r Uit de Gemeenten de gemeente NSEUWS Pr&tUkltourÉon srundssg 3 juli 1966 Studietoelagen voor Theologische studenten i Dat betekent met name voor het vol- wassenenwerk een geweldige vooruit gang. Ouderlingen, predikanten, amb tenaren, verpleegsters, bejaarden, land bouwers en al diegenen, die we vroeger gedurende het winterseizoen moeilijk in eigen huis konden ontvangen, kunnen van dan af in alle rust en gerieflijkheid bij elkaar komen. Daar zullen ze dan elkaar kunnen ontmoeten en spreken over wat zich rond hun functie, beroep, christen-zijn etc. in deze maatschappij afspeelt, over de vragen, die zich voor doen en de antwoorden en houdingen, die gevonden moeten worden. Dit betekent, dat er ook voor onze Hervormde gemeenten, die eveneens met het zoeken naar nieuwe mogelijk heden in hun aanpak bezig zijn een rui mere mogelijkheid voor ontmoetingen en besprekingen aanwezig zal zijn in klein en groot verband. Zou „Hedenesse" niet een gelegen heid bieden om een kerkeraadsweekend te houden eventueel met kinderprogram ma, een dag voor jonge gezinnen, een ontmoeting van mensen uit diverse ker ken, een beraad rond de vragen, die recreatie of industrialisatie met zich brengen Al deze mogelijkheden betekenen geenszins, dat het gebouw, dat nu ko men gaat alleen voor volwassenen be kend is. Heel Hedenesse en ook dus het nieuwe gebouw, blijft als vanouds trefpunt voor catechisanten, instuivers, jeugdkerkers etc. Voor deze jongeren is dit dan vaak niet de eerste ontmoe ting, omdat ze er al eerder geweest wa ren met de ULO, de huishoudschool, kweekschool, UTS of HBS. En zo groeit Hedenesse en streeft er naar met name kerk en provincie in deze tijd, die zoveel nieuwe dingen brengt, ten dien ste te staan. Da. S. R. C. van Kempen. Nieuwerkerk. 1Niet bij brood allen nog kwamen giften binnen, waarvoor hartelijk dank 2,50, 10,10,(in de collecte). We zenden dit door naar het bestemde adres. God zegene het. 2. Zr SyriërKort mocht nu weer naar haar eigen huis terugkeren. Br. J. de Bil, Kerkstraat, moest naar het ziekenhuis, maar de operatie is voorspoe dig verlopen. Allen verder herstel toegewenst. 3. Bij de Fam. RentierFlikweert moch ten we een blij kraambezoek brengen, na cc geboorte van hun vierde kind, de Here dankend voor Zijn goedheid. 4. Verkozen tot ouderling br. F. v. d. Male en br. G. W. de Reus tot diaken. Beide broeders voelden zich geroepen de benoeming te aanvaarden, in opzien tot de Here, die hen riep. 5. Een hartelijke groet aan allen, die dit lezen. J. H. B. De synode van Middelburg heeft be sloten een generaal deputaatschap in het leven te roepen, dat voor de ge zamenlijke Gereformeerde Kerken in Nederland studietoelagen gaat verlenen aan hen, die, hetzij aan de Vrije Uni versiteit, hetzij aan de Theologische Hogeschool in Kampen, voor de studie in de Godgeleerdheid zijn ingeschreven. Studietoelagen zullen krachtens het nu gewijzigde artikel XX der Kerkorde worden verleend om in de behoefte aan dienaren des Woords te voorzien. In het algemeen kan worden gesteld dat de synode het verschil wil wegne men, dat er bestaat tussen hen die aan de Theologische Hogeschool en die aan de Vrije Universiteit zijn ingeschreven als gevolg van de faciliteiten, welke laatstbedoelden genieten van de gelden de rijksregeling voor het verlenen van studiebeurzen en voorschotten. Generale deputaten stellen bij hun toelagenbeleid in het algemeen dezelfde voorwaarden als het Rijk en trachten bij het berekenen en vaststellen van de studietoelagen ook dezelfde normen te hanteren. Daarbij wordt dus rekening gehouden met de financiële draagkracht van de student, zijn ouders en eventu eel van zijn echtgenote. Het verstrek ken van beurzen en renteloze voor schotten of gemengde toelagen is te vens afhankelijk van de regelmatige studievoortgang het kan voorkomen dat op grond van een niet regelmatige studievoortgang een verdere studietoe lage wordt geweigerd. Ook wat de te rugbetaling betreft, evenwel gebonden aan een maximum van 1200,— per studiejaar, zullen generale deputaten handelen op dezelfde wijze als het Rijk. Het Rijk verleent geen studiebeurzen aan hen, die zonder diploma Gymnasi um maar wel met diploma H.B.S., Kweekschool of H.T.S., zich op de theologische studie willen voorbereiden en op grond daarvan als student zijn toegelaten. Zij kunnen zich terzake van een toelage echter wel tot het generaal deputaatschap wenden. Deze .cursis ten" studeren in Amsterdam als in Kam pen. Het aanvragen van een studietoelage kan voorts, in bijzondere gevallen, even eens geschieden door hen, die nog niet tot de studie in de Godgeleerdheid zijn toegelaten, maar van wie duidelijk het voornemen gebleken is, zich daarop voor te bereiden. Dat kan dus iemand zijn die zich voorbereidt op het staats examen of uit de hogere klassen van Gymnasium A. Vrouwelijke studenten studerend aan de Theologische Hogeschool, doctoraal studenten en zij die zich bekwamen voor het beroep van Godsdienstleraar, komen niet voor een toelage van de generale deputaten in aanmerking. Voor hen heeft het Studiefonds van de Theologi sche Hogeschool overeenkomstige voor zieningen getroffen. Nadere bijzonderheden kan men vin den in de richtlijnen, die generale de putaten hebben vastgesteld. Deze richt lijnen zijn verkrijgbaar bij het bureau studentenbelangen van de Vrije Uni versiteit, bij de commissie, ingesteld door het College van Curatoren van de Theologische Hogeschool te Kampen, en bij het secretariaat van generale de putaten, dat voorlopig berust bij de heer R. Gosker, Prins Hendrikstraat 17 te Zwolle. Een exemplaar van deze richt lijnen is toegezonden aan alle kerkera den en predikanten van onze kerken, zodat men ook bij de scriba of de pre dikant ter plaatse kan informeren. Dit laatste is vooral van belang voor hen, die in de herfst van dit jaar zich voor het eerst als student aanmelden en dus dit jaar voor het eind-examen Gymna sium A. of dat van H.B.S., Kweekschool of H.T.S. hopen te slagen. Mededeling van de Gereformeerde studenpredikanten voor hen, die in september 1966 zich voor het eerst zullen laten inschrijven aan een universiteit of hogeschool. De studentenpredikanten verzoeken dringend reeds nu opgave van de naam, geb. datum, studierichting, universiteit of hogeschool, van de a.s. studenten en hun thuisadres en indien reeds bekend hun studie-adres. De kerkeraden worden verzocht eind augustus attestatie of doopattest van de betrokkenen te willen sturen. De aandacht van de a.s. studenten wordt er op gevestigd dat de Geref. studentenpredikanten van 2029 aug. 1966 het Bijbel-Studiekamp organiseren op Terschelling in welk kamp a.s. eer stejaars van harte welkom zijn. Het programma bestaat uit bijbelstu die 's morgens en verschillende bespre kingen 's avonds, terwijl de middag is vrijgehouden. De kosten zijn 35, De leiding van het kamp is in handen van ds. L. Ringnalda (A'dam V.U.), ds. A. Schip pers (A'dam V.U.) en ds. R. J. van der Veen (Delft T.H.). Voor nadere informaties en opgave ds. R. J. van der Veen, Insulindeweg 242, Delft, tel. (0 1730) 2 31 06. Stad, naam en adres studentenpredikant Amsterdam Ds. J. Hessels Mulder, Nic. Maesstraat 40, tel. (020) 71 90 33; Ds. A. Hofman, Westlandgracht 223, tel. (0 20) 15 16 18 (voor Afro-Azia- tische studenten); Ds. L. Ringnalda, Rubenstraat 24, tel. (0 20) 72 31 54 Ds. A. Schippers, Reinier Vinkeles- kade 65 boven, tel. (0 20) 72 79 20. DelftDs. R. J. van der Veen, Insu lindeweg 242, tel. (0 1730) 2 31 06 Ds. K. Welbedacht, Ruys de Beeren- brouckplein 6, tel. (0 1730) 2 31 05. Eindhoven Ds. A. T. Besselaar, Pius- laan 36, tel. (0 4900) 1 32 98 EnschedéDs. A. Broek, Goolkaten- weg 192, tel. (0 5420) 1 77 79. Groningen Ds. C. de Kruyk, Krane- weg 88a, tel. (0 5900) 3 54 15. Leiden Dr. J. M. Vlijm, Lammen- schansweg 1, tel. (0 1710) 3 37 61 Wageningen Ds. H. Volten, Grebbe- weg 55, Rhenen, tel. (0 8376) 22 30. Rotterdam Prof. dr. A. Troost, 's-Gra- vendijkwal 40a, tel. (0 10) 25 04 42. UtrechtDs. P. Heinen, Prof. Leon. Fuchslaan 4, tel. (030) 71 2006; Dr. J. M. van Minnen, W. Barentsz- straat 55, tel. (030) 71 0623. Voor velen is nu de vakantie aangebro ken. Overal heen zullen zij uitzwermen. Moge God hen de nodige ontspanning ge ven, maar ook het verantwoordelijkheids gevoel voor elkaar en voor anderen. UIT DE KERKEN Beroepen te Vijfhuizen (N.H.): P. Wij- benga, kand. te Dedemsvaart te Papen- drecht (vak. K. H. Vegter): G. H. Ger ritsen te Nieuweroord te Onnen D. Bak ker, kand. te Eindhoven te Alteveer, Krabbendijke, Maartensdijk, Pesse, Strijen en te Tzummarum C. v. d. Zanden, kand. te Putten, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen te Nijmegen (als studentenpredikant met een bijzondere op dracht (voor het gesprek Rome-Reforma tie): G. W. de Jong te Emmeloord. Aangenomen naar Leerdam Tj. Does burg te Tienhoven (U.); naar Andel (N.B.): J. v. d. Linden, kand. te Huizen (N.H.); naar Utrecht-Noord (vak. W. Schouten): P. v. d. Spek te Rotterdam- IJsselmonde naar Rotterdam-Delfshaven (vak. K. J. Schaafsma): S. v. d. Veen te Zwijndrecht naar Wildervank J. Ver- have te Hollandscheveld. Bedankt voor Ter ApelTj. Doesburg te Tienhoven U.voor Aduard F. Dijkstra te Hijum en Finkum voor Ab coude, Hoogersmilde, Ottoland-Noorde- loos en voor Rottevalle J. v. d. Linden, kand. te Huizum (N.H.); voor Nieuwe Pekela E. Groenenberg te Oppenhuizen voor Opende K. Meima te Bunschoten- Spakenburg voor Alphen aan den Rijn (vak. wijlen W. Wijma): A. T. Besselaar te Eindhoven voor Bussum (vak. H. Schut): S. A. Boonstra te Rijswijk (Z.H.); voor Waarder (Z.H.): H. J. Diekema te Monnikkendam voor Kampen (vak. dr. D. van Swigchem): H. Tien te Ede voor Oostkapelle C. M. v. d. Loo te Soest. Beroepbaarstelling. Kand. C. v. d. Zanden, Van Damstraat 57 te Putten is met ingang van heden beroepbaar. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. d. Linde te Grootegast. 2.30 uur Ds. Joosse. 5 uur Ds. Wessel. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Joosse. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Wessel. 5 uur Ds. v. d. Linde. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw Rentmeesterlaan 241) 10.15 uur Ds. Joosse, Bed. H. Av. en Dankzegging. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Musch te Breskens. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. Bosman, 7 uur Ds. Kornet. Gapinge 9 en 2 uur Ds. v. Belzen te Vorden. Grijpskerke 10.30 uur Ds. Den Hengst, Voorb. H. Av., 7 uur Ds. Harms te Eindhoven. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 9 uur Ds. Den Hengst, 11.15 u. Ds. Meijer, 7 uur Ds. v. d. Linde te Grootegast. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. De Bruijne te Goes. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld, Voorbereiding H. Av. Veere 10.15 en 7 uur Ds. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankzegging. Vlissingen 9, 10.45 en 5 uur Ds. Griffioen te Rhenen. Vrouwenpolder 9 uur Ds. Streefkerk, 10.30 en 7 uur Ds. Von Meyenfeldt te Nunspeet. Westkapelle 9.30 uur Ds. Kornet, 2.30 u. Ds. Bosman CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Paksy. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 uur Ds. Musch, 7 uur Ds. Paksy. Hoek 10 uur Ds. Gispen, 2.30 uur Ds. Berger. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Ds. Gispen. Terneuzen 10 uur Ds. Berger, 4.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 uur Ds. Paksy, 3 uur Ds. Musch, Breskens Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Hanemaaijyer te Haar lemmermeer. Zoutespui 10.30 uur Ds. Hanemaaijer, 4.30 uur Ds. Heemskerk. CLASSIS GOES. Baarland 9 uur Ds. Kampherbeek te Heemse, 5 uur Ds. Slingenberg. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat Driewegen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 9 en 2.30 uur Ds. Radder. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Richel te Heemstede. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Richel. 5 uur Ds. Jansen. 's-Gravenpolder Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10.30 uur Ds. v. Belzen te Vorden, 3 uur Ds. Kornet te Vlissingen. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Koolstra. Kruiningen 10.30 en 2.30 u. Ds. Kampherbeek, Heemse Lewedorp 9 uur Ds. v. d. Berg, 5 uur Ds. v. Rheenen Nieuwdorp 11 uur Ds. Brederveld, 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. Rheenen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Slingenberg te Goes (Voormiddag Voorbereiding H. Av.) CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek, Bed. H. Av. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Hoekstra, Lewedorp Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Feringa te Ulvenhout. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Ommen Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Harms te Eindhoven. Tholen 10 en 5 uur Ds. Van Ommen te Werkendam CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse Haamstede 9 en 10.30 uur Ds. Vellema te Assen, 5 uur Ds. Vellema Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker, Voorber. H. Av. Oosterland Renesse 7 uur Ds. Scholing. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn, Voorber. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dhr. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3