r Grepen uit het boek Kronieken Uit de Gemeenten ÖS$Uiëte> betichte-K SPREUK VAN DE WEEK A v. *"1Die opótaat TEGEN de S^eer ió opótandig. Die MET cllem opótaat ió opgewekt. J marton zonetag 30 oktober t&66 AGENDUM van de vergadering der Classis Zierikzee der Gereformeerde Kerken in Nederland D.V. woensdag 16 november 1966 te Zierikzee, in het Verenigingsgebouw der Geref, Kerk, St. Domusstraat, des avonds 18.30 uur 1. Opening door de samenroepende kerk van Bruinisse. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Haamstede. 3. Constituering van de vergadering en het moderamenPraesesDs. B. Wentsel Scriba Ds. J. H. Nawijn AssessorDs. H. Scholing Actua- rius br. M. de Waal. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van de samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der volgen de vergadering en het aanwijzen van het moderamen. 14. Persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Bruinisse, J. M. DE WAAL, Praeses. J. A. VAN T LEVEN, Scriba. CLASSIS MIDDELBURG. Alle stukken voor de e.v. Classisver- gadering (10 november) te zenden naar Ds. P. G. den Hengst. Vijfde stukje) WEMELDINGE. Adreswijzigingen Nieuw adres Scriba Geref. Wemeldinge: D. Kerkhove, Molenstraat 27, Wemeldin ge- Nieuw adres Praeses Geref. Kerk We meldinge W. Dieleman, Beatrixweg 49, Wemeldinge, tel. (0 1192) 4 69. Nieuw adres Boekhoudster Geref. Kerk WemeldingeMevr. L. Hoogerheide Joosse, Molenstraat 31, Wemeldinge. Post rekening Geref. Kerk 40 13 20. Nieuw adres Penningmeester Diakonie A. Florusse, Westelijk Kanaalweg 47, We meldinge. Nieuw adres Secretaris DiakonieA. Deurwaarder, Beatrixweg 22, Wemeldinge. Nieuwerkerk. 1. Ingekomen: met bel. att. van de Geref. Kerk van Bruinisse br. en zr. de Beetv. d. Meijden, met hun zoontje Joh. Hendr. Petrus (doopattest)Adres: Erling Steenstraat. 28. Hartelijk welkom in de ge meente Geen onbekenden voor ons. Weest gezegend hier, en ten zegen 2. Onze kleine jeugdavond is gehouden, onder zeer goede belangstelling. Ons ver gaderlokaal was geheel gevuld. Het is leuk om de jeugd van de derde generatie te ho ren en te zien, met hun bijbels verhaal of opstel, een vrij opstel, gedichtjes, zang, enz. We hopen dat de jonge jeugd mét leidsters en leiders bemoedigd voortgaan. En nu nog een wensWanneer zal de grotere jeugd de handen ineenslaan, en verzamelen blazen. Spreekt cr eens met elkander over HET GEBED VAN DE VREEMDELING. Hoor Gij danen doe naar alles wat de vreemdeling tot u roept 2 Kr on. 6 32, 33. Onvergetelijk is mij deze tekst, 'k Heb daar eens over horen preken door 'n missionair predikant. Wat hij allemaal gezegd heeft, dat ben ik vergeten. Maar 't was zo iets moois. Echt om geestelijk van te genieten. De glanzen van Gods koninkrijk werden zichtbaar. De tekst is ook mooi. Genomen uit het grote gebed. Het gebed van koning Salomo, bij de inwijding van de tempel. Telkens worden er situaties aan de Here voorgelegd. Indien diten indien dat hoor Gij dan uit de hemel. Indien uw volk Israël verslagen wordt Indien er hongersnood in het land isEn zo ookwanneer er een vreemdeling komt, en men komt bidden in dit huis, hoor Gij dan uit de hemel... Wanneer een vreemdeling komt uit verren lande." Het is dus niet een vreemdeling, die al jaren onder Israël woont. Daar was al een regeling voor inzake zijn deel aan de eredienst (Num. 15). Neen, het is iemand, die een reis maakt naar Jeruzalem, om wat meer te weten te komen van de openbaring van de God van Israël. Hij heeft er al van gehoord. Van Gods macht, en zijn won derdaden, aan zijn volk gedaan. Deze vreemdeling komt naar de voor hof van de tempel. Daar buigt hij voor de Here. Hij wil zijn hart opheffen tot die God. Hij heeft ook een bepaalde bede in zijn hart, misschien wel meer beden. En nu vraagt Salomo Here, hoor Gij dan uit de hemel. Wil de vreemde ling niet teleurstellen. Verblijd hem door uw uitredding, uw uitkomst. Doe naar alles wat de vreemdeling tot u roept, die zo van verre kwam. En wat zal dan de vrucht zijn, als de vreemdeling zich verblijden mag over gebedsverhoring Dit is het toch, dit zal de uitwerking wezen dat alle vol keren der aarde uw naam leren kennen, en U vrezen Merkt u hoe hier de zendingsgedach te doorbreekt. Eerst zien' we die vreemdeling al komen op zijn verre tocht. Dan zien we hem knielen in de voor hoven des Heren. En daarna zien we hem terugkeren naar eigen land en volk, om 't daar te vertellen de Here, de God Israëls, is een grote Hoorder van het gebed Nog een vraag tenslotte. Is, wat Sa lomo hier veronderstelt, ook in werke lijkheid gebeurd We weten wèl van iets, dat in die richting wijst. De koningin van Scheba heeft het huis des Heren bezocht en de Here geprezen (1 Kon. 10). Er is een gezantschap uit Babel gekomen, om naar het wonderteken te vragen, dat de Here in de dagen van Hizkia gewerkt had (2 Kron. 32 31). Eens zou er een geschenk gebracht worden uit Ethiopië, naar de berg Sion (Jes. 18 7). 't Lijkt er iets op een bezoek, een vraag, een geschenk. Maar een gebed van een vreemdeling wordt niet met zoveel woor den genoemd. Wel zijn er in de buiten- bijbelse geschriften gevallen overgele verd van aanbidding door vreemdelin gen, te weten in de tempel van Zerub- babel. Ziet u daar de vreemdeling in gebed? Uit verren lande. Beschamend vaak voor hen, die dichtbij wonen. Knielt, met hem eerbiedig neer o, Here, Gij hoort het gebed. Tot U zal alle vlees komen. Nieuwerkerk J. H. BECKER. 3. Op 30 oktober, 's morgens om 10 uur, heb ik de beurt afgestaan aan Ds. Schuddcbeurs, die dan de H. Doop D.V. zal bedienen aan een kind van de fam. Scheeleden Breejen. Zoals u weet is Ds. Schuddebeurs de opvolger van Ds. Firct, als predikant voor de arbeid onder de doven. 4. De kerkvisitatie is onder ons gehou den. We mochten Ds. Scholing en Ds. Wentsel begroeten. En deze broeders ge zien hebbende en gehoord hebben, grepen we moed. De Koning der Kerk moge be kwamen tot de arbeid. 5. Collecte voor de vluchtelingende 2de collecte (de diaconale collecte) zal op 6 november bestemd zijn voor de le niging van de noden der vluchtelingen. Dan vraagt de Here van ons een offerande van barmhartigheid. 6. Volgens kerkeraadsvergadering D.V. vrijdag 11 november, 7.30 uur. 7. Een hartelijke groet tenslotte aan zieken en ouden, en aan allen die dit lezen. J. H. B. INGEZONDEN STUKKEN (buiten verantwoordelijkheid der redactie) Yerseke, 14-10-'66. Op uitnodiging van een specifiek inter kerkelijk comité, hebben ds. Maris en dhr. D. Boogaard, resp. Europees sec. van de I.C.C.C. en voorzitter van het I.C.C.C. jeugdcontact een lezing gehouden te Zie rikzee. De voorzitter stelde in zijn ope ningswoord als uitgangspunt, dat het sa menzijn gezien moet worden in het licht van 2 Tim.3 1017. Er is veel reden, om verontrust te zijn, omdat in onze dagen kardinale punten van de H. Schrift in het geding komen. We moeten de actie van de I.C.C.C. niet zien als concurrerend met de Wereldraad, maar als een getuigenis aangaande de Christus der Schriften. Ds. Maris sprak over het onderwerp „Strijdt voor het geloof". Nog diep onder de indruk van de beruchte V.P.R.O.- televisieuitzending van 12 oktober j.l., memoreerde ds. Maris de eerste verzen uit Judas, om te strijden voor het geloof, dat eenmaal de heiligen overgeleverd is. Ziende op het getuigenis van hen, in ge noemde uitzending, waar aangesloten leden van de W.R. aan deelnamen, hebben wij, ook als gewone kerkleden, tegen te pro testeren en biddend waakzaam te zijn, om te staan naar de ware éénheid, volgens Joh. 17. Helaas zijn we nog ver van de kerke lijke éénheid, aldus ds. Maris. Desniet tegenstaande werden we opgewekt niet passief af te wachten tot de begeerde één heid er is. De wereld ligt voor ons open en hoe zullen ze in Hem geloven, van wel ke ze niet gehoord hebben Ds. M. sprak over zijn internationale contacten en ge tuigde van de broederband van over verre grenzen. Met blijdschap herinnerde hij aan de opwekking in Duitsland „Geen ander evangelie". Hij wees ons op de bijeen komst in Dortmund, die door 22.000 mensen bezocht werd. De theologische wereld dreigt in genoemd land verwoest te worden, maar nochtans grijpt God weer in. De toekomst is donker, maar de be lofte Gods is waar en zeker, dat al de uitverkoornen zalig worden. Zonder strijd geen kroon. Het was een bezielend op wekkend woord, het werd afgesloten met het troostvolle 7de vers van Psalm 89. „Jeugd en oecumeniteit" was de titel, waar D. Boogaard over sprak. Met heen wijzing naar Gen. 3:15 wees spreker over de belofte Gods, van vijandschap tussen het zaad van de vrouw en van de slang. Het lijkt er op, dat de slang de kop zal vermorzelen, het zijn, naar Gods belofte, slechts de verzenen. Voor jong en oud was ook dit een po sitieve rede. De jeugd heeft een Schriftuur lijke oecumenische taak en het jeugdcon tact mag dit sinds 1959 met zegen doen. Als sluitstuk van de bijeenkomst werden nog een aantal dia's uit India vertoond. We kregen te zien de discriminerende Wereldraad van kerken mentaliteit aldaar. Bij het bezoek aan India van Dr. M. Intiré en Ds. Maris, waren er door toedoen van genoemde raad, een aantal kerken door de overheid gesloten. Het betrof de af gescheiden Thomaskerken, die om des ge- wetenswil zich wilden aansluiten bij de I.C.C.C. Om die reden was het bezoek van genoemde -predikanten aan India be doeld. Met belangstelling en verwondering mochten we de tienduizenden bijeenverga- derd zien bij de instituering van hun bis schop F. Schipper, Yerseke. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Joosse. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Scholing te Scharendijke. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Van Til. Getuigeniskerk (Adriaen Lauwereijszstraat) 9.30 uur Ds. Scholing. 5 uur Ds. Joosse. Plan Zuid Gymnastiekhal bij schoolgebouw) 10.15 uur Ds. Van Til. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 u. geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Ribberink te Beilen. Domburg 10 uur Ds. Oegema te Arnemuiden, 2.30 uur Ds. Helderman. Gapinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamp te Holten. Grijpskerke (in de Herv. Kerk) 10.45 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Ds. Krijger (Herv. pred.). Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Cozijnsen te Ouderkerk aan de Amstel. Serooskerke 10.15 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10.15 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 9 uur Ds. De Craene, 2.30 uur Ds. Den Hengst. Westkapelle 9.30 uur Ds. Helderman, 2.30 uur Ds. Oegema te Arnemuiden. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 uur Ds. Paksy, 3 uur Ds. Noorloos. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 uur Dhr. Musch, 7 uur gemeenschappelijke kerkdienst „Herv.-Geref.-Vrij Evang." in de Herv. Kerk. VoorgangersDs. Praas en Dhr. Musch. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 10 uur Ds. Noorloos, 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Ds. Gispen. Terneuzen 10.30 uur Ds. Gispen, 4.30 uur Ds. Berger. Oostburg 10 uur Ds. Hoogerwerf, 3 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Bruning te Nieuwlande(Dr.) Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Tiemens. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Loosman te Scheveningen, Bed. H. Av. en Dankzegging. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat geen opgave ontvangen. Driewegen 10 uur Ds. Wessel te Middelburg, 2.30 uur Ds. De Bruijne. Geersdijk 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Rheenen Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. De Bruijne. (Oosterkerk) 9 uur Ds. De Bruijne. 5 uur Ds. Jansen. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Slingenberg, Goes. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 9 uur Ds. Van Wouwe te Serooskerke, Bed. H. Av., 2.30 uur Ds. Joosse te Middelburg. Kapelle 10. en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. Hoekstra, Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwdorp 10. en 2.30 uur Ds. Meijer te Souburg. Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds. Juch te Kapelle. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg te Wolphaartsdijk. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. van Berge te Baarn Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2:30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Homburg te Giessendam. 2 november 8 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Hauw te Roosendaal. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Koolstra, Kruiningen Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Pontier te Vlissingen. Poortvliet geen opgave ontvangen. Rilland-Bath 9.30 uur Ds. Sloot, 5 uur Gemeenschap pelijke dienst in de Ned. Herv. Kerk. Liturgie Ds. Blok en Ds. Sloot. Prediking Ds. De Jonge. Tholen 10 en 5 uur Ds. Hoogsteen, legerpredikant te Eindhoven. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. v. d. Horst te Randwijk. 2 nov. 10 uur Ds. Becker, 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede geen opgave ontvangen. Nieuwerkerk 10 uur Ds. Schuddebeurs, 5 uur Ds. Becker, Herdenking Hervorming. 2 november 10 uur Ds. Nawijn te Zierikzee, 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Candidaat Davidse te Goes. 2 novémber 10 en 3 uur Ds. Wouters. Renesse geen dienst. Scharendijke geen opgave ontvangen. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn, Bed. H. Av. Zonnemaire geen opgave ontvangen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3