r Officiële Berichten NIEUWS J Predikbeurten zondag 5 december 1965 mor kan ons verlossen van péssimismé. De humor kan ons remmen in een uit barsting van toorn. De humor bewaart ons voor zwaarwichtigheid en sentimen taliteit." (O. Jager.) Wat een zegen, als op een vergade ring de humor en de lach niet ontbreekt, zelfs niet bij de ernstigste onderwerpen. Ik herinner me hoe Ds. Voerman van Joure door een vrolijke opmerking vol humor de spanning wist te verbreken, vooral als het debat een scherpe, on christelijke toon kreeg. Ik las van een gelovige jonge moeder, die voor een niet ongevaarlijke ingreep naar een zie kenhuis moestde situatie leidde er toe, dat zij, haar man en de dominee de avond tevoren hartelijk hebben gela chen om allerlei onschuldige, maar echt humoristische gevallen. Later heeft haar man mij er voor bedankt, vertelt deze dominee, zijn vrouw aldus uit de punt gehaald en over het dode punt heen ge holpen te hebben". Laat nu niemand zijn ernstig hoofd schudden over zoveel lichtzinnigheid natuurlijk heeft die do minee ook gebedenen lachen over „humoristische gevallen" is heel iets an ders dan b.v. moppentappen. Gezegend de mens, die met de gave van de humor begenadigd is gefelici teerd het gezin, de kring, de vereniging en de gemeente, waar de humor zijn be scheiden, maar onmisbare medewerking verleent N. STREEFKERK. (Kerkbode Gelderland) van de vergadering der Classis Zierik- zee der Geref. Kerken in Nederland, gehouden woensdag 10 november 1965, te Zierikzee, in het Verenigingsgebouw der Geref. Kerk, St. Domustraat, des avonds van 18.30 tot 23.30 uur. Op voorstel van de praeses der samenroepende Kerk van Scharendijke, die de vergadering opent, zingt deze psalm 87 1 en 2. Gelezen wordt ge heel deze psalm. Na gebed spreekt Ds. Scholing een woord van welkom en wenst Ds. Nawijn, die 6 november j.l. 35 jaar werd, met dit feit geluk. Br. de Waal wordt het medeleven der classis betuigd wegens het overlijden van een schoonzuster. De Kerk van Zierikzee die de cre- dentie-brieven naziet, deelt mee dat alle Kerken vertegenwoordigd zijn be halve Brouwershaven. De vergadering wordt geconstitueerd en het modera- men neemt zitting behalve Ds. Wentsel, wiens taak Ds. Scholing overneemt. Notulen passeren de revue; ze wor den goedgekeurd en getekend. Inge komen stukken zijn: a. van de Kerk van Zonnemaire ver zoek om br. Jansma als „lerend ouderling" te mogen aanstellen. b. van de Kerk van Goes tot benoe ming van afgevaardigden naar de Particuliere Synode en toezending van stukken 6 weken voor 16 maart 1966. Als stembureau treedt op; br. de Haan en br. Bij de Vaate. De praeses begroet intussen de juist binnentredende brs. van Brouwers haven die aan de stemming deelnemen. Afgevaardigd worden als primi predi kanten Dr. Becker en Ds. Scholing; als secundi Ds. den Heeten en Ds. Nawijn. Voor ouderlingen worden aangewezen de brs. de Waal en v. d. Bijl als primi en als secundi de brs. van Oord en Slaager. Als diaken afgevaardigden de brs. Zoeter en Capelle. Rapporten worden ter tafel gebracht door br. Zoeter over art. 17; Ds. den Heeten over geestelijke verzorging mili tairen; br. de Waal over de ouderlin gen-cursus; Dr. Becker over hulp behoevende studenten en Ds. Wentsel over de zending. Vervolgens zet de vergadering zich tot een samenspreking met br. Jansma die met instemming zijnerzijds door de Kerk van Zonnemaire als „lerend ouderling" wordt begeerd. Deze samen spreking geschiedt nadat deze br. een „preekvoorstel" heeft gehouden uit Jo hannes 5 36. Ze wordt wat de leerstellige God geleerdheid betreft geleid door Dr. Becker en wat Schriftkennis betreft door Ds. Wentsel. Nadat br. Jansma heeft buitengestaan wordt hem toe stemming verleend tot het gevraagde. De praeses wenst hem Gods zegen op zijn arbeid te Zonnemaire toe. De ver leende toestemming heeft betrekking op een eventueel door de Kerken der clas sis van br. Jansma gevraagde voor gang. Bij de rondvraag naar art. 48 wekt Dr. Becker de Kerken op tot geregelder afdracht van gelden. Hierna gaat de vergadering geruime tijd in comité. Hoofdelijke rondvraag levert de sug gestie van Ds. Nawijn op om zeg b.v. eens in de maand de Kerk van Ooster- land als gast in de Kerk van Zierikzee te ontvangen. Oosterland vraagt of de Kerken waar het moeite oplevert ge regeld voorziening in de dienst des Woords te verkrijgen, niet wat met de uren van dienst kunnen opereren. De predikanten der classis zullen dit met hun kerkeraden overleggen. Als roepende Kerk wordt Zierikzee aan gewezen en wel voor een vergadering op 26 januari a.s. Als moderamen zal fungeren Ds. den Heeten, praeses; Dr. Becker, assessor; Ds. Wentsel, scriba en br. de Waal, actuarius. Het persverslag saam te stellen zal aan Ds. Wentsel worden overgelaten. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de praeses de vergadering nadat hij in dankgebed is voorgegaan. Op last der classis, DS. B. WENTSEL. UIT DE KERKEN Beroepen te Hengelo (O.) (vak. W. Baas): J. H. de Boer te Leiden te Gar- relsweer T. J. Jansen te Tzummarum te Maastricht: S. de Vries te Bennekom. Aangenomen naar DinteloordD. H. Elderman, kand. te Midwolde naar Stra- throy (East Church) (Ontario, Canada): H. v. d. Plaats te Williamsburg (Ontario, Canada) (voorheen te Dieren). Bedankt voor Koudum, Mariënberg, Pesse en voor Pingjum-Wons D. H. El derman, kand. te Midwolda voor Berkum, Middenmeer en voor Rotterdam-Pernis G. Sinia te Ee (Fr.); voor Arnhem (vak. N. Willemse), voor Boechout (België) en voor Runsburg (vak. H. Post) P. Melse te Voorthuizen. Afscheid en intrede. Na bevestiging door ds. P. C. Koster van Monster met Richteren 7 915, deed ds. I. Hamming, gekomen van Loppersum, intrede te Roo- deschool met Ps. 122 9. Afscheid en intrede, Ds. G. Gommer te Oostkapelle is voornemens 26 december intrede te doen te Buitenpost, na bevesti ging door zijn schoonvader dr. O. C. Broek Roelofs van Zuidlaren. Ds. W. H. Wasteeker is voornemens 23 januari a.s. afscheid te nemen van Wagenborgen. Ds. Th. P. van Belzen is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van Mariënberg, om 12 december d.o.v. intrede te doen te Vorden, na bevestiging door ds. G. S. Oegema van Arnemuiden. Ds. C. M. Overdulve, missionair pre dikant te Rwanda (Afrika), met studie verlof in Laren (N.H.), kan alleen maar vanuit de ressorten van de zendende ker ken Rotterdam en Middelburg, die 1 ja nuari a.s. Rwanda voor hun rekening ne men, preekverzoeken opvolgen. Ds. K. Boorsma te Oostermeer is voornemens 27 februari a.s. met emeritaat te gaan. Ds. Boorsma werd 22 juni 1898 geboren, studeerde aan de Theologische Hogeschool te Kampen en werd 28 sep tember 1930 door dr. J. H. Kroeze te Alte- veer in het ambt bevestigd. 17 november 1946 verwisselde ds. Boorsma deze ge meente met Kielwindeweer, vanwaar hij 30 april 1950 naar Oostermeer vertrok. Ds. T. L. Schuddebeurs te Dender leeuw (België) is benoemd tot predikant voor de geestelijke verzorging van doven, dit als opvolger van ds. J. Firet, die met emeritaat ging. Haren. De onlangs op touw gezette aktie, die tot doel heeft de vaste bijdragen met een bedrag van 17.000,te verho gen teneinde een derde predikant te gaan beroepen, heeft reeds een bedrag van 13.000,opgebracht. VREUGDE ik zou van blijdschap een klarinet willen zijn een diepe fagot van ontzag ik zou tomeloos willen draven een hinde tokkelend over de aarde een carillon zou ik willen zijn een octaaf duiven wirwar over de stad mijn handen mijn occarino mijn voeten hindelopen mijn hart mijn tamboerijn en al de klanken van mijn vreugde uitstrooien in het licht een luisterrijke fontein een welluidende waterval o overvloed van leven bron van geluk geloof zij God met diepe teugen JAAP ZIJLSTRA. Prins Alexanderstad. Zeer binnenkort gaat de eerste paal voor de te bouwen kerk de grond in. Hoewel S.S.K., Rijk en Gemeente een flinke duit in de vorm van subsidies in het zakje gedaan hebben zal de gemeente, die momenteel in een school haar kerkdiensten houdt, toch nog een be drag van ongeveer 175.000,bijeen moeten brengen. Daartoe werd een bouw commissie opgericht, die door het sluiten van een obligatielening en het houden van diverse akties dit geld bijeen hoopt te krij gen. De nieuwe kerk krijgt een kerkzaal, waarin maximaal 650 personen een plaats kunnen vinden. Het liturgisch centrum be vindt zich over de gehele breedte van de kerk. Tussen kerkzaal en ingang is een ontmoetingsruimte, die zo ingedeeld is dat deze voor vele doeleinden, zoals het hou den van vergaderingen, kan dienen. Bij de kerk behoren een jeugdkapel, met onge veer 150 plaatsen, die een belangrijke rol in het eigen jeugdwerk gaat spelen, en kleinere zalen voor catechisatie, verenigin gen en clubs. Sassenheim. De gemeente heeft in het bijna afgelopen jaar grote offervaardigheid betoond. Aan vrijwillige bijdragen werd 26.900,meer gegeven dan in het voor gaande jaar. Voor de landelijke kerkbouw - aktie offerde de gemeente ook nog eens 38.000,terwijl sinds de invoering van het „ene offer" de wekelijkse collecten hoger zijn dan voorheen. Utrecht. Tijdens een gehouden ge meentevergadering, waarop o.a. een voor stel werd gedaan tot verkoop van de Wes- terkerk aan de Gereformeerde Gemeente, teneinde een groot deel van de zware schulden af te lossen en tevens een vierde predikant te beroepen, bleek dat vele leden het met de plannen van de kerkeraad niet eens waren. Men vroeg zich af waar de leden die in de binnenstad wonen in de toekomst moeten kerken. Ook werd op het nationale karakter gewezen. Het ge bouw was jarenlang de ontmoetingsplaats voor veel landelijke vergaderingen en ook de Generale Synode kwam er bijeen. Vele leden dachten aan een centraal kantoor gebouw voor de Gereformeerde Kerken van Nederland op de plaats waar nu de Westerkerk staat. Daar zou dan ook een kleine kapel voor de nog bestaande wijk- gemeente gebouwd kunnen worden. Er werd echter medegedeeld, dat van de zijde van de Synode weinig interesse bestond. De kerkeraad zal in elk geval de bezwaren van de leden in overweging nemen alvo rens tot verkoop over te gaan. DE GEMEENTE BIDT Bij alle gezelligheid, die de maand de cember ons biedt, mogen wij niet vergeten de vele duizende vluchtelingen over de hele wereld. Gelukkig wordt veel voor hen gedaan, maar het gemis van eigen huis en haard is niet te vervangen. Wij bidden voor allen, die onder hen werken en hun de hand van Christus trachten te reiken. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. v. Wilgenburg Bed. H. Av. 2.30 uur Ds. Van Til, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Van Wilgenburg, Dankzegging H. Av. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Wessel. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til, Voorber. H. Av. 5 uur Ds. Wessel. (Rusthuis, Branderijmolengang) 10.15 uur Ds. v. Til, Bed. H. Av. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema, Bed. H. Av. en Dankzegging. Domburg 10.30 uur Ds. Kornet, 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg, Voorber. H. Av. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Oosterhoff te Sliedrecht. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Ëlshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. Sb Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Meijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9 uur (St. Jacobskerk) Ds. Verschoor. 5 uur (Johanneskerk) Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds. Kornet. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Maaskant te Leiden. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Brunsting te Baarn. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. v. Duinen, Wassenaar Terneuzen 10 uur Ds. Gispen, 4.30 uur Ds. Berger. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 uur Ds. Berger, 3 uur Ds. Gispen. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Slingenberg. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Jansen. Colijnsplaat 10 uur Ds. Van Rheenen, 2.30 uur Ds. Brederveld. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Feringa te Ulvenhout. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Jansen, Voorb. H. Av. 5 uur Ds. Joosse. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Joosse te Middelburg. 5 uur Ds. Jansen, Zondag 16. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10.30 uur Ds. Hoekstra, 2.30 uur Ds. Verschoor te Vlissingen. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Nieuwdorp (Herv. Kerk) 8.45 en 3.45 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 uur Ds. Brederveld, 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf te Schoondijke. Yerseke 10 en 2.30 uur Ds. Offers te Sittard. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 10.45 en 4 uur Ds. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Klaauw te 's-Gravenzande, Voorber. H. Av. Oud-Vossemeer 10 en 3 uur Ds. Fidder. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Moolenaar. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Moolenaar, Legerpredikant te Breda. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Krabbe te Hillegom. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Firet te Scherpenzeel, Bed. H. Av. en Dankzegging. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Krabbe te Hillegom. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn. Zonnemaire 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3