C Officiële Berichten NIEUWS Predikbeurten zondag 12 september 1BS5 wederzijds goed op de hoogte komt van eikaars kerkelijke problematiek. Diep onder de indruk van de hartelijkheid, waarmee men overal werd ontvangen, keerde de deputatie in ons land terug. Naast de grote gereformeerde kerk van Hongarije treft men thans in oos telijk Europa gereformeerde kerken aan in Joego Slavië (30.000 leden), Roeme nië (800.000 leden), Tsjecho Slowakije en Oostenrijk. Ook in de Russische gebieden, die vroeger tot Polen behoorden, bestaan gereformeerde kerken. Hiermee is ech ter nog geen contact verkregen. CENTRALE DIAKONALE CONFERENTIE IN TIVOLI TE UTRECHT In Tivoli te Utrecht wordt op woens dag 22 september de jaarlijkse diaco nale conferentie van de gereformeerde kerken gehouden. Men verwacht op deze dag tegen de zevenhonderd afge vaardigden van diakonieën uit het ge hele land. In bespreking komt een re feraat over werelddiakonaat en zen ding, dat gehouden zal worden door prof. dr J. T. Bakker uit Kampen. In de morgenvergadering, die om half elf begint, bespreekt men huishoudelijke zaken en vragen op diakonaal gebied. INDUSTRIEPREDIKANT DOET INTREDE TE OVERIJSSEL In Overijssel begint op 20 oktober de eerste provinciale industriepredikant van de gereformeerde kerken zijn werk. Het is ds H. Willems uit Augustinusga, die op deze dag bevestigd wordt in de gereformeerde kerk te Hengelo. Aan deze gemeente wordt hij ook verbon den. Hij staat echter in dienst van de gereformeerde kerken van de gehele provincie. WEEKEND VOOR EVANGELISATIE- WERK VAN HERVORMDEN EN GEREFORMEERDEN Medewerkers van gezamenlijk evan gelisatiewerk van hervormden en gere formeerden komen zaterdag 18 en zon dag 19 september samen in Driebergen voor een weekend in het hervormd se minarie Hydepark. Thema van hun conferentie is Het apostolaat onder de loupe. De leiding berust bij ds H. H. Grosheide van het gereformeerd evangelisatiecentrum te Baarn en de hervormde predikant H. Zunneberg. Deelnemers kunnen zich nog laten inschrijven bij Kerk en Wereld te Drie bergen de kosten van dit weekend zijn ƒ12, per persoon. EVANGELISATIECENTRUM ONTVANGT JONGEREN Speciaal voor jonge volwassenen wordt op 25 en 26 september in het Evangelisatiecentrum te Baarn een weekend gehouden. Zij worden daar op de hoogte gebracht van wat de evangeliserende kerk in deze tijd is en wat zij doet. Gesprekken hierover wor den ingeleid door ds G. Aalbersberg, evangelisatiepredikant te Vlaardingen, die over zijn werk zal vertellen. Ook worden dia's over bij-de-tij ds" evan gelisatiewerk vertoond. Verder is er een spel Mensen met mogelijkheden". Deelnemers kunnen zich nog voor tien gulden laten inschrijven bij het Evange- lisatiecentrum, postbus 71 te Baarn, giro 52 53 10. VERHOGING SALARISSEN VAN PREDIKANTEN De generale synode van de gerefor meerde kerken heeft besloten er bij de kerkeraden op aan te dringen, dat het aanvangstraktement van predikanten te rekenen vanaf 1 januari '65 vastgesteld wordt op tenminste 9000,— per jaar met twintig éénjaarlijkse verhogingen van 150, Tot nog 'toe gold, over eenkomstig het besluit van de synode van 1963 een aanvangssalaris van 8250,— met jaarlijkse verhogingen van 125, Bij dit salaris dient volgens het sy nodebesluit nog te komen vrij wonen, vakantietoeslag (vier procent), kinder geld en premie A.O.W., A.W.W. en A.K.W. Zowel voor de vakantietoeslag als voor het kindergeld zijn in het sy nodebesluit richtlijnen gegeven. Ook besloot de synode er bij de ker keraden op aan te dringen om waar de omstandigheden dit toelaten te salariën boven het minimum en te streven naar een traktement, dat overeenkomt met de salarisschaal voor de leraren M.O. Een speciaal deputaatschap is ingesteld voor advies en voorlichting op het ge bied van de predikantstraktementen. AGENDUM vergadering van de Classis Zeeuws-Vlaanderen van de Gerefor meerde Kerken, te houden op dinsdag 14 september 1965 in het gebouw „Laus Deo" te Schoondijke. Aanvang 18.30 uur precies. 1. Opening door de roepende kerk. 2. Onderzoek van de credentiebrieven. 3. Instituering van het moderamen Praeses Ds. Heemskerk Scriba Assessor Ds. Gispen. 4. Vaststelling notulen. 5. Mededeling van gevoerde correspon dentie. 6. Behandeling van voorstellen of in structies der kerken Breskens en Hoek vragen een consu lent in verband met het legerpredikant- schap van Ds. Verbeek. Hoek vraagt 3 vacaturebeurten per maand tot oktober 1965. 7. Behandeling ingekomen stukken. 8. Rapporten. 9. Rondvraag der kerken. 10. Benoeming deputaten. 11. Vaststelling volgende vergadering. 12. Persoonlijke rondvraag. 13. Vaststelling kort verslag. 14. Sluiting. Namens de roepende kerk van Schoondijke', E. HOOGERWERF, praeses. A. v. d. REE, scriba. UIT DE KERKEN Beroepen te Barneveld (2e pred. pl.) en te Delfzijl (vak. F. J. Bil): M. Berg te Giessen-Rijswijk te Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm): C. P. T. Rijper te Water graafsmeer. Aangenomen naar MijdrechtH. Kuiper te Nordhorn (Did); naar Anna Jacoba- polder P. Torenbeek, kand. te Dordrecht. Bedankt voor Alteveer, Andel, Doezum, Domburg-Westkapelle, Gees, 's-Graven- moer, Haastrecht, Kruiningen, Meerkerk, Metslawier, Onnen, Ottoland-Noordeloos, Pieterburen, Stellendam-Melissant, Strijen, Tholen-Poortvliet, Visvliet, Vrijhoeve- Capelle, Vijfhuizen en voor Zuilichem- GamerenP. Torenbeek, kand. te Dor drecht. Beroepbaar Kand. H'. J. Hosper, La Chapelle sur Aveyron (Loiret) (Frankrijk) is na volbrachte stage door de classis Dordrecht beroepbaar gesteld kand. A. J. van Nijen, Schoolstraat 6 te Kampen is na volbrachte stage door de classis Zwolle m.i.v. 7 september beroepbaar verklaard. Afscheid en intrede. Wegens vertrek naar Staphorst-Rouveen nam ds. P. M. Brouwer afscheid van Wommels, spreken de over Ps. 68 20- en 2 Kron. 6 40 we gens vertrek naar Krommenie nam ds. A. Vos afscheid van Hoogkerk, sprekende over Gal. 1:11; wegens zijn benoeming aan het christelijk lyceum aldaar nam dr. F. H. v. Meyenfeldt afscheid van Hilver sum, sprekende over Pred. 7:1; wegens vertrek naar Leeuwarden-Huizum nam ds. G. J. v. d. Pol afscheid van Oudemirdum, sprekende over Rom. 16 2527 wegens vertrek naar Barendrecht .nam ds. Q. Huy- ser afscheid van Zonnemaire, sprekende over Filipp. 4:8 en 9 wegens vertrek naar 's-Gravenhage-Escamp nam ds. H. J. Heynen afscheid van Vlaardingen, spre kende over Matth. 28 20 kand. N. A. Scliuman tc Amsterdam is voornemens 12 september intrede te doen tc Westzaan, na te zijn bevestigd door prof. dr. N. H. Ridderbos van Amsterdam na te zijn be vestigd door ds. A. van Egmond aldaar, deed ds. G. van Halsema, gekomen van Berkcl-Rodenrijs, intrede te Oosterbeek, sprekende over Rom. 1 16a ds. L. Ber ger is voornemens 12 september afscheid te nemen van Halfweg, om 26 september d.a.v.- intrede te doen te Terneuzen, na te zijn bevestigd door ds. W. H. Gispen al daar wegens zijn benoeming tot industrie predikant in Overijssel (standplaats Hen gelo) is ds. H. Willems voornemens 26 september afscheid te nemen van Augus- tinusga-Surhuizum wegens bekomen eme ritaat is cis. C. J. Sikkel voornemens 17 oktober afscheid te nemen van Amster- dam-Z. ds. JE. v. d. Woude is voorne mens 2 januari afscheid te nemen van Bor ne, om 16 januari d.a.v. intrede te doen te Lisse, na te zijn bevestigd door ds. B. Boelens van Delden. Ds. A. Brouwer te Rotterdam heeft een vrij ernstige operatie ondergaan in de dr. Daniël den Hoedkliniek aldaar. Ten gevolge daarvan moet hij de eerstkomende maanden zijn werk laten rusten. Met emeritaat. Ds. J. E. Visser te Suameer is voornemens met emeritaat te gaan. Ds. Visser werd 20 juli 1899 ge boren. Hij studeerde theologie aan de Vrije Universiteit, om 21 maart 1926 in trede te doen in zijn eerste gemeente te Domburg-Westkapelle. 26 januari 1947 vertrok hij naar Schermerhorn en sedert 14 mei 1950 dient hij zijn huidige gemeen te. Ds. Visser heeft een benoeming tot hulpprediker te Rossum aanvaard en zal zich als zodanig met ingang van 1 april 1966 aan die gemeente verbinden. Dr. W. v. d. Zwaan te Eindhoven, die met ingang van 1 september is be noemd tot adjunct-directeur van de Gere formeerde Academie voor Sociale Arbeid ,,De Nijenburgh" te Baarn, zal zijn radi caal als predikant behouden. Hij zal aan de kerk van Eindhoven verbonden blijven, daar enkele catechisaties verzorgen en tweemaal per maand voorgaan in de kerk diensten. Hoewel zijn werk in Baarn zal zijn, blijft hij ook te Eindhoven woonach tig. Drachten. Enkele weken geleden is het derde kerkgebouw ,,De Fonteinkerk" in gebruik genomen. De enorme groei, die de gemeente doormaakt, noodzaakte de kerkeraad zich nu reeds uitvoerig bezig te houden met de bouw van een vierde kerk. Er was reeds optie verkregen op een stuk grond aan de Noorderdwarsvaart. De kerkeraad besloot nu dit aan te kopen, waarmee een bedrag gemoeid is van 40.500,—. Er is tevens een commissie benoemd, die in samenwerking met de ar chitect de plannen voor het nieuwe bede huis zal uitwerken. Er zal worden getracht ze snel mogelijk een voorstel dienaangaan de in te dienen. Leeuwarden-Huizum. A.s. zondag is ds. G. J. v. d. Pol te Oudemirdum voor nemens intrede te doen als derde predikant in de vakature van wijlen ds. W. v. d. Heide. Reeds verschillende malen had de kerkeraad de plannen besproken ook een vierde predikant te beroepen. Thans is men met deze plannen gereed. Er is aan de Prins Bernhardstraat een vierde pasto rie aangekocht, terwijl ook een beroepings commissie in het leven is geroepen. DE GEMEENTE BIDT Het jeugdwerk gaat weer beginnen. La ten we als gemeente bidden achter al dit werk gaan staan de catechisaties, de jeugdclubs, de jeugdverenigingen, het con ferentie- en vormingswerk, de schoolclubs, het evangelisatie-clubswerk, J. en E, de sportverenigingen. Moge God vooral de leiders in plaatselijk en landelijk verband zegenen bii het maken en uitvoeren van de plannen, zodat onze jonge mensen toe gerust worden tot dienstbetoon als mensen Gods. BOEKBESPREKING. Go Verburg Storm over Nederland. Uitgave Callenbach, Nijkerk. Er zijn boeken, die je dwingen tot lezen. Dat vindt z'n verklaring meestal dan wel in de combinatie stof-stijl. Met de stof be doel ik 't gegeven, de plot, 't verhaal. On der stijl versta ik niet slechts 't woord gebruik, maar ook de compositie, de rang schikking van de stof. 't Is slechts aan enkele zeer begaafden geschonken van een dor gegeven een be hoorlijk leesbaar boek te maken. 't Omgekeerde is een eenvoudiger zaak. Je kunt een boeiend gebeuren zo beschrij ven, dat 't niemand meer aangrijpt. Dat heeft Go Verburg gedaan in 't boek Storm over Nederlanduitgegeven door Callenbach, Nijkerk, deel in de serie Flevo Roman-pockets. De uitgever beweert, dat deze pockets zich onderscheiden door in houd en uitvoering. Dit laatste is beslist niet waar. De uitvoering is middelmatig, 't Eerste is waarschijnlijk juist. In de lijst van reeds verschenen delen tref ik o.a. Jan H. Eekhout's .Pastoor Poncke" aan. Dat is wel reeds een ouwetje, maar abso luut één, dat de moeite waard is opnieuw onder de aandacht gebracht te worden. Men kan dit moeilijk volhouden met be trekking tot „Storm over Nederland", 't Is rommelig geschreven. Er komen heel veel personen in voor. Maar 't is onmoge lijk ze lang genoeg te onthouden, omdat ze geen gezicht hebben, 't Taalgebruik is slordig. Er had aan deze „roman" eerst geducht geslepen moeten worden, voordat in Nijkerk de persen gingen draaien, 't Onderwerp, de ramp van 1953, alleen al, had daar recht op. G. v. W. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds. Boonstra Voorbereiding H. Av. 2.30 uur Ds. Joosse. 5 uur Ds. Van Til. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds. Joosse. 5 uur geen dienst. „Ontmoetingskerk" (Oosterscheldestraat) 8.45 uur Ds. Van Til. 5 uur Ds. Boonstra (Jongerendienst) Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds. Oegema. Bed. H. Av. en Dankzegging. Domburg 10 en 2.30 uur Ds. Oussoren te Beekbergen Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. Meyering te Edam. Grijpskerke 9 uur Ds. Gommer, 2.30 uur Ds. De Craene Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 uur Ds. Meijer. Oostkapelle 10.30 en 2.30 uur Ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds. Van Wouwe. St. Laurens 10 en 7.30 u. (Jeugddienst) Ds. De Craene Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds. Verschoor. Vrouwenpolder 10.15 en 2.30 uur Ds. Bosman. Westkapelle 10.15 uur Ds. Van Til, 2.30 uur Ds. Slingenberg. CLASSIS ZEEUWS-VLAANDEREN. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Ds. Heemskerk. Breskens 10 en 3 uur Ds. Molenaar te Breda. Bed. H. Av. en Dankzegging. Hoek 10 en 2.30 uur Ds. Verbeek. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Hoogerwerf. Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds. Gispen. Oostburg 10 en 3 uur Ds. Coumou te Haarlem. Zaamslag 10 en 3 uur Ds. Den Boer. Zoutespui 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. Gispen. CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Cand. v. d. Ree te Voorburg Borssele 10 en 2.30 uur Ds. Koolstra. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds. Van Rheenen. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds. Kersten. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds. Kats, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Jansen, Dankzegging H. Av. (Oosterkerk) 9 uur Ds. Jansen, Bed. H. Av. 5 uur Ds. Kats, Dankzegging H. Av. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds. Hoekstra. Voorbereiding H. Av. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Eikelboom. Voormiddag Voorbereiding H. Av. Kamperland 10 en. 2.30 uur Ds. Radder. Kapelle 10 en 5 uur Ds. Juch. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds. Van Wilgenburg. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. Goedendorp. Wemeldinge 11 uur Ds. Fidder te Krabbendijke, 5 uur Ds. Hoekstra. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Heiden. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. Bouwknegt te 's-Gravenhage. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds. Booy. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 9 en 5 uur Ds. Grafe te Zuid- Beierland. Bergen op Zoom 10 en 5 uur Ds. Dragt te Amstelveen Hoogerheide (Schapendreef 21) 9.45 en 4 uur Ds. v. d. Stoel, Bevestiging Ambtsdragers. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds. Fidder. Oud-Vossemeer Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. Groenenberg. Rilland-Bath 9.30 en 2.30 uur Ds. Sloot. Tholen 10 en 5 uur Ds. Groenenberg, 's-Gravenhage. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds. Wentsel. Bruinisse 10 en 5 uur Ds. Moens te Heerlen. Haamstede 10 en 5 uur Ds. Impeta te Wolfheze. Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds. Becker Voormiddag bevestiging Ambtsdrager. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Ds. Nawijn. Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. Scholing. Zierikzee 10 en 6.30 uur Ds. Nawijn (Jeugdzondag) Zonnemaire 10 en 2.30 uur

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1965 | | pagina 3