Uit de Gemeenten I NIEUWS Predikbeurten zondag 24 april 1966 de gemeente voor ons te behandelen De vrouw in het ambt - het voorstel van de Classis Goes voor hulp aan de onderontwikkelde gebie den - de nieuwe regeling voor hulpbehoe vende studenten - meerdere afvaardiging van de Part. Synoden naar de Gen. Sy node - kerk en recreatie en industrie. Natuurlijk wordt er gelegenheid geboden om met de inleiders van gedachten te wis selen. Zoals gebruikelijk wordt er ook dit jaar weer een broodmaaltijd aangeboden. Gezien de belangrijkheid van de onder werpen en wel speciaal het onderwerp „De vrouw in het ambt", hetwelk in de middagvergadering wordt behandeld, stel len wij ook de aanwezigheid van de zus ters uit onze kerken ten zeerste op prijs. De middagvergadering begint om onge veer 2 uur. Namens het Comité, D. J. Rouw, voorzitter. B. Hogendorf, secretaris. AGENDUM van de vergadering der Classis Zierikzee der Gereformeerde Kerken in Nederland D.V. woensdag 11 mei 1966 te Zierikzee, in het Ver enigingsgebouw der Geref. Kerk, St. Domusstraat, des avonds 18.30 uur. 1. Opening door de samenroepende kerk van Zonnemaire. 2. Nazien der credentiebrieven door de kerk van Brouwershaven. 3. Constituering van de vergadering en het moderamenPraeses Ds. J. H. Nawijn Scriba Dr. J. H. Becker Assessor Ds. G. den Heetcn Actua- rius br. J. M. de Waal. 4. Vaststelling der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies en voorstellen. 7. Rapporten. 8. Benoemingen. 9. Rondvraag naar art. 48 K.O. 10. Regeling der vacaturebeurten. 11Hoofdelijke rondvraag. 12. Aanwijzing van de samenroepende kerk. 13. Vaststelling van de datum der volgen de vergadering en het aanwijzen van het moderamen. 14. Persverslag. 15. Sluiting. Namens de samenroepende kerk van Zonnemaire, D. JANSMA, Praeses. H. VOSHOL, Scriba. Classis Goes der Geref. Kerken. Commissie Ouderlingencursussen. Samenroeper D. J. Rouw, Goes, Wilhelminastraat 16d, tel. (0 1100) 66 76. Aan de Raden der Gereformeerde Kerken van de CLASSIS GOES. Weleerwaarde en Eerwaarde heren en broeders, Namens bovengenoemde commissie der Classis Goes deel ik u het volgende mee Op veler verzoek zijn de door de com missie te organiseren Ouderlingencursussen voor het seizoen 1965-'66 vastgesteld bui ten het eigenlijke huisbezoekseizoen. Dat zou nl. naar hun, en onze mening het be zoeken van deze cursussen gemakkelijker maken We spreken dan ook graag de hoop uit, dat de nu volgende aankondiging een stroom van ambtsdragers naar de Goese Westerkerk zal lokken, meer dan vaak anders het geval was. En vooral ook een groot aantal jongere ouderlingenDe ambtsdragersvergadering van de Classis, waar ds. Ringnalda van Middelburg sprak over het onderwerp „Kerk en Industrie", zij daarvoor een voorbeeld. We roepen u dus bijeen op vrijdag 6 mei a.s., 's avonds 7.30 uur, in de zaal achter de Goese Westerkerk, waar de Goese evangelisatie-ouderling br. W. van 't Sant te Kloetinge hoopt te spreken over „De bijkomende taken van de wijkouderling". Hij is niet van plan daarbij alleen te spreken over evangelisatiewerk, maar hoopt het gemeenschap-vormende werk van de ouderling in brede zin aan de orde te stellen. Br. Van 't Sant kent de dorps situatie uit het land van Altena, en u be hoeft dus niet te vrezen, dat dit een „stads-1 onderwerp" wordt Verder hopen we D.V. op donderdag 2 juni a.s., weer 's avonds half 8, in dezelfde zaal van de Goese Westerkerk, bij elkaar te komen, óm te luisteren en van gedachte te wisselen met ds. G. S. Oegema van Arnemuiden. Die stelt aan de arde „Hoe doen we huisbezoek (en hoe leiden we een nieuwe collega in dat werk in)?" Goede wijn behoeft geen krans En nu maar hopen op een paar goede samenkomsten, waarin veel broeders el kaar zien en spreken en moed grijpen voor het ambtswerk. Noteert u de beide data, en denken auto-bezitters er om voor hun collega- tweewielers een plaatsje te reserveren, dat minder van weersomstandigheden afhanke lijk is Met hartelijke groeten, Godc bevolen. Namens voornoemde commissie, D. J. ROUW. Aan dc kerkeraden van de kerken, die ressorteren onder de Particuliere Synode van Zeeland. Geachte broeders, Op verzoek van het moderamen van de laatstgehouden Particuliere Synode geeft, ondergetekende scriba II, alvast aan u door de volgende vastgestelde collecten en omslagen voor de kalenderjaren 1966 en 1967: Artikel XVII K.O. emeritiverzorging 1966: 127.000,— 1967: 260.000,—. Artikel XX K.O., hulpbehoevende stu denten 1966 2 collecten 1967 1 col lecte le halfjaar. Artikel XXXXVIII K.O., hulpbehoeven de kerken 1966 6.000, Quaestor van de Particuliere Synode 1966 67.000,—. Voor de Zendingle halfjaar 1966 64.350,— 2e halfjaar 1966: ƒ64.350,—. Voor de Evangelisatie 1966 3 collec ten (kerken, die het ene offer hebben 1 collecte). 23 cent per ziel. Gereformeerde Stichting voor Maat schappelijk Werk, Diaconale omslag): 1966 58 cent per ziel 1967 64 cent per ziel. Theologische Hogeschool te Kampen 1966 2 collecten 1967 2 collecten. Vrije Universiteit te Amsterdam 1966 1 collecte 1967 1 collecte. THEOLOGISCHE HOGESCHOOL van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Voor hen die interesse hebben in de theologische studie en het diploma Gyma- sium, H.B.S., H.T.S. of Kweekschool be zitten of binnenkort hopen te behalen, wordt een voorlichtingsdag gehouden. Op zaterdag 7 mei a.s., 's morgens half elf, zijn de aankomende studenten hartelijk welkom in het gebouw van de Hogeschool. Over alle facetten van de studie en het studentenleven alsook over de financiële steun die men kan ontvangen (overeen komstig rijksnormen), wordt informatie verstrekt en kan een gesprek plaats vinden met hoogleraren en studenten. Reiskosten worden vergoed. Een maal tijd in de mensa is gepland. Opgave voor deelname Bureau Theolo gische Hogeschool, Oudestraat 6, Kampen. Nieuwerkerk. 1. Kerkeraadsvergadering D.V. vrijdag 22 april, half 8. 2. Openbare belijdenis des geloofsis afgelegd door Jan Hendrik Overbeeke en Adriana Maatje OverbeekeStoutjesdijk, op Palmzondag. Lukas 22:31, 32 was de tekst: Wat doet Satan: (schudden). Wat doet Christus: (bidden). Wat doe ik: d.w.z. wat mag ik dan door Christus' kracht doende ander sterken, helpen. Na afloop mochten we in de kerkeraads- kamer een boekje overhandigen Gebeden, verzameld door Ds. Delleman. Jan en Adrie, wanneer jullie, na Avondmaalsvie ring bij ons, de attestaties zullen opvragen naar Zierikzee, dan zegene God jullie, en Hij stelle tot een zegen 3. Terug uit het ziekenhuis: vandaag (7 april) kwam br. Vis weer thuis, gene zen. We zijn met hem verblijd, dat hij weer met zijn vrouw en z'n vijf kinderen ver enigd is, door 's Heren goedheid. 4. Onderweg-kerk: 'n nieuwe tijd plaatst ons voor nieuwe taken. De hoofdgedachte van deze evangelisatietaak is provinciaal al uitgewerkt. Nu nog de practische ver wezenlijking, om op zondag iets te mogen zijn voor die schare, die langs trekt. Als er eens iemand gewonnen en getrokken mocht worden tot zaligheid Staande ge houden door de Here, om zo te zeggen, door ons als Zijn instrumenten. In een korte speciale kerkdienst, onderweg, in de cantine van het werkkamp „Oosterland", met een contact-gesprek zo mogelijk daar na. Zal dit alles slagen Wij weten het niet. Waar het al gedaan wordt wél. God zegene deze pogingen, tot de uitbreiding van Zijn Koninkrijk. J. H. B. UIT DE KERKEN Beroepen te Amsterdam-Slotervaart-Os- dorp C. J. Tissink te Bodegraven te Voorthuizen (vak. P. Melse): W. Stolte te Kamerikte Weesp (vak. W. v. d. Zwan): G. de Vries te Capelle aan den IJssel te 's-Gravenhage-WestA. J. Jelsma te Dordrecht. Aangenomen naar Noordwijk aan Zee (vak. B. Bouma): C. Warner te Raams- donk c.a. naar Rijnsburg (vak. H. Post): A. Baayen te Zuidland. In vele ontwikkelingslanden laait de ideologische strijd op. Wij bidden voor al deze landen om vrede en rust. Wij bidden ook voor kerk en zending in die landen, dat zij de dienst van Christus nederig en oprecht mogen vervullen. Bedankt voor Drachten (vak. H. E. Wijnja), Hillegom (2e pred. pl.) en voor Hoorn N. Wijngaarden te Idskenshuizen; voor Gouda (vak. J. Hengeveld): A. G. Baayen te Zuidland voor Harlingen C. Brilman te Treebeek voor Bones C. Warner te Raamsdonk. BeroepbaarstellingenKand. J. Radstaak te Epe stelt zich met ingang van heden beroepbaar. Kand. T. Ausma te Maarn stelt zich eveneens met ingang van heden beroepbaar. Beroepen te Klundert (2e pred. pl.): L. Herlaar te Rockanje te Aduard M. N. de Wolf te Siddeburen te Daarle, 's-Gra- venmoer, Kornhorn, Kruiningèn, Mariën- berg, Rotterdam-Heyplaat en te Rotteval- le C. van Kinkel, kand. te Ede te Eng- wierumJ. Radstaak, kand. te Epe te Rotterdam-Zuid (vak. H. Hogenhuis) en te Eindhoven (vak. dr. W. v. d. Zwan): L. L. v. d. Vliet, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Groningen-Noord te Vollen- hove-St. Jansklooster J. E. Brederveld te Helmond; te Gorinchem (3e pred. pl.): J. F. ter Hart te Valkenswaard. Aangenomen naar Middenmeer R. der Nederlanden te Leerdam naar Ommen (3e pred. pl.): L. J. Goede te Aalten naar Leeuwarden-Huizum (4e pred. pl.): C. E. v. d. Broek te Nieuwleusen (O.). Bedankt voor Bolsward D. Kloppen burg te Nijverdal voor Vlissingen (vak. A. Verschoor): J. Niemantsverdriet te Rotterdam-Lombardijen voor Berkum J. van Eijk te Willemstad voor Zuidland (2e pred. pl.): Th. Swen te Vlaardingen voor Capelle aan den IJsselJ. F. ter Hart te Valkenswaard voor Enschedé C. Ch. Griffioen te Woerden voor Leiden (vak. J. H. de Boer): S. v. d. Veen te Zwijn- drechtvoor DelfzijlC. H. Schuring te Alphen aan den Rijn. Afscheid en intrede» Wegens vertrek naar Ermelo als predikant voor buitenge wone werkzaamheden, nam ds. R. van Reenen afscheid van H. I. Ambacht met 2 Tim. 28a. Wegens vertrek naar Holland neemt ds. L. Bech 1 mei afscheid van Paramaribo. Wegens vertrek naar Wetsinge-Sauwerd nam ds. G. van 't Riet afscheid van Lioessens met 2 Tim. 2:8. Ds. C. W. de Bruijne is voornemens 24 april afscheid te nemen van Waarder, om 8 mei d.o.v. intrede te doen te Goes, na bevestiging door dr. E. Jansen, aldaar. Ds. J. A. v. d. Peppel is voornemens 1 mei intrede te doen te Zeist, na bevestiging door ds. J. Pasveer aldaar. Ds. M. Wielemaker is van Silvolde verhuisd naar Lohnstraat 62, Varsseveld. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Wessel. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Wessel. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw Rentmeesterlaan 24 k) 10.15 uur Ds. Wessel. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Juch te Kapelle. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Ds. De Craene, 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Meijer. Grijpskerke 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 u. Ds. Meijer Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Ds. Meijer Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Melse te Oenkerk. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Ringnalda, Middelburg. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen (St. Jacobskerk) 9 uur Ds. Kornet, (St. Jacobskerk) 3 uur Ds. Kornet, Bed. H. Av. Vrouwenpolder 10 uur Ds. Bosman, 2.30 uur Ds. Jansen te Goes. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. De Craene. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Musch. Axel 10 en 3 uur Ds. Hajer te Ede. Breskens 10 en 3 uur Ds. Gispen. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Pontier, em. pr. te Vlissingen Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Maaskant. Sas van Gent 7 uur Ds. Berger. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Berger. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Slingenberg te Goes. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Paksy. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Van der Stoel te Bergen op Zoom. Borssele 10.30 uur Ds. Hoekstra, 2.30 uur Ds. Ritsema te Rijsoord. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Ritsema te Rijsoord. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Ritsema. 5 uur Ds. Jansen. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. De Wit te Rotterdam. Heinkenszand 10.30 en 2.30 uur Ds. Goslinga, em. pred. te Amsterdam. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Coumou te Haarlem. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningèn 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp (Herv. Kerk) 9.15 en 3.45 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Vanhaelen, Mijdrecht Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Keur te Den Haag. CLASSIS THOLEN. A Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Vos te Baarn. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Feenstra te Scheveningen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Bouwman, Heemstede Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Joosse. Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 5 uur Ds. Joosse te Middelburg, Bed. H. Av. en Dankzegging. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten, Voorb. H. Av. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Verschoor te Rotterdam, Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker, Bed. H. Av. en Dankzegging. Oosterland Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dhr. Jansma.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3