r Uit de Gemeenten Predikbeurien zondag 12 februari 19G7 Ds. C. W. de Bruijne, prases Ds. W. E. Hoekstra, assessor Ds. J. v. d. Berg, Scriba I en Ds. E. Jansen, Scriba II. De notulen van 2 vorige vergaderingen worden na lezing door de scriba I goed gekeurd. De praeses vermeldt het a.s. vertrek van Ds. W. van Rheenen naar Maartensdijk. Hij wenst de kerk van Colijnsplaat sterkte in de a.s. vacature en met de andere vacan te kerken wenst hij ook deze kerk zegen toe op 't beroepingswerk. Ds. A. J. Radder is wel herstellend, maar kan niet ter ver gadering komen hij wil graag ontheffing van enkele deputaatschappen. Ingekomen stukken Brief van de stemcommissie met enkele opmerkingen over een duidelijker aanwij zing van de namen. Van br. D. Jansma, lerend ouderling te Zonnemaire met de vraag om preekconsent in de Classis Goes. Wordt toegestaan. Van de commissie, benoemd inzake de combinatie van de kerken Colijnsplaat, Geersdijk en Wissenkerke, een ontwerp. Na enkele wijziging wordt dit ontwerp goedgekeurd. De praeses hoopt op een goed resultaat. Enkele collecten moeten nog verzonden worden door de kerken. De gegevens voor het jaarboek onzer kerken zullen door de scriba worden ver zonden. De kerken worden aangespoord de gegevens voor de kerkelijke statistieken nauwgezet aan het kerkelijk bureau te zen den. Aan de synodecommissie hebben ver schillende kerken hun bevindingen inge zonden. In plaats van Ds. Radder worden be noemd a. tot deputaat art. 48 K.O. secundus br. J. Versée te Goes b. tot deputaat art. 53 K.O. secundus Ds. H. Eikelboom c. tot kerkvisitator secundus Ds. W. E. Hoekstra d. tot contaktlid voor de Zeeuwse Kerk bode Ds. H. Eikelboom e. tot examinator N.T.: sec. D. v. d. Veen; f. tot examinator Dogmatiek secundus Ds. v. d. Berg g. tot examinator Symboliek primus Ds. Jansen. Als deputaat voor hulpbehoevende ker ken in de Classis licht br. Bras de steun aanvragen toe. De omslag voor de ker ken wordt vastgesteld het bedrag van 5200,—. De aangevraagde steun wordt behoudens een kleine wijziging toegekend. Br. Bas zal niet alleen voor de hulpbe hoevende kerken in de Classis, maar ook voor die in de provincie de kerken het quotum meedelen en daarna kunnen voor beide doeleinden de bedragen op z'n giro nummer worden gestort. Het ziekenhuis Bergzicht vraagt voor het garantiefonds een hogere bijdrage. Eerst zal nauwkeuriger inlichting over de mo tieven worden gevraagd. Op 13 april a.s. wordt er een gemeen schappelijke Classisvergadering worden ge houden met de Classis Goes van de Ned. Herv. Kerk. Het moderamen zal nog na der regelen of de gewonde classisvergade ring op diezelfde dag of op een andere dag zal worden gehouden. Een uitnodiging is ontvangen van de oecumenische raad van kerken om met de Herv. ambtsdragers een conferentie te hou den over de oecumenische problemen in de omgeving. De commissie, bestaande uit de predikanten Eikelboom en Jansen zal deze conferentie voorbereiden. De kerken kun nen vragen en bevindingen vóór 1 maart inzenden bij Ds. Van Rheenen. De vacatures worden vastgesteld voor 't 4e kwartaal 1967. Baarland Ds. Hoekstra. Borssele Ds. v. d. Berg, Ds. Juch. Driewegen Ds. De Bruijne. Geersdijk Ds. v. d. Berg. 's-GravenpolderDs. Jansen, Ds. De Bruijne. Kruiningen Ds. Juch, Ds. v. d. Veen. ColijnsplaatDs. Eikelboom. WissenkerkeDs. Jansen, Ds. Hoekstra. Nieuwdorp: Ds. Eikelboom, Ds. v. d. Veen. Ontvangt een vacante gemeente een pre dikant, dan worden de vacaturebeurten, die zijn toegezegd, wel gehandhaaft, maar de dan vrijkomende eigen predikant zal op die zondagen een extra vacaturebeurt in een van de classicale kerken vervullen. Instructies Colijnsplaat vraagt een con sulent. Aan de Classis Middelburg zal ge vraagd worden een predikant voor dit consulentschap te bestemmen. Colijnsplaat zal kerkrechtelijk advies vragen over de mogelijkheid om tijdens de verbouw van eigen kerkgebouw 's middags, met de Her vormde kerk de diensten te houden. Er wordt nog aangedrongen om spoedig met een voorstel te komen voor een ruil- systeem van de predikanten in de classis. De volgende vergadering zal plaats heb ben op donderdag 13 april, 's morgens kwart over 9. Het moderamen zal over de plaats nog nader zich beraden, 't Modera men zal dan als volgt er uit zien Ds. Hoek stra, praeses, Ds. Jansen, assessor, Ds. v. d. Berg, 1ste, Ds. Juch, 2de scriba. Ds. v. Rheenen rapporteert nog, dat de onderwegkerkdiensten in Kast en Ooster- land zullen worden voortgezet dit seizoen. Over de financiering zal contakt worden opgenomen met de provinciale deputaten voor evangelisatie. Sluiting met dankgebed door Ds. Hoek stra. In opdracht van de classis, E. JANSEN, 2de scriba. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikzee, gehouden op woens dag 25 januari j.l. te Zierikzee in de Geref. Kerk. Art. 1. Namens de roepende kerk van Haamstede opent ouderling H. de Waard te 7.36 uur de vergadering hij verzoekt deze te zingen Psalm 1462, aan welk verzoek deze onder orgelbegeleiding van Dr. Becker voldoet. Dan leent ze het oor aan de voorlezing van Hand. 8 2635 br. De Waard zegt deze verzen gekozen te hebben, omdat we ook als we met vrij wel uitsluitend organisatorische zaken be zig zijn, we toch Jezus niet uit het oog mogen verliezen. In zijn gebedsvoorgang sluit hij zich bij het gezegde en gelezene aan. Art. 2. De kerk van Nieuwerkerk, wel ke tot taak kreeg de credenticbricven na te zien, deed dit en vermeldt dat alle ker ken wettig vertegenwoordigd zijn Brui- nisse vaardigde een secundus af en de kerk van Haamstede heeft een instructie. Het moderamen wordt als volgt samengesteld Dr. Becker, praeses Ds. Scholing, scriba Ds. Wentsel, assessor. Als actuarius fun geert br. De Waal. Art. 3. Dr. Becker de hamer overne mend, brengt de kerk van Haamstede dank voor saamroeping en opening der verga dering, betuigt vervolgens het meeleven der classis met br. De Boer van Haamstede, wiens vrouw geopereerd werd en met br. Bij de Vaate van Nieuwerkerk, die in het ziekenhuis vertoeft. Hij hoopt op de zegen van herstel ook voor de laatstgenoemde broeder, al is hij hoogbejaard. Hij herin nert aan het bedanken van Ds. De Boer voor het beroep op hem door Haamstede uitgebracht en wenst deze kerk Gods ze gen toe op de wijsheid en voortvarendheid die ze bij het beroepen betracht. Waar deze vergadering der classis de eerste is in het nieuwe jaar spreekt hij de hoop uit, dat Gods zegen de kerken in rijke mate moge worden geschonken. Art. 4. De aan de kerkeraden toe gezonden notulen komen in bespreking en worden na enkele toelichtende en verbete rende opmerkingen goedgekeurd en later getekend onder dank aan de actuarius, die ze saamstelde. Art. 5. Naar aanleiding van het over lijden van Ds. H. W. A. van Andel, reeds in een voorgaande classicale vergadering door de toenmalige praeses herdacht, ves tigt Dr. Becker er de aandacht op, dat in diens plaats om stagnatie te voorkomen, nu reeds is opgetreden Ds. Schaafsma. De classis Zeist bericht, dat Ds. A. Bolwijn beroepbaar werd gesteld. De aandacht dei- kerken wordt gevraagd voor de datum van 28 februari in verband met de statistiek- lijsten. De gegevens voor het jaarboek 1967 zijn verzonden naar het algemeen kerkelijk bureau te Utrecht. Art. 6. Alvorens br. Capelle wordt ge- déchargeerd wegens zijn gevoerde beheer over de financiën der classis, komt diens begroting ter sprake. Ze wordt spontaan aanvaard ten bedrage van 750,voor de classicale uitgaven en voor 't F.A.K.A. ad 9000,—, terwijl voor kinderbijslag 3500,wordt genoteerd. De steunaan vrage voor Nieuwerkerk wordt door Ds. Scholing als dep. ad art. 48 voorgesteld te zullen zijn 1000, Art. 7. Br. Berrevoets komt ter ver gadering als rapporteur voor de evange lisatie. Hij leest zijn rapport, dat uitloopt op een concreet voorstel om tot beroeping te komen van een evangelisatie-predikant voor Schouwen-Duiveland met steun van betrokken instanties. De classis zal f 1000,geven en de te beroepen predi kant eventueel aan de kerk van Bruinisse worden verbonden. De voorstellen zullen bij de a.s. Particuliere Synode van Zee land worden ingediend. Art. 8. Aangezien de instructie van Haamstede voldoet aan de door de Gen. Synode gestelde voorwaarden voor geza menlijke diensten met andere kerken, ver leent de classis haar toestemming tot het houden van acht gezamenlijke bijeenkom sten met de Ned. Herv. Kerk van Renesse. Art. 9. Bij het rapport „Zending" komt de Zendingsdag ter sprake. Besloten wordt in de week voorafgaande aan Pinksteren te Zierikzee een avondvoorbereidingsdienst te houden. De classis spreekt hierbij de verwachting uit, dat de kerken voor vol doende belangstelling zullen willen zorgen. Het zal vooral een liturgische dienst zijn. Br. Bremer bespreekt de stand der finan ciën, terwijl Ds. Nawijn nog enkele aan vullende opmerkingen aan die van Ds. Wentsel toevoegt. Vroeg de laatste vooral om voorbede met het oog op de moeizame voortgang van het Evangelie in Rwanda, Ds. Nawijn wees op de Missinaire lectuur die dan de voorbede bepalen moge. Art. 10. Bij het punt„De vrouw in het ambt" wordt opgemerkt, dat we niet tot een brede bespreking behoeven over te gaan, gelet op de gedachtenwisseling op de vorige week gehouden Ouderlingencon ferentie die, ofschoon geen voorclassis, toch door alle kerkeraden bezocht werd. De Synodevoorstellen worden dienten gevolge aanvaard, waarbij alleen Bruinisse bezwaren kenbaar maakt. Art. 11. Als de actie kerk-onderweg te Oosterland blijkt een bedrag van 1500, te hebben verbruikt, waarvan 750, voor Geref. rekening, wordt opgemerkt, dat deze niet voor rekening der classis, doch voor de Prov. evangelisatiekas ko men. Art. 12. Als roepende kerk voor de vergadering van 24 mei a.s. zal optreden de kerk van Nieuwerkerk. Praeses is dan Ds. Nawijn, scriba Ds. Wentsel, assessor Dr. Becker en actuarius br. De Waal. De recrutendag is D.V. 20 februari a.s. Niets meer aan de orde zijnde sluit de praeses na dankzegging de vergadering omstreeks tien uur. Op last der classis, de assessor, B. WENTSEL. Nieuwerkerk e.o. 1. Onze zieken: br. Bij de Vaate heeft bij de voortduur onze voorbede nodig. Zelf vroeg hij er ook om, deze week. Op richting en verzwakking wisselen elkaar af. Er is ernst, maar ook vertroosting door genade. We willen hem en de zijnen aan de Here aanbevelen, wiens wegen diep zijn, wiens macht ook groot is, maar wiens wil ook altijd wijs en goed is. Althans, dat hopen we hoe langer hoe meer te leren beamen. 2. Kerkelijke stand. Op 1 januari 1966 bedroeg het ledental, totaal 263. Gezinne tjes vertrokken. Personen vertrokken. We verloren drie bejaarde broeders. (Met oudejaar mochten wij hen gedenken.) Zo doende liepen wij aanvankelijk terug tot 250. Maar door inkomst en geboorten ste gen we nu weer tot 260. In 1967 vertrok Jacobus Heyboer naar den Haag. We wensen hem en zijn a.s. vrouw Gods beste zegen toe. Ook kwam in het gezin L. M. van der Male, Schoolstraat 18, te weten br. v. d. Male, zr. v. d. MaleFolmer, en Wim, dooplid, uit Bant (N.O.P.). Het ga uw gezin hier wèl, en weest ook tot een zegen, door de genade Gods. 3. Het voornemen bestaat om in maart te beginnen met de middagdienst om 5 uur. De tweede dienst op Biddag is gesteld op 7 uur 's avonds. Voorts is er een classicaal plan om een zendingsavond te houden in Zierikzee, in de week vóór Pinkster (in plaats van een zendingsmeeting op tweede Pinksterdag). Deze moet slagen! 4. Oosterland-Bruinissezr. Wiebrens mocht uit het ziekenhuis terugkeren (uit Bruinisse)! Br. Edelschaap echter, uit Oosterland, is opgenomen in het zieken huis in Goes. Onze dankzegging en ons gebed gaat op voor hen. Nieuwerkerk J. H. B. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Noorderkerk) 10.15 uur Ds. Joosse. Getuigeniskerk (Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Joossc. Plan Zuid Gyinnastiekhal bij schoolgebouw) 9 uur Ds. Joosse. 5 uur Ds. Van Til. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 u. Ds. Meijer te Meliskerke. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10.30 uur Ds. Helderman, 2.30 u. Ds. Kornet te Vlissingen. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Dondorp. Grijpskerke (in de Herv. Kerk) 9.15 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. De Jong te Den Haag. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 10.30 uur Ds. Den Hengst, 5 u. Ds. Streefkerk Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10 uur Ds. Pontier, 2.30 u. Ds. Helderman CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 11 uur Dhr. Musch, 5 uur Ds. Paksy te Oostburg. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 9.30 uur Ds. Paksy, 5 uur Ds. Noorloos te Aardenburg. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Berger. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Noorloos, Aardenburg Sas van Gent 7 uur Ds. Gispen te Terneuzen. Terneuzen 10.30 en 16.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 9.30 uur Dhr. MusCh, 2.30 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. v. Otterlo te Amsterdam. Zoutespui 10 en 3 uur Kand. Davidse te Goes. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld te Souburg. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 uur Ds. Van Rheenen, 2.30 uur Ds. Coumou te Haarlem. Driewegen 9 uur Ds. Brederveld, 2.30 u. Ds. De Bruijne Geersdijk 9 uur Ds. Helderman, 5 uur Goes (Westerkerk) 10 en 5 uur Ds. De Bruijne, Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. (Oosterkerk) 9 en 5 uur Ds. Jansen, Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Warnink te Slikkerveer. Heinkenszand 10 cn 2.30 uur Ds. Eikelboom, Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Baaijens, Leimuiden. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra te Kruiningen. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Juch te Kapelle. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Cand. Van Krimpen te Dordrecht. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Slingenberg te Goes. Wissenkerke geen opgave ontvangen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Bos te Halle. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 9.30 en 5 uur Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 u. Ds. Tissink te Ridderkerk Bed. H. Av. en Dankzegging. Oud-Vossemeer geen opgave ontvangen. Poortvliet 10 en 2.30 uur Cand. Greven, Amsterdam. Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Moolhuysen, Leiden Tholen 10 en 5 uur Ds. Nawijn te Zierikzee. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Tiemens te IJmuiden. Haamstede geen opgave ontvangen. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10.30 en 6 uur Dhr. Jansma. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 u. Dhr. Vreugdenhil, Zwartewaal Zonnemaire 9 en 2.30 uur Dhr. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1967 | | pagina 3