6$UUte> btoUUt&i NIEUWS Predikbeurten zondag 13 maart 1966 VACATUREBEURTEN VOOR DE CLASSIS ZEEUWS-VLA ANDEREN Aardenburg 25 september Ds. W. J. Musch. 30 oktober Ds. E. Hoogerwerf. 27 november Ds. J. Paksy. 18 december: Ds. W. J. Musch. Hoek 11 september Ds. L. Berger. 18 septemberDs. J. Paksy. Zoutespui 25 september Ds. J. W. Heemskerk. 23 oktoberDs. W. H. Gispen. 27 novemberDs. A. J. Verbeek. 18 december Ds. L. Berger. J. PAKSY, Deputaat. Volgende week komt de Synode-Mid delburg in slotzitting bijeen. We willen danken voor wat deze synode heeft kun nen doen. We bidden om wijsheid ten aanzien van al die problemen, waarin nog geen beslissing werd of kon worden ge nomen. En we denken ook aan het mode- ramen en alle deputaten, die vele opdrach ten hebben uit te voeren, nadat de synode gesloten is. UIT DE KERKEN Beroepen te Rotterdam-IJsselmonde (vak. H. C. Kersten): G. den Heeten te Bruinisse te Aduard E. A. van Es te Dubbeldam te Alblasserdam (2e pred. pl.G. de Vries te Capelle aan den IJsselte Veendam R. Petersen te Bergum (Fr.); te Arum, Daarle, Giessen-Rijswijk (N.B. en te Medem- blik C. Ch. Verkuyl, kand. te Kam pen, die geen verdere beroepen in over weging kan nemen te Lobith C. v. d. Vaart te Oldenzaalte Midwolde W. Torenbeek, kand. te Den Ham (O.). Aangenomen naar Zwolle (6e pred. pl.): H. Hogenhuis te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor Rotterdam-Pernis (vak. H. C. Voorneveld): A. E. van Es te Dubbeldamvoor Curagaudr. L. Schuurman te Voorburg voor Hooge- veen (6e pred. pl.) en voor Papen- drechtJ. C. van Veen te Maarssen voor Appelscha (vak. D. Barten) en voor LandsmeerH. Peper te Sloot- dorp voor Kampen (vak. dr. D. van Swigchem) en voor Leeuwarden-West (vak. P. Riemersma): C. Ch. Griffioen te Woerden. Examens. Aan de V.U. te Am sterdam slaagden voor het propaedeu- tisch examen de heren B. Baak te Heemskerk, E. Bosma te Warffum, G. J. Jans te Amsterdam, M. F. Oomkes te Leeuwarden, G. H. Schouten te 's-Gravenhage, A. F. Schravesande te Rotterdam, B. W. Schelhaas te Nieu- wendam en S. E. Huismans te Warte- na (Fr.). Aan de Theologische Ho geschool te Kampen slaagde voor het kandidaatsexamen de heer M. A. Noor loos te Gorinchem. WMWnWI - Foto Provinciale Zeeuwse Courant Middelburg. Door de overhandi ging van een symbolische, grote houten sleutel, droeg de voorzitter van de bouwcommissie, de heer J. A. Janse de Jonge, het nieuwe kerkgebouw over aan de voorzitter van de kerkeraad, ds. G. van Wilgenburg. Tevoren had ds. Van Wilgenburg de afgevaardigden van alle andere kerken, alsmede de burgemees ter, welkom geheten en had de heer Janse de Jonge een overzicht gegeven van de geschiedenis van de totstandko ming van het fraaie bedehuis. Ds. Van Wilgenburg dankte in de eerste plaats de leden van de bouwcommissie die een enorme hoeveelheid werk hebben verzet om de bouw te verwerkelijken en als blijk van zijn dankbaarheid overhan- dige hij elk der leden van dit college een boek. Vervolgens droeg ds. Van Wilgenburg het kerkgebouw op zijn beurt over aan de voorzitter van de commissie van beheer, de heer M. de Bruijne, die de gemeente in zijn toe spraak op het hart bond zorgvuldig met de nieuwe kerk om te gaan. Ir. A. Rot huizen opende, als vertegenwoordiger van het architectenbureau, dat het ont werp voor de kerk maakte, de rij van sprekers, die hun gelukwensen kwamen aanbieden. Ds. L. Linge van de her vormde gemeente vond het spijtig, dat de leden van de gereformeerde kerk en van de hervormde gemeente nog steeds even ver van elkaar staan. ,,Als men in één kerkgebouw zou samenkomen, zij het in verschillende diensten, dan zou de band heel wat hechter zijn," aldus ds. Linge. Burgemeester mr. J. Drijber vond het kerkgebouw een aanwinst voor de nieuwe wijk. Na een kort dank woord van ds. Van Wilgenburg, ge- richt aan allen, die op de één of andere wijze hun gelukwensen hadden aange boden, ging men over tot de officiële ingebruikname, welke werd gevolgd door een eredienst. De nieuwe Getuigeniskerk in het uit breidingsplan op 't Zand, is twee maan den eerder gereed gekomen dan oor spronkelijk was geprojecteerd. Het ge bouw is een interessant voorbeeld van hedendaagse architectiek en vormt een markant centrum als sluitstuk van en kele wegen. Bij de ingang valt het oog direkt op een bijzondere staalplastiek, die een oud-christelijk symbool voor stelt. De kerkzaal is zeshoekig en biedt plaats aan 680 personen. De zeshoekige vorm geeft een sfeer van beslotenheid, hoewel er veel licht in deze ruimte valt, mede door het feit, dat grote, blanke durox-blokken aangebracht zijn. Deze intimiteit wordt ook bevorderd door de grenenhouten achterwand, die, mét het oog op het toekomstige orgel, acousti- sche werking bezit. Het liturgisch cen trum ligt op een kleine verhoging in de kerkzaal. Dit is met opzet gedaan, om dat de architect van het standpunt uit ging, dat de gemeente bij iedere gebeur tenis ten nauwste betrokken zou moeten worden. Naast de kerkzaal met de gar derobe en ontmoetingshal zijn nog en kele andere lokaliteiten in het complex betrokken, namelijk een kerkeraads- en een predikantskamer, een vergaderzaal voor verenigingsaktiviteiten e.d. Het heeft vijf jaar geduurd voor de bouw van dit kerkelijk centrum gereali seerd kon worden. Gereformeerd Mid delburg beschikt nu over vier vergader lokaliteiten, drie kerken en een aula van een scholencomplex. Tijdens de bouw van de Getuigeniskerk hebben de leden, die in deze nieuwe wijk wonen gebruik mogen maken van de hervorm de Ontmoetingskerk. Hoewel er in het verleden sprake was om samen (her vormd en gereformeerd) één kerkelijk centrum te bouwen zijn deze plannen niet doorgegaan. Wel is zeker, dat in de toekomst in de nieuwe wijk samen gebouwd zal worden. De totale kosten van het complex zijn geraamd op 1 miljoen gulden. Door het voeren van diverse akties kwam 375.000,— binnen, terwijl een rijks subsidie van 190.000,— werd ver leend. Er werd 400.000,— geleend, zodat de gemeente nog 30 a 40.000,— bijeen moet brengen. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Wessel, Voorbereiding H. Av. 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Noorderkerk) 9 uur Ds. Van Til. (Getuigeniskerk, Adriaen Lauwerijszstraat) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Wessel. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw, Rentmeesterlaan 241) 10.15 uur Ds. Van Til. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Dhr. Van Leerdam te Serooskerke. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. De Jong, Harderwijk. Domburg 10 uur Ds. Oegema, 2.30 uur Ds. Verschoor. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Joosse. Grijpskerke 10.30 uur Ds. Den Hengst, 2.30 uur Ds. De Craene. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 9 uur Ds. v. Wouwe, 7 uur Ds. Kornet. Serooskerke 10.15 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe,. Voorm. Voorber. H. Av. Geloofsbelijdenis. St. Laurens 10 uur Ds. De Craene, 2.30 uur Ds. Den Hengst. Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Veere 9.30 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen (St. Jacobskerk) 9 uur (Johanneskerk) 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 9 uur Ds. Den Hengst, 7 uur Ds. De Craene. Westkapelle 9.30 uur Ds. Pontier, 2.30 u. Ds. Oegema CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Maaskant te Leiden. Axel 10 en 3 uur Ds. De Jong te den Haag. Breskens 10 en 3 uur Ds. Musch. Hoek 10 uur Ds. Berger, 2.30 uur Ds. Gispen. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Ds. Berger. Terneuzen 10 uur Ds. Gispen, .4.30 uur Ds. Berger. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Juch. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Nawijn te Zierikzee. Goes (Westerkerk) 10 uur'Ds. Jansen. 5 uur Ds. Baaijens te Leimuiden. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Baaijens. 5 uur Ds. Jansen. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Voormiddag bevestiging Ambtsdragers. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Oegema te den Helder Nieuwdorp (Herv. Kerk) 9.15 en 3.45 uur Ds. Hoekstra. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 uur Ds. Vanhaelen te Mijdrecht, 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 u. Ds. Fossen te Dordrecht Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Haauw. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Van der Stoel. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. De Wit, Rotterdam. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Rouaan. Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 5 uur Ds. Rouaan te Monster. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Offers te Sittard. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Ds. Hoogsteen, 3 uur Ds. Swen. Scharendijke 10 uur Ds. Scholing, Openbare Geloofs belijdenis en Voorber. H. Av., 2.30 uur Ds. Scholing Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Swen te Vlaardingen. Zonnemaire 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds. Aalbersberg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3