I NIEUWS Predikbeurten zondag 15 mei 1966 en donderdag 19 mei 1966 Hemelvaartsdag de gemeente Op de meest eervolle wijze emeritaat verleend. De praeses dankt hem voor het vele werk in de dienst van zijn Hei land verricht en wenst hem een goede rusttijd toe. De predikanten v. d. Stoel en Jansen, Mie als deputaten Art. 53 K.O. aanwezig zijn sluiten zich hierbij aan. Ds. Den Boer neemt met een kort woord afscheid. Er is veel dankbaar heid bij hem, dat-hij dit werk heeft mo gen doen. Ingekomen stukken 1. Van de coördinatiecommissie van de Part. Synode Zeeland, die de op dracht heeft de grenzen van het ressort van de P.S. te bekijken. Aan deze com missie zal verzocht worden ook aan de zuidgrens aandacht te schenken en daartoe contact op te nemen met de Classis Zeeuws-Vlaanderen. 2. Van de kerkeraad van Hoek over het recreatiewerk in de Braakman. Hij wil daar gaarne medewerking aan ge ven, wat de door de weekse dagen be treft, maar voelt niet voor kerkdiensten op de zondag op het kampeerterrein, i.v.m. de eigen kerkdiensten, die daar nadelig door zouden kunnen worden be- invloed. 3. Van de P.S. Zeeland. Dat in de Acta '65 is opgenomen het besluit om de kerken Aardenburg en Breskens steun te verlenen. 4. Van het A.K.B. Dat het A.K.B. niets te maken heeft met het Interker kelijk bureau voor beroepingswerk", ge vestigd te Nieuweroord. 5. Van de Classis Arnhem, dat op nieuw beroepbaar verklaard werd in onze kerken Drs. Sierink te Ede. 6. Van de Classis Groningen, dat Ds. L. v. d. Vliet, voorheen predikant bij de vrijgemaakte kerken, beroepbaar gesteld werd in onze kerken. 7. Van de Generale Synode, een brief over de bij de Synode ingediende bezwaren t.a.v. het jongste doopsformu- lier. Wordt in handen gesteld van de brs De Feyter (Axel) en De Koeyer (Zaamslag) om op de septemberverga- dering daarover te rapporteren. Bevoegdheden van de Evangelist. De Classis besluit om aan de P.S., die in voortgezette zitting op 25 mei hoopt sa men te zijn een duidelijke uitspraak hierover te vragen. Tevens spreekt zij de wenselijkheid uit, dat dhr. Musch in alle Classes van de provincie preek- consent ontvangt. Preekconsent wordt verleend aan Dr. M. J. Mulder, voorheen predikant te Vlaardingen en nu verbonden aan de V.U. De Commissie kerkgrenzen brengt verslag uit. Niet alleen wat de bestaan de grenzen betreft, maar eveneens wor den grenscorrecties voorgesteld, voorts geeft zij haar visie over een mogelijke herindeling van kerken en tenslotte vraagt zij of wij, bij de toekomstige her indeling Van Zeeuws-Vlaanderen, niet toe moeten naar een centralisatie van de kerken. De Classis spreekt haar grote waar dering uit voor dit veelomvattend rap port en besluit dat dit rapport, na ver menigvuldiging, eerst diepgaand op de kerkeraden dient te worden besproken en op de volgende vergadering behan deld zal worden. Rapport commissie predikantstracte- menten. De commissie heeft de gege vens van de Generale Synode verwerkt voor een nieuwe regeling van de pre- dikanttractementen in onze Classis. In deze commissie wordt benoemd i.p.v. br Ribbens, br M. Arendsen te Schoon- dijke. Tot consulent van de kerk van Zaam slag wordt benoemd Ds. Berger, tot consulent van de kerk van Zoutespui Ds. Heemskerk. Ds. Paksy wordt van zijn consulent schap over de kerk van Breskens ont heven. Desgewenst zullen de deputaten van de Evangelisatie in de Classis als consulent optreden. De deputaten Evangelisatie stellen voor om voor het interkerkelijk recrea tiewerk van Breskens voor éénmaal 400,— te geven. Aldus besloten. Ds. Gispen rapporteert over de ge houden Part. Synode. Tot primus-kerkvisitator wordt be noemd Ds. Heemskerk, tot secundus Ds. Gispen. Ds. Berger, br. v. d. Driest (Oost burg) en br. De Boer (Axel worden benoemd in een commissie om een nieu we regeling voor de kerkvisitatie voor te bereiden. Volgende vergadering 13 september te Schoondijke. ModeramenDs. Heemskerk, praesesDs. Gispen, as sessor en Ds. Berger, scriba. Roepende kerk Aardenburg. Bij de rondvraag stelt Ds. Paksy voor aan de kerken in W. Zeeuws-Vlaan deren, om voor de dienst des Woords ruilbeurten af te spreken met de kerk van Breskens. Sluiting van de vergadering. Op last van de Classis, L. BERGER, h.t. assessor. UIT DE KERKEN Op 14 mei houdt de Gereformeerde Zondagsschoolvereniging haar jaarver gadering. Wij willen bidden voor alle werk dat op de zondagsscholen week-in week-uit geschiedt, waar vele kinderen voor het eerst en soms ook voor het laatst over het Evangelie horen. Wij bidden om een zegen voor de kinderen en de leiders en leidsters. Spreekuren Prot. Stichting ter bevordering van verantwoorde Gezinsvorming (P.S.V.G.) Goes Prot. Chr. Streekziekenhuis, iedere 4e woensdag van de maand van 19.0020.00 uur. MiddelburgMedisch Centrum, Eigen- haardstraat, iedere eerste dinsdag van de maand van 20.00—21.00 uur. Oostburgvoor inlichtingen telefoon (0 1179) 2 39. Terneuzen: Juliana-ziekenhuis, iedere 2e en 4e dinsdag van de maand van 19.0020.00 uur; voor inlichtingen (0 1179) 2 39. Beroepen te Utrecht-OvervechtK. Sie rink, laatstelijk predikant te Ede te Augustinusga-Surhuizum, Elburg, Koudum en te MunnekezijlTj. Ausma, kand. te Maarn te Hantum en te IjlstJ. Radstaak, kand. te Epe te Duisburg-Ruhrort (Did.) en te Wormerveer A. Bakker te Heme- lum te Marrum W. J. de Ruiter te Har- kema-Opeinde te Kruiningen en te Mole naarsgraaf-Brandwijk T. Ausma, kand. te Maarn te AndijkW. J. de Ruiter te Harkema-Opeinde te Soesterberg J. van Eijk te Willemstad te Nieuwdorp Jelsma te Lochem. Aangenomen naar Mariënberg C. van Ginkel, kand. te Ede naar Hasselt (2e beroep): S. Hoekstra te H. I. Ambacht, die bedankte voor Haastrecht. Bedankt voor Waarder en voor Koog aan de Zaan E. Groenenberg te Oppen huizen voor Klundert (2e pred. pl.): L. Herlaar te Rockanje voor Daarle, Gics- s-Rijswijk, 's-Gravenmoer, Kornhorn, Krui ningen, Onderdendam, Rotterdam-Hey- plaat, Rottevalle en voor WommelsC. van Ginkel, kand. te Ede voor Gorin- chem (2e pred. pl.): J. F. ter Hart te Val- kenswaard voor Zwijndrecht-Grote-Lindt (vak. P. Smilde): H. Lijesen te Schoone- beek. Afscheid en intrede. Ds. L. L. van der Vliet, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Groningen-Noord is voornemens 5 juni intrede te doen te Hoogeveen. Kand. H. J. Bruning van Amsterdam-Slotermeer is voornemens 8 mei intrede te doen te Metslawier, na bevestiging door Ds. R. J. Beukema van Groningen-Zuid. Ds. W. F. Bolt te Tilburg is per 1 oktober 1966 benoemd tot geestelijk ver zorger van de psychiatrische inrichting Bloemeïidaal te Loosduinen. Ds. Bolt heeft deze benoeming ook aangenomen. Beesterzwaag. Daar de bevolking in de laatste jaren snel toegenomen is en dit aantal zich in de komende jaren nog verder zal uitbreiden, heeft de kerkeraad besloten over te gaan tot de bouw van een nieuw bedehuis. Dat dit geen luxe is blijkt wel uit het volgende tijdens de laatste dien sten hebben vele leden de kerkdienst in de consistorie via een gesloten televisie- circuit moeten volgen, omdat de kerkzaal tot de laatste plaats bejzet was. Ook de vestiging van een vormingscentrum van de Gereformeerde kerken heeft de bouw van dit nieuwe kerkgebouw bijgedragen. Er is reeds berekend, dat de gemeente in 1990 ruim 600 leden zal tellen. Naast een bij drage van S.S.K. en een lening bij de Spaarbank voor Protestants Nederland heeft ook de jeugd haar steentje bijgedra gen om de kosten van het nieuwe kerkelijk centrum 420.000,te dekken. Tijdens een gemeente-avond heeft de bouwcom missie het plan aan de gemeenteleden voor gelegd en het eenvoudig, maar toch mo derne ontwerp bleek veel waardering te vinden. Voor het gebouw is een groot plein. Vanaf dit plein komt men in de ont moetingshal, die voor drie verschillende doeleinden gebruikt kan worden, namelijk als ontmoetingsruimte op zondag, als ver gaderruimte en als gedeelte van de kerk zaal, door deze ruimte er bij te trekken. De kerkzaal telt 360 zitplaatsen, met de ontmoetingsruimte echter 90 meer. De preekstoel staat los van de wand. In de westhoek van de ruimte is het liturgisch centrum met avondmaalstafel, doopvont en orgel geprojecteerd. Aan de achterzijde komt een 21 meter hoge klokketoren. De lichtval wordt verkregen door de ramen bovenin de 9 meter hoge wanden, terwijl in de oostmuur (de achterwand) een groot raam is aangebracht. Het ligt in de bedoe ling dat het kerkgebouw voor de winter glasdicht is en dat het voorjaar 1967 in gebruik kan worden genomen. Giften en legaten. Te Dokkum werd een gift van 500,ontvangen. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Wessel. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Van Wilgenburg. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Wessel. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw Rentmeesterlaan 241) geen dienst. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. (Getuigeniskerk) maandag 16 mei: 8 uur Bevestiging Ds. Overdulve. (Hofpleinkerk) Hemelvaartsdag 9.30 u. Ds. Wessel Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Smeenk te Almelo. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10.15 en 2.30 uur Ds. Joosse, Voorb. H. Av. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Joosse. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Von Meyenfeldt. Grijpskerke 10 uur Ds. Streefkerk, 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. De Craene. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 9 en 7 uur Ds. Meijer te Meliskerke. Serooskerke 10.15 en 2.30 u. Ds. Meijer te Meliskerke St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Elshout. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 uurDs. Meijer, 2.30 uur Ds. Van Til. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Ds. Streefkerk Vlissingen (St. Jacobskerk) 9 uur Ds. Kornet, (Johanneskerk) 5 uur Ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. Meijer te Souburg. Westkapelle 9 uur Ds. Joosse, 2.30 uur Ds. Kornet. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Pontier. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. De Bruin te Rotterdam. Axel 10 en 3 uur Ds. Von Meijenfeldt te Hilversum. Breskens 10 en 3 uur Ds. Ringnalda. Hemelvaartsdag, Kerkdienst Geref.-Herv., Herv. Kerk, 9 uur Ds. SpaanDs. Musch. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Heemskerk. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Gispen Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Ds. Berger. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Gispen. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht. CLASSIS GOES. Baarland 10.30 uur Ds. Goedendorp, 2.30 u. Ds. Jansen Hemelvaartsdag 10 uur Ds. De Bruijne. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Fransen. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Driewegen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. v. d. Veen Geersdijk 9 en 2.30 uur Ds. De Regt te Nieuwendijk. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg te Middelburg. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Koolstra. 5 uur Ds. De Bruijne. (Oosterkerk) 9 uur Ds. De Bruijne. 5 uur Ds. Koolstra. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10.30 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Koolstra. Kruiningen 10 en 2.30 u. Cand. Westerhof, Amsterdam Hemelvaartsdag 8.45 uur Ds. Jansen. Lewedorp 9 uur Ds. Eikelboom, 2.30 u. Ds. De Bruijne Nieuwdorp (Herv. Kerk) 9.15 en 3.45 uur Ds. Goedendorp. Hemelvaartsdag 9.15 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 uur Ds. Van Rheenen, 4.30 uur Ds. De Regt te Nieuwendijk. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Te vel, Zwijndrecht, Voorbereiding H. Av. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Ringnalda, Middelburg. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Boerma te Rotterdam. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds. Slingenberg, Goes Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Hemelvaartsdag 9.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 uur Ds. Bakker te Rotterdam, 5 uur Cand. Van Wieren te Oudega. Hemelvaartsdag 9 u'*r Ds. Aalbersberg, Vlaardingen CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Hemelvaartsdag 9 uur Ds. Becker. Oosterland geen opgave ontvangen. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn. Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dhr. Jansma. IS

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3