Predikbeurten zondag 20 februari 1966 gadering. De kerk van Brouwershaven heeft een instructie. 3. De vergadering wordt geconstitueerd. Het moderamen is als volgtDs G. den Heeten, praeses Dr J. H. Becker, asses sor Ds B. Wentsel, scribabr. J. M. de Waal, actuarius. De praeses spreekt een bijzonder woord van welkom tot de diakenen, die namens alle kerken thans óók aanwezig zijn, en tot br. D. Jansma, die namens Zonnemaire voor het eerst aanwezig is als lerend- ouderling. 4. De notulen, gestencild en rondgezon den aan de kerken, worden niet gelezen, maar er wordt gevraagd, blad voor blad, of iemand een opmerking heeft. Na een enkele wijziging goedgekeurd. N.a.v. de notulen wordt nog opgemerkt, dat een quaestor voor de Zending is ge vonden in br. Bremer, te Zierikzee, en dat secundus voor het deputaatschap „Kerk en Deltaplan" thans is Ds Nawijn. 5 Ingekomen stukken a. Van het A.K.B. over collecten en quotum F.A.K.A. b. Van het generaal deputaatschap in zake predikantstraktementen over de 2 uitkering. Is reeds aan de kerken verzon den. c. Collecte-lijsten, idem. d. A.D.B. (Algemeen Diaconaal Bu reau) over de wereldhulpactie, met een oproep om blijmoedig te offeren, idem. e. Van de Landelijke samenwerking, een balans, idem. f. Deputaten Koopvaardij en Kustvaart, mede attenderend op de „Zeemansgids", idem. g. Van het A.K.B. controle collecten. Iedere kerk ontvangt een overzicht. h. Van de kerk van Zonnemaire, een schrijven om afvaardiging bij de intrede van br. D. Jansma, als lerend ouderling te Zonnemaire op 19 december 1965. Dr Becker heeft de classis vertegenwoordigd. i. Van de class, depp. voor evangelisa tie om advies in toekenning van bijdragen uit de kassen. j. Oproep van de Part. Synode, ter ver gadering op 23 maart, 's morgens 9 uur, te Goes. k. Van de kerk van Zierikzee dat de boeken van de classicale quaestor, br. J. W. Capelle, zijn nagezien en in orde be vonden. 1. Steunaanvrage ad art. 48. 6. De uitgaande stukken worden geme moreerd. 7. Instructies Van de kerk van Brouwershaven, in zake ontmoeting en gesprek met andere kerken, welke dienen te geschieden over eenkomstig de richtlijnen der synode, wat betreft Schrift en belijdenis. 8. Rapporten a. Ad art. 48. Worden uitgebracht door Ds Scholing en Dr Becker. Mede aanwe zig is, als classic, deputaat br. K. v. Dijke, te Zierikzee. De steunaanvrage wordt voor wat de classis aangaat aangenomen, en voor wat provincie aangaat met gunstig advies doorgezonden. Het quotum voor de classis is gelijk aan vorig jaar, zijnde 1000,De boeken van de penning meester zijn nagezien en in orde bevonden. b. Zending, door Ds Wentsel. Herin nerd wordt aan het feit der decentralisatie, n.l. van het Paruba en Sumakzendignswerk. Rotterdam en Zuiderzending hebben nu Rwanda, vanaf 1 januari 1966. Dank is verschuldigd aan br. Bremer, die licht bracht inzake de financiële quaes- tie der achterstallige Zendingsgelden, die alsnog kunnen worden geïnd. Het quotum voor het eerste halfjaar 1966 is gelijk aan 2e halfjaar 1965. Voor Zee land is dit 55% van 117.000,is 64.350,Voor de classis Zierikzee 8 daarvan, is 5150,(afgerond). Ook wordt nog gesproken over de Zen dingsdag. Dit is een classicale zaak. Het beleggen van deze dag in 1966 wordt naar de commissie te Haamstede, in overleg met Ds Wentsel, Zendingsdeputaat, ter behar tiging terug verwezen. c. Classiskosten. Rapport door br. J. W. Capelle. Wordt begroot op 150,Aangenomen. Elke kerk krijgt nog bericht over quotum kinderbijslag. d. Evangelie-verkondiging onder Israël. Rapporteur Ds Scholing. In Nederland is een opvolger benoemd voor Ds Kapteijn. In België werkt Ds Zuidema, in Tiberias Ds Snoek. In Jeruzalem zal een studiecen trum komen. Jonge mensen moeten niet maar op eigen houtje naar Israël gaan om daar te werken, maar eerst advies inwin nen. Het Blad over deze arbeid onder Is raël moet alom in alle kerken gelezen wor den. e. Kerk en Deltaplan, door Ds. Nawijn. Hij heeft een vergadering hiervan bijge woond, en een rapport voor de Part. Sy node wordt voorbereid. Ook wij hier moe ten de zaken rondom de recreatie in het oog houden. f. Ouderlingen-cursus door br. de Waal. Vermeld wordt de gehouden conferentie over Kerk en Industrie (referentDs. D. Ringnalda), in 1965. De te houden conferentie is op donder dag 24 februari a.s. Referentdhr L. A. Hartman, overKerk en opbouwwerk. Plaats Zierikzee. g. Evangelisatie, deputaat Ds. Scholing. De steunaanvragen worden behandeld. Goedgekeurd (classicaal) en met gunstig advies doorgezonden (provinciaal). In 1966 worden 2 collecten gehouden (classicaal) h. Art. 17 (emeritaat). Deputaat: br. C. J. Zoeter. Als secundus wordt benoemd, in de plaats van br. K. B. Bij de Vaate br. J. A. Schiettekatte Pzn., te Nieuwer- kerk. 9. Rondvraag naar art. 48 d. Ter sprake komtde vrouw en het ambt. De kerken worden opgeroepen tot bezinning hierover. Eerst zal een schrijven van de Synode hierover aan de kerken worden afgewacht. b. Geopperd wordt de vraag of de be noeming van afgevaardigden naar de Part. Synode niet beter kan worden voorbereid. De suggestie wordt gedaan, dat de kerke raden namen van candidaten-afgevaardig- den opgeven, uit het ressort van hun kerk of van de classis. 10. Vacaturebeurten. Zijn vastgesteld tot eind 1966. Bij de nieuwe rooster zal ook de kerk van Zonne maire hierin mee-rouleren. 11Hoofdelijke rondvraag De boeken van de dep. voor evangelisa tie en voor art. 17 zullen nog worden na gezien. 12. Samenroepende kerkZonnemaire. Cred. brieven Brouwershaven. 13. Datum volgende vergadering: woens dag 11 mei 1966, te Zierikzee, om half 7. Moderamen praeses Ds J. H. Nawijn scriba Dr J. H. Becker assessor Ds. G. den Heeten actuarius br. J. M. de Waal. 14. Persverslag wordt gelezen en goed gekeurd. 15. De praeses sluit de vergadering met dankgebed. In opdracht der classis, Dr. J. H. BECKER, h.t. assessor. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Goes op donderdag 13 januari 1966 in de Westerkerk te Goes Namens Wemeldinge als roepende kerk, opent Ds. Hoogkamer deze vergadering. Hij laat zingen Gez. 72: 1, leest Ps. 100 en gaat voor in gebed. De kerk van Wissenkerke controleert de credentiebrieven, terwijl Ds. Radder de notulen van de vorige vergadering leest, die naderhand onveranderd worden vast gesteld. Het moderamen bestaat ditmaal uitDs. Jansen, praeses Ds. Juch, assessorDs. Radder, scriba I Ds. Van Rheenen, scriba II. De praeses dankt Ds. Hoogkamer voor de opening en wijst op de grote taak, die onze classis in het nieuwbegonnen jaar te wachten staat. Hij denkt daarbij aan de goede ontvangst van ons stuk over de ont wikkelingshulp op de generale synode zelf zullen wij in deze zaak ook bezig moe ten blijven. Ook de combinatiepog.ingen op Noord Beveland zullen in de loop van dit jaar onze aandacht vragen. Vervolgens memoreert Ds. Jansen de emeritaatsaan- vrage van Ds. Van Aller, de terugkeer van Ds. Booy in ons midden, het beroepings- werk in verschillende onzer kerken en het beroep dat werd uitgebracht op Ds. Goe- dendorp. Hij wenst de classis tenslotte Gods zegen toe op al haar werkzaamheden. Hierna wordt eerst de gehouden corres pondentie gelezen. Van de ingekomen stukken vermelden we 1het schrijven van br. Bogaerts over de collectenlijst 1965 (verschillende kerken moeten achterstallige collecten nog opstu ren) 2. een mededeling van de kerk van Wolphaartsdijk (scriba thans br. J. C. Smallengange)3. een schrijven van Ds. Booy, waarin hij vrijstelling vraagt van zijn bijkomende functies en tenslotte de stukken voor de emeritering van Ds. Van Aller. Rapporten, Br. Bras geeft een toelichting op de aanvragen van hulpbehoevende ker ken en op de adviezen, die de daarvoor aangewezen deputaten hierover uitbrach ten. Ze worden zonder bezwaren of op merkingen goedgekeurd. Voor de commissie Regeling Vacature beurten rapporteert Ds. Hoogkamer. Ge zien de binnengekomen meningen der ker ken en de bestaande situatie in de classis, stelt de commissie het volgende voor a. elke predikant vervult per jaar acht vacaturebeurten (2 p. kw.en behoudt vier vrije zondagen (naast zijn vakan tie) b. bij de verdeling der beschikbare beur ten hebben permanent-vacante en half- vacante gemeenten voorrang c. de regeling voor Hoogerheide moet tij delijk buiten werking gesteld worden d. de beurten worden langer tevoren be kend gemaakt e. per 1 januari 1967 algehele afschaffing van de classisbeurten, met behoud van de maandelijkse vrije zondag. Na breedvoerige discussie neemt de clas sis het commissievoorstel grootendeels over alleen de voorrang bij de verdeling (b.) zal nog nader bekeken worden en een algehele afschaffing (e.) moet eerst door de kerkeraden worden overwogen. De nieuwe regeling gaat in per 1 juli 1966 en geldt voorlopig voor één jaar. Hierna komt de emeritaatsaanvrage van Ds. Van Aller in behandeling alle stuk ken zijn aanwezig en in orde. Ze zullen aan de Deputaten ter goedkeuring worden toegezonden en de classis Goes besluit behoudens deze goedkeuring aan Ds. Van Aller m.i.v. 1 februari a.s. op de meest eervolle wijze het gevraagde emeri taat te verlenen. De praeses attendeert de vergadering op de strijd, die deze aanvraag juist aan Ds. Van Aller gekost zal hebben en wenst hem en zijn echtgenote Gods zegen toe op hun verdere levensweg. De classis zal van haar gevoelen persoonlijk en per brief aan Ds. Van Aller blijk geven. Ds. Jansen brengt vervolgens rapport uit over de combinatiebesprekingen op Noord- Beveland. De classis spreekt haar vreugde uit over de daaruit blijkende principiële bereidheid tot samenwerking en zal een eventuele combinatie finantiëel en moreel zoveel mogelijk steunen. Ds. Van de Veen deelt mee, dat op 23 februari weer een Recrutendag zal worden gehouden in „De Schakel" te Middelburg. Massale opkomst dringend gewenst Ds. Juch vertegenwoordigde de classis bij het afscheid van Ds. Kats. Ds. Eikelboom vertelt iets over de lot gevallen van ons stuk inzake de ontwik kelingshulp op de meerdere vergaderingen. Ook wijzelf zullen er mee aan het werk moeten. De commissie zal zich bezinnen op concrete uitwerking en toepassing van dit stuk in ons eigen classicalegebied. Benoemingen art. 20 (hulpbehoevende studenten): Ds. Jansen, I Ds. v. d. Veen, II Kerk en Delta Ds. Hoekstra, I Ds. v. Rheenen, II Kerkvisitatie Ds. Juch Examen N.T. Ds. Juch Examen ethiek Ds. Goedendorp, I Ds. Eikel boom, II samenroeper ouderlingencursus: Ds. Eikelboom. De vacaturebeurten over het 3e en 4e kwartaal '66 worden geregeld. Bij de rondvraag dankt Geersdijk voor de verleende steun en voor de goede woor den aan het adres van Ds. Van Aller. De volgende classisvergadering zal ge houden worden op donderdag 21 april om 13.15 uur in de Westerkerk te Goes. Roe pende kerk is dan Wissenkerke en het moderamen zal bestaan uitDs. Juch, prae ses Ds. Van Rheenen, assessor Ds. Rad der, scriba I Ds. v. d. Veen, scriba II. VERSLAG van de vergadering der Classis Tholen, gehouden op 2 februari 1966 te Bergen op Zoom. Praeses Ds. A. G. van der Stoel. Scriba Mr. J. J. Versluys. AssessorDs. P. Torenbeek. 1. Met het lezen van Spr. 14 2129, het doen zingen van Ps. 75 1 en het uit spreken van een gebed opent de praeses de vergadering. In zijn openingswoord ver welkomt hij o.m. Ds. P. Torenbeek, die voor het eerst als predikant de vergadering bijwoont, en feliciteert hem en zijn vrouw met de geboorte van hun zoontje. Namens de classis betuigt hij deelneming met de fam. Sloot wegens het overlijden van de moeder van Ds. Sloot. 2. De credentiebrieven worden onder zocht en in orde bevonden. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Er zijn geen instructies. 3. De notulen worden voorgelezen en vastgesteld. 4. De correspondentie wordt behandeld. Binnengekomen zijn onder meer een be richt van geboorte van Huib Torenbeek een bericht van het overlijden van Mevr. G. Slootde Vries een schrijven van de putaten voor de predikantstraktementen stukken betreffende de evangelisatie in Tholen en Bergen op Zoom berichten van de classicale quaestor over de afreke ning 1965 en de begroting 1966 schrijvens van Rilland Bath en Krabbendijke over CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg 2.30 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Wessel. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Til. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur 5 uur Ds. Van Wilgenburg. Plan Zuid (Gemeenschapsruimte Schoolgebouw Rentmeesterlaan 241) geen dienst. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Domburg 10 uur Cand. Gelderman te Amsterdam, 2.30 uur Ds. Wessel. Gapinge 10 en 2.30 uur Ds. Verschoor. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Kornet. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Holte, Alblasserdam. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Elshout. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Meijer te Meliskerke. Vlissingen (St. Jacobskerk) 9 uur Ds. Den Hengst, (Johanneskerk) 5 uur Ds. Den Hengst. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Wal, Zwolle Westkapelle 10 uur Ds. Pontier, 2.30 uur Ds. Den Hengst. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Grashof f te Sliedrecht. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Ringnalda te Middelburg. Hoek 10 en 2.30 uur Dhr. Musch. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Sas van Gent 7 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 uur Ds. Berger, 4.30 uur Ds. Bos. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Goslinga te Amsterdam. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Den Boer. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 5 uur Cand. v. d. Linden te Huizen. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat 10 uur Ds. Van Rheenen, 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 uur Ds. Slingenberg, 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Flinterman, Den Haag 5 uur Ds. Van der Klaauw te 's-Gravenzande. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Van der Klaauw. 5 uur Ds. Flinterman. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Voormiddag Voorbereiding H. Av. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp (Herv. Kerk) 9.15 en 3.45 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer te Souburg. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. De Jong, den Haag Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Torenbeek. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Van der Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. Robbers te Rotterdam. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Joosse te Middelburg Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Fidder. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 9 en 5 uur 23 febr. (Biddag) 9 uur Ds. Torenbeek, 3 uur Ds. Adema te Rotterdam. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Haamstede 10 en 3 uur Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Den Heeten. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1966 | | pagina 3