Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 7 november 1965 OUDERLINGENCURSUS. De Raad van de Geref. Kerk te Arne- muiden nodigt de ambtsdragers uit tot het bijwonen van de Ouderlingencursus, die gehouden zal worden D.V. op vrijdag 12 november, 's avonds om 8 uur, in de con sistoriekamer van de Hofpleinkerk te Mid delburg. Drs. J. H. Meijer te Meliskerke zal het onderwerp houden over ,,De ambtsdrager en zijn zielszorg aan eigen ziel". Ook de diakenen zijn hartelijk welkom. Namens de Raad van de Geref. Kerk te Arnemuiden, G. S. OEGEMA, Praeses. J. TRAMPER, Scriba. KORT VERSLAG van de september- vergadering van de classis Zeeuws- Vlaanderen gehouden te Schoondijke in het gebouw Laus Deo, 's avonds 18.30 uur. Mochten sommigen denken dat de clas sis Zeeuws-Vlaanderen een winterslaap is begonnen het tegendeel is het geval. Eerder breiden de classicale aktiviteiten zich zo uit, dat het haar onmogelijk is om tijdig een Kort verslag te schrijven. Hoe dan ook, deze septembervergade- ring is gehouden. Ds Hoogerwerf opent de vergadering namens de roepende kerk van Schoondijke, leest een gedeelte uit de brief aan de Epheziërs en ging voor in ge bed. Hij heet Kand. J. v. d. Ree uit Ter- neuzen hartelijk welkom en wenst de kerk van Terneuzen van harte geluk met de komst van de tweede predikant. Hierna wordt de leiding van de verga dering overgedragen aan het moderamen Ds Th. Heemskerk, praeses D J. Paksy, scriba Ds W. H. Gispen, assessor. Ds Hoogerwerf leest de notulen. Deze worden goedgekeurd en vastgesteld. Praeses doet mededeling van gevoerde correspondentie. Bij de ingekomen stukken zijn er vooral twee, die de aandacht vragen. Eerst een schrijven van de Generale Synode over herziening van de predikants- tractementen tot een minimum van 9000,-. Vervolgens de melding van de oprich ting van een Geref. Stichting voor Maat schappelijk werk in West-Zeeuws-Vlaan deren. Daarna worden de rapporten aan de orde gesteld. De kerkvisitatoren hebben de kerken van Schoondijke en Oostburg een bezoek gebracht. In beide kerken blijkt het geestelijk leven goed te functioneren. De classis neemt hier met blijdschap ken nis van. Ds Hoogerwerf en Ds Gispen brengen verslag uit over de situatie rondom Bres- kens en Aardenburg. Er zijn verheugende perspectieven ten aanzien van de vervul ling van de vacatures in beide plaatsen. Uitvoerig komt de situatie ter sprake, dat Zeeuws-Vlaanderen wat zijn, ligging en structuur betreft veel overeenkomst vertoont met het terrein Noord-Brabant en Limburg. Kontakt en gesprek met onze Rooms- Katholieke medebroeders en zusters blijft een eerste vereiste. Daarom wordt er dan ook in Zeeuws- Vlaanderen een kontaktdag RomeRefor matie gehouden. Inmiddels had deze kontaktdag inderdaad plaats. Het enthousiasme en de grote op komst waren verheugend en gaven op nieuw inspiratie om op de ingeslagen weg verder te gaan. Ook het vraagstuk van Evangelie en Industrie vraagt de speciale aandacht. Graag wil de classis in overleg met de Ned. Herv. Kerk zich op dit pro bleem bezinnen. Overwogen wordt om in deze classis een voorlichtingsavond over Evangelie en Industrie te geven. Daarna spreekt de classis uitvoerig over de Wereldraad van kerken. En hier over ontstaat een levendige diskussie. Aangezien nog niet alle kerken hun advies hebben uitgebracht, zullen ze hun stand- ijunt meedelen aan het moderamen. Het moderamen zal dan een verslag samen stellen voor de Generale Synode. Bij de rondvraag conform K.O. komt eerst een rapport van de kerk van Aarden burg ter sprake. Ook informeert de kerk van Aardenburg naar het rekreatiewerk bij Cadzand-Bad. Axel en Breskens vragen advies inzake het pastoraat over enkele gemeenteleden. De kerk van Terneuzen vraagt om een afvaardiging naar de intrede van Ds Ber ger. De stukken van deze predikant werden ter tafel gebracht en in orde bevonden. Hierna worden nog de consulentschap pen geregeld en vastgesteld. Aardenburg Ds Hoogerwerf. Breskens Ds Paksy. ZoutespuiDs den Boer. HoekDs Gispen. Als samenroepende kerk wordt de kerk van Terneuzen aangewezen. De vergade ring zal D.V. worden gehouden op dins dag 16 november, 's avonds om 18.30 uur n.m. in Zaamslag. Niets meer aan de orde zijnde, sluit praeses de vergadering. Namens het moderamen, W. H. GISPEN, assessor. KORT VERSLAG van de vergadering der classis Tholen op 13 oktober 1965, in de bijgebouwen van de Geref. Kerk te Bergen op Zoom. 1. Opening: Praeses Ds. Slopt. Gezon gen Ps. 84 6 gebeden gelezen Joh. 15 1827. Openingswoord o.a. wordt de kerk van Anna Jacobapolder gelukge wenst met de aanneming van het beroep door Cand. P. Torenbeek. De kerk van Oud-Vossemeer wordt toegewenst, dat ds. Van der Hoek het beroep mag aannemen. Allen worden welkom geheten, m.n. de provinciale deputaten voor het peremptoir examen, ds. M. den Boer, ds. E. Jansen, ds. S. van Wouwe. Ds. B. Wentsel komt later ter vergadering. 2. Nazien der credentiebrieven en in structies dit geschiedt door de afgevaar digden van de kerken van Anna Jacoba polder en Krabbendijke. Er blijken geen instructies te zijn. Van de kerken van Krabbendijke, Poortvliet en Rilland-Bath is geen diaken aanwezig. 3. Peremptoir examen van Cand. P. Torenbeek De benodigde stukken worden nagezien en in orde bevonden. Preekvoorstel over Ps. 84 68. Bespreking volgt. Er bestaan geen bezwaren het examen voortgang te doen vinden. Achtereenvolgens worden de volgende vakken geëxamineerd Exegese O.T., exegese N.T., Dogmatiek, Symbo liek, Kerkgeschiedenis, Ethiek, Inhoud H. Schrift, Kerkrecht en Ambtelijke vakken. Na beraad wordt Cand. Torenbeek me dedeling gedaan van de gunstige uitslag van zijn examen. De praeses feliciteert hem, de kerk van Anna Jacobapolder en de classis met dit resultaat. Namens deputaten worden woorden van soortgelijke strekking gesproken door Ds. Wentsel, die bovendien ook de predikan ten der classis dank zegt voor de voortref felijke wijze waarop zij het examen hebben afgenomen. Ds. Wentsel is ook met het oog op de classis Zierikzee verheugd over de komst van Cand. Torenbeek naar de classis Tho len u ken ik niet, maar uw vader ken ik wel. Als wij met u net zoveel ple zier mogen hebben als met uw vader, dan hebben we nog heel wat te goed"). Praeses leest het ondertekeningsformu lier voor, wat door Cand. Torenbeek wordt ondertekend. De vergadering zingt hem toe ,,Dat 's Heren zegen op U daal". 4. Vaststelling der notulen: dit geschiedt zonder wijzigingen, na voorlezing door de£ scriba, br. J. J. Versluys. 5. Behandeling zaken uit de notulen geen. 6. Gevoerde correspondentie en inge komen stukken a. Brief aan br. De Cok, questor der classis gelukwens in verband met zijn 45- jarige echtvereniging. Bovendien herbe noeming tot questor. b. Brief van br. De Cok herbenoeming aangenomen. Vervolgensvoor de Part. Synode zal een extra bijdrage moeten wor den verleend. c. De kerk van Goes bericht, dat de Part. Synode gehouden zal worden op 16 maart 1966 te Goes en verzoekt afgevaar digden te verkiezen. d. Adreswijziging Cand. Torenbeek. e. Dankbetuiging van de Fam. Van der Stoel voor het meeleven ondervonden bij het overlijden van Mevr. Wed. Van der Stoelvan Osnabrugge. f. De prov. deputaten voor Kerk en Industrie verzoeken een classicale ambts dragersbijeenkomst te beleggen, waar ds. Ringnalda zal spreken. De cl. vergadering geeft als haar wens te kennen, dat dit een avondvergadering zal zijn, zo mogelijk 17 nov. a.s. g. Een brief van de prov. dep. voor hulpbeh. studenten Noch over 1964, noch over 1965 heeft hij enige bijdrage ontvan gen. Deze collecten zullen alsnog gehou den dienen te worden. Als classicaal depu- taat wordt benoemd Cand. Torenbeek. h. Een brief van de classicale dep. voor hulpbeh. kerken, br. H. J. van Harn Zijn adviezen in dezen worden overgenomen alleen de kwestie van een begroting een jaar in 't voren wordt aangehouden. i. Een uitnodiging om de intrede can Cand. Torenbeek te Anna Jacobapolder op 24 oktober a.s. bij te wonen. 7. Behandeling rapporten a. Rapport intercommunieVoorzover mogelijk geven de afgevaardigden een kor te samenvatting van het standpunt der kerkeraden. Een bredere bespreking zal later volgen. b. Rapport grenswijziging der classis de rapporteur der classicale commissie br. Lindhout brengt verslag uit. Na bespre king gaat de classis accoord met een voor stel van Ds. Van der Stoel om zo mogelijk op Zuid Beveland als grens tussen de classes Tholen en Goes vast te stellen het Kanaal door Zuid Beveland. Dit zal bij de P.S. en de' betrokken kerken aanhaging worden gemaakt. De kerken van Rilland- Bath en Krabbendijke zullen nog berichten of ook zij hiermee kunnen instemmen. c. Rapport predikantstractementen De betrokken commissie kan niet rapporteren of alle kerken de synodale richtlijnen in dezen nagekomen zijn, aangezien verschil lende kerken verzuimd hebben het schrij ven van de commissie hierover te beant woorden. De zaak wordt aangehouden. 8. Begroting questor 1966 De vergade ring gaat accoord met de voorstellen door de questor gedaan. 9. Vaststelling percentagecijfer 1966 Dit heeft nog niet kunnen plaats vinden aangezien enkele kerken hebben nagelaten tijdig hun ledental per 1 oktober '65 op te geven aan de scriba. De percentagecijfers zullen zo spoedig mogelijk rechtstreeks aan de kerkeraden worden toegezonden. 10. Vaststelling collecteroosterDe ge gevens' van het Alg. Kerkelijk Bureau zijn nog niet binnen. Ze zullen aan de kerke raden worden toegestuurd. 11. Verkiezing afgevaardigden naar de Particuliere Synode 1966: Van de predikanten worden verkozen Ds. A. G. van der Stoel en ds. B. Fidder als primi. Hun secundi zijn resp. ds. P. Torenbeek en ds. D. Sloot. Van de ouderlingen primi de brs. J. J. Versluys en W. M. Lindhout secundi resp. de brs. A. C. van Strien en H. Ver- schuure. Van de diakenen primus br. L. Bolier; secundus br. P. W. Jansen. 12. Rondvraag naar art. 48 K.O. en algemene rondvraag. Beide leveren niets op. 13. Vaststelling volgende vergadering 2 februari 1966, aanvang 8.30 uur plaats Geref. Kerk te Bergen op Zoom. 14. Sluiting: De assessor gaat voor in dankgebed. De praeses sluit de vergadering. In opdracht der classis, de assessor, Ds. B. FIDDER. UIT DE KERKEN Beroepen te 's-Hertogenbosch (vak. J. Wessel): I. de Jong te Hantum te Ca- pelle a. d. IJssel J. C. van Veen te Maars- sen te Alteveer H. J. Hasper, kand. te Chapelle sur Aveyron (Frankrijk); te Haarlem-N. (vak. dr. O. Jager): D. Bar- ten te Appelscha te Westmaas T. W. Penning te Dirkshorn te Harlingen en te BuitenpostR. van Reenen te H. I. Am bachtte Ihrhove (Did.): G. Idema te Wilsum (Did.). Aangenomen naar Ferwerd W. C. P. den Boer te Uithuizen naar Heeg W. Schenk te Godlinze. Bedankt voor Wildervank H. K. Poel man te Berlikum voor Rotterdam-Char- lois (vak. W. Baas) en voor Utrecht-Z. (vak. wijlen L. W. Muns): R. Strijker te Dieren voor Utrecht-N. (vak. W. Schou ten): I. Meyer te Oegstgeest voor Rot- terdam-IJsselmonde (vak. M. C. Kersten): G. Meinen te Utrecht en voor 3e pred. pl.: K. Smit te Voorschoten voor Rotter dam-Kralingen (vac. J. Ytsma): A. C. Scherpenisse te Scheveningen. Examens. Aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagde voor het propa- deutisch examen de heer E. F. Alberts te Bunde (Did.). De classis Amersfoort heeft préparatoir geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer F. Ledegang te Baarn en de classis Zwolle de heer C. Chr. Verkuyl te Zwolle, beide kand. aan de V.U., die ook beiden i.v.m. hun stage CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Joosse. 2.30 uur Ds. Wessel. 5 uur Ds. Van Wilgenburg. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Wessel. 5 uur geen dienst. ,,Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Joosse. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Gommer te Oostkapelle. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. De Ruiter, Harmeien Domburg 10.15 uur Ds. Van Wilgenburg, 2.30 uur Ds. Pontier. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Vóh Meyenfeldt. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds* Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 uur Ds. Meijer, 2.30 uur Ds. Gommer. Oostkapelle 10 uur Ds. Gommer, 2.30 uur Ds. Meijer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Veere 10 en 2.30 uur Ds. Kornet. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Ds. Pontier, 2.30 uur Ds. Verschoor. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Hoogerwerf. Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Berger. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Gispen. Terneuzen 10 en 4.30 uur Cand. Van de Ree. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Paksy, Dankstond voor het gewas. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. Slingenberg te Goes. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Bed. H. Av. en Dankzegging. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Colijnsplaat 10 uur Ds. Krabbe te Den Haag, 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. v. d. Veen. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Snel te Nieuwveen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats. 5 uur Ds. Jansen. Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Kats. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Oegema te Arnemuiden. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Van Til te Middelburg. Kruiningen 10 en 2.30 u. Cand. Westerhof, Amsterdam Lewedorp 9 uur Ds. Eikelboom, 2.30 uur Ds. Jansen. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Hoogkamer. Wissenkerke 10 uur Ds. Van Rheenen, 2.30 uur Ds. Krabbe te Den Haam. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Klaauw te 's-Gravenzande. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds. Smit te Voorschoten. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Mintjes te Halfweg Oud-Vossemeer geen opgave ontvangen. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Keur. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Keur, em. pr. te Scheveningen 5 uur bevestiging Ouderlingen). CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 3 uur Ds. Scholing. Nieuwerkerk 10 en 3 uur Ds. Becker. Oosterland 10 en 3 uur Ds. Nawijn, Bed. H. Av. en Dankzegging. Scharendijke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Rowaan te Monster. Zonnemaire 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3