Olfcc&tt tedMzvt ZENDING LITT00IJ 0LTH0FF Predikbeurten zondag 1 mei 1966 AAN DE ZEEUWSE KERKEN. Doordat een gedeelte van de opgegeven bijdragen en collecten was weggevallen bleef de beloofde ondertekening weg. En de 23 cent ergens bleven ook in het on zekere. Voor alle zekerheid en om misver standen te voorkomen kan ik zeggen die 23 cent per ziel is voor A.G.K.O.S. de geestelijke arbeid van de Gereformeerde kerken onder de schippers. Postrekening 28 21 51 t.n.v. Deputaten A.G.K.O.S. in Zeeland te Wemeldinge. Met broedergroeten, H. SCHOLING, scriba II h.t. Particuliere Synode. AGENDUM voor de Classisciale ver gadering op dinsdag 3 mei a.s. in de Gereformeerde Kerk te Schoondijke (Laus Deo). Aanvang 14.00 uur. Het moderamen voor deze vergadering bestaat, volgens art. 9 H.R., uit de brs Ds. W. H. Gispen, Praeses Ds. E. Hoo- gerwerf, Scriba Ds. L. Berger, Assessor. Orde der werkzaamheden volgens art. 10 H.R. 1Opening der vergadering door de praeses der roepende kerk. 2. Tekening der presentielijst. 3. Nazien en rapport der credentialen. 4. Constituering der vergadering. 5. Lezing en vaststelling der notulen. 6. Mededeling van gevoerde correspon dentie. 7. Behandeling van voorstellen of in structies der kerken. Emeritaat Ds. Den Boer. Bevoegdheden van de Evangelist. Hoek kerkdiensten in De Braakman. 8. Behandeling der ingekomen stukken. Zaamslag en Zoutespui vragen con sulent. 9. Rapporten: (kerkgrenzen), (pred. tractementen) 10. Rondvraag naar art. 48 K.O. 11. Benoeming van deputaten, volgens deze huishoudelijke regeling. 12. Regeling der consulentschappen en vacaturebeurten. 13. Afdoening van geldelijke zaken. 14. Aanwijzing van de roepende kerk, vaststelling van plaats, datum en uur van aanvang der eerstvolgende ver gadering. 15. Navraag. 16. Vaststelling van het kort verslag. 17. Sluiting. J. J. van Drongelen, Scriba. Zoutespui, 21 april 1966. THEOLOGISCHE HOGESCHOOLDAG Op donderdag 12 mei a.s. wordt deze dag weer gehouden in de Burgwalkerk te Kampen, onder leiding van Prof. Dr. C. v. d. Woude, die eveneens de korte bid stond leidt. In de morgenvergadering, aanvang half elf, spreken Prof. Dr. A. D. R. Polman, rector, over de fata en gebeurtenissen van het afgelopen cursusjaar en Prof. Dr. J. T. Bakker over zijn reis naar Pakistan, van welke hij juist is teruggekeerd. De middagvergadering, welke begint om 2 uur en eindigt 3.30 uur, zal een ander karakter dan gewoonlijk hebben. Er zal nl. een openbaar gesprek gehouden worden, waaraan o.a. deelnemen de hoogleraren Dr. A. D. R. Polman en Dr. H. N. Ridder bos, terwijl met enkelen nog contact voor deelname wordt opgenomen. Het onder werp voor dit gesprek zal zijnvragen rondom de Heilige Schrift. Tussen de samenkomsten in zal gelegen heid zijn, en eventueel ook na beëindiging van de Hogeschooldag, om de gebouwen dezer School te bezien. En dit is zeker nu de moeite waard, daar ze geheel gemoder niseerd zijn wat het inwendige betreft. Slechts de grote Aula moet nog een mo dern aanzien krijgen, hetgeen vermoedelijk ook dit jaar zijn beslag zal krijgen na goed keuring door het Curatorium. We kunnen U dus een actueel en aan lokkelijk programma aanbieden. Zeer hopen we, dat velen, predikanten, correspondenten en andere afgevaardigden of belangstellenden, de jaarlijkse dag van de Hogeschool onzer kerken met een be zoek zullen vereren. Door de jongste besluiten der Generale Synode, welke diverse hoogleraren ter vervanging en ter uitbreiding benoemde, en vanwege stijging van studentenaantal blijkt deze inrichting voor Theologisch Hoger Onderwijs een al belangrijker plaats in onze kerken en in de harten van haar leden in te nemen. Namens de Commissie van Voorbereiding, Prof. Dr. H. N. Ridderbos, voorzitter. Ds. G. Brinkman, secretaris. RWANDA. Een belangrijke commissie. Dat is de bouwcommissie van de Rwanda-commissie, die adviezen for muleert met het oog op de bouw van het kerkelijk centrum in Kigali. Dit is een reuze project en vraagt technische begeleiding vanuit Nederland. Van deze commissie maakt ook deel uit de heer J. H. van der Zee, de architect, die enige tijd geleden een bezoek aan Rwanda bracht. Zijn bureau voert nu de moeilijke opdracht uit, om de teke ningen te maken voor de bouw van het kerkelijk centrum. Dit is een moeilijke bezigheid, omdat de manier van bouwen in Rwanda heel anders is dan in Ne derland. Een belangrijke reis. Tijdens de laatste vergadering van de bouwcommissie werd het duidelijk, dat op korte termijn een financieel des kundige naar Rwanda moest gaan, ten einde de financiële kant van de bouw projecten te regelen. De heer Das, pen ningmeester van de Rwanda-commissie, verklaarde zich bereid om 14 dagen van zijn vakantie op te offeren voor dit werkbezoek. Het bezoek bedoelt ook uitdrukking te geven aan de nieuwe band, die er is ontstaan tussen de Kerk in Rwanda en de zendende Kerken van Middelburg en Rotterdam, zij het dan, dat deze band via Brussel loopt. Overbelasting. De heer Jan Hylkema blijkt zoveel verantwoordelijkheden op z'n schouders gekregen te hebben, dat hij het allemaal niet meer kan bijbenen. Behalve de gro te bouwprojecten in Rem era en Kigali, draagt hij samen met de heer Johan de Smalen ook nog verantwoordelijk heid voor kleinere bouwprojecten. Daar om werd besloten om iemand te zenden, die hem kan gaan helpen. Een oproep in ,,Jong Gereformeerd" leverde niet minder dan plm. 90 sollicitanten op. Terwijl ook sommigen reageerden op de televisie-uitzending. Dankbaarheid in steen. De zendende Kerken van Middelburg en Rotterdam hebben hun dankbaar heid voor de aanvaarding van mede verantwoordelijkheid voor het zendings werk in Rwanda willen uitdrukken in de vorm van een kerkgebouw. Dit zal ongeveer 150.000,— gaan kosten. Dit kerkgebouw maakt deel uit van het grote bouwproject in Kigali. Het zal hoewel het natuurlijk sober gehou den zal worden een representatief gebouw worden in de hoofdstad van Rwanda. In de bus naar Brussel. De 8 leden van de Rwanda-commis sie zijn lid geworden van de algemene vergadering van de Belgische Protes tantse Zendingsraad, die 1 a 2 maal per jaar vergadert. Er zal een busje nodig zijn om de delegatie te vervoeren. Een landbouwproject De kerk in Rwanda heeft de wense lijkheid naar voren gebracht om te ko men tot de vorming van een landbouw project. Nagegaan wordt, in hoeverre aan deze wens uitvoering kan worden gegeven. Bezoek uit Rwanda. De secretaris van de Presbyteriaanse Kerk in Rwanda zal een bezoek aan Europa brengen. Hij zal ook Nederland bezoeken. Op zijn tocht door Nederland zal hij worden begeleid door ds C. M. Overdulve, die met verlof is. Goede samenwerking met België. Hoe goed de samenwerking is, kan blijken uit het feit, dat de secretaris van de Rwanda-commissie benoemd werd als een van de vice-presidenten van de Protestantse Zendingsraad van België. Hij onderging intussen de vuurproef. Nieuws uit Rwanda. Drs H. Baas is de auteur van dit nieuwe orgaan, dat het thuisfront op gezette tijden inlicht over de situatie in Rwanda. Zijn informaties worden op hoge prijs gesteld. Gezien het feit, dat de informatiebronnen beperkt zijn, ver baast het ons telkens weer, dat de schrijver er steeds weer in slaagt het nieuws te verzamelen. Rond de verjaardag van H.M. de Ko ningin bidden wij voor ons koninklijk huis, dat de laatste tijd meer dan anders in de publiciteit is geweest, vaak op minder fraaie wijze. Wij bidden om Gods wijsheid en genade voor ons koninklijk paar en voor onze prinsessen. WIJ WAREN VACANT We hadden een dominee van elders, zoals we dat vaak bij ons zeggen. In de consistorie gaf men hem de afkondiginge van die morgen. Daar was ook een mede deling van de antirevolutionaire kiesver eniging bij, dat ze maandagavond verga derden. De dominee keek de afkondigingen na, fronste zijn wenkbrauwen bij het zien van de mededeling van de kiesvereniging en zeiBroeders, dat hoort niet in de kerk thuis, dat kondig ik niet af Nu hadden we bij ons een wijze ouder ling, die hem antwoordde „Dominee, we kunnen uw standpunt begrijpen, dat u vindt, dat de kerk alleen richtlijnen voor het politieke leven geeft en geen bepaalde partijkeuze propageert, maar de secretaris is deze week voor het eerst vader gewor den en heeft daardoor vergeten de uitno digingen rond te sturen. En daar de A.R.- partij hier alleen maar leden heeft van onze kerk en vermoedelijk alle leden in de kerk aanwezig zijn, heeft hij ons dit gevraagd en de kerkeraad had geen be zwaar en daarom zouden we graag zien, dat u het dit keer wèl deed". „Nou, in dit geval dan zei de domi nee en deed hét. Na de dienst zei een ander ouderling, die wat jonger was, tegen die wijze ouder ling „Wat was dat voor onzin vanmor gen. Is die vergadering ook geen dienst in Gods Koninkrijk En wie bepaalt de dienst bij ons De kerkeraad toch Die is toch verantwoordelijk voor liturgie en afkondigingen Ik had het die dominee wel anders gezegd De wijze ouderling zei„Ik sprak toch ook de waarheid En zelfs een dominee is gevoelig voor diplomatie (Gron. Kerkbode) SOS. MOGEN WIJ DE ADVERTEN TIES, DIE U IN ANDERE BLADEN WILT PLAATSEN, VOOR U DOORGEVEN? HET KOST U NIETS MEER EN MET EENMAAL SCHRIJ VEN IS U VAN ALLES AF. ADVERTENTIE-BUREAU Spanjaardstraat, Middelburg. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Joosse. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Wessel. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Van Til. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Wessel. 5 uur Ds. Joosse. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw Rentmeesterlaan 241) 10.1 uur Ds. Van Til. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Tevel te Zwijndrecht. Gapinge 9.30 uur Ds. v. d. Wal te Zwolle, 2 uur Ds. Joosse. Grijpskerke 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 u. Ds. Meijer Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 10 uur Ds. Meijer, 2.30 uur Ds. Den Hengst Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Elshout. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10.30 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Meijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen (St. Jacobskerk) 9 uur Ds. Kornet. (Johanneskerk) 5 uur Ds. Meijer, Souburg. Vrouwenpolder 10 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. v. d. Wal te Zwolle. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Kornet. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Ringnalda. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Musch. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Ds. Gispen. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Bakker te Hoorn. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Visscher te Zwijndrecht Bed. H. Av. en Dankzegging. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Pontier. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Driewegen 10.45 uur Ds. Goedendorp, 2.30 uur Ds. Jansen. Geersdijk 10.30 en 2.30 uur Ds. Richel te Heemstede. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Koolstra. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Koolstra. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Cand. Boonstra, Dordrecht. Lewedorp 9 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Voormiddag Bed. H. Av. Nieuwdorp (Herv. Kerk) 9.15 en 3.45 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Mintjes te Halfweg Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Brederveld te Souburg. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Brunsting te Baarn. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Overdulve, Zend. pred. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dhr. Jansma. Oosterland Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur BSCS

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3