r Uit de Gemeenten I óföUiëte tetiMe*v NIEUWS Predikbeurten xondag 11 september 1966 de gemeente KRANKZINNIGENGESTICHT. Het op te richten Zeeuwsche Krank zinnigengesticht heeft, zooals bekend is, Dr. Schermers benoemd als genees heer-directeur, en deze heeft tot onze blijdschap in het begin dezer week deze benoeming aangenomen. Deze onze Stichting zal dus, zoo de Heere wil en wij leven, als geneesheer-directeur een man krijgen, die der zake kundig is, wijl hij te Bloemendaal verscheidene ja ren als zoodanig met lof en tot voldoe ning van het Bestuur der Christelijke Gestichten voor Krankzinnigen en daar na en nu nog aan het Christelijke Sa natorium voor zenuwlijders te Zeist werkzaam was. Door studie en door er varing heeft de heer Schermers dus kennis gekregen van hetgeen gewenscht en noodig is voor dezen gewichtvollen arbeid. Dit is ontegenzeggelijk van be- teekenis, met het oog op den bouw en de geheele inrichting van ons Zeeuwsch Gesticht. Het kan en zal gewis ook eene zeer te waardeeren winste zijn. Daarenboven zal de goede naam, dien hij verwierf, het vertrouwen van onze Stichting van meetaf ten goede komen. Wij hebben alzoo reden om den Heere te danken en ons te verheugen voor deze beschikking. De Heere doe hem ter bestemder tijde komen en vele jaren voor de Stichting ten zegen zijn LITTOOIJ. H EEN ZELDZAAM FEEST. Verleden Zondagavond was een zeer groote schare in de Gasthuiskerk van Middelburg opgekomen om te luisteren naar de rede, welke Ds. A. Littooij uit sprak en waarin hij gedachtenis hield van zijne veertigjarige ambtsbediening in de gemeente van Zeeland's hoofd stad. Hij vertolkte voor ons het tref fende woord van den Apostel Paulus doch door de genade Gods ben ik, dat ik ben en Zijne genade, die aan mij be wezen is, is niet ijdel geweest, maar ik heb overvloediger gearbeid dan zij al len, doch niet ik, maar de genade Gods die met mij is. Vier gedachten ontleen de hij aan dezen tekst, welke hij achter eenvolgens zeer duidelijk ontwikkelde. Met stille aandacht werd er geluisterd, en ieder zal wel gedacht hebben wat is die genade Gods toch rijk en vrij, mild en goed, want het was enkel lof en eere aan de onvolprezen goedheid Gods. Na deze rede, die inderdaad beant woorde aan de eischen, welke men daaraan stellen mag, spraken ds. v. d. Veen van Goes en ds. Toebes van St. Laurens de eerste namens alle Zeeuw sche Kerken en de laatste namens de Classis Middelburg. Beiden waardeer den de gaven, welke uit de volheid der genade in den grijzen jubilaris uitge blonken hebben en roemden den over- vloedigen zegen, welken God op zijn arbeid geschonken had voor heel ons gewest. Zij voegden er een hartelijke bede aan toe, waarmede allen instem den. Een zeldzaam feest. Hoe weinig ge beurt het, dat een dienaar des Woords veertig jaren mag arbeiden, en hoe ge ring is het aantal, dat al die jaren op eene en dezelfde plaats zulk een arbeid verricht. Aan ds. Littooij viel dit voor recht te beurt, en na zoo langen arbeid bekleedt hij zijn plaats nog met eere. Dit mag zeker wel een oorzaak van blijde dankzegging zijn. De Heere, die hem op al zijn wegen heeft geleid, die hem zoowel in droevige als in blijde dagen gesterkt heeft, die zijn leven met genade en eere gekroond heeft, blijve hem nabij, nu de ouderdom gekomen is en vervulle overvloedig al zijne begeer ten. BOUMA. wedstrijd zijn in en rond Kapelle. Zondag 11 september zal er om 10 uur een jeugd dienst gehouden worden, waarin ds. H. R. Juch voor zal gaan. Na afloop van de dienst is er een nabespreking. AGENDUM van de vergadering van de Classis Zeeuws-Vlaanderen der Ge reformeerde Kerken in Nederland D.V. dinsdag 13 september 1966 in de Gereformeerde Kerk te Schoon- dijke. Aanvang 14 uur. 1Opening der vergadering door de Praeses der roepende kerk. 2. Tekening der presentielijst. 3. Nazien en rapport der credentialen. 4. Constituering der vergadering. 5. Lezing en vaststelling der notulen. 6. Mededeling van gevoerde correspon dentie. 7. Behandeling van voorstellen of in structies der kerken. Examen Cand. M. A. Noorloos. 8. Behandeling der ingekomen stukken. 9. Rapporten, o.a. Kerkgrenzen. 10. Rondvraag naar Art. 48 K.O. 11. Benoeming van deputaten volgens deze huishoudelijke regeling. 12. Regeling der consulentschappen, en vacaturebeurten. 13. Afdoening van geldelijke zaken. 14. Aanwijzing van de roepende kerk, vaststelling van plaats, datum en uur van aanvang der eerstvolgende ver gadering. 15. Navraag. 16. Vaststelling van het Kort verslag. 17. Sluiting. Namens de roepende kerk van Aardenburg, J. KOLFF, Praeses. A. N. QUAAK, scriba. Rectificatie. Vergadering van de Classis Middelburg van de Gereformeerde Kerken in Neder land te houden op woensdag 14 september 1966 in de Getuigeniskerk, Adriaen Lau- werijszstraat, Middelburg. Aanvang HALF ACHT. THEOLOGISCHE HOGESCHOOL Oudestraat 6, Kampen. De rector van de Theologische Hoge school deelt mede, dat de inschrijving voor het collegejaar 1966/'67 zal plaats vinden op dinsdag 13 september a.s., 's morgens half elf in het gebouw van de Hogeschool. Bij de inschrijving moet worden getoond 1. diploma Gymnasium (A of B), 5-j. H.B.S. (A of B) of Kweekschool (3e leerkring 2. cijferlijst van het examen 3. attest van de kerkeraad 4. bewijs van recente doorlichting. Prof. Dr. A. D. R. Polman, h.t. rector. ADRESWIJZIGING. De aandacht wordt er op gevestigd dat het in het Jaarboek 1966 vermelde adres en telefoonnummer van Ds. R. Bakker, predikant te Rotterdam voor de verkon diging van het Evangelie onder Israël, niet meer juist is. Het adres luidt nu Molen laan 85, Rotterdam-13. Telefoonnummer (0 10) 22 69 51. Nieuwerkerk. 1. H. Doop. Ook deze doop is, op een vacantie-zondag bediend, aan Eveline Vis, op 7 augustus, door Ds. T.Kamper, van Zoetermeer. Gefeliciteerd, ouders, en de Here geve bekwaamheid en genade om uw jonge zes-tal groot te brengen. 2. Zieken: zr. Talen mocht thuisko men, hersteld. Br. C. N. Sijrier mocht thuiskomen. God geve u algeheel herstel, en Zijn leidingen. Zr. de Molenaar Schiettekatte is geopereerd, maar meer is thans, nu ik dit recente bericht neerschrijf, nog niet bekend. Verder zij al onze hoop, voor al onze noden en kwalen, lichamelijk of geestelijk, op Jezus. Hij heelt alle won den, en heelt alle smart. 3. Kerkeraadsvergaderingdeze ver gaderde 26 augustus, 7.30 uur. Gezongen werd Ps. 84 5 gelezen Jak. 5 111, en gebeden om Gods leiding. De notulen van 1 augustus werden gelezen en goedgekeurd. Op 11 september zal de ds voorgaan in Klaaswaal, en zal hier voorgaan Ds. War- nink, uit Slikkerveer. De eerste Classis- beurt is op 9 oktober, in Bruinisse. Op 14 september a.s. D.V. Classisvergadering, waarheen worden afgevaardigd als primi de predikant, br. den Haan en br. J. A. Schiettekatte A.Jzn (diaken). Als secundi: br. v. d. Male, en br. de Reus (diaken). De huisbezoeken zullen D.V. aanvangen 30 augustus, waartoe de gemeente weer in 3 wijken werd verdeeld. Met bel. attesta tie vertrokKoos Sijrier, naar Souburg. Met de richtlijnen voor de liturgie, door de Synode in concept gegeven, zullen we rekening houden, om eenheid en schake ring beide te behouden. Van het rapport Kerk en Deltaplan was door al de brs kennis genomen. Dit was een kleine greep uit het verhandelde. De volgende vergadering is D.V. vrijdag 23 september, 7.30 uur, en daarna D.V. 21 oktober. En 23 oktober Heilig Avondmaal. Br. S. Overbeeke eindigt met dankgebed. Om half 10 wordt de vergadering gesloten. 4. Tenslotte een groet en beste wensen aan ouden en zieken, in Nieuwerkerk en ver.der. J. H. B. Kapelle-Biezelinge. De jeugdcentrale zal vrijdag 9 september voor haar leden enkele wedstrijden organi seren. Om vier uur zal er voor de acht- tot twaalfjarigen een speurtocht gehouden worden met tot besluit een gezamenlijke maaltijd. Voor de jeugd van twaalf jaar en ouder zal er om half acht een puzzel Y e r s e k e. Afscheid ds. Booy, Ds. Booy nam afscheid in verband met zijn emeritaat. Dat gebeurde in een druk bezochte dienst, waarin de scheidende pre dikant na de schriftlezing uit 1 Thess. 5 1222, 1 Thess. 5 23 en 24 voor zijn predikatie had gekozen. Van verschillende kanten werd ds. Booy toegesproken en be dankt voor zijn werk in de gemeente en zijn samenwerking in verschillende organi saties en instanties. Als eerste sprak ds. Van den Berg uit Wolhpaartsdijk namens de Classis. Ds. H. R. J. Reijenga voerde het woord na mens de hervormde gemeente en de plaat selijke predikanten. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg voerde het woord namens de burgerlijke gemeente. Namens kerke raad en gemeente sprak ouderling C. L. Pronk, die de gemeente verzocht te zingen Psalm 84 vers 6. Ds. Booy sprak een dankwoord. Hij liet de gemeente zingen Gezang 72 vers 1 en 3. Na afloop kon men persoonlijk afscheid nemen van ds. Booy. Het adres van ds. Booy is Strick van Linschotenstraat 44, Linschoten (Utr.). UIT DE KERKEN Beroepen te Dokkum (5e pred. pl. Klundert en te Wierden C. v. d. Woude te Dronrijp te Dordrecht (vac. A. J. Jels- ma): G. Aalbersberg te Vlaardingen te Ter Apel P. v. Oosterhoudt te Beekber gen te Augustinusga-Surhuizum A. Seg- ger te Middelstum te Westeremden-Zijl- dijk en te Alteveer J. R. Dijkema, kand. te Hattum. Aangenomen naar Valkenswaard G. L. Goedhart, kand. te Amsterdam; naar Nijer- mirdum L. Zuidam, kand. te Den Haag. Bedankt voor Oldenzaal, Silvolde-Gen- dringen en voor Willemstad G. L. Goed hart, kand. te Amsterdam voor Kamerik L. Zuidam, kand. te Den Haag. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Bolnes nam ds. A. J. L. Hoogkamer afscheid van Wemeldinge met Mattheüs 28 22. Ds. Tj. Doesburg te Tienhoven is voornemens 18 september intrede te doen te Leerdam, na bevestiging door ds. A. Zwaan van Breukelen. Wegens ver trek naar 's-Gravenhage-West nam ds. A. J. Jelsma afscheid van Dordrecht met Jesaja 2 5. Het jeugdwerk in alle sectoren gaat weer beginnen. Laten we als gemeente biddend achter al dit werk gaan staan de catechisaties, de jeugdclubs, de jeugdverenigingen, het vormingswerk, de clubhuizen, de sportver enigingen. We bidden vooral ook voor hen, die daarbij leiding geven, plaatselijk en landelijk. Geve God ons jonge mensen, die willen toegerust worden tot christelijk dienstbetoon in de wereld. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Van Til, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds. Joosse, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Van Til, Dankzegging. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Van Wilgenburg. Getuigeniskerk (Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Joosse, Voorbereiding H. Av. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw Rentmeesterlaan 241) 10.15 uur Ds. v. Wilgenburg. (Geref. Rusthuis) 11.15 uur Ds. Joosse, Bed. H. Av. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 u. Ds. Bosman te Vrouwenpolder. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema, Voorb. H. Av. Domburg 10 uur Ds. Helderman, 2.30 uur Ds. Brederveld te Souburg. Gapinge 9.30 en 2.30 uur Ds. Fossen te Dordrecht. Grijpskerke 9.15 uur Ds. Vos te Baarn, 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 10 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer (Jeugdzondag) Oostkapelle 10.30 en 2.30 uur Ds. Vos te Baarn. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Meijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. (Bijzondere dienst met medewerking van de jeugd) Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Brederveld te Souburg, 2.30 uur Ds. Helderman. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Pontier. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 5 uur Cand. Noorloos, beroepen predikant te Aardenburg. Hoek 10 uur Ds. Gispen, 2.30 uur Ds. Berger. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Terneuzen 10 en 4.30 uur Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy (ochtend jeugddienst) Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Meyer te Beverwijk. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Wiersinga te Baarn. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Tiemersma te Vlaardingen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat 10 uur Ds. Brinkman te Kampen, 5.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 uur Ds. Van Rheenen te Colijnsplaat, 2.30 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen, Bed. H. Av. 5 uur Ds. De Bruijne, Dankzegging. (Oosterkerk) 9 uur Ds. De Bruijne, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, Dankzegging. 's-Gravenpolder 10.30 en 2.30 uur Ds. Goslinga te Amsterdam, Voorbereiding H. Av. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Bed. H. Av. en Dankzegging. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. v. Zuylen, Rotterdam Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Muntingh, em. pred. te Middelharnis. Wemeldinge 10 en 5 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 9 uur Ds. Van Rheenen te Colijnsplaat, 2.30 uur Ds. Van Til te Middelburg. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Steunenberg te Rotterdam CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Wouters, Dordrecht Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Ros te Harderwijk. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Slingenberg te Goes, Bed. H. Av. Poortvliet 10 en 2.30 uur Candidaat Van Krimpen te Dordrecht. Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Wessel te Middelburg. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds. Baas te Amsterdam. Haamstede 10 en 5 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Warnink te Slikkerveer (Jeugdzondag). Oosterland 9 uur Ds. Baas te Amsterdam, 3 uur Ds. Warnink te Slikkerveer. Renesse geen dienst. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn (Jeugdzondag). Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dhr. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3