Officiële Berichten JAN K. en IK NIEUWS Predikbeurten xondag 24- oktober 1965 Weging. Het bureau is gesticht in óver leg met de Gereformeerde Oecumeni sche Synode, waarbij de meeste gere formeerde kerken in de emigratielanden zijn aangesloten. Met deze kerken staat men regelmatig in contact. Zij verzor gen de plaatsing in de gezinnen. Van de 1400 jongeren, die hebben deelgenomen, zijn er later 106 voorgoed geëmigreerd. Van de vrouwelijke deel neemsters, en dat waren er 337 trouw den er enkelen tijdens het verblijf in de emigratielanden. De resultaten van deze jeugdprogramma's zijn bijzonder gun stig. Thuis teruggekeerd profiteerde men niet alleen van de verworven ken nis, de deelnemers bleken ook een stuk zelfstandiger ingesteld op de oplossing van moeilijkheden. PROMOTIE IN KAMPEN VAN Ds. WEIJLAND UIT ARNHEM. Tot doctor in de theologie hoopt op 12 november aan de Calvijnakademie in Kampen te promoveren drs H. B. Weijland, gereformeerd predikant te Arnhem. Onderwerp van zijn proef schrift is ,,De kerkelijke tucht bij Augustinus". Promotor is prof. dr. A. D. R. Polman en de plechtigheid is 's middags om drie uur. JAARVERGADERING G.J.O. Op zaterdag 30 oktober aanstaande zal de G.J.O.afd. Zeeland, haar jaarlijkse vergadering houden in de Oosterkerk te Goes. Voor deze middag worden alle mensen die iets te maken hebben met het jeugd werk in Zeeland, van harte uitgenodigd. Dit betreft dan de ouderbesturen, de leid sters en leiders, de mentoren, de belang stellende predikanten en dit jaar ook de G.J.V.'s. Ook de G.J.V.'s worden dus uit genodigd en dat niet alleen omdat we steeds meer samenwerking zoeken, maar ook omdat Ds. Goumare, staffunctionaris van het C.G.J. zal komen praten over het Open Jeugdwerk. Deze nieuwe vorm van jeugdwerk betreft immers onze gehele jeugd en vooral de leeftijds-groep van bo ven de vijftien jaar. Ds. Goumare zal ook een film vertonen en deze met ons be spreken. De middag begint om 2 uur en zal tot omstreeks half zes duren. VERVOLGCURSUS G.J.O. De aandacht van de leidsters en leiders die vorig jaar een Basiscursus hebben ge volgd, wordt nogmaals gevestigd op de vervolgcursussen. Deze cursussen zullen in de komende maanden door de afdeling Zeeland in enkele plaatsen worden gege-1 ven. Aanmeldingen zijn nog mogelijk bij dhr. J. Looise, P. Louwersestraat 1, Oost- Souburg, tel. (0 1183) 4 36. 811 jarigen Goes zaterdag 13 en 20 november, 1216 jarigen Goes woensdag 3, 10, 17 en 24 november, 1216 jarigen Middelburg donderdag 11, 18, 25 nov. en 2 dec., 1216 jarigen Hoek woensdag 24 nov., 1, 8 en 15 dec., 1216 jarigen Zierikzee vrijdag 7, 14, 21 en 28 januari 1966. Geeft U zo spoedig mogelijk op. Deze vervolgcursus is voor U van grote waarde, want behandeld wordt hoe U Uw club programma moet samenstellen. Kosten zijn niet hoog, slechts 10,voor 4 avonden. Jan K., nee, dat is niet Jan Kremer. Die heb ik nooit gekend. Maar wel Jan Klein. Daar stond hij een keer op de koude decembermorgen op de stoep van mijn woning. Of de baas soms werk voor hem had Het was een zielige figuur. Hij heette Klein en gelijk zijn naam, was zijn postuur. Alles bij elkaar schatte je zijn gewicht op 125 pond. Wat moet je nu met zo'n knecht doen Nee, hij moest maar doorlopen dat leek het beste. Teleurgesteld ging hij weg. Ja, het was een andere tijd als nu. Je moest nog heel erg je best doen om aan de slag te blijven en nog meer om weer aan de slag te komen, als je ,,er uit" was. Daarom stond Jan er de volgende week weer. Met hem kreeg ik te doen. Al over de 50 jaar en dan nog werk te moeten zoeken ,,Kom maar maandag. Dan kun je beginnen, Klein." ,,Heb je het museum leeggehaald vroegen mijn relaties, toen ze hem za gen. Maar een werker dat Jan was Zeer bekwaam, ijverig als geen ander en be trouwbaar tot in het kleinste Eén ding was jammer hij was ,,zo rood als een kraal". Daar had hij zijn hele leven hard voor gelopen en met inzet van al zijn krachten voor gewerkt. Zes jaar lang is hij in ons bedrijf werkzaam ge weest tot op een morgen, dat hij niet meer kon. Daar zat hij in een hoekje met de hand op zijn borstkas, als een ziek vogeltje te' happen naar lucht. Nooit heeft hij meer kunnen werken de laatste vier jaren van zijn leven, tot God hem nog plotseling wegnam. O, wat had ik hem graag bij Marx van daan gehaald en naar Jezus gebracht. Ik maak me zelf nog regelmatig het ver wijt hem te weinig van Hem verteld te hebben. Te meer, daar ook voor Jan de desillusie van zijn idealen in het mate riële vlak op het eind van zijn leven zijn deel werd en hij geen enkele houvast meer bezat. Waarom ik deze dingen schrijf Hierom laten wij toch elkaar opscher pen in het getuigenis geven van Jezus, onze Here en Zaligmaker, aan onze naaste. Er lopen zoveel voortreffelijke mensen samen met ons op onze levens weg, die Hem niet kennen. En wij Wij houden onze mond. Here erbarm U onzer. (Kerkblad Haarlem) Tertius. RILLAND-BATH. Als scriba van onze kerk zal fungeren H. Verschuure, .Middenhof" te Rilland- Bath, tel. (0 1135) 2 15. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Goes van de Gerefor meerde Kerken, gehouden op 14 ok tober 1965 te Goes. Namens de roepende kerk van Nieuw- dorp opent ds. A. F. Goedendorp de ver gadering. Hij laat zingen Gez. 23 3, leest Psalm 84 15 en gaat voor in gebed. De notulen worden gelezen. De kerk van Wemeldinge rapporteert, dat de credentie- brieven in orde zijn bevonden en dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. Hier na neemt het moderamen zitting Ds. A. J. L. Hoogkamer, praeses, ds. E. Jansen, assessor, ds. A. J. Radder, le scriba, ds. H. R. Juch, 2e scriba. De praeses houdt zijn openingstoespraak, waarin de verschil lende personalia naar voren komen. De notulen worden vastgesteld. De gehouden correspondentie en de ingekomen stukken worden voorgelezen. Br. A. de Lange wordt op zijn verzoek met ingang van 1 januari 1966 eervol ontheven van zijn func tie als bestuurslid en commissaris van het Protestant Christelijk Streekziekenhuis ,,Bergzicht". In zijn plaats wordt benoemd br. P. de Bondt. In aansluiting op de eerst volgende Classisvergadering zal een ambts dragersvergadering gehouden worden, waar voorlichting gegeven zal worden over evangelie en industrie. Als deputaten om te controleren, of de richtlijnen van de Generale Synode inzake de predikants- tractementen overal worden nageleefd, op welk deputaatschap door de Generale Sy node wordt «aangedrongen, worden be noemd de broeders J. J. van Antwerpen (samenroeper), P. J. Elenbaas, J. Jille, A. J. de Kok en R. J. Scheele. De kerk van 's-Gravenpolder verzoekt om de benoeming van een consulent. Ds. E. Jansen wordt tot tijdelijk consulent be noemd. De kerk van Kapelle-Biezelinge heeft een instructie om het systeem van de Classisbeurten te veranderen. De ker keraden zullen zich op deze zaak beraden, hun gedachten daarover uiterlijk de eerste week van december aan een bepaalde com missie toezenden, die dan op de volgende Classisvergadering hierover verslag kan uitbrengen en met een eventueel nader voorstel kan komen. In deze commissie worden benoemd de predikanten A. J. L. Hoogkamer (samenroeper en adres van de commissie) en H. R. Juch en de broeders Th. A. Boudeling, P. J. Elenbaas en G. J. de Jager. Na gehouden verkiezing worden naar de Particuliere Synode afgevaardigd de pre dikanten A. J. Radder en H. R. Juch, pri- mi, A. F. Goedendorp en H. Eikelboom, secundide ouderlingen D. J. Rouw en J. Katsman, primi, W. Fraanje en H. Schu ring, secundie en de diaken B. Schreu- der, primus en L. Tange, secundus. Ds. E. Jansen brengt verslag uit van de Zuiderzending en hoopt, dat de kerken goede nota zullen nemen van de verander de situatie. Een brochure hierover zal naar de kerkeraden gezonden worden. Ds. H. R. Juch brengt verslag uit van de commissie voor de drive- in kerkdien sten. De commissie krijgt machtiging in overleg te treden met de provinciale cvan- gelisatiedeputaten en verder naar bevind van zaken te handelen. De Classisbeurten worden geregeld. De stukken ten aanzien van de ontslag aanvrage ds. W. Kats worden in orde be vonden. De praeses spreekt ds. W. Kats een hartelijk dankwoord toe. Ook broeder P. J. Elenbaar dankt ds. W. Kats voor al het werk, dat hij als consulent in 's-Gra- venpolder heeft gedaan. Ds. W.^Kats ant woordt hierna op al deze goede woorden. Hierna worden enkele benoemingen ge daan. Deputaat voor de examina wordt ds. H. R. Juch, kerkvisitator ds. A. J. L. Hoogkamer, examinator kerkrecht primus ds. A. F. Goedendorp, secundus ds. H. R. Juch, en lid van de commissie voor de drive-in kerkdiensten ds. W. van Rheenen. Bij de kerkelijke rondvraag verzoekt de kerk van Goes een afvaardiging voor het afscheid van ds. W. Kats op 28 november a.s. Ds. H. R. Juch zal de Classis verte genwoordigen. De kerk van Lewedorp krijgt toestemming voor een gemeenschap pelijke kerkdienst met de Hervormde Kerk op de eerste kerstdag. De kerk van Wis- senkerke rapporteert over de situatie van de kerken in Noord-Beveland, waar een bespreking is gehouden over een eventuele samenvoeging van de kerken daar. De samenspreking tussen de kerken zal voort gezet worden. Aan deze besprekingen zul len ook ds. E. Jansen, ds. A. F. Goeden dorp en broeder J. C. Fossen deelnemen. De roepende kerk van de volgende Clas sisvergadering is de kerk van Wemeldinge. Het moderamen zal dan als volgt samen gesteld zijn ds. E. Jansen, praeses, ds. H. R. Juch, assessor, ds. A. J. Radder, lé scriba, ds. W. van Rheenen, 2e scriba. De vergadering zal op 13 januari 1966 ge houden worden. Ds. E. Jansen deelt nog de regeling mee, die de kerk van Goes getroffen heeft tij dens de ontstane vacature. Ds. A. F. Goedendorp wordt benoemd tot contactpersoon van de Classis voor een interkerkelijke ambtsdragersvergade ring van West Zuid Beveland. Nadat de korte notulen gelezen zijn, eindigt ds. E. Jansen met dankgebed, waar na de praeses de vergadering sluit. UIT DE KERKEN Beroepen te Gees (Dr.) en te Munncke- zijlH. J. Hasper, kand. te La Chapelle sur Aveyron te PapendrechtD. Krone- meyer te Maastricht te Rotterdam-IJssel- monde (2 vak.) G. Meynen te Utrecht- W. en K. Smit te Voorschoten te Rot terdam-Kralingen C. A. Scherpenisse te Scheveningen te Zuilichcm-Gameren J. J. v. d. Hoek, laatstelijk vrijgemaakt pre dikant te Den Ham te Hoogkerk W. J. de Ruiter te Harkema-Opeinde; te Utrecht- N. (vak. W. Schouten): I. Meijer te Oegstgeest te ZeistJ. A. v. d. Peppel te Ede te Barneveld (vak. J. W. Vlaan deren): I. de Jong te Hantum te Arnhem (vak. N. Willemse): C. L. Timmers te Amstelveen-Z. te Siegerswoude D. J. A. Brink, kand. te Krommenie te Amster dam (3 vak.): J, H. Baas te 's-Graven- hage-W., E. Pijlman te Wassenaar-Z. en dr. D. v. Swigchem te Kampen te Bloe- mendaalD. J. Roos te 's-Gravenhage- Oost. Bedankt voor Rotterdam-Schiebroek (vak. wijlen ds. S. Verlare): J. v. d. Berg te Ermelo. Aangenomen naar Beverwijk J. Meilof te IJsselmonde-Bolnes-Slikkerveer. Ds. H. J. Kouwenhoven te Vlaardin- gen slaagde aan de V.U. voor het docto raal examen theologie. Ds. Th. P. van Belzen hoopt D.V. zondag 26 november wegens vertrek naar Vorden afscheid te nemen van de Gcref. Kerk te Mariënberg (Ov.) en te Vorden intrede .te doen op zondag 12 december, na bevestigd te zijn door Ds. G. S. Oege- ma te Arnemuiden. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Couvée te Schiedam. 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Van Wilgenburg. 5 uur geen dienst. ,,Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Couvée. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Meijer te Meliskerke. Arnemuiden 10 en 2.30 u. Ds. Van Belzen, Mariënberg Domburg 9 uur Ds. Meijer, 2.30 uur Cand. Bos te Montfoort. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Spoelstra te Boskoop. Grijpskerke 10.15 uur Ds. Meijer, 2.30 uur Ds. Den Hengst. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 uur Ds. Den Hengst, 2.30 u. Ds. Meijer Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds. Ringnalda. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10.30 en 2.30 uur Ds. De Craene. Souburg 10 en 2.30 uur Ds. Brederveld. Veere 10 uur Ds. Van Til, 2.30 uur Ds. Mintjes te Halfweg. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 9.30 uur Cand. Bos, 2.30 u. Ds Verschoor CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Cand. v. d. Ree te Terneuzen Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Gommer te Oostkapelle. Hoek 10 uur Ds. Berger, 2.30 uur Ds. Gispen. Schoondijke 10 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerff. Terneuzen 10 uur Ds. Gispen, 4.30 uur Ds. Berger. 7 uur Kerkgebouw Geref. Gem., Frans Halslaan. Welkomstdienst Ds. Gispen. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds. Paksy. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. v. d. Hoek te Den Ham. Zoutespui 10 en 3 uur Ds. De Graaf te Voorburg. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Ds. Joosse te Middelburg. Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Kats. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Driewegen 9.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Bed. H. Av. en Dankzegging. Geersdijk 10.45 uur Ds. Hoekstra, 2.30 uur Ds. Juch. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Mintjes te Halfweg. 5 uur Ds. Jansen. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen. 5 uur Ds. Mintjes. 's-Gravenpolder 10.30 uur Ds. Hoekstra, 5 uur Ds. Eikelboom. Heinkenszand 10 uur Ds. Eikelboom, 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Kamperland 10 en 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Namiddag Voorbereiding H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Beukema te Rotterdam Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Wissenkerke 9 uur Ds. De Craene, 2.30 u. Ds. Jansen Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Lonkhuizen te Naaldwijk. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Keur te Scheveningen. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 uur Ds. Torenbeek, Den Ham, Bevestiging van Cand. Torenbeek. 7 uur Ds. Torenbeek, Intrede. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. v. d. Stoel. Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur geen opgave ontvangen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer geen opgave ontvangen. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Krabbe. Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Krabbe te Hillegom. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 uur Leesdienst, 2.30 u. Ds. Wentsel Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Den Heeten. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Wentsel. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Becker. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 5 uur Ds. Nawijn. Bed. H. Av. en Dankzegging. Zonnemaire 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen. 31

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3