheid toe voor de toch zo geheel an dere taak. Het moeten ook woorden van afscheid zijn. Ook de dank van de ver gadering voor wat Ds. Wessel in de Clas sis verricht heeft. Ds. v. d. Stoel spreekt namens de Deputaten Art. 53. 12. Ds. Wessel neemt de leiding, weer. De stukken van Ds. Bosman zijn door Ds. Elshout en Ds. Van Wouwe nagezien. Met dank overladen kan Ds. Bosman de Classis Middelburg verlaten. 13. Rapporten a. Zending. Ds. Streefkerk kan met vreugde meedelen, dat het werk in Indo nesië zich steeds uitbreidt. Ds. Reinders zal naar Indonesië vertrekken. Ruwanda vraagt veel aandacht. Tegen over moeilijkheden kunnen blijde dingen vermeld worden. Ds. v. d. Neut is met vervroegd verlof in Nederland. Voor de heer Baas zal een opvolger gezocht moeten worden. Ds. Riezebos maakt een studiereis in Ruwanda. Br. Wattel, penningmeester van de Zuiderzending, heeft jarenlang z'n werk in grote toewijding verricht. Het scholenwerk mag zich in gestage groei verheugen. Het quotum zal wel voor het tweede halfjaar '68 verhoogd moeten worden tot f 95.000,voor Zeeland. Voor de Classis Middelburg 43.000,—. Ds. Meijer rapporteert over het Iden- burg-fonds. b. Evangelisatie. Van Ds. Meijer een enkele toevoeging bij de brief van de Deputaten. Aan de kerken wordt verzocht om vóór 27 april verslag over het Evangelisatiewerk uit te brengen. c. Ds. Dondorp deelt mee, dat het hou den van kerkdiensten voor geestelijke ge handicapte kinderen en volwassenen nog in bespreking is. d. Commissie van samenspreking met het F.A.K.A. Aan de kérken zal een uit voerig verslag worden toegezonden. e. Het rapport over het werk van Ds. Elshout in de Rust- en Verpleeghuizen is aan de kerken gezonden. De eigen kerk moet met de patiënten in contact blijven. f. Het Gasthuis te Middelburg en het St. Jozefsziekenhuis zullen ook kennis ge ven van opname. g. Geen voorstellen van Deputaten Hulpbehoevende Kerken. 14. Tot. kerkvisitatoren worden be noemd als prima Ds. Brederveld, Ds. Els hout, Ds. Oegema, Ds. Streefkerk. Sucun- diDs. Kornet en Ds. Van Til. De kerk van Gapinge stelt voor om ook de examinatoren Dogmatiek te benoemen op voorstel van de Deputaten ad examina. 15. Rondvraag. Van Ds. Oegema weer een kreet over de Ouderlingencursus. Commissie over de Dankdagviering hoopt binnenkort te vergaderen. Ds. Bosman zal D.V. 5 mei afscheid preken. De stukken van de Classis zullen ook aan de adviserende leden worden toege zonden. Ds. Van Til zal de commissie samen roepen voor de grensregeling Koudekerlce- Vlissingen. Ds. Van Wouwe bedankt voor de at tentie bij zijn verjaardag. 16. Vacaturebeurten. Voor Vrouwenpolder in november Ar- nemuiden, Westkapellc-Domburg. In december Oostkapelle Vlissingen. 17. Volgende vergadering D.V. 14 mei, 's avonds .half acht. Moderamen Ds. Van Wilgenburg, praeses Ds. Den Hengst, scriba I Ds. De Craene, scriba II Ds. Van Til, assessor. 18. Het Kort Verslag wordt gelezen. 19. Ds. Van Til gaat voor in dankgebed. 20. De praeses sluit de vergadering. Voor de Classis, G. S. OEGEMA, scriba II. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Joosse. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Wessel. (OOSTKERK) 9 uur Ds. De Haan te Erica. Getuigeniskerk (Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Wessel, Openbare Belijdenis. 5 uur Ds. Joosse. Plan Zuid Gymnastiekhal bij schoolgebouw) 10.15 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. De Haan. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Domburg 10 uur Ds. Poelman te Kamperland, 2.30 uur Ds. Helderman. Gapinge 10 en 2.30 uur Ds. Dondorp. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk te Veere. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Bosman, Vrouwen polder. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. De Craene, St. Laurens Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Hartholt. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer te Meliskerke. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. v. Wouwe, Serooskerke Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Elshout te Koudekerke. Vlissingen (Petruskerk) 9.30 uur Ds. Groenevcld. 5 uur Ds. Meijer te Souburg. (Huishoudschool, Paauwenburg) 10.45 uur Ds. Groeneveld. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Westkapelle 9.30 uur Ds. Helderman, 2.30 uur Ds. Poelman te Kamperland. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 uur D§. Noorloos, 3 uur Dhr. Noorloos te Geldermalsen. Axel 10 en 5 uur Ds. Heemskerk. Breskens 9.30 uur Dhr. Noorloos te Geldermalsen, 5 uur Ds. Noorloos te Aardenburg. Hoek 10 en 2.30 uur Cand. Van Krimpen, Dordrecht. Sas van Gent (Ned. Herv. Kerk) 11 uur Ds. Gispen. Schoondijke 10 en 2.30 u. Cand. De Vries, Amsterdam Terneuzen 10 uur Ds. Berger, 4.30 uur Ds. Gispen. (Mozarthof) 9.30 uur Ds. Gispen, 19 uur Ds. Berger Wellcomstdienst) Oostburg 10 uur Ds. Paksy, 3 uur Ds. Noorloos te Aardenburg. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Zwaan. Zoutespui 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Heemskerk te Axel, Voorber. Heilig Avondmaal. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 u. Ds. Veldhuizen te Honsclersdijk Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 uur Ds. Slingenberg te Goes, 2.30 uur Ds. Musch te Breskens. Driewegen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Molen. Geersdijk 10 uur Ds. Musch te Breskens, 2.30 uur Ds. Slingenberg te Goes. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. De Bruijne, 5 uur Ds. Heuzeveldt. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Heuzeveldt, 5 uur Ds. De Bruijne. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 5 uur Ds. Eikelboom (Afscheid). Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Oegema, Arnemuiden Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Molen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Cand. Sinte Maartensdijk. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Kramer. Wemeldinge 9 en 2.30 uur Ds. Noordhoff. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Blokland. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10 en 2.30 uur Cand. Boonstra te Dordrecht. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 3 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Halsteren 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 3.30 uur Ds. Van Wilgenburg te 'Middelburg. Krabbendijke 10 en 2.30 uur Cand. v. Gilst te Zutphen Oud-Vossemeer geen opgave ontvanger- Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30.uur Ds. Van Ommen te Werkendam. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Juch te Kapelle. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Ommen te Dordrecht. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 uur. Leesdienst, 2.30 uur Ds. Barten te Haarlem-Noord. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Barten te Haarlem-Noord. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Nawijn te Zierikzee. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Wentscl te Brouwershaven Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing (Voorber. Heilig Avondmaal) Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Aaftink te Maassluis. Zonnemaire 10 en 2.30 uur de heer Jansrna.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1968 | | pagina 3